Męczą mnie już te bzdury

O tym jak to USA pomogą nam wyzwolić się z niemieckiej dominacji. Weźmy takie proste pytanie: jak niby amerykańskie wojska w Polsce będą nas z niej wyzwalać? Pójdą do Lidla i zastrzelą kasjerki? Ludzie, skąd wy bierzecie te bzdury? Ale powiedzmy że wystrzelą te kasjerki a nawet parę ludzi na wyższych szczeblach. I co wtedy? Co ma się niby wtedy stać? Powiedzą Polakom: Słuchajcie nie ma już Lidla, możecie zbudować tutaj swoje sklepiki. No ok ale co Biedronką, Carrefourem itd. Co zmieni brak Lidla? A może wam wszystkim miłośnikom USA brakuje... Wallmarta i Amazona? Które w USA doprowadziły do prawdziwej rzezi nie tylko handlu detalicznego ale i wielkopowierzchniowego? Monopolizując rynek, jadąc na absurdalnie niskich marżach, tnąc koszty i wciskając taniochę na każdym kroku? I w postaci pensji pracownikom i w postaci syfu dla klienta? Tego pragniecie?
By obsługiwał was jakiś robot lub zrobotyzowany Polak?
Co wam u licha te Niemcy tak przeszkadzają?! Niech mi ktoś wytłumaczy bo ja nie rozumiem. Jeśli przykładowo PiS uważa że nasza gospodarka jest zbyt uzależniona od Niemiec to niech po prostu coś z tym zrobi. Niech obłoży obce sieci podatkami. Próbował ale nie udało się? Bo jesteśmy w UE? No to co? Dzieci tam są na stołkach? Skoro jesteśmy kolonią i nie mamy mocy decyzyjnej to niech rząd wreszcie powie to jasno i wyraźnie. Czemu tego nie robi? Po co wciska te wszystkie kłamstwa, bzdury, UDAJE że rządzi? Że może coś zmienić skoro nie może nic zmienić?
Tyle że prawda jest inna. Rząd nie udaje. Rząd nie zamierza nic zmieniać. A świadczą o tym osoby premiera i prezydenta. Temu drugiemu nie warto w sumie nawet poświęcać czasu. Nawet Trump potraktował go jak lizusa przymuła a Morawiecki?
Ludzie! Jak człowiek wychowany przez banki, które nadają ton gospodarce ma coś zmieniać? Równie dobrze można napisać że Macron inny wychowanek banków ma coś zmienić. Co u licha zrobił Morawiecki do tej pory by polepszyć byt polskich przedsiębiorców? Nie piszę tutaj o żebrakach, którym łaskawie dalej pozwolił żebrać obniżając im ZUS ale normalnych ludziach zarabiających jakieś pieniądze. Dlaczego oni muszą płacić coraz wyższe haracze? SKĄD się wziął exodus polskich firm, które masowo przerejestrowują się do Anglii lub w innych miejscach a zjawisko to stało się tak masowe że Mariusz już kombinuje nad systemem KAR? Skoro jest tak dobrze polskiemu przedsiębiorcy pod rządami PiS to czemu uciekają?
Nie. Kogo to obchodzi? To wina złych Niemców ich przedsiębiorstw, które wspiera ich ZŁE państwo. A ponieważ my nie potrafimy NIC z tym zrobić to ... wzywamy na pomoc Amerykanów. Niech oni się tym zajmą. Niech oni może napiszą nam prawo itd skoro my nie potrafimy tego zrobić. A dodatkowo niech ściągną te swoje wojska za które zapłacimy. Niech wybudują bazę za którą zapłacimy. Kupimy za grubą kasę jakiś system rakiet bez rakiet. Tylko kogo będą bronić ci obcy żołnierze? Polskich sklepikarzy? Czy „amerykańskich interesów”? Trudno sobie wyobrazić Trumpa i Kongres by wysyłał swoich żołnierzy w obronie polskich sklepikarzy. Zatem pewnie amerykańskich interesów. A skoro tak to znaczy że Amerykanie powinni u nas zainwestować. Tak? Sprowadzić swoje firmy (Wallmarta i Amazona) swoje banki (oo Morawiecki sprowadza właśnie Morgana). A żeby się im opłaciło to muszą doić! Ostro doić! Bo Niemcom przykładowo już się zwróciły inwestycje i doić ostro nie muszą. Ale Amerykanie? W obecnych czasach, w takim kraju jak Polska, niepewnym terytorium między Ruskami a Niemcami, z którego być może trzeba będzie się ewakuować, trzeba doić ostro! By kasa jak najszybciej się zwróciła, „amerykański interes” zakończył się sukcesem.
W sumie czemu nie?
Jak ktoś tam powiedział, Polska to naprawdę bogaty kraj, od setek lat nas okradają i ciągle jest co kraść. Doją Niemcy, Francuzi a nawet Portugalczyk z Biedronki czemu nie mają doić Żydzi i Amerykanie? Oczywiście! Przecież kasa jest! Jak twierdzi Morawiecki i cały rząd PiS.
Starcza na 500+ i inne plusy, starczy i na Amerykanów.

