Dlaczego tak marnie poszło

Poniedziałek, dzień po wyborach, godzina 06:00 rano.
Większość myślących prawicowców obudziła się z kacem. Pewnie Jarosław Kaczyński, wczoraj pokazujący szeroki uśmiech też.
 
I wszyscy się pytają: - Sukces? Kto kogo tu oszukuje?! Dlaczego poszło tak marnie? I będzie jeszcze gorzej, jak zakończą się targi, PO poukłada się z PSLowskimi prostytutkami i PIS pozostanie znowu z władzą w jednym tylko województwie, nijak nie zbliżając się do punktu, by można było przeprowadzić prawdziwą =dobrą zmianę=.
 
Jest 9 godzin po zakończeniu wyborów, Po 3 latach zmiany rządu – wszystko po staremu. W stolicach regionów, w dużych miastach zrobiono exit polle. W innych nie. Nie ma forsy, czy niedopatrzenie? PKW też jak zwykle zwleka. Nie przeprowadzono obiecanej komputeryzacji?
Więc nie wiem, jak jest w Gdyni, czy Sopocie. W całej naszej małej Sycylii, która niestety ma się dobrze.
 
Słuchaliście wczoraj, tak, tak, w publicznej TVP, jak "przegrani", taki Schetyna, Struzik, czy ten kretyn z Nowoczesnej, chełpią się i z pełną pogardą plują na legalne władze.
Dlaczego? Bo PIS im na to pozwala. Bo jest słaby. Bo to panienka grzecznie wychowana, która, jak bydlak zrywaj jej majtki, by ją  zgwałcić, woła:
         - Ależ Grzesiu, tak nie można!
 
Zanim gaduły Ple-ple-ple zaczną w tv rozdzielać włos na czworo i się, jak zwykle wymądrzać na tysiąc sposobów, na gorąco i z tak zwanym absmakiem powiem tylko:
 
- PIS wygrał/przegrał przede wszystkim z dwóch powodów:
 

  • Prawo i Sprawiedliwość, nie wiadomo dlaczego, z wrodzonej wspólnej bojaźliwości, czy to straszaka, który ma przyłożony do głowy, zachowuje się nad wyraz tchórzliwie i niekonsekwentnie. Doszło już do tego, że obiecują jak Tusk i efekty też są podobne, jak u Tuska. Był jeszcze czas, jak prawie miesiąc temu napisałem    http://naszeblogi.pl/51536-tchorzostwo-prezesa-kaczynskiego . Zarzucałem tam, a także pytałem się, dlaczego PIS nie jest waleczny. Dlaczego łapie spektakularnie bandytów, by wkrótce potem ich wypuścić. Lub jeszcze gorzej – kompletnie nie reaguje na arogancję i kpiny kryminalnych szubrawców, będących prezydentami wielkich miast. Ludzi to bardzo boli i czują się upokorzeni. Widzą, że nadal są nietykalne święte krowy. Widzą, że PIS jest słaby. I wobec Gronkiewicz – Waltz, wobec Adamowicza, czy pani Zdanowskiej. Ci przestępcy śmieją sę z pogardą prosto w twarz. Nie Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie bezradnemu Zbigniewowi Ziobrze. I nie młodemu Morawieckiemu. Oni się śmieją tobie w twarz Polaku. Mnie także. Jak by mogli, to by jeszcze napluli. Jak sądzicie, czy gdyby władza, legalnie i zgodnie z prawem, doprowadziła siłą w kajdankach Gronkiewicz – Waltz przed oblicze Komisji Śledczej, to wynik Patryka Jakiego byłby dużo lepszy? A gdyby tak, ponownie zgodnie z prawem, za sprzeniewierzenie się konstytucyjnemu wymogowi apolityczności, oskarżyć i ukarać prezes Gersdorf, zabrać jej klucze i karty wstępu do Sądu Najwyższego i wysłać na zieloną trawkę, to Polacy by się martwili, czy może właśnie nie, wprost przeciwnie – byliby zadowoleni i szczęśliwi, że wreszcie sprawiedliwości staje się zadość. To i tamto. Setki takich impotencji, Wlokących, niedokończonych spraw, z Janem Burym na czele, przez co taki Struzik jest taki bezczelny. Kto się boi eunucha? Musi Kaczyński postawić na waleczność. Niech natychmiast jedzie do Budapesztu i pyta się Orbana, jak to się robi. A może nawet do Ankary i Erdogan mu podpowie. LUDZIE CHCĄ WIDZIEĆ EFEKTY, A NIE SŁUCHAĆ GODZINAMI PUSTYCH SŁÓW.
  • No właśnie – godzinne wysłuchiwanie pustych słów. Tu mamy drugą najważniejszą przyczynę, trzeba już zdecydowanie powiedzieć – klęski Prawa i Sprawiedliwości. Jarosław Kurski i pozostali, co sprawują władzę na najważniejszym źródle przekazu – Telewizją Polską, kompletnie się do tego nie nadają. O całości TVP innym razem, teraz o najważniejszym łączniku między władzą i narodem – TVP INFO. Ten kanał zniszczono niemalże doszczętnie. Ileż razy, nawet w ciągu jednej godziny, pokazać to samo przemówienie Morawieckiego? Co za idiota przerywa ekspercką dyskusję, by pokazać jak min. Kowalczyk otwiera kolejny kawałek drogi? Teleekspres, Panorama, coś tam, coś tam i bez żadnej przerwy, główne wydanie Wiadomości. Te same teksty, te same wydarzenia, te same obrazy – ta sama nudna sieczka mielona od rana. Co za profesjonaliści konstruują tak program dnia? Kurski ze Sławomirem? TVP INFO to nędza na poziomie Kirgizji. Chłam i tandeta. Dlatego nawet nie tak duże miasta tego nie kupią. Ludzie intuicyjnie czują, że traktuje się ich jak idiotów. A na dodatek pan prezes Kurski ma jakieś zboczone, disco-polowe skrzywienie. Kto go przekonał, a on uwierzył, że wszyscy Polacy są przaśni, siermiężni, i słuchają tego disco, więc też mówić do nich nalezy jak do kretynów.
  • Przekaz i komunikacja, oraz brak tej polskiej rycerskiej waleczności, tak, jak Jagiełło zaraz po Grunwaldzie nie poszedł od razu na Malbork, tak Kaczyński nie rozwala okrągłostołowej III RP i toleruje złoczyńców w imię polit-poprawnej pseudo-demokracji, powoduje, że coraz więcej ludzi się zniechęca i PIS pozostanie przy swoim sztywnym 30% betonowym elektoracie, nie przyciągnie nowych zwolenników, co oznacza, że DOBREJ ZMIANY NIE MA! Jest tylko nudne trwanie, powolne czołganie się, coraz więcej się zniechęca i rośnie ryzyko klęski.

