WYBOR MIEDZY KORUPCJA A PRAWEM

                                                 WYBÓR MIĘDZY KORUPCJĄ A PRAWEM
  Nadchodzące wybory do samorządów są kluczem do przyszłości Polski: to wybór między korupcją ( wyznawaną przez PO i kodowców), a praworządnością wprowadzaną przez PiS. KOD i PO bronią korupcji, nie konstytucji! Za koalicji PO-PSL samorządy wykorzystywali dla swoich celów aferzyści snując mafijne pajęczyny w wielu gminach i miastach. Marzeniem ich było zdeufraudować jak najwięcej milionów, a ludziom dać ochłapy. ( tu pewnie zapienią się hejterzy!).Politycznie też mieli cele antypolskie, a wątek niepodległościowy jest  ważny zwłaszcza na Wybrzeżu, gdzie bohaterom z Westerplatte zagraża grupa oligarchów-targowiczan. Pamiętajmy więc, że te wybory odbędą się w rocznicę 100-lecia odzyskania Niepodległości! Niestety, straconej i zakłutej w r.1939, potem dobitej przez Stalina po wojnie i odzyskanej tylko częściowo dopiero po r.1989, zwłaszcza po wyjściu dywizji sowieckich. Nie oszukujmy się jednak, bo tak naprawdę nie odzyskaliśmy pełni suwerenności, albowiem i po r.1989 peerelczycy dyktowali warunki Polakom, a zamiast proklamowanej uroczyście III RP utworzono nam przy okrągłym stole PRL-bis, republikę kolesi z PZPR i służb specjalnych. I ten nowy reżim, oparty na starych peerelczykach,  dawkował nam wymiar suwerenności. Gdy wypaliły się rządy SLD, funkcję stójkowego dla naszej niepodległości przejęła koalicja PO-PSL.  I wywiązała się z niej ze szczególnym okrucieństwem: okradając skarb państwa, wyprzedając co się da i mordując elitę patriotów z prezydentem Lechem Kaczyńskim w samolocie strąconym nad Smoleńskiem. Na dodatek pogwałcono suwerenność państwa polskiego oddając śledztwo Rosjanom, na podstawie błędnej konwencji, przyjętej z całą premedytacją przez rząd premiera Tuska. Pisano o tym w wielu książkach, tu przypomnę tylko „Matrix” Ewy Stankiewicz, bo porusza ona także i sprawę wyborów do samorządów w r.2014, poświęcając cały rozdział tym wyborom sfałszowanym przez koalicję PO-PSL ( str.155- 173).  
     Wiemy, że Polska przez pół wieku była pod okupacją komunistów i Sowietów, ale czy naprawdę to aż tak dalece skaziło miliony dusz, aby dzisiaj – w 30 lat po oficjalnym zadekretowaniu zgonu PRL-u – spory odłam narodu działał niczym wróg wobec Ojczyzny ? Czy ci peerelczycy albo lemingi nie rozumieją, że jednak wszyscy powinni poprzeć reformę Rzeczypospolitej dla dobra całego narodu ? Obudźcie się  peerelczycy, ludzie kochani, w końcu to nie wasza wina, że kiedyś skrzywiono wam charaktery i zatruto dusze! Przypomnijcie sobie, że jednak w rzeczy samej jesteście bodaj z urodzenia Polakami i poprzyjcie partię Prawa i Sprawiedliwości, która naprawdę uzdrawia Kraj. Przyznają to internauci: oto rząd zamyka złodziei, walczy z mafiami paliwowymi i innymi, przeprowadza reformę Temidy, odbiera zabrane kamienice, buduje mieszkania, odkupuje banki, stocznie i zakłady sprzedane przez PO, uruchamia kopalnie, podnosi z zapaści LOT, broni ziemi i lasów, spółki Skarbu Państwa już nie kradną VAT-u i przynoszą wielkie dochody, dzieci nie głodują dzięki 500 plus itp. Itd, a Polska dołącza do krajów rozwiniętych! A prostak Schetyna ma czelność przeklinać pisowską „szarańczę” ? Dobrze skomentował to Dawid Wildstein: „zwrot ten nawiązuje do nazistowskich i stalinowskich wzorców”. Politycy z PO od 2005 r. chorują na nienawiść do Polski, a sylwetkę Schetyny doskonale określił Stanisław Janecki w artykule „Szaleństwo Schetyny” (wSieci,10-16.09.2018). W nienawiści do Polski trwają też oldboye z SLD ( dawniej PZPR) jak Kwaśniewski, Miller lub Czarzasty – omszałe filary „grupy trzymającej władzę” w tzw. IIIRP. Ożywili się przed wyborami, udają, że bronią demokracji z KOD-em i Ub-ywatelami RP. To właśnie PO-PSL i SLD skaziły demokrację, zaś ideę samorządów przekształciły w „spółki aferzystów”, grabiących kraj a dbających tylko o swoje portfele. PO i kodowcy bronią korupcji, nie konstytucji! A bastiony korupcji ( np. w Trójmieściu ) mogą jeszcze być górą, w Łodzi zaś kandydatką PO jest pani z wyrokiem sądowym, co urąga praworządności. Takie sytuacje jednak aprobował SN kierowany przez Gersdorf.
   Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości wybierzmy więc  takie samorządy, które będą służyć ludziom, a nie oligarchom i aferzystom jak to bywało za rządów koalicji PO-PSL! Głosujcie zatem na ludzi sumienia, których przeczuł Jan Paweł II, a tak się składa, że oni są w PiS-ie! W tym momencie dziejów tylko oni obronią Ojczyznę i Polaków! Tylko oni mogą teraz oczyścić państwo z post-peerelowskiej korupcji, bo to oni rozpoczęli reformę Temidy i oni muszą ją skończyć. I sprawią, że ocalejemy jako naród i oddamy nasz Kraj w lepszym stanie przyszłym pokoleniom! Polska nie może znowu wpaść w łapy PO-lszewików i defraudantów grabiących skarb państwa, kieszeń obywateli i kasy samorządów!  Te wybory są cenniejsze od złota! To konfrontacja dwóch twarzy Polski – z jednej strony straszy tzw.III RP, post-magdalenkowy twór SLD i PO-PSL czyli Polska nowobogacka, skorumpowana i kastowo-mafijna. A z drugiej nadzieją jest ideał, który proponuje PiS dążący do Polski solidarnej, praworządnej i otwartej. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości ?
                                                                                                                  Marek Baterowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

