SZALENSTWO SCHETYNY

SZALEŃSTWO  SCHETYNY – to wnikliwa analiza Stanisława Janeckiego (wSieci,10-16.9.br), godna równie wnikliwej lektury. Nie polecam jej tylko hejterom, bo dostaliby apopleksji! Ta świetna analiza domaga się jednak małego uzupełnienia. Janecki pisze: „Narracja o łamaniu konstytucji i prawa jest tylko usprawiedliwieniem dla radykalnych działań odwracających reformy PiS i stawiających autorów tych reform ( w rozumieniu PO i Schetyny zamachowców na ustrój III RP ) przed czymś w rodzaju nadzwyczajnego trybunału rewolucyjnego, a przynajmniej specjalnych sądów.”. Koniec cytatu. Zupełnie poprawny wniosek Janeckiego wypada jednak uzupełnić uwagą, że pierwotnym motywem idiotycznych oskarżeń Schetyny jest próba zatarcia w pamięci Polaków RZECZYWISTEGO łamania konstytucji i prawa przez koalicję PO-PSL w okresie jej rządów. Tych faktów nie da się usunąć z kronik, z państwowych archiwów, ale w pamięci ludzi można zamazać nieco obraz, przynajmniej taką nadzieję ma Rada Krajowa PO ze Schetyną i dlatego nieustannie ( od 2016 r.) ponawia te ewidentne kłamstwa o rzekomym łamaniu prawa przez PiS, w ślad za starym porzekadłem, że kłamstwo powtórzone tysiąckrotnie staje się...”prawdą”!  Przy okazji Schetyna z koleżkami z PO chciałby też zamazać w pamięci Polaków skandaliczne fakty z kadencji PO-PSL jak np. beczelne krycie aferzystów i afer za gabinetu Tuska lub bezwstydne ataki na Centralne Biuro Antykorupcyjne, ustanowione przecież do walki z korupcją, a cynicznie zwalczane przez rząd PO-PSL w całą siłą „majestatu bezprawia”. To rząd PO-PSL psuł praworządność ( i tak wielce podejrzaną!) w tej nieukończonej III RP, a dzisiaj Schetyna albo Neumann śmią oskarżać Prawo i Sprawiedliwość o łamanie praworządności ? Arcytupet Schetyny i PO idzie daleko, aż po projekt anulowania wszystkich ustaw, uchwalonych przez PiS, co Schetyna raczył określić...Aktem odnowy Rzeczypospolitej (!?)...Pomysł ten zaszokował nawet pewnych zwolenników Platformy Obłudy, a nasuwa porównania do metod jakobinów lub bolszewików jak czytamy u Janeckiego.
     Istotnie, a Polska potrzebuje raczej Aktu kasacji reliktów PRL-u, co byłoby warunkiem wstępnym do ukończenia konstrukcji III RP, ogłoszonej na wyrost w roku 1989! Niestety, postępuje to jak po grudzie i na raty...Kilka tygodni temu prezydent powołał 10 nowych sędziów. A dzisiaj prezydent Duda mianował nowych 27 sędziów Sądu Najwyższego, aliści starzy „sędziowie” z PRL-u jeszcze brykają w okopach SN i odwołują się do „zagranicy”. Nie można tych zdrajców wyprowadzić do Domu Pogodnej Jesieni, a ich biura ostemplować pieczęcią RP ? Unia Europejska nie ma przecież prawa wtrącać się do naszej reformy RP jak mówił nawet prezydent Duda!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

11-10-2018 [11:01] - Lektor | Link:

No, Janecki ocenił tego prostaka szaleńcem, ale lepszą ocenę dał Schetynie sam Sikorski w nagraniach w Sowa i przyjaciele. Otóż ten łom powiedział, że Schetyna to żulik lwowski, i rzeczywiście pasuje do takiego żulika perfekcyjnie !

Dla realizacji swojego interesu PO i inne formacje opozycyjne są gotowe nie tylko niszczyć wizerunek Polski na świecie, ale wręcz głosować za sankcjami przeciwko Polsce, domagać się od innych państw, by atakowały nasz kraj, i wzywać instytucje międzynarodowe do działania na rzecz ograniczania suwerenności Polski.
Oni są dziś największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski – rozumianym nie tylko jako ochrona nienaruszalności naszych granic, lecz także jako destabolizacji pozycji międzynarodowej Polski i jej rozwoju gospodarczego. To zdrajcy narodu polskiego !

Trudno się dziwić członkom PO, którzy walczą o koryto, ale ci, którzy popierają jeszcze PO, to ciemnota części  POgłowia polskiego społeczeństwa, których zaślepienie, głupota i nienawiść do wszystkiego co normalne jest zdumiewające !!!
 

Obrazek użytkownika angela

11-10-2018 [17:27] - angela | Link:

A co im pozostało?  Np Schetynie. Argumentow na to bagno czego narobili, do obrony nie maja żadnych. 
Pozostało im sypac piach w szprychy rządowi,  robic zamęt i czekać  na cud. Moze ktos sie zlituje i pomoże, nie wazne kto.
 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

12-10-2018 [00:11] - Vadim Niżyński | Link:

Schetyna nigdy nie był z mojej bajki, ale nie jest też z mojej bajki taki ktoś, kto co otworzy usta to łże, żeby się tylko przypodobać szefowi. Jak się domyślasz, panie Baterowicz,  mówię Mateuszku Kłamczuszku (skazanym sądownie za kłamstwo w kampanii wyborczej, w której jest twarzą PiS). Ostatnio agitując do głosowania na PiS w wyborach samorządowych (nie do PE przecież) nie omieszkał pouczyć zebranych jaki ten Trybunał w jakimś Luxemburgu jest  wrogi Polsce, podobnie jak cała UE. To mówi premier rządu państwa-członka tejże Unii! Ale i dr Adr…Andrzej D. nie lepszy; przy każdej okazji poucza Polaków o wrogości unijnych urzędników. Dziwi jednak fakt, że adresaci tych bredni nie obrażają się za uważanie ich za niedorozwiniętych matołów, bo to przecież czysta kpina z  ich inteligencji…
 
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

12-10-2018 [09:16] - Lech Makowiecki | Link:

Jak zwykle celny wpis, Marku. Aż się dziwię, że tak mało trolli się obudziło (tylko Vadimek na posterunku?) ... Co jest, chłopaki? Sen zimowy? :)))

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

12-10-2018 [12:38] - Vadim Niżyński | Link:

Panie połeto Makowiecki! Pod tekścidłami  pańskiego kolegi po piórze jest zazwyczaj zero albo prawie zero komentarzy,chyba już pod pańskimi jest nieco więcej. Tak bowiem tekścidła owe są mądre i interesujące, że wywołują co najwyżej jakieś  ironiczne  lub nawet kpiące komentarze. Ale widać, że połeci starają się wspierać nawzajem...