Bo to się zwykle tak zaczyna!

Portal internetowy wPolityce – vide: https://wpolityce.pl/polityka/... informuje, cytuję:

Żenada! Poseł Platformy Obywatelskiej opublikował na Twitterze atakujący PiS plakat z Jarosławem Kaczyńskim, Antonim Macierewiczem, Zbigniewem Ziobro i Mateuszem Morawieckim. Wymowna ta grafika… — ocenił poseł PO Grzegorz Furgo. Internauci szybko jednak zauważyli, że to przeróbka niemieckiego nazistowskiego plakatu z czasów II wojny światowej. Plakat „zachęcał” Polaków do kolaboracji z Niemcami przeciw aliantom zachodnim i przeciw Sowietom…”, koniec cytatu.

W kontekście opublikowanego przez posła PO plakatu, a także zbliżającego się Święta Niepodległości chciałbym Państwu opowiedzieć o pewnym zdarzeniu, które zdaje się wskazywać, iż w duszach sporej ilości Polaków zalęgło się obłąkańczo niebezpieczne przeświadczenie.
Otóż jedenastego listopada 2008 roku zadzwonił do mnie mój kolega z Warszawy. Inteligent, którego zna pół stolicy. Powiedział, że z okazji 90-tej rocznicy odzyskania niepodległości postanowił zadzwonić do przyjaciół z życzeniami. Zdziwiłem się, gdyż nigdy wcześniej tego nie robił. Kolega przeszedł do życzeń. W jego głosie wyczułem narastające emocje, ale pomyślałem, że się wzruszył. I wtedy kolega oznajmił, cytuję dosłownie:

Drogi przyjacielu! W dniu dzisiejszego święta życzę tobie oraz wszystkim Polakom, żeby to pisowskie bydło ktoś nareszcie w sposób metodyczny wyrżnął, co do jednej sztuki, zakopał w głębokich dołach i zalał gaszonym wapnem, żeby z nich nic nie zostało”.

Z każdym słowem mojego warszawskiego kumpla czułem, jak w jego głosie wzmaga się jakaś niekontrolowana nienawiść, co gorsze, że on święcie wierzy w to, co mówi. Zszokowany, odłożyłem słuchawkę.

Męczyło mnie jednak, co mogło tego człowieka skłonić do tak wynaturzonej nienawiści.

Wtenczas przypomniałem sobie o moim niemieckim przyjacielu. Jest to wykształcony człowiek wysokiej kultury. Przemiła rodzina, urokliwe dzieci i morze dobroduszności. Wielokrotnie u nich gościłem. Jednakże, za każdym razem jak wracałem od nich do Polski, dręczyło mnie pytanie, jak to było możliwe, że Niemcy w czasie Drugiej Wojny Światowej dopuścili się tak straszliwych zbrodni. Świat już zna odpowiedź. Otóż, Adolf Hitler zdołał wtedy wmówić obywatelom Rzeszy, że byli lepszymi od innych nad-ludźmi. Straszliwe skutki tej ideologii wszyscy znamy.

I wtedy przyszło mi do głowy przerażające skojarzenie, bowiem zdałem sobie sprawę, że mojemu koledze z Warszawy wmówiono, a on w to głęboko uwierzył, - iż przynależy do grupy Polaków, którzy są „lepszymi Polakami” od „gorszej reszty”. A to już nie jest do śmiechu.

Dlaczego?

Czy pamiętacie Państwo przesłanie amerykańskiego oskarowego filmu „Kabaret”?  Nie? Więc w skrócie przypomnę, że akcja filmu toczy się w Berlinie w okresie dochodzenia Hitlera do władzy. Ogarnięci poczuciem wyższości nad „gorszymi od nich pod-ludźmi” mieszkańcy niemieckiej stolicy bez żadnych hamulców moralno etycznych brutalnie depczą wszelkie normy etyczne i polityczne obyczaje.

