Przyganiał kocioł garnkowi. Rzecz o elemencie napływowym

Podkład muzyczny: https://www.youtube.com/watch?...

Portal internetowy doRzeczy – vide: https://dorzeczy.pl/kraj/95412... podaje:

Krystyna Pawłowicz w ostrych słowach skrytykowała warszawskich wyborców, którzy wybrali Rafała Trzaskowskiego na prezydenta stolicy. Jej zdaniem "napływowi warszawiacy poniżyli Warszawę" swoim wyborem. "„Warszawiacy” ! Coście uczynili Polsce, Warszawie, naszym Bohaterom !" – pisze Krystyna Pawłowicz na Twitterze. Zdaniem posłanki PiS warszawiacy wybrali na prezydenta "chodzący wstyd". "Wybraliście sobie na kierownika stolicy chodzący wstyd wyrzucający na śmieci nazwy ulic polskich Patriotów ! „Inka” na śmietniku !!! Wybraliście krzewiciela komuny i macania waszych dzieci i wnuków! Hańba wam !" – napisała Pawłowicz. To jednak nie koniec. Pawłowicz odpowiedziała na jeden z twittów pod swoim wpisem, rozwijając swoją myśl. Jej zdaniem warszawiakom głosującym na Trzaskowskiego sprawia radość "deptanie polskości". "Dziś jest mi wyjątkowo przykro i wstyd za tych napływowych „warszawiaków”, którzy tak poniżyli Warszawę swym hańbiącym Polskę wyborem…”

Przeczytawszy wypowiedź posłanki Krystyny Pawłowicz o napływowych „warszawiakach” zadałem sobie trochę trudu by się dowiedzieć, gdzie meszka rzeczona posłanka.

I trafiłem na portal internetowy na:Temat, gdzie się takich ciekawostek naczytałem – vide: https://natemat.pl/235285,gdzi... , cytuję:

Gdzie mieszka Krystyna Pawłowicz? Posłanka PiS wzbudza emocje także w miejscu swojego zamieszkania. Wzbudza ona wielkie emocje zarówno na scenie politycznej, jak i w miejscu, w którym mieszka. Krystyna Pawłowicz mieszka w jednym z bloków na warszawskim Ursusie. Jakiś czas temu dziennikarze gazety "Metro" opisali wyznania członków wspólnoty mieszkaniowej, do której należy posłanka. – Wystarczy, że ktoś się z nią nie zgodzi i wtedy zmienia jej się wyraz twarzy, robi się taka wściekła i zaczyna krzyczeć – powiedziała jedna z lokatorek. Szczególnie burzliwe mają być zebrania wspólnoty, na których Krystyna Pawłowicz potrafi zachowywać się jeszcze ostrzej, aniżeli w swoich wystąpieniach publicznych. – Na ostatnim spotkaniu, na którym byłam, w zeszłym roku, sprzeciwił się jej jeden z członków zarządu, nastąpiła - delikatnie mówiąc - różnica zdań. Pani Krystyna zwyzywała go od najgorszych, przy świadkach. Poszło o to, że w Ursusie mają być likwidowane piecyki gazowe. Firma Veolia wysłała pismo do wspólnoty, że się tym zajmie i podłączy ciepłą wodę za darmo. Pani Krysia stwierdziła, że "to nie jest polska firma, tylko niemiecka", że "to są Żydzi", że "chcą nas wykupić, zawłaszczyć", i że nikogo z tej firmy do bloku nie wpuści. Klęła przy tym jak szewc i nie ma żadnych hamulców – powiedziała inna sąsiadka…”, koniec cytatu.

Zajrzałem tedy do Wikipedii, gdzie przeczytałem, że panna Krysia, która w Sejmie króluje nie od dzisiaj pochodzi z Wojcieszowa, więc bynajmniej rodowitą warszawianką nie jest, ba, bliższe są jej obyczaje wojcieszowskie niźli żoliborskie, ba, żeby tam żoliborskie, - nawet niźli ursusowskie! W tym miejscu jestem młodym Internautom winien wyjaśnienie, że warszawska dzielnica Ursus słynie z produkcji ciągników rolniczych, a więc można by rzec miejsce dla posłanki Pawłowicz wymarzone – patrz zdjęcie ilustrujące notkę. Słowem pani Krystyna to, że się tak wyrażę modelowy okaz warszawskiego elementu napływowego, którym tak pogardza rzeczona „stołeczna” patriotka.

