O tym, jak PiS dał się wpuścić na pole minowe


Październik 2016. Czarny protest na krakowskim Rynku. Fot. K. Pasierbiewicz

Ilustracja muzyczna: https://www.youtube.com/watch?...

Właśnie skończyłem oglądać w TVN 24 program red. Piaseckiego pt. „Kawa na ławę” i po prawdzie z niewymowną odrazą obejrzałem to żałosne, karczemne i o pomstę do Boga wołające widowisko.

Zaczęło się od tego, że red. Piasecki spytał zaproszonych do studia gości, czy to, że Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT było z jego strony błędem politycznym. Ta iskra spowodowała wybuch trudnej do opisania furiackiej nienawiści, a Patryk Jaki i Sławomir Neumann skoczyli sobie do gardeł bez cienia przesady jak dwa rozjuszone bull terriery, którym natura nakazuje gryźć tak, żeby zagryźć na śmierć. Łapska oparte o stół, wpatrzone w siebie krwawe gały, wyszczerzone kły i piana na pyskach. I zakotłowało się od wzajemnych obelg i złorzeczeń. Na chama. Na odlew. I te hektolitry pomyj i fekaliów!  Paweł Kukiz doskakiwał do tej bójki jak obszczekujący stado dzików jamnik, zaś Andrzej Dera tubalnie poszczekiwał  pozując na samca alfa. No i dostaliśmy próbkę tego, co nas czeka w kampanii wyborczej, a to dopiero prolog.

A teraz do rzeczy.

Większość obecnych w studio orzekła, że Trzaskowski podpisał deklarację LGBT nierozważnie i zbyt wcześnie. Ja zaś jestem odmiennego zdana i zaryzykuję tezę, że to była przemyślana prowokacja nie tyle nowego prezydenta Warszawy, co ludzi Schetyny, - celem wpuszczenia PiS-u na minę.
Dlaczego tak sądzę? Już wyjaśniam.

Zgodnie z założeniem „totalnych”, że należy zagrać na instrumencie pisowskich emocji patriotyczno chrześcijańsko narodowych, po tym, jak Trzaskowski podpisał rzeczoną deklarację, bogoojczyźniany PiS poczuł krew i w sztabie wyborczym na Nowogrodzkiej moim zdanie nierozważnie postanowiono z LGBT zrobić główny motyw kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, - o czym świadczą wypowiedziane podczas konwencji PiS w Jasionce na Podkarpaciu słowa Jarosława Kaczyńskiego o zagrożeniach czyhających na polskie rodziny, cytuję za panem Prezesem:

Tym zagrożeniem jest atak na rodzinę, przeprowadzany w sposób najgorszy z możliwych, bo to atak na dzieci. Ma być zastosowana, a w niektórych miejscach już jest stosowana, pewna specyficzna socjotechnika, mająca zmienić człowieka…

I mając na uwadze wrosły w polską duszę maryjny kult Matki Boskiej z Dzieciątkiem mogłoby się zdawać, że to genialny pomysł na wygranie wyborów. Jeszcze lepszy od 500 +.

Ale moim zdaniem socjotechnicy Prawa i Sprawiedliwości na śmierć zapomnieli o trzech wszechmocnych światowych lobby, z którymi jak dotąd jeszcze nikt nie wygrał, mam na myśli: 1. Mające pieniądze i głowy nie od parady lobby Żydów nowojorskich, 2. Niezwyczajnie wpływowe na światowych, europejskich, ale także polskich opiniotwórczych salonach lobby homoseksualne oraz 3. równie wpływowe, a do tego „nietykalne” lobby feministyczne. 

Na lobby Żydów nowojorskich PiS już się przejechał zadzierając z Izraelem w sprawie nieszczęsnej ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, a także podpisaniu bez szemrania przez  prezydenta Trumpa ustawy 447 dotyczącej mienia pożydowskiego, - i nie będę dolewał oliwy do ognia pisząc, jak to się skończyło dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Z opanowanym w dużej mierze przez wpływy homoseksualne i jak żadne inne opiniotwórczym środowiskiem artystyczno-intelektualnym PiS też nie ma szans się mierzyć, zaś nie tak dawne czarne marsze organizowane w sprawach pisowskiej ustawy aborcyjnej pokazały ogromną siłę feministek, przed którymi musiał się ugiąć sam Prezes.