17-10-2018 [10:11] - Lektor | Link:

Tak, niedługo wybory samorządowe.
Będzie to jeszcze jedna bitwa – bitwa o samorządy, w której dorżniemy antypolską watahę (Sikorski) przestępców, kłamców i zdrajców z PO i PSL .
Papież Jan Paweł II powiedział nam wyraźnie, że trzeba zmienić oblicze tej ziemi, a więc również i samorządy. Złodzieje i kłamcy  muszą odejść. Oni zamiast programu atakują PIS językiem nienawiści za pomocą nazistowskiej propagandy (Schetyna, Furgo).  Tych ludzi, mówię o PO, Now., PSL, SLD trzeba odsunąć poza nawias debaty publicznej. Słyszymy ich język na nagranych taśmach w „Sowa i przyjaciele” i wiemy, że dobrej zmianie nie po drodze z takimi ludzmi.
Brawo PIS !!!    http://niezalezna.pl/240791-pi...
 

Obrazek użytkownika Jabe

17-10-2018 [10:51] - Jabe | Link:

Podobno nie tylko ich język można usłyszeć na tych nagraniach.

Obrazek użytkownika Novalia47

18-10-2018 [01:20] - Novalia47 | Link:

@Lektor
Słyszymy na nagraniach w tej samej   knajpie także  język knajacki Morawieckiego Matołuszka-Kłamczuszka,który jest twarzą kampanii wyborczej PiS ale o jego języku prezesunio powiedział,że to był "męski język" - dobre, co? Ale nasz wspaniały "komentator" Lektor zapewne nawet  tego wszystkiego nie zauważył...

Obrazek użytkownika Lektor

18-10-2018 [10:57] - Lektor | Link:

Nowalio, moja niemyśląca Novalio, ty przeciwstawiasz jedną nagraną rozmowę Morawieckiego, który był w tym czysie doradcą PO (a nie PIS !!!) przeciwko setkom innych rozmów polityków PO i PSL z biznesmenami i innymi zdrajcami.  Widzisz Novalio dla ciebie takie różnice nie są istotne, dla ciebie wyżnym jest to, że jeśli ktoś raz zbłądził to już do końca życia nie ma odwrotu. Otóż gdybyś była chrześcijanką to wiedziałabyś, że istnieje takie coś jak spowiedz i odpuszczenie grzechu, ale ty jesteś paskudną lewaczką a zatem nie wierzysz w to i pozostaniesz taka do śmierci. Wiesz dlaczego ?  Bo ty masz to twoje paskudne lewactwo w genach, w kościach, w mięśniach i w jeszcze jednym miejscu, którego nie będę wymieniał, tyś po prostu wyssała go z mlekiem twojej matki.
Ja zaś nie mam nic do ludzi, którzy przyznali się do błędu i obiecali, że tekowego nie popełnią już nigdy. Przykładem jest chociażby pan Piotrowicz.  A Morawiecki – za te kilka nieistotnych słów – zastanów się kobito nad sobą, a jako pomoc do myślenia dołączam:
http://niezalezna.pl/241118-na...
http://niezalezna.pl/241114-to...
http://niezalezna.pl/240791-pi...
 

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2018 [15:47] - Jabe | Link:

Czyli dla aparatczyków z PO i PSL jest otwarta droga do chrześcijańskiego odpuszczenia: wyspowiadać się przed prezesem. Tylko czekać aż całe „złogi” znajdą się w PiS-ie wzorem Piotrowicza i Morawieckiego.

Obrazek użytkownika Novalia47

18-10-2018 [19:24] - Novalia47 | Link:

Lektorze nieprzemakalny! Nie ośmieszałbyś się dalej brnąc w jakąś obronę kłamcy Morawieckiego, który "zbłądził" i się nawrócił, podobnie zresztą jak niejaki tow.prok.Piotrowicz Stanisław.

Obrazek użytkownika Novalia47

18-10-2018 [19:39] - Novalia47 | Link:

Lektorze nieprzemakalny! Nie ośmieszałbyś się dalej brnąc w jakąś obronę kłamcy Morawieckiego, który "zbłądził" i się nawrócił, podobnie zresztą jak niejaki tow.prok.Piotrowicz Stanisław.

Obrazek użytkownika angela

17-10-2018 [11:07] - angela | Link:

Polacy, idziemy na wybory także po to, zeby w koncu przeciąć, przerwać sieć POwiazan, siec ukladow ukladzikow, ktore omotaly Polskę, a czerpia korzysci dla siebie. Oni na terenach wiejskich, juz cale księstwa sobie porobili,a okoliczna ludność pracują jak wyrobnicy, u baorow.
Nie podoba sie PiS, głosujcie na kogokolwiek, byle NIE na popsl.
Juz oni na pewno uruchowia wszystkie sily, dla obrony swoich landow.
Przygladajmy sie, i bądźmy czujni na wszelkie proby fałszerstwa.
Mozna nam, bo oni zrobia wszystko, bo boja sie rozliczenia.

Obrazek użytkownika Czesław2

17-10-2018 [20:05] - Czesław2 | Link:

http://niezalezna.pl/241072-sa...
 Następnie podejrzani znikną. Po ich odnalezieniu (  o ile w ogóle ich znajdą ) w innym europejskim kraju będzie odmowa wydania ich polskim władzom. Genialne, prawda?

Obrazek użytkownika Jabe

17-10-2018 [20:31] - Jabe | Link:

Być może sądy stają się mniej chętne do aresztowania. Ciekawe, czy to dotyczy też zwykłych śmiertelników.

