"Rzeczpospolita Kłamców"

W roku 2004, książkę pod tytułem, którym pozwoliłem sobie zatytułować niniejszą notkę, Waldemar Łysiak zaczął od słów, cytuję:

Wkurza mnie dosłownie wszystko! Ale najbardziej wkurza mnie Zośka i Telewizja. I Zośka, i telewizja mówią mi, że nie jestem stuprocentowym mężczyzną. Według Zośki powinienem zwolnić lub przynajmniej zastrzelić mojego szefa, a według telewizji powinienem cały czas wymierzać ciosy karate i grzać z broni maszynowej do wielu bezczelnych osób. No i powinienem być kulturystą, jak ci telewizyjni mężczyźni, którzy są zawsze opaleni i uśmiechają się dwiema koliami idealnie równych, śnieżnobiałych zębów. Kto to mówi? Tak mówi niejeden mający jakąś Zośkę i łykający zglobalizowaną telewizję mieszkaniec naszego globu, lecz nie Polak. Polak mówi cosik innego, kiedy zaczyna od słów: - Wkurza mnie dosłownie wszystko!...”

Od czasu, kiedy Łysiak napisał powyższe słowa minęło kilkanaście lat.

I co?

Od wczoraj, prawie bez przerwy przeskakuję z TVP Info na TVN24  i z powrotem.

Boże! Jak oni wszyscy łżą! Bez obciachu! Na chama! Bez choćby śladu przyzwoitości!

I co?

Wkurza mnie dosłownie wszystko!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki oraz niezależny bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

09-04-2019 [18:55] - tricolour | Link:

Nie można się dziwić. Szef podzielił ludzi na sorty więc napadają na siebie. 25 lat temu w konflikcie Hutu i Tutsi zginęło milion osób w sto dni. To też były dwa sorty więc spokojnie czekamy na rozwój wypadków w kraju.

Obrazek użytkownika xena2012

09-04-2019 [20:42] - xena2012 | Link:

Zamiast pisacc o swoich stanach emocjonalnych przy używaniu pilota i stosowania śmiesznego ,patetycznego oburzenia:-Jak oni łżą!Bez obciachu! Na chama! Bez śladu przyzwoitości! proszę raczej postarać się posilkowac jakimiś konkretnymi przykładami. Od nauczyciela akademickiego czy blogera przedstawiającego się jako osoby oddanej prawdzie i sprawom Polski chyba można tego wymagać? W końcu forum jest stworzone do wymiany myśli,dyskusji,przedstawiania inicjatyw a nie do jałowych ,nic nie wnoszących  tekstów. Ewentualnie założyć partię Wkurzeni jako koalicjanta Wiosny..

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

09-04-2019 [23:34] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Z Sz.Panią Xeną
po raz pierwszy zgodzić mi się przyszło: i ja domagam się od Sz.Pana Blogera jakichś konkretnych przykładów na te łgarstwa telewizyjne. Te zaś można będzie położyć na szalach wagi jaką staną się przyszłe komentarze w tej materii ,aż strach się bać!. Przewiduję bowiem (znając działalność obu wym. przez Sz.Pana Blogera stacji TV),że nie będzie to remis, niestety...

Obrazek użytkownika paparazzi

10-04-2019 [00:08] - paparazzi | Link:

Nu, jesteście, dawaj naloty ale dialektycznie.

Obrazek użytkownika paparazzi

09-04-2019 [21:33] - paparazzi | Link:

Nowy prikaz, relatywizacja i prawda narracyjna. Krzysiu główeczka! Nigdy nie osiągniesz poziomu Urbana, nigdy.

Obrazek użytkownika paparazzi

09-04-2019 [21:38] - paparazzi | Link:

Gdzie jest chrabia? Szukam pośrednika w zakupie żyrandola. Boazerie zrobię sam.