Zdjęcie roku

Z uwagą obserwuję wydarzenia towarzyszące zorganizowanej w Polsce (przez kogo?) Konferencji Bliskowschodniej.

Słucham bombastycznie wzniosłych przemówień dostojników państwowych określających ich przyszłościowe plany i cele w sprawie bezpieczeństwa światowego.

Czytam różne deklaracje dotyczące reguł światowego porządku oraz tego, kto ma prawo wyłączności do jego kształtowania, - a także śledzę opinie na temat międzynarodowych sojuszów oraz lojalności sojuszników w zakresie ich wzajemnych zobowiązań, a mówiąc dokładniej, - kto ma kupować i płacić, kto zaś te "subsydia" łaskawie przyjmować.

Odnotowuję różnego rodzaju deklaracje, zapewnienia, przyrzeczenia, obietnice, zapowiedzi kontraktowe, a także strategiczne założenia i reparacyjne roszczenia łącznie z sugestiami, gdzie ma być pokój, a gdzie wojna, gdzie mają latać jastrzębie, a gdzie gruchać gołębie, kto ma być tygrysem, a kto jeleniem, kto jakie miejsce winien zajmować w światowym szeregu, - a szczególnie, komu pod żadnym pozorem nie wolno przed ten szereg się wychylać. 

Uważnie śledzę także mniej lub bardziej zawoalowane wypowiedzi, kto rzeczywiście rządzi dzisiejszym światem mając wyłączne prawo kształtowania obligatoryjnej poprawności politycznej, a kto nie ma w tej sprawie nic do gadania, a także, kto może narzucać swoje racje, a kto ma w kącie cicho siedzieć.

O co najważniejsze, biorę nad wyraz starannie pod lupę wszystkie wypowiedzi korespondujące z wpływem Polski na ustalanie zasad i reguł europejsko-światowego uporządkowania. 

I zastanawiając się jak to wszystko podsumować pisałem, kreśliłem, poprawiałem, odkładałem zmięte kartki i próbowałem od nowa. Ale zawsze czegoś brakowało do pełnego obrazu.

Aż znalazłem w Internecie zdjęcie z warszawskiej konferencji, które mówi wszystko, - i właśnie tą historyczną fotką postanowiłem dzisiejszą notkę zilustrować.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Z uwagą obserwuję wydarzenia towarzyszące Konferencji Bliskowschodniej w Warszawie.
 
Słucham bombastycznie wzniosłych przemówień dostojników państwowych określających ich przyszłościowe plany i cele w sprawie bezpieczeństwa światowego.
 
Czytam różne deklaracje dotyczące reguł światowego porządku oraz zasad, kto ma prawo wyłączności do jego kształtowania, - a także śledzę opinie opinie na temat międzynarodowych sojuszów oraz lojalności koalicjantów w zakresie ich wzajemnych zobowiązań, a mówiąc dokładniej, - kto ma kupować i płacić, kto zaś te subsydia przyjmować.
 
Odnotowuję różnego rodzaju deklaracje, zapewnienia, przyrzeczenia, obietnice, zapowiedzi kontraktowe, a także strategiczne założenia i reparacyjne roszczenia łącznie z sugestiami, gdzie ma być pokój, a gdzie wojna, gdzie mają latać jastrzębie, a gdzie gruchać gołębie, kto ma być tygrysem, a kto jeleniem, kto jakie miejsce winien zajmować w światowym szeregu, - a szczególnie, komu pod żadnym pozorem nie wolno przed ten szereg wychodzić.  
 
Uważnie śledzę także mniej lub bardziej zawoalowane wypowiedzi, kto rzeczywiście rządzi dzisiejszym światem mając wyłączne prawo kształtowania obligatoryjnej poprawności politycznej, a kto nie ma w tej sprawie nic do gadania, kto może narzucać swoje racje, a kto ma w kącie cicho siedzieć.
 
O co najważniejsze, biorę nad wyraz starannie pod lupę wszystkie wypowiedzi korespondujące z wpływem Polski na ustalanie zasad i reguł europejsko-światowego uporządkowania.  
 
Zastanawiając się jak to wszystko podsumować pisałem, kreśliłem, poprawiałem, odkładałem zmięte kartki i próbowałem od nowa. Ale zawsze czegoś brakowało do pełnego obrazu.
 
Aż znalazłem w Internecie zdjęcie z warszawskiej konferencji, które mówi wszystko, - i właśnie tą historyczną fotką postanowiłem dzisiejszą notkę zilustrować.
 
Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Może to dobrze, że nie zdążono centrum "K - Towers" wybudować, bo po tej konferencji jeszcze byśmy w Warszawie tragedię podobną do "World Trade Centre" sobie zafundowali.

Post Post Scriptum
Właśnie się dowiaduję - vide: https://www.salon24.pl/newsroo...  , że premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył w Warszawie, że naród polski działał we "współpracy" z nazistowskim reżimem w zabijaniu Żydów podczas Holocaustu - informuje "Jerusalem Post". Według gazety Netanjahu miał to powiedzieć w Muzeum Historii Żydów Polskich.
Mój komentarz:
Pan premier Mateusz Morawiecki powinien panu Netanjahu w trybie pilnym przesłać w tłumaczeniu na język hebrajski ten materiał filmowy - vide:
https://www.youtube.com/watch?...
o moim Ojcu Akowcu - vide: https://katalog.bip.ipn.gov.pl... i żołnierzach dowodzonej przez niego Piątki Akowskiej, którzy w czasie okupacji hitlerowskiej ratowali życie Żydom więzionym w obozie śmierci Auschwitz-Birkenau.

Czytaj także: wPolityce, 2016, „Dramatyczny apel do obrońców Grossa (PEŁNA LISTA HAŃBY!", vide: https://wpolityce.pl/polityka/...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Teresa W.

14-02-2019 [18:57] - Teresa W. | Link:

Witam, Panie Krzysztofie! Dawno tu u Pana nie byłam, ale dziś taki dzień, Dzień Zakochanych, nie mogłam się oprzeć. Jestem jednak zawiedziona, że Pan, prawdziwy mężczyzna, nawet w taki dzień rozprawia o polityce. Czyżby już Pan zapomniał, że poza polityką są jeszcze inne, może ważniejsze w życiu sprawy? Pozdrawiam Pana serdecznie i ślę czarującą piosenkę. https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-02-2019 [19:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Autor

Nie ze mną takie numery, panie Woleński!

Obrazek użytkownika Teresa W.

14-02-2019 [21:02] - Teresa W. | Link:

Panie Krzysztofie! Co za Woleński, jaki znowu Woleński! Jak tak można! Przecież to  ja, Pana  niegdyś Biały Anioł! 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-02-2019 [22:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Terasa W.

Panie Woleński! Pamięta Pan, co Pan do mnie pisał w tym czasie, kiedy cała polska po tragedii smoleńskiej płakała? Nie. No to Panu przypomnę - vide: https://www.salon24.pl/u/salon... A teraz zamilcz pariasie!

Obrazek użytkownika Michał W.

15-02-2019 [09:22] - Michał W. | Link:

Hehehe..., co ja widzę, nasz drogi Pan Krzysio to nie tylko  zdolny narciarz i wybitny publicysta, ale także i spirytysta! Znów wywołał ducha Woleńskiego! Sprytny to zabieg, przypisywanie oponentom "woleńskości", i zresztą nienowy, z lubością tu stosowany, bo przecież bardzo, ale to bardzo panu Krzysiowi potrzebny! Czytelnik mianowicie ma sobie pomyśleć, że skoro panakrzysiowy stary, okropny, nienawistny adwersarz to jest komuch Woleński, to nasz drogi pan Krzysio musi być szczerym prawicowcem i patriotą!  Nieprawdaż panie Krzysiu, czyż nie o to właśnie chodzi?
Łączę pozdrowienia.:)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-02-2019 [19:56] - Imć Waszeć | Link:

Obrazek użytkownika xena2012

14-02-2019 [19:12] - xena2012 | Link:

Do pełnego obrazu brakuje zatytułowania zdjecia,wszak widzimy tu radośnie usmiechnietych polityków,uscisków na niedźwiadka.........Ja bym dała tytuł ,,Witamy w Polin''.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-02-2019 [19:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Szanowna Pani Xeno! Nareszcie się od Pani merytorycznego komentarza doczekałem. Dziękuję i serdecznie Panią pozdrawiam.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

14-02-2019 [23:41] - HenrykHenry | Link:

Trzeba byc "idiota" zeby tak to zdjecie interpretowac i stawiac na jego podstawie takie tezy , jak w dialektyce Hegla ?!. Pasierbiewiczowi sie nie dziwie , on spod siebie wylize byleby dowalic temu rzadowi , PiS , dobrej zmianie ...  ale xena2012  to mnie zaskoczyla. No chyba ze jest inny aspekt tego jej komentarza.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-02-2019 [19:39] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Cześć panie niezawisły!
Czy z braku pomysłu na notkę zdublował ten stek bzdur?
Po tym:Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa) epilogu
następuje powtórka tekstu.
Tym sie charakteryzuje ta choroba na d*****,która kończy sie na a.
Niedobrze....z echotvn24....niedobrze...
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-02-2019 [22:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

Panu już dziękujemy, Panie Trotelteiner.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-02-2019 [22:42] - Pani Anna | Link:

Jak to, telenowela z Wiosną Biedroniem już się zakończyła? Kiedy następne odcinki, bo został mi jeszcze popcorn...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

15-02-2019 [09:43] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Ostatni,który o sobie mówił per pluralis maiestatis...był "król" Stanisław Poniatowski....Pasierbiewicz w tym szpitalu też się ma za króla?!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-02-2019 [19:52] - Imć Waszeć | Link:

Tak, to jest zdjęcie roku. Potwierdzam trafne spostrzeżenie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-02-2019 [20:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

Dziękuję i serdecznie Pana pozdrawiam.

Obrazek użytkownika paparazzi

14-02-2019 [21:01] - paparazzi | Link:

Dobre. Mnie to przypomina słynne zdjęcie z zaciśniętymi piąstkami Tuska z Putinem gdzie Putin patrzy wzrokiem jak tu Netanyahu. Obok oszołomiony Czaputowicz mamrocząc co się porobiło, co się porobiło. Nic nie trzeba pisać.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

14-02-2019 [22:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

No właśnie.

Obrazek użytkownika xena2012

15-02-2019 [10:26] - xena2012 | Link:

Czaputowicz był oszolomiony splendorem jaki na niego spłynął.Chyba nawet w najsmielszych snach nie sądził że będzie się kapał w blasku władców świata.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

15-02-2019 [18:13] - HenrykHenry | Link:

Ja po prostu oczom nie wierze ... czegos glupszego nie mozna napisac 

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

14-02-2019 [23:46] - Jęzory Pasiukowski | Link:

 Pokazali gdzie jest miejsce ścierek do podłogi. Jako ortodoksyjny pisowiec już nie mogę tego znieść.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

15-02-2019 [00:40] - hr.Levak-Levatzky | Link:

I co w tym nowego,że na zdjęciu jeden polityk żydowski ściska się z drugim politykiem żydowskim? Ten amerykański przyjechał do Warszawy nie tylko po to,żeby kosztem gospodarzy rozsierdzić Irańczyków, ale wskazać  "naszym polskim kolegom (?)" żeby się zajęli zwrotem majątku utraconego przez Żydów w Polsce w ostatniej wojnie. A amerykańska dziennikarka  w wywiadzie z Pencem przeprowadzonym w Warszawie (gdzie  Pence demonstracyjnie cały czas atakował nie zaproszony na tę konferencję Iran), opisała,iż polityk ten oddał hołd pod pomnikiem Bohaterów Getta walczących z reżimem nazistowskim i polskim.
Słowem: ten warszawski niby szczyt bliskowschodni to same dla Polski  korzyści, zwłaszcza wizerunkowe. A zdawało się,że po Waszczykwskim już gorszej dyplomacji nie da się prowadzić...