Widziały gały, w jaki kanał się wpuszczały!

Ilustracja muzyczna - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Przed chwilą zadzwonił do mnie jeden z najbardziej szacownych w Krakowie orędowników PiS-u i roztrzęsionym z oburzenia głosem wypalił z grubej rury, cytuję:

Wyobraź sobie Krzysiek, że ta…, tu padł określnik najcięższego kalibru, - odwołała centralny Marsz Niepodległości! Po czym pod adresem warszawskiego Ratusza poleciała taka wiącha, że nawet Maklakiewicza z Himilsbachem by z nóg zwaliła, a następnie mój serdeczny kumpel wygłosił kilkuminutową patriotyczną tyradę, przy której historyczny protest Tadeusza Reytana przeciwko I rozbiorowi Polski na Sejmie Rozbiorowym był tylko bajeczką dla dzieci na dobranoc.

Odczekałem tedy aż mój znajomy trochę ochłonie i najspokojniej, jak umiałem zapytałem go, czy się dziwi, że opozycja, jaką by nie była, wykorzystuje okazję, by dowalić partii rządzącej, na jej własne życzenie zresztą, - bo ta opozycja byłaby niespełna rozumu, gdyby takiego samograja nie wykorzystała, - przypominając mojemu koledze jednocześnie wstydliwie obciachowy incydent z prezydentem Dudą, który najpierw pozapraszał mnóstwo dostojników na Marsz Niepodległości, by w dwa dni później wydać komunikat, że on w tym marszu udziału nie weźmie, a także zawstydzający fakt, że polska prawica nawet w stuletnią rocznicę odzyskania niepodległości nie potrafiła się zjednoczyć, by wspólnie obchodzić ten historyczny jubileusz. Dla porządku podaję, że mój Przyjaciel to nie jakaś postać tuzinkowa, lecz polski patriota wiedzący o historii Rzeczpospolitej, jeśli nie wszystko, to prawie.

W słuchawce zapadła złowróżbna cisza, po czym mój prawicowy Przyjaciel, który jak własną kieszeń zna mój blogerski dorobek, w którym ponad tysiąc notek poświęciłem piętnowaniu draństw Platformy Obywatelskiej zasyczał, jak nadepnięta jadowita żmija, cytuję:

No tak, nic nie mówiłem o tym, co ostatnio na tym twoim blogu wypisywałeś, ale teraz widzę, że już cię urobiła ta platformersko ubecka swołocz”, - i z trzaskiem rzucił słuchawką.

Więc na koniec, kompletnie skołowany, mam pytanie do pana Prezydenta, do pana Premiera, do pana Prezesa Prawa i Sprawiedliwości, a także do wszystkich Gości, którzy mój blog do tej pory odwiedzili.

Powiedzcie mi Państwo proszę, tylko szczerze, - jak ja mam takich miłośników PiS-u poważnie traktować?

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Tak, jak przypuszczałem znakomita większość komentujących tę notkę to wymierające pokolenie przez grzeczność powiem 60 plus - vide: https://www.youtube.com/watch?... . Ale ja czekam na odzew pokolenia generacji dzisiejszych "pięknych dwudziestoletnich", takich samych przecież, o jakich ponad pół wieku temu pisał Marek Hłasko.

Post Post Scriptum
Niestety, jak czytam spływające szerokim strumieniem komentarze do mojej dzisiejszej notki, przypominają mi się wiekopomne słowa Danuty Szaflarskiej z kultowego filmu "Pora umierać". A więc? Posłuchajcie proszę - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Czytaj także: Piotr Strzembosz, (2018), "Pustka niepodległości", - vide: https://www.salon24.pl/u/piotr...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika U1

07-11-2018 [20:58] - U1 | Link:

Może warto odczekać i też ochłonąć.
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [21:09] - Goral Supreme | Link:

Z umiarkowanym zainteresowaniem (wszak to historyczne skamieliny) i coraz rzadsze okazy... Oraz  koniecznie z dystansu bo nigdy nie wiadomo co im odpier...li w danym momencie..
Pala w rece czy granat przeciwpancerny zwiekszaja szanse na zachowanie wlasnej  rownowagi psychicznej podczas bezposredniej konfrontacji..

Obrazek użytkownika Jabe

07-11-2018 [21:17] - Jabe | Link:

Marsz Niepodległości był dla rządzących nie lada problemem. Oto grupka jakichś nic nie znaczących narodowców rokrocznie organizuje masową imprezę, podczas gdy wielka partia potrafi skrzyknąć najwyżej pikietę. Wyraźnie było widać, że stosunek do marszu był ambiwalentny. Niby pochwalano jego patriotyzm i broniono przed opozycją, ale nie dołączano do niego (wiadomo – „faszyści”). No ale wypadałoby się gdzieś w 100-lecie pokazać.

Co „tedy” zrobiono? Ano wygląda na to, że skorzystano z usług prezydent Warszawy, by Marsz Niepodległości wygasić, a jednocześnie pan prezydent Duda wyskoczył z kołem ratunkowym w postaci własnego marszu. Teraz jakgdyby nigdy nic będzie się go nazywało Marszem Niepodległości, a narodowcy – organizatorzy prawdziwego marszu – oberwą. Co za tę usługę? Myślę, że obietnica niekaralności w zupełności wystarczyła.

Bo polska polityka przypomina amerykański wrestling. Rozgrzana do czerwoności publika emocjonuje się walkami na śmierć i życie, a jakoś nikomu nic się nie dzieje, a zawodnicy są w jak najlepszej komitywie.

Taka moja robocza teoria.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-11-2018 [22:10] - Marek1taki | Link:

Dlaczego nie jestem zdziwiony, że Gronkiewicz, Duda i Morawiecki to jedna klika?
I stoją gdzie?

Obrazek użytkownika HenrykH.

09-11-2018 [07:54] - HenrykH. | Link:

Stwierdzenie że PiS  przejał marsz korzystając z sług HGW :)  ,czy jest tu lekarz ?

Obrazek użytkownika Jabe

09-11-2018 [12:02] - Jabe | Link:

Przecież to właśnie się stało. Pytanie tylko, czy to było ukartowane. Całkiem możliwe, biorąc pod uwagę, że prezydent i przekaziory były gotowe do skoku.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-11-2018 [21:39] - HenrykHenry | Link:

Pierdu , pierdu ...

"Przyjaciel, który jak własną kieszeń zna mój blogerski dorobek, w którym ponad tysiąc notek poświęciłem piętnowaniu draństw Platformy Obywatelskiej "

... czy zna ktos jakis tekst tego "blagiera" w ktorym "pietnuje"  opozycje , Platforme Obywatelska czy im podobne przystawki typu WSIowe projekty jak Kukiz15 ?! Baaa , on nawet glosowal na Kukiz15 , sam sie tym chwalil na swoim blogu ... a niby taki wspierajacy "dobra zmiane" , PiS  ... Zapewne Grodzka w Sejmie to tez jego "wspolzasluga"
 Natomiast w odwrotna strone czyli dowalanie PiS , Prezesowi a juz szczegolnie w ordynarny prymitywny sposob Marsz.Terleckiemu ... to i owszem ... kazdy jeden wpis tego "becwala" nie moze sie bez tego obejsc ...
Chory czlowiek , chora wyobraznia i ... konfabulacje , konfabulacje , konfabulacje ... Poprzewracane w glowie podobnie jak u Wielguckiego ... wydaje mu sie ze jest takim jednoosobowym ThinkThankiem

Obrazek użytkownika HenrykHenry

07-11-2018 [21:44] - HenrykHenry | Link:

Jeszcze jedno ... tak sie pan spieszyl by znow "zaznaczyc" sie w tej nawalance na PiS i Prezydenta ze nie wychwycil pan inicjatywy Prezydenta i Premiera ... no i zostal pan z tym ... jak Himilsbach z angielskim ...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-11-2018 [22:02] - Imć Waszeć | Link:

Pocieszę szanownego Pana. Tak myśli większość prawej strony. Oto przykłady:

1) https://www.youtube.com/watch?...
2) https://www.youtube.com/watch?...
3) https://www.youtube.com/watch?...
4) https://www.youtube.com/watch?...
5) I rodzynka na torcie: https://www.youtube.com/watch?...

