GABINET POMROCZNEJ JASNOSCI

                                             GABINET  POMROCZNEJ  JASNOŚCI
 
                  W krainie świetlanych dekretów zebrał się pewnego dnia Gabinet Pomrocznej Jasności, który od czasu insurekcji Wron trzymał władzę twardą ręką. Partia, rzadząca od pół wieku, uznała że czas na więcej światła i na reformę państwa. Uradzono atoli, że mogą ją tylko przeprowadzić wypróbowani towarzysze. Dla zachowania pozorów ustawiono okrągły stół, wyheblowany przez Generała z nadania Sowietów, Ministra Teki od Bezpieki i Dysydenta-Kameleona. Ten wybitny triumwirat uradził wcześniej – ponad głowami ludu – jak dokonać zmian, aby przypadkiem nie zaszkodzić kastom, które pasożytowały na ciele narodu. Ich stan posiadania stanowił przecież tabu w zamierzonej reformie, a raczej jej iluzji. Ale lud o tym nie wiedział i blask owej „transformacji” oślepił wszystkich. Trzeba znowu przypomnieć celne słowa prof. Lecha Morawskiego: „III RP to twór zbudowany nie na gruzach PRL-u, ale na jego fundamencie.To nie dzieło obywateli”. Niesposób zaprzeczyć temu werdyktowi, III RP to twór peerelowskiej nomenklatury, a nie narodu. Dlatego w Gabinecie Pomrocznej Jasności o polskich sprawach nadal decydowali peerelczycy, a nie Polacy.To przeniosło się na kolejne rządy w III RP. Jeden z tych matuzalemów nawet potrząsał Grubą Kreską, która stała się busolą układu, a mydleniem oczu dla pokoleń oszukanych „transformacją”. Elity tego nowego państwa mało różniły się od nomenklatury starego reżimu, a kto kwestionował ten fakt i wspominał o potrzebie lustracji, był nazywany oszołomem.  Wszelkie wysiłki, aby zbrodniarzy postawić przed sądem wyśmiewano insynuując, że ludziom chodzi nie o sprawiedliwośc, ale o ...zemstę! Z całą perfidią powtarzano ten slogan, chociaż powszechnie wiadomo, iż po wolności lud najbardziej ceni właśnie sprawiedliwość. Zapomniano przy tym, że zbrodnie nie ukarane rodzą nowe i dalej tkają  pajęczyny mafijne w państwie ogłoszonym zbyt wcześnie demokracją. Zbyt wcześnie, bo bez niezawisłych sądów nie ma  demokracji. Dlatego w  r.2015 PiS podjął reformę RP, co spotkało się z wrogością układu i Brukseli.
     Już w r. 1992 za rządu Jana Olszewskiego i Antoniego Macierewicza Polacy próbowali zreformować ten twór peerelczyków, nazwany z dużym tupetem III Rzeczypospolitą. Niestety ponieśli porażkę nocą  czerwcową. „Gazeta Wyborcza” sterowała nagonką na rząd mecenasa Olszewskiego, a taka „celebrytka” jak Wisława Szymborska oczerniała próbę lustracji i dekomunizacji w paszkwilanckim wierszu „Nienawiść”.  W roku 2007 Polacy próbowali zdobyć parlamentarną wiekszość, która pozwoliłaby oczyścić państwo z peerelowskich elementów, lecz wybory zmanipulowano w mediach i naiwni wyborcy dali się nabrać kłamstwa z TV i z „Gazety Wyborczej”. Po raz drugi języczkiem u wagi okazało się lobby Michnika, odbierając Polakom szansę odbudowy Polski.  Lata 2008-2015 ukazały tragiczne skutki głupoty wyborców, którzy zaufali hasłom „miłości” Donalda Tuska, tę tragedię przedstawiono szeroko w „Wygaszaniu Polski” ( Biały Kruk, 2015). A dzisiaj wściekła opozycja schetynowców chce powrotu do swej dyktatury  i kontynuacji wygaszania Kraju i dalszej wyprzedaży Polski. Taki jest właśnie „program”  współczesnej targowicy. A po zablokowaniu reformy sądów, do czego doszło po wetach prezydenta Dudy i naciskach z UE, wrogowie PiS-u ( więc Polski) nasilili protesty i akcje mające za cel  podkopanie wiarygodności rządu. Najnowszą ofensywą jest tzw. strajk nauczycieli, za czym kryje się tylko zamiar przyparcia PiS-u do muru poprzez niebotyczne żądania płacowe, przekraczające możliwości budżetu. Wywołanie kryzysu w państwie ( PO-łotry marzą o dymisji rządu!) jest oczywistym celem, a terenem ich wojny z PiS-em stały się teraz szkoły. Za rządów koalicji PO-PSL związek Broniarza zadowolił się skromnymi podwyżkami pensji i strajku nie ogłaszał. A zatem cała ta dywersja Broniarza ma polityczne tło, a jego ostre postulaty są jak sztylety wbijane w serce rządu, który naprawdę służy Polsce ze wszystkich sił, co nie podoba się mutantom oderwanym od polskości. Inaczej mówiąc - peerelczykom, opętanym nienawistnikom cierpiącym na chroniczną wrogość do Kraju, w którym się jednak urodzili. Ich obsesją jest pognębić rząd PiS-u, reszta się nie liczy. Schetynowcy nie cofną się nawet przed narodową tragedią, bo  – jako formacja wyłoniona z „elit” post-magdalenkowych – zdolni są do najgorszej zbrodni, aby tylko odzyskać władzę i dalej pasożytować na Polsce. Ile lat jeszcze potrwa ta agresja peerelczyków ? Ile lat będą nas nękać cienie z Gabinetu Pomrocznej Jasności ? I I jak długo jeszcze będą wysyłać na ulice lub na czysto polityczne strajki tych antypolskich mutantów ?
 
                                                                                                                       Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

23-04-2019 [06:21] - angela | Link:

^..... a tłuszcza się przygląda i krzyczy, uwolnić Barabasza. ^
Zadziwiająca jest  <niemoc> rodziców, kiedy awaturnicy polityczni,, PRLowskie sprzedawczyki, niszczą kariery ich dzieci, uderzając w edukację. 
Tutaj żadne pertraktacje i negocjacje nie pomogą, bo im chodzi o destrukcje państwa, odsunięcie tego  rządu i zwijanie państwa. 
A znów jest co kraść. 

Emerytowanych  nauczycieli jest dość, którzy bardzo chętnie podejmą pracę, i dorobia do emerytur. A awanturnkom, nie płacić. Na bezczelność, można poradzić jakąś ustawą, żeby na przyszłość odechciało się manipulowania dziećmi.Nie pracujesz, nie masz pieniędzy. Zmęczenie  strajkiem, co już widać, też dobry sposób, tylko niestety odbija się na nauce dzieci. 
A rodzice NIC???!!! 
 

Obrazek użytkownika tricolour

23-04-2019 [08:44] - tricolour | Link:

@angela

Jak to nic?
Rodzice są z nauczycielami.

Obrazek użytkownika angela

23-04-2019 [13:33] - angela | Link:

@ tęczowy, zartujesz. Może rodzice resortowi, dlatego trudno  porozumieć się  wszystkim.
Przez 70lat, Polska karzona komuną, nawyki pozostały. Prości ludzie nie rozumieją, że stwierdzeniem, "za komuny nie było tak źle", w rzeczywistości popierają wrogi Polsce system, rzucili maluczkim ochlap, a sami grabili krocie,a w Polsce panoszyly się obce nacje, podporzadkowujac wszystko pod własne kraje, i to niestety pozostało do dziś. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-04-2019 [13:43] - Pani Anna | Link:

Rodzice nie sa przede wszystkim zorganizowani, na takie akcje trzeba czasu i pieniędzy. Chyba nikt nie ma złudzeń, że te banery, sceny z nagłośnieniem i "ałtorydety" dyżurujące na wszystkich protestach wszelakiego kodziarstwa biorą się spontanicznie i "znikąd". Jasne, że żadne pertraktacje nie pomogą, zresztą z kim, ze swołoczą, która jest zdolna do tego, żeby siostrze katechetce dolać do kawy środka przeczyszczającego? To jest mentalny poziom 3 klasy podstawówki,  z gówniarzami się nie dyskutuje, a gdy zwykłe środki wychowawcze nie skutkują, to wydala się gówniarzy ze szkoły. Porządek muszą zaprowadzić ludzie do tego powołani. Matury z całą pewnością się odbędą, tak, jak odbyły się egzaminy gimnazjalne i 8klasisty. Trzeba robić swoje i iść na wybory.

Obrazek użytkownika Tomaszek

23-04-2019 [23:08] - Tomaszek | Link:

Dziwi mnie tylko brak działania rządu i kuratoriów. A plan powinien wyglądać tak pokrótce . W try miga zatrudniamy wszystkich spełniających kryteria nauczycieli choćby z grona wyślizganych przez pasożytów , którzy pozostali i strajkują .. Tu wielkiej solidarności się nie spodziewam . Gdzie się to nie udaje dzieciaki z klas maturalnych przenosimy do innych niestrajkujących szkół i tam klasyfikujemy . To samo z maturą . Wystarczy tylko chcieć a nie gdybać i jęczeć że się nie da . Roboty administracyjnej sporo ale warto spróbować .  Tylko trochę póżno .Ale terminy można przesunąć . Może stratę paru tygodni wakacji dzieciaki wybaczą , zawsze to nie rok .  Rząd zachował się bardzo nieprofesjonalnie nie przygotowując zawczasu  opcji awaryjnych , choćby po to żeby to bydło zmusić do myślenia przyczynowo skutkowego w innym wymiarze , że nawet jak strajk upadnie to i tak jesteśmy do przodu . Potrzebna była opcja coś albo nic .Bo trzeba jeszcze pamiętać że to nie tylko Broniarz i jego ZNP. On ma rzeczywiste poparcie tego motłochu . A skażenia mentalnego się nie leczy . Ich trzeba izolować. I żadnych okrągłych stołów , bo to się zle kojarzy i upodmiotowia każdą szuję . Następni w kolejce .

Obrazek użytkownika Aqua Marina

25-04-2019 [21:25] - Aqua Marina | Link:

No i znowu się udało napuścić, podzielić, poszczuć i zwyzywać: oto światli komentatorzy,  a zwłaszcza komentatorki z bożej łaski i z brakiem właściwego poziomu IQ pragną, żeby rząd zrobił porządek z tym bydłem i swołoczą czyli nauczycielami (poprzednio byli to sędziowie, rezydenci lekarscy, matki niepełnosprawnych), których lekceważył przez te wszystkie lata swoich rządów, tej wspaniałej zmiany dojnej. Więc judzą i szczują Polaków tym razem na nauczycieli, a skutki tego szczucia widać jak na dłoni w tym tekście „zawodowego doktora”, a bardziej opluwacza i w tych komentarzach  pod jego pisaniną (jeśli  nazwa „komentarze” jest odpowiednia dla  tego chłamu). Tekściarz bredzi o niebotycznych (!) żądaniach płacowych nauczycieli, a przecież budżet państwa stać tylko na kiełbasę wyborczą czyli osławioną ”piątkę” kosztującą nas ponad 40 miliardów zł. Bredzi także o Okrągłym Stole z 1989 r, przy którym zasiadali tacy wielcy Polacy, jak bracia Kaczyńscy ustalający ponad narodem i wbrew jego interesom korzyści dla komunistów (których przecież należało obalić zbrojnie!).
 A w tym wszystkim, w całym tym pełnym prymitywnej nienawiści i zajadłości bredzeniu  znowu objawia się nam mądrość obecnego szefa TVPiS  zwanej popularnie Kurwizją, że ciemny lud wszystko kupi – niestety.