Wyrzucenie W.Cejrowskiego z TVP Info złym znakiem dla PiS

  Wczoraj [29.11.2018] polskim Internetem wstrząsnęła informacja:

  "Wojciech Cejrowski poinformował, że nie będzie już gościem programu „Minęła 20” (TVP Info), w którym występował razem z Michałem Rachoniem.
  „Szanowni Państwo, Właśnie mnie Rachoń zawiadomił: TVP zdjęło nasz program. (Powiedzieli Mu, że do końca roku.) Panu Rachoniowi dziękuję, że mnie na antenę wpuścił. Mam nadzieję, że nie będzie miał z tego powodu kłopotów. Państwu dziękuję za KOLOSALNE WYNIKI OGLĄDALNOŚCI - biliśmy każdą konkurencję na głowę” (pisownia oryginalna). 
  Cejrowski dopisał: (balanga trwała 19 miesięcy)." {TUTAJ}
  Wszyscy zaczęli się zastanawiać, czym właściwie podpadł Cejrowski?  Czy krytyką Jarosława Kaczyńskiego, a może spaleniem papierowej flagi Unii Europejskiej?  Pewną jasność w tej kwestii przyniosło oświadczenie szefa TAI:

  "„Nie jest prawdą,że emisja programu ”Minęła 20”została zawieszona.TVP nie zerwała umowy z Wojciechem Cejrowskim.Jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą. Krótka przerwa jest potrzebna na refleksję. Na antenie TVP nie ma miejsca na poglądy i zachowania sprzeczne z polską racją stanu” - napisał na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski." {TUTAJ}.

 Na stronie internatowej "Najwyższego Czasu!" czytamy {TUTAJ}:

  "Wojciech Cejrowski został zdjęty z ramówki TVP Info gdzie występował w programie Michała Rachonia „Minęła 20”. Być może władze państwowej telewizji przestraszyły się tego co może powiedzieć w w czwartek wieczorem o skandalu jaki wywołała ambasador USA w Polsce Georgetta Mosbacher.
W czwartek rano Cejrowski był gościem Krzysztofa Skowrońskiego w poranku radia Wnet. Powiedział tam wprost co myśli o skandalu wywołanego przez ambasador Mosbacher.
  „Należało zastosować dyplomatyczne mechanizmy, czyli prezydent Duda wzywa ją na dywan, bo on może, on przyjmuje listy uwierzytelniające, czyli mógłby ja wezwać w 12 minut, bo tyle zajmuje przejechanie na sygnale razem z wchodzeniem do limuzyny” – zaczął temat Cejrowski.
„I tam należało włączyć kamerę i nakręcić to spotkanie dyplomatyczne, zbesztać babsztyla za takie zachowanie i zapytać czy woli Pani przepraszać Polskę i naszego premiera za literówkę w nazwisku, za brak tytułów, czy wyjeżdża Pani jutro?”
„Prawdopodobnie wybrałaby przeprosiny, bo by się zorientowała, że walnęła gafę. I jeszcze powinien telefon zadzwonić do Departamentu Stanu, bo Trump wsadził kilku swoich, którzy na Polsce patrzą przychylnie – we własnym interesie, bo ich interesuje Fort Trump, żeby prztyczka dać Niemcom i pokazać fangę Rosjanom, którym fangę trzeba pokazywać codziennie. I sam Trump rozumie taką koncepcję jak fake news i te media, które rozrabiają” – mówił Cejrowski. (...)
  „Trzeba było ja zbesztać porządnie i jej wytłumaczyć co zrobiła.”
O reakcji polskich władz Cejrowski powiedział krótko: „Napluto nam w twarz a my mówimy ze nic się nie stało.”
Najwyraźniej ktoś się w TVP Info przestraszył co powie Cejrowski w czwartek wieczorem. Pytanie na czyje polecenie?".