Zwłaszcza że przecież dodatkowo te wojska mają nas chronić przed Ruskimi! Bóg jeden tylko wie po co miałyby Ruskie na nas napadać. Ale Wyobraźmy to sobie! Nie ma u nas Amerykanów, nie wystrzelali tych kasjerek z Lidla więc Lidl pracuje. I Wtedy napadają Ruskie i ... jak to ruskie! Wchodzą do Lidla, strzelają do kasjerek i zabierają towar. Tylko gdzie ta słynna przyjaźń niemiecko rosyjska?
A może inny scenariusz? Ruskie wkraczają do Biedronki strzelają do kasjerek, sklepy zostają przejęte przez Lidla... Sorki, naprawdę wierzycie że Niemieckim przedsiębiorstwom jest tak źle że muszą wynająć Rusków by strzelali do tych kasjerek? Skoro jest tak źle to po co właściwie wzywamy tych Amerykanów? Wystarczy poczekać i sami padną. Zwłaszcza że są na etapie tworzenia nowego Niemca! Owszem ładniejszego (ładniejszych Niemek!) ale nie można mieć wszystkiego. Nowy Niemiec najprawdopodobniej będzie mniej pracowity, mniej zorganizowany. A wtedy my Polacy i tak sami ich wygryziemy! Wystarczy tylko że w przeciwieństwie do nich nie będziemy sprowadzać obcych.
Ech co ja nieopatrznie napisałem! Niestety, jak nieopatrznie wydał się nijaki Chorąży, będziemy! Poza Ukraińcami sprowadzimy tysiące Azjatów. No i niestety, ten pomysł też pójdzie się je... bo i my przejdziemy transformację w nowego człowieka i znów Niemcom naskoczyć nie będziemy mogli.
Tak, to ciężka sprawa, no chyba że te amerykańskie wojska zostaną użyte by strzelać do imigrantów. Ale jakoś nie bardzo chce się w to wierzyć.

No więc? Wracamy do punktu wyjścia. Zamierzamy wydać ogromne sumy pieniędzy na Amerykanów. Którzy ostatnio pomogli Żydom nas docisnąć a sprawa z pewnością się nie skończyła. Zamierzamy wydać tą kasę, piesek Duda pojechał się łasić ale nowy pan potraktował go jak bezzębnego kundla. Jakie macie rady? Są generalnie 2 wyjścia. Jedno to olać nowego niewdzięcznego pana próbując tymi paroma zębami, które zostały poczekać jeszcze chwilę by zacząć gryźć innych, którzy zaczynają przejawiać objawy zmęczenia? Czy może podbić stawkę w celu zdobycia łaski nowego pana? Jeszcze bardziej się rozpłaszczyć? Zaoferować jeszcze więcej kasy dla niego i wszystkich jego znajomych czekających na nowe tereny inwestycyjne?
Rząd już wybrał a wy?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

20-09-2018 [12:28] - ruisdael | Link:

No cóż, zgodziłbym się co do bezsilności rządu w stosunku do sieci wielkopowierzchniowych czy "fikających" sędziów i KODowców, ale  pytanie "co wam u licha te Niemcy tak przeszkadzają?" (dodałbym i Ruskie) świadczą o nieznajomości historii lub amnezji półkul mózgowych.

