Ping-pong po łódzku, czyli nie bądź piłeczka

Urzędująca prezydent Łodzi Hanka Zdanowska została skazana. Prawomocnie. Z oskarżenia publicznego. Na karę grzywny. I to jest fakt, któremu nikt nie zaprzecza, choćby nawet chciał. Wszystko, co się wydarzyło potem, to wyraźny podział na dwa obozy: #MuremZaHanką i #HankaZaMurem (ci, co poza murami, nie bardzo się liczą). A te wzięły się za łby, podpierając się opiniami najznamienitszych, najlepszych, najmądrzejszych i wszystkie inne naj, naj, naj-prawników, a najważniejsze, że „najswojszych”.

Nie będę tutaj dokonywała rozbioru na czynniki pierwsze dwóch ustaw, które, jak twierdzą jedni – krzyżują się, a inni – stanowią przepis szczególny względem ogólnego. Nie jestem prawnikiem i na pewno nie „naj” (choć swoją opinię „prawną” w tej kwestii mam, bo w Polsce każdy zna się „naj” lepiej na prawie i na medycynie, więc czemu nie ja?). Dlatego przyczepię się, a właściwe uczepię się zupełnie innej kwestii. Gry. A mianowicie w... ping-ponga.

Na czym ta gra polega, wszyscy wiemy. Są przeciwnicy, jest stół, siatka, są rakietki i najważniejsze – jest piłeczka. Należy tak nią zagrać, tak ją ściąć, podkręcić, by przeciwnik nie był stanie jej odebrać. Ruchy powinny być energiczne, zaskakujące, a reakcja szybka. No, więc mamy w Łodzi takiego ping-ponga. Tyle że politycznego. W chwili, gdy sąd powiedział: Hanka winna – piłeczka poszła w ruch! No i mamy mecz ping-ponga, a po łódzku nawet pis-po-nga.

Grupa trzymająca z #HankaZaMurem robi ping – hurra! Hanka skazana! Musi zrezygnować. Grupa trzymająca z #MuremZaHanką robi pong – jest opinia: nie musi. Zdanowska może startować w wyborach! Grupa trzymająca z #HankaZaMurem – ping – opinia: Zdanowska może startować, ale nie może objąć urzędu! Grupa trzymająca z #MuremZaHanką – pong – opinia: Może startować i może objąć urząd! Grupa trzymająca z #HankaZaMurem wsparta Sasinem – ping – Łodzi grozi zarząd komisaryczny! Grupa trzymająca z #MuremZaHanką – pong: w zaprzyjaźnionej prasie ukazują się płatne ogłoszenia, że Hanka na pewno może być prezydentem, i będzie, i nie zrezygnuje. Grupa trzymająca z #HankaZaMurem – ping – donosi do leśnych dziadków z PKW i pyta o te ogłoszenia: a z jakich to pieniędzy były zapłacone? Na kampanię, czy urzędowych? Grupa trzymająca z #MuremZaHanką – pong – skarga do tych samych dziadków z PKW, że Sasin dopuścił się tydzień wcześniej „negatywnej kampanii i jego działanie mieści się w pojęciu agitacji wyborczej”. Grupa trzymająca z #HankaZaMurem ustami wojewody łódzkiego robi ping – wygaszać mandatu Hance to teraz nie trzeba, bo i tak się kończy, ale nawet jak sobie wygra, to nic z tego, do magistratu na stolec nie wróci. Grupa trzymająca z #MuremZaHanką – pong – składa na wojewodę doniesienie do prokuratury, że też przekroczył jakieś tam uprawnienia. I tu podkręca piłkę: składa też wniosek do premiera o odwołanie wojewody (to było wczoraj). Uff, na razie nie wiadomo, czy uda się grupie trzymającej z #HankaZaMurem ten ruch przeciwnika obronić. Zobaczymy jutro.

Na szczęście w sobotę jest cisza wyborcza i przerwa w meczu. Piłeczka na chwilę zawiśnie w powietrzu, zamyśli się… No, ale zaraz, zaraz, co z piłeczką? Tak, Drogi Czytelniku, dobrze myślisz, jeśli już od samego czytania tego ping-ponga rozbolała Cię głowa, jeśli już w połowie tekstu się zagubiłeś, bo raz byłeś po jednej, raz po drugiej stronie, to znaczy, że jesteś… piłeczką. Piłeczką, którą wiadome grupy rozgrywają swój kampanijny mecz.

Jaki z tego morał? Krótki. Idź na wybory i bądź sędzią.
 

Zapraszam Czytelników na mój nowy blogpress "Operuję słowem. Wszyscy zdrowi?"
Polecam na nim m.in. tekst o równości/nierówności płci nieco przewrotnie: "Jajniki górą? Czyli kto wyżej czego nie podskoczy"
Polecam też tekst, jaki napisałam z okazji 40. rocznicy pontyfikatu JPII: "Jan Paweł II – moje wspomnienia w 40. rocznicę pontyfikatu.

 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazczworaków

19-10-2018 [05:14] - jazczworaków | Link:

Witam!
Oj ,Pani Szanowna!  
Ping-pong to zacna, piękna gra. A to co Pani opisuje i podobne gierki  to zwykłe "trzy karty" z bazaru.
Uczestnicy się kłócą, skaczą sobie do oczu- przed publiką! Ale to zwarta, zgrana grupa. Jej cel: oskubać jelenia.
Niechże Szanowna Pani spróbuje kiedyś przemówić do rozsądku takiemu już wciągniętemu do gry jeleniowi, wyciągnąć go z gry. 
Na 90 % (czasami ma się szczęście)- dostanie Pani klapsa , pojawi się groźny patrol policji, który "całkiem przypadkowo"  właśnie tamtędy przechodził. Będzie Pani ciągana po przesłuchaniach i jak dobrze pójdzie- nie zostanie Pani oskarżona o udział w bójce.

Obrazek użytkownika Lektor

19-10-2018 [11:15] - Lektor | Link:

Ty jazczworaków,  to co tu napisałeś jest taką samą prawdą jak to, że koń podnosi nogę przy sikaniu.