  Rzeczywiście - wzmianka o zachowaniach sprzecznych z polską racją stanu wyraźnie wskazuje , że o to chodziło.  Być może - to sama pani ambasador interweniowała w TVP?  W czerwcu 2018 napisałam notkę "Dwie głupie panie" {TUTAJ}, w której tak pisałam o pani Mosbacher:

  "Wszystko wskazuje na to, iż pani Mosbacher rzeczywiście jest bardzo głupia.  Będzie więc szkodziła raczej interesom USA oraz Izraela, a nie Polski.  Wystarczy popatrzeć, jak bardzo wpływy lobby żydowskiego zaszkodziły polityce USA oraz samemu Izraelowi.".

  Widać teraz, iż miałam rację.  Wczoraj w Salonie24 bloger Ojciec&dyrektor zamieścił {TUTAJ} tekst "W.C. czyli komuna wróciła".  Stwierdził w nim:

  "Jest to kolejny raz, gdy programy W.C. wylatują z TVP. Poprzednim razem WC Kwadrans ukazywał się w 1994-1996. Za rządów koalicji SLD-PSL wszystkie audycje prowadzone przez Cejrowskiego w TVP - prowadził też countrowy "Stajnia ..." - zostały wyczyszczone.
Jak widać PiS wraca do sprawdzonych wzorców.".

  Sprawdziłam, że w roku 1996 prezesem TVP był Ryszard Miazek z PSL.  To on wyrzucił Cejrowskiego.  No cóż, w wyborach do Sejmu w roku 1993 PSL uzyskało 15,4% głosów, a wyborach do Sejmu w 1997 roku - tylko 7,31% {TUTAJ}.  Do spadku o ponad połowę ilości zwolenników PSL przyczyniła się niewątpliwie działalność pana Miazka.  Analogia z rokiem 1996 jest daleko idąca.  Wczoraj usunięto Cejrowskiego - za rok w 2019 będą wybory parlamentarne.  Ciekawe - ile głosów straci PiS z powodu głupoty i służalczości władz TVP?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika adriano

30-11-2018 [19:58] - adriano | Link:

Tak, to jest głupota, służalczość i paraliż decyzyjny, kneblowanie ust dziennikarzom, bo polską racją stanu jest to by polski dziennikarz mógł skrytykować chamkę, która czuje się w naszym kraju namiestnikiem. Krytyka dziennikarska jest potrzeba zwłaszcza w sytuacji, gdy politycy nie mają jaj. To jest polską racją stanu, a nie chowanie głowy w piasek i lizanie dupy "sojusznikom".

Obrazek użytkownika xena2012

30-11-2018 [21:01] - xena2012 | Link:

Mosbacher zdawkowo przeprosiła i tylko za literówki,a przy swoim stanowisku co do promowania amerykańskich firm na polskim rynku nadal trwa na swoim stanowisku.Nie wiadomo czego w niej więcej-bezczelności czy głupoty skoro urząd ambasadora sprowadza do roli przedstawiciela handlowego.Na jej watpliwe przeprosiny nie miał wpływu Cejrowski tylko internet i za to komentatorom chwała.Watpię czyCejrowski ma odebrany program za ocenę Mosbacher,raczej za wyjątkowo niegrzeczne słowa pod adresem J.Kaczyńskiego ,,któremu da z liścia,bo ma krew za pazurami i jest chamem''.Myślę,że Cejrowki zbyt szarżuje grubym słownictwem publicznie.Nie jestem zachwycona widząc jak łatwo dziś obraża się ludzi bezkarnie i głośno,bo Cejrowki robi to z uciechą i ekspresją.Potem dziwimy się,że jesteśmy bez powodu zaczepiani i wyzywani w miejcach publicznych bo młodzież patrzy w TV i nasladuje swoich idoli.Czemu dziwimy się że PiS jet tak bezradny,skoro osaczony jest ze wszystkich stron? 

