Nie myślałem, że dożyję takiej farsy!


Mojżesz przeprowadzający Żydów przez Morze Czerwone

Motto: Farsa to odmiana komedii, w której łatwowierni bohaterowie zostają wciągnięci w serię wydarzeń coraz bardziej absurdalnych i niesłychanych.

Dziś chcę napisać o tym, że przysłowiowy „leming polski”, bez znaczenia, czy pisowski, czy peowski, jak powiedział pewien klasyk: - „kupi wszystko”, a ja dodam od siebie, że jak właśnie pokazuje życie kupi nawet jeszcze więcej.

A tu filmowa przestroga dla jednych i drugich - vide: https://www.youtube.com/watch?... (polecam wersję pełnoekranową)

Pojęcie „leminga polskiego”, jako pierwszy zdefiniował znakomity bloger Seaman, który w notce pt. „Leming polski. Krótka charakterystyka gatunku” – vide: https://www.salon24.pl/u/seama...,  określił leminga polskiego, jako przedstawiciela zapóźnionej w rozwoju grupy osobniczej, której do życia wystarcza, że „raz w miesiącu zjada sobie suszi, uczęszcza do SPA, pryska się masumi, a w domu ma plazmę”. Zaś, za wyznacznik czasowy polskiej lemingozy Seaman przyjmuje tak zwane „audiotele”, czyli telewizyjny konkurs o formule – pytanie i trzy możliwe odpowiedzi (przykładowo: Czy Bolesław Chrobry był królem: 1. Polski; 2.  Mozambiku; 3. Korei Południowej). W swoim osławionym traktacie Seaman podaje także, iż leming polski „żywi się nie tyle informacją, co gotowym komentarzem autorytetu telewizyjnego potrafiącego wypowiedzieć trzy złożone zdania z rzędu bez zagubienia wątku”, a kolejną cechą tego osobliwego gatunku jest według Seaman’a „kompletna dezynwoltura wobec jakiegokolwiek problemu bądź kwestii, gdyż opinia leminga jest formułowana przez zestawy gładkomówiące, które ma do dyspozycji telewizorze”. Seaman zaakcentował również, iż leming polski „żyje wyłącznie w stadzie, tylko ze stadem się liczy i jeśli się zmienia, to wraz ze stadem, a naczelną w jego życiu domeną jest zasada nie odstawiania ani trochę ponad szereg i przed szereg...”. Reasumując, obserwacje Seamana prowadziły do wniosku, że leming polski jest bliski osiągnięcia nieprzekraczalnie niskego poziomu zidiocenia, za czym jest już tylko czarna dziura.

No i sprawdziły się, co do joty tezy blogera Seamana, czego doświadczyłem osobiście, bo od czasu pamiętnych wyborów 2015, jeśli w swoich notkach powoływałem się na pisowskie telewizyjne media publicystyczne, to niejako z automatu pojawiały się szydercze i wulgarne komentarze wychowanych na TVN24 lemingów peowskich w rodzaju: - „jeśli pan ogląda TVP1, TVP Info lub TV REPUBLIKA to jest pan zaprzedanym Kaczyńskiemu pisowskim oszołomem, za którego musi się wstydzić cała demokratyczna Polska”. Komentarze te każdorazowo były suto okraszane rzucanymi pod moim adresem takimi określnikami, jak: debil, ciołek, dureń, tłumok, psychol, dewiant, burak, pustak, przymuł, jełop…, - inwektyw określników grubszego kalibru nie wymieniam przez wzgląd na szarmancką formułę mojego blogu.
 
Natomiast, ilekroć powołałem się na jakieś media platformerskie następował natychmiastowy wysyp kierowanych po mój adres hejterskich komentarzy autorstwa wychowanych na TVP1 i TV REPUBLIKA lemingów pisowskich w rodzaju: - „jeśli pan ogląda TVN24 to jest pan niegodnym Polaka zdrajcą narodowym, szubrawcem, kanalią, swołoczą, świnią, kolaborantem, wichrzycielem i zaprzańcem…”, - tym razem również Państwu oszczędzę epitetów bardziej ordynarnych.

