Hej! Hej! Ułani! PO-PiS-owe dzieci! Gore!!! Biedroń leci!

UWAGA! Ta notka nie jest promocją partii WIOSNA, lecz wyrazem nadziei autora, iż partia Roberta Biedronia przyczyni się do zatrzymania szkodliwego dla Polski procesu dalszej monopolizacji polskiej sceny politycznej przez od lat wymieniające się władzą partie Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska.

Słucham przemówienia Roberta Biedronia na konwencji jego partii i widzę jak entuzjastycznie reagują ludzie zebrani na warszawskim Torwarze. I dlatego jeszcze raz powtórzę to, co pisałem w sierpniu ubiegłego roku w notce pt. "Nowa partia Biedronia czarnym koniem wyborów 2019" - vide: https://www.salon24.pl/u/salon..., za co się wtedy ze mnie wszyscy naśmiewali.

A, ja w tej notce już wtedy zasygnalizowałem, że jest coś, czego dzisiejsi Polacy podświadomie pragną kompletnie sobie tego nie zdając sprawy. Czują bowiem przez skórę, że po tej bezustannej politycznej młócce trwającej od czasu wybuchu stanu wojennego Polakom jak kani dżdżu potrzebny jest przyjazny ludziom i bezinteresownie szczery uśmiech na co dzień.

Zaś, co by o nim nie mówić, to właśnie może dać Polakom zawsze życzliwie i szczerze uśmiechnięty Robert Biedroń, który jako prezydent Słupska pokazał, iż mimo naszego polskiego kołtuństwa potrafił zmienić kody komunikowania się z ludźmi, czym moim zdaniem trafia w gusta młodego pokolenia, które porozumiewa się w języku kompletnie niezrozumiałym dla przeżartych wciąż żywą dulszczyzną jajogłowych zgredów dzierżących obecnie w swoich rękach kluczowe stanowiska w państwie. A młodzi chcą, żeby było po polsku, patriotycznie, ale jednocześnie radośnie, miło, sympatycznie, bez tej dołującej ludzi toksycznej martyrologiczno-bogoojczyźnianej żółci, a przekaz idący z góry był zgodny z formami komunikacji, jakie oni preferują. I mówcie, co chcecie ale Robert Biedroń wyraża swoje myśli w takim właśnie opakowaniu, - bez trucia, marudzenia, doradzania, pouczania i moralizowania. Bez pozorowanej wojny i wszechobecnej nienawiści. Ma być miło i radośnie. Powiem więcej. Pomijając kontekst partyjnych programów gospodarczo-politycznych, który dla znakomitej większości polskich wyborców ma znaczenie, jeśli nie trzecio, to drugorzędne, nikt nie może zaprzeczyć, że zawsze przyjaźnie uśmiechnięty Biedroń ma tę potrzebną ludziom do szczęścia charyzmę, przyjazny ludziom sposób bycia i magnetyczną osobowość, która pozytywnie wpływa na innych, poprawia im samopoczucie, poszerza wyobraźnię i budzi ochotę do życia i działania. A do tego ma jeszcze polot, wrodzony instynkt aktorski, sporo malarskiej fantazji i cały ocean dobroduszności. Ale to jeszcze nie wszystko. On potrafi się bawić tym, co robi. I jeszcze jedno. Biedroń stara trzymać się zasady: „nic złego o nikim”, a co bardzo ważne, ma ten naturalny i nieudawany luz blues, który uwielbiają młodzi ludzie.
Słowem Robert Biedroń ma to wszystko, czego brakuje Kaczyńskiemu i Schetynie i ja bym tego nie bagatelizował. Po tragedii smoleńskiej Jarosław Kaczyński finezyjnie i nad wyraz skutecznie grał  na instrumencie dialektyki bólu i rozkoszy, bo widział, że po sześcioletnim biczowaniu się na miesięcznicach znacząca część narodu poczuła, że to biczowanie przestało być narzędziem tortury i stało się narzędziem swoiście masochistycznej ekstazy.

Ale ten czas już mija, bo ludzie mają już dość ponurej martyrologii i nie mającej końca wojny polsko polskiej między PiS-em i Platformą, a Polacy zatęsknili za zwykłym, pogodnym  życiem, bez plemiennej nienawiści, nakazów, rozkazów, kar oraz restrykcji.

Tyle przypomnienia.

A dziś Robert Biedroń pokazał, że oprócz charyzmy ma jeszcze jaja i pazury.

Nazwa partii Biedronia to "WIOSNA", która już się Polakom od dawna należała.

