To jedynie dziecinna igraszka

Partia Alternatywa dla Niemiec (AfD) domaga się w projekcie programu przed wyborami do europarlamentu radykalnej reformy UE. W przeciwnym razie Niemcy powinny jej zdaniem opuścić Wspólnotę - relacjonuje dziennik "Die Welt". Z tej informacji płyną dla polskiej sceny politycznej dwie wiadomości. Po pierwsze - totalna opozycja może pokusić się o prostą tezę, choć intelektualnie na bardzo mizernym poziomie, że oto PiS znajduje się w jednym szeregu z AfD, bo przecież PiS również postuluje głęboką reformę UE. Sądzę, że już niedługo taki zarzut w przestrzeni publicznej się pojawi, bo skoro POKO przyjęło (z gruntu fałszywą) narrację, że PiS chce wyprowadzić Polskę z UE, to postulat AfD jest "prezentem" niemieckich narodowych-konserwatystów dla polskiej opozycji, wszakże niewielu zgłębia się w szczegóły, bo od tego tylko bolą zęby. Podkreślam jest to równie głupie, jak teza, że marsz z pochodniami, z samego założenia, musi być faszystowski, cokolwiek dzisiaj kryje się pod tym pojęciem. Po drugie - nie sposób nie zauważyć, że AfD cały czas rośnie w siłę, co w mojej ocenie jest główną zasługą partii od lat rządzących w Niemczech, a więc CDU, CSU oraz SPD. Formacje te kompletnie wyalienowały się z niemieckiego społeczeństwa, straciły z nim kontakt i w tę coraz to szerszą lukę zgrabnym klinem wbiła się AfD. Co się jednak stanie, gdy AfD będzie miała znaczący (decydujący?) wpływ na niemiecką politykę, a postulat dexitu znajdzie się "na stole"? Znając poziom histerii polityków POKO można spodziewać się, że zaczną wówczas masowo wyskakiwać przez okna lub udadzą się na wewnętrzną emigrację. Tylko dokąd? Tak już na poważnie, metodą na powstrzymanie AfD od przejęcia władzy jest gruntowna reforma UE, a więc ucieczka do przodu. Jeżeli UE nie dokona niezbędnych reform, to sama się zwinie i na nic się zda niezdrowe podniecenie POKO, że wszystkiemu winne jest PiS, z prezesem Kaczyńskim na czele. Na koniec zadam pytanie, czy możliwa jest UE bez Niemiec? Wiem, że tym pytaniem wprowadziłam polityków POKO w stan nieważkości, ale ludzie stąpający twardo po ziemi powinni mieć odpowiedź na każdą możliwą sytuację. Dexit, to jest to, co naprawdę powinno niepokoić polityków POKO. Polexit - wymyślony przez POKO - to jedynie dziecinna igraszka.

Dorota Arciszewska-Mielewczyk
Poseł na Sejm RP

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-01-2019 [14:48] - Zygmunt Korus | Link:

Do Pani rozważań, sprytnych, dodam wspomnienie sprzed lat, gdy rozmawiałem z pewnym Niemcem... "Weszliście do Unii i ja się cieszę. Nareszcie pojawił się czynnik ludzki, który to g... rozwali od środka!" Co miał na myśli, nie wiem, ale oby!

Obrazek użytkownika mjk1

08-01-2019 [16:42] - mjk1 | Link:

„Co miał na myśli?” Jedno ze stwierdzeń Otto von Biskarcka: „Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą”.
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-01-2019 [22:33] - Zygmunt Korus | Link:

Niekoniecznie. Może chodziło mu bardziej o krnąbrność, odwagę, mniej stadne przyjmowanie na wiarę andronów, większy indywidualizm... Raczej to - mnie się wydawało, że On ma dość eurokołchozu, a to, ponoć przecie, Polacy obalili Komunę...

Obrazek użytkownika xena2012

08-01-2019 [18:53] - xena2012 | Link:

Trochę za wczesnie mówić że AfD rośnie w siłę.Pobito bowiem i to ciężko polityka tej partii Magnitza.Czy ten czyn zostanie potepiony,sprawcy ustaleni-wątpię.Tyle,że bedzie to czynnik odstraszający  do wstepowania w seregi tej partii.
 

Obrazek użytkownika anakonda

08-01-2019 [20:12] - anakonda | Link:

@ xena2012

Moze nowych czlonkow to zdarzenie tej parti nie przysporzy,
za to zwolennikow gotowych oddac swoj glos na AfD zpewnoscia.
Juz w majowych wyborach do unijnego parlamentu o tym sie przekonamy.
Natomiast na krajowej scenie szykuje sie na jesieni istne trzesienie ziemi,
jak wynika z aktualnych prognoz w wyborach do trzech parlamentow krajowych
we wschodnich Landach AfD moze zostac najsilniejsza partia u prawem
do utworzenia rzadu krajowego a tym samym zmiany ukladu sil w Bundesracie.
Oznacza to w praktyce upadek obecnego rzadu wielkiej koalicji ( CGU/CSU/SPD )
i tym samym ogloszenie przedterminowych wyborow do Bundestagu.

Obrazek użytkownika paparazzi

09-01-2019 [00:11] - paparazzi | Link:

Im gorzej tym lepiej dla Polski. Pod jednym warunkiem ze politycy z Polski  umieją wykorzystać moment.

Obrazek użytkownika gorylisko

09-01-2019 [02:42] - gorylisko | Link:

ot tradycja w hajlhitlerowie wraca... stawiam dolary przeciwko orzechom, że za tym pobiciem stoi obecna władza niemiecka...oczywiście praworządność zagrożona nie jest jak cholera...