Ale o niezaprzeczalnej słuszności tez Seamana przekonała mnie ostatecznie tocząca się właśnie kampania samorządowa. Bo czasami mam ochotę się pochlastać, gdy oglądając telewizję widzę zebrane na coraz to innych konwencjach przedwyborczych stada lemingów lewackich przyklaskujących bezrozumnie wygadywanym przez Grzegorza Schetynę i Katarzynę Lubnauer andronom o trzynastej emeryturze, rozszerzeniu programu 500 plus i temu podobnych pierdołach. Ale bliski popełnienia sepuku jestem także na widok tłumów lemingów prawicowych bezkrytycznie przyjmujących za słowo objawione głoszoną bez zająknienia przez Premiera i wspartą na ściemie totalnej współczesną „Ewangelię św. Mateusza”, jak nas wprowadzał do Europy i rozwalał Platformę od środka. O mlekiem i miodem płynącej podkarpackiej Bawarii obiecanej wczoraj przez pisowskiego Mesjasza nawet nie wspominam. Więc sorry, ale to wciąż nie jest poważne państwo.

A jak już mowa o Biblii, to na koniec powiem, iż moim skromnym zdaniem wszystko wskazuje na to, że próba wprowadzenia Polski do cywilizowanego świata będzie z naszej nieprzymuszonej winy po stokroć trudniejsza niż mojżeszowe przeprowadzenie Żydów przez Morze Czerwone suchą stopą.

I tylko nie mówcie, że znów jątrzę.

Krzysztof Pasierbiewicz (Nie pisowski, nie peowski, lecz bezstronny bloger polski)

Post Scriptum
Niestety potwierdza się to, co już w roku 2012 pisałem w notce pt. "Bohaterowie są zmęczeni" - https://www.salon24.pl/u/salon... , cytuję:  "Nasuwa się tedy pytanie, co zrobić z hamującą reformowanie, a de facto rozwój kraju walką pomiędzy PISem a Platformą, od lat stymulowaną z zadziwiająco łatwo  przychodzącym powodzeniem przez post-komusze służby?
Odpowiadam: Wszelkie próby politycznego rozwiązania tego problemu zarówno przez Tuska, jak i Kaczyńskiego są skazane na niepowodzenie, gdyż oni, a także ich partie, są zajęci przede wszystkim walką między sobą. I niezależnie od tego, która z tych dwu partii wygra kolejne wybory, pociągnie za sobą jedynie połowę Polaków, a żeby Polska ruszyła do przodu potrzebny jest rząd mający za sobą wszystkich, bądź prawie  (...) Młodzi Polacy zamiast emigrować, z czym będzie nota bene coraz trudniej, powinni u siebie stworzyć własne, niezależne struktury, jak niegdyś „Solidarność”. Unikać wchodzenia w jakiekolwiek związki, bądź układy z partiami politycznymi, bo ich ograbią z pomysłów, które ogłoszą, jako swoje - politycy tylko to potrafią robić dobrze. A jak okrzepną organizacyjnie powinni stworzyć własną partię, zrzeszenie, stowarzyszenie, bądź jakiś całkiem nowy ruch obywatelski. Powinni działać wyłącznie własnymi siłami! Jak od zarazy stronić od „życzących im dobrze” pośredników i doradców, szczególnie z kręgów Gazety Wyborczej, lecz także Gazety Polskiej. Bo stać ich na samodzielność, gdyż w przeciwieństwie do skażonego komuną starszego pokolenia potrafią myśleć niezależnie!  A jak im się uda, pokażą światu, że można skończyć raz na zawsze z zarażoną starym myśleniem Polską rządzoną przez piszącą na komputerze jednym palcem sforę skostniałych mentalnie i skisłych ideologicznie, nieczujących bluesa zgredów...", koniec cytatu.
Niestety, póki co nie widać na horyzoncie owej całkowicie nowej jakości politycznej, która położyłaby kres destruktywnej i moim zdaniem pozorowanej wojnie między Platformą i PiSem. 
A więc wszystko w rękach wyborców.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

08-10-2018 [19:51] - Vadim Niżyński | Link:

No, niestety: nic dodać, nic ująć - nieprawdaż, drogie lemingi lewacko-prawakowe?  Oj,prawdaż, prawdaż...

Obrazek użytkownika kukuo

08-10-2018 [20:59] - kukuo | Link:

Oj trzeba coś czasem burknąć aby zaistnieć nieprawdaż Vadim?
Zupełnie jak "autor" notki

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

08-10-2018 [22:21] - Vadim Niżyński | Link:

@kukuo
I właśnie burknąłeś. - nieprawdaż?

Obrazek użytkownika kukuo

09-10-2018 [16:06] - kukuo | Link:

Nieprawdaż.
Mój wpis dotyczył pańskiej lakonicznej nic nie mówiącej notki .
Lemingoza to choroba dotycząca bardzo wielu Polaków. -  wielu ulega bezkrytycznie  wpływom telewizorni ( bo lemingoza to bezkrytyczne uleganie propagandzie tv)
(nie ma żadnego porównania m-dzy nachalnością TVP a tv komercyjnymi) stąd nie może być lemingów platformianych lub pisowskich
TVP ma prawo pozytywnie przedstawiać dokonania rządu - co pozytywnego przedstawiają dziś TV komercyjne zwłaszcza dla naszego kraju?
Szkoda,że na blogu nie są poruszane problemy polskich sądów - to jest krwioobieg  polskiego państwa
Jak można cokolwiek w Polsce zrobić, skoro "sądy są jakie są - może temat niewygodny?
Są w Polsce tematy bardzo poważne szkoda zatem rozdrabniać się na drobiazgi.
Ps. A o prawdziwych intencjach autora świadcz tytuł...( m-dz 1945 a 2015 nie było farsy??)
Ps.2 . Jest strasznie dużo problemów )

Pozdrawiam,  (Pan się tak nie boczy...)

Obrazek użytkownika Jabe

09-10-2018 [23:44] - Jabe | Link:

nie ma żadnego porównania m-dzy nachalnością TVP a tv komercyjnymi – Porównanie jest i wypada na niekorzyść TVP. Państwowa telewizja w nachalnej propagandzie przebiła wszystko, co było do tej pory. A wystarczyło stworzyć rzetelną telewizję informacyjną. Sukces murowany.

Obrazek użytkownika paparazzi

09-10-2018 [00:24] - paparazzi | Link:

Amen. A moze to ten sam ;-).

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-10-2018 [08:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

"A moze to ten sam ;-)..."
-------------------- 
Pan chyba rzeczywiście oszalał.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-10-2018 [10:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Vadim Niżyński

Niestety potwierdza się to, co już w roku 2012 pisałem w notce pt. "Bohaterowie są zmęczeni", cytuję:  "Nasuwa się tedy pytanie, co zrobić z hamującą reformowanie, a de facto rozwój kraju walką pomiędzy PISem a Platformą, od lat stymulowaną z zadziwiająco łatwo  przychodzącym powodzeniem przez post-komusze służby?
Odpowiadam: Wszelkie próby politycznego rozwiązania tego problemu zarówno przez Tuska, jak i Kaczyńskiego są skazane na niepowodzenie, gdyż oni, a także ich partie, są zajęci przede wszystkim walką między sobą. I niezależnie od tego, która z tych dwu partii wygra kolejne wybory, pociągnie za sobą jedynie połowę Polaków, a żeby Polska ruszyła do przodu potrzebny jest rząd mający za sobą wszystkich, bądź prawie  (...) Młodzi Polacy zamiast emigrować, z czym będzie nota bene coraz trudniej, powinni u siebie stworzyć własne, niezależne struktury, jak niegdyś „Solidarność”. Unikać wchodzenia w jakiekolwiek związki, bądź układy z partiami politycznymi, bo ich ograbią z pomysłów, które ogłoszą, jako swoje - politycy tylko to potrafią robić dobrze. A jak okrzepną organizacyjnie powinni stworzyć własną partię, zrzeszenie, stowarzyszenie, bądź jakiś całkiem nowy ruch obywatelski. Powinni działać wyłącznie własnymi siłami! Jak od zarazy stronić od „życzących im dobrze” pośredników i doradców, szczególnie z kręgów Gazety Wyborczej. Bo stać ich na samodzielność, gdyż w przeciwieństwie do skażonego komuną starszego pokolenia potrafią myśleć niezależnie!  A jak im się uda, pokażą światu, że można skończyć raz na zawsze z zarażoną starym myśleniem Polską rządzoną przez piszącą na komputerze jednym palcem sforę skostniałych mentalnie i skisłych ideologicznie, nieczujących bluesa zgredów...", koniec cytatu. 
Niestety, póki co nie widać na horyzoncie owej całkowicie nowej jakości politycznej, która położyłaby kres destruktywnej i moim zdaniem pozorowanej wojnie między Platformą i PiSem.  A więc wszystko w rękach wyborców.

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-10-2018 [23:15] - Pani Anna | Link:

Pan nie jątrzy, pan nudzi. 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-10-2018 [08:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Pani Anna

"Pan nie jątrzy, pan nudzi..."
------------------
Ilość wejść zdaje się temu przeczyć, więc proszę mnie z łaski swojej nie rozśmieszać.

Obrazek użytkownika Pani Anna

09-10-2018 [12:55] - Pani Anna | Link:

Oooo, dzisiaj pan szanowny nie dość, że odpisuje, to jeszcze sprawdza? Emerytura to jednak strasznie nudna rzecz.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-10-2018 [17:29] - Jan1797 | Link:

Proszę Autora, rzadko komentuję na tym blogu z prostej przyczyny. Mianowicie, społeczność
„RIO” nie jest dla mnie wzorem, ni obiektem zainteresowania towarzyskiego, stąd, jeżeli spotkać
elitę, to tą po mieczu i kądzieli niekojarzoną z lenon szlachtą. Skutek, nie zajmowałem nigdy
miejsca bezpośrednio przy wyjściu z Katedry Wawelskiej z szacunku dla siebie, pozostawiając
je „społeczności akademickiej”, a spotykałem nowo szlacheckich pod halą targową, podczas
zakupu portretu przodków.
Komentarzem komentarzy niech będzie ten link;-)
https://news.krakow.pl/malgorz...
Moja rodzina będzie głosować na Panią Małgorzatę Wasserman, za miejski monitoring w Krakowie
i skoordynowaną komunikację w miejsce dotychczasowej żenady, co wesprę z całych sił.
Pozdrawiam serdecznie, Jan.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

09-10-2018 [22:57] - Vadim Niżyński | Link:

Też bym zagłosował na Wassermannównę gdyby obiecała darmową komunikację miejską, darmowe parkingi, wybudowanie w Krakowie metra i kilku mostów na Wiśle.Ale skoro i tak nie wygra, to nie ma czego żałować...

Obrazek użytkownika Jabe

09-10-2018 [23:46] - Jabe | Link:

Miejski monitoring to powód, żeby na panią Wasserman nie głosować. Dziękuję za ostrzeżenie.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-10-2018 [17:25] - Jan1797 | Link:

@ Jabe,
Słowa należy dotrzymywać, a jeżeli monitowane było wynikiem referendum to obowiązek
prawny. Czy jest Pani/Pan za stworzeniem w Krakowie systemu monitoringu wizyjnego
którego celem byłaby poprawa bezpieczeństwa w Mieście?- „TAK” – 142 772 (69,73%),
„NIE” – 61 969 (30,27%). Czy zwlekanie przez prezydenta JM z decyzją przetargową do
końca maja bieżącego roku, jest lekceważeniem wyniku referendalnego z 2014 roku ? ;
http://krakow.pl/aktualnosci/2... Łącznie 200 kamer do końca roku:-D
Odnośnie przeciwników monitoringu zależy, kto co ma lub zamierza na sumieniu.
W poniższym artykule jest ciekawy fragment dotyczący przeciwników monitoringu;
https://www.defence24.pl/chiny...
Podobnie ze stanem przygotowań dotyczących metra, choć referendum orzekło
jednoznacznie; "TAK”– 112 856 (55,11%),"NIE”– 91 939 (44,89%) 
https://dziennikpolski24.pl/zd... Trudno, co zrobić fakty; -))

Obrazek użytkownika Jabe

10-10-2018 [17:38] - Jabe | Link:

To metro też będzie budować? Ma taki obowiązek prawny.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-10-2018 [20:13] - Jan1797 | Link:

<Podobnie ze stanem przygotowań dotyczących...>
@Jabe, jeszcze raz powtórzę, samo referendum było wiążące.
24 marca 2014 za ideą organizacji referendum opowiedział się prezydent miasta Jacek Majchrowski
tym samym zobowiązał się do przeprowadzenia zmian; https://dziennikpolski24.pl/zd...
 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

10-10-2018 [00:28] - Vadim Niżyński | Link:

Też bym zagłosował na Wassermannównę gdyby obiecała darmową komunikację miejską, darmowe parkingi, wybudowanie w Krakowie metra i kilku mostów na Wiśle. Ale skoro i tak nie wygra, to nie ma czego żałować... 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-10-2018 [09:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jan1797

Również Pana serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika xena2012

09-10-2018 [09:22] - xena2012 | Link:

Zgadza się ,Pan wyłacznie jatrzy,bo w Pana notkach konkretów ani śladu,za to zwykłe złośliwości ,aluzje do inteligencji innych.Jakie konkretnie zastrzeżenia ma Pan do byęj premier Szydło kolejny raz nazywając ją gminną zarzadzajacą? Tak bowiem określa ja Pan np. w przedostatniej notce.Więc może jakis przykład tego malomiasteczkowego zarzadzania zamiast wygłaszanego z emfazą pustoslowia?Komentatorzy i ci z lewej i ci z prawej traktują Pana z przymrużeniem oka ,więc proszę nie chwalić się swoim meczeństwem pod ciężarem epitetów,ani liczbą wejść.......

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-10-2018 [10:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

A jak Pani idzie szydełkowanie?

Obrazek użytkownika xena2012

10-10-2018 [23:11] - xena2012 | Link:

Miało być złosliwie i dowcipnie a wyszło Panu jak zwykle.Takie odgrzewane kotlety jak Pańskie riposty stale te same i nudne,czyżby skleroza? Warianty Pańskich komentarzy to albo odsyłanie na Różaniec,albo propozycja szydełkowania.Tak trudno wysilić się chocby na minimum orginalności?

Obrazek użytkownika Lektor

09-10-2018 [10:45] - Lektor | Link:

Cz.1.
„Dziś chcę napisać o tym, że przysłowiowy „leming polski”, bez znaczenia, czy pisowski, czy peowski, jak powiedział pewien klasyk: - „kupi wszystko” „
 
Widzi pan panie Krzysztofie, pan jesteś na tyle głupi, że nie potrafisz pan rozróżnić zła od dobra.
Jeżli dzisiaj ktoś zastanawia się nad wyborem PO czy PIS, jeśli dzisiaj ktoś nie potrafi rozpoznać różnicy pomiędzy PO i PIS, to powinien sobie zrobić tabelę gdzie po jednej stronie wpisze sobie osiągnięcia z 8 lat rządzenia PO i PSL i ich program na przyszłość, a po drugiej stronie wpisze sobie osiągnięcia i plany PIS (Zjednoczonej Prawicy) po 3 latach ich rządów. Dla ułatwienia krótka pomoc:
Po lewej stronie PO i PSL:
- co zrobili dobrego dla Polaski przez 8 lat:  https://dorzeczy.pl/kraj/62353...
To za ich rządów doszło w historii Polski do największych oszustw narodu polskiego: - tylko w ciągu 3 dni ukradli Polakom 153 MLD z OFE beszczeszcząc Kostytucję, przyzwolili mafiom watowskim PO i PSL wykraść ponad 400 MLD z budżetu państwa, tylko sama HGW okradła warszawiaków na 21,5 MLD, i tylko w przeciągu 8 lat naliczyliśmy ok 42 afery złodziejskie i korupcyjne (jeszcze nie wiadomo ile MLD kryje się za tym). To za ich rządów jednych Polaków wyrzucano z ich domów i mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), innych grabiono z oszczędności (Amber Gold, GetBack).
Panie Pasierbiewicz, to zbrodnia na narodzie polskim !!!  Ci, którzy nadal popierają tą antypolską partię są, według Tuska, nienormalni !!!
 
Program na przyszłość: Likwidacja CBA (aby kradło się w PO lepiej), likwidacja IPN (aby nikt nie mówił Bolek na Wałęsę), przywrócenie wysokości rent byłym SB-ekom,  anty PIS-owski psychiatryk w walce o władzę, prowadzący do obelenia obecnego rządu za pomocą ulicy i zagranicy (dla idei aby było jak było).
* Przykład ze stolicy. Patryk Jaki mówi do warszawiaków, to co jeszcze musiałaby zrobić PO, aby normalni ludzie, których Tusk nazwał kiedyś nienormalnymi przestali być zwolennikami tej partii ?!
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-10-2018 [12:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"Widzi pan panie Krzysztofie, pan jesteś na tyle głupi, że nie potrafisz pan rozróżnić zła od dobra..."
------------------------
Chowam tę dziejową sekwencję do mojego prywatnego archiwum złotych myśli. Na drugim miejscu za Mao. Serdeczności!

Obrazek użytkownika Lektor

09-10-2018 [10:59] - Lektor | Link:

Cz.2.
Po prawej stronie PIS:
- co zrobili dobrego dla Polski przez 3 lata: 
BRAWO PIS  za wspaniałe rządzenie krajem, za uczciwość, za świetny rozwój gospodarki polskiej, za programy wspierające polskie rodziny, mieszkania dla ludzi młodych, pomoc dla rolników, seniorów i niepełnosprawnych, za działania na rzecz zwiększenia naszego bezpieczeństwa i zdrowia, za reformy, które wprowadzacie (obniżenie wieku emerytalnego, prokuratura, sądownictwo, emerytury ubeckie, i inne).
Program na przyszłość: Dalszy rozwój gospodarki, dalsze działania na rzecz naszego bezpieczeństwa (w tym: instalacja systemu Patriot, stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce i przeniesienie dowództwa NATO do Poznania), szybszy rozwój programu „mieszkanie +”, dalsza pomoc dla rolników (ok. 1 mld tylko za straty związane z suczą, oraz polski Holding dla skupu owoców warzyw), seniorów i niepełnosprawnych, podwyżki emerytur, przyśpieszenie programu „dostępność +”), dalszy ciąg reformy zdrowia, rozruch inwestycji (w tym: przekop mierzei w Elblągu,  budowa autostrad m.in. Via Carpatia i CPK pod Warszawą, budowa dróg lokalnych, rozbudowa portów morskich, w tym przejętego od ukraińców portu Gdańskiego, i żeglugi śródlądowej, itd, itd, itd.
I tak jak rząd PO i PSL na różne sposoby okradał Polaków  ,  tak rząd zjednoczonej prawicy dzieli się ze wszystkimi  Polakami  tym co wypracował i wyrwał z rąk mafii PO-PSL (np. 500 plus).
Czy pan widzisz teraz dlaczego my, zwolennicy PIS i Zjednoczonej Prawicy kupujemy to co robi i planuje robić nasz rząd, a nie kupimy nigdy tego co oferują złodzieje i zdrajcy narodu polskiego z PO ?!!   Czy pan widzisz tą różnicę ?!!  Jeśli nie to pan jesteś rzeczywiście piźnięty !!!

 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

09-10-2018 [20:13] - Vadim Niżyński | Link:

Lektor jest akademickim przykładem przedstawiciela ciemnego ludu, który wszystko kupi - np. propagandę sukcesu jako efektu niszczenia państwa i jego podstawowych instytucji demokratycznych.
Teraz Lektor potwierdzi następną prawdę: w odpowiedzi wyrzyga z siebie wiązankę chamowato głupkowatych inwektyw jako merytorycznych argumentów, którymi zwykle posługuje się ciemny lud. No to do roboty!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-10-2018 [09:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Vadim Niżyński

"Lektor jest akademickim przykładem przedstawiciela ciemnego ludu, który wszystko kupi..."
-------------------------
Niestety nie on jeden zresztą.

Obrazek użytkownika Lektor

10-10-2018 [11:02] - Lektor | Link:

Słusznie, nie on jeden.  Znalazłoby się jeszcze kilku, np: Pasierbiewicz, Vladim Niżyński, tudzież Jabe, wielkopolski .............
 
P.S. A do ciebie Vladim,  dobrze że czytasz tutejsze wpisy. Rób to !   W ten sposób poznajesz prawdę oczywistą i dowiadujesz  się co wokół ciebie się dzieje. Wiemy że gorzej jest u ciebie ze zrozumieniem tego co czytasz, ale jak będziesz robił to systematycznie, to jakiś niewielki ułamek pozostanie ci w tej tempej pale. Czytaj i ucz się do czasu aż będziesz izolowany w jakimś ośrodku psychiatrycznym, gdzie podejmiesz leczenie na totalne ogłupienie, degenerację myślenia i nadmierną pobudliwość rozrodczą.
 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

10-10-2018 [20:40] - Vadim Niżyński | Link:

A Lektor wciąż i stale potwierdza kim jest naprawdę, czyli wybitnie inteligentnym,kulturalnym  merytorycznym komentatorem - NB z pewnością dumne są z takiego, bo poziom zawyża i zawyża,a inne fora nam go zazdroszczą.

Obrazek użytkownika angela

09-10-2018 [12:43] - angela | Link:

Leming leminga nie  poznal,  i lemingiem nazwal.
Pan drr Krzysiu, leming z przymusu czy z wyboru. 

Obrazek użytkownika ogrodnik

09-10-2018 [13:40] - ogrodnik | Link:

W jakim wieku blogerzy przechodzą na "emeryturę" ? 75 lat - to byłby dobry moment. Chyba, że emerytowanym nauczycielom akademickim przysługuje wyższa granica, również w aktywności blogerskiej. Zarówno profesorom jak i adiunktom. Czerstwe, ale jakoś się tu nasuwa:  Czasami rozum przychodzi z wiekiem. Zazwyczaj jednak, wiek przychodzi sam.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

09-10-2018 [15:36] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ogrodnik

A co Pan hoduje w tym ogródku?

Obrazek użytkownika paparazzi

10-10-2018 [15:34] - paparazzi | Link:

Zgadzam się Krzycho, co ma piernik do wiatraka. Niesmaczne. Brak intelektu u tego pana. Moj kuzyn 93 lata, daj mu Boże zdrowie, czyta bez okularów!!! A mind jest do pozazdroszczenia. Wszystkim tym co pracują w układzie zamkniętym, współczuję, patrz "Akwarium". No. Główeczka.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

10-10-2018 [09:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@paparazzi

"No. Główeczka..."
-----------------
Wiem, że ma Pan problemy z główeczką, ale cóż ja Panu mogę pomóc? Proszę się udać do specjalistów.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

11-10-2018 [08:50] - Trotelreiner | Link:

Mój wykład o honorze i ludziach honorowych...Szanowny Pan Admin wywalil do kosza...ma  Vadimów...i Jabów i innych trollii.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

11-10-2018 [19:35] - Vadim Niżyński | Link:

Pewnikiem ten "wykład" do tego się tylko nadawał,posobnie jak "wykładowca" jako komentator na NB.