Obrazek użytkownika Novalia47

18-10-2018 [01:07] - Novalia47 | Link:

Staruszku Mareczku, w każdym swoim wpisie  wykazujesz, że jesteś  - niestety -  w wieku sędziwie podeszłym, a w takim wieku nie powinno się zajmować polityką, bo to prowadzi jedynie do ośmieszenia się na starość. Zapominasz, ze to Ty urodziłeś się, wychowałeś, uczyłeś, kształciłeś i wydawałeś swoje dzieła właśnie w PRL, która zresztą wydawała Ci wiele razy paszport na Zachód (a może nawet należałeś do PZPR?)  i dlatego przesiąknąłeś mentalnością tamtej epoki?Ten Twój apel o głosowanie na PiS brzmi dość niepoważnie, więc nie ma co roztrząsać  treści Twojego wpisu, wystarczą bowiem dla jego oceny takie fragmenty,jak: "...funkcję stójkowego dla naszej niepodległości przejęła koalicja PO-PSL.  I wywiązała się z niej ze szczególnym okrucieństwem: okradając skarb państwa, wyprzedając co się da i mordując elitę patriotów z prezydentem Lechem Kaczyńskim w samolocie strąconym nad Smoleńskiem."  czy:  "Głosujcie zatem na ludzi sumienia, których przeczuł Jan Paweł II, a tak się składa, że oni są w PiS-ie!" - (tę bzdurę powiela zresztą jeden z komentatorów) albo piszesz o rzekomej reformie Temidy (jak zwykle plując jadem na wszystkich sędziów), podczas gdy jest to tylko czystka kadrowa.

Obrazek użytkownika xena2012

18-10-2018 [09:32] - xena2012 | Link:

A w jakim wieku jesteś Ty Novalio? Bo zdziecinnienie tak widoczne w kazdym wpisie wskazuje na wiek bardziej podeszły niż u blogera którego tak zajadle atakujesz.Jeśli się mylę i jesteś mlodsza to tym bardziej niepokojące są takie fobie i uporczywe nękanie niewyszukanymi komentarzami polegajacym na idiotycznych uszczypliwosciach W nich dowcipu co kot napłakał a treści ani na lekarstwo.

Obrazek użytkownika Novalia47

19-10-2018 [00:26] - Novalia47 | Link:

@Xena A ty musisz stale  się tak sama zachwalać?

Obrazek użytkownika angela

18-10-2018 [07:42] - angela | Link:

@Novalia, ja wiem ze bronisz swoich,
ale nie wciskaj ciemnoty, kiedy jaka jest prawda, kazdy widzi.
Pisz z sensem, tylko ze pisac z sensem i pisac prawde, to nic nie napiszesz, dlatego wypisujesz bzdury.
Tych jak Novalia broni,to powinno sie dawno pozamykac, a oni jeszcze skacza i maja bzdury do powiedzenia.
Co z tego ze was pozamykaja, jak wszystkich przestepcow wasze sądy wypuszcza.
Dlatego potrzebna reforma sadownictwa, żeby takie jak wy szkodniki nie mogly nafal niszczyć Polski i przyzwoitych Polaków

Obrazek użytkownika Lektor

18-10-2018 [11:15] - Lektor | Link:

W wyborach samorządowych postawmy na PiS!
Już za niewiele ponad dwa dni nasze społeczności lokalne wybiorą nowych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także wskażą swoich przedstawicieli do rad gmin, powiatów oraz sejmików wojewódzkich. Rozpoczynając od szczebla lokalnego, Prawo i Sprawiedliwość walczy o oddanie Polakom wpływu na losy kraju, obecnie zawłaszczonego przede wszystkim przez ekipę PO-PSL. Zwycięstwo PiS w zbliżających się wyborach samorządowych będzie również pierwszym krokiem do rozpoczęcia procesu naprawy Rzeczpospolitej.
Wybory samorządowe są niezwykle istotne, gdyż właśnie na tym szczeblu rozstrzyga się większość naszych codziennych spraw. Dlatego tak ważne jest, by wybrać skutecznych gospodarzy dla naszych gmin oraz kompetentnych radnych do każdego szczebla samorządu. My, jako Prawo i Sprawiedliwość, jesteśmy jedynym środowiskiem politycznym w Polsce, które rzeczywiście to rozumie. 
Samorządy lokalne w naszym kraju w zdecydowanej większości idą w  złym kierunku. Zostały one w ogromnej części opanowane przez koalicję PO-PSL oraz różnego rodzaju komitety lokalne, będące często zgromadzeniem miejscowych karierowiczów. W tych warunkach nepotyzm, korupcja czy ustawianie przetargów musiało stać się normą dla wielu polskich samorządów.
Prawo i Sprawiedliwość ma receptę na naprawę lub zmianę tego stanu rzeczy. Musimy wygrać te wybory !
Pamiętaj  !!!   Nie idąc na wybory wzmocnisz tych , którzy obecnie rządzą (kradną).   O to Ci chodzi?
http://niezalezna.pl/241114-to...
http://niezalezna.pl/240791-pi...
 

Obrazek użytkownika Lektor

18-10-2018 [11:32] - Lektor | Link:

Płaczę nad wami - zwolennicy PO
 
Powstały ostatnio w strefie blogowej teksty i spoty współczujące zwolennikom partii G. Schetyny, prześmiewcze, ironiczne i zabawne, pełne udawanego współczucia, wytykające nieudolność i hipokryzję opozycji. Należy z pełną dozą empatii pochylić się nad ich zdolnościami poznawczymi i rozumieniem otaczającej rzeczywistości.

Płaczę nad tymi, którzy pękając ze śmiechu nad źle dobraną kurtką Jarosława Kaczyńskiego jednocześnie zmuszeni byli wielbić prezydenta, który liczbą gaf, brakiem elementarnej kultury i znajomością ortografii osiągał humorystyczne (tragikomiczne szczyty).
Łzy rzewne wylewam strumieniami nad tymi, którzy w premier Kopacz widzieli odnowę moralną, ratunek dla państwa. Jej kłamstwa smoleńskie tak łatwo zastępują jej dzielną, moskiewską postawą. Płaczę nad ich wiedzą i umiejętnościami liczenia, gdy dają sobie wmówić jak dzieci (wyjątkowo głupiutkie), jakie to sukcesy klimatyczne wielka odnowicielka osiągnęła.

Smutek i żal wypełnia mi serce, jak widzę zajadłość i wściekłość tych tolerancyjnych niby osobników (Schetyny, Furgo), których jad i morze nienawiści wylewają na każdego, kto śmie wyrazić zdanie odmienne od ich światłego postrzegania rzeczywistości.  
Płaczę nad wami, zwolennicy PO, gdy wy nachylając się współczująco nad tymi, "których PiS wali w bambuko", sami jednocześnie wystawiacie nagi i chętny do bicia tyłek. A zgarniając kolejne kopniaki ciągle śpiewacie to samo... Nad jednym nie zapłaczę - jak ktoś nie ma w głowie, to choć twardy tyłek mieć musi. 
http://niezalezna.pl/240791-pi...
 
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

18-10-2018 [15:32] - Lech Makowiecki | Link:

Wybieranie nawet mniejszego zła też jest jakimś wyborem. Dlatego nie ma (na razie) innej alternatywy niż głosowanie na PiS. Co do podsłuchanej rozmowy Mateusza Morawickiego (wtedy jeszcze dyrektora banku, nie premiera); mój znajomy biznesmen (szef naprawdę dużej, znanej  firmy) mówił, że takich rozmów z politykami słyszał już mnóstwo! Przychodzą, naciskają, żebrzą o etaty, darowizny, dopominają się bezczelnie łapówek itp. itd. Odpowiada im cokolwiek, byle ich zbyć, przytaknąć, podtrzymać rozmowę, ale nic nie zrealizować,
 i broń Boże nie obrazić bezczelnych łapówkarzy (bo mogą nieźle zaszkodzić... ).  Każdy, kto prowadzi duże interesy jest co pewien czas narażony na takie "kontakty" i naprawdę - nie jest to nic przyjemnego...  PS Żałosna jest ta lewacka "trollica" Novalia (choć ja zakładam, że może to wyjątkowo tępy facet podszywający się dla niepoznaki pod przysłowiową "blondynkę"; wszystkie panie z góry przepraszam za ten kolokwializm). Czy naprawdę platfusy nie mają już lepszych "opluwaczy"? Gdy brakuje argumentów - obraża się adwersarzy ad personam, gdy tymczasem właśnie wtedy trzeba bardziej się starać, a to wymaga inteligencji, poczucia humoru, oczytania...

 

Obrazek użytkownika Jabe

18-10-2018 [15:49] - Jabe | Link:

A znajomy mówił może, z jakich partii byli ci politycy?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

18-10-2018 [17:24] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Wybieranie nawet mniejszego zła też jest jakimś wyborem."
Dziękuję Panu, Panie Piosenkarzu. Bo już prawie zostałem wprowadzony w maliny przez, jakże przemyślną maszynę propagandową obecnie sprawującej władzę Partii.
Toż to zacząłem dumać o niej, jak o Kazimierzu Wielkim, Piłsudskim i Doktorze Judymie w jednym. 
Na całe szczęście wyprowadził mnie Pan z błędu. 
Czyli jest tak, jak się tego obawiałem od zarania dziejów  tej Partii. Co prawda małe, ale jednak zło.
Coś tak jak z kłamstwem i półprawdą. 
To pierwsze jest złe, ale łatwo je obnażyć, gorzej z tym drugim. 
Też złe, ale przez swą mimikrę znacznie szkodliwsze i trudniejsze do zwalczenia.

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

18-10-2018 [19:09] - Lech Makowiecki | Link:

Wielkopolski Zdzichu, trollu z długim stażem! Nie podszywaj się pod zatroskanego Polaka, bo na tym forum nie uwierzą w to nawet inne trolle... :))) Napisałem to, co napisałem: nie ma polityków i partii idealnych. Bez nadzoru i bata większość zacznie w końcu  grabić pod siebie. Tyle, że Jarosław Kaczyński stara się trzymać swoich za twarz i ścina łeb za "kręcenie lodów", a Tusk,Schetyna et consortes przyzwalają na grabież Polski (byle się nie wydało). Ot, i cała filozofia... Piszę teraz do normalnych ludzi na tym forum, bo z trollami nie chce mi się gadać... Ostatnie słowo i tak będzie należało do nich... PS Dlaczego ci anonimowi popaprańcy (skoro uważają się za takich mądrali) nie prowadzą własnych blogów i nie argumentują w oparciu o zdrowy rozsądek i polską rację stanu? Bo są zadaniowani do szarpania za nogawki uczciwych ludzi, takich jak np. Marek Baterowicz...

Obrazek użytkownika Novalia47

19-10-2018 [00:23] - Novalia47 | Link:

Nawet tak wielki poeta jak p.L.Makowiecki nie może się powstrzymać od prostackich wyzwisk i inwektyw wobec mających inne od niego poglądy. Widać, że stwierdzenie klasyka, iż ciemny lud wszystko kupi, dotyczy także subtelnych połetów. Ot, i coraz lepsza zmiana...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-10-2018 [00:33] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Jarosław Kaczyński stara się trzymać swoich za twarz i ścina łeb"
Panie Piosenkarz niech tu, ludziom głupot Pan nie opowiada.
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika Novalia47

19-10-2018 [14:22] - Novalia47 | Link:

„Co to będzie gdy słoneczko zajdzie za daleko…?”
 

Obrazek użytkownika Novalia47

19-10-2018 [14:42] - Novalia47 | Link:

Warto jeszcze przed wyborami poczytać to sobie:
https://oko.press/recentraliza...
: