Orwellowski cyrk, w którym władza drwi z inteligencji

Portal internetowy „wPolityce” – vide: https://wpolityce.pl/polityka/... donosi w tonie euforycznym, cytuję:

Premier Morawiecki w Warszawie: Patryk Jaki jest szeryfem stolicy. Zrobił wiele dobrego. Był Lucky Luke, będzie Lucky Jaki… - powiedział podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie premier Mateusz Morawiecki”, koniec cytatu.

Wielce Szanowny Panie Premierze,
Ja wiem, że kampanie wyborcze rządzą się specjalnymi prawami, ale z największym szacunkiem są granice ortodoksalnej przyzwoitości i tym razem Pan przegiął przekraczając krytyczny próg między dostojnością, a śmiesznością. Zatem bardzo mi przykro, lecz urodziłem się w roku 1944 i wciąż mam w uszach słowa Bieruta, Gomułki, Gierka et consortes, - więc sorry, ale ja w tej farsie udziału nie wezmę i wysiadam z tego pociągu. To nie jest poważne państwo, tylko jakiś trącący Orwellem cyrk, w którym władza drwi z inteligencji. Przebrała się miarka. Koniec. Kropka.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Obłąkańczo bombastyczna demagogia uprawiana przez PiS w kampanii samorządowej jota w jotę przypomina banialuki wygadywane o potędze polskiej piłki nożnej przed moskiewskim Mundialem, a nie muszę chyba przypominać, czym to się skończyło. Stąd moja notka, którą napisałem dla spokoju sumienia, że nie milczałem, kiedy trzeba było alarmować.

Czytaj także: K. Pasierbiewicz, "Blogerska praca u podstaw ku naprawie Rzeczpospolitej" - https://www.salon24.pl/u/salon...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

23-09-2018 [12:59] - angela | Link:

Kiedy wracasz z dalekiej podrozy, a potem zaczepisz o p.drrKrzysia, to fetor z sovieckich kamaszy, jest zabijajacy. Fujjj

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

23-09-2018 [15:44] - Vadim Niżyński | Link:

Baardzo, ale to baaardzo merytoryczny komentarz.No i kulturalny też. Ale czy można się dziwić, skoro  naprawdę brak jest merytorycznych kontrargumentów wobec treści tego wpisu?

Obrazek użytkownika angela

23-09-2018 [20:01] - angela | Link:

@Vadim, kultury prosze poszukac wsrod  swojego lewackiego towarzystwa, co  notorycznie awanturuje  sie na ulicy, I atakuja przyzwoitych ludzi.  Zachwycaj sie  notka blogera,  a moje wpisy zostaw w spokoju.
Mnie z lewactwem nie jest po drodze.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

24-09-2018 [21:43] - Vadim Niżyński | Link:

Jestem akurat takim samym "lewakiem" (wiesz chociaż co to znaczy?) jak prawdopodobnie Ty, szanowna  Anielo.

Obrazek użytkownika Lektor

23-09-2018 [13:12] - Lektor | Link:

„  bardzo mi przykro, lecz urodziłem się w roku 1944   „
W 1944 ? – co za stary wapniak !  Czasu pisania tej notki pan już nigdy nie odzyska. To czas stracony dla pana, a dla nas czas czytania tej notki jest również stracony i to bezpowrotnie !  Pytam: Dlaczego pan się tak znęca nad nami czytelnikami ?
Korwin Mikke twierdzi, że tylko 30% każdej populacji potrafi myśleć, a tylko 5% potrafi myśleć analitycznie. Jeśli to prawda to trudno się dziwić zawartości większości publikowanych notek na NB.
Z tego co przeczytałem w pańskiej notce wiem, że nie mieści się pan w tych 30% (a już nie daj Boże w tych 5%, i jeśli ta cecha jest dziedziczona genetycznie to muszę panu z przykrością oznajmić, że jest to choroba nieuleczalna.

 
„  więc sorry, ale ja w tej farsie udziału nie wezmę i do wyborów samorządowych nie pójdę  „
 
Niedawno temu pisałem, że cała chlewnia u rolnika z mazur ma takie samo zdanie jak pan Krzysztof Pasierbiewicz i  niestety  tuczniki  nie pójdą do wyborów samorządowych. Ależ podobieństwo !
 
P.S.  Podobała mi się Konwencja PIS w Warszawie 22.09.2018.  Ciekawie, na luzie, podsumowanie byłej władzy, przedstawienie konkretnego programu i wizji przyszłości Warszawy, skromność i prawdomówność – świetnie !  Brawo Lucky Jaki !!!
 
 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

23-09-2018 [15:49] - Vadim Niżyński | Link:

Tzw. komentarz Lektora znowu potwierdza tezę postawioną we wpisie: władza cynicznie  kpi z inteligencji nawet swojego elektoratu, skoro na niego składają się tacy Lektorzy.

Obrazek użytkownika Lektor

23-09-2018 [17:09] - Lektor | Link:

Dobrze Vadim, zresztą Nirzinskij,  bardzo podobają mi się twoje riposty.  Tylko broń Boże nie pisz bezmyślnie, bo do myślenia Vladim trzeba uruchomić mózg, a to jest u ciebie niemożliwe.  Ty nie masz odwagi myśleć.
Vladim,  jesteś życiowym frustratem, a ja lubię drażnić te kołtuńskie emocje takim jak ty !!!
 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

23-09-2018 [17:55] - Vadim Niżyński | Link:

Lektor@
patrz: wyżej

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-09-2018 [14:51] - Pani Anna | Link:

„  więc sorry, ale ja w tej farsie udziału nie wezmę i do wyborów samorządowych nie pójdę " -  No, nie wiem, jak PIS podniesie się po takim ciosie... A  Pani Wassermann to chyba w ogóle zrezygnuje z kariery politycznej.