Idzie nowe, a jak PIS się ogarnie (z lewactwa) to dołączy :)

Obrazek użytkownika angela

08-11-2018 [08:07] - angela | Link:

W kanał to wpuścił się sam autor notki.
Niecierpliwosc w dowaleniu rzadowi, i nadgorliwosc w jego krytyce powoduje, ze wywody Pana  Pasierbiewicza  stają się kuriozalne.
Z kolega zgadzam sie w calej rozciaglosci, tylko   ze  ,, nie urobila Pana platformerska swołocz", a okazuje się, ze chce  Pan być  tej swołoczy cząstka.
Zawsze moze znaleźć sie ktos, kto panu uwierzy, a szkoda ludzi wprowadzonych w błąd, i szkoda Polski.
PiS obecnie, jest jedyną partiąna prawicy zdolna do rządzenia. 
W tej chwili jest dużo frontów walki lewactwa rodzimego i europejskiego z ktorym rząd Zjednoczonej Prawicy musi się uporać. 
Musza byc ostrożni szczególnie w manifestacjach, i pomimo całej sympatii do ruchów narodowych musimy to robić oględnie. 
W niemczech wolno nawet zadeklarowanym nazistom, ale niestety, co wolno wojewodzie,  to....... .
Ludzie myslacy powinni to zrozumiec, nie pokazywc, tylko robić.
Wspierajmy PiS,  zeby wzmocnic Państwo. 
Potem mozemy walczyc o wpływy.

 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

08-11-2018 [09:32] - Trotelreiner | Link:

Jeżeli by nie było "takiego" Pasierbiewicza,to należałoby by go wymyslić!!
To jest typowy agent wpływu...służb i obcych mediów.
Paleosocjotechnika,którą on tutaj stosuje [jest zbyt stary na nowsze techniki] została zdyskwalifikowana juz za Stalina.
Ale wystarczy...ilu ludzików uwierzy,weźmie to za dobre słowo? Wielu...i oto chodzi...
Miliony takich gwoździ wbijanych codziennie do pustych łbów...to jest zadanie "pasierbiewiczów"

Obrazek użytkownika xena2012

08-11-2018 [10:16] - xena2012 | Link:

Tyle razy wzywał Pan prezydenta ,,płomiennymi słowy'' do zakończenia wojny nazwanej przez siebie polsko-polskiej. A tu proszę Ruch Narodowy wyręczył w tej materii pana prezydenta i połaczył władzę i opozycję we wspólnym geście składając niejako siebie na ołtarzu.Jak widac nic tak nie jednoczy jak wspólny wróg i jego zbrodnicze hasło ,,Bóg,Honor,Ojczyzna''.

Obrazek użytkownika Lektor

08-11-2018 [10:36] - Lektor | Link:

Panie Pasierbiewicz,orędowniku PO, jest tam jeszcze w Krakowie jakiś orędownik PIS ? Bo ja myślaąem, że w Krakowie same paskudne komuchy ?
Panu marzy się zielona wyspa Tuska, a nie marsz niepodległości ! Ten smród czuć z wyrazów, które pan pisze !

Obrazek użytkownika angela

08-11-2018 [12:08] - angela | Link:

Jest  jeszcze paradoks,  "Walcowa prezydent i premier dogadali się ".
No,  lepszej szopki nikt by nie wymyslil.
To ze prezydent Warszawy sama zapedzila  się w kozi róg,  nikt nie wspomni. 
Marsz sie odbedzie, ' i to legalny' do tego, bo rządowy,  i żadne byfetowe nie mają prawa go rozwiązać. 
Szybka narada prezydenta z premierem i jest  marsz.
Narodowcy, jako Polacy wspierajmy się. bo wróg tylko czycha.
Żeby wyglądało , ze to 
Polacy manifestuja, a nie ruchy radykalne.
Wprawdzie, oni co zechca to powiedza, ale mamy czym zatkac pyski, i nic nie maja do powiedzenia.  

Obrazek użytkownika Novalia47

08-11-2018 [18:16] - Novalia47 | Link:

Niewątpliwie w Marszu Niepodległości, za który odpowiadać będzie Duda? Morawiecki? Garnizon warszawski? policja (polska! jak wielokrotnie podkreślił Błaszczak)?,ONR-owcy i inni nacjonalistyczni zadymiarze? -  w tej imprezie zgodnie maszerować będą różne Xeny, Angele,,Lektorzy czy Trotercośtam. Oni nie potrzebują nawet nosić jakichkolwiek haseł, wystarczy ich poczytać na NB  i wszystko jasne: prawdziwi patriotyczni patrioci, prawdziwi polscy Polacy! Tylko żeby w tym maszerowaniu nie ślizgali się po jadzie nienawiści, jaki będzie z ich ust na jezdnię kapać...

Obrazek użytkownika angela

08-11-2018 [20:00] - angela | Link:

@Novalia, jad to z Ciebie kapie, jak usłyszysz o marszu niepodległości. 
A zadymiarzy to poszukaj wśród podpalaczy ruskiej budki, antify waszych gości i  twoich sympatyków, KODziarzy. 
ONR jeszcze nikogo nie pobili, nic nie podpalili, przyznam jednak ze zaluje, bo za wieczne zadymy, szkalowanie Polski,  ublizanie polskim patriotom,  wielu po mordzie się należy, skoro przyzwoite argumenty do was nie przemawiają. 
 

Obrazek użytkownika xena2012

08-11-2018 [20:10] - xena2012 | Link:

A pewnie że pójdę na Marsz Niepodległości.Co zabronisz mi? A ty bedziesz siedzieć i opluwać monitor śliną i wściekać się na tych co świętują?Czy ty nawet wiesz co to niepodległość?

Obrazek użytkownika Novalia47

08-11-2018 [20:42] - Novalia47 | Link:

Biedna zgubiona w nienawiści kobieto! Jesteś czystym okazem niepodległości. Od rozumu...

Obrazek użytkownika xena2012

09-11-2018 [07:21] - xena2012 | Link:

To uczstnicywo w Marszu Niepodległości jet objawem nienawiści i braku rozumu? Uważam że jako Polka mam obowiazek i honor w nim uczestniczyć.Niepodległość to jest wartość o którą trzeba walczyć,zdobywać,szanować i Marsz Niepodległości jest tego symbolem..

Obrazek użytkownika Novalia47

09-11-2018 [15:59] - Novalia47 | Link:

@Xena
nie udawaj głupszej, niż jesteś: tu nie chodzi o Marsz Niepodległości jako objaw nienawiści i braku rozumu, ale o te wszystkie twoje ,a zwłaszcza ostatnie "komentarze".

Obrazek użytkownika xena2012

09-11-2018 [17:05] - xena2012 | Link:

Odsyłam  więc Panią do  wypowiedzi z 18;16......... i nawet późniejszą.Cierpliwy monitor pokazał Pani stosunek do Marszu Niepodległości nazwanego przez Panią imprezą i krytykę uczestnictwa w nim.Zaś inwektywy odnośnie braku rozumu pod moim adresem traktuję jako objaw zwykłego pieniactwa.

Obrazek użytkownika Novalia47

09-11-2018 [17:49] - Novalia47 | Link:

@Xena
przepraszam,że ośmieliłam się skrytykować rozróby patriotycznych zadymiarzy narodowych na poprzednich Marszach Niepodległości, rozumiem że Xenę to uraziło, bo jest z tego samego obozu.

Obrazek użytkownika Novalia47

09-11-2018 [00:26] - Novalia47 | Link:

Jakoś ostatnio wśród PiS-owatych blogów, fejsbuków,  tłiterów czy innych forów coraz to mniej napotykam dotychczasowych obrońców wierchuszki dojnej zmiany, bonzowie której do tej pory byli mężami stanu, wielkimi patriotami, reformatorami na miarę  nowego tysiąclecia i .t.p. półbogami polskiej biednej rzeczywistości. No bo jak to tak: radosna tffurczość ustawodawcza coraz częściej zmieniająca swe ustawowe twory, poprawiająca poprawki do poprawek i wycofująca się z poprzednich wprowadzając niespotykany dotąd chaos prawny. Zachowanie najwyższych dostojników państwowych, zwłaszcza ostatnio, przez litość przemilczę. I taka władza co krok strzela sobie w kolanko, a najważniejsze wybory tuż-tuż, bo w polityce rok, to niemal mgnienie oka. Drżę na myśl jaki będzie efekt ostatnich miotań się na szczytach tej władzy w związku z niedzielnymi obchodami naszego Święta i Jubileuszu zarazem: przecież kroją się, przynajmniej w Stolicy, gigantyczne rozróby! Ot, i możemy się doczekać fajerwerków rozwalania następnych struktur państwa...