Sen, muzyka, granie, bajka…


Stanisław Wyspiański "chochoły"

Motto muzyczne: https://www.youtube.com/watch?... 

Zraniony we wczorajszym ataku terrorystycznym prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje! Świeć Panie nad Jego duszą!
To już druga po śp. działaczu Prawa i Sprawiedliwości Marku Rosiaku wysoce prominentna ofiara „wojny polsko polskiej”, - tym razem po stronie Platformy Obywatelskiej.

Mój komentarz:

Od dłuższego czasu zastanawiałem się, dlaczego przez tyle lat na polskiej scenie politycznej nie wydarzyło się nic, co położyłoby kres bratobójczej wojnie między partiami Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska. Brutalnej wojnie politycznej, w której obie walczące strony zrazu używały broni nazywanej „mową nienawiści”, zaś w dobie Internetu wymyślono nowy oręż, który na swój prywatny użytek nazywam „cyberprzestrzennym terroryzmem hejterskim” zasadzającym się na iście wynaturzonej wzajemnej nienawiści "platformersów" do "pisowców", - i odwrotnie.

Niestety zarówno politycy PiS-u jak Platformy Obywatelskiej, miast tę prowadzącą do nieszczęścia agresję gasić, zapamiętale dolewali oliwy do ognia, a ta chora polityczna rzeczywistość jest pokłosiem genialnej w swej prostocie sztuczki socjotechnicznej polegającej na przemiennym utwierdzaniu raz „jednych”, raz „drugich”, w poczuciu społecznego awansu, - a co za tym idzie umacnianiu w przeświadczeniu, że to „oni”, a nie „tamci” są Polakami, którzy są „lepsi” od „gorszej” reszty.

Bo gdy patrzę, jaką ciemnotę wciskają zagorzałym miłośnikom Platformy podszczuwacze z anty-pisowskiej telewizji TVN24, ale także, gdy widzę, jakie fantasmagoryczne bzdety przekazuje „ludowi pisowskiemu” nie mniej zakłamana TVP 1, - odnoszę nieodparte wrażenie, iż mieszkam w kraju, gdzie nakręcane przez polityków media należące raz do „jednych” raz do „drugich” zamieniły Polskę w jeden wielki dom wariatów, a moja ojczyzna weszła już w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści, - o zgrozo! - Polaków do Polaków. 

Powiem więcej. PiS i Platforma po prostu "muszą" ze sobą nieustannie wojować, gdyż definitywna wygrana jednej z tych partii byłaby jednoznaczna z jej śmiercią polityczną, - gdyż ci ostateczni zwycięzcy nie mieliby, na kogo winy zwalać i mamić ludzi, jacy źli są ci drudzy, którzy w każdej chwili mogą powrócić do władzy.

I tak, wojujące ze sobą PiS i PO, od czasu do czasu spektakularnie wymieniają się władzą w systemie wahadłowym, a po każdej takiej zmianie warty, ludzie przez jakiś czas żyją w złudnym przeświadczeniu, że teraz już będzie praworządnie i uczciwie, a winni dostaną za swoje. Ale, gdy po jakimś czasie okazuje się, iż znowu jest tak jak było, - następuje kolejna zmiana warty. I tak w koło Macieju!

I chociaż to napędzane siłą bezwładności pisowsko peowskie perpetuum mobile wciąż się kręci, - to Polska znajdująca się w stanie permanentnej wojny między rodakami buksuje w miejscu w pogoni za Europą pierwszej prędkości. A prawda jest po prostu taka, że żadna władza nie może na dłuższą metę sprawnie rządzić mając za sobą jedynie połowę społeczeństwa. Powiem więcej. Za to, co się wczoraj stało w Gdańsku winę ponoszą, po równo, nieodpowiedzialni politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy obywatelskiej.

Dlatego uważam, że Polacy powinni już podziękować zarówno PiS-owi jak Platformie, bo stymulowana przez rzeczone partie wojna między Polakami sama nigdy się nie skończy i będzie coraz więcej takich osobników, jak ten terrorysta z Gdańska, który wczoraj na oczach całej Polski zaszlachtował prezydenta Gdańska. A chyba nie muszę Państwu tłumaczyć, czym to się wcześniej, czy później skończy.

