Straciłem szacunek dla Małgorzaty Wassermann

Kątem oka podglądam powtórkę z przesłuchania Donalda Tuska przez Komisję ds. Amber Gold.
Otóż, stali czytelnicy mojego blogu wiedzą, że w latach 2010 - 2015 napisałem ponad tysiąc tekstów krytykujących Donalda Tuska oraz Jego Platformę, - obnażając konsekwentnie ich wszystkie draństwa. Tak. Tak. To nie pomyłka. Ponad tysiąc notek na ten temat napisałem. Ale pisząc te teksty starałem się ważyć słowa i trzymać klasę.

Ale po tym, co przed chwilą zobaczyłem wszystko szlag trafił, bo choć wykluczałem do tej pory taką możliwość, zmieniam zdanie i dopuszczam prawdopodobieństwo, że Tusk może wygrać następne wybory prezydenckie w Polsce.

Dlaczego?

Bo upolitycznienie tego przesłuchania było żenujące, a wyłączanie przez Małgorzatę Wassermann mikrofonu Donaldowi Tuskowi w momentach dla Komisji niewygodnych ostatecznie poderwało jej autorytet w moich oczach. Tak nie wolno postępować. Szczególnie prawnikowi. A skutki takiego działania będę dla PiS-u przeciw-skuteczne. O bucie przewodniczącej oraz pisowskich członków Komisji nawet nie wspominam.

I jeszcze słowo do partii rządzącej. Co wy wyprawiacie! Do jasnej cholery! Rozum żeście postradali?! Czy Wy nie widzicie, że sami się wystawiacie do strzału?!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Wciąż mam nadzieję, że to zachowanie pani Małgorzaty Wasserman wynikało z traumy po śmierci ojca w katastrofie smoleńskiej. Ja wiem, czym jest taka trauma, o czym napisałem w liście otwartym do posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, który teraz Panu zacytuję:
„Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus, powiedziała, cytuję fragmenty:
„Mowa nienawiści jest czymś, co rozprzestrzenia się w sposób skandalicznie szybki. Obowiązkiem nas polityków jest bardzo szybka reakcja i zrobienie wszystkiego, by mowa nienawiści nie doprowadziła do zabójstwa" - mówiła. "Obowiązkiem nas polityków jest zrobić wszystko, aby wykluczyć z naszego życia mowę nienawiści, która może doprowadzić do bardzo strasznych sytuacji" - dodała. Tymczasem - jak mówiła Scheuring-Wielgus -w polskiej polityce cały czas "dominuje zachowanie odwracania głowy od problemów…”, koniec cytatu. Więcej czytaj: http://prawo.gazetaprawna.pl/a...
Więc najpierw coś Pani Posłance opowiem.
Działo się to pierwszego sierpnia 1952. Jako ośmioletni chłopiec byłem na kolonii letniej w podkrakowskim Sierakowie. Szczęśliwi, opaleni wróciliśmy z kolegami znad rzeki na obiad. Ku mojemu zdumieniu pani wychowawczyni przekazała mi wiadomość, że ktoś na mnie czeka w kancelarii pana kierownika. Jeszcze bardziej się zdziwiłem na widok wuja Ludwika, który mi powiedział, że tata jest trochę chory i musimy wracać do Krakowa. Choć bardzo mi było żal zostawiać kolegów ucieszyłem się ogromnie, bo będąc Jego oczkiem w głowie, świata za Ojcem nie widziałem. Pociąg wlókł się niemiłosiernie, a ja nie mogłem się doczekać chwili, kiedy wreszcie się przytulę do Ojca. W końcu dotarliśmy z dworca na naszą ulicę. Wujek chciał mi coś powiedzieć, ale wyrwałem mu się i oszalały ze szczęścia, na łeb na szyję popędziłem do ukochanego taty. Gdy dobiegłem do naszej kamienicy serce przeszył mi paraliżujący ból i niebo spadło mi na głowę. Na bramie wisiała klepsydra z napisem:

