Fantasmagoryczne elity PiS wskrzesiły opozycję

Dedykowane  nieprzyjmującym żadnej krytyki  "ortodoksyjnym pisowcom"

Tyle na gorąco po sondażowych wynikach wyborów samorządowych 2018.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Mówiąc o "elitach" PiS mam na myśli bez-obciachowe i kaleczące mózgi inteligencji propagandowo nieprzystojne wystąpienia Premiera i ocierające się o śmieszność obiecanki cacanki Patryka Jakiego. Sorry, ale życie pokazało, że lud nie jest jednak taki głupi, żeby wszystko kupić. No cóż. Przewaga sejmowa okazała się dla PiS-u bardziej zgubna, niż zbawienna, gdyż zrodziła butę, która odebrała pisowcom zdolność racjonalnego postrzegania rzeczywistości. I odwróciły się trendy. Narażono się także rolnikom, co skutkuje rewelacyjnym wynikiem PSL-u, który wejdzie w koalicję z Platformą i de facto PiS nie będzie zdolne do samodzielnego rządzenia praktycznie we wszystkich sejmikach. O tym, co wyprawiała propagandowo TVP Jacka Kurskiego nawet nie wspominam. Zaś w kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość zadarło praktycznie ze wszystkimi, łącznie z dziennikarzami, a to wcześniej, czy później się zemści. Szkoda, bo wygląda na to, że wszystko zaczyna się od nowa, a destruktywna dla Polski wojna między PiSem i Platoformą zdaje się nie mieć końca. I powiedzmy sobie szczerze. Tak jak w roku 2015 PiS wygrał wybory w dużej mierze dzięki kardynalnym błędom  Platformy, to tym razem PiS zreanimował Platformę swoimi błędami. Bo to nie Grzegorz Schetyna przywrócił wczoraj Platformę do życia, lecz Jarosław Kaczyński. Dlaczego? Tu znajdziecie Państwo moją odpowiedź - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Post Post Sctiptum
W styczniu roku 2013, w notce pt. „Dziesięć grzechów partii Jarosława Kaczyńskiego" – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/483007,dziesiec-grzechow-partii-jaroslawa-kaczynskiego pisałem między innymi, cytuję:
Po dziesiąte – naucz się przyznawać do błędów. 
Nie ulega wątpliwości, że służby przyczyniły się do katastrofy smoleńskiej choćby tym, że doprowadzono do rozdzielenia wizyt premiera i prezydenta. Ale trzeba powiedzieć otwarcie, że takie praktyki nie byłyby możliwe, gdyby nie śmiertelny grzech Prawa i Sprawiedliwości, jakim było nieukaranie we właściwym czasie żadnego ze szkolonych w Moskwie funkcjonariuszy WSI w trakcie weryfikacji tej agentury, która dzięki temu mogła się odrodzić.  Bo w czasie swoich pierwszych rządów (2005 – 2007) Prawo i Sprawiedliwość miało prezydenta, premiera, szefa IPN, prezesa NBP oraz dwie komisje weryfikacyjne. I choć były wszystkie potrzebne ku temu narzędzia, nie przeprowadzono wtedy najważniejszej reformy sankcjonującej odejście od ustaleń okrągłego stołu i dekomunizację polskiego państwa. A argumentacja, że nie było wykładni prawnej, by ujawnić i ukarać agentów WSI nie jest w stanie się obronić…”, koniec cytatu.

Niestety "ortodoksyjni pisowcy" ten tekst wyśmiali, a mnie odżegnano od czci i wiary.

