Prawico! Ogarnij się!

W pierwszym tegorocznym tekście postanowiłem odpocząć od bieżączki politycznej o żywotności jętki jednodniówki. I wykorzystać inaugurację podpatrywania skrzeczącej pospolitości AD 2019 do snucia refleksji pryncypialnych.
Jeśli wierzyć Biblii, Bóg stworzył człowieka na własny obraz i podobieństwo. Jednak empiria przeczy tej prawdzie na każdym kroku. Bo klonom Boskiego tchnienia równie daleko do doskonałości, jak meszce do orła albo i dalej. Hipoteza, że z czasem matryca się zdefasonowała, od biedy uszłaby w tłoku. Zważywszy wszak, że już Kain był wybrakowany, forma musiałaby zostać wygrawerowana w wyjątkowo tandetnym materiale. A o takie sknerstwo podejrzewać Przedwiecznego nie uchodzi. Zatem przyczyn nędznego człowieczeństwa szukałbym raczej w dobrotliwej naiwności Demiurga, który obdarzył nas wolną wolą. Późniejsza próba korekty wyryta na kamiennych tablicach niewiele poprawiła sytuację.
I dlatego ludzie od zarania wszelkimi sposobami usiłowali okiełznać ten dar Stwórcy kodyfikując w księgach pojęcia dobra i zła. Niestety nigdy nie uczyniła tego ludzkość in gremio. Stąd wciąż obowiązuje definicja zapisana przez Sienkiewicza w “Pustyni I w puszczy”: jeśli Kali ukraść krowę, to dobrze…
Wojna rozmaitych aksjologii rozpoczęta jeszcze w Raju trwa nieustająco do dziś. Ba, przybiera na sile, choć mogłoby się wydawać, że bezwzględności dwudziestowiecznych totalitaryzmów nic nie jest w stanie przebić. Widowiskowym teatrem tej batalii będzie w tym roku Europa, a zwłaszcza Polska. W trakcie wyborów do unijnego parlamentu. Poprawność polityczna spod znaków lewoskrętnych progresorów zetrze się z wizją tradycyjnych, konserwatywnych wartości, które przed wiekami ukształtowały Stary Kontynent. U nas wygrana w tej konfrontacji, szczególnie w późniejszych(lub wcześniejszych) wyborach do krajowego parlamentu będzie mieć znaczenie fundamentalne. Tak zwana koalicja obywatelska chyba zdaje sobie z tego sprawę, na szczęście nie bardzo wie jak osiągnąć sukces. Zaś zjednoczona prawica zaczyna się potykać o własne nogi. Szanowni państwo, ogarnijcie się do kroćset! Funkcjonariusze propagandy medialnej generatorów rzeczywistości urojonej jak mało kto potrafią robić z igły widły i skręcać bicze z piasku. Nie odpychajcie sceptyków. Strzeżcie się ortodoksów. Bo stawką jest osiągnięcie większości konstytucyjnej.
 
Sekator
 
PS.

- Podobno źle czy dobrze, byle po nazwisku, a ty nie wymieniasz żadnego - sarka mój komputer.
- Przyjdzie czas i na nazwiska - oświadczam z namaszczeniem.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

09-01-2019 [05:09] - xena2012 | Link:

Rzecz w tym że w perspektywie wyborów już tworzy się kilka lewic i kilka prawic więc jak tu nie potknąć się o własne nogi? Tyle że ugrupowania lewicowe do wyborów pomimo obecnych animozji skonsolidują się w jeden blok a na prawicy jakoś tego nie widać i nie słychać.A wybory coraz bliżej.

Obrazek użytkownika gorylisko

09-01-2019 [09:36] - gorylisko | Link:

optymista z pana, pan myśli o wygraniu większości konstytucyjnej...a ja obawiam się o większość parlamentarną tą zwykłą do rządzenia bez potrzeby ugadywania się z jakimś koalicjantem...niestety, PiS potyka się o własne nogi... glapiński i jego niunie są tego przykładem...chyba, że ma on pokazowo wylecieć przed wyborami coby słupki wzrosły...