I już na koniec, posłowi Platformy Obywatelskiej Grzegorzowi Furgo oraz podobnym mu peowskim ideologom, ale żeby było sprawiedliwie również pisowskim doktrynerom od „lepszego sortu”, - chciałbym ku przestrodze przypomnieć pewną kultową scenę ze wspomnianego filmu z przesłaniem, by nie szli tą drogą – vide:

https://www.youtube.com/watch?... (polecam wersję pełnoekranową)

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Nie chcąc w żadną stronę ukierunkowywać dyskusji, przez jakiś czas nie będę odpowiadał na Państwa komentarze licząc wszakże na ożywioną polemikę Internautów. Ale obiecuję, że choć z opóźnieniem postaram się ustosunkować do wszystkich komentarzy.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

15-10-2018 [20:03] - angela | Link:

U pana Krzysia,  to zawsze " trafione".
Są komentarze, temat notki trafiony,  nie ma komentarzy, tez temat notki trafiony. 
Widocznie  pan Krzysztof, to jest ten lepszy sort?😣

Obrazek użytkownika kukuo

15-10-2018 [21:45] - kukuo | Link:

"I już na koniec, posłowi Platformy Obywatelskiej Grzegorzowi Furgo oraz podobnym mu peowskim ideologom, ale żeby było sprawiedliwie również pisowskim doktrynerom od „lepszego sortu”, - chciałbym ku przestrodze przypomnieć pewną kultową scenę ze wspomnianego filmu z przesłaniem, by nie szli tą drogą"
Pasierbiewicz, może wytłumacz się ze zrównania ohydnego wpisu furga z podkreśleniem moim.(jw)
Znajdź i zacytuj  określenie "lepszego sortu" - z podaniem źródeł
Ps. "Pan pozdrowi kolegę z Warszawy"
Ps Tak jak furgo wyłożył się na plakacie tak ty wyłożyłeś się na tej notce.

 

Obrazek użytkownika xena2012

15-10-2018 [23:15] - xena2012 | Link:

Źle się stało,że dopiero teraz i tylko w kontekscie plakatu posła PO wzorcowanego na propagandzie III Rzeszy nastąpiła refleksja.Wywołana burza pokazuje, niestety,że chamstwo wobec ukazanych w grafice osób jakos da się i jesteśmy w stanie usprawiedliwić tylko został użyty niezbyt własciwy rysunek na Twitterze.A własnie głównie w kategoriach chamstwa należy rozpatrywać,,graficzne przymyślenia'' pana posła.Tytuł Pańkiej notki ,,Bo to się zwykle tak zaczyna'' jak i treść mogłyby być przestrogą,ale ,,to'' już się ciągnie i przez lata trwa.Upokarzające wyzwiska,poniewieranie Lechem Kaczyńskim i całą rodziną,traktowanie PiS-u i zwolenników tej partii jako podludzi.Byle grajek i aktorzyna dla gasnacej kariery rzuca grubym słowem pod adresem rzadu czy znienawidzonych przez siebie osób.Te wszystkie zimne Lechy,kaczki po smoleńsku mające rozśmieszać Polaków w kabaretach,nawet zabójstwo i usiłowanie zabójstwa nie są przecież wydarzeniami ostatnich dni tylko lat. Pod Sejmem matki niepełnosprawnych nakazywały dzieciom rzucanie jajkami w kierunku portretów prezydenta,premiera.Wypowiedzi opozycji aroganckie i butne przed wyborami stały się ordynarne.Teraz Pan ostrzega? Przed czym? Mleko już się rozlało dawno.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-10-2018 [05:11] - wielkopolskizdzichu | Link:

"wzorcowanego na propagandzie III Rzeszy "
Każda propaganda polityczna zohydza przeciwnika politycznego, a w wykonaniu propagandzistów pisowskich również każdego kto na PiS nie miał ochoty głosować.
Wszak to PiS za pomocą publicznych przekaziorów wbija w głowę swoim wielbicielom, że przeciwnicy ręcznego sterowania aparatem sądowym to synowie i córki ubeków.
Jeśli nie jest to typowe goebbelsowskie kłamstwo to jak inaczej nazwać po tysiąckroć powtarzaną nieprawdę.

Czym różni się w swojej wymowie zastosowanie plakatu nazistowskiego, od ubierania w mundur hitlerowski lub czerwonoarmisty wrażych polityków z PO.
 