To na razie tyle na gorąco. Komentujcie Państwo, a ja odpowiem z poślizgiem, bo nie chcę nikomu narzucać mojego zdania bądź opinii o nowej polskiej partii, która co by o niej nie mówić stanowi jak kania dżdżu potrzebną Polsce nową jakość polityczną, o czym pisałem wielokrotnie, gdyż uważam, że czas duopolu PiS-PO już się skończył, bo politykom tych partii już mało kto wierzy..

Krzysztof Pasierbiewicz  (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa

Post Scriptum
Jeśli tylko są środki finansowe, zapóźnienia natury technologiczno gospodarczej można nadrobić w ciągu jednej dekady. Znacznie gorzej natomiast przedstawia się sprawa „przestawiania się” na tak zwane „nowoczesne myślenie”, gdyż zmiany ludzkiej mentalności mają ogromną bezwładność, a co więcej, tempo tych zmian zależy od wieku generacji takim zmianom poddawanych. I jestem skłonny zaryzykować tezę, że pokolenie „60 Plus” jest już mentalnie niereformowalne, bądź reformowalne w stopniu poważnie ograniczonym. Bowiem ludzie tej kategorii wiekowej nie są już w stanie dostosować do nienotowanego dotąd przyśpieszenia rozwoju cywilizacji, jakie nastąpiło w ostatnich dwudziestu latach i wciąż następuje. Te nowe warunki pociągają za sobą konieczność zmiany mentalności i przestawienia się na idące z duchem czasu nowoczesne myślenie, kompatybilne z tempem i specyfiką dokonujących się zmian. Niestety, wielu ukształtowanych w czasach komuny reprezentantów pokolenia „60 Plus”, nota bene wciąż zajmujących większość stanowisk kierowniczo-decyzyjnych w państwie nie jest już w stanie nadążyć za rozwojem współczesnego świata. Robert Biedroń to wie. Czy podoła? Tego nie wiem. Wiem natomiast, że jest w stanie odebrać monopol na władzę PO-PiS-owemu duopolowi, i raz na zawsze skończyć ze starym myśleniem i wiecznie skłóconą Rzeczpospolitą rządzoną przez piszących na komputerze jednym palcem, skostniałych mentalnie, nieczujących bluesa zgredów. A jak się Biedroń nie sprawdzi, to Polacy wybiorą jeszcze nowszą jakość polityczną. Ale duopolu PO-PiS już na szczęście nie będzie. Tak. Tak. Nasza młoda demokracja polega na dążeniu metodą kolejnych prób i błędów do optymalnie najkorzystniejszego wariantu dla polskiego państwa.
Zaś Autorów histerycznie alergicznych komentarzy wieszczących, że Robert Biedroń to dla Polski Sodoma i Gomora pytam, czy w takim razie woleliby, żeby jesienne wybory wygrała ekipa Donalda Tuska, a nienawistny duopol PO-PiS trwał nadal, tyle, że po kolejnej zmianie warty między PiS-em i Platformą obywatelską?

Post Post Scriptum
Przed chwilą włączyłem Wiadomości na TVN24. Pokazali wypowiedzi polityków wiodących partii wypowiadających się na temat nowej partii Biedronia. Dawno takich żałobnych min nie widziałem, a przerażenie w ich oczach wskazuje, że są w stanie wstrząsu pourazowego. Oj! Będzie się działo.

Post Post Scriptum
Mam nadzieję, że kulturalni czytelnicy mojego blogu zdają sobie sprawę z tego, że prymitywne i chamowate komentarze dodane do tej notki, a także do wszystkich moich poprzednich notek, pisane przez tych samych od lat "komentatorów" podających się za zwolenników partii Jarosława Kaczyńskiego, - wystawiają kompromitujące świadectwo elektoratowi partii Prawo i Sprawiedliwość, a także w drastyczny sposób deprecjonują portal Nasze Blogi. Dlaczego tak uważam? Bo moi krakowscy znajomi, którzy czytają regularnie mój blog, także ci o poglądach prawicowych, coraz częściej zadają mi pytania w rodzaju: "Krzysiek, co to za nienawistna hołota u ciebie na blogu komentuje?", - zaś rzeczona sprawa staje się coraz głośniejsza pod Wawelem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

03-02-2019 [21:03] - Jabe | Link:

Palikot 2.0

Obrazek użytkownika HenrykHenry

03-02-2019 [21:25] - HenrykHenry | Link:

"A dziś Robert Biedroń pokazał, że oprócz charyzmy ma jeszcze jaja i pazury."

"o nowej polskiej partii, która co by o niej nie mówić stanowi jak kania dżdżu potrzebną Polsce nową jakość polityczną, o czym pisałem wielokrotnie, gdyż uważam, że czas duopolu PiS-PO już się skończył, bo politykom tych partii już mało kto wierzy.."

"Słowem Robert Biedroń ma to wszystko, czego brakuje Kaczyńskiemu i Schetynie i ja bym tego nie bagatelizował. Po tragedii smoleńskiej Jarosław Kaczyński finezyjnie i nad wyraz skutecznie grał  na instrumencie dialektyki bólu i rozkoszy, bo widział, że po sześcioletnim biczowaniu się na miesięcznicach znacząca część narodu poczuła, że to biczowanie przestało być narzędziem tortury i stało się narzędziem swoiście masochistycznej ekstazy."

"Zaś, co by o nim nie mówić, to właśnie może dać Polakom zawsze życzliwie i szczerze uśmiechnięty Robert Biedroń,"

Dobra ... Czy ma ktos watpliwosc kim jest pasierbiewicz ?! ... stary pokomuszy zlog  ?!

 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

04-02-2019 [09:21] - Trotelreiner | Link:

On popiera każdą efemerydę wygrzaną przez służby..."nasze" i te finansowane przez obcy kapitał....ale zawsze cherchez la Soros.
Nie jest chyba taki głupi,żeby nie widzieć Ruchu Palikota,Samoobrony,Petru,Kukiza...ale ich zawsze wychwalał i głosował na te bandy.
A Biedroń [nędzny pedzio] który w ruchu Palikota [bez podtekstów] był gwiazdą...to już trzeba być... zacytuję:"starym pokomuszym złogiem"....i nie tylko...

Obrazek użytkownika tricolour

03-02-2019 [22:14] - tricolour | Link:

I choć nie jestem za związkami jednopłciowymi (mimo, że to generalnie nie moja sprawa i nie powinna mnie interesować) oraz jestem przeciwnikiem aborcji na życzenie, to na Biedronia zagłosuję. Bo mnie gęby zgredów już brzydzą.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

03-02-2019 [23:19] - HenrykHenry | Link:

A tutaj cos dla tego "pajaca" ...https://wpolityce.pl/polityka/...

Obrazek użytkownika maks jamnicki

04-02-2019 [00:28] - maks jamnicki | Link:

Aha, nowe zadanie. Już nie  tylko " PiS i PO jedno zło",  ale  etap nowy, przedwyborczy, wskazanie tego  "dobra", ratunku dla kraju, osobę i partię na którą "warto" głosować. Widzę, że to nie hobby ale poważne zajęcie. Podobno za komuny ale i  później  ONI  szczególnie cenili sobie współpracę z tymi,  co mieli "ojców w AK" , bo bardziej skutecznie ściemniali, a przecież  ludzie bywają naiwni. Co to za skrót?: Kkłnu.

Obrazek użytkownika Michał W.

05-02-2019 [12:43] - Michał W. | Link:

Niewykluczone, że i poważne zajęcie, ale z pewnością jest to ulubione hobby pana Krzysia. Gdzież bowiem mógłby pan Krzysio głosić swą chwałę nauczyciela akademickiego, publicysty, narciarza, tenisisty, a nawet, jak się był onegdaj pochwalił w odpowiedzi na czyjś komentarz - utalentowanego judoki? :) Zaglądam tu czasem, bo czekam na dzień, w którym dowiem się, ze nasz pan Krzysio był kiedyś także dobrze zapowiadającym się zawodnikiem sumo.

Obrazek użytkownika xena2012

04-02-2019 [12:17] - xena2012 | Link:

Rozbawia infantytylizm i śmieszny patos wylewajacy sie strumieniami z tekstu autora.Notka jak u wczesnej Szymborskiej zafascynowanej Stalinem.Wygladający jak jak podstarzały ZMP-owiec z socjalistycznego plakatu Biedroń jawi się w notce jak jajiś fenomen obdarzony charyzmą,magnetyczną osobowością,polotem,instynktem aktorskim,.malarską fantazją,oceanem dobroduszności,I tylko takie jak widac wnioski wyciągnął autor z konwencji i dla którego wystarczy dwuznaczny usmiech bozyszcza bo  sprawy polityczno-gospodarcze uważa za drugo czy nawet trzeciorzędne.Rządy przy pomocy uśmiechu były wystarczające być może w Słupsku,ale nie w przypadku kierowania państwem,w którym bozyszcze autora chce być premierem.Jakie zresztą były jego dokonania jako prezydenta Słupska? Wyniesienie portretu JPII i godła Polski do magazynu,ścieżki rowerowe i udzielanie ślubów .Na więcej nie starczało czasu bo pan Biedroń znudzony powierzoną mu funkcją głównie wojażował po świecie.To kto będzie w Polsce rzadził,pewnie UE lub Niemcy,żeby usmiećhniety nowy premier nie zaprzatał sobie tym głowy I gdzie ta wynoszona przez autora pod niebiosa świeżość?,,Potrzebna jest siła postępowa,która doda odwagi G.Schetynie i E.Kopacz którzy bali się przeprowadzić zmiany.Ja będę tym dopalaczem .''  Jak widać z jego wypowiedzi reprezentuje te same poglądy co opozycja i puszcza do niej oko nawet nie ukrywając,że wspólnie bedą walczyć z PiS-em czyli to co zwykle.A co z polityką zagraniczną o której w tym morzu radości tak niewiele mówiono a jesteśmy sasiadami pazernych Rosjan i równie pazernych i aroganckich Niemców?To też zapewne rzeczy dla uczestników spedu i autora trzeciorzędne,przecież będzie tak radośnie, na takim luzie,że nawet utratę suwerenności przyjmiemy z szerokim usmiechem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

04-02-2019 [14:11] - Pani Anna | Link:

Pani Xeno, Biedroń nie będzie w Polsce rządził, nie ma takiej możliwości, szkoda czasu i klawiatury na takie rzeczowe opisywanie tego kim i czym jest ten osobnik. Ot, jak zwykle pompuje się dziwaczny twór o wdzięcznej nazwie "wiosna" (i tak lepiej niż jakieś "zaraz", czy inne "potem") przed wyborami. I to jest akurat dla zjednoczonej prawicy bardzo dobra wiadomość, bo jak by nie patrzeć, to głosy ten twór zdobędzie nie wśród wyborców PIS, ale wśród lewicy i innego POKO...  Nie wierzę, że naszemu "Kszysztofkowi" nagle rozumu przybyło, widzę tu raczej inne pobudki, ale obu panom życzę powodzenia na tej ich wspólnej ścieżce:)))

Obrazek użytkownika Michał W.

04-02-2019 [14:13] - Michał W. | Link:

Jak mawiał kiedyś zagranicznie pan Krzysio - to ALL. Otóż mili państwo komentatorzy,  nie ma doprawdy powodu, by z twórczością pana Krzysia podejmować jakąkolwiek rzeczową polemikę. Jeśli o mnie chodzi, to twórczość ta budzi raczej wesołość. Jej poziom intelektualny jest  bowiem porównywalny z poziomem  pewnej artystki wokalnej, diwy muzyki senior-disco scen krajowych,  która jakoby odwiedzała tu kiedyś pana Krzysia, a pan Krzysio, wierząc,że to ona, słał do niej komplementy i awanse nazywając ją poetycko Białym Aniołem.:) Śpiewajmy więc razem z panią Teresą i panem Krzysiem: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Studentka

04-02-2019 [14:25] - Studentka | Link:

Czy już wysłał  Pan list do pana Biedronia oferując swoje usługi doradcze? U prezesa Kaczyńskiego nie udało się załapać, to może pan Biedroń się skusi .

Obrazek użytkownika paparazzi

04-02-2019 [16:23] - paparazzi | Link:

"jako prezydent Słupska pokazał, iż mimo naszego polskiego kołtuństwa potrafił zmienić kody komunikowania się z ludźmi," To na tym polega prezydentura? Aaa nie wiedziałem. A co zrobił dobrego dla mieszkańców Słupska? Może ta rewolucje wezmą jako przykład inne miasta i nastanie raj  w Polsce. Komunikacyjny ma się rozumieć. A SP Adamowicz oprócz raju komunikacyjnego to miał jeszcze  w zanadrzu inny raj. No Pasierbiewicz, bez jaj. A tak na marginesie kto to finansuje??????

Obrazek użytkownika Jaworowski

04-02-2019 [18:42] - Jaworowski | Link:

Zastanawiam się czym się trzeba nabzdryngolić, by takie głupoty wypisywać na blogu, który zasiedlają raczej kumaci. Krzych ma nas za nic i kompletnych głupków. Co ta hrabinia podała do popitki przy jednoczesnym oglądaniu stacji jedynie słusznej czyli zlewościeku tvnianego, pozostaje zagadką. Chociaż tak po hrabiowsku suponuję, że było to wino marki wino czyli najzwyklejszy denaturat, gdyż tylko wówczas można tak bredzić bez sensu.  Chociaż zastanawiam się czy można bredzić z sensem, bo tym ostatnio nasz bohatyr nas raczy. Biedroń ni chłop ni baba zbawcą narodu czyli czerwonych? W czym u tego chłopkobaby charyzma, za cholerę nie mogę dojść? Polot i malarska fantazja u niego? Może jakiś przykład, gdyż takiego prostaczka z przyklejonym uśmiechem to już dawno nie widziałem.
04-02-2019 [12:17] - xena2012 | Link: Rozbawia infantytylizm i
Xena wspaniały wpis. Położyłaś Krzycha,  jego pruską i czerwoną bandę  na łopatki. Zuch kobieta.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

05-02-2019 [09:06] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Mam nadzieję, że kulturalni czytelnicy mojego blogu zdają sobie sprawę z tego, że prymitywne i chamowate komentarze dodane do tej notki, a także do wszystkich moich poprzednich notek, pisane przez zawsze tych samych "komentatorów" podających się za zwolenników partii Jarosława Kaczyńskiego, - wystawiają kompromitujące świadectwo elektoratowi partii Prawo i Sprawiedliwość, a także w drastyczny sposób deprecjonują portal Nasze Blogi. Dlaczego tak uważam? Bo moi krakowscy znajomi, którzy czytają regularnie mój blog, także ci o poglądach prawicowych, coraz częściej zadają mi pytania w rodzaju: "Krzysiek, co to za nienawistna hołota u ciebie na blogu komentuje?", - zaś rzeczona sprawa staje się coraz głośniejsza pod Wawelem.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

05-02-2019 [09:33] - Trotelreiner | Link:

Widzisz Pasierbiewicz....moja śp.Babcia [kobieta z Grzegórzek] zawsze mi powtarzała:
"Słuchaj,gdzie cię dobrze widzą,tam rzadko bywaj...a gdzie cię źle widzą....tam nie bywaj wcale"
Dasz radę pojąć ten przekaz?

Obrazek użytkownika Anna Borycka

05-02-2019 [10:39] - Anna Borycka | Link:

Doktorku jakiś tam

Swoje wynurzenia zawsze kończysz chamowatymi i prymitywnymi bluzgami kiedy doszczętnie. cię obnażą. To co tu jeszcze robisz skoro tu tylko chamy? Powiem tak zwyczajnie: Won do bagienka w którym się czujesz dobrze, w którym zawsze cię chwalą! No i nie łżyj jak bura suka, że tylko pisiory cię krytykują, bo raczej są w zdecydowanej mniejszości pod twoimi wynurzeniami.
W tej blogosferze już się nie pożywisz. 
 

Obrazek użytkownika Jaworowski

05-02-2019 [13:43] - Jaworowski | Link:

Szanowna Koleżanko  Anno, nie tak ostro, toć to starszy człowiek i często zapomina brać leki i wtedy szalony umysł dyktuje dyrdymały, wobec których normalni blogowicze nie mogą przejść obojętnie. Do tego dochodzi "bywanie" u hrabini i podejrzane trunki podawane do kawioru robią swoje.  Podejrzane trunki  + TVNiane gówno propagandowe= stetryczały debilny infantylizm. Życie jest okrutne i bezwzględne, a to życie polityczne to nie je bajka! To je bitwa! Tylko młodzi i sprawni fizycznie i intelektualnie mogą w niej brać udział. Niektórzy nawet na mięso armatnie się nie nadają, i powinni wiedzieć kiedy zejść z pola walki, jeśli nie mają sił by z niego zejść, to choć z honorem nich się z niego  wyczołgają.

Obrazek użytkownika Michał W.

05-02-2019 [12:33] - Michał W. | Link:

@PAN KRZYSIO
Cieniutka ta riposta, oj, cieniutka, panie Krzysiu. A gdzież to pańscy sojusznicy,  mogliby jakoś wesprzeć w potrzebie? Zwłaszcza dawo tu nie widziany szanowny pan Bolesław - co z nim, panie Krzysiu? 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

05-02-2019 [14:41] - HenrykHenry | Link:

@ALL
Jak wskazuje komentarz w odpowiedzi do wszystkich ... "bloger" pasierbiewicz to czlowiek chory ...  konfabulacji u niego nie ma konca ,

 "zaś rzeczona sprawa staje się coraz głośniejsza pod Wawelem." ... 

A co ze Slomnikami , Swoszowicami i Pcimem , o Klaju nie wspomne ...
Zalosny stary "glupcze" ....