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [13:20] - smieciu | Link:

Rany. Na serio. W czym wam dzisiaj Niemcy przeszkadzają? KONKRETY. Wiszą nad nami ze swoim wojskiem że nie możemy nic przeciw nim zrobić? A nawet jeśli sięgniemy do historii. To dlaczego dla WAS sięga ona raptem do Tuska i może marek dostarczonych do KLD? Dlaczego nie sięgnie tylko ździebko dalej? Do planu Sorosa/Sachsa wprowadzonego w Polsce przez Balcerowicza dzięki dogadaniu się CIA z KGB? Dlaczego nie weźmie pod uwagę że w tamtych czasach RFN było całkowicie zwasalizowane przez USA/CIA Tak samo jak NRD przez KGB? Czemu u diabła patrzycie przez taką wąską szparkę odrzucając do niewygodne? Odrzucając coś bo tak mówią? Mówią i mówią jak Goebbels nie podając argumentów. I jeszcze ten tekst: nie zna pan historii! A pan ma jakiekolwiek pojęcie o niej? Nie wiem, więc na wszelki wypadek przypomnę:
To Balcerowicz przygotował grunt pod przyszłą ekspansję obcych firm. To CIA wraz ze specjalistami od takich krajów przygotowała ten plan. Czyżby dlatego że oni wtedy już pracowali dla tych złych Niemców?
A może nie, może było ździebko inaczej.
No słucham. Czekam na wyjaśnienia jak to było. Może tak jakoś z gruntu źli Niemcy wykorzystali dobre chęci Amerykanów?

Obrazek użytkownika Valdi

20-09-2018 [18:14] - Valdi | Link:

Chłopie !
Musisz być bardzo młody albo mało wiesz.
Amerykanie chcieli postawić nas na nogi już na początku lat 90-tych. Ostatecznie zrobili tak z Koreą, Japonią, Chinami i całą Europą po wojnie. I wcale nie chodziło o kolonizację.
Na początku lat 90-tych przysyłali setki jeśli nie tysiące emerytowanych przedsiębiorców (mają taki korpus doświadczonych ludzi z dorobkiem) aby pomogli polskim firmom w restrukturyzacji. Rozumiem że przy okazji chcieli sprawdzić co można sensownego zrobić w Polsce. Wiem, bo sam uczestniczyłem w tym projekcie jako tłumacz.
Generalnie zostali zignorowani przez polski menagement uważający ich rady za nieprzdatne w polskich realiach !!!!!!!
Dla Mr Blacka, którego byłem tłumaczem to było bardzo przykre doświadczenie. Rozumiem, że musiało się to odbić w jego sprawozdaniu z 3 miesiecznego pobytu w sporej firmie w pewnym mieście. Mógłbym napisać sporo o tej przygodzie, ale nie o to w tej chwili chodzi ...
Chodzi o to, że kilka miesięcy po zakończeniu tego projektu ktoś za oceanem doszedł do wniosku że to orka na ugorze i uruchomiono plan Sachsa żeby rozpieprzyć cały ten syf i zacząć od nowa. W międzyczasie Niemcy dostali carte blanche żeby nas kolonizować.
Taka jest moja diagnoza i sądzę że prawdopodobnie dostaliśmy nową szansę.

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [20:10] - smieciu | Link:

Częściowo mogło tak być. Jednak faktem pozostaje że to Amerykanie odpalili Sachsa i oddali nas Niemcom. Jeśli tak można w ogóle stwierdzić. Po prostu my i tak musieliśmy się wtedy komuś gospodarczo podporządkować. To nie był plan na Polskę ale na całą Europę Wschodnią. A nawet ZSRR.
Jeśli były jakieś próby polegające na tym by pchnąć byt polskich przedsiębiorstw to bardzo ciekawe, to praktycznie nieznany temat. W obliczu bardzo znanego i rozpoznanego zjawiska polegającego na niszczeniu firm. Ot choćby jak dla odmiany w moim mieście. Gdzie tak się złożyło dyrektor największego zakładu był na tyle dobrym fachowcem że poradził sobie sam bez wsparcia. Co kosztowało go życie, gdy nie chciał pójść z wiatrem zmian i który to zakład został co ciekawe przejęty przez jakiś fundusz z Bostonu...
Tak czy owak trzeba pamiętać i jest to niepodważalne że to Amerykanie pozwolili na uwłaszczenia się komuchów. To Oni dogadali się nawzajem. I od początku były giga przekręty (jak np afera FOZZ czy kurs dolara) które pozwoliły się na dorwanie do kasy komuchom.
Nawet jeśli przysłali (kto wie może dla pozoru) jakichś ludzi to wynik ta czy siak musiał być ostatecznie podobny. Otwarte granice, swoboda przepływu kasy stare komuchy decydujące o losie przedsiębiorstw musiały doprowadzić do tego co mamy. Bo były tylko dwie logiczne możliwości: zewnętrzna silna firma z kasą. Albo lokalny układ, który zawłaszczał przedsiębiorstwa. Nie wiem jak było w pana wypadku ale jeślibyście zaproponowali że rozwiniecie zakład jednocześnie oddając go na własność lokalnemu czerwonemu to nie byłoby problemu.
Słowem wasze przedsięwzięcie było raczej skazane na porażkę. Wiele zmienić i tak nie mogło.