Mgr inż. Michał Pasierbiewicz
ukochany mąż i ojciec
żołnierz Armii Krajowej
zmarł przeżywszy lat 46…

Tacie pękło serce. Zamęczyła go ubecja, a dokładniej mówiąc kilku oficerów bezpieki pochodzenia żydowskiego po tym, jak ujawnił swoją akowską przeszłość. Nie wytrzymał szczucia i upokorzeń w pracy, gdzie był dyrektorem technicznym, obrzydliwych intryg, prowokacji, bezustannego śledzenia, ciągłych rewizji domowych i niekończących się wielogodzinnych przesłuchań na bezpiece.

Na pogrzebie było tyle samo bliskich i przyjaciół, co ubeków, którzy obstawili cały Cmentarz Rakowicki, a gdy kondukt dotarł do naszego rodzinnego grobu, przyczaili się za przyległymi grobowcami. Pamiętam, że gdy ksiądz rozpoczął modlitwę nad grobem, nagle wśród żałobników zrobiło się jakieś dziwne zamieszanie i rozległy się zaaferowane szepty. To przyjaciele taty z konspiracji wkroczyli do akcji i raptem na trumnie pojawiła się wiązanka biało czerwonych goździków z szarfą, na której widniał napis: „Naszemu kochanemu dowódcy przyjaciele z Armii Krajowej”. Do dzisiaj nikt nie wie, kto i jakim cudem położył tę wiązankę na trumnie, za co wtedy groziło więzienie, o ile nie gorzej. Z tego, co było potem zapamiętałem jedynie, że jak trumnę spuszczano do grobu Mama ścisnęła mnie kurczowo za nadgarstek aż mi z bólu w oczach pociemniało. A jak kondukt się rozchodził spostrzegłem, że mam całą dłoń we krwi. Mama miała zawsze zadbane, długie paznokcie.

Matka nie umiała sobie poradzić z nieszczęściem, jakie nas spotkało. Więc musiałem z nią chodzić przez lata codziennie na cmentarz, choć przesiadywanie godzinami na ławeczce przy mogile w czasie, gdy koledzy grali w piłkę było dla małego chłopca prawdziwą torturą. A mój starszy brat porzucił na zawsze szkołę, jak mu dyrektorka renomowanego krakowskiego liceum, co warto zaznaczyć komunistyczna działaczka pochodzenia żydowskiego, przy całej klasie powiedziała, że takie szczeniaki akowskie jak on trzeba było w wiadrze topić.

Te koszmarne wydarzenie wpędziły nas w straszliwą traumę, a na mnie pozostawiły piętno, które w pewnym sensie zwichnęło mi życie. Mama wytrzymała jeszcze 15 lat i również odeszła…”, koniec cytatu z mojego listu do posłanki Scheuring-Wielgus.

Ale trauma, traumą. Zaś, jeśli polityk decyduje się przyjąć kierownictwo w państwowej komisji śledczej, to mimo choćby nie wiem jakiej traumy musi trzymać klasę i język za zębami. A temu zadaniu pani Małgorzata Wassermann niestety sprostać nie zdołała.

A tu link do tekstu oryginalnego – vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Post Post Scriptum
Nigdy nie piszę dwóch notek w ciągu jednego dnia, lecz tym razem strasznie się wkurzyłem i zrobiłem wyjątek
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Novalia47

06-11-2018 [00:53] - Novalia47 | Link:

A w tej drugiej notce Autor zupełnie niepotrzebnie wkleił po raz nie wiedzieć już który ten sam tekst o śmierci swojego ojca. Niepotrzebnie, bo teza o tym, jakoby zachowanie Wassermannówny miało być spowodowane traumą po śmierci jej ojca w katastrofie smoleńskiej, jest całkowicie chybiona.Od tamtej  tragedii, po której niektórzy krewni ofiar, w tym Wassemannówna, robią  karierę polityczna na trupach swoich bliskich, minęło już 8 i pół lat i tyko prezes ostentacyjnie świeci żałobą (w stroju), podczas gdy życie idzie naprzód, choć pewne rany nigdy się nie zagoją do końca,a co najwyżej zabliźnią. Wczorajsze przesłuchanie Tuska nie było przesłuchaniem szczegółowym na temat okoliczności i przyczyn smoleńskiej tragedii więc  o jakiejś traumie nie ma co mówić.Ta panienka zawsze się tak zachowuje w publicznych przesłuchaniach chcąc brylować w telewizji przed milionami widzów i wcielać się w rolę sędziego,prokuratora i może jeszcze  kata w jednej osobie. Pokazała już wcześniej jak jej daleko do bezstronności i jaką prezentuje kulturę osobistą i prawniczą - to jej stałe przerywanie zeznającym, złośliwe, wręcz szydercze uwagi, tak bowiem ta pani wyobraża sobie prace sejmowych komisji.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2018 [08:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Novalia47

"A w tej drugiej notce Autor zupełnie niepotrzebnie wkleił po raz nie wiedzieć już który ten sam tekst o śmierci swojego ojca..."   ------------   Skoro Pan nie czuje, dlaczego go wkleiłem to już nie mój, lecz Pański problem. Co do reszty komentarza prawie całkowicie się zgadzam, poza określeniem "ta panienka", które nie jest eleganckie z powodu funkcji piastowanej przez panią Małgorzatę Wassermann.

Obrazek użytkownika Novalia47

06-11-2018 [17:57] - Novalia47 | Link:

Nie, Panie Krzysztofku, ja z tym żadnego problemu nie mam; a wklejaj Pan sobie ile razy jeszcze zechcesz, ale obawiam się, że to wobec tego jest Pański problem, bo czytelnikom ten tekst już dawno się znudził. Co do określenia Wassermannówny  "panienka", to jest ono zgodne z jej obecnym stanem cywilnym i w niczym jej godności nie uwłacza. Tak, jak wg. ortodoksyjnych PiSdzielców nikomu nie uwłaczają "zdradzieckie mordy" czy "gorszy sort",albo te wszystkie wyzwiska b.prezydentów, zwłaszcza szanowanego w całym świecie Lecha Wałęsy czy równie szanowanego w świecie prezydenta Europy Donalda Tuska . Więc skoro i Pan stracił ostatnio szacunek dla tej panienki, to nie widzę powodu bronienia jej "godności". A zaraz się Pan Krzysztofek przekonają, jakie tu padną wyzwiska postaci wymienionych przeze mnie jako szanowane, jeszcze chwila!
I proszę nie przekręcać mojej płci - czy to ma być jakaś złośliwość? Jeśli tak, to raczej dość marna i do Pana Krzysztofka poziomu niepasująca...

Obrazek użytkownika Walerian

06-11-2018 [03:16] - Walerian | Link:

Pani poseł Małgorzata Wassermann jest mądrą kobietą. Pan nie dorasta jej do pięt. Powiem więcej - jest Pan durniem!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2018 [08:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Walerian

A Pan jest ortodoksyjnym pisowcem, więc takiego właśnie komentarza się po Panu spodziewałem. Nic nowego.

Obrazek użytkownika angela

06-11-2018 [05:28] - angela | Link:

Pinokio drwi z komisji i ludzi pokrzywdzonych, i kłamie w żywe oczy. a Pan Pasierbiewicz wróży mu prezydenturę. Żenada. 
Zadaniem przewodniczącego jest prowadzić wiarygodnie obrady, przesłuchanie, a jeżeli ktoś usilnie odbiega od tematu i próbuje formować sobie wygodną narrację przesłuchania, to innego wyjścia nie ma. 
Teraz pojawia się kwestia przysięgi, którą wypowiedział przed przesluchaniem. 
Należy wybrać udokumentowane fakty, i jego wypowiedzi mijające się z prawdą  i ukarać za kłamstwa pod przysięga. Niech teraz on się broni i potwierdzi, że mówił prawdę. W końcu przysięgę po coś się mówi. 
Nie można dopuścić, żeby ktoś pod którego rządami wykwitlo i bujalo swobodnie tysiące afer,, ordynarnego złodziejstwa, kto zwinąl państwo polskie, szydzil z pokrzywdzonych i oglądających. 
Urządził polityczny spektakl, a pani Małgorzata doskonale sobie z oszustem poradziła.
Ja wiem, i każdy kto czyta tego propagandowego bloga wie, że wszystko co robi PiS  czy ktoś z ramienia PiS jest be. 
Ale autor musi  sobie z tym sam  poradzić, bo wiarygodność stracił już dawno temu. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2018 [08:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Angela

"Pinokio drwi z komisji i ludzi pokrzywdzonych, i kłamie w żywe oczy. a Pan Pasierbiewicz wróży mu prezydenturę. Żenada...."   ----------------   Wrócimy do tego tematu za kilka miesięcy.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

06-11-2018 [07:35] - Chatar Leon | Link:

Miałem odruch wymiotny oglądając w Krakowie billboardy, na których pani Wasserman umieszczona została w towarzystwie kandydującego do sejmiku wojewódzkiego pajaca, znanego z udziału w aferze z igrzyskami zimowymi w Krakowie oraz dość chamskiej akcji przeciw upamiętnieniu ofiar Smoleńska. Symboliczne wręcz! Jeszcze parę miesięcy temu był w Platformie, nagle umożliwiono mu karierę w PiS. Do sejmiku wojewódzkiego się dostał (głosów, w dużej mierze dzięki skojarzeniom z panią Wasserman, wystarczyło), pani Wasserman prezydentem miasta nie została.
Kto wpadł na pomysł takiego dealu, nie wiem, ale jest to typowe dla radosnej twórczości uprawianej przez krakowskie struktury PiS. Ciekawe, kiedy do kandydowania z pisowskich list zaproszą Palikota i kodziarzy...
PS. Pani Wasserman mój głos w wyborach otrzymała. Czy zagłosuję na PiS w kolejnych wyborach, nie wiem.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2018 [08:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Chatar

"Kto wpadł na pomysł takiego dealu..."   -----------------   Tego niestety nie wiem, ale rozumiem Pańskie rozgoryczenie.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-11-2018 [08:41] - Trotelreiner | Link:

Pasierbiewicz i szacunek! To oksymoron...i szczyt obłudy.
Profesor Terlecki,Kaczyński i teraz Pani Wassermann...zacytuję ci słowa,których użył Henryk Sienkiewicz do jednej postaci: "Jestes kanalia,łotr,zdrajca i arcypies! 
Masz dość,czy mam ci jeszcze w oczy plunąć?" 
Pasierbiewicz...wypromowany przez sekretarza POP PZPR na AGH...dzięki partii obronił doktorat...zwykły karierowicz i szuja...mam znajomych na AGH..ale ich 
opinia...nie przejdzie na NB...
Sitting dog size ...kompleksy...i mitomania...ssak...który nie zasługuje,aby go umieścić w gatunku homo...
PS Panie Adminie!
Proszę o konkretną odpowiedź....wiem,że mnie Pan nie lubi...ale mottem NB jest "strefa wolnego słowa"....to taki chwyt erystyczny dla ubogich duchem?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2018 [09:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@trotelreiner

Łgarstwo Woleńskiego o moim doktoracie wypromowanym przez PZPR powtarza Pan już nie wiem który raz z rzędu. A jak chodzi o notkę, to w post scriptum zacytowałem moją inną notkę opublikowaną na NB pod tytułem "Pytanie prawicowego blogera do posłanki Scheuring-Wielgus", którą przeczytało grubo ponad 43 tysiące Internautów, co jest chyba rekordem Naszych Blogów. Proszę sobie sprawdzić - vide: https://naszeblogi.pl/64052-py... i nie rozśmieszać mnie z łaski swojej.

Obrazek użytkownika xena2012

06-11-2018 [09:31] - xena2012 | Link:

Pani Wassrmann  wyłaczała mikrofon Tuskowi wyłacznie wtedy kiedy wdawał się w dywagacje bez związku z przesłuchaniem,odbiegał od tematu,dawał popisy chamstwa i  złośliwości.Czy jeżeli ktoś jest przewodniczacym KE ma prawo tak sie zachowywać? 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

06-11-2018 [09:50] - wielkopolskizdzichu | Link:

Szkoda że na sali nie było nikogo kto wyłączałby mikrofon Pani Małgosi, gdy ta wygłaszała manifesty na przemian z złośliwościami. 
Efektem jej odreagowywania na krakowski blamaż było zdradzenie się z osobistym celem pognębienia Tuska.

 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2018 [09:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

Szczerze? Pani widziała nie to co było, lecz to, co Pani chciała widzieć. A na to Pani zaślepienie polityczne ja już nic nie mogę poradzić. Serdeczności!

Obrazek użytkownika xena2012

06-11-2018 [11:12] - xena2012 | Link:

Pan zdaje się nie wiedzieć jakie są zadania komisji śleczej.To nie klub dyskusyjny,czy spotkanie przy kawie gdzie kazdy rzuca bon motami i wątpliwej jakości personalnie wymierzonymi dowcipami własnie w członków komisji.Mieliśmy już wiele takich przesłuchań gdzie nie tylko szokowała skala nieprawidlowości ale i zachowanie przesłuchiwanych osób-chamskie i aroganckie.Tak też zachowywał się Tusk wobec pani Wasserman.Widać,że zawiazała się już mobilizacja Anty-PIS na czele z Holland,Staniszkis,dziennikarzami a Pan całym sercem do tej miłej grupy dołacza przekalkulowawszy profity z tej mobilizacji.

Obrazek użytkownika Novalia47

06-11-2018 [17:39] - Novalia47 | Link:

Xena widziała jedynie to, co jej TVPiS w odpowiednio spreparowanych nagraniach pokazała, przecież to oczywista oczywistość.W bezpośrednich transmisjach na żywo w mediach niezależnych od PiS  widać było wszystko:gdyby stosować bolszewickie metody panienki W., to jej powinno się wyłączać mikrofon co kilka minut.

Obrazek użytkownika Studentka

06-11-2018 [10:27] - Studentka | Link:

Ciekawi mnie czyim szacunkiem Pan może się pochwalić?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2018 [10:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@studentka

Szacunek jest do posiadania i nie należy się nim chwalić. Ale musi Pani jeszcze trochę postudiować, żeby to zrozumieć.

Obrazek użytkownika Studentka

06-11-2018 [13:07] - Studentka | Link:

Jak widać Panu ani studiowanie ani praca na uczelni nie pomogły w zgłębieniu zasad savoir vivre.

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2018 [11:00] - Lektor | Link:

Wiesz co Krzychu, to coś ty stracił dla Maągorzyty Wassermann, obchodzi nas tutaj wszystkich, ale to wszystkich, jak zeszłoroczny śnieg !!!

P.S.  Przyznaję, że nigdy nie widziałem takiego fałszywca jak pan.  przy okazji gratuluję panu i wam, krakowskim komuchom "super" prezydenta na kolejne 5 lat. 
https://scontent-frx5-1.xx.fbc...
http://pl.memgenerator.pl/mem-...
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2018 [21:43] - Krzysztof Pasie... | Link:

@lektor

Głosując w roku 2015 na PiS liczyłem, jak życie właśnie pokazuje błędnie, - na mniejsze zło. I to jest moja ostateczna dla Pana odpowiedź.