PiS i jego cyngle zdolni są do każdej medialnej podłości byle by przejąć władzę absolutną w Polsce, w związku z tym usprawiedliwione jest zastosowanie wszelkich medialnych środków w celu zapobieżenia temu.
Jak wiadomo władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie, czyli zapobieżenie planom PiS zbożnym jest celem.

Istotą problemu nie jest źródło tego rysunku, wywołującego krokodyle łzy u zwolenników rządów Kaczyńskiego i jego kamaryli, tylko efektywność a raczej jej brak w oddziaływaniu na publikę.

Obrazek użytkownika xena2012

16-10-2018 [08:04] - xena2012 | Link:

Specjalistą od ubierania w mundur hitperowski jest jak pamiętam Lis i nie polityków PO w te mundury ubierał.Jak widać pamięć pana Zdzicha jest bardzo wybiórcza i bardzo krótka.,A już plomienne zdanie o każdej  medialnej podłości PiS-u pokazuje,że tę pamięć zastępuje kłamstwem i nienawiścią.Zdzich  postuluje zapobieżenie rzadom PiS-u w Polsce przez zastosowanie wszelkich medialnych środków licząc ,że te nakłonią i przekonają innych do zastosowania bardziej drastycznych kroków.Czyż nie tak było w Łodzi? To przecież tam czlonek PO pod wpływem propagandy partii milości zabił pracownika Biura Poselskiego PiS a drugiemu poderżnął gardło tylko dlatego że byli z PiS. Zapewne ten czyn pan Zdzich usprawiedliwia jako zbożny cel.Jako zwolennik Kaczyńskiego nie wylewam krokodylich łez tylko otwieram szeroko oczy na ogrom wylewającej sie na niego nienawiści na demoralizację  przyzwalającą na wszystko w stosunku do PiS w tym Pańskie złowrogie okreslenie ,,zapobieżenie planom PiS jest zboznym celem'.Pan oczekuje powtórki z Łodzi prawda?' 

Obrazek użytkownika Ptr

16-10-2018 [16:28] - Ptr | Link:

"Każda propaganda polityczna zohydza przeciwnika politycznego" - Nie każda , ale wszystkie wyrosłe z lewicy, komunistyczne czy narodowo-socjalistyczne czy neomarksistowskie  tak robiły i robią. Bo źródłem ich nienawiści jest doznana realna krzywda lub nawet mała , ale rozdmuchana urojeniami do niebotycznych rozmiarów skłaniająca ich do buntu, wywrócenia "stolika", czyli wywrócenia reguł, co zawsze przynosi opłakane skutki. Taka rewolucyjność prowadząca do upadku sama się kompromituje. Trzeba tylko na pewne fakty zwrócić uwagę i ukazać ich rzeczywiste negatywne znaczenie. 
I nie każda polityka zohydza przeciwników, bo cały czas są przykłady traktowania przeciwników politycznych z szacunkiem, choć ci na to nie zasługują. Popatrzmy na światową politykę. Lepiej po "dobroci" odwołując się do jakichś pozytywnych wartości. Pozytywne wartości to uczciwość, polski ( nie obcy , nie niemiecki, nie europejski)  patriotyzm, sprawiedliwość ( rozliczająca też wstecz ) , praca i rozwój, nieszkodzenie społeczeństwu ...
A wtedy każda krążąca w obiegu i wydawana złotówka wróci do nas z nawiązką, gdyż nie zostanie po drodze ukradziona. 

Obrazek użytkownika Novalia47

16-10-2018 [00:48] - Novalia47 | Link:

Xena za cholerkę nie może se przypomnieć kto pierwszy i jak mówił o sorcie. Otóż przypominam: skoro  była mowa o gorszym sorcie Polaków, to pozostali muszą być tym lepszym -  czy to naprawdę takie trudne do pojęcia? A także i to, że ten lepszy musi górować nad tym gorszym ze wszystkimi tego konsekwencjami, jak uczy Historia.
"Bo to się zwykle tak zaczyna..."

Obrazek użytkownika kukuo

16-10-2018 [08:33] - kukuo | Link:

https://wmeritum.pl/najgorszy-...
I jeszcze cytat "To powrót do metod z lat 2005 – 2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to był też rząd Porozumienia Centrum. To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny bo czuje się zagrożony."
Jak cytujesz to dokładnie proszę.

