Żałosny wniosek

W PRL-u wszystko, co najlepsze było radzieckie; w każde święto narodowe musieliśmy pamiętać i głośno krzyczeć, że to Związek Radziecki nas wyzwolił i dzięki niemu mamy wszystko co dobre. A czy dzisiaj jest inaczej? No może z mniejszą intensywnością musimy artykułować swoją wdzięczność, ale robimy to nadal – na każdym kroku, czasami z przyzwyczajenia. I trzeba stwierdzić, że owszem, UE zawdzięczamy wiele, ale musimy zapytać czy z takim stanem umysłu możemy zbudować swoje państwo? Do Unii wchodziliśmy nie z argumentami, lecz z emocjami, po 15 latach zamiast zracjonalizować swój sposób myślenia, nadal kierujemy się entuzjazmem. Kiedy zrozumiemy, że UE to biznes – dla obu stron?
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

01-05-2019 [15:21] - tricolour | Link:

Tak, biznes. Przez 15 lat dostaliśmy do ręki 1110 miliardów Euro w gotówce, do czego przyznaje się nawet poseł Kuźmiuk. To jest więcej niż plan Marshalla po II Wojnie Światowej i to jest nasz finansowy zysk. Moja mama na inżynierskim i kierowniczym stanowisku zarabiała niecałe $40 miesięcznie. Jej syn zarabia $6250 na też inżynierskim stanowisku, ale nie kierowniczym. Jest więc biznes, ale i emocje.

Obrazek użytkownika Czesław2

01-05-2019 [16:13] - Czesław2 | Link:

Za miliard euro buduje się 100 km  autostrady. za bilion 100000 km. To jest 2 razy wokół globu. Ma Pan pomysł, gdzie ta kasa?

Obrazek użytkownika Tomaszek

01-05-2019 [22:53] - Tomaszek | Link:

Tak Panie Czesławie 10 mln euro zakilometr . Dla tego te Strabagi i inne strassenbaufirmen  nas tak bardzo chcą w unii . U siebie muszą się wyrobić w pięciu i zbudować do tego solidnie . Oni nas z uniinie wypuszczą .

Obrazek użytkownika tricolour

02-05-2019 [00:51] - tricolour | Link:

@ Czesław

Pomysł jest oczywisty: każda unijna dotacja opisana jest stosowną tablicą: co, za ile, jaki wkład polski, jaki unijny. Takie tablice są prawie na każdym skrzyżowaniu, szkole, szpitalu itp. To jak jak w Ewangelii: kto ma oczy niech patrzy...

Obrazek użytkownika Tomaszek

01-05-2019 [22:21] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Ja to uważam że jak ktoś chce coś "mądrego"na siłę powiedzieć to zawsze palnie głupotę . A jakże by inaczej , wiadomo kto i co . Walisz jakieś niebotyczne kwoty a ludzie dobrzy w swojej naiwniści wychodzą ze zdziwienia że aż tyle . Ile by nie było to fajno jest i należy się dziękuję , ale jak każdy polityk fascynat naturszczyk przeholowałeś z tymi sumami wdzięczności od 7 do 10 razy w zależności od kosztów https://bezprawnik.pl/ile-pien... tu jest wszystko wyliczone z podaniem żródeł rządowych .Nie wspomniałeś o tym że dotacje inwestycji unijnych gigantów np VW Polska czy inne LidlePl idą na nasze konto Bo w świetle prawa handlowego to polskie firmy . Transfery dywidend firm z EU zostały oficjalnie wyliczone na ponad 100 miliardów euro czyli jesteśmy już na remisie w najbiedniejszej wersji . Podstołowe transfery w formie jakichś licencji na używanie patyka czy czy innych "praw niematerialnych" szacowane są na drugie albo trzecie tyle   Autostrady i drogi to budowały wszelkiej maści Strabagi i inne baufirmen i wiadomo kto zjadł to ciacho . Zresztą służyły one do zacieśniania więzi towarzyszy geszeftsmenów niemieckich i rosyjskich . Ukoronowanych ostatnio wybudowaniem fabryki Mercedesa w Rosji .To pewnie w ramach sankcji za Krym i Ukrainę . Mimo wszystko nadal uważam że dziękuję się należy ale bez mycia nóg i picia wody z nich . A z planem Marshalla to się nie wygłupiaj bo to przerasta twoje horyzonty i zkares pojmowania . Słyszałeś dzwon tylko nie wiesz gdzie on . i w ogóle czy to dzwon . Krótko mówiąc weż się chłopie do nauki i poproś swojego brata inżyniera co 6250 baksów u ruskich zarabia (bo tylko chyba oni w baksach płacą ) żeby cię kalkulatora nauczył i korzystania z wiedzy wujka Googla. To rozszerza horyzonty i bywa cennym żródłem szybkiej wiedzy , o ile nie zdobywasz jej na durnowatych forach tylko u żródeł . Bo inaczej wychodzi coś takiego https://www.youtube.com/watch?... , czyli jak to u Ciebie zwykle . Chciałem napisać łosiu ale się zastanowiłem co łosie na to . One patrząc na Ciebie mogłyby na swoich łosiów wśród łosiów człowieku mówić .I to by był obciach dla rozdaju ludzkiego , także pominę Ci ten tytuł naukowy . Mimo wszystko zdrówka życzę i mądrości , chociaż wiem że z tym drugim to może być nielekko. Ale się nie załamuj może coś z tego wyjdzie . Pracuj nad sobą  i poproś swego brata inżyniera o pomoc . Przzepraszam tylko za błędy w pisowni bo mi mucha na matrycę  nasrała i sztuczna szczęka po klawiaturze się wala .

Obrazek użytkownika paparazzi

02-05-2019 [00:34] - paparazzi | Link:

Dobre, ale dla ścisłości w USA 1 mile autostrady średnio 3 miliony$ a prawo własności u nas zaje........ wiec trudno trzeba płacić. Ale po co te dywagacje w VI Rzeszy by nigdy nie zgodzili sie za tak zawyżoną cenę. Abstrahując, ostatnio trolle tu atakują niemiłosiernie, lecz jednego mi szkoda, Pasierbiewicza przynajmniej ma, za Siarą rozmach s...........

Obrazek użytkownika tricolour

02-05-2019 [00:45] - tricolour | Link:

Tomaszku, ktoś kto smaruje taki elaborat, najczęściej nic konkretnego nie ma do powiedzenia. Proszę bardzo, oto co napisał europoseł Kuźmiuk, szczególnie trzeci akapit:

https://naszeblogi.pl/53260-na...

Proszę przeczytać, pomyśleć, zebrać szczękę, wytrzeć monitor... i nie zazdrościć mi wynagrodzenia płaconego przez zaoceaniczną korporację. Powtarzam jak zwykle: trzeba było chodzić do szkoły, to byś nie miał czego zazdrościć.

PS. Volkswageny, Siemense, Bosche i inne dziadostwo nie dlatego są w Polsce, że bardzo same chcą na siłę, tylko dlatego, że sami kupujemy zagraniczne bez opamiętania. Przecież wszystko musi być markowe. W durnej IKEI, która porządnego mebla nie produkuje - tłumy dzikie. Akurat wiem (bo wiem, hehe), że średni dzienny obrót jednej ich placówki to cztery miliony złotych. Za byle co. Sami tego chcemy.

PS2: popraw trochę język ojczysty, bo wstyd. Serio.

Obrazek użytkownika Tomaszek

02-05-2019 [22:28] - Tomaszek | Link:

@tricolour 
Człowieku ty to chyba jakimś baronem Munchausenem jesteś . A ja przy tobie to Syzyfem zostanę . Trzeba chronić lidzi przed takimi mitomanami , bo oni dobrzy ci na słowo wierzą a Ty dalej jak stryjek Pepin w Postrzyżynach . U Kużmiuka to Ty nawet tytułu ze zrozumieniem nie przeczytałeś , bo gdyby tak było , to nie oczekuję przyznania mi racji , ale choć byś milczał . Taki wykształcony a liczb nie odróżniżnia . Pewnie i tak jest z twoimi szkołami i wypłatą . Jak na kraj w którym przebywam i pracuję zarabiam dobrze i mi wystarcza nie tylko na chleb i kiełbasę . I w kraju gdzie najlepszy polski uniwerek zajął by miejsce około setki nikt mi nigdy braków w edukacji i wiedzy nie zarzucił .A egzaminy z wiedzy i umiejętności zdaję prawie codziennie . Ale ciebie to chyba Borat z Broniarzem uczyli . I błagam nie operuj cyframi bo cztery miliony to dwa tysiące łóżek czy szaf dziennie po 2 tysiące . Inwestycje zagraniczne korzystają z niskich formuł kosztowych a produkty eksportują . Polaków w kraju na nie przeważnie nie stać , ale ciebie utrzymuje brat co u ruskich zarabia 6250 baksów to ty tego nie wiesz . A te sto dziesięć miliardów  euro , nie bilion sto dziesięć  miliardów to mniej niż VAT , akcyza i inne afery co poprzednia ekipa zajumała lub pozwoliła swoim zajumać w osiem a nie piętnaście lat. Ponarzekaj na język i to że nie mam nic do powiedzenia ale nie pisz o liczbach i faktach , które nie istnieją . A to że nie jesteś w stanie przeczytać ze zrozumieniem tekstu powyżej dwóch linijek to dla mnie żadna nowość .Poproś brata niech ci objaśni tekst .Jak nie da rady to niech wynajmie kogoś kto da rady . Stać go .
Zdrówka życzę a o rozum to się obawiam .
P.S.
A propos muchy i sczęki to to było nie do ciebie tylko do postronnych czytelników .

Obrazek użytkownika Jabe

01-05-2019 [16:00] - Jabe | Link:

Mnie też zaniepokoiła ta nagła miłość do Brukseli.

Obrazek użytkownika paparazzi

02-05-2019 [00:38] - paparazzi | Link:

Ale orgazm dostajesz na miłość do mateczki Rasji. Bez odbioru.

Obrazek użytkownika tricolour

02-05-2019 [00:48] - tricolour | Link:

Przyszedł przekaz partyjny, by teraz kochać Unię, to nagle muszą pokochać.

A że wcześniej flagę unijną opluwano, szmatą nazywano, a teraz flaga unijna to szczyt patriotyzmu - to co poniektórym dobra zmiana przekracza moc obliczeniową i się zawieszają...

Obrazek użytkownika mmisiek

02-05-2019 [05:20] - mmisiek | Link:

"czy z takim stanem umysłu możemy zbudować swoje państwo?"

Bardzo dobre pytanie - zwłaszcza do naszych tzw. elit, które kształtują stan umysłu reszty.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

02-05-2019 [07:11] - Czesław2 | Link:

Wbrew pozorom, jest to ruch dwukierunkowy.

Obrazek użytkownika tricolour

02-05-2019 [07:57] - tricolour | Link:

Miśku, na tę pytanie dał odpowiedź pan Premier podczas orędzia do narodu: miłość do Unii jest przejawem najwyższego patriotyzmu. Identycznie prawi pan Prezes.

Proszę zatem nie zadawać pytań tylko wyrażać miłość.