Obrazek użytkownika Valdi

20-09-2018 [20:54] - Valdi | Link:

Wiesz, ja piszę o czymś co unieważnia Twoje opinie, a Ty swoje ....
Plan Sachsa to wmontowanie nas w krwioobieg Zachodu bez wsparcia dla integralnego rozwoju całego kraju w oparciu o własne zasoby. Kto jest winny ? Amerykanie ?
Nie !
Oni pompowali grube pieniądze w Rosję Jelcyna do końca lat 90-tych i wszystko zostało rozkradzione. W Polsce byłoby tak samo.
Po prostu doszli do wniosku że kraj musi odrodzić się moralnie i trzeba poczekać.
Co innego mogli zrobić ? Porzucić Polskę jak Mołdawię (bez planu Sachsa) ? , pompować kasę dla komuchów utrwalając III RP ?, okupować kraj ?
Patrz realnie na sytuację
 

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [22:03] - smieciu | Link:

Valdi tylko że ty piszesz o teorii, która kiedyś podobno miała miejsce. A ja piszę o tym co rzeczywiście miało miejsce! Co się stało.
Owszem uczestniczyłeś w tym. Tylko na ile to było realne do zrobienia? Na ile ktoś tam na górze zakładał że faktycznie wypali?
Piszesz że plan zakładał „wmontowanie nas w krwioobieg Zachodu bez wsparcia dla integralnego rozwoju całego kraju w oparciu o własne zasoby” Brzmi pięknie! Ale przecież ten człowiek Sachs, współpracujący z Sorosem przeprowadzali już wcześniej podobne operacje. Z jakim efektem?
Nie mam powodów by sądzić że Amerykanie mieli być tacy dobrzy. Tym bardziej że plan Sachsa uzgadniano już w latach 80tych. W sumie jak to brzmi? Amerykanie chcieli coś zrobić ale się zniechęcili (komuchy nie chciały ale nasza wina!) i postanowili przeprowadzić wersję ostrą... By co? Kogo chcieli nauczyć rozumu?
Ok, być może była (znikoma) szansa na nieco łagodniejszy przebieg tej „transformacji”. Ale naprawdę nie zmieniało to wiele. Można podać np. przykład Grecji, Włoch, Hiszpanii. Nawet nie musieli mieć transformacji a i tak skończyli jako odbiorca niemieckich towarów (i turystów) pompując swój dług by móc kupować te zabawki.
To bardziej kwestia szerszego Systemu. Czy w tych krajach też doszli do wniosku że muszą się odrodzić moralnie i poczekać?

Myślę że będzie jeszcze okazja do poruszenia roli Niemiec w Europie. W moich wpisach chodzi głównie o obalenie tego jednostronnego spojrzenia na Niemcy. Naprawdę chciałbym żeby ludzie pamiętali że NRF był pod kontrolą CIA. Kanclerz nie był samodzielną osobą, poważne rzeczy MUSIAŁ konsultować z USA. W NRF były i są wielkie bazy amerykańskie. Więcej! Do dzisiaj istnieją spory na temat konstytucji a i podobno każdy kanclerz wciąż podpisuje lojalkę wobec państw zwycięzców z II WŚ.
Naprawdę, Niemcy nie są zwykłym krajem. Ze zwykłymi korporacjami. Ale nie to jest ważne tekście wyżej.

Po prostu nawet jeśli ktoś uwierzy że Niemcy znów zaczęli być samodzielnym państwem itd. To niech przemyśli to co napisałem. Co niby mają nam dać amerykańskie wojska w sytuacji kiedy wojaczka w tym regonie nie leży w interesie Niemiec (którzy jakoś specjalnie się nie zbroją) ani Rusków. Jedni i drudzy korzystają z obecnego stanu gospodarczego Polski. Kto więc ma interes do wojny? Mamy wierzyć Ruskie na nas napadną bo będziemy kupować gaz od Amerykanów? Co im niby to da? Podbiją kraj i co? W jakiej walucie Polska będzie płacić za ten gaz? Naprawdę to absurdalna sytuacja także z wielu innych względów.
Tym bardziej że Polska przecież nigdy nie przestanie handlować z Rosją. Handel z nimi jest po prostu w naszym interesie.
Tu nie chodzi o wypchnięcie Niemiec. Które przecież nie eksportują do nas gazu. Budowanie baz, wysyłanie wojsk nie jest przepychanką gospodarczą od której należałoby zacząć. A my mamy już wojska. A gaz z Ameryki? Ile to go nas już trafiło?
 

Obrazek użytkownika Valdi

20-09-2018 [22:41] - Valdi | Link:

Ja nie piszę o teorii. Piszę o tym co było.
Hołdowanie teoriom spiskowym, obnoszenie się z poczuciem krzywdy jest drogą do nikąd ....
Liczy się zdolność negocjacyjna.
Jeśli do negocjacji przystępuje z jednej strony ekipa która wie czego chce, a z drugiej strony ludzie popaprani, nawet niewiedzący co mogą chcieć (oprócz chęci urwania własnych złodziejskich fruktów) to rezultat negocjacji jest przesądzony na samym początku.
Dlatego sukcesem była amerykańska restrukturyzacja Korei, Japonii, Niemiec a porażką restrukturyzacja Argentyny, w pewnym sensie Meksyku itd
Dotyczy to nawet planu Sachsa u nas, którego realizacja nie musiała być taka jaką była. Kieżun mówi o tym ciekawie.
Amerykanie w przeciwieństwie do Niemców raczej nie stosują chwytów poniżej pasa ... zresztą sytuacja z Niemcami też jest wynikiem sprzedajności naszych polityków.
Dlaczego amerykańska pomoc w 1918 - 1921 roku została racjonalnie wykorzystana ? Ciekawie pisze o tym Mieczysław Jałowiecki ...
Osobiście nie wierzę w łatwe stosunki z Niemcami.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-09-2018 [21:19] - Marek1taki | Link:

@Valdi
"Na początku lat 90-tych przysyłali setki jeśli nie tysiące emerytowanych przedsiębiorców (mają taki korpus doświadczonych ludzi z dorobkiem) aby pomogli polskim firmom w restrukturyzacji. Rozumiem że przy okazji chcieli sprawdzić co można sensownego zrobić w Polsce..... kilka miesięcy po zakończeniu tego projektu ktoś za oceanem doszedł do wniosku że to orka na ugorze i uruchomiono plan Sachsa żeby rozpieprzyć cały ten syf i zacząć od nowa. W międzyczasie Niemcy dostali carte blanche żeby nas kolonizować."
To ciekawa informacja. Nie wyciągam z niej wniosku, że to była armia zbawienia, tylko że zwiad przed atakiem.

Obrazek użytkownika Valdi

20-09-2018 [21:43] - Valdi | Link:

Tak samo jak zaatakowali po wojnie Koreę, Japonię i jeszcze kilka innych krajów.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-09-2018 [22:41] - Marek1taki | Link:

Korea była już podbita wcześniej, a Japonię podbili w 1945 o ile pamiętam.
Potrzebowali baz przeciw sowieckiej Rosji i musieli odbudować zaplecze. W ich interesie było pozyskanie sojuszników.
O ataku na gospodarkę Korei nie podam szczegółów, ale - jak zapamiętałem - Korea się obroniła.
Japonia została finansowo pokonana w latach osiemdziesiątych. W krachu na giełdzie tokijskiej udział miał Soros, który teraz robi w migracjach.
PRL był zaatakowany jako sojusznik ZSRR w latach 70-tych petrodolarem, a razem z krajami trzeciego świata powaleni ofertą kredytową co spłacaliśmy do Tuska.
Następnie w latach osiemdziesiątych byliśmy poddani ekonomicznej diecie w ramach odchudzania systemu sowieckiego.

Obrazek użytkownika Valdi

20-09-2018 [23:14] - Valdi | Link:

To bardzo ciężko upośledzona poglądy. Wyjaśnienie ich absurdalności zajęło by zbyt wiele miejsca. Mogę ewentualnie polecić jakąś literaturę.

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-09-2018 [08:13] - Marek1taki | Link:

To właśnie z literatury faktu. Myślałem, że to banały, a tu dla kogoś zaskoczenie i reakcja obronna.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-09-2018 [22:54] - Imć Waszeć | Link:

To jest bardzo prawdopodobne. Świadczą o tym liczne ślady uczt tych troglodytów ekonomicznych ;)
Powiedzmy, że umowa o "upadku bloku komunistycznego" mogła być mniej więcej taka, że wywiad ZSRR się stąd "wycofuje", zaś wywiad USA "nie wchodzi"... jeszcze. Pozostaje przejściówka, jakiś pośrednik, a do tego świetnie nadawało się BND z zasobami ludzkimi Stasi. Administratorzy wielkich sieci komputerowych w Polsce (powiedzmy, że jeden nazywał się Sith, pozdrawiam pana admina;), najczęściej uczelnianych, w połowie lat 90-tych dyskutowali na jakiejś liście dyskusyjnej o rajdzie jakichś agentów FBI lub CIA po firmach i uczelniach. Tak na chama, bez przykrywki? Może jeszcze z jaką "tarczą"? Nie, nie może być :P

Obrazek użytkownika gorylisko

20-09-2018 [12:45] - gorylisko | Link:

jak pana męcza to zawsze może pan wyjechać...na Islandię na ten przykład... ciepło tam nie jest ale czasem kolorowo na niebie

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [13:05] - smieciu | Link:

Dlaczego ja mam wyjeżdżać? Dlaczego nie wy wierzący w te bzdury i nie potrafiący podać żadnych sensownych argumentów a jedynie pieprzyć od rzeczy jak w powyższym komentarzu. Wyjedźcie! Niech w Polsce zostaną ludzie racjonalnie myślący, przynajmniej może wreszcie coś się będzie dało w tym kraju zrobić. Może wreszcie będziemy to mogli zrobić my Polacy a nie jacyś Niemcy, Amerykanie czy komu tam będzie się łasić PiS.

Obrazek użytkownika gorylisko

20-09-2018 [13:48] - gorylisko | Link:

ja już daaawnooo wyjechałem...a teraz szukam działki w Polsce, bo mam andzieję wrócić i dokonać żywota swego... to pan uważasz się za człeka myślacego... no cóz ma pan do tego konstytucyjne prawo jak sądzę... jest też na niniejszym blo kumaty z tytułem naukowym...a i pewien bolek też ma doktoraty, honoris cuasa ale zawsze...
 

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [13:51] - smieciu | Link:

Panie gorylisko. Mnie naprawdę nie bawią takie sprzeczki. Nie mam do pana żadnej urazy i w ogóle. Ale poczułem się sprowokowany. Poza tym jednak pragnę żyć w pokoju. Na tyle ile jest to możliwe oczywiście. Obawiam się jednak że ten rząd mi tego nie umożliwi. A i panu jak sądzę również. Dobrze byłoby się pomylić. Niestety nic na to nie wskazuje.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-09-2018 [13:35] - Imć Waszeć | Link:

"Skoro jesteśmy kolonią i nie mamy mocy decyzyjnej to niech rząd wreszcie powie to jasno i wyraźnie. Czemu tego nie robi?" - To pytanie postawiłem już w zimie. Najwyraźniej nie chcą oni poinformować Polaków o widocznych już szantażach i zastanowić się co robić dalej, czyli dążyć do pomyślności kraju, a za to wolą dążyć do pomyślności własnej sakiewki, czyli do fuch w strukturach europejskich. No więc jak ktoś taki może piłować gałąź, na której jest mu wygodnie? No jak?

"exodus polskich firm, które masowo przerejestrowują się do Anglii lub w innych miejscach a zjawisko to stało się tak masowe że Mariusz już kombinuje nad systemem KAR?" - Mariusz nic nie wykombinuje za pomocą kar, bo można zlikwidować firmę w Polsce i założyć nową w normalnych kraju. Dlaczego nasz kraj jest nienormalny? To widać chociażby po ubeckich biznesach (czyli nakradzione i przez rząd uznane), które dyktują politykę rządu np. w zakresie poziomu płac i emigrantów. Rządzący znów błędnie zakładają, że jak wyjedzie większość ludzi przedsiębiorczych i pomysłowych, to z pozostałej reszty wyłonią się kolejni "przedsiębiorczy". Bzdura taka sama jak zakładnie istnienia promila Einsteina w każdej dostatecznie dużej grupie Murzynów. Ten błąd już raz popełniono w zakresie edukacji. Najlepsi wyjechali i odtąd czołowe polskie uczelnie od lat telepią się pod światowym intelektualnym mostem.

A co do strzelania Ruskich i Amerykanów do biedronek, to nie da się tego tak łatwo opowiedzieć jw., bowiem cele ekonomiczne stanowią tylko mały procent wszystkich zakładanych celów możliwych do osiągnięcia za pomocą wojny lub konfliktu zbrojnego. Przykładem niech będą konflikty w Wietnamie, Korei, Falklandach albo Nikaragui. Ekonomia biedronek nie ma tu nic do rzeczy. Z drugiej strony, przykładem może być postulowana przez Michalkiewicza "wołynka" na Śląsku, która niszczy kilka kopalń i elektrowni i w efekcie kompletnie nic nie daje Ukraińcom, a już wcale "nie opłaca się" Niemcom. No bo kurcze co mają z tego Ukraińcy i Niemcy, że Polacy muszą wydać miliardy na odbudowę kawałka kraju, no co? Pytanie retoryczne i proszę sobie resztę poczytać w dziale o sposobach niszczeniu konkurencji gospodarczej, przejmowaniu firm i rozszerzaniu wpływów np. patentowych. W tym sensie nawet USA mogły nas wygruchać w latach 90-tych.

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [13:43] - smieciu | Link:

Odnośnie ostatniego akapitu. Według mnie sprawa wcale nie skomplikowana. Jest bardzo prosta: Pokój oznacza zyski dla wielu. Wojna dla wybranych. Niemcy nie mają żadnego interesu w wojnie. Ruskie też nie, jeśli tylko Polska miałaby być ofiarą. Amerykanie? Oni akurat żyją z wojen. Cały XX wiek to ich wojny, ruskie tego nie potrafiły, biły się zawsze przy granicy i między innymi z tego powodu ZSRR przegrał.
Wojna na Ukrainie czy w Polsce jest dla nich porażką. Przecież to widać. A i oni to wiedzą. Ruskie albo postawią wszystko na jedną kartę albo przegrają w lokalnym konflikcie. I z punktu widzenia Amerykanów tak należałoby zrobić. Wybrać teren konfliktu gdzieś przy ruskiej granicy i tam rozegrać.
Nasza rola jest w takim scenariuszu jasna do przewidzenia.

Obrazek użytkownika Pani Anna

20-09-2018 [14:09] - Pani Anna | Link:

W każdym pańskim wpisie pojawia się 500+, wyśmiewane na każdy możliwy sposób. Widać boli to pana jeszcze bardziej niż czerwonego bandziora balcerowicza. Co do reszty, to żal czasu na komentowanie.

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [16:24] - smieciu | Link:

Proszę się odnieść do konkretów. Czy pani w ogóle zrozumiała o czym jest mowa i DLACZEGO przykładowo krytykuję tak uparcie 500+? Z jakimi moimi argumentami się pani nie zgadza?

Obrazek użytkownika Ptr

20-09-2018 [14:51] - Ptr | Link:

Proniemieckie elity w Polsce , bez formalnego udziału samych Niemców ściągnęły na kraj szereg patologii, ruinę kraju w sensie wartości na wielu płaszczyznach  maskowaną kilkoma potiomkinowskimi wioskami na pokaz - kilkoma wieżowcami i obrazkami nielicznych autostrad. Umocnienie się tych elit jest najgorszym skutkiem tej polityki, gdyż są one zaślepione żądzą dokończenia dzieła. Nie uznają one pojęcia prawdy. Gdy im to pasuje przekonują , że czarne jest białe.
Więc jasne ,że perspektywicznie stosunki Polski z Niemcami nie moga być prowadzone przez te elity. 
Nie oceniam tutaj całości polityki.

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [16:32] - smieciu | Link:

To NIE JEST kwestia proniemieckości! Ten System patologii działa w większości krajów świata. Czy przykładowo podobne patologie w Brazylii czy Argentynie są wynikiem proniemieckich rządów? A może w Grecji? O to między innymi mi chodzi. Byśmy nie popadali w pułapkę uproszczeń.
Przecież jasne jest że Tusk wziąłby kasę od każdego. A my nie wiemy tak naprawdę czyje są banki, korporacje. Ale wiemy że światem kręci kasa. Tusk nie jest proniemiecki a zwyczajnie prokasowy. Jeśli powstania partia robiąca to samo ale będzie brać kasę od amerykanów to będzie ok?
Jeśli nie będziemy rozróżniać takich rzeczy, widzieć rzeczywistego problemu i wroga to zawsze będziemy podatni na manipulacje, motłoch będzie można podpuszczać by wyładował swoją agresję w kontrolowany przez zarządców sposób.

Obrazek użytkownika Ptr

20-09-2018 [17:57] - Ptr | Link:

Korupcja była bardziej polityczna niż kryminalna i była nakierowana na określone cele. Może niemieckość jest w okowach tzw. systemu, bardziej niż polskość. Z tego powodu niemieckość ma być i zwykle była stawiana wyżej i nabiera takiego poczucia wyższości. Zresztą popartego siłą gospodarki. 

Obrazek użytkownika Lektor

20-09-2018 [17:41] - Lektor | Link:

Wiesz co  śmieciu , zmusiłem się do przeczytania twojej notki,  i powiem ci szczerze – o mało nie zwymiotowałem.
Korwin Mikke twierdzi, że tylko 30% każdej populacji potrafi myśleć, a tylko 5% potrafi myśleć analitycznie. Jeśli to prawda to trudno się dziwić zawartości większości publikowanych notek na NB.
Z tego co czytam w twojej notce wiem, że nie mieścisz się w tych 30% (a już nie daj Boże w tych 5%, i jeśli ta cecha jest dziedziczona genetycznie to muszę ci z przykrością oznajmić, że nie masz żadnych szans.
 
 

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [20:24] - smieciu | Link:

Ciekawe ile procentów Korwin przydzielił ludzi którzy nie potrafią rzeczowo odnieść do sprawy, przedstawionych argumentów i muszą posługiwać się tekstami w stylu o mało nie zwymiotowałem.
A jeszcze ciekawszym zagadnieniem jest czy ktoś kto nic nie rozumie potrafi zrozumieć że nie rozumie?

Obrazek użytkownika Czesław2

20-09-2018 [18:15] - Czesław2 | Link:

Do Niemców nikt nic nie ma, oprócz tego że spowodowały w 20 wieku pośrednio i bezpośrednio śmierć ok 100 mln ludzi. Jeśli chodzi o współczesność w Polsce, nie jest winą Niemców, że dokonały ekonomicznego, czwartego rozbioru Polski. Winni są Polacy. Ci zdrajcy i miliony głupków, dla których Lidl to Europa. Długo nie mogłem jako młody człowiek zrozumieć rozpadu Polski w 18 wieku. Teraz rozumiem. Mentalność Polaków przez cztery wieki nie zmieniła się co Niemcy, mając okazję , wykorzystali w brutalny sposób.

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [20:23] - smieciu | Link:

Częściowo tak. Ale musimy pamiętać że 1989 nie byliśmy krajem niepodległym. Nadal nie jesteśmy. Aczkolwiek, oczywiście! Ludzie wciąż łykają propagandę (patrz wyżej na Lektora) wciąż jest ludny skłonny wybierać te same niezmiennie metody i rozwiązania polityczno-gospdarcze. Ale to też kwestia całkowitej kontroli mediów i wieloletniego prania mózgu. Ludzie nie potrafią sobie już wyobrazić czegoś naturalnego! Nie wiedzą na czym by to miało polegać. Masy są sterowanie za pomocą prostych bodźców. Coraz prostszych w obliczu coraz bardziej ograniczonego horyzontu umysłowego.
Dzisiaj nie jest to już jakąś polską cechą. Kto wie! Może jest całkiem odwrotnie. Jest jeszcze sporo względnie niezależnego myślenia w Polsce, choć wiadomo że w stosunku do ogółu mas bez większego znaczenia.
Ilu ludzi zagląda na naszeblogi, które przecież wcale nie są rewolucyjne. A te rewolucyjne portale też nie mają specjalnie większej widowni. System może nas spokojnie tolerować. A nawet mieć rozrywkę obserwując jak ktoś wykłada rzecz po rzeczy o co chodzi i nie ma to absolutnie żadnego znaczenia.

Obrazek użytkownika Teutonick

20-09-2018 [21:49] - Teutonick | Link:

Wszystko to i być może, jak zwykł pisywać nieoceniony Stanisław Michalkiewicz, ale weźmy również pod uwagę inną wersję wydarzeń - a może po prostu ktoś decyzyjny doszedł do wniosku, że w obecnej sytuacji geopolitycznej nie mamy co się kopać z koniem i samodzielnie porywać z motyką na którąś z okolicznych gwiazd, a jedyną możliