Tchórzostwo prezesa Kaczyńskiego

 
 
 
Jako obywatel mam już tego dość. Nienawidzę jak to ogon kręci psem. Wybierałem nową władzę, nie z miłości do Prawa i Sprawiedliwości, tylko z nadziei, że Jarosław Kaczyński i jego najbliżsi ludzie zrobią porządek z post-okrągłostołowym i tuskowym burdelem. A co najważniejsze, że znajdą, wskażą i ukarzą tych, co z różnych, najczęściej paskudnych powodów, doprowadzili do wielkiej szkody Polaków i państwa.

 
Z początku wydawało się, że jest OK. Prawie codziennie były konferencje prasowe, w czasie których oznajmiano, że taki, a taki polityk opozycji dopuścił się przestępstwa. Oskarżenia były tak ewidentne, że w każdym kraju nawet sąd 24 – godzinny skazałby drani natychmiast.
Nic takiego się nie stało. Nadal tylko gadano, gadano i gadano.
 
Ja bardzo przepraszam, iż miałem nadzieję, że wybieram ludzi bojowych i odważnych. A nie bandę tchórzy, lawirantów, czy oportunistów i konformistów. To nie tak miało być. Czego tak się boją ci namiestnicy państwa, którzy przez trzy lata sprawowania władzy nie potrafili wsadzić do więzienia kogokolwiek spośród tych przestępców, co niszczyli kraj. Nie płotki, podstawione słupy, lub urzędnicze biurwy, tylko głównych macherów, co raz wydawali rozkazy, a drugi raz przymykali oczy i odwracali głowy.
Czy to znowu jacyś hippisi nami rządzą? "Make peace not war"? Niedouczeni katolicy, co tylko nauczyli się nadstawiać drugi policzek, potem trzeci ... czwarty ...
 
W twarz nam się otwarcie śmieją i prawie codziennie pokazują przyzwoitym Polakom środkowy palec i gest Kozakiewicza.
Są bezczelni, aroganccy i pełni pogardy. Jak indyjscy nababowie, którzy wiedzą, że ze strony eunuchów nic nie może grozić. Ewidentny przestępca, szubrawiec ze Szczecina, czy okolicy; jeden z nielicznych, którego zaaresztowano, wrzeszczy z mównicy sądowej do ludzi PISu: - To wy pójdziecie siedzieć!
 
Wiem, wiem – sytuacja jest trudna, bo akurat tak się składa, że sędziowie są też po stronie opozycji. Więc za bardzo nie ma co liczyć na prawidłowe wyroki i sprawiedliwość w sądach. Czyli z tym też nie można sobie dać rady? Dlaczego pozwoliliśmy sobie narzucić ich grę? Grę w cymbergaja, zamiast gry w szubienicę? Bo chcemy pokazać jacy to jesteśmy praworządni, opanowani i dobroduszni? To są wolne żarty.
Paru sędziów Sądu Najwyższego, z jej prezesem, Małgorzatą Gersdorf na czele, na mocy uchwały Sejmu, przeszło w stan spoczynku, co jest jednoznaczne z zakończeniem pracy na dotychczasowych stanowiskach. To proste i logiczne dla każdego człowieka na całym świecie. Nawet tak praworządni Amerykanie często stosują słynny tryb zwalniania z pracy: - You are fired! Po prostu: - Zwalniam ciebie i się wynoś!
W takim momencie wezwana jest ochrona, która pilnuje by wylany z roboty w czasie kwadransa pozbierał swoje prywatne rzeczy, nie dotykał więcej służbowych papierów, nie dotykał komputerów i reszty sprzętu, po czym z eskortą odprowadzany jest do drzwi wejściowych, musi oddać wszystkie służbowe klucze i natychmiast blokuje się wszystkie karty, zmienia kody dostępu, a ochrona ma ostre ostrzeżenie, że ta właśnie wylana postać nie ma już, pod żadnym pozorem prawa wstępu do swojego biura. Ba, nie ma wstępu do całego budynku.
A co widzimy dzisiaj, od początku lipca do końca września? Gersdorf i tych paru wylanych komunistycznych sędziów – aparatczyków, jak gdyby nigdy nic przychodzą do swoich gabinetów w gmachu SN i nikt im w tym nie przeszkadza. I czy my wiemy, co oni robią? Pewien jestem, że nic dobrego.
W mojej firmie, w dniu przejścia na emeryturę dałbym im tydzień na wyczyszczenie spraw, pozbieranie swojej własności i zakończenie urzędowania. I ani na moment nie pozwoliłbym by byli sami bez kontroli. Przecież tam jest dostęp do wielu najważniejszych tajemnic państwa. I kto wie,co zwolnieni, kierując się złą wolą i chęcią zemsty, mogą powyczyniać.
Niestety. Jak widać, byli pracownicy, usunięci z pracy, w swoim miejscu zatrudnienia, nadal mogą robić wszystko, co im się żywnie podoba. I to bez żadnej kontroli władzy.
 
To powoduje jeszcze jedne negatywne implikacje: prawnicy niższego szczebla, terenowi sędziowie, adwokaci, czy nawet radcowie, biorąc zły przykład z poczynań kolegów z najwyższych izb, zaczęli zachowywać się podobnie. Bez rozdrabniania się – negują nadrzędność prawomocnych władz kraju.
Spirala chaosu nakręca się. Bo ktoś w tym państwie, ktoś, co powinien być twardy jak skała, jest miękki jak wosk.
I gdzie godność i honor, jeżeli pozwala się na bezczelne pomiatanie sobą?
Bez odwagi i stanowczości, godność i honor są śmiechu warte.
 