Obrazek użytkownika Jan1797

09-01-2019 [19:54] - Jan1797 | Link:

Uważam, w dyskusji dwa różne wątki ostatecznie stanowią całość. Pierwszy, wyniki
gospodarcze-inflacja niższa, tempo wzrostu wyższe niż założone, to jest zasadniczy
powód dziuń skandalu. Tu, jak co roku wejdzie NIK, sprawdzając i jeżeli się okaże
że płace w stosunku do średniej krajowej są niższe niż za popsl'i to czy wybiórcza
i europejskie media finansowe, które złotówka kole a wyniki gospodarcze kuszą dla
ojro, przeproszą? Oczywiście nie. Dlaczego? Bo drugim „problemem” są relacje ze
Stanami Zjednoczonymi. Wskazówką być może przedświąteczny apel Washington
Post do Prezydenta Trumpa z wezwaniem o niewspieranie Polski. Proszę rzucić okiem
na ten sondaż, kto jest wrogiem wg naszych sąsiadów; https://twitter.com/JSaryuszWo...

Obrazek użytkownika Jabe

09-01-2019 [11:15] - Jabe | Link:

W Polsce prawicy jest jak na lekarstwo. Są za to różne odcienie lewicy, w tym ta nazywająca się prawicą, „konserwatywnie” zapatrzona w czasy świetności PRL, najdalej rządów Sanacji.

U zarania III RP ludzie pokroju Jacka Kuronia postanowili nam wprowadzić wolny rynek, a najlepiej „społeczną gospodarkę rynkową”. No i słabo to wyszło. „Liberałowie” z KLD zajęli się pokątną prywatyzacją, czego rezulatem było zniesmaczenie (i niezrozumienie) tego pojęcia. Dziś „prawica” pozoruje zmiany, zajmując się głównie zajmowaniem synekur i toporną propagandą sukcesu. Rezulatem będzie zniechęcenie do wszystkiego co prawicowe. To wygląda jak przemyślana taktyka mająca na celu zapędzenie ludzi pod przyjazne skrzydła eurolewicy.

Obrazek użytkownika Jaworowski

09-01-2019 [12:55] - Jaworowski | Link:

Jabe>>Dziś „prawica” pozoruje zmiany, zajmując się głównie zajmowaniem synekur<<
Jabe jak zwykle trzepiesz trzy po trzy. A co, zwycięska partia miała pozostawić na synekurach ludzi Ryżej Małpy? W której galaktyce jest państwo, które ma tak dziwną praktykę? Dowiem się wreszcie?

Obrazek użytkownika Jabe

09-01-2019 [14:48] - Jabe | Link:

Uzdrawianie państwa wiązałoby się z likwidacją synekur. Państwo nie powinno służyć do zapewniania żerowiska tym, którzy najskuteczniej lud zbałamucili, ich rodzin, kolegów i kochanek. Trwa rozbudowa biurokracji, powoływanie rozmaitych rad i fundacji, tworzenie i skupywanie firm z miejscami w radach nadzorczych. Dlatego właśnie piszę, że ozdrowieńcze zmiany są pozorowane – one istnieją głównie w propagandzie.

Obrazek użytkownika xena2012

09-01-2019 [13:04] - xena2012 | Link:

Apel bardzo na czasie.Z mediów co rusz wypływają jakieś wiadomości i dokumenty wyjątkowo nieprzychylne dla PiS zwłaszcza przed zbliżajacym sie wyborami.Sprawa z pensjami w NBP dla pań ,,asystentek'' i chyba nie tylko to bo kontrola zarobków potrwa, Wypływa kolejny list rzeczniczki amerykańskich interesów nazwanej chyba dla śmiechu ambasadorem niejakiej Mosbacher z żądaniami i groźbami ioraz wpływaniem na kształt ustaw w naszym kraju.Mówią już o tym wszystkie media,huczy w internecie tylko Niezależna milczy jakby tematu wpieprzania sie w polskie sprawy po prostu nie bylo.Nawet nie wiem czy na ogarnianie się nie jest za późno. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-01-2019 [19:48] - Trotelreiner | Link:

"Niezależna milczy"...bo droga Xeniu...w"tymkraju" NIE MA NIEZALEŻNYCH MEDIÓW!
90% jest niemieckich....i muszą tak gadać,jak Jaśnie Pan każe.
A reszta....schyli sie nawet do spluwaczki po jednego dolara...vide Rio Bravo.