 
W 2016 przekonani byliśmy, ze przy ówczesnym impecie zmieciemy złodziei z PO i clownów z Nowoczesnej. Szybko rozliczymy cwaniaków z PSL.
A już w wyborach parlamentarnych 2019 zdobędziemy większość zdolną do skonstruowania nowej konstytucji.
 
Kto jeszcze ma takie nadzieje i wierzy w to?
 
Kurski, Morawiecki i Duda?
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

22-10-2018 [07:45] - Czesław2 | Link:

Na siermiężność niektórych poczynań PIS-u zwracał wielokrotnie uwagę tak tępiony na forum Pan Pasierbiewicz. Poza tym trzeba spojrzeć w lustro. Dla mnie wyznacznikiem postaw Polaków jest np to, że stadami wolą robić zakupu w OBCYCH sklepach, nawet, gdy jest wybór. Wnioski każdy sam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2018 [09:04] - jazgdyni | Link:

Nie liczyłem już Pana Krzysztofa, bo z całym szacunkiem dla niego, jest on już traktowany z przymrużeniem oka.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-10-2018 [09:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Nie liczyłem już Pana Krzysztofa, bo z całym szacunkiem dla niego, jest on już traktowany z przymrużeniem oka..."   ---------------   Panie Januszu! Z całym szacunkiem, ale czy byłby Pan uprzejmy podać kilka konkretnych przykładów, co takiego powoduje, że musi Pan oczy mrużyć? Proszę o odpowiedź szczerą, albo żadną. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2018 [09:38] - jazgdyni | Link:

Nie ja mrużę Panie Krzysztofie! Jak żebym mógł! Darzę Pana nadal wielką sympatią. Lecz niestety takie podśmiechywania widzę w paru komentarzach. Nie sprzeciw, tylko takie - okej, staruszek znowu odjechał. To przykre, lecz prosił Pan o szczerość.

Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-10-2018 [17:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@jazgdyni

Widzę,  że Pan również dał się podpuścić i zapisał się do chóru pod batutą profesora Jana Woleńskiego, który chcąc mnie zniszczyć przez kilka lat na moim blogu pod różnymi nickami trollował. Temu, że udało mu się podpuścić takich klientów jak: tolens; felek, tarantoga, xena2012, andzia; terenia; NASZ-HENRY; markop; danuta; angela, gorylisko, zbieracz śmieci… et consortes się nie dziwię, ale temu, że Pan się da zrobić w bambuko za cholerę się nie spodziewałem.

I jeszcze jedna sprawa.

"W styczniu roku 2013, w notce pt. „Dziesięć grzechów partii Jarosława Kaczyńskiego" – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... pisałem między innymi, cytuję:
Po dziesiąte – naucz się przyznawać do błędów. 
Nie ulega wątpliwości, że służby przyczyniły się do katastrofy smoleńskiej choćby tym, że doprowadzono do rozdzielenia wizyt premiera i prezydenta. Ale trzeba powiedzieć otwarcie, że takie praktyki nie byłyby możliwe, gdyby nie śmiertelny grzech Prawa i Sprawiedliwości, jakim było nieukaranie we właściwym czasie żadnego ze szkolonych w Moskwie funkcjonariuszy WSI w trakcie weryfikacji tej agentury, która dzięki temu mogła się odrodzić.  Bo w czasie swoich pierwszych rządów (2005 – 2007) Prawo i Sprawiedliwość miało prezydenta, premiera, szefa IPN, prezesa NBP oraz dwie komisje weryfikacyjne. I choć były wszystkie potrzebne ku temu narzędzia, nie przeprowadzono wtedy najważniejszej reformy sankcjonującej odejście od ustaleń okrągłego stołu i dekomunizację polskiego państwa. A argumentacja, że nie było wykładni prawnej, by ujawnić i ukarać agentów WSI nie jest w stanie się obronić…”, koniec cytatu.

Niestety "ortodoksyjni pisowcy" ten tekst wyśmiali, a mnie odżegnano od czci i wiary.

Obrazek użytkownika Jabe

22-10-2018 [08:34] - Jabe | Link:

Totalna opozycja zrobiła z tych wyborów plebiscyt poparcia dla władzy, i to się okazało dość skuteczne. Wygląda na to, że miastach ludzie głosowali w dużej mierze nie za kimś, a przeciw PiS. Ten mechanizm działał też w 2015 roku, gdy to głosowanie na PiS było okazją, by powiedzieć „nie” rządzącym. Tym się od lat karmi dominacja Popisu na scenie politycznej.

A czemu tak wielu się pofatygowało by zagłosować przeciw? Nie tylko siermiężność propagandy w zawłaszczonych mediach państwowych grała tu rolę. Wielu polityków PiS się do polityki nie nadaje. Taki choćby pan Sasin opowiada na prawo i lewo, że prezydent Zdanowska zostanie usunięta, po tym, jak otrzymała 70% głosów. Później będzie zdziwienie, gdy w Łodzi PiS z kretesem przegra wybory parlamentarne. Słonie w składzie porcelany.

Przypuszczam, że niczego to PiS-u nie nauczy. Winnych będzie się szukać jak zwykle gdzie indziej. Społeczeństwo zawiodło władzę. Teraz pewnie będzie nagonka na obce media, że zrobiły wrogom Polski kampanię, choć są one o niebo obiektywniejsze od mediów „publicznych”.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2018 [18:49] - jazgdyni | Link:

PIS niestety ciągle sam jeszcze się uczy. Totalni mają potężne wsparcie speców i kombinatorów ze światowego antypisu. Jak widać w Warszawie, dosypywano karty, były 100% frekwencje i kto wie jeszcze jakie fajne zagrywki.