I dlatego właśnie już od roku 2012, kiedy napisałem notkę pt. „Bohaterowie są zmęczeni” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon..., - z uporem maniaka piszę, że Polskę należy wyrwać z rąk patologicznie obciążonych post-okrągłostołowymi zaszłościami, walczących ze sobą na noże polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej, gdyż naszej Ojczyźnie jak kani dżdżu potrzebna jest zupełnie nowa jakość polityczna.

Innego wyjścia nie widzę, - bo w przeciwnym razie wcześniej czy później spadnie na nas jeszcze gorsze nieszczęście, niż wczorajszy zamach gdański.

I żadne szumnie ogłaszane marsze przeciwko przemocy i nienawiści nie zmienią tej złowróżbnej sytuacji, jeśli Polacy nie przypomną sobie słów pana młodego z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego:

Sen, muzyka, granie, bajka. [...]
spać, bo życie zbyt zawiłe,
trza by mieć ogromną siłę,
siłę jakąś tytaniczną,
żeby być czymś na tej wadze,
gdzie się wszystko niańczy w bladze –
Sen, muzyka, granie, bajka
To już tak po uszy sięga,
Los: fatyga, czas: mitręga...

Tak.Tak. W tych czterech słowach: "sen, muzyka granie, bajka" genialnego krakowskiego wieszcza mieści się nasza dzisiejsza polska rzeczywistość.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Mam prośbę do komentatorów, by chociaż w dzisiejszym dniu wystrzegali się wypowiedzi hejterskich.

Post Post Scriptum
Część komentatorów Salonu24, gdzie również opublikowałem tę notkę - vide: https://www.salon24.pl/u/salon... wytknęło mi, iż postuluję usunięcie duopolu, bez zasygnalizowania jakiejś konkretnej alternatywy, która miałaby duopol zastąpić.
Pragnę tedy wyjaśnić, że notkę tę napisałem celem podania pomysłu na uzdrowienie politycznej sytuacji w Polsce poprzez ostateczną rezygnację społeczeństwa z przemiennych rządów duopolu PiS-PO, do czego nota bene zastrzegam sobie prawo własności. Skąd ten pomysł? Otóż życie nie raz już pokazało, iż ludzie mieli zawsze największe problemy z dostrzeżeniem tzw. „oczywistych oczywistości”.

Post Post Post Scriptum
Stali czytelnicy mojego blogu doskonale wiedzą, że od kilku lat na moim blogu "komentuje" grupa zawsze tych samych samych i zainfekowanych iście wynaturzoną nienawiścią osobników lżących mnie niezależnie od tematu notki i tego, co w niej napisałem. Powód tego patogennego hejtu jest zawsze ten sam, a mianowicie fakt, iż ośmielam się pisać prawdę wytykając konkretne błędy popełniane przez Prawo i Sprawiedliwość. I przykro mi to pisać, ale to co ci ludzie piszą w swoich komentarzach nosi znamiona hejterskiego terroryzmu i czasem odnoszę wrażenie, że gdyby mogli, osobnicy ci byliby zdolni zrobić to samo, co ten szaleniec z Gdańska.

No i lektura komentarzy potwierdza, że z jednym wyjątkiem grupa owych "hejterskich terrorystów", jak zawsze stawiła się na rozkaz. Czyj rozkaz? Kumaci czytelnicy mojego blogu dobrze wiedzą.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-01-2019 [19:53] - Trotelreiner | Link:

Panie echo24...Pan się tak znasz na mediach,jak na tufie wulkanicznym Etny.
Z czego zyją media? Ze SCOOPÓW,NEWSÓW,I SENSACJI "WYTWORZONYCH" W STUDIACH TV,RADIOWYCH I TERAZ W INTERNECIE.
Każde SŁOWO jest przeliczalne na pieniądze...tzw."setki" w TV i jazgot...np. w RMF-FM
Nie ma żadnej wojny POLSKO-POLSKIEJ...to wymysł Michnika...w domyśle Sorosa i żydostwa UE.
To media nakręcają spiralę....jak sie nic nie dzieje...to bieda..."cza wymyślić' fakenewsa...niech sie ludziska kłócą...a może i pobiją.
U na "wtymkraju" nie ma polskich mediów...95% to niemieckie szczekaczki...to samo jest z portalami...Onet,interia,wirtualna...i te Lisa i Michnika.
PIENIĄDZ...nie ważne są fakty...tylko $,€,CHF,szekle itd....forsa...
Już Nietzsche pisał:' NIE MA FAKTÓW,SĄ TYLKO INTERPRETACJE"...Teraz dopisałby...nie ma faktów...liczy sie kasa!
A ludzie...każda partia,każda słuzba,kazda redakcja...ma swoich hejterów...dobrze opłacanych...jest pan na s24...to pan powinien wymienić nicki 50,z nich.
Dlatego powstało zdanie: TYLKO IDIOTA PISZE NA PORTALACH HEJT ZA DARMO...i nie Merkel,Putin czy Timmermans opłaca tych pożytecznych...
idiotów...to sprawa wewnętrzna....na to idą miliony złotych.
Geologu! Nie sięgaj głową do tych spraw...to nie twoja liga!

Obrazek użytkownika angela

14-01-2019 [20:07] - angela | Link:

Chetnie podziekuje komu trzeba w przyszlych wyborach, i niech w koncu, ci co przegraja wybory, dadzą tym co je wygrają, spokojnie rządzić, a na PEWNO będzie spokój.
Tego sobie  i panu Krzysiowi w nadchodzącym roku życzę. 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

14-01-2019 [20:36] - HenrykHenry | Link:

"Dlatego uważam, że Polacy powinni już podziękować zarówno PiS-owi jak Platformie, bo stymulowana przez rzeczone partie wojna między Polakami sama nigdy się nie skończy"

Prosba do innych samego nie dotyczy ... 

Rownanie tych partiii ...  "Niestety zarówno politycy PiS-u jak Platformy Obywatelskiej, miast tę prowadzącą do nieszczęścia agresję gasić, zapamiętale dolewali oliwy do ognia," 
Co mozna napisac o tym "blagierze" ...  czy znacie jakies slowo obelzywe ktore by do niego nie pasowalo ... ?!

Obrazek użytkownika Jabe

14-01-2019 [20:45] - Jabe | Link:

Możliwe, że obustronna walka z nienawiścią wkracza w ostatnią fazę.

Obrazek użytkownika Studentka

14-01-2019 [21:46] - Studentka | Link:

Pan nie rozumie słowa " terrorysta" . Morderstwa dokonanego przez człowieka - schizofrenika nie można nazywać atakiem terrorystycznym. To co pan robi ,to rozkręcanie niezdrowych emocji. I po co? I to robi nauczyciel akademicki!

Obrazek użytkownika Jaworowski

15-01-2019 [10:32] - Jaworowski | Link:

Krzysio>>To już druga po śp. działaczu Prawa i Sprawiedliwości Marku Rosiaku wysoce prominentna ofiara „wojny polsko polskiej”, - tym razem po stronie Platformy Obywatelskiej.>>
Krzycho ma już demencję starczą w stanie końcowym i zapomniał ubitych pod Smoleńskiem pisowców z przyczyn ogólnie znanych. Zaniżanie trupów po stronie pisowszczyków jest hejtem nad hejty. Nic u gościa nowego. Wybiórcze fakty jak z gadzinówki "Wybiórczej" żyda Michnika.
Krzysio>>Niestety zarówno politycy PiS-u jak Platformy Obywatelskiej, miast tę prowadzącą do nieszczęścia agresję gasić,<<<
Wszystko co waść ostatnio wypisuje, to podsycanie ognia nienawiści do PISu. Pan jest również winny tego zabójstwa. Pana oszustwa, oszczerstwa, kalumnie i propagandowa wojna z nami jest ewidentna i przyczyniła się do tej tragedii. Gloryfikowanie patologii członków stronnictwa pruskiego doprowadziło do tego, że naród bierze sprawy w swoje ręce i wymierza sprawiedliwość. Tego chcieliście? Oczywiście, że tak. Wasze nieobliczalne działania, szerzenie nienawiści to wasz chleb powszedni. Zrobicie wszystko i każdą podłość by ponownie dorwać się do koryta. Mamy tego pełną świadomość, że do władzy dochodzicie po trupach.
Krzycho>>gdy widzę, jakie fantasmagoryczne bzdety przekazuje „ludowi pisowskiemu” nie mniej zakłamana TVP 1,<<<
Może jakieś konkrety waść wyszczególnisz byśmy te bzdety poddali ocenie naszej, nie waszej. Dla wrogów naszych fantasmagorią jest każda prawda o was i waszych zdradzieckich działaniach.
Krzycho>>zrodzonej z maniakalnej nienawiści, - o zgrozo! - Polaków do Polaków. <<
Jeszcze raz jak pastuch krowie na rowie. Będę do znudzenia i zanudzenia wklejał. To jest nienawiść do wrogów, a wy macie te już słynne koszulki na sobie nawet jak idziecie do łóżka.
https://paczaizm.pl/konstytucj...

Obrazek użytkownika Jabe

15-01-2019 [11:01] - Jabe | Link:

Z „ubitych” pod Smoleńskiem tylko pisowcy są warci wspomnienia?

Obrazek użytkownika Jaworowski

15-01-2019 [13:36] - Jaworowski | Link:

Tych parę sztuk waszych nie robi w tej masie naszych różnicy. My o swoich ciągle pamiętamy, wy nigdy. Dla zabicia tylu wrogów z wierchuszki naszej poświęciliście z zimną krwią paru waszych. Nawet jednej łezki nie uroniliście nad nimi ich rodzinami.

Obrazek użytkownika Jabe

15-01-2019 [18:52] - Jabe | Link:

Nie utożsamiam się z żadnym końcem popisowego kija. Proszę sobie wyobrazić, że są tacy ludzie, którzy z niepokojem patrzą z boku, jak rozwija się Wasza wewnętrzna wojna z nienawiścią.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-01-2019 [11:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

Stali czytelnicy mojego blogu doskonale wiedzą, że od kilku lat na moim blogu "komentuje" grupa zawsze tych samych samych i zainfekowanych iście wynaturzoną nienawiścią osobników lżących mnie niezależnie od tematu notki i tego, co w niej napisałem. Powód tego patogennego hejtu jest zawsze ten sam, a mianowicie fakt, iż ośmielam się pisać prawdę wytykając konkretne błędy popełniane przez Prawo i Sprawiedliwość. I przykro mi to pisać, ale to co ci ludzie piszą w swoich komentarzach nosi znamiona hejterskiego terroryzmu i czasem odnoszę wrażenie, że gdyby mogli, osobnicy ci byliby zdolni zrobić to samo, co ten szaleniec z Gdańska.
No i lektura komentarzy potwierdza, że z jednym wyjątkiem grupa owych "hejterskich terrorystów", jak zawsze stawiła się na rozkaz. Czyj rozkaz? Kumaci czytelnicy mojego blogu dobrze wiedzą.

Obrazek użytkownika Jaworowski

15-01-2019 [12:10] - Jaworowski | Link:

Krzysio>>...zainfekowanych iście wynaturzoną nienawiścią osobników lżących mnie niezależnie od tematu notki <<
Krzysio nie pochlebiaj sobie,bo przypisujesz sobie wartości, których w ogóle nie posiadasz. Nie pałamy do Ciebie najmniejszą nienawiścią, tylko do tych bzdur, które płodzisz z takim zapamiętaniem i zacietrzewieniem.. Piszesz, że opluwamy Ciebie niezależnie od tematu, który poruszasz, a to bzdura.Jesteś najzwyczajniej w świecie do znudzenia  i na wskroś monotematyczny. PIS, PIS i tylko PIS, i jakby mu tu dowalić, skompromitować, umniejszyć osiągnięcia i zniechęcić czytelników do jego popierania, zohydzić piśdzielców całemu światu.
Nie potrafisz wyjść poza temat o PISie. To jakaś chorobliwa obsesja mająca znamiona dewiacyjne na wskroś. W gruncie rzeczy jesteś godny politowania.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-01-2019 [12:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@jaworowski

"Nie potrafisz wyjść poza temat o PISie..."
-----------------------
Kłamie Pan, bo niniejsza notka jest równo po połowie o PiS-ie i Platformie Obywatelskiej. Czy dociera do Pana, że po raz kolejny wyszedł na głupka? Proszę napisać szczerze. Bo jeśli nie dociera, z chęcią Panu to wytłumaczę metodą "kawa na ławę".

Obrazek użytkownika Jaworowski

15-01-2019 [14:07] - Jaworowski | Link:

Krzycho>>Kłamie Pan, bo niniejsza notka jest równo po połowie o PiS-ie i Platformie Obywatelskiej.<<
Krzycho to stała i przemyślana forma twojej bezczelnej manipulacji polegająca na tym , by te same zbrodnie i przestępstwa, które popełniła i popełnia platfusownia przypisać bez ceregieli pisowcom. Czyli postawić PIS w jednym szeregu ze złodziejami i  zdrajcami narodu polskiego. Na to nie ma zgody, gdyż to faszystowsko-bolszewicka manipulacja. Swego czasu wyliczyłem Ci zbrodnie platfusowych zdrajców i poprosiłem o wyliczenie zbrodni pisowskich jako przeciwwagi dla oceny przez blogowiczów. Nie potrafiłeś odpowiedzieć gdyż największą zbrodnią była według Ciebie  zbrodnia wizerunkowa w której kaczor ma rozwiązaną sznurówkę w bucie, co wg ciebie jest zbrodniczym wręcz niechlujstwem, kładącym PIS automatycznie na łopatki. Ta małostkowość waści jest żałosna. Kto jest rzeczywistym głupkiem, to już tu wielu wyraźnie napisało.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-01-2019 [14:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jaworowski

Pan ma bzika! Panie Jaworowski. Nikt Panu tego jeszcze nie powiedział?

Obrazek użytkownika angela

15-01-2019 [17:31] - angela | Link:

Ojjj  pracuje Pan Krzysiu,  pracuje. 
Notka za notką,  wklejka za wklejka,  bo Pan Krzysiu zakodowal sobie, że kłamstwo powtórzone sto razy, staje się prawdą. 
^Klamaliscie w dzień,  klamaliscie w nocy,^  I nadal cały czas klamiecie.
Nie ma  u was zgody na demokratycznie wybrany rząd.
Jatrzy pan i maci przeciw partii rządzącej,  cały czas próbuje zrównać policjanta ze złodziejem. Takie było młodzieży chowanie przez nauczycieli podobnych panu, i takie mamy społeczeństwo .Plaga komunizmu nie zginie wraz z pokoleniem,  bo wyroslo już następne,  kriopijcow Polski i złodziei,  I dlatego ludzie z niemocy podejmują samosady.  Ta  zbrodnia,  to wina panstwa, które nie osadzilo go prawidłowo, bo do tej tragedii by nie doszło.To tragedia zabójcy i zabitego.
To wasza 3rp zabiegala o poparcie w zakładach karnych, serwując znikome wyroki.
A Pan Jaworowski pisze prawdę, której Pan uznać nie może, i ubliza.
I niech pan w końcu przestanie wypisywać bzdury, bo już wszyscy się na panu poznali, jaki Pan prawicowiec.

Obrazek użytkownika kukuo

15-01-2019 [17:22] - kukuo | Link:

No pięknie, a jakieś przykłady ( lżących mnie niezależnie od tematu notki i tego, co w niej napisałem) ?
" to co ci ludzie piszą w swoich komentarzach nosi znamiona hejterskiego terroryzmu i czasem odnoszę wrażenie, że gdyby mogli, osobnicy ci byliby zdolni zrobić to samo, co ten szaleniec z Gdańska." Ma pan jakąś obsesję ? Mnie też pan pomówił o wykorzystanie "kałacha" dla przyjemności. Pan jestes chory jakiś 
Ps Największym hejterem tego bloga jest pan sam...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-01-2019 [20:34] - Krzysztof Pasie... | Link:

@kukuo

Współczuję Jarosławowi Kaczyńskiemu, że ma sympatyków takich, jak Pan. Bo Pańskie komentarze są wodą na młyn platformersów, którzy też je czytają. Ale z kim ja polemizuję? Przecież to nie ma najmniejszego sensu.  PS. Ks. Tischner często mówił: "Jak na ciebie plują, to znaczy, że robisz coś dobrego".