Kończąc notkę powiem, że żarty żartami, lecz myślę, że niezłomna Inka, która umiała się zachować przyzwoicie, gdzieś tam w Niebie rumieni się teraz ze wstydu za rzeczoną farbowaną warszawiankę.

I jeszcze moje prywatne słowo do posłanki Krystyny Pawłowicz.
Szanowna Pani, jako syn zasłużonego Akowca - vide: https://wpolityce.pl/polityka/... chciałbym Pani delikatnie zwrócić uwagę, że śp. Inka nie potrzebuje orędowników, szczególnie tak napastliwie nadgorliwych.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Studentka

02-03-2019 [21:15] - Studentka | Link:

A teraz powinno nastąpić ;  "o wyższości Sierczy ( miejsce urodzenia p. Pasierbiewicza) nad Wojcieszowem " .

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-03-2019 [23:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Studentka

Szanowna Pani Studentko! Proszę się zapoznać z tym materiałem, łącznie z odnośnikami i załącznikami, a potem dopiero głos w dyskusji zabierać - vide: https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

02-03-2019 [22:38] - zbieracz śmieci | Link:

Co my tu widzimy na zdjeciach którymi nas uraczył uczyciel ano kobiety na ciagnikach ,socjalistycznych ciągnikach produkowanych w socjalustycznym Ursusie a jego pracownicy mieszkali na socjalistycznym osiedlu Ursus niby wszystko gra ale jak zwykłe uczyciel łze w żywe oczy ,łze i fałszuje historię..
Gdzie ten faśz ano na zdjęciu po prawej widzimy zdjęcie części ciągnika ale i w części nazwe producenta John,jak polski produkt to powinno byc Jan ale to zalewdwie imię bo dalej jest Derr-John Derr  nazwisko faceta fktóry założył firme produkująca maszyny rolnicze i ciagnki i to bynajmniej nie komunista ale prawdziwy kapitalista z USA .
Firma pod ta nazwa produkuje po dziś dzien wszystko co potrzebne jest rolnictwu i nie tylko a słynna jest z niebywałej jakości..
Masz obiecane ,że zajrzę do rio i dołożę na finał jeszcze coś -przeklnę cię za całokształt i będzie tak ,że bedziesz stał w wodzie po szyję i pić prosił  !

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-03-2019 [00:04] - Krzysztof Pasie... | Link:

@zbieracz śmieci

"Masz obiecane ,że zajrzę do rio i dołożę na finał jeszcze coś -przeklnę cię za całokształt i będzie tak ,że bedziesz stał w wodzie po szyję i pić prosił!..."
---------------------------  
W RIO od jakiegoś czasu nic się nie dzieje, więc byłaby szansa, że wasz występ znalazłby miejsce w annałach kultowego krakowskiego Baru Kawowego RIO, w zakładce: "Modelowe pisowskie oszołomy - zbiór zastrzeżony". Serdeczności.  PS. W poniedziałek idę kupić kamizelkę kuloodporną.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

03-03-2019 [07:56] - zbieracz śmieci | Link:

Do wielu zwidów teraz doszedł kolejny o zagrożeniu postrzeleniem ,nic nie kupuj bo przyjada ze swoją taką co ma bardzo długie rękawy wiazane na plecach.
PS.Nasz krzyś dopiero w bramie krakówka wzuł buty bo kazali szanować i spod rodzinnej strzechy darł całą trasę na bosaka a trasa długa -krakowski posesjonat uuuuuuuuuu!

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

03-03-2019 [01:06] - hr.Levak-Levatzky | Link:

"„Warszawiacy” ! Coście uczynili Polsce,Warszawie,naszym Bohaterom !" – pisze Krystyna Pawłowicz na Twitterze. Zdaniem posłanki PiS warszawiacy wybrali na prezydenta "chodzący wstyd”

Polacy! Czyżby to byli jacyś napływowi Polacy? Coście uczynili Polsce, naszym bohaterom wybierając do Sejmu RP coś takiego jak panna Krysia, która w Sejmie króluje nie od dzisiaj?!? Chodzący wstyd!
 
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-03-2019 [09:03] - Trotelreiner | Link:

Schizofrenia w pełnym rozkwicie....kolejne konto echo24....na którym gada sam z sobą....@Bolesław,@ novencja47...co nie jest zabronione,to jest dozwolone?
A może jest?!