Obrazek użytkownika mmisiek

22-10-2018 [19:59] - mmisiek | Link:

Mści się zamiatanie pod dywan fałszerstw z poprzednich wyborów. Nic nie zostało wyjaśnione, nikt nie został przykładnie ukarany na to sobie pozwalają dalej.
Ma Pan całkowitą rację z tchórzostwem PiSu, na nich wystarczy tupnąć i już kulą ogony. Nie tak miało być.
I jeszcze te kompletnie bezsensowne umizgi do lewicy w ramach szukania mitycznego "centrum" - w ten sposób nikogo do siebie i tak nie przekonają, a swój własny elektorat zniechęcają. Zaiste "genialna" strategia.
Na lekcje do Orbana już jest niestety trochę za późno, zresztą w PiSie chyba i tak nikt nie ma ochoty niczego się uczyć ani wyciągać wniosków - będą raczej bezmyślnie brnąć dalej w to samo jak to mają w zwyczaju.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2018 [08:52] - jazgdyni | Link:

Jest jeszcze jedna istotna sprawa dotycząca dużych miast. Wszyscy ją tajemniczo przemilczają, jako środowiskową omertę. A TO jest i To ma wielkie znaczenie. I nie daj Boże, że taki prawy i "świętoszkowaty" Jaki zaczął to ścigać. To coś, co jednoczy wszystkich co coś znaczą i w większości mają pieniądze.

Pozwolę sobie przytoczyć mój trójkrotny wpis na Twitterze, oparty na wiarygodnym tekście pisarza i dziennikarza Jakuba Żulczyka.
Ten problem głownie stolicy, czyli To, to KOKAINA (rozumiana jako wszystkie rekreacyjne narkotyki, które w wielkich ilościach opanowały duże miasta.

Dlaczego w Warszawie mamy przerąbane? I w Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie pewnie też. BO NIE WYGRA SIĘ Z KOKAINĄ !

Żulczyk pisze:
"Ludzie w Warszawie wąchają kokainę. [...] Kokainę walą wszyscy, których na to stać, i dość spory procent tych, których na to nie stać. Walą prawnicy.Politycy. Lekarze. Właściciele przedsiębiorstw. Kierownicy przedsiębiorstw. Menadżerowie niższego szczebla. Menadżerowie wyższego szczebla. Gwiazdy telewizji. Pracownicy telewizji. Właściciele agencji reklamowych. Finansiści. Deweloperzy. Pisarze. Malarze. Muzycy. Publicyści.Fotograficy. Dziennikarze. Producenci. Wydawcy. Restauratorzy. Bandyci. Adwokaci. Alfonsi. Kurwy. Hotelarze. Wszyscy bez wyjątku walą kokę..."
(JAKUB ŻULCZYK "ŚLEPNĄC OD ŚWIATEŁ", 2014, Paszporty Polityki.)

Obrazek użytkownika Jabe

22-10-2018 [09:10] - Jabe | Link:

Prezydent Jaki wysłałby straż miejską przeciw dilerom?

Obrazek użytkownika xena2012

22-10-2018 [10:55] - xena2012 | Link:

A prezydent Trzaskowski wyśle?

Obrazek użytkownika Jaworowski

23-10-2018 [16:15] - Jaworowski | Link:

@xena
>>>A prezydent Trzaskowski wyśle?<<<
Tak, wyśle, by mu ją przywieźli. Sam się kiedyś przyznał, że niuchał.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-10-2018 [11:33] - Zygmunt Korus | Link:

Zawsze PO miało kryminogenne POparcie (pamiętamy przecież te "urny" w więzieniach).
Dodałbym do tej (jednak!) klęski na własne życzenie zupełne zignorowanie akolitów-entuzjastów w terenie. Ten izolacjonizm (bez wciągania postronnych do pracy u podstaw, ograniczanie się do omnipotencji kadrowych) świetnie dało się zaobserwować podczas rozmów z coraz większą ilością rozczarowanych "odrzuceniem" członków klubów "Gazety Polskiej".
Zresztą cała ta polityka Kaczyńskiego - dwa kroki w przód, jeden w tył [Macierewicz, Szydło, wciąż bezradny Ziobro, Kuchciński (banderowcy!), Brudziński ("kibole", gumowe kule przeciw narodowcom, cackanie się z genderowcami i kodziarzami) - mnóstwo irytujących posunięć, na które słusznie zwróciłeś uwagę]: brak jednoznacznego przekazu - podejścia kowboja do rozplenionego zła!
I najważniejsze, wręcz tragiczne zaniechanie: kompletne oddanie pola niemieckim, antypolskim mediom, zamiast je odzyskiwać na starcie. W dodatku wspierając jurgielt u siebie - w mediach publicznych. TVP Info jest dokładnie takie, jak opisałeś. Po co cały dzień międlić to samo, do wyrzygania? Te wszystkie fora z politykami, gdzie szuje są traktowane na równi z uczciwymi ludźmi, są nie do oglądania! Każdy ma przecież pilota w ręku, a złość na Kurskiego się przecież kumuluje(-owała)... aż w końcu wielu zwolenników PiS-u (lub widzów zwyczajnie obojętnych, ale myślących) pokazała władzy wała.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2018 [18:56] - jazgdyni | Link:

Zygmuncie,
oczywiście PIS jest ciągle niezdarny. Lecz tak samo, dlaczego ciągle są przestępcy, mimo policji, prokuratury, służb, itp - bo są oni ciągle krok do przodu przed tymi, co ich ścigają, tak samo totalni, wspierani i szkoleni przez lewactwo całego świata, są zawsze do przodu przed dobrą zmianą.
A reszta - tak, jak pisałem - strach, brak waleczności i stanowczości, niedostatki intelektualne i brak doświadczenia. Po prostu bardzo młoda demokracja w działaniu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-10-2018 [19:47] - Imć Waszeć | Link:

Pomijając nieistotne szczegóły, jeśli już nawet postronni dziennikarze wiedzą, że warszawka wali kokę, to co robi PIS? Czyżby jakieś swoiste i egzotyczne rozumienie pojęć prawa i sprawiedliwości u pana Brudzińskiego, a może i całej formacji?

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2018 [20:38] - jazgdyni | Link:

A co ma PIS robić? też zacząć walić?

Proszę się nie martwić. Niektórzy też walą. Lecz 90% klientów, to przeciwnicy PISu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-10-2018 [21:00] - Imć Waszeć | Link:

Może PIS powinien napisać podanie do Brukseli lub do pani Angeli bezpośrednio, czy pan Brudziński może wysłać patrol policji po dilerów i klientów z elyty? Nie wiem, bo nie sprawdzałem w konsTYtucJI, jak się pisze takie podania do władz nadrzędnych nad polskimi. Może wystarczy, że pan Czaputowicz uklęknie pobożnie na klęczniku przed jakimś Timmermansem i wtedy obejdzie się bez podania?

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2018 [21:35] - jazgdyni | Link:

:-)

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-10-2018 [10:54] - Zygmunt Korus | Link:

100%. Brawo Janusz! Dodałbym do tego wręcz wyciszanie/rugowanie/niszczenie przez PiS narodowców (zawłaszczając przy tym Patriotyzm). Jeśli dodać do tego ten kapitulancki filosemityzm (rozdawnictwo pieniędzy żydkom, a nie potrzebującym Polakom, szarogęszenie się mośków i szabesgojów tutaj, co dużą część elektoratu irytuje do imentu, etc) - to summa summarum mamy przed sobą - i to jest bardzo bolesne - kolejne 5 lat gnicia. Za oknem nadal plenią się POsrańcy, na Śląsku przy nich ślązałery, czyli separatystyczny, antypolski RAŚ. W Chorzowie ponoć prezydent z PO (wstępnie) = 64%. Idzie się pochlastać. Jaki!(?), Zdanowska!!!(???) - co się w tym kraju wyprawia!!!??? Rozumem tego nie ogarniesz. Chyba, że rację ma Lis: Polska to kraj idiotów, którzy karmią się głupotą, a prawdy nie trawią.
Zabawne teraz, ale na tym forum wyśmiewany pan Pasierbiewicz miał rację - więc gdy czasem go wspierałem, to mi się przy okazji także obrywało.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2018 [09:34] - jazgdyni | Link:

Witaj Zygmuncie!

1. Narodowcy - wielkie nadzieje pokładałem w Kowalskim. Ale zawiódł. Ma być silnym, twardym, lecz kulturalnym i dyplomatycznym. Tak się buduje zaplecze. Tymczasem znowu wypuszczono nieopierzonych - Winnickiego i Bosaka. Gdy tylko zobaczę choćby cień, że potrafią oni coś zbudować, a nie tylko gadać, to zapomnę o PISie. Bo mi głównie chodzi o skuteczność. I oczywiście przebudowę, za Smithem - "Panstwo jest bogate bogactwem obywateli"
2. Instytucjonalny filosemityzm. Piszę tak, bo naturalnego nie ma. Raczej skłaniamy się ku fobii. Lecz jeżeli ktoś mi jest w stanie wytłumaczyć fenomen nijakiego Jonny Danielsa (wyjaśnienie Witka Gadowskiego, że to kolejny Nikodem Dyzma, jest interesujące. Tylko, że to świadczy, iż najwyższe władze są dosyć głupie) to może w tym temacie coś zrozumiem.  Miałem taką własną fantazję, że się do nich łasimy, bo wspólnie zaatakujemy, a oni poprzez swe adwokackie kancelarie w Ameryce pomogą nam w odzyskaniu reparacji od Niemców. Chyba byłem naiwny

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-10-2018 [17:53] - Imć Waszeć | Link:

Ciekawy ślad. Pan Michalkiewicz został zaatakowany przez bojówkę totalną w momencie, gdy przebił się do świadomości publicznej z informacją, że właścicielem TVN (po Scripps Net. i Discovery Comm.) jest członek Światowego Kongresu Żydów "głęboko rozczarowany projektem ustawy reprywatyzacyjnej" David Zaslav. A obok niego Katarzyna Kieli (wcześniej z TVN). To dużo mówi o celach TVN w Polsce (siać zamęt i nienawiść do polskiego rządu jak fundacja Rudermana).

https://twitter.com/zbigniewko...

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2018 [18:58] - jazgdyni | Link:

Tak, pisałem już o tym, że teraz TVN jest w ruskich łapach. Ale oczywiście musi to dopiero podać Michalkiewicz, by komus otworzyły się oczy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-10-2018 [19:43] - Imć Waszeć | Link:

Tak więc sądzi Pan, że to ruscy koncentrują media w USA i w reszcie świata? Bardzo ciekawa teza.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2018 [20:40] - jazgdyni | Link:

To nie tak. Ruskie działają punktowo. I w Stanach i w Europie. W myśl zasady - komuchy wszystkich krajów... itd.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-10-2018 [20:56] - Imć Waszeć | Link:

No tak, ale w przeciwieństwie do pana Michalkiewicza, który jedynie insynuował tylko swoim zwyczajem, ja podałem konkretny namiar na organizację tego pana od mediów "członek Światowego Kongresu Żydów". Nie ma to nic wspólnego z Łubianką.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-10-2018 [05:15] - jazgdyni | Link:

Ma, ma, tylko trzeba głębiej grzebać. Ja to zrobiłem i w babuszkach na końcu siedział mały Putinek.

Obrazek użytkownika Teutonick

24-10-2018 [21:54] - Teutonick | Link:

Muszę się z niejaką dozą konfuzji - z rozmachem bijąc się przy tym w piersi - przyznać, że jakiś czas temu coś równie niedorzecznego przemknęło mi przez głowę:
https://www.salon24.pl/u/teuto...
Być może podczas pisania powyższego tekstu, zagłębiając się w teoretyzowaniu i snuciu nieralnych pomysłów, utraciłem na czas jakiś wrodzoną czujność oraz realny ogląd otaczającej rzeczywistości, jednak stara prawda mówi, że z pijawkami nie wchodzi się w alianse - ot i całe podsumowanie. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-10-2018 [22:41] - Imć Waszeć | Link:

Tak jest. Ma Pan rację. To są właśnie ci gracze i te deale. Problem stanowi to, że PIS, a w zasadzie prezes dał się cwaniakom wyleszczyć jeszcze przed zawarciem oficjalnej umowy. Śladem prowadzenia takich negocjacji jest rozmowa Giulianiego z Kaczyńskim (stręczona przez Fogelmana zamieszanego m.in. w prywatyzacje za zeta i znajomości z takimi nuworyszo-miliarderami, jak Dochnal - kumpel od flaszki samego Putina) sprowadzenie Goldmana do Polski. Wpadki z ustawą o IPN i napady w formie "polskich obozów", to jest typowe w ichnim "biznesie" podbijanie bębenka, żeby wyrwać z klienta jeszcze więcej i jeszcze więcej, aż biznes przestanie się mu w ogóle opłacać, ale zapłacić "dolę" musi. To jest typowe wymuszenie, bo klient jest w zbyt pilnej potrzebie, żeby się zastanawiał - to jest lichwa w żywe oczy. Z kim zatem Kaczyński zawarł ten deal? Po Giulianim można się spodziewać, że to diaspora z NY, czyli np. taki Silverstein od zburzenia WTC, a tym śladem po prostu ekipa Rockefellera. To zaś wskazuje, że obecny kierunek polityczny w Polsce jest obecnie wspierany, a może i "finansowany" przez oficjalne alter ego Sorosa. Tak jest, oni (te pionki CEO) mogą sobie fikać na różne polityczne strony, ale i tak ciągną jeden rydwan swego "Pana". Ten "Pan" to nie przypadek, gdyż jest na rynku dostępna książka o Rockefellerach finansujących rewolucję październikową i wojnę, gdzie człowiek, który został premierem Kanady mówi o Rockefellerze jako o "następcy Chrystusa na Ziemi". Już wtedy chodziło tylko o "globalizację". To nie żart ani kiepskie jaja, proszę poszukać w Google Books. Stąd właśnie PIS-owcy zaczynają posługiwać się batem "antyszemityzmu" (szem = kamień, który pobudza golema do życia;)

https://en.wikipedia.org/wiki/...
http://www.reformation.org/wal...
http://www.texemarrs.com/08201...
https://www.marxists.org/archi...
"The Conspiracy That Will Not Die: How the Rothschild Cabal Is Driving ..." - Sr. Robert Gates
"Revolution from Above: Manufacturing 'dissent' in the New World Order" - Kerry Bolton

Niedawno jeden z historyków mówił o dziwnym wycofaniu armii hitlerowskiej i zaopatrzenia z Rosji po klęsce na Łuku Kurskim, jeszcze przed inwazja w Normandii. Mówi się o pewnym dealu, w którym miały zostać zniszczone pola naftowe w Baku i starczy. Wracając do naszego dealu, to również wyjdziemy na tym, jak Zabłocki na mydle, bo ci klienci z takimi kraikami się nie liczą od zarania swojej potęgi.

PS: Wspomniane "finansowanie" może polegać na sztucznym dmuchaniu ratingów Polski w rozmaitych agencjach, przez co PIS może głosić propagandę o tym, że "Polska staje się wzrastającą potęgą gospodarczą", pomimo nadal istniejącego gigantycznego długu. Słusznie pytają niektórzy spostrzegawczy ekonomiści, czy skoro rośniemy gospodarczo, to już spłaciliśmy nasze długi? Oby to nie była główna dźwignia szantażu....

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

24-10-2018 [23:00] - Imć Waszeć | Link:

PS2: Przed tygodniem Elig podała dane dotyczące rozkładu PKB na świecie. Była tam taka mała dyskusja. Dziś mam pewne potwierdzenie, że dane mogą być w jakimś celu "dmuchane" przez jakichś "sorosów". To takie mikrofalowe promieniowanie tła :)))

http://niezalezna.pl/242507-og...

Obrazek użytkownika angela

22-10-2018 [09:20] - angela | Link:

Pewnie, ze moglo byc lepiej, ale nie jesy źle. 
Mafia nie da sie tak sybko wykorzenic.
Tym bardziej, ze wybory organizowali obecnie rzadzacy. Teraz po zmianie wielu wojtow i burmistrzow, nie befzie im tak latwo.
Jak skończą  sie lody, to i poparcie zaniknie, lub pójdzie w inną stronę. 
Ludzie, wyborcy szybko zapominaja o dobrym jak i o zlym.
Co winien Rzad, ze ludziom czesto nie chce sie isc na wybory, a mobilizuja sie zainteresowani.
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

22-10-2018 [09:21] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Moim zdaniem sprawa dotyczy zdrowia Narodu.

Moja Diagnoza:
1. Stolica Polski i inne duże polskie miasta zostały nasycone w czasach PRL dziećmi, wnukami, wychowankami i żołnierzami Bieruta i Jaruzelskiego.
2. Warszawa i inne duże polskie miasta w latach III RP zostały przepełnione klientami i sługami aferzystów i złodziei.
3. Od trzydziestu lat jesteśmy sterowani przez wrogie Polsce media, które stosują skuteczne ogłupiające technologie m.in. Okno Overtona . Część rodaków została wyprowadzona w pole i nawet o tym nie wie.
Wniosek: p.1 i p.2 to rzeczywistość i nie ma na to rady, zmienić można tylko oddziaływanie p.3, ale trzeba ruszyć co nieco głową. :)

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

22-10-2018 [10:04] - Zygmunt Korus | Link:

Panie Kazimierzu - pełna zgoda. To jest fakt - najlepsze kwartały miejskie były budowane pod "swoich" i potem komunistycznej śmietance przekazywane, a jej progenitura rozpączkowała niemożebnie, często przenosząc się potem z blokowisk do warowni za szlabany. Ale trend lepszości na nie swoim (ukradzionym/zawłaszczonym) pozostał, więc tej gangreny w dużych ośrodkach jest pełno.
Pozdrawiam - szczególnie za przypomnienie mojego ulubionego Okna Overtona, o którym na tym forum ongiś wspominałem!

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

22-10-2018 [09:59] - Kazimierz Jarząbek | Link:

@ Zygmunt Korus

Mogę dodać, Panie Zygmuncie, że ja tę chorobę obserwowałem niejako od środka, więc piszę o tym co wiem i znam.
Do dziś dziwimy się z moją żoną, co spowodowało, że okazałem się odporny na te różne zboczenia od normalności :) Pozdrawiam

Obrazek użytkownika mmisiek

22-10-2018 [20:17] - mmisiek | Link:

"można tylko oddziaływanie p.3, ale trzeba ruszyć co nieco głową. :)"
- - -
Pełna zgoda - sęk w tym, że w ruszaniu głową PiS akurat nie jest najmocniejszy.
Za media trzeba się było zabrać już od pierwszego dnia po wyborach, spokojnie i systematycznie osłabiać finansowo, a dobić najpóźniej po wyborach w Stanach.
Zamiast tego wybrano "hiperpluralizm", czyli dalsze swobodne pranie ludziom mózgów przez obcą agenturę 24 godziny na dobę, więc w zasadzie z góry było wiadomo jaki będzie tego efekt. Tzn. było wiadomo wszystkim tylko nie "geniuszom" z PiSu.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-10-2018 [13:07] - zbieracz śmieci | Link:

No jak się spodziwłem smuteczk naszedł Panan Januszka a i Pan Zygmut tez smutny a obaj biczują za urojoną przegraną i różne przykłady podaja dlaczgo .
Panowie ,PIS nie miał w poprzednich wyborach !00% poparcia ani nawet 50% więc żadnych strat nie ponosi a wręcz zyskał [poprzednio miał tylko jedno województwo a dziś dziewięć]....!
Dlaczgo nie lepiej ano dlatego ,że mamy takich Panów Januszków <Zygmuntów i zgraję jeszcze gorszych  co trafiają do ciemnoty ze swoim przekazem !
PS.Nie wiem czy Panowie raczyli zauważyc ,że ostatni z leśnych dziadów przed głosowaniem nie powiedział prawdy o zdanowskiej jak i po .Nie wiem czy Panowie zauwazyli ,że hermeliński wspólnie i porozumieniu z PKW złamał prawo zewalając na głosowanie po 21 jednocześnie likwiduja ciszę wyborczą tak ,że te tysiac czekajacych w kolejce wiedziało o wynikach wstepnych poddanych przez sondażownie i musiało mieć wpływ na wynik w warszawce,tak że trzaskowski nie wygrał w I szej rundzie .Warto sprawdzić czy ten wysyp tych co dropga elektroniczną dopisali sie do list wyborczych i głosowali momo ,że nie byli w okręgu zameldowani -dopisywano bez sprawdzenia  ,no i co smutasy !?.

Obrazek użytkownika jazgdyni

22-10-2018 [19:01] - jazgdyni | Link:

Smuteczek ???
Panie! Nie chciałby pan mnie smutnego oglądać. Trąby Jerycha to pestka, przy tym, co by się waliło.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

22-10-2018 [20:10] - zbieracz śmieci | Link:

W takim przypdku to nie pozostaje nic innego niż nr.112 ,karetka i facet ze strzelbą załadowaną ampułką z igłą

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

23-10-2018 [03:59] - Zygmunt Korus | Link:

@ zbieracz śmieci
Przecenia nas Pan, tzn. mnie i Janusza, jako siewców zwątpienia w zdolności PiS-u, co ma przynosić destrukcyjne skutki. Bzdury Pan wypisuje czepiając się nas jak rzep psiego ogona (w sensie ukonkretniony śmieć, którego coś musi pozbierać). Co do sugestii wyborczego przekrętu... - a, to co innego! Tutaj spostrzegawczość Pana mnie np. zainteresowała. Bo nagle programiści się zakorkowali chętnymi do oddawania głosów via internet (kogo zdołali i w jakim czasie przyjąć, a kogo odrzucić? - oto jest pytanie). A Hermeliński dopuścił, rzutem na taśmę, na "dogłosowanie" z kolejek pod lokalami, to fakt. Tylko tutaj pewna wątpliwość: ludzie znali już komunikat, że Trzaskowski wygrał wysoko, więc po co miałaby być ta mobilizacja "po złamanej ciszy wyborczej" na rzecz Trzaskowskiego? Jeśli już, to by ratować Jakiego. Zatem ten aspekt Pańskiej teorii spiskowej bierze w łeb. Chyba że czegoś nie zrozumiałem. Ale Pan przecież nie używa znaków przestankowych, blebla, sadzi orty jak śmieciarz (nomen omen) językowy, rzuca mądrości w równoważnikach zdań zbliżonych do składni wolapikowej - więc w tym aspekcie podążania za Pańską meandryczną logiką ku manowcom, jestem już obeznany. Jak w głowie co i rusz zwarcie, taka to i polszczyzna. Sama radość to obserwować! Przykład kliniczny.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-10-2018 [05:51] - jazgdyni | Link:

Wieczorem, jak się tylko dowiedziałem, puściłem to na Twitterze:
Śmierdzi coraz bardziej z wyborami w Warszawie. Stuprocentowa frekwencja (dotychczas możliwa tylko w Rosji i Chinach); dosypywanie kart do urn - o kilkadziesiąt kart więcej, niż uprawnionych do głosowania. Trzaskowski ma wielu, nie wahających się przyjaciół.

Duże zainteresowanie, bo są bezsporne dowody. Szybko kilkaset wejść i podaj dalej. Więc w sumie parę tysięcy.

Dziś, o 4 rano oglądam na TVP Info "W tyle wizji". Szef Wolski i Ziemkiewicz. Dzwoni kobieta i opowiada o tym, co m.in. ja napisałem.
Odpowiedź jest szybka i uspokajająca - wszystko wyjaśnione - błąd malutki członka komisji - nie ma sprawy = jest okej.

Powtarzam - TVP. Powtarzam - nasi, Ziemkiewicz i Wolski. Już dostali wyraźne polecenie: - Siad!
Ktoś coś wytłumaczy? Chcą Trzaskowskiego na wolnym ogniu smażyć kolejne 3 lata? Jak HGW, która, babsko obrzydliwe, nie przestaje się z nich śmiać?

Jest taki bardzo popularny portal, gdzie można szybko i dobrze kupić i sprzedać. To OTO-MOTO. Jest też OTO-DOM. Więc może rozszerzają OTO-POLSKA. Szybko kupić i sprzedać.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

23-10-2018 [18:44] - Zygmunt Korus | Link:

@ jazgdyni
Czasem kreuje się "zdarzonka", które kiedyś w przyszłości mogą się przydać, jak np. wątpliwość wyborcza w stolicy. Wydaje mi się, że przy przedłużonej teraz kadencji (chyba tym strzelił sobie w stopę PiS?), przy możliwościach, jakie ma władza, może być częściej używane referendum odwoławcze. Ale to tylko taka moja uwaga (sugestia, ha, ha...).

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

23-10-2018 [19:53] - Zygmunt Korus | Link:

c.d.
No i masz:
@KWyszkowski
Odwagi - to już na niedługo. Gdy Warszawiacy zrozumieją, że prezydenta wybrali im Niemcy, sytuacja szybko się zmieni.
Za 18-24 miesiące Warszawiacy przystąpią do referendum przeciw Trzaskowskiemu!

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-10-2018 [06:33] - jazgdyni | Link:

To jest właśnie teraz coś, co gwałtownie potrzebujemy. Ustawa referendalna. Tak skonstruowana, by w każdej chwili mieszkańcy mogliby się pozbyć lokalnego kacyka. Pamiętamy, jak źle ustawiony próg ważności nie pozwolił się pozbyć Warszawiakom Gronkiewicz-Waltz.

Tu jest klucz. Jak nie chcemy zmieniać rewolucyjnie, to musimy szybko naprawiać tzw. "demokrację".

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

23-10-2018 [07:00] - zbieracz śmieci | Link:

Po stokroć ma pan rację ,że moja polszczyzna to takie murzynienie co sprawia panu radość dodatkową a i pewnie słodzi sromotne cięgi jakie dostaja pana ukochani narodowcy od giertycha i ojca założyciela bolesława piaseckiego.
Wracając do mojej pisanej polszczyzny to jako niepełny gimbus prawie całe dorosłe życie to pisanie procesów technologicznych gdzie na wieloznaczność słowa nie ma miejsca jak i na znaki przystankowe.
Zmartwiło mnie gdy dowiedziałem się ,że ta moja tehnologiczna pisanina to proza a nie rymy częstochowskie bo i takie poletko pan uprawia ,co prawda to taka orka na ugorze ale co mi tam krytykował nie będę .
Wracając do głosowania po 21 ,nie kuma pan ale ale kwestionuje tok mojego rozumowania więc ab novo jak krowie na rowie -wyborcom czekającym na powietrzu i w smogu w siedmiu miejscach do głosowania znany był wynik i nie musieli głosować ani na wygranego ani na jakiego ani na żadnego z innych kandydatów ale chyba nie uwierzy pan ,że stali aby oddac nieważny głos a skoro zagłosowali to poinno sie objawić w końowych wynikach i zawsze ze stratą trzaskalskiego czy jakiego-paniał czy szare komórki nie są już wydolne...!?
Dopowiem,istnieje nauka co nazywa sie zarządzanie tłumem i z tej metody doradcy platfusiarni skorzystali i to udanie bowiem te siedem punktów do głosowania było na terenie gdzie Jaki miał poparcie i gdzie mógł wygrać dlatego głosowano w maluktich salakch co stworzyło koleki do samego końca i pewnie wiele osób starszych osób zrezygnowało z głosowania widząc tasiemcowe kolejki a ile i czy miało to wpływ na wynik w pierwszej turze zapewne tak ,,,!?
Dlaczego tysiące osób chciało w ostatniej chwili dopisania ich do list wyborczych drogą elektroniczna to już pan zupełnie nie chwyta ale i nie robię z tego powodu zarzutu chociaż gdyby pan poczytał sobie Kodeks Wyborczy to może by coś zajarzyło w czerpie ale wielkiej nadziei nie mam.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

23-10-2018 [18:36] - Zygmunt Korus | Link:

@ zbieracz śmieci
Po takim bełkocie: "[...] ale chyba nie uwierzy pan ,że stali aby oddac nieważny głos a skoro zagłosowali to poinno sie objawić w końowych wynikach i zawsze ze stratą trzaskalskiego czy jakiego-paniał czy szare komórki nie są już wydolne...!?" - to jasne, że dalej nie kumam, bo to wywód faktycznie krowi, tylko nie wiadomo dlaczego i skąd muczy. Jedyne jakie takie skrawki chyba myśli, nad którymi można się pochylić (choć z obrzydzeniem z uwagi na to niechlujstwo zapisu, jakbym wsiadł do przedziału i usiadł naprzeciw kogoś, komu śmierdzą skarpetki...), to "[...] te siedem punktów do głosowania było na terenie gdzie Jaki miał poparcie i gdzie mógł wygrać dlatego głosowano w maluktich salakch co stworzyło koleki do samego końca i pewnie wiele osób starszych osób zrezygnowało z głosowania widząc tasiemcowe kolejki a ile i czy miało to wpływ na wynik w pierwszej turze zapewne tak ,,,!?" Ufff!

Obrazek użytkownika xena2012

22-10-2018 [22:08] - xena2012 | Link:

Mimo wszystko nie sadziłam,że na NB nastąpi taki wysyp szaleńczej radości z powodu klęski PiS-u.Przyznaję,były wielkie błędy,największym przekonanie o słuszności swojej wizji Polski i niestety podejmowanie zbyt wielu spraw jednocześnie.Być może dałoby się to udźwignąć ale jedynie w przypadku opozycji konstruktywnej,współpracującej dla dobra wspólnego.Nie zgodzę się z okresleniem PiS-u jako siermięznej organizacji z siermiężnym twardym elektoratem i siermiężnym rządem co nieustannie wytykał złośliwie pan Pasierbiewicz.Po prostu było zbyt wiele afer,patologii by w krótkim czasie to wyelimować,zbyt wiele oczekiwań i potrzeb do zaspokojenia.Nikt tu dziś z komentujących nie wykazał cienia zainteresowania ani nie podjął próby rzetelnej analizy,nie mówiąc już nawet o dostrzeżeniu destrukcyjnej roli opozycji ne cofajacej się przed żadnym łajdactwem aby tylko zaszkodzić PiS.Cieszycie się widząc uśmieszek pyzy Lubnauer,czy Schetyny i zapowiedzi Wałęsy o wyrzucaniu z okien.Cieszcie się byle szybko,bo jutro być może i wy wyskoczycie oknami za pisanie na prawicowym portalu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-10-2018 [22:26] - Imć Waszeć | Link:

To wcale nie jest wysyp na NB. To jest skromnie licząc jakieś 80% komentarzy niezależnych od PIS-u komentatorów, dziennikarzy, blogerów i vlogerów. Przykładem niech będzie Cejrowski, Gadowski, Sumliński itp. Jeżeli PIS nie zmieni czegoś w swojej samobójczej strategii politycznej, to utonie w bagnie, ale razem z całą Polską i wszystkimi Polakami, a wtedy już nie będzie komu pluć w brodę. Na przykład co miał Kaczyński na myśli mówiąc, że mógłby pójść na marszu niepodległości razem z Donaldem Tuskiem? To już nie liczy się audyt i nie ma afer oraz złodziei?

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-10-2018 [22:50] - Pani Anna | Link:

Boże drogi, naprawde nie wierzę, że Pani spodziewała się czegoś innego w tym miejscu. Na szęście ani Warszawa to nie jest cała Polska, ani  od tych 'bojowników zza klawiatury" tutaj nic nie zależy. Tyle ich radości, tych wszystkich pasierbiewiczów i innych śmieci, co sobie tutaj popiszą. Szumy, im szybciej wypłyną, tym łatwiej je można zebrać.
Jeden z najmądrzejszych komentarzy, jakie przeczytałam dzisiaj na TT:
"Za 2 tygodnie cztery partie prawdopodobnie ogłoszą sukces:
1. PiS, bo wyraźnie wygra w skali całego kraju 
2.PO, bo wygra w dużych miastach 
3.N, bo powie, że w dużych miastach wygrała koalicja z ich udziałem
4. PSL, bo znajdzie się w koalicji rządzącej w połowie sejmików.
I jeszcze jedno, " jak się słucha podniet idiotów, którzy wieszczą w wyborach samorządowych 45% wygraną PiS, to się później jest głupio smutnym. Od 20 lat nikt i nigdy nie przekroczył w samorządowych 32% poparcia i tylko AWS w 1998 miało więcej... 33%."
 To jest też dobre " Zasady są proste. Jeśli mój przyjaciel się potknie, to mu pomagam stanąć na nogi, a nie kopię i dobijam, bo nieładnie chodzi. Rzygać się chce od tego jęczenia i kopania, chociaż nikt się nie potknął.
Taka jestem "siermiężna" że dodam jeszcze jedno:" Nawet na Czerskiej mają więcej szacunku dla  dobrego wyniku PiS niż, co niektórzy wyborcy PiS."

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-10-2018 [05:34] - jazgdyni | Link:

"Jeśli mój przyjaciel się potknie, to mu pomagam stanąć na nogi..."
To właśnie, Pani Anno, m.in Zygmunt Korus i ja, staramy się robić. Podnieść, pomóc i opierdolić, aby uważać, gdzie stawia nogi. Można inaczej w naszej RP. Jak kiedyś, gdy przyjaciele odprowadzali w Krakowie kompletnie nieprzytomnego artystę Maleńczuka, to go zostawili na glebie, a potem wspólnie obsikali. Uważa Pani, że my to robimy? Jest Pani za swobodnym wychowaniem dziecka? Bez kar i pouczeń? Zapewniam, że z takiego dzieciaka nic dobrego nie wyrośnie.
Mimo, że Prezes lubi opowiadać o odległych czasach, jak to jeszcze w PC ratowali świat, to PIS teraz jest młodziutką i głupiutką partią. Jak mają przebłyski geniuszu i zatrudnią autentycznych fachowców, jak było w kampaniach w 2015 to odnoszą rewelacyjne sukcesy. A potem, jak żydzą i ścibią grosz, żałując na specjalistów, to mamy Kurskiego w TV i Jonny Danielsa na salonach. Podoba się to Pani?
Od 10 lat wyrażam wielki szacunek do Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza i Mariusza Kamińskiego. To trzy kolumny u podstawy. Reszta, to gorsi i lepsi. Oka nie spuszczamy, lecz o błędach głośno będziemy krzyczeć. Bo tak właśnie zachowują się prawdziwi przyjaciele.

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-10-2018 [08:34] - Pani Anna | Link:

Doprawdy? Nie tak dawno nazwał pan Kaczyńskiego tchórzem... Gratuluję panu "metod wychowawczych". Pytanie - ile to partii politycznych pan założył i poprowadził do zwycięstwa?
Po 1000kroć wolę z Kaczyńskim stracić, niż z panem i wiekszością tu piszących "miękkonabiałowych" zyskać.

Obrazek użytkownika jazgdyni

23-10-2018 [13:04] - jazgdyni | Link:

Jest Pani jak ta posłanka z PO dziś u Klarenbacha - po prostu manipuluje. Czym innym z punktu widzenia sensu i logiki jest nazwanie kogoś tchórzem, a zupełnie czymś innym napisanie w tytule Tchórzostwo PJK.
Powinna to Pani rozumieć, stojąc po dobrej stronie (proszę sobie przejrzeć choćby ostanie 10 lat - ile razy głośno broniłem Prezesa).

W tym tekście zresztą moją ostrość wyjaśniałem:

Dlaczego w tytule zarzuciłem tchórzostwo prezesowi Kaczyńskiemu?
No bo kto, jak nie on, opierając się na założeniu, że nadal jest autentycznym, a nie malowanym przywódcą, który nie dał się zdominować przez kunktatorskie otoczenie, ma decydujący głos. To on nadal wydaje rozkazy i polecenia. To on decyduje, czy będziemy widzieć odważnych i bojowych wojowników dobrej zmiany, czy stowarzyszenie gaduł – trzęsiportek.
A może oni wszyscy, tam na górze PISu zachorowali na polityczną poprawność? Choć przecież miało być jasno i dobitnie. Prosto z mostu. I po nazwiskach.

Czy to jasne i zrozumiałe?

Ps. Wiem, że Prezes się nie wściekł, tylko się zaśmiał.

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-10-2018 [23:53] - Pani Anna | Link:

No i proszę, Podkarpackie, Lubelskie, Małopolskie, Świętokrzyskie, Podlaskie, prawdopodobnie Śląskie odbite, a jeszcze się dzień nie skończył, AD 22.10. Najistotniejsze są województwa lubelskie i świętokrzyskie, bo to były do tej pory bastiony baronów - Hetmana i Jarubasa. To w ramach tej wielkiej "klęski" PIS.

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-10-2018 [06:36] - jazgdyni | Link:

Tak więc czekamy do końca. Jak na dzisiejszy poranek, to niestety PO wygrało w sejmikach wojewódzkich. To przykre, bo było blisko pełnego zwycięstwa.

Obrazek użytkownika Gniewko

23-10-2018 [07:59] - Gniewko | Link:

PiS jednej rzeczy się nauczył, czyli chce odbudować połączenia kolejowe z małych miasteczek i wsi do dużych miast, gdzie jest praca, ale to już było za późno. Robiąc jeden dobry ruch, zaraz go zniweczyli głupim spotem o imigrantach, uważając ludzi za głupców, którzy nie mają pojęcia, że za politykę migracyjną odpowiada rząd, a nie samorządy.