Obrazek użytkownika foros

30-11-2018 [22:29] - foros | Link:

logicznie rzecz biorąc dlaczego Mosbacher ma sie wycofywać z instrukcji zawartych w liście, skoro rząd RP natychmiast je wykonał? Gdyby to zrobiła postawiłaby i premiera i szefa ABW w niezręcznej sytuacji.

Obrazek użytkownika Gniewko

01-12-2018 [12:19] - Gniewko | Link:

Może i krytyka poczynań naczelnika była zbyt brutalna, ale tak to jest, jak się blokuje wszelką krytykę, nie dopuszczając do TVP krytyków z prawej strony sceny np. Ruchu Narodowego, którzy by to zrobili kulturalniej. https://ruchnarodowy.net/aktua...

Obrazek użytkownika Jabe

30-11-2018 [20:20] - Jabe | Link:

Po takich znakach można rozpoznać oficjalną (choć tajną) hierarchię ważności.

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-11-2018 [20:42] - Marek1taki | Link:

Nie wiem za co go wyrzucili, ale skoro mówi:
"„Prawdopodobnie wybrałaby przeprosiny, bo by się zorientowała, że walnęła gafę. I jeszcze powinien telefon zadzwonić do Departamentu Stanu..."
to zasłużył.
Może jeszcze psychoterapię im zafundować zamiast babę wywalić. To pokłosie niewywalenia Aznari. To departamenty w Izraelu i USa niech się zastanawiają co dalej. Embargo nam dadzą na te systemy bojowe, których klucze kodowe trzymają do szacher macher? Niech dają.

Obrazek użytkownika Lektor

30-11-2018 [21:17] - Lektor | Link:

Aaaaaa to PIS wyrzucił Cejrowskiego z TVP. Dobre !  Bo nie wiedziałem, że PIS siedzi w TVP.
Tak jak kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą, tak samo wielokrotna krytyka, kłamliwa krytyka lub pseudokrytyka kogoś lub czegoś staje się prawdą, szczególnie u mało myślących ludzi. Jeśli krytykant mówi lub pisze, że robi to dla dobra krytykowanego, to jest głupi jak cep. Jest zupełnie odwrotnie !
Pytanie: Czy wy kłamliwie krytykujący PIS, niby dla jego dobra, nie potraficie tego pojąć ?!!!
 

Obrazek użytkownika Jabe

30-11-2018 [21:32] - Jabe | Link:

Bo nie wiedziałem, że PIS siedzi w TVP. – Nie, tam siedzi suweren, bo to media narodowe. To sam suweren Wojciecha Cejrowskiego pogonił ze swojej stacji.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

01-12-2018 [12:36] - Roz Sądek | Link:

Mam do Pana pytanie kluczowe, gdzie w takim razie siedzi PIS? Nie w telewizji, nie w sądach, nie w wielkich miastach, nie służbach, nie w organizacjach branżowych, nie w..., to gdzie?

Obrazek użytkownika Lektor

01-12-2018 [15:19] - Lektor | Link:

Już odpowiadam:  Prezesem Telewizji jest Kurski, który nie należy do PIS, w sądach nie ma PIS, ale PIS robi reformę sądownictwa (nie słyszałem aby poseł PIS został sędzią TK, tak jak to ostatnio było w Niemczech), w wielkich miastach rządzi PO (jeżli jeszcze to do ciebie nie dotarło to popatrz na wyniki wyborów do samorządów w dużych miastach), nie wiem o jakich organizacjach branżowych myślisz, ale wiem, że myślisz błędnie.  Ale skoro tam są członkowie PIS, to bardzo dobrze. Nie wyobrażam sobie rządzenia krajem przy rozdawaniu ważnych stanowisk głupiej totalnej opozycji !
A teraz odpowiem ci gdzie, bo to już małe dzieci wiedzą tylko nie ty.  Prezesem PIS jest wspaniały człowiek o nazwisku Jarosław Kaczyński (Nowogrodzka, Warszawa), Premierem jest Mateusz Morawiecki (członek PIS, Aleje Ujazdowskie), Rada Ministrów (Warszawa), itd, itp..
To wszystko możesz znaleźć w internecie, ale śmierdzącym leniuchom nie chce się tego robić.