Obrazek użytkownika Novalia47

16-10-2018 [15:32] - Novalia47 | Link:

@kukuo
Naprawdę uważasz, że warto przypominać tę haniebną wypowiedź Kaczyńskiego?! A wcześniej gdzie stało ZOMO,a gdzie "prawdziwi Polacy"? Ten początek wzmożonej fali nienawiści, pogardy, inwektyw, szczucia i podjudzania Polaków przeciwko sobie?! Może należysz do tego ciemnego ludu, który wszystko kupi (J.KurskI), a więc wierzy w to,że trzeba do Brukseli "donosić" o tym, co się w Polsce dzieje, bo przecież tak daleko od Warszawy ludzie nie mają pojęcia, co się tam dzieje i pewnie nawet  nie wiedzą czy i gdzie jakaś Polska istnieje. Poza tym to są śmiertelni wrogowie naszego kraju, chociaż nikt z przemądrzałych propagandzistów nie potrafi  wyjaśnić dlaczego. Właściwie to trudno się dziwić takiemu  kupowaniu bzdur, skoro wszystko to idzie od góry: prezes pierwszy zaczął mówić o rzekomym donosicielstwie do UE (której podobno  jesteśmy członkiem), powtarza to wielokrotnie premier-kłamca ,a także prezydent,a za nimi reszta PiSowskich bonzów.

Obrazek użytkownika Novalia47

16-10-2018 [15:33] - Novalia47 | Link:

@kukuo
Naprawdę uważasz, że warto przypominać tę haniebną wypowiedź Kaczyńskiego?! A wcześniej gdzie stało ZOMO,a gdzie "prawdziwi Polacy"? Ten początek wzmożonej fali nienawiści, pogardy, inwektyw, szczucia i podjudzania Polaków przeciwko sobie?! Może należysz do tego ciemnego ludu, który wszystko kupi (J.KurskI), a więc wierzy w to,że trzeba do Brukseli "donosić" o tym, co się w Polsce dzieje, bo przecież tak daleko od Warszawy ludzie nie mają pojęcia, co się tam dzieje i pewnie nawet  nie wiedzą czy i gdzie jakaś Polska istnieje. Poza tym to są śmiertelni wrogowie naszego kraju, chociaż nikt z przemądrzałych propagandzistów nie potrafi  wyjaśnić dlaczego. Właściwie to trudno się dziwić takiemu  kupowaniu bzdur, skoro wszystko to idzie od góry: prezes pierwszy zaczął mówić o rzekomym donosicielstwie do UE (której podobno  jesteśmy członkiem), powtarza to wielokrotnie premier-kłamca ,a także prezydent,a za nimi reszta PiSowskich bonzów.

Obrazek użytkownika kukuo

16-10-2018 [21:36] - kukuo | Link:

Jasne, po co przypominać wypowiedź Kaczyńskiego (kaczora, kurdupla [ to chyba w Sejmie] itp)skoro wystarczy zakwalifikować mnie i innych do rasy ciemnego ludu, inaczej szarańczy.
Co do donoszenia - UE to grupa interesu -  potrzebowali sygnału (grupa interesu ) żeby działać..W Polsce jest legalnie wybrany rząd i wytrzymajcie, proszę, choć do końca kadencji.
Jeśli chodzi o śmiertelnych wrogów - wiesz skąd oni się biorą ? Chociażby z Caracali.itp.
Za niedługo Polska będzie płatnikiem netto - zobaczymy, czy będzie tak słodko...
Boje się o przyszłość naszego kraju -  "Polacy są niedouczeni, wystaje im słoma z butów, są megalomanami, mają problem z porozumiewaniem się z innymi (za Łukaszewiczem) : (pomijając szarańcze)- to nie są dobre słowa...

 

Obrazek użytkownika Novalia47

17-10-2018 [00:29] - Novalia47 | Link:

@kukuo
Proszę wybaczyć, ale ten bełkot niczego nie wyjaśnia.

Obrazek użytkownika Francik

16-10-2018 [21:44] - Francik | Link:

A towarzyszka to myśli - jeśli w ogóle myśli samodzielnie - że jak swoje bzdury wklei kilka razy to będą mniej bzdurne. Gratuluję dobrego samopoczucia, ale ono nie wypełni luki w samodzielnym rozumowaniu.

Obrazek użytkownika Novalia47

17-10-2018 [00:39] - Novalia47 | Link:

I to się nazywa w pełni merytoryczny, podany w niezwykle kulturalnej formie komentarz - gratulacje!

Obrazek użytkownika xena2012

16-10-2018 [21:49] - xena2012 | Link:

Jeśli już chcemy używać słowo ,,haniebny'' to proszę się zapoznać jak przebiegają ostatnie dni kampanii samorzadowej w Giżycku.Pani radna przedstawicielka PO z Ciżyckiego Porozumienia Obywatelskiego rzucała wulgaryzmami na prawo i lewo.Do przedstawiciela PiS zwracała się zwrotami śmieciu nie podam ci ręki,smierdzi ci z gęby.s.....nu.Całe spotkanie przedwyborcze było zdominowane przez wrzaski tej ordynarnej baby.I taka kanalia ma jedynke na liście? No cóż w partii miłości wszystko możliwe.

Obrazek użytkownika Novalia47

17-10-2018 [00:26] - Novalia47 | Link:

Biedna Xeno!
Haniebne zachowanie tego babska w Giżycku absolutnie w niczym, ale to dosłownie w niczym nie tłumaczy wcześniejszego haniebnego zachowania Kaczyńskiego w Sejmie (a także Pawłowicz czy Tarczyńskiego) i w żadnej mierze nie umniejsza  hańby takiego zachowania.  Po co więc ten przykład -  dla usprawiedliwienia wodza..?

Obrazek użytkownika xena2012

17-10-2018 [07:01] - xena2012 | Link:

Nie,podałam przykład ordynarnego zachowania pani w Giżycku pretendującej do stanowisk samorzadowych.Z jakiego środowiska wywodzi się Novalia47 że takie słownictwo jej nie razi,zapewne z takiego samego?Nie słyszałam,żeby Kaczyński w Sejmie posługiwał się takim słownictwem.

Obrazek użytkownika Novalia47

18-10-2018 [00:35] - Novalia47 | Link:

Biedna Xeno!
Skoro napisałam , że to wredne babsko z Giżycka, to chyba nie pochwaliłam jej zachowania,czy po prostu masz trudności ze zrozumieniem prostego zdania? Masz także trudności z rozróżnieniem skandalicznego haniebnego zachowania w Sejmie przez posła i wodza partii rządzącej od zachowania jakiejś kandydatki na radną w Giżycku? No to może nie pogrążaj się już dalej - co? A co do języka, to Kaczyński nagrania  polityków w knajpie nazwał językiem knajackim, a podobne w  takim samym języku mówione nagrania Morawieckiego w tej samej knajpie nazywa "męskim jezykiem" - dobre, nie? To się nazywa jakoś  hipokryzja,obłuda czy coś...

Obrazek użytkownika Novalia47

16-10-2018 [15:48] - Novalia47 | Link:

@kukuo
Dalszy ciąg  cytatu:
"On (gorszy sort - przyp.:Nov.)dziś boi się, że te czasy się zmienią, że przyjdzie czas, że tak jak to być powinno – inny typ ludzi, mających motywacje wyższe, patriotyczne (wg.Kaczyńskiego) będzie wysunięty na czoło i to będzie dotyczyło wszystkich dziedzin życia społecznego, także ze strony gospodarczej. Tu jest ten wielki strach o to, jaki rodzaj Polaków będzie miał te największe szanse".
Podobnie "wyjaśniał" Kaczyński w PiS-owskich mediach, że miał rację zwyzywać z sejmowej trybuny ("bez żadnego trybu") opozycję od zdradzieckich mord, kanalii morderców jego brata. No  i jednak to też ktoś kupił...

Obrazek użytkownika paparazzi

17-10-2018 [02:02] - paparazzi | Link:

Zadra jaka, czy kie licho?

Obrazek użytkownika Novalia47

19-10-2018 [14:47] - Novalia47 | Link:

Warto jeszcze przed wyborami poczytać to sobie:

https://oko.press/recentraliza...

 

Obrazek użytkownika paparazzi

20-10-2018 [23:14] - paparazzi | Link:

A sio.