I ja, jak zapewne miliony obywateli mających nadzieję na dobrą zmianę, czuję się urażony i obrażony przez, często nawet siwych gówniarzy, nie tylko w togach.
 
 
Dlaczego w tytule zarzuciłem tchórzostwo prezesowi Kaczyńskiemu?
No bo kto, jak nie on, opierając się na założeniu, że nadal jest autentycznym, a nie malowanym przywódcą, który nie dał się zdominować przez kunktatorskie otoczenie, ma decydujący głos. To on nadal wydaje rozkazy i polecenia. To on decyduje, czy będziemy widzieć odważnych i bojowych wojowników dobrej zmiany, czy stowarzyszenie gaduł – trzęsiportek.
A może oni wszyscy, tam na górze PISu zachorowali na polityczną poprawność? Choć przecież miało być jasno i dobitnie. Prosto z mostu. I po nazwiskach.
 
Nie wątpię, że Prezes ma świadomość tej beznadziei i budzącej się wściekłości narodu. A ponieważ go szanuję, więc podejrzewam, że zapętlił się w tych swoich ulubionych makiawelicznych grach, taktykach i strategiach.
 
Mój głos nie jest w żadnym przypadku odosobniony. Na spotkaniach, czy przyjęciach towarzyskich, wielu dotychczasowych zwolenników przemian coraz ostrzej wyraża swoje obawy.
 
A ja obawiam się, że zniecierpliwienie spowoduje przekroczenie punktu krytycznego i nagle lawinowo nastąpi spadek poparcia. To się nazywa kryzys zaufania.
Ile jeszcze pozostało czasu, by to zatrzymać? Jak długo jeszcze pozwolimy sobie, by nami pomiatali i okazywali pogardę ci, co już dawno powinni być usunięci ze sceny. W tym wielu w kajdankach.
 
 
 
.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-09-2018 [08:24] - Marek1taki | Link:

Nie nie jest kwestia miękkości czy twardości tylko odmiennych zasad dla maluczkich a odmienna dla nadzwyczajnej kasty stosowana przez dobrą zmianę. To są zakulisowe rozgrywki zamiast prawa i sprawiedliwości. Silni wobec słabych, słabi wobec silnych - to nie dzieje się znikąd, to zdrada i matactwo. To kreowanie wrogiej siły politycznej na siłę przez agenturę w dobrej zmianie. Jak można sobie wyobrazić sytuację z wizytą Morawieckiego u Gersdorff w SN, to przebija nawet to jak Duda lata z piórem, tylko nie dostało oprawy medialnej. Pewnie coś w tym jest, że Mateusz ma zastąpić Andrzeja.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-09-2018 [12:09] - Imć Waszeć | Link:

Tak właśnie się kończy szpachlowanie przegniłej prowizory z dykty, bo może jeszcze trochę pojeździ.

Obrazek użytkownika Darek65

27-09-2018 [08:57] - Darek65 | Link:

Czasami najprostsze metody są najlepsze. Tym bardziej, że jest na to przyzwolenie większej części narodu. Prowadzenie jakiejś nieuzasadnionej, misternej gry spowoduje, że w końcu zaplączą się we własne nogi. Kasta sędziowska jest najważniejszym bastionem starego układu. To trzeba wypalić gorącym żelazem, żadnych skrupułów. Oni w razie czego nie będą brali jeńców.

Obrazek użytkownika OLI

27-09-2018 [09:20] - OLI | Link:

Witam w klubie mówiących, jak jest.
Słabością prezesa jest, że chociaż wie, co należy zrobić, to na końcu robi to, czego nie chce. Pomiędzy tymi punktami jest zwykle tyle zwrotów i obrotów, kalkulacji politycznych i obiektywnych konieczności, że na finiszu sam prezes może nie pamiętać, jak się to stało.
Nie możemy zapominać też o tym, że w obecnej kadencji największą słabością prezesa jest prezydent Duda, bo to on dzielnie walczył o to, żeby było, jak jest.
I - wybaczy Pan - zaufanie do premiera odtwarzającego płomienne mowy o nowych perspektywach, innowacyjności, zrównoważonym rozwoju i dołączaniu do najbardziej rozwiniętych państw świata - mam na takim samym poziomie, jak do pomnikowego prezydenta.Oprócz wszystkich innych powodów dla mnie jest wystarczający ten, że zostali obaj wykreowani tym samym sposobem.
 

Obrazek użytkownika Lektor

27-09-2018 [10:04] - Lektor | Link:

Wiesz pan co, łatwo jest siedzieć dupą na kanapie i czekać na to co ktoś zrobi !  Zaangażuj się pan trochę to zobaczysz pan jakie to łatwe. Pan albo nie rozumiesz sytuacji w Polsce, a także w UE do której, niestety, Polska należy, albo liczysz pan na poklask !  Puknij się pan, szczególnie w związku z tytułem tej pańskiej notki, i konkluduj pan czy powinniśmy teraz głosować znowu na PO czy też może na Nowoczesną ?!!  Bo szlag mnie trafia jak czytam takie paszkwile !

Jarosław Kaczyński  - lider PiS, to jeden z największych patriotów polskich, najlepszych i najmądrzejszych polityków w Polsce.   Stoi on twardo na straży wartości cywilizacji łacińsko-chrześcijańskiej oraz prawa i sprawiedliwości dla wszystkich Polaków. Niech Pan Bóg ma Go w swojej opiece ! 
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-09-2018 [14:28] - Imć Waszeć | Link:

Lektor, jeżeli opozycja się zapala po każdym wycofaniu PIS-u, jak nie przymierzając pies czujący juchę, to znaczy tylko, że ona lepiej rozumie politykę i sytuację niż PIS. To tak jak w siatkówce. Żeby wygrać trzeba grać na zwycięstwo, a nie tylko zwracać piłki. Jeśli PIS nie sfauluje, to przegra.

PS: Schetyna groził sądowi przed wydaniem wyroku i co? No to niech PIS spróbuje tak samo pogrozić. To jest właśnie upadek.

Obrazek użytkownika Lektor

28-09-2018 [11:41] - Lektor | Link:

Cz.2.
Coraz częściej czytam notki lub dłuższe artykuły, które straszą nas, że błędy czynione przez PIS mogą powodować wygraną PO w kolejnych wyborach parlamentarnych w 2019. Ci tzw. straszaki to głupki nie rozumiejący polityki.
Do PiS-u można mieć parę uwag – nie ma władzy idealnej, trzeba jednak wziąć pod uwagę warunki w jakich przyszło im rządzić. Przeprowadzanie jakichkolwiek reform,  oczekiwanych przez społeczeństwo, jest bardzo trudne. Z tego powodu sposób ich przeprowadzania – procedowanie w Sejmie – nie zawsze jest takie, jakiego można by oczekiwać.  Jeśli PIS robi jakiekolwiek błędy, to są one wynikiem albo kłamstw totalnej opozycji, albo wynikiem nienawiści i presji czerwonego lewactwa w Polsce.
Ludzi PIS nalwży podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwae i ochroną socjalną Polaków.
Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej  byłoby możliwe przeprowadzanie niezbędnych reform bez tej post-peerelowskiej gangreny i tych agresywnych dzikusów przepełnionych nienawiścią do Polski i do idei naprawy naszego państwa.Totalna, destrukcyjna i targowicka opozycja,  powiązana z lewackimi strukturami UE robi wszystko, by legalnie wybranej władzy rządzenie uniemożliwić, a rząd obalić.!  Odetnijmy się od nich raz na zawsze, i nie wybierajmy przestępców i przygłupów by nami rządzili.  
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-09-2018 [15:32] - jazgdyni | Link:

Durnota takiego pustosłowia ne ma niestety granic.

"...tzw. straszaki to głupki nie rozumiejący polityki." , niech będzie. jestem głupkiem, straszakiem nie rozumiejącym polityki. A kim pan jest, panie Lektor, że tak świetnie politykę rozumie? No - słuchamy.

"Pomyślmy jednak sobie o ile szybciej i sprawniej  byłoby możliwe przeprowadzanie niezbędnych reform..."  Słusznie! Brawo! Czekamy na te pomysły. Co robić i jak to robić? Czekamy na świetne porady. Przyrzekam, że przekażę władzom.

Ps.1.  Z tym podziwianiem ludzi PIS byłbym raczej ostrożny. Ja np. podziwiam tylko i wyłącznie Jarosława Kaczyńskiego. Nieco mniej Antoniego Macierewicza.
Ps.2. "Odetnijmy się od nich raz na zawsze..." Rany Boskie! Od kogo ja się mogę odciąć?! Od żony? Dzieci? Psa i kota? Szanowny pan jest jeszcze powiązany z totalniactwem, że krzyczy - odetnijmy się!

Proszę wybaczyć, dla mnie to bełkot-agitka, robiąca PISowi więcej złego, niż dobrego. Daj pan sobie z tym raczej spokój.

 

Obrazek użytkownika Lektor

29-09-2018 [17:45] - Lektor | Link:

Odpowiadam:
 1. Jestem Polakiem, który zrozumiał, że Jarosław Kaczyński  to nie tchórz, jak pan piszesz, a wielki patriota.  A jego partia  PIS to jedyna siła polityczna, która już (po 3 latach rządów) wprowadziła Polskę do grona 25 najwyżej rozwinętych państw świata.  Pan nie masz prawa pisać o jakimś wyimaginowanym przez pana tchórzostwie tego człowieka. Pan jesteś po prostu za głupi do tego !
2. Posłuchaj pan co mówi premier Morawiecki na spotkaniach  przedwyborczych w różnych miastach. On zaprasza tych buczących do współpracy, uczy ich Konstytucji i proponuje pomachać im chorągiewkami. Po jakimś czasie oni zmiękną jak kartofle w garnku. Pan jednak oczekujesz ode mnie, że napisze, aby ich wszystkich załadować do pociągu i wywieźć na Syberię.  To nie ta droga !!  Tak panie, o wiele wolniej przeprowadzane są potrzebna Polsce reformy, ponieważ oni ciągle przeszkadzają i utrudniają je jak mogą. Czy pan jest aż tak ograniczony, że pan nie pojmujesz tego ?!
3. Możesz się pan odciąć od pańskiego psa czy kota – mam to na końcu (wiesz pan czego). Ale my musimy się odciąć od obecnej targowicy (głównie PO i Now.), bo to są przestępcy i zdrajcy narodu polskiego. Tego pan też nie rozumie ?!
 
Panie Januszu, bardzo pana szanuję i poważam. Czytam pańskie publikacje z uwagą, ale to co zrobiłeś pan tym razem, a szczególnie nazwanie Kaczyńskiego tchórzem, przekroczyło wszelkie granice. Pozdrowienia.
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

30-09-2018 [09:34] - jazgdyni | Link:

Nie wiem co pana ogranicza, że nie jest pan zrozumieć przesłania tego tekstu i czyta go pan literalnie. Ten tekst jest troską o PIS i o naszego wodza. I chyba nawet zadziałał. Wczoraj w tv usłyszałem ważnego polityka dobrej zmiany, który po raz pierwszy od objęcia władzy, użył słowa które tu lansuję - waleczność.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

30-09-2018 [12:06] - Imć Waszeć | Link:

Gdybym był bardzo złośliwy, to obecną sytuację nazwałbym "drugą transformacją" w miejsce rewolucji. Pierwsza transformacja była w latach 1984-1989 i doprowadziła do uwłaszczenia się na Polsce głównie chamokomuny i żydokomuny.

Obrazek użytkownika paparazzi

27-09-2018 [15:34] - paparazzi | Link:

Pięknie zagrałeś. You are fired! Niestety tak powinno być. Tak jak jest w praworządnych krajach.

Obrazek użytkownika Lektor

28-09-2018 [11:38] - Lektor | Link:

Cz.1.
Być może oni  (totalni) lepiej rozumieją lub czują  politykę, bo wiesz co, bo oni nic nie robią tylko czychają na jakiś błąd czy potknięcie i przechodzą natychmiast do ataku. I nie są to ataki, Imć Waszeć, tylko na rząd bo są to ataki również na nas wszystkich. Proszę was - nie możemy być tacy sami jak oni !  Dla nas jest wyżnym, że rząd PIS-u to ludzie uczciwi, pracowici, a z uzyskanymi dochodami dzielą się z Polakami a nie z PO-PSL mafiami.
Do pana Janusza mam pretensje za słowo „Tchórzostwo” – tak się nie robi panie Januszu !!  To jest nieprawdziwe kakanie w swoje gniazdo. Czytam pańskie publikacje z wielkim zainteresowaniem, ale to co pan teraz zrobił woła o pomstę do nieba. No jakby się pan czuł gdybym o panu napisał „śmierdzący leniuch”. Tak się nie godzi bo to kłamstwo, a kim jest Kaczyński napisałem w powyższym moim komentarzu.

 

Obrazek użytkownika Jabe

28-09-2018 [14:57] - Jabe | Link:

uzyskanymi dochodami dzielą się z Polakami – A to dobre. Tyrają na nas.

Obrazek użytkownika ogrodnik

27-09-2018 [12:00] - ogrodnik | Link:

Możliwe, że ma Pan rację. Ale możliwe jest również, ze jest Pan swego rodzaju Markiem Jurkiem. Był kiedyś taki. Żyje (długiego szczęśliwego życia Panie Marku), ale w polityce to "był". Wszystko, wszyscy, natychmiast, bez wyjątku  - ale wyjdzie z tego" nic".

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-09-2018 [14:56] - jazgdyni | Link:

.

???

.

Obrazek użytkownika cyborg59

27-09-2018 [16:00] - cyborg59 | Link:

No, i co się dziwisz ? Markiem Jurkiem zostać szans nie masz ! ;-))) Malkontenci wszystkich portali łączcie się - a i tak wyjdzie z tego nic. 

Obrazek użytkownika Pers

27-09-2018 [12:03] - Pers | Link:

Czytam i przecieram oczy ze zdumienia.
Czyżby Matka Boska wlała panu z Gdyni trochę rozumku do pustej głowy?

Obrazek użytkownika OLI

27-09-2018 [12:15] - OLI | Link:

@Admin, wrzucam ponownie mój komentarz z godziny dziewiątej. Jeśli nie znalazł uznania w pańskich oczach - chciałabym przynajmniej wiedzieć dlaczego.

Witam w klubie mówiących, jak jest.
Słabością prezesa jest, że chociaż wie, co należy zrobić, to na końcu robi to, czego nie chce. Pomiędzy tymi punktami jest zwykle tyle zwrotów i obrotów, kalkulacji politycznych i obiektywnych konieczności, że na finiszu sam prezes może nie pamiętać, jak się to stało.
Nie możemy zapominać też o tym, że w obecnej kadencji największą słabością prezesa jest prezydent Duda, bo to on dzielnie walczył o to, żeby było, jak jest.
I - wybaczy Pan - zaufanie do premiera odtwarzającego płomienne mowy o nowych perspektywach, innowacyjności, zrównoważonym rozwoju i dołączaniu do najbardziej rozwiniętych państw świata - mam na takim samym poziomie, jak do pomnikowego prezydenta.Oprócz wszystkich innych powodów dla mnie jest wystarczający ten, że zostali obaj wykreowani tym samym sposobem.

Obrazek użytkownika admin

27-09-2018 [12:27] - admin | Link:

Niepotrzebnie. Czasem zdarzają się awarie po prostu, jak brak prądu na przykład 

Obrazek użytkownika smieciu

27-09-2018 [12:34] - smieciu | Link:

No bo kto, jak nie on, opierając się na założeniu, że nadal jest autentycznym, a nie malowanym przywódcom, który nie dał się zdominować przez kunktatorskie otoczenie, ma decydujący głos.

Długo to trwa ale może kiedyś dotrze. To że prezes nie ma realnego wpływu na nic widać przynajmniej od czasu „puczu”. Nie ważne czy to dlatego że zamknięty jest w klatce stworzonej przez jego najbliższych współpracowników filtrujących docierające do niego informacje, czy też dlatego że jakaś choroba sprawia że traci kontakt z rzeczywistością. A może zwyczajnie ma to już w dupie. Nie ważne.
Tak jak pisałem już dawno temu, układ jest jasny. Morawiecki jest głównym szefem gdyż zarządza kasą. Nikt w PiSie tego nie zakwestionuje mimo że Mateusz nie należał do partii i nie ma w niej swoich struktur... Już samo to pokazuje jak działa ta partia:
Główny szef, ten od pieniędzy to człowiek nadany z zewnątrz mający wejścia do Towarzystwa.
Szefu medialny, prezydent to już nawet sam nie wie komu chciałby się podlizać. Nie wyszło z Trumpem to się łasi do Tuska.
A reszta? Reszta obrabia swoje małe poletka za pomocą pieniędzy, które łaskawie dostaną od premiera. Wybory samorządowe są dla nich bardzo ważne gdyż tylko tam mogą tak naprawdę pobawić się w władzę. Polansować się, poprzyjmować jakieś pokłony, wstawiać ludzi na stołki, załatwiać rzeczy.
Obecne wybory to dla nich prawdziwe być albo nie być.
Tak to wygląda, z czasem dotrze do każdego. Tylko czy wtedy będzie mieć to jakiekolwiek znaczenie?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-09-2018 [13:55] - rolnik z mazur | Link:

Cha, cha a nie pisałem. Jak tylko bankster zamienił to wyszło Szydło z worka. I tak  bedą się kopać do kolan jak mówi Michalkiewicz i nic tu się nie zmieni na tej wymierającej wsi. Pzdt

Obrazek użytkownika smieciu

27-09-2018 [14:06] - smieciu | Link:

I tylko jedno pytanie pozostało: Jaki los nam szykują? Mamy być źródłem taniej ale wysokiej jakości siły roboczej, powoli jednak jak cała Europa mieszanej z obcymi oraz równanej zgodnie planem Agenda 2030 do jakiegoś wyznaczonego przez kogoś poziomu intelektu oraz odcienia skóry? Czy też w związku z budową Fortu Trump i logistycznych przybudówek w postaci autostrad wschód - zachód i CPL szykują nam jakieś fajerwerki?
A może jedno i drugie naraz?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-09-2018 [15:16] - rolnik z mazur | Link:

To chyba oczywiste tania siła robocza i ewentualnie mięso armatnie. Nic tu się od wieków nie zmieniło. I tylko mnie dziwi ten niczym nie uzasadniony optymizm. Ciapate nie chcą pracować, więc ktoś ten niemiecki socjal musi wypracować. Pzdr

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-09-2018 [14:54] - jazgdyni | Link:

Kocham wprost ludzi, tych wiecznych skrzywionych malkontentów, którym raz coś się trafi, jak ślepej kurze ziarno, piszą - "Cha, cha a nie pisałem".

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-09-2018 [15:02] - rolnik z mazur | Link:

To wiedza iidoswdoświadczenie a niie jakaś schadenfreude. Zawsze mnie ten niczym poparty optymizm przyprawiał o te cha, cha. Pzdr. 

Obrazek użytkownika xena2012

27-09-2018 [14:06] - xena2012 | Link:

Może nieco odbiegam od poruszanego tematu ale chce zwrócić uwagę na problem sądownictwa w Europie.Zbulwersowała mnie wiadomość o wyroku sądu francuskiego odnośnie przymusowego poddania się badaniom psychiatrycznym przez Marie Le Pen.To pokazuje skalę samowoli,arogancji i patologii w całym sądownictwie europejskim.Wyroki są stricte polityczne i dlatego nie dziwi mnie zachowanie Gersdorf czy innych,widać że kasta i to nie tylko polska ma całkowitą władzę nad każdym.Skąd mamy mieć pewność,że u nas nie dojdzie do podobnych wyroków wobec obecnego rządu? Choćby z czystej złośliwości i nienawiści którą zresztą prezentują na każdym kroku mając taki ogrom władzy w ręku i wsparci ambasadą niemiecką mogą poważyć się i na taką ewentualność.Nie sądz ,że Kaczyński snuje jakieś skomplikowane plany które nie wypaliły albo że jest tchórzem ,po prostu jest bezsilny.

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-09-2018 [14:49] - jazgdyni | Link:

Witaj

Przypominam - Erdogan w Turcji, po swojej sprytnej mistyfikacji, aby zachować spokój w kraju, musiał posadzić za kratami 60 000 przeciwników. Sądzę, że u nas wystarczyłoby dziesięciu, dwudziestu ludzi.
A europejska sędziokracjia, bo to już nie nawet sądokracja, to fakt dokonany. Stworzono system, w którym grupa zawodowa, a nie żadna trzecia władza, przejmuje nadrzędną kontrolę nad państwem.
Tylko czego tu się bać? Czy zamknięcie, czy ukaranie odebraniem przywilejów, dotkliwie, po kieszeni, którejkolwiek papugi wywoła trzęsienie ziemi? Wrzasku Rudej się przestraszyli? Merkel przyśle zwarte oddziały antify?
Nikt nie szanuje władzy, która nie potrafi sobie radzić. Tu jakiś koleś własną piersią broni Kaczyńskiego, jakbym go atakował. Niech sobie poczyta moje felietony z ostatnich 10 lat, to zrozumie, że jest idiotą, a twórcza krytyka jest formą dopingu. Zachowując się tak nieodpowiedzialnie jak on doprowadzi się dobrą zmianę na zmarnowanie.
PISem i Kaczyńskim trzeba wstrząsać. Niech czują na karku oddech tych, co ich wybrali. I by pamiętali, że "łaska pańska na pstrym koniu jeździ".

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

27-09-2018 [15:19] - rolnik z mazur | Link:

700 000 to minimum za Franzem Fiszerem. Jak zabraknie złodziei to się dobierze z uczciwych. Dwadzieścia , trzydzieści to nawet nie warto zaczynać. Pzdr

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

27-09-2018 [20:12] - Vadim Niżyński | Link:

Xena 2012
sięgnęła dna, a na tym dnie samo gęste. Oto oznajmiła urbi et orbi:
"(sędziowie)choćby z czystej złośliwości i nienawiści którą zresztą prezentują na każdym kroku mając taki ogrom władzy w ręku i wsparci ambasadą niemiecką mogą poważyć się i na taką ewentualność".
Co też jeszcze ta bidula wymyśli grasując tak wytrwale po NB, nie popuszczając żadnemu wpisowi? No ale jak się przez cały rok, dzień i nic na okrągło nasłucha  tej reżimowej propagandy,a mało odporną się jest, to i są  skutki...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

29-09-2018 [12:35] - Zygmunt Korus | Link:

Hola, hola! A może należy przypomnieć tutaj, że przed panią Le Pen była groźba rzucana panu Kaczyńskiemu (skierowaniem pod przymusem na badania psychiatryczne), a teraz pan premier Morawiecki już ma wyrok od rozgrzanego sędziego (funkcjonariusza "Batorego") i grzecznie prostuje swoją co do joty prawdziwą wypowiedź.
Więc Xena 2012 wie, co pisze.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-09-2018 [14:39] - zbieracz śmieci | Link:

Rozczuliło mnie do łez to zatroskanie o los PIS i straszenie ,że koniec popierania tak samego autora jak i jego środowiska podczas długich nocnych rozmów,panie jesteście ostatnimi na jakich PIS może liczyć a jak okazja [najblizesze wybory ]to bez dowalenia nie możecie życ bo PIS to dla was najwieksze zagrożenie i trzeba się będzie rozliczyć .Czekacie na upadek PIS i Prezesa bo wtedy dopiero pokaże się słoneczko na waszej ulicy a świętowaniu nie byłoby końca .Wyskoczył pinczerek sie odlać na podwórko ,rozejrzał sie bacznie czy wiekszych nie ma i poszczekał sobie chwilke bo to podbudowuje go we własnej odwadze-poszczeka i nura pod poduchy czy w ramiona pańci.
Dlaczego pyta autor tuzy nie siedza ano dlatego ,że gdyby ich oskarzyc to po dwóch miesiącach w najszybszych procesach wszyscy byliby uniewinnieni przez SN -co do jednego-bez rozwalenia starych układów na wszystkich szczblach sądów [powszechnych nic nie wyjdzie z rozliczania a ten kajdaniarz z zarzutami wie co mówi gdyby platfusy z innym dziadostwem powrócili do władzy.
Rozprawy trwałyby szybko i po dwóch miesi,ącach SN przyklepał by wyroki skazujące nie badając czy ci z PIS sa winni-Jewropa oddetchnęła by z ulgą i nikt by sie juz prawem w Polsce
nie zajmował.
Kiciu ,słoneczko nie zaświeci juz nigdy na twojej ulicy ale o 6 to bedzie nasłuchiwac po kogo dziś przyszli i kiedy po mnie...!?
 

Obrazek użytkownika angela

27-09-2018 [16:48] - angela | Link:

Prawda !!!!!!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika angela

27-09-2018 [16:49] - angela | Link:

Prawda !!!!!!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-09-2018 [14:42] - Imć Waszeć | Link:

Jako uzupełnienie tematu polecam film. Jest tu właśnie o przyczynach wycofywania się PIS przed PO. Ale też o Kulczykach. Znaki czasu.
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Jan1797

27-09-2018 [19:27] - Jan1797 | Link:

@Waszeć,
W głosach zawiedzionych nie ma nic szczególnego czy zaskakującego, klarowny obraz
spadkobierców systemu 09, polecam pamięci 2'50"-3'00"; https://www.youtube.com/watch?...
Cel od  zawsze ten sam, zniechęcić, osłabić, bez znaczenia jest czy wykonawcy mieli
świadomość tego co robią, czy nie.
Uwadze szczególnie zawiedzionych, polecam pierwszy komentarz 1/5.
 Pozdrawiam Jan.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-09-2018 [15:53] - zbieracz śmieci | Link:

Łzy u platfusów bo ich wcale nie płotka ale tłusta karaska została wyautowana z wyborów samorzadowych w mieście Udż.Zdanowska została prawomocnie skazana przez Sąd Okręgowy za poświadczanie nieprawdy w dokumentch -tej Pani już dziękujemy .
Całe szczęście ,że proces zakończył sie na okręgowym bo w apelacyjnym mogło być różnie.

Obrazek użytkownika Pani Anna

27-09-2018 [16:36] - Pani Anna | Link:

Posądzanie PJK o tchórzostwo, to jest chyba trochę za daleko posunięte oskarżenie. To jest człowiek, który stracił w tej swojej walce o lepszą Polskę wszystkich i wszystko...
Czy ktoś tutaj faktycznie stanął w ostatnich 10 latach do walki z tym systemem, czy tylko ogranicza się do wpisów na mających stosunkowo niską czytalność blogach?
Proszę choćby przeczytać dzisiejsze wiadomości na niezależnej, czy wpolityce.pl, jak została chamsko zaatakowana córka blogera Matki Kurki (http://kontrowersje.net/o_wiad...), człowieka mogącego się podobać lub nie, ale ostrego i nieugiętego w walce z systemem na miarę swoich możliwości. "Profesor" matczak obiecał, ni mniej ni więcej, że córka Matki Kurki, która wybiera się na prawo, będzie miała poważne kłopoty z powodu tego, że jej ojciec śmie polemizować z panem "profesorem"... Ilu jest tak naprawdę ludzi w naszym narodzie o tak bardzo już przetrąconym kręgosłupie moralnym, którzy są w stanie się wychylić i narazić  na ostracyzm, nachalną nagonkę mediów i całych środowisk na siebie i najbliższych, a czasem nawet na coś jeszcze gorszego? I to bez nadziei, że w najbliższym czasie dobro zwycięży i sprawiedliwość zatriumfuje, bo zwyczajnie nie ma komu czynić tej sprawiedliwości. Tutaj chodzi tylko o wymianę poglądów na TT, a do czego zdolne są takie typy, kiedy ma zostać zagrożony ich byt? Zresztą co mówić o wrogich środowiskach czy mediach, skoro nawet tutaj, na blogach bezustannie są atakowane i wyśmiewane co bardziej bezkompromisowe i oddane dobrej zmianie jednostki, jak chociażby Krystyna Pawłowicz (niezawodny pan dr. Krzyś)

Obrazek użytkownika gorylisko

27-09-2018 [16:45] - gorylisko | Link:

niestety, muszę podpisać się pod pana tekstem i to dwiema ręcami... czy będzie pan na pogrzebie Admirała Unruga ?

Obrazek użytkownika gorylisko

27-09-2018 [16:45] - gorylisko | Link:

niestety, muszę podpisać się pod pana tekstem i to dwiema ręcami... czy będzie pan na pogrzebie Admirała Unruga ?

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-09-2018 [17:45] - jazgdyni | Link:

Być powinienem. Tym bardziej, że przez 20 lat byłem mieszkańcem Obłuża, będącego przedłużeniem Oksywia. A śp. Admirał to postać wspaniała. Takich oto dowódców mieliśmy. A w 52 Informacja na Kamiennej Górze mordowała tych, co jeszcze pozostali. Haniebne wyroki śmierci na siedmiu niewinnych komandorach. Komuna Unruga nie nawidziła. Czy będę? Pół cmentarza to będą ludzie z Warszawy. No i Szczurek.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

27-09-2018 [23:14] - Vadim Niżyński | Link:

Autor tego obrazoburczego,bluźnierczego i świętokradczego (vide: tytuł) tekstu już po 3 latach dojrzał pewne niekonsekwencje pomiędzy zapowiedziami wyborczymi i nieco późniejszymi  w zestawieniu z rzeczywistością. Używając  stosowanej od 3 lat narracji i retoryki dojnej zmiany,Autor tym bardziej gubi się w swoich wnioskach. Pomińmy niedotrzymane obietnice i obecne kłamstewka (zwłaszcza w wykonaniu Matołuszka Kłamczuszka),a przypomnijmy gromkie zapowiedzi na pierwszej po wyborach sesji Sejmu o audycie we wszystkich resortach odziedziczonych po kompletnie  zrujnowanej Polsce, w tym np. wypowiedź ówczesnego szefa MON,że armia nasza jest kompletnie bezbronna i w rozsypce (to pachniało zdradą stanu)  i że tenże minister skierował do prokuratury ponad 300 zawiadomień o popełnienie przestępstwa w jego resorcie, z czego prokuratura wszczęła aż...3 śledztwa niczym nie zakończone. Podobnie rzecz się ma z przestępstwami ponoć ujawnionymi i w  innych resortach.Takie to ewidentne były te oskarżenia.Podobnie jak oskarżanie przez Autora sędziów, że stoją po stronie opozycji dlatego tylko, że bronią konstytucyjnej zasady niezależności sądów i niezawisłości sędziów. A już kuriozalne wprost porady jak sobie z  tymi sędziami poradzić daje autor porównując sądy do swojej firmy, z której w każdej chwili może pracownika wywalić na tzw. zbity pysk i pilnować,że by nie ważył się wejść potem do firmy. Przy okazji Autor coś wspomina o szubienicy, ale przez litość nie będę tego dalej rozwijał.

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-09-2018 [07:20] - jazgdyni | Link:

Drogi Kolego

Dlaczego kręcisz i manipulujesz? Dlaczego wkładasz mi w usta coś, czego nigdy nie wypowiedziałem? "... oskarżanie przez Autora sędziów, że stoją po stronie opozycji dlatego tylko, że bronią konstytucyjnej zasady niezależności sądów i niezawisłości sędziów." Może Kolega wskazać gdziekolwiek, że tak napisałem? Tak wierutnej bzdury nawet we snach bym nie wypowiedział. A na dodatek, jeszcze nikt z ekspertów, polityków, czy samych sędziów nie określił niezawisłości w taki sposób, by pasowała do mojej, dobrze przemyślanej, istoty niezawisłości.
Odbieram ten komentarz jako chęć popisania się erystycznym zapałem a'la redaktor Stankiewicz. Kolega też pisze na onecie?

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

28-09-2018 [20:11] - Vadim Niżyński | Link:

Wskazuję (choć kolegą Pana nie jestem)
"Wiem, wiem – sytuacja jest trudna, bo akurat tak się składa, że sędziowie są też po stronie opozycji."
Skoro Pan autor się wypiera własnych słów użytych w tym tekście, to znaczy, że to nie są jego słowa, lecz kogoś, kto mu ten tekst napisał (może w TVPiS lub "Sieci"?)

"A na dodatek, jeszcze nikt z ekspertów, polityków, czy samych sędziów nie określił niezawisłości w taki sposób, by pasowała do mojej, dobrze przemyślanej, istoty niezawisłości".
To zapewne ma oznaczać, że definicja niezawisłości sędziowskiej należy wyłącznie do Pana autora jako najwyższego autorytetu prawniczego.

Odbieram Pana komentarz w odpowiedzi na mój, jako jedno wielkie nieporozumienie (nie wspomnę już o niektórych fragmentach samego wpisu) i usiłowanie wsadzenia mi szpilki - niestety:usiłowanie nieudolne...

Obrazek użytkownika jazgdyni

28-09-2018 [22:22] - jazgdyni | Link:

Czy coś nie teges z pojmowaniem ewidentnie prostej logiki?

"... sędziowie są też po stronie opozycji." - to jak najbardziej moje słowa. Proste i uczciwe stwierdzenie faktu. Tylko, że dalej szanownemu któraś zębatka robi klik w mózgu (często się zdarzało zegarkom Poliot). Gdziej jest napisane, co wierutny kłamca i konfabulator, niejaki Vadim Niżyński, przytacza niby z mojego tekstu: "... stoją po stronie opozycji dlatego tylko, że bronią konstytucyjnej zasady niezależności sądów i niezawisłości sędziów."
No nie wiem... LSD?  Psylocyby? Czy po czym tam jeszcze można mieć takie halucynacje. Pozostaje jeszcze tylko schizofrenia paranoidalna. Żeby na oczach wszystkich wymyślać całe zdania i imputować je interlokutorowi. To już doprawdy wyższa szkoła jazdy.

Ps. Jak mnie poinformowano, to absolwent tej szkoły trollingu z Kaliningradu więc olewam.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

28-09-2018 [22:45] - Vadim Niżyński | Link:

Nie wysilaj się,dziadku, bo się jeszcze bardziej ośmieszasz, a wystarczy prosta sztuka czytania: przytoczyłem twoje słowa o sędziach,a już od siebie skomentowałem dlaczego uważasz,że stoją oni po stronie opozycji - proste? Proste, niestety dla ciebie za trudne. I nie wysilaj się znowu na  usiłowanie obrażenia mnie, bo już ci powiedziałem, że są to usiłowania nieudolne, znane w prawie karnym,więc wprawdzie nie będziesz za to karany,a tylko ośmieszony.

Obrazek użytkownika jazgdyni

29-09-2018 [07:56] - jazgdyni | Link:

Zostałeś już amigo olany. Więc śmierdzisz. Więc się nie wysilaj. Jesteś out. EOT na zawsze.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

29-09-2018 [13:43] - Zygmunt Korus | Link:

Janusz, cięty komentarz do sytuacji w Polsce jak najbardziej trafny. Wróciłem po dłuższej nieobecności w kraju zza granicy i to, co zastałem, wygląda tak, jak opisałeś. Premier sam poszedł do Gersdorf i zebrał od niej medialne cięgi, potem dostał wyrok za słowa prawdy od "funkcjonariusza" opozycji, i polityczny wyrok potulnie uszanował,  itd, itp. Kapitulanctwo władzy zdumiewające! Pytanie nie polega na tym, czy stać po stronie PiS-u, bo innej drogi wyboru nie ma, tylko - czy powiększy się SWÓJ elektorat, gdy się rząd wykaże zwyczajnie stanowczością. Z tego względu wszelka publicystyka, nawołująca do ostrzejszego kursu, wydaje mi się słuszna, bo jest mnóstwo ludzi, którzy są rozdrażnieni takim ruszaniem się władzy w stylu lelum-polelum. Certolenie się z "opozycją" (czytaj: zdrajcami Polski) ewidentnie podważa zaufanie do Dobrej Zmiany.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

01-10-2018 [12:25] - Ryszard Surmacz | Link:

Mam takie samo wrażenie. Skończyły się dwa lata nakręcania, teraz następuje odkręcanie. Tylko jaką mamy alternatywę? Warto też zadać nieco głębsze pytanie - na jakiej uwięzi umocowany jest nasz rząd? I czy, gdy ja zwolnimy, to zmieni się na lepsze, czy gorsze?
Państwo, to my - jakie będzie społeczeństwo, takie będzie państwo i tacy będą politycy. Jeszcze rok, jeszcze dwa... a bylejakość zostanie ukoronowana!!!!
Pozdrawiam