Obrazek użytkownika Jabe

09-01-2019 [20:36] - Jabe | Link:

Do której grupy należy Niezależna?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

09-01-2019 [19:54] - Trotelreiner | Link:

Zjednoczona prawica...jednocząca sie opozycja....to wszystko jest teatr Bunraku dla tubylców....bajeczki medialne.
"NIE MA PARTII POLITYCZNYCH! SĄ TYLKO ETYKIETKI PRZEDWYBORCZE,A POTEM LICZY SIE PIENIĄDZ I WŁADZA"
Czyje to słowa? Otóż przełom XV I XVI wieki...N. Machiavelli .
Capisci?

Obrazek użytkownika Jaworowski

10-01-2019 [07:58] - Jaworowski | Link:

Jabe>>>Uzdrawianie państwa wiązałoby się z likwidacją synekur.<<<
Jabe na litość Boską czy nie mógłbyś trochę pomyśleć i przestać snuć mrzonki. Od zarania dziejów państwowości kasta sprawująca władzę raczyła się jej obfitością. Tak było i będzie po wsze wieki. Jeśli wypełniają swoje powinności, dbają o rację stanu własnego kraju, nie liżą jaj obcym i wrogom, starają się zapewnić krajowi jego niezależność i nie dopuścić by wrogowie panoszyli się na własnym terytorium jak u siebie, starają się zapewnić godziwe warunki pracy i płacy obywatelom własnym a nie tylko obcym nam kolonizatorom, to jestem gotowy godzić się na ich uposażenia. Jeśli nic nie robią i zajmują się tylko sobą i łupieniem kraju razem z jego wrogami powinni zadyndać w masie na drzewie zamiast jego liści. Wyraziłem się chyba nadzwyczaj jasno i prosto byś mógł zrozumieć. Jeśli nie, napiszę od nowa.

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2019 [10:22] - Jabe | Link:

To, co za PO było grzechem, teraz jest cnotą. To się nazywa odnowa moralna.

Obrazek użytkownika Jaworowski

10-01-2019 [14:24] - Jaworowski | Link:

Jabe >>>To, co za PO było grzechem, teraz jest cnotą. To się nazywa odnowa moralna<<<
Rynce wypadają z barków na twoje wpisy Jabe. To prawdziwa masakra.
https://naszeblogi.pl/comment/...
13-10-2018 [18:02] - Jaworowski | Link: Tych akademików na starość
13-10-2018 [18:50] - Jaworowski | Link: cd
Które z grzechów i przestępstw Bandy Ryżej Małpy przedstawione(wypunktowane) w moim wpisie  stały się za pisowców cnotą?

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2019 [14:47] - Jabe | Link:

Te, które Pan podał: raczenie się obfitością.

Obrazek użytkownika Jaworowski

11-01-2019 [08:03] - Jaworowski | Link:

Jabe>>raczenie się obfitością.<<
Czy PIS w tym raczeniu się tak obficie  zamordował z zimną krwią 96 platfusów?

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2019 [13:13] - Jabe | Link:

Czy PO w swoim raczeniu się tak obficie zamordował z zimną krwią 96 pisuarów?

A jeśli nawet, to czy to powinno zmienić moralną ocenę „raczenia się obfitością” po dojściu tych drugich do władzy? Kalizm.

Obrazek użytkownika HenrykH.

10-01-2019 [09:42] - HenrykH. | Link:

Witam serdecznie.Oczywiście i znajdą się takie "kanapki' polityczne z lewicy które będą przeciwko aborcji ,a te z tzw.prawicy za eutanazją .Wszystko to ,żeby urwać PiS-owi te 2-3% ,odstraszyć wyborców mieleniem w kółko że PiS i PO to to samo i siedź człowieku w domu bo od ciebie g..o zależy .Pamiętam historie z wyborami prezydenckimi i ustawą uwłaszczeniową ,po tej strasznej hucpie nie wierzę w mądrość wyborców .
Tu sprawa jest prosta ,codziennie wbijać do łbów ,jak wróci PO i postkomuna zabiorą 500+,wydłużą staż pracy itd itp.Pisać i mówić żeby to wryło się w głowy i nikt nie mówił że nie wiedział.
A  wszystkim "narodowcom" Korwinistom i innym z tak zwanej prawej strony przypominać np.upadek rządu Jana Olszewskiego -kto z kim i dlaczego . Jeżeli tego nie pojmą ? Cóż  przeżyłem już trochę i przez mówienie prawdy straciłem sporo "znajomych". Przeżyję ,nawet gdy do władzy powróci syn s-beka.
Pozdrawiam .