Obrazek użytkownika Jabe

01-12-2018 [16:47] - Jabe | Link:

To jak się ów Kurski w tej telewizji znalazł?

Obrazek użytkownika Lektor

01-12-2018 [23:34] - Lektor | Link:

Przez komin Jabe, przez komin !

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-11-2018 [21:22] - Pani Anna | Link:

"Krew niewiniątek za pazurami", "cham powinien z liścia dostać" - Cejrowski o Kaczyńskim, plus próba spalenia flagi UE na wizji, bo jego to nic nie kosztuje. Kto chce go bronić , to niech go broni, dla mnie powinien wylecieć na pysk i nie wracać. To jest  celebryta, a nie żaden dziennikarz. To przypadek człowieka, który chce być dla innych autorytetem i opowiadać ludziom jak ten świat funkcjonuje i jak go zmieniać na lepsze. Problem w tym, że raz na jakiś czas walnie jakiś totalny idiotyzm i dla większości jest ciągle świrem z TV.
Używa cepa, lubi przesadzać no i przeholował. Cejrowski w TVP tak, ale Cejrowski w programie publicystycznym nie. Skromne zdanie, skromnego człowieka.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

30-11-2018 [22:54] - RinoCeronte | Link:

Co Pani tak o tych liściach? Jesień Cejrowskiego czy jakoś tak?

Obrazek użytkownika Pani Anna

30-11-2018 [23:19] - Pani Anna | Link:

No przecież to jest cytat z Cejrowskiego, on tak powiedział na o Kaczyńskim, że "cham powinien z liścia dostać"! Ja o nikim bym tak nie powiedziała. Myśałam, że jasno to napisałam ale widocznie nie.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

01-12-2018 [02:08] - maks jamnicki | Link:

Pani Anno, zgadzam się z Panią.  Jak się za nic nie odpowiada to można pleść. / W.Cej. potwierdził, iż uważa, iż program zawieszony za tą wypowiedź z "krwią za paznokciami Kaczyńskiego" / .  Zrobił się z niego showman a'la Korwin - Mikke, trochę takie zarabianie na skrajnych wypowiedziach, które samego nic nie kosztują.To telewizja państwowa, to idzie na konto rządu. Brednie n.t.  Kaczyńskiego brzydkie, skandaliczne, trzeba sobie zdawać sprawę, że oglądają różni ludzie. Takimi stwierdzeniami szkodzi. Ludzie nieobliczalni nigdy nie wiadomo kiedy mogą zaszkodzić. Ostatnio jechał na opluwanie i wyszydzanie rządu, u mnie stracił. Lubiłem popatrzeć ale są granice groteski. Łatwo się błaznuje na czyjś  koszt. Każdy dzisiaj gada, co rząd powinien zrobić, same "mądrości". Każdy, także rząd robi jakieś błędy, ale bez przesady. Niech  założy swoją TV internetową i gada na swój rachunek. Czasami popatrzę.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

01-12-2018 [09:18] - Kazimierz Kozio... | Link:

Brawo Kurski! tak sie musialo skonczyc kiedy M.Rachon skadinad doskonaly dziennikarz performer dal sie wpuscic cwaniakowi WC w kreowanie "naszego m.wojewodzkiego" - czy nawet  alter ego urbana. Wlasciwie to szkoda mi M.Rachonia ktory nie potrafil prowadzic WC w sposob stonowany bo wtedy mogliby obaj jeszcze sporo dobrego fermentu posiac. klania sie: znaj proporcjum mosci panie
performer celebryta a nie dziennikarz WC zawsze umiejetnie przeplatal brednie z popoulizmem - publika te oczywistosci doskonale zna i bez ludowych prorokow ale zawsze fajnie usyszec swojskie melodie w przekaziorach.
WC wielokrotnie juz sam sie zaorywal w mediach jednak jakos dziwnie nikt tego nie podchwytywal. 
przyklad: jak mozna ocenic rzekomo wojujacego Polaka-Katolika ktory o Nowym Testamencie mowi belkot? www.youtube.com/watch?v=H0M9JN... wystarczy obejrzec tylko od 29 do 31 minuty.
Mamy naprawde wiele medialnych osobowosci, ktore potrafia mowic bez celebryckeigo belkotu, ktorym czas antenowy zabieraja medialne gwiazdomiernoty. Mam nadzieje ze Kurski bedzie konsekwentny i wytnie WC z tv publicznej na dobre. niech WC swoje rewelacje rozglasza na rachunek sponsorow prywatnych
 

Obrazek użytkownika Art

01-12-2018 [12:29] - Art | Link:

Dziękuję,że Pan ten kawałek przypomniał.Mnie odpychało od niego to ironiczne żegnanie się.Można mówić ironicznie,śmiać się ironicznie,ale ironicznie żegna się tylko Cejrowski.Wstawka o tym "poprawnym"nosie ...Takich Cejrowskich-aktorów,udających katolików,patriotów,ba Polaków mamy na pęczki.

Obrazek użytkownika Jabe

01-12-2018 [12:46] - Jabe | Link:

Jakiż on zrobił się nagle niekoszerny!

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

01-12-2018 [09:40] - Kazimierz Kozio... | Link:

Prosze sie nie nakrecac relacjami Trump-Mosbacher. Ani Trump jej do Polin nie wyslal ani jej nie do raportu nie bedzie stawial

Obrazek użytkownika xena2012

01-12-2018 [10:11] - xena2012 | Link:

Na miejscu Kurskiego zrobiłabym to samo.Ubliżanie to żadna dopuszczalna forma dyskusji publicznej.

Obrazek użytkownika Ptr

01-12-2018 [10:22] - Ptr | Link:

W obecnej sytuacji możliwe ,że lepiej dla Polski  jeżeli pomiędzy króle w ważnej rozmowie Stańczyk się nie zaplącze przypadkiem. Ogólnie program W.Cejrowskiego jest ciekawy i potrzebny. Tylko , że rząd uznał ,że nie będzie komentował. Zapadła cisza, którą łatwo wobec tego wypełnić. Ale dobrze byłoby wyjaśnić, czy to oznacza ,że ambasaror USA chce osłaniać działania stacji TV nawet jeżeli jest podejrzenie , ze są na granicy prawa, a właściwie co stokroć ważniejsze, działają na szkodę polskiego interesu narodowego. Jeżeli za 2 lata będziemy mieli wybór pomiędzy dżumą , a cholerą , to właśnie dlatego ,że obecnie ktoś to próbuje tak ustawić. 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

01-12-2018 [14:42] - Lech Makowiecki | Link:

Jakoś umknęło pani ambasador Mosbacher to, że ta ponoć "amerykańska" (właścicielsko) stacja TVN szkodzi (i to mocno) samym Stanom Zjednoczonym i prezydentowi Donaldowi Trumpowi, krytykując co rusz politykę USA...  Może by ktoś sprawdził narodowość właścicieli TVN i kompetencje tej pani...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-12-2018 [14:59] - Imć Waszeć | Link:

Już dawno sprawdzono. Właścicielem jest David Zaslav, członek Światowego Kongresu Żydów i właściciel Discovery. Czyli jest czysto amerykańska i zapewne nafaszerowana CIA jak wszystkie koncerny molochy. Żadnej Rosji w tle, chyba że jakiś ukryty związek z Chabad Lubawicz, a to stawiałoby w złym świetle PIS i otaczanie się Kaczyńskiego przez ichnich rabinów. W każdym razie tenże Zaslav nie godzi się na jakąkolwiek regulację za pomocą ustawy sprawy reprywatyzacji kamienic w Polsce przez PIS. Chyba że będzie to regulacja zgodna z oczekiwaniami żydów.

Obrazek użytkownika Jabe

01-12-2018 [15:03] - Jabe | Link:

Może tam właściciel nie musi być zblatowany z władzą, żeby uzyskać wsparcie.

Ponadto TVN nie szkodzi zbytnio Donaldowi Trumpowi, bo jest skierowana do nadwiślańskich tubylców. Istotniejsze jest, że można oczekiwać, że w stosownej chwili będzie milczeć pospołu z mediami rządowymi, by tubylców nie niepokoić.

Obrazek użytkownika Galiński

01-12-2018 [15:01] - Galiński | Link:

Moim zdaniem TVN to rosyjska agentura działająca "pod obcą flagą".
17 września 2017 roku w czasie wizyty PAD w Waszyngtonie stacja wyemitowała, dzień wcześniej nagrany wywiad z ambasadorem Rosji w Warszawie, w którym ten stwierdził, że TO POLSKA WYWOŁAŁA II Wojnę Światową.
Jeśli się zastanowić nad tym jak działa telewizja, kto decyduje o nagraniach, a kto o emisji- innego wniosku być nie może.

Obrazek użytkownika Jabe

01-12-2018 [16:55] - Jabe | Link:

Może na przykład TVN próbował obnażyć hipokryzję ambasadora. A może rzeczywiście chciano w jakiś sposób zaszkodzić Polsce, choćby na zlecenie przemysłu holokaustu. Niektórzy dla odwrócenia uwagi tak zostali zaprogramowani, że wszędzie widzą rękę Rosji.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-12-2018 [16:56] - Imć Waszeć | Link:

Zatem twierdzi Pan, że amerykański zarząd nie może sobie dać rady z ruskimi szpiegami w swojej własnej amerykańskiej firmie? No to jest GWno nie zarząd, a ichnie służby GWno nie służby. Trzeba szukać najprostszych wytłumaczeń, a nie odwoływać się do jaszczurów z kosmosu, szaraków i iluminatów. Problemem jest to, że diaspora żydowska w USA, której sanhedryn stanowią miliarderzy, prowadzi swoją własną politykę z pominięciem demokratycznych instytucji, służb i samego Trumpa. Tak jest, amerykańska demokracja przestała działać. Dawno już jakieś amerykańskie dziecko powinno zakrzyczeć złowrogo "król jest nagi!". Ale pewnie wszyscy tam w wyniku wieloletniej tresury boją się zarzutów o antysemityzm, a jak się na chwilę przestaną bać, to za drobną opłatą sanhedryn znów znajdzie idiotę, który wystrzela pół jakiejś synagogi i odwróci uwagę. To są działania, którymi przykrywa się dziś po prostu obcą agenturę, zaś "cywilizacji" rzeczonej można już śmiało przypisać cechy i metody zdobywania wielkich wpływów za pomocą "palenia żydami". Owady społeczne też tak postępują. Jeśli jest inaczej, proszę zebrać te same klocki, ułożyć je inaczej i wyciągnąć odmienne wnioski. Czekam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

02-12-2018 [13:00] - Marek1taki | Link:

Myśli Pan, że Pospieszalskiemu warto będzie o tym rozmawiać? O nagich królach prowadzić rozmowy bez krawata?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-12-2018 [13:37] - Imć Waszeć | Link:

Ale według Pana mam rację czy nie? A jeśli nie, to w którym miejscu?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-12-2018 [03:44] - wielkopolskizdzichu | Link:

http://niezalezna.pl/248371-le...
Jak wieść niesie legendarny opozycjonista zawiesił swe stosunki z TVP, czekamy na ruch legendarnego pieśniarza Sławomira.