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-03-2019 [08:13] - Trotelreiner | Link:

Nu zdies etot pareń durak...no oczeń poleznyj!
Eto Echo24...
https://media.istockphoto.com/...

PS. Przypadkowo wszedł na portal "na temat.pl" no! To już szczyt jego kłamstw!!!

Obrazek użytkownika Trotelreiner

03-03-2019 [08:58] - Trotelreiner | Link:

Podrzucam jeden z wielu komentarzy na "ścierwie24.prl" ale jest ponad 100 podobnych...na ukochanym przez echotvn24 portalu...
#############################################################################################################
"kemir
239
Niech się Pan leczy - na nogi, bo na głowę już chyba za późno. Pańskie fobie na  tle Pani Profesor Pawłowicz  - doktorze - tudzież na tle Panów Terleckiego i Kaczyńskiego to objaw chorobowy. Proszę Nas - userów Salonu - nie męczyć swoimi fobiami."

Ps Swoją drogą   kim trzeba być,aby o 4 rano logować sie na NB! ?Dowód po prawej stronie na marginesie witryny...

Obrazek użytkownika xena2012

03-03-2019 [13:25] - xena2012 | Link:

Dobry tytuł ,,przyganiał kocioł garnkowi''........Wytyka Pan posłance kłótliwość,oczernia ja zreszta w kazdym niemalże swoim tekście a jak sam się zachowuje? Pan czuje się zwolniony z kultury zachowania,a dlaczego  wymaga od innych?Posłanka jeśli reaguje (przyznam zę nazbyt emocjonalnie) to tylko wtedy gdy zaistniała jakaś przyczyna czy problem.Pan po prostu popisuje się ze złośliwą uciechą wyśmiewając publicznie znienawidzonych przez siebie polityków czy komentatorów swoich blogów.Nazywa Pan oszołomami pisowskimi tych którzy osmielą sie nie zgodzić ani zachwycić ,,głębią'' Pańskiego dowcipu ani doszukac się choćby śladu merytoryczności w Pańskich notkach.Ja,pisowski oszołom (bo tak Pan raczył mnie nazwać nigdy w zyciu nie obsmiałabym dawnego kolegi czy koleżanki tylko dlatego że są biednie i niemodnie ubrani.Pan puszac się jak paw czerwona kurtką nawet się nie zastanowił,że ten wysmiany za liche palto i spodnie kolega może być chory albo ma kłopoty? Pan potrafił tylko przesmiewczo zasugerować że pewnie głosował na PiS.Czy człowieka osadza się tylko po ubraniu? To przytocze pewne zdarzenie: w poczekalni u weterynarza siedziałam obok jakiegoś bardzo starego i bardzo ubogo ubranego człowieka.W oczekiwaniu na kolejkę zaczeliśmy rozmawiać.Nigdy w zyciu u nikogo nie słyszałam tak pieknej polszczyzny,ani tak zajmującej opowieści o jego życiu na kresach.Wstydziłam się później sama siebie,że mogłam pomyśleć źle o kimkolwiek sadzac tylko z powierchownosci. Nawet jeśli chcemy wysilać swój dowcip to też należy się zastanowić czy kogoś nie zranimy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

03-03-2019 [14:41] - Pani Anna | Link:

Pani Xeno naprawdę szkoda słów na tego typa. Pasierbiewicz wyczerpuje az nadto klasyczna definicję narcyza, proszę bardzo: "narcyz to człowiek zachwycony samym sobą (zwłaszcza swą urodą), wyolbrzymiający swoje znaczenie, fantazjujący o nieograniczonych sukcesach, błyskotliwości, urodzie, idealnej miłości itp., domagający się podziwu, charakteryzujący się bardzo niskim stopniem empatii", czyż nie mam racji? Przecież on nawet z zakupu czerwonej kurteczki potrafi zrobić "wydarzenie" i domaga się podziwu dla siebie, wyśmiewając przy okazji swoich starych znajomych... Dno i muł. To jest efekt braku silnej ojcowskiej ręki w wychowaniu i matki z problemami psychicznymi, które kiedyś sam dość dokładnie nam opisał. 
Atakowanie polityków PIS, zwłaszcza tych starej daty, a ZWŁASZCZA Pani Profesor Pawłowicz to sport bezpieczny, modny w pewnych "kręgach" i, jak  sądzę nawet dobrze płatny. 
To, że ktoś jest emocjonalny, to jeszcze nie grzech, a innych przewinień w osobie Pani Pawłowicz raczej trudno się dopatrzeć.  Bo  chyba nie jest "przewinieniem" to, że ta kobieta, na która wylano hektolitry guana w końcu się odwinęła i pozwoliła sobie zestawić fotografię swoją i francuskiej zboczonej staruchy wystylizowanej na gimnazjalistkę?
To ta sama kobieta, dla której owsiak i jego "wyznawcy" założyli stronę "ruch wypie...nia Krystyny Pawłowicz w kosmos", na której to stonie można było obejrzeć zdjęcie pisuaru z wklejonym zdjęciem ust Krystyny Pawłowicz jako celu do oddawania moczu... To jest dopiero "wyższa kultura" i poziom, który jakoś Pasierbiewiczowi nie przeszkadza.

Obrazek użytkownika xena2012

03-03-2019 [16:22] - xena2012 | Link:

W nawiazaniu do stałej pozycji w końcówce blogów pana Pasierbiewicza-,,em.nauczyciel akademicki,niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa''  nie potrafię sobie wytłumaczyć jak sznurowadło Kaczyńskiego rozwiazane 30 lat temu,głos wicepremier Szydły,,wygląd Kempy u papieża,czy ubrania nie od Armaniego posłów stają się sprawami waznymi dla polskiego państwa. Chyba jesteśmy krajem mlekiem i miodem płynącym skoro mamy tylko ,,takie'' problemy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-03-2019 [17:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

"Chyba jesteśmy krajem mlekiem i miodem płynącym skoro mamy tylko ,,takie'' problemy..."
--------------------------
Chyba? Premier Morawiecki zapewnia nas o tym codziennie, a czasem nawet częściej. Serdeczności.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

03-03-2019 [20:21] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Sz.Pani Anna!

To, że ktoś jest emocjonalny, to jeszcze nie grzech, a innych przewinień w osobie Pani Pawłowicz raczej trudno się dopatrzeć.

To oozywista oczywistość,ze żartem jest takie stwierdzenie - nieprawdaż?

Bo  chyba nie jest "przewinieniem" to, że ta kobieta, na która wylano hektolitry guana w końcu się odwinęła i pozwoliła sobie zestawić fotografię swoją i francuskiej zboczonej staruchy wystylizowanej na gimnazjalistkę?

To zapewne także miał być żart, ale wypadł nieco niesmacznie - nieprawdaż? Zwłaszcza mając na uwadze, że rzekoma podobizna Pierwszej Damy Francji była zwykłym dość wrednym memem sporządzonym na powszechnie dostępnym programie fotograficznym w sieci.
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-03-2019 [00:55] - Pani Anna | Link:

Levak, ta "rzekoma podobizna", jak na "zwykły mem" jest niezwykle podobna, co ty oczu nie masz? Zaklinanie rzeczywistości i stylizowanie się w wieku 76 lat na gimnazjalistkę nic tu nie pomoże, niestety.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-03-2019 [20:56] - hr.Levak-Levatzky | Link:

SzPani Anno!
Jeśli to do mnie,a tylko błędnie zaadresowane, to uprzejmie proszę o wyjaśnienie co Autorka miała na myśli, bo trochę to wszystko nieskładne: jakieś 76 lat  (chyba to nie o Pani!?), jakaś "rzekoma podobizna" (czyja? chyba nie Pani?), jakiś "zwykły mem" - a wszystko w tajemniczych cudzysłowach - czyżby samą siebie Pani cytowała..?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-03-2019 [21:10] - hr.Levak-Levatzky | Link:

SzPani Anno!
Ponieważ swój wpis ("komentarz") wkleiła Pani w niewłaściwym miejscu (nie pod tym, co należało tekstem), więc nie zaskoczyłem. Teraz widzę,że chodzi Pani o mem zrobiony Pierwszej Damie Francji, która wg. Pani liczy sobie 76, a w rzeczywistości 64 - taka drobna babska złośliwostka, nieprawdaż? Ale już za uwierzenie w prawdziwość tego mema ,a zwłaszcza za obronę autorki, która nim się posłużyła, to na Pani miejscu ciężko bym się wstydził - bez urazy!

Obrazek użytkownika ortodox

03-03-2019 [20:47] - ortodox | Link:

Drogie Panie Anno i Xeno
Doprawdy szkoda czasu na próbę podjęcia dyskusji z blogerem.Pan Pasierbiewicz jak sam wspomina jest bywalcem okołopołudniowym w "kultowym" RIO ( prawda sam miałem okazję zobaczyć na własne oczy to towarzystwo pijące lurę napój zwany kawą).Tu odbywa się swoista rodzaju "burza mózgów".Wieczorem zaś Pan Pasierbiewicz wkleja w postaci notek efekty tejże "burzy"na Naszych Blogach,Salonie itd.Jakakolwiek próba podważenia poglądów autora bloga spotyka się ze znanymi Paniom określeniami.Zatem powtórzę ...szkoda czasu .Gdy ustaną komentarze autor pozostanie sam ze "swoimi " poglądami.  

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-03-2019 [01:29] - Pani Anna | Link:

Ortodox, oczywiście, że ma Pan rację. Ja nie podejmuję dyskusji z Pasierbiewiczem, bo widziałam i poznałam również  w swoim życiu takich typów jak on i to całe przemądrzałe towarzycho, o którym Pan wspomniał. Wyrażam opinię na temat bezkarnego wylewania guana na głowę i pomiatania Panią Profesor Pawłowicz, ktoś powinien to robić, w końcu jest to starsza kobieta, a nie zrobi tego nikt z obecnych tutaj gentelmenów blogerów, nawet tych co to Bóg, Honor i Ojczyzna mają na sztandarach. Milczenie na ten temat sprawia, że pokutuje pogląd iż "sama sobie jest winna, bo jest, jaka jest". Każdy jest jakiś, ale dopóki jedyną wada jest prawdomówność i emocjonalnośc, to nie jest powód, aby tego kogoś mieszać z błotem.
Tak jak napisałam wczesniej Pasierbiewicz to narcyz, człowiek chorobliwie spragniony sławy, poklasku i uwielbienia, człowieka jego pokroju nakręcają wszelkie komentarze, również te nasze. Jasne, że najlepiej byłoby zostawić go samego z jego "poglądami", nie czytać, nie komentować. Mam nadzieję, że tak to się właśnie skończy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-03-2019 [17:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

"Pan pusząc się jak paw czerwona kurtką nawet się nie zastanowił,że ten wysmiany za liche palto i spodnie kolega może być chory albo ma kłopoty?..."
------------------------- 
Szanowna Pani Xeno. Proszę sobie poszukać blogów dla Pani przystępniejszych. Serdeczności.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

03-03-2019 [20:10] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pani Xeno!
Pozwalam sobie mieć do Pani skromną prośbę: jeśli Pani już koniecznie musi czytywać i komentować wszystkie teksty Pana Krzysztofowe , to niech przynajmniej nie doprowadza Pani do łez wzruszenia osób trak wrażliwych, jak chociażby moja skromna osoba, proszę!  Rozumiem żal Pani serdeczny,że postacie takie jak prof.Terlecki,ale zwłaszcza posłanka (nie poseł, jak się ta pani każe tytułować) p. Krystyna Pawłowicz, podobno też profesor, są często obiektami nieprzychylnych uwag Pana Krzysztofowych. Ale - cytując klasyczkę - może im się one po prostu należą?!  Bo jeśli chodzi o sławetną panią posłankę, to wszelkie na nia internetowe i parlamentarne lub nawet nieparlamentarne ataki, to ona pierwsza je spowodowała, a nie - ja Pani błędnie pisze - reaguje ona  tylko wtedy gdy zaistniała jakaś przyczyna czy problem  Jaka przyczyna, jaki problem może usprawiedliwiać chamskie, ordynarne  zachowanie posłanki na Sejm RP?!  Ale nie ta sprawa tak mnie rozczuliła, a opowiadanie Pani o jakże wzruszającym spotkaniu w weterynaryjnej poczekalni ze starym Kresowiakiem w ubogie palto odzianym. Proszę pamiętać, że czytają tu Panią ludzie nierzadko wrażliwi, a zarazem na serce chorujący, proszę więc oszczędzić im takiej traumy, bardzo proszę!
Ukłony załączam!