JASNOWIDZ SCHETYNA

JASNOWIDZ  SCHETYNA – niedawno pan Schetyna ( majster od PO ) zapowiadał, że PiS zamierza...sfałszować wybory do samorządów! I tą – jakże nikczemną insynuacją – chciał zarazić nawet opinię międzynarodową, a zwłaszcza i tak wrogie nam elity Unii Europejskiej. Tymczasem zapomniał, że poprzednie wybory samorządowe w r.2014 Platforma Obywatelska sfałszowała cynicznie i masowo! Głosy oddane na PiS unieważniano w komisjach wyborczych  w dużych ilościach, średnio było to ponad 18% głosów nieważnych , a w niektórych regionach nawet 40-50%. Unieważniano przez dopisanie drugiego krzyżyka albo przedarcie karty. Stosowano i inne tricki jak np. w Szczecinie, gdzie  fotel prezydenta wygrał kandydat, którego w ogóle nie było na ...karcie do głosowania! A na Śląsku w tej samej komisji powstały dwa protokoły, które - różniąc się o 130 tysięcy głosów – podawały dwa różne wyniki wyborów. PKW zresztą doprowadziła chyba celowo do chaosu w systemie komputerowym, ogłaszając przetarg z takimi terminami, by nie dało się stworzyć sprawnie działającego systemu. I tak powstały warunki do fałszowania wyborów, co PO wykorzystała bez umiaru. PKW potem określała to „nieprawidłowościami” (!), były to jednak zaplanowane fałszerstwa wyborcze. Liczne i pokojowe protesty po wyborach rozpędzała brutalnie policja rządu koalicji PO-PSL. A udokumentowane skargi, wniesione do sądów, były oddalane. I tak pod osłoną upolitycznionych sądów od lat w tej III RP fałszowano wybory, nie wyłączając prezydenckich ( byle tylko wygrał Kwaśniewski ) i parlamentarnych w roku 2007 czy tych po smoleńskiej „katastrofie”, kiedy triumfował Gajowy. Ale cóż, III RP nie była w pełni państwem demokratycznym, brakowało jej niezależnych sądów ( i dalej brakuje), a manipulacje przy wyborach pokazały jak układ post-komunistyczny, potem „platformiany” omijał demokrację. Czy można było mówić o demokracji, gdy język „miłości” Tuska, Sikorskiego czy Palikota pogardzał milionami „moherów” („...na stos”), zalecał „dorżnąć watahy” albo wzywał do „zastrzelenia i wypatroszenia kaczki”? Zwolenników PiS-u traktowano więc jako „podludzi”! Wzywanie do politycznych zabójstw nie jest też cechą demokracji, a systemów totalitarnych – komunizmu lub faszyzmu. Również dzisiaj laureat pokojowej nagrody Nobla, ex-prezydent RP ( ale bardziej namiestnik układu), nawoływał do defenstracji legalnego rządu PiS-u ( „..będą wyskakiwać z okien”!), a inny ex-prezydent ( też opiekun układu ) apelował, aby „walić dechą...”! Panowie ci mają jakże wyrafinowane poczucie demokracji, bliskie postaw UB-ywateli RP. Szczególnie dziwi postawa Wałęsy, bo obcy Polsce reżim PZPR zwalczał pokojowym oporem w stylu Ghandiego, a dziś domaga się rozprawy siłowej z legalnym rządem absolutnie polskim! Czy nie jest to znak jakiejś demencji ?
     W roku 2014 sfałszowano też wybory do parlamentu UE, w których Platforma Obywatelska ( de facto Oligarchów) zwyciężyła raptem 17 tysiącami głosów nad PiS-em. Ba, ale unieważniono aż 223 tysiące głosów, a więc kilkanaście razy więcej. Proste ? W ten sposób w parlamencie UE schronili się różni aferzyści i TW, a do tego zyskali wdzięczne synekury.  O tych wszystkich fałszerstwach wyborczych zapomniał jakby Schetyna, nowy majster PO...Liczy może na amnezję Polaków i na dywersję pewnych blogerów ( jak np. Ścios albo śmieciu), którzy stawiają znak równości między PO a PiS-em (!?), co w mniemaniu tychże manipulantów ma pomóc Platformie w wyborach samorządowych. Tak cyniczne zatarcie różnic między obiema partiami jest cwaniacką propagandą jakichś Marsjan nagle wtrącających się w sprawy III RP i to wbrew faktom, bo owe różnice są olbrzymie. Przedstawiłem je we wpisie „Bełkot Kukiza przemieniony”, nie muszę więc tutaj do nich wracać. Niestety, bloger śmieciu dostrzegł w nich tylko...frazesy, natomiast u Ściosa doszukał się „argumentów”. A nie było ANI JEDNEGO. Ścios nie przedstawia argumentów, podpiera się tylko ogólnym stwierdzeniem, że pisze podług „posiadanej wiedzy i sumienia”. Źródło wiedzy pozostaje niejasne, a sumienie dziurawe. Obaj panowie późno zabrali  się do komentowania sytuacji, Ścios w r.2007, a śmieciu w r.2014. Ja robię to od r. 1985, od początku emigracji. Analiza tylko 75 wpisów pana śmieciu odsłania jego polityczny profil, który wyklucza z nim wszelkie porozumienie. Obaj panowie mają ostatnio identyczne skrzywienie wizji, co zdradzają same tytuły ich wpisów jak „Fałszywa alternatywa” Ściosa czy „PiS i PO w zasadzie to samo” pana śmieciu. Śmieciu zresztą od r.2014 wrogo komentuje poczynania PiS-u.  A tymczasem już wykaz fałszerstw w wyborach  w r.2014 ukazuje jak to PO rujnowała praworządność i demokrację, a negatywne „dokonania” Platformy podczas ich kadencji ilustrują naturę i metody PO-lszewików. Pozostają one w jaskrawej sprzeczności z pozytywnymi działaniami rządu PiS-u zarówno w latach 2005-7 jak i obecnie.  I nie są to frazesy, lecz FAKTY, które dostarczają argumentów na negatywny bilans rządów PO-PSL. A w przypadku rządów PiS-u obiektywne fakty mówią wyraźnie o pozytywnych osiągnięciach partii Kaczyńskiego, zresztą jedynej partii w Kraju, która podjęła się naprawy RP i pracuje dla dobra narodu. Kontrast między PO a PiS-em jest zatem naprawdę ogromny i łatwy przy weryfikacji w kategoriach „plus” czy „minus”. Pośrednio przyznaje to i sama PO kradnąc teraz niektóre założenia programu PiS-u, byle tylko przypodobać się wyborcom! Tak, nie ma cienia wątpliwości co do fundamentalnych różnic pomiędzy tymi partiami. A wrzucanie ich do jednego worka jest zabiegiem złośliwym i krzywdzącym dla PiS-u. Obu blogerom zabrakło rzetelności.
     A w Polsce byłoby jeszcze lepiej, gdyby totalna opozycja nie hamowała Dobrej Zmiany czy to wściekłą obstrukcją posiedzeń w Sejmie czy gwałtownymi demonstracjami poza nim, czasem okupacją. Sabotowanie naprawy RP jest niewybaczalnym grzechem przeciwko ojczyźnie – ile czasu zajęło choćby oczyszczenie TK , a potem KRS ? Totalna opozycja gra na zwłokę. Wolne tempo przemian obarcza sumienie targowiczan, którzy w dzikim oporze przeciwko reformie odwołują się do zagranicy.  Piasek w tryby sypią też i bajeranci typu Ściosa i śmieciu, ich zadaniem jest zamącić obraz sytuacji w Kraju tak, aby wyborcy zapomnieli o  różnicach między PO a PiS-em. Najwyraźniej stoi za tym szatańska dywersja układu, bo peerelczycy chwytają się ostatnich desek ratunku, więc także i „brzytwy nonsensu”, byle tylko wpłynąć na wynik wyborów samorządowych. Ale prymitywizm zrównania celów i działań obu partii – PO i PiS-u – widoczny jest aż nadto i nie może rozcieńczyć rozsądku Polaków, co najwyżej może zdezorientować garstkę mniej bystrych obywateli lub notorycznych lemingów. Dodajmy też, że rząd PiS-u nie kieruje się „management of expectations” – jak sugeruje śmieciu – ale realizacją obietnic wyborczych,  a jeśli idzie to na pewnych odcinkach powoli ( jak reforma sądów), to wina leży tu po stronie totalnej opozycji,  PO i Unii Europejskiej, które razem zwalczają projekt tej reformy.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

07-10-2018 [08:54] - Lech Makowiecki | Link:

W wyborach samorządowych 2014r. w głosowaniu do sejmików wojewódzkich liczba głosów nieważnych w gminach wahała się od 5 do 51 proc. W głosowaniu do rad powiatów rozpiętość głosów nieważnych wyniosła od 7 do 36 proc. W sumie 14 mln. głosujących oddało ponad 5 mln. nieważnych głosów, a PSL osiągnął wynik prawie 24 proc., przebijając dwukrotnie prognozy! Tymczasem w Europie przy 0,5 proc. nieważnych głosów zapala się już czerwona lampka ostrzegawcza, a przy 1 proc. bije się na alarm! Jednak to, co działo się wtedy w Polsce zupełnie nie przeszkadzało obrońcom demokracji z UE...

Obrazek użytkownika Jabe

07-10-2018 [09:26] - Jabe | Link:

Biorąc pod uwagę, ile w tej sprawie zrobili ci, przed którymi obrońcy demokracji nas bronią, demokracja wymaga obrony.

Obrazek użytkownika Art

07-10-2018 [15:22] - Art | Link:

Czy wierzy Pan,że Hermeliński będzie gwarantem uczciwych wyborów?Czekamy cierpliwie na I-sze UCZCIWE WYBORY.

Obrazek użytkownika Lektor

07-10-2018 [16:27] - Lektor | Link:

Nareszcie wiemy kto doi budżet. To Morawiecki !  Tak powiedział Schetyna podczas ich konwencji w niedzielę 7.10.2018 (jeden baran pieprzył cały czas głupoty a stadko baranów od czasu do czasu biło brawo – dosłownie !).  Otórz oni PO i PSL mieli takie wspaniałe źródło dochodów (w postaci budóetu) , a przyszedł Morawiecki i ich wydoił bez mydła. Teraz Komisja d/s wyłudzeń WAT  nie musi weryfikować  „kto” tylko odszukać gdzie są obecnie te skradzine pieniądze i ewentualnie odebrać je złodziejom.
Mało tego, Schetyna broni  jak może samorządów przed PIS-em  (bo jest to ich ostatni bastion dochodów) i mówi, że jak PIS wygra wybory samorządowe to wydoi  ich z łapówek i innych terenowych złodziejskich kombinacji finansowych. Jeśli ktoś nie wierzy, to niech zerknie na deklarację prezydenta Legionowa (wille, kilkanaście nieruchomości, gotówka, łącznie kilkanaście MLN – SZOK !!!).

Czas rozbić samorządowe kliki, które hamują rozwój małych ojczyzn.

P.S,   Hasło Donalda Tuska:  „Polskość to nienormalność” ................... czy wy czytający te słowa wypowiedziane przez Tuska  zdajecie sobie sprawę kim jesteście ?!   Nienormalnymi !!!
 
Ale spokojnie, PO, Now. i in. to partie antypolskie, a PIS przywróciło normalność w polityce. Morawiecki mówi, że nie ma ludzi niepotrzebnych , ale ja uważam, że znalazłoby się paru z tych antypolskich partii ?  Pietrzak zaś mówi, że oni społeczeństwo tumanią, a ok. 30% zwolenników PO to ludzie przekupieni przez polityków PO.

 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

07-10-2018 [21:46] - Vadim Niżyński | Link:

Staruszek Baterowicz zarzucając innym demencję starczą lub narkotyzowanie się wyłuszcza tu ex cathedra, niemal jak mieszkający w Polsce świadek takich wydarzeń, jak to wszystkie wybory przegrane przez PiS zostały sfałszowane przez PO - wszystkie! Bo tak mówią fakty,oczywiście powstałe w zdemenciałej wyobraźni autora, bo na inne już się on nie powołuje. A przy okazji najbliższych wyborów: kto chciał  zmienić ordynację wyborczą w ten sposób, że wystarczy na kartce wyborczej przy nazwisku kandydata postawić jakiekolwiek kreseczki, byle się przecinały, albo pozmieniać okręgi wyborcze? A zawłaszczanie SN, który zatwierdza wybory? A manipulacje przy zmianie ordynacji wyborczej do Europarlamentu ( najbliższej wiosny)?

Obrazek użytkownika paparazzi

07-10-2018 [22:33] - paparazzi | Link:

Co wy chcieliście przekazać, nihira nie rozumiem. Nie kumaty za waszym idolem. Szanujcie polski język i używajcie mniej przymiotników. Wiecie co mam na myśli.