Obrazek użytkownika Warmia

06-11-2018 [11:04] - Warmia | Link:

Obejrzałam to przedsrawienie, które trwało jak niektóre ze spektakli Krystiana Lupy wiele godzin. Nie żałuję, ten spektakl był popisem 2 aktorów. Andrzej Wajda kiedyś opowiadał jak dostrzec potencjał na głównego bohatera. Pani Wasserman kradnie każdą scenę bez trików, wyuczonych gestów etc. Rozsadza ekran i to nie jest kwestia tylko wizualna. Pojedynek iście szekspirowski warty uwagi i głębszej analizy. A że spektakl polityczny to chyba nikt nie miał oczekiwań, że będzie inaczej. W tym celu rozpisano role . A może to współczesny Sofokles i nasza Antygona walczyła Z Kreonem. Zdecydowanie lepsze widowisko od " Wroga Ludu" pana Klaty na stojąco oklaskiwanego w Starym Teatrze w Krakowie.

Obrazek użytkownika xena2012

06-11-2018 [16:11] - xena2012 | Link:

Pani/Pan ujęli posiedzenie komisji jako teatr dwu aktorów z pojedynkiem godnym Szekspira.Na tematy bedące przedmiotem posiedzenia jakoś nikt się nie wypowiada,czyżby nie były ważne? Śledząc portale otrzymuję potwierdzenie,że istotnie samo przesłuchanie dla naszych elit intelektualnych ma znaczenie drugorzędne a jedynie należało pourągać pani Wassermann,pokrzykiwać na blogu o braku dla niej szacunku.Do boju ruszyła już nasza elita kulturalna z panią Nurowską na czele która nazwała panią Wassermann ,,pisowską pipą'',prawda jakie to dowcipne i literckie.Teraz pozostaje poczekać na  wywody innego tytana literatury Gretkowską w ślad za nimi ruszą grajki.

Obrazek użytkownika Warmia

06-11-2018 [17:16] - Warmia | Link:

Ma Pani rację wszyscy mówią o rekwizytach, użytych narzędziach, a tam były niezwykle ważne treści, których ominąć, strywializować nie pozwoliła pani Wasserman. Skutecznie wykorzystała wszystkie możliwe narzędzia aby przedstawić mechanizmy działania władzy pod zwierzchnictwem p. Tuska. 
Doskonały kapitan szalupy o nazwie Komisja skutecznie trzymał w ryzach całą załogę w starciu z u - bootem.
Jestem pod wrażeniem zwłaszcza, że "spektakl" oglądałam z "postępowym liberałem", do którego jakby coś dotarło. 
 

Obrazek użytkownika Warmia

06-11-2018 [17:44] - Warmia | Link:

Nurowska, Gretkowska i inni a niech piszą, nie ma to żadnego znaczenia od tego są. Spektakl był bardzo dobry może ktoś ma zacieęcie dramaturgiczne i napisze dramat oparty na kanwie tego sporu - procesu.
Tusk opanował świetnie zasady prowadzenia sporu i trafiła kosa na kamień - żadne sofizmaty nie przeszły . Wasserman była świetna. Ona go położyła i przyszpilała ironią, faktem, ucinaniem i odcinaniem wycieczek w niejasności, tematy poboczne.  Kownacki też merytorycznie podołał. Dajmy spokój z tym co kto powiedział - a tamten powiedział, że tamten powiedział, jesteśmy ponad to rzężenie. Niech będzie - skoro Wasserman jest wg. nich pisowską pipą to staję za nią. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

06-11-2018 [21:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Warmia

"A może to współczesny Sofokles i nasza Antygona walczyła Z Kreonem..."
----------------------- 
Pani / Pan? kpi, czy o drogę pyta?

Obrazek użytkownika Warmia

06-11-2018 [21:53] - Warmia | Link:

Świetnie, wychwycił Pan najważniejsze zdanie.
 

Obrazek użytkownika gorylisko

06-11-2018 [16:10] - gorylisko | Link:

czy kiedykolwiek zrozumiał pan znaczenie słowa "szacunek"

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

06-11-2018 [16:57] - Słoń Podwawelski | Link:

Coraz trudniej czyta się coraz głupsze wywody Pana Dr. Niestety, nie dorasta Pan Pani Małgorzacie do pięt!!!!!!!!!! Ona naprawdę jest inteligentna a Pan jest tylko elokwentny.