MEDIALNE MANIPULACJE

MEDIALNE MANIPULACJE - rozmaite są techniki i manipulacje, stosowane w mediach, aby „przyprawiać gębę” Polakom. Wspomniany tu wcześniej artykulik z australijskiej prasy pt. „Europeans pull out of summit over Nazi row” ( opublikowany w „The Australian”, 19 lutego br.) użył prostego zabiegu, który polega na pominięciu informacji bardzo ważnych dla kontekstu całości, a – jak pamiętamy – artykulik ten przedstawiał antypolskie kłamstwo Natenjahu i odwołanie wizyty w Izraelu przez stronę polską. Po pierwsze, redakcja pominęła tu absurdalną kalumnię ministra Katza, choć wywołała ona równie ostrą reakcję, a po drugie -  nie wspomiano ani słowem o reakcji  w Warszawie rabina M.Schudricha, który odrzucił izraelskie kalumnie, uznając je w dodatku za obrazę nie tylko Polski, ale i Żydów uratowanych przez Polaków. „The Australian” przemilczał wystąpienie Schudricha, być może dlatego że broniło nas przed pomówieniami i  jego słowa mogły zaszkodzić celom antypolskiej propagandy, tak nachalnie stosowanej przez lobby tzw. „przemysłu Holokaustu”. Wynika z tego, że owe lobby czuwa w mediach całego świata. Natomiast readakcja „The Australian” zacytowała w tym samym artykuliku fałszywą  wypowiedź Tomasza Lisa, który odwołanie wizyty w Jerozolimie przez premiera Morawieckiego wyjaśnił w sposób skandaliczny i całkowicie niezgodny ze stanem faktycznym: „Tomasz Lis, the editor of the Polish editon of Newsweek, said Mr Morawiecki bowed out because, with the election this year, the government has to think about the far-Right and anti-Semitic electorate” (!!). Zdaniem Lisa postawa premiera Morawieckiego to tylko ukłon wobec...skrajnej prawicy i antysemickich wyborców! Arogancja tej opinii przekracza podstawowe normy uczciwości i przyprawia nam gębę na całym świecie, robi z nas jednak na siłę naród antysemitów. A przecież Polacy od średniowiecza z wielką życzliwością przyjmowali Żydów, a w czasie okupacji niemieckiej ratowali jak mogli i to z narażeniem życia, bo tylko w okupowanej Polsce groziła za to kara śmierci. Drobny procent anysemitów nie decyduje o całości narodu, zresztą w każdym kraju europejskim istniał zawsze jakiś odłam społeczeństwa Żydom niechętny. Na pewno większy od polskich „antysemitów”. Dzisiaj nadal nie istnieje u nas problem antysemityzmu, ale kto wie czy za sprawą takich Lisów, Michników, Netanjahu i Katzów, Grossów, Grabowskich et consortes nie stanie się pewnego dnia problemem ? I wtedy będzie to problem niestety dla  Żydów.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

06-03-2019 [09:10] - RinoCeronte | Link:

Mam nadzieję, że choćby jako czytelnik napisał Pan do redakcji "The Australian"?

Obrazek użytkownika Jaworowski

06-03-2019 [13:47] - Jaworowski | Link:

Właścicielami większości tytułów prasowych niemalże na całym białym świecie są Żydzi. Oni są panami mediów. Niewiele można wskórać, by tą kłamliwą narrację zmienić.

Obrazek użytkownika xena2012

06-03-2019 [19:52] - xena2012 | Link:

Na estiwalu karnawałowym w Aalst w Belgii pojawiły się platformy wyśmiewające Żydów wystylizowanych na Chasydów ubranych na różowo i stojacych na stosach onet.Organizatorzy belgijscy bagatelizują uwazając takie wydarzenie istylizację za komiczną.Czy strona izraelska zerwał stosunki dyplomatyczne z Belgią ? A skądże! Czy Netanyahu i Katz tak zapalczywi i nstawieni antypolsko interweniują? A skądże! Czy media piszą o tym z oburzeniem czy w ogole np. w Australii piszą? No,ale gdyby podobna sytuacja miała miejsce w Polsce.........

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-03-2019 [20:27] - Imć Waszeć | Link:

Proszę się nie tłumaczyć, bo to już jest śmieszne. Niech Pani wygoogluje sobie artykuł o popularnych "harlekinach" w Izraelu, w których były sadystyczno-pornograficzne opowiadania o burdelach i prostytucji w niemieckich obozach zagłady. Tak oni się przejmują i dbają o pamięć "przodków"! Chodzi tylko o szmal, a potem znów geszeft jak szwindel, czyli np. światowa sieć burdeli jak w XIX i XX w. Przykładowo ten artykuł, który chyba też był w GW: http://www.fronda.pl/a/zydowsk...

Obrazek użytkownika xena2012

06-03-2019 [20:32] - xena2012 | Link:

Ależ ja się z niczego nie tłumaczę.

Obrazek użytkownika xena2012

06-03-2019 [20:28] - xena2012 | Link:

Przeraziłam się licznymi błędami w swoim komentarzu.Ale Pusia i Lili tak przeszkadzają i zasłaniają.Przepraszam.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

07-03-2019 [00:09] - hr.Levak-Levatzky | Link:

SzPanDr
dał się  tu (a może i gdzie indziej) poznać jako wybitny manipulator faktami zarówno z przeszłości, jak i z teraźniejszości..Kto naiwny, ten da się na to nabrać. Exemplum: bynajmniej nie całe polskie społeczeństwo w latach hitlerowskiej okupacji pomagało Żydom, co jest oczywiście zrozumiałe, a zaledwie jego znikomy procent (byli to ludzie niezwykle odważni ryzykujący życie swoje i swych rodzin). Zapewne  ten procent odważnych w polskim społeczeństwie był wyższy niż w takich podbitych narodach Europy jak np. Francja, Holandia czy Norwegia. Antysemityzm w Polsce w latach przedwojennych (chociażby sławetne getto ławkowe na uczelniach czy "bij Żyda!" na ulicach) niestety był nieco wyższy niż w innych europejskich krajach, chociażby dlatego, że i procent  ludności żydowskiej był u nas wyższy, niż w  innych krajach. A czy teraz u nas nie występuje  zjawisko antysemityzmu? Niech sobie SzPanDr poczyta komentarze na NB oraz wiele innych stron antysemickich w internecie. I dlaczego Pan pomija  sprawę szmalcowników podczas okupacji (wielu zostało ukaranych .śmiercią przez Polskie Państwo Podziemne) ?  Bo wg. Pana  Polacy to sami  Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata? Czy Pan nie zna ewangelicznej zasady "Prawda was wyzwoli" i zawsze tak kombinuje, żeby wszystko pasowało do założonej tezy (zwykle dość ryzykownej)?.
Niestety, mogę się teraz ze strony uważających się za patriotycznie patriotycznych patriotów spodziewać ataków w postaci zrobienia ze mnie płatnego izraelskiego agenta i zagorzałego wroga tysiącletniej Polski - czyż nie tak?