Post Post Post Scriptum
W wolnej chwili zapraszam do lektury wybranych notek ostrzegawczych mojego autorstwa:

http://salonowcy.salon24.pl/76... 
http://salonowcy.salon24.pl/76... 
http://salonowcy.salon24.pl/75... 
http://salonowcy.salon24.pl/75... 
http://salonowcy.salon24.pl/75... 
http://salonowcy.salon24.pl/75... 
http://salonowcy.salon24.pl/74... 
http://salonowcy.salon24.pl/73... 
http://salonowcy.salon24.pl/73... 
http://salonowcy.salon24.pl/73...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

22-10-2018 [06:54] - xena2012 | Link:

Nie ma Pan potrzeby aż takiego podlizywania się głupiemu ludowi przecież temu ludowi wystarczą obiecane przez KO ścieżki rowerowe i marsze LGBT,a reszta to fantasmagorie i nieprzystojne obiecanki.Po co komu Polska silna i rozwijajaca się jeśli Polacy mają duszę niewolnika?Po co walczyć nawet o tę Polskę w której za parę groszy ludzie idą protesty i rozróby? To jakoś nie obraża Pańskiej inteligencji i nie przeszkadza świetnemu samopoczuciu że Polska będzie dalej rozkradana .I komu Pan chce wmówić że te Pańskie notki szumnie nazywane lekturą to ostrzeżenie?To tylko zbiór nienawistnych pod adrese PiS i rządu zdań człowieka który chce z czałą mocą ,,aby było tak jak było"". 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-10-2018 [08:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

No cóż Pani Xeno, Pani komentarz to świadectwo, iż Pani nadal mało co z sytuacji politycznej rozumie. I niestety nie jest Pani w tym niezrozumieniu przypadkiem odosobnionym, a to dla PiS-u bardzo źle wróży.

Obrazek użytkownika xena2012

22-10-2018 [08:37] - xena2012 | Link:

To Pan nic nie rozumie a chce być alfą i omegą.Który z planów odbudowy uważa Pan za fantasmagorię? Które obietnice uwaza Pan za nie do zrealizowania?Więc lepiej stac w miejscu? Będziemy więc stali i dreptali biernie w akompaniamencie wrzasków opozycji,sankcji  brukselskich i pouczeń niemieckich skoro taka wola narodu.To właśnie PiS-owi najbardziej grozi a nie moje czy innych ironicznie przez Pana traktowanych małe wyrobienie polityczne.Czy Pan w ogóle potrafi dyskutować?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-10-2018 [09:26] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

Droga Pani Xeno! Porozmawiamy, jak Pani odrobinę ochłonie. Serdeczności!

Obrazek użytkownika xena2012

22-10-2018 [10:47] - xena2012 | Link:

To nie ja powinnam ochłonąć tylko Pan zastanowić się nad moim poprzednim pytaniem,i odpowiedzieć naturalnie o ile Pan zechce Ja też przewidywałam przegraną PiS w wyborach samorzadowych ale przyczynę upatruję gdzie indziej.Społeczeństwo nie jest zainteresowane odbudową Polski jako silnego państwa,wystarcza mu własna mała stabilizacja,ta przysłowiowa ciepła woda.Po co realizować plany ,budowac drogi,zakłady pracy,stocznie jak mamy zachodnie supermarkety,banki nawet prasę.Inwestycje wymagają przeciez nakładu środków i sił więc łatwiej je sklasyfikować w kategorii fantasmagorii czy mrzonek.Dziwię,że Pan pisząc ta wiele o ,,jajogłowiu'' środowisk akademickich zasiedziałych i rozleniwionych,bez checi do postępu czy zmiany w przypadku wizji Polski silnej tego nie oczekuje.

Obrazek użytkownika Jabe

22-10-2018 [14:20] - Jabe | Link:

Społeczeństwo nie jest zainteresowane odbudową Polski jako silnego państwa – PiS niczego takiego nie oferuje, co pokazała choćby seria zwycięstw moralnych na arenie międzynarodowej. Zapowiada za to ogromne wydatki i dalszą biurokratyzację. Po co np. budować (państwowe) zakłady pracy, skoro pracowników trzeba sprowadzać? Niektórzy kojarzą odrobinę fakty – w tym się PiS przeliczył.

Obrazek użytkownika xena2012

22-10-2018 [08:38] - xena2012 | Link:

To Pan nic nie rozumie a chce być alfą i omegą.Który z planów odbudowy uważa Pan za fantasmagorię? Które obietnice uwaza Pan za nie do zrealizowania?Więc lepiej stac w miejscu? Będziemy więc stali i dreptali biernie w akompaniamencie wrzasków opozycji,sankcji  brukselskich i pouczeń niemieckich skoro taka wola narodu.To właśnie PiS-owi najbardziej grozi a nie moje czy innych ironicznie przez Pana traktowanych małe wyrobienie polityczne.Czy Pan w ogóle potrafi dyskutować?

Obrazek użytkownika angela

22-10-2018 [09:48] - angela | Link:

Mieszkancy Warszswy mieli wybór.
Jacy mieszkancy, czy tych 20 tys.nowo dokoptowanych "wyborcow" to tez sa mieszkańcy?  

O tym autor sie nie zajaknie. Nie macie sie z czego cieszyć , pracujacy na to " zeby bylo,  jak bylo", po prostu jeszcze jeden przekręt w waszym wykonaniu.
.
A jeszcze inne cuda nad urna , ktore nie ujrzaly jeszcze swiatla dziennego. 

Oszust jest zawsze oszustem.

Dobrze pan wie, ze to nie koniec walki, i nie bedzie im latwo.
Kij ma dwa konce, ale mieć totalną opozycje w postaci rządu,  to wróżę szkodnikom, najwyzej rok trzymania władzy w Warszawie,  bo nie daje sie pieniedzy zlodziejom na roztrwonienie,  a odwołać,  jak nie spełnia obietnic wyborczych,  można kazdego.
Niech pan lepiej nie serwuje tych swoich zdradliwych linków,  bo świadczą one źle tylko o panu, nie o Rządzie, i wkrótce będzie pan musial je utykac w mysie dziury.

Obrazek użytkownika Jabe

22-10-2018 [14:21] - Jabe | Link:

Czyli wybory znów sfałszowane?

Obrazek użytkownika angela

22-10-2018 [15:47] - angela | Link:

Pewnie ze tak. Poszukajcie w glosowaniu korespondencyjnym.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

22-10-2018 [15:20] - Trotelreiner | Link:

Dajcie spokój temu choremu naczelnemu...nawet na s24 ma do dyskusji @Amsterna i @ Kubę Rozpruwacza...Admina s24 szwaba ze Śląska i zwykłego trolla idiotę.
Widzę,że najlepiej ci wychodzi usuwanie komentarzy i banowanie...argumenty siłowe :-))

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

22-10-2018 [20:04] - Vadim Niżyński | Link:

Ta piana wściekłości i ogłupiałej nienawiści toczona przez większość tzw. "komentatorów" to obrazek po bitwie. A to dopiero początek, czego różne Xeny i jej podobne mądrale nie potrafią zrozumieć zaczadzone rządową propagandą sukcesu i paranoicznego pseudo patriotyzmu.

Obrazek użytkownika angela

22-10-2018 [22:10] - angela | Link:

Jak w warszawce uniewaznia wybory  za przekrety, dopiero bedziesz śpiewał. 
PiS juz nie popusci wam tego.

Trzeba siedziec cicho, jak sie nabroilo, a nie szczerzyc zeby  do kamery, ze się wygralo.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

23-10-2018 [15:33] - Vadim Niżyński | Link:

A oto typowa reakcja, wręcz akademicki przykład wściekłości i poplątania z pomieszaniem wobec powodów takich właśnie  wyników wyborów (tekst zaciekłego prawicowca):
http://naszeblogi.pl/51763-zol...

Powyżej zaś "komentarz" Anielci świadczący o tej bardziej prymitywnej wersji poplątania z pomieszaniem.