I jest jeszcze coś, o czym zapomniało Prawo i Sprawiedliwość. Mam na myśli ludzi młodych i bardzo młodych, którzy jak przyjdzie, co, do czego, moim zdaniem w znakomitej większości staną po stronie ruchów LGBT. Dlaczego? Bo bardziej od LGBT boją się Polexitu! Powiem więcej. To pokolenie już nietolerancyjnej mentalności noszącej znamiona talmudycznego katolicyzmu nie zaakceptuje.

Dlaczego tak uważam? Bo wciąż mam w pamięci pierwsze liczenie PiS-u po wygranych wyborach 2015, kiedy im spadły notowania poniżej 30% po „czarnym proteście przeciwko bezwarunkowemu zakazowi aborcji”, kiedy mimo obrzydliwej pogody na ulice polskich miast wyszły setki tysięcy kobiet, co bardzo ważne nie tylko od Petru i Schetyny. Wtedy po raz pierwszy pomyślałem o tym, że to może być początkiem końca uśpionej przewagą sejmową butnej władzy Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego? Bo się już wtedy w głowie przewróciło pisowskim ortodoksom, którzy zapomnieli, że przepraszam za kolokwializm jak świat światem, z „babami” nikt jeszcze nie wygrał, - że przypomnę białe miasteczko pielęgniarek, na którym się poprzedni rząd PIS-u wykopyrtnął.

Chciałem ten krakowski protest samemu zobaczyć i poszedłem wtedy na czarny protest na krakowskim Rynku. Nie wiem ile było ludzi, ale na Rynek spływała od strony Traktu Królewskiego rzeka protestujących i mimo parszywej pogody pod Adasia przyszły tłumy młodych ludzi. Pierwszym, co mnie uderzyło był wiek protestujących, którego średnia na moje oko wynosiła lat 18, dzisiaj 21. Były to głównie dziewczęta w wieku studenckim i licealnym, choć gimnazjalistów też nie brakowało, zaś osoby dorosłe można było policzyć na palcach. Większość dziewcząt była ubrana na czarno i miała zalepione czarną taśmą usta.  Były autentycznie zdeterminowane i wściekłe na nową władzę. I czuło się, że nikt im protestować nie kazał, a przyszły, bo tak chciały. I wtedy przypomniał mi się protest zwołanej na komórki i smartfony młodzieży protestującej w trzaskającym mrozie przeciw ACTA, który rzucił Tuska na kolana, - resztę dopowiedzcie sobie Państwo sami.

Oj! Będzie się działo!

I tylko nie mówcie, że jątrzę, bo już w październiku 2016 w notce pt. „Hojny prezent pisowskich purystów dla totalnej opozycji” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon...  przed tym, co się święci ostrzegałem. Polecam obejrzenie galerii fotografii, którymi tę notkę zilustrowałem.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post scriptum
Mam do Państwa pytanie. Jak wskazują badania statystyczne, wiek inicjacji seksualnej znacznie się obniżył i taka inicjacja jest coraz powszechniejsza w gimnazjach, a nawet w szkole podstawowej. Więc mam do Państwa konkretne pytanie. Czy gdyby Wasz syn, bądź wnuczek ośmioklasista oznajmił Wam, że zaraził się śmiertelnym wirusem HIV lub AIDS bo w czasie stosunku nie założył prezerwatywy, - to nadal byście Państwo ustawę LGBT wyszydzali? Zwłaszcza stojąc nad grobem wnuczka. Proszę o odpowiedź. Tylko szczerą. Serdecznie Państwa pozdrawiam.

Post Post Scriptum
Wczoraj w TVN24 w programie "Fakty po faktach" poświęconemu deklaracji LGBT wystąpił poseł PiS-u Zbigniew Kuźmiuk, który na tej deklaracji nie zostawił suchej nitki, a tak między nami opowiadał jakieś zawstydzające farmazony rodem z epoki Króla Ćwieczka. Zapytany przez red. Kolendę-Zaleską, czy czytał tę deklarację zrobił się czerwony jak burak i próbował zmienić temat. Ale dożarta Kolenda-Zaleska przycisnęła go do ściany dopytując, czy czytał tę deklarację i w końcu poseł Kuźmiuk się przyznał, że jej nie czytał. Więc chyba nikt nie ma wątpliwości, że PiS z takimi kadrami daleko nie zajedzie. Powiem więcej. Ośmielę się postawić tezę, że w PiS-ie mało, kto tę deklarację nie przeczytał, a posłowie PiS zabierają głos w sprawie, o której bladego pojęcia nie mają. I tu jest pies pogrzebany.

Post Post Post Scriptum
Czy ktoś może wie, co się stało z komentarzami ortodoksyjnych pisowców, którzy mi do tej pory regularnie pomyje na głowę wylewali?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

10-03-2019 [20:15] - paparazzi | Link:

"Post Scriptum
Czy ktoś może wie," odpuścili bo widza stan beznadziejny nie do uleczenia. Trzymaj się cieplutko. Pozdrowienia dla Tosi i Hrabiny i Hrabiego. Siostro , leki.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-03-2019 [21:37] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

Nie ze mną takie numery Brunner! Zatkało Kakao? Napiszcie choć jeden merytoryczny komentarz to ewentualnie z Wami porozmawiam. Bye!

Obrazek użytkownika xena2012

10-03-2019 [22:13] - xena2012 | Link:

A Pan tę deklarację czytał ? Jak Pan ją ocenia? Dowsciaga sie Pan komentarzy ortodoksyjnych pisowców i kubłów pomyj na jaki w końcu temat? Że jeden uczestnik dyskusji u Piaseckiego zrobił się czerwony inny skoczył do gardła,którys szczerzył kły i leciała mu piana z pyska?.Tym się ortodoksyjni komentatorzy powinni zajmować? Prezydnt Trzaskowski usiłuje wmówić,że w deklaracji chodzi wyłacznie o tolerancję dla homoseksualistów i zmiennopłciowców i zapobieganie przemocy dla tych grup uczniów w szkołach. Maja temu podobno zapobiec przyjeci do szkół wolontariusze.Czyżby? A  czy możemy powiedzieć,że do tej pory w szkołach nie było przemocy? Nie było wykluczenia z powodu chocby otyłości kolegi czy kolezanki ,biedy czy chocby okularów?.Że dzieci nie znecały sie nad słabszymi? Czy nie bylo samobójstw wsród młodzieży,odmowy pójścia dio szkoły? Jakos żadne organizacje nie wykazywały chęci uczenia tolerancji.Teraz pan Biedroń płacze nad brakiem tolerancji,a wczesniej ją akceptował? Jak widać usiłuje sie stworzyć grupę uprzywilejowaną objetą deklaracją,a pozostałe przypadki niech sie same martwią.Rozmach z jakim pan Trzaskowski to robi rodzi pytanie czy aby ta ,,tolerancyjna' edukacja nie przesloni nauczania.'

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-03-2019 [22:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Wielce Szanowna Pani Xeno! Z całym dla Pani szacunkiem i ogromną sympatią podtrzymuję wszakże tezę, że miast polityką, winna się Pani zająć robótkami ręcznymi. Pozdrawiam Panią, jak zawsze ciepło i serdecznie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

10-03-2019 [23:21] - Pani Anna | Link:

 Napatoczył mi się ten komentarz - rada dla pani Xeny o robótkach ręcznych. Ponieważ takie po-rady widziałam już kilkakrotnie, to odpowiem - Pani Xeno, proszę tego nie odbierać jako inwektywę, lub próbę deprecjonowania Pani inteligencji. Pasierbiewicz chyba nie wie, że to np.słynna Panna Marple cały czas miała w rękach nierozłączną robótkę, co w niczym  jej nie przeszkadzało, wręcz przeciwnie, pracował jednocześnie i umysł i ręce, rzecz dla wielu nieosiągalna! Panu Pasierbiewiczowi najwyraźniej nigdy ani mama, ani babcia, ani żadna ciocia nie zrobiła niczego na drutach, ani nie wydziergała - tak od serca, stąd ten kompleks - jeden z wielu zresztą i wieczne poczucie niższości. On sam o tym nie wiedząc, mówiąc "miast polityką, winna się Pani zająć robótkami ręcznymi" wyraża swój największy szacunek dla Pani ?

Obrazek użytkownika xena2012

11-03-2019 [10:21] - xena2012 | Link:

Pani Anno! Dziekuję za wsparcie.Pan Pasierbiewicz niejednokrotnie utwierdzał mnie w przekonaniu o miałkości mojego intelektu.Sam jednak nie potrafi merytorycznie odpowiedzieć ani na komentarz ani na pytania poprzestajac na obrazaniu i słownych przepychankach.Wątpię nawet czy odnalazłby się w tak pogardzanych przez niego robótkach recznych.Przeciez wystarczyłoby napisać -mam inne zdanie czy spróbowac polemizować z moimi uwagami zamiast posługiwac się stereotypowymi odpowiedziami.Jak widać prawdziwe blogowanie i polemika dla pana Pasierbiewicza  jest rzeczą zbyt trudną.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-03-2019 [23:02] - Zygmunt Korus | Link:

Matka i ojciec, babcia i dziadek to potencjalni zwolennicy PiS-u - przynajmniej w tej sferze, o której Pan pisze, że jest samobójcza dla partii rządzącej. Czy to mały lektorat? - jak Pan sądzi? Ilu prawnych opiekunów wyrazi zgodę, żeby mu molestowano (fizycznie i moralnie) dzieci pod płaszczykiem edukowania odnośnie samoświadomej seksualności? Moim zdaniem to najlepszy nośnik kampanii wyborczej na rzecz obozu władzy. Ma narzędzia w oświacie (ze wsparciem Kościoła), żeby temu zbezeceństwu ku sodomie i gomorze zapobiegać, a podnosząc rwetes w tej kwestii zyskuje na nagłośnieniu swej przeciwstawnej woli i roli zyskując szeroki poklask. Aborcjonistki i bezdzietne dzierlatki oraz manifestujące nastolatki (bez prawa głosu wyborczego) są tu jednak w mniejszości. Jakby tego nie liczyć.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2019 [10:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Zygmunt Korus

Zgoda. Lecz ja będę się upierał, że zadarcie z kobietami może źle się skończyć dla obecnej władzy, bo jak protesty kobiet wyrwą się spod kontroli władzy to może się skończyć reakcją łańcuchową. Ja nie napisałem w notce, że wiem. iż tak się stanie tylko zasugerowałem konieczność rozważenia takiej sytuacji. Bo sprawna władza musi być na każdą okoliczność przygotowana. Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Bona

11-03-2019 [11:53] - Bona (niezweryfikowany) | Link:

Dobrze by było, gdyby był Pan łaskaw szepnąć tym niewiastom, również i starszym z tymi parasolkami w Krakowie i nie tylko, że następnym etapem po aborcji będzie eutanazja dla np. p. Hrabiny, bo podejrzewam i podobno jest w swoich latach. Tylko ich mózg nie sięga w te rejony. Każda ślepota jest nieprawdopodobnym nieszczęściem.Pozdrawiam Pana bez piosenki.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

11-03-2019 [01:35] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Wpuszczanie na miny, akcje przeciwskuteczne - oto częste wpadki przydarzające się  obecnej wadzy. Mnie   akurat  to nie martwi, ale dziwię sie, czytając te wszystkie komentarze na NB, że nie martwi to elektoratu PiS-owskiego,a bardziej jeszcze wierchuszki, ale - jak rzekłem -nie moje to zmartwienie. Niech więc szanowny elektorat wytykanie takich wpadek PiS-owi zwalcza hejtem, prostackimi wyzwiskami i odsyłaniem krytykujących do psychiatryka - świetna taktyka.  I niech dalej uważają,że świetną taktyką wadzy jest usiłowanie przykrycia tych wpadek wszczynanie akcji anty LBGT. Niech uważają, że kłamliwe oskarżanie przez premiera samorządowców, że oszczędzają na nauczycielach,albo  proroctwa prezesa, że gdyby opozycja wygrała wybory, to nie tylko , że odbierze  "pincet plus", ale w ogóle będzie gorzej, niż przedtem. No, cóż: ciemny u wszystko kupi.Ja dam tylko krótki, jakże aktualny przykład  akcji przeciwskutecznej, t.j.prowadzonej przez propagandowe tuby medialne, a także  tut.blogerów i komentatorów, skutki rozpętanej nagonki na Jurka Owsiaka,a także na zamordowanego prezydenta Adamowicza: W ostatniej zbiórce WOŚP wpłynęło o 50 milionów zł datków więcej, niż w ub.r.,a w kilkudniowej akcji "puszka zmarłego prezydenta Gdańska" - 16 milionów (łączna suma tegorocznych datków to prawie 176 milinów zł)! Oczywiście ani "narodowe" media, ani nawet NB słowem o tym sukcesie WOŚP się nie zająknęły, bo to jednak był oczywisty antysukces PiS.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2019 [10:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

@hr.Levak-Lewztzky

To prawda, że na naszych oczach rodzi się nowy antyrządowy ruch obywatelski, którego obecna władza zdaje się nie zauważać, bądź lekceważyć, co może się dla niej przykro skoczyć. Ale w  razie czego będę miał czyste sumienie, że przestrzegałem, co się święci. W tym między innymi upatruję sens blogowania.

Obrazek użytkownika Jaworowski

11-03-2019 [15:35] - Jaworowski | Link:

Krzych >>winna się Pani zająć robótkami ręcznymi.<<
Po tym komentarzu to sam waść powinien pójść, jak nie  do łopaty, to do czorta. Dziwię się, że ktoś z tak miałkim intelektem był trzymany na uczelni tyle lat. Na merytoryczne i  konkretne wpisy Xeny, obalające każdą   bzdurę tu wypoconą, odpowiada waść tym prymitywnym tekstem. Brak logicznej argumentacji, miałkość i prymitywizm wywodów,  brak konkretów,  banalny poziom uogólnień, są  tak uderzające, że gacie opadają.  Wdawanie się  w dyskusję z tobą, to całkowita strata czasu. Zniżanie się do waści pokrętnego toku rozumowania, to degradacja umysłu naszego. Cóż z tego, że operujesz świetną polszczyzną, jak treść, to wypociny jednostki dyssocjalnej. Polecam https://naszeblogi.pl/comment/...
 

Obrazek użytkownika Jaworowski

11-03-2019 [14:31] - Jaworowski | Link:

Krzych  >>>Czy ktoś może wie, co się stało z komentarzami ortodoksyjnych pisowców,<<
Wpisy ich są nagminnie blokowane. Będziesz Panem na własnym śmietnisku.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-03-2019 [16:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jaworowski

Co Pan opowiada! Przecież na Naszych Blogach nie ma możliwości blokowania komentatorów. Więc proszę się nie ośmieszać.

Obrazek użytkownika Jaworowski

11-03-2019 [16:53] - Jaworowski | Link:

To waść się ośmiesza, to nie waść blokuje. Waść  na szczęście nie ma takiej możliwości. Waść generuje pewien  ruch  na NB, a za tym idzie  ruch reklamodawców i stąd zaczyna istnieć na specjalnych prawach na blogu. Krytyka totalna waści wypocin jest minimalizowana. W innych miejscach blogu też nie jest najlepiej. Często najniewinniejsze wpisy nie przechodzą.

Obrazek użytkownika Jaworowski

11-03-2019 [16:59] - Jaworowski | Link:

Dodam do tego, co napisałem wcześniej. Niejednokrotnie moje wpisy pojawiają się po 4 godzinach od wysłania. Robi się to celowo, by zniechęcić zatwardziałych krytykantów niektórych osobników do pisania w ogóle.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

12-03-2019 [01:37] - hr.Levak-Levatzky | Link:

SzPan Jaworowski
niepotrzebnie , a nawet ryzykownie żyłkę swoją mózgową na defekt naraża wyrzucając z siebie  tyle naraz hejterskiego jadu. I jeszcze się SzPan dziwi, że współczucie i litość moja dla SzPana wzrasta z każdym jego - przepraszam za wyrażenie - "komentarzem" ?
Kłaniam uprzejmie!
Czerwony hr.Levak-Levatzky,
który mordował polskich patriotów tysiącami, a obecnie jego zdradzieckie knowania i działania zmierzają do wepchnięcia SzPana Jaworowskiego  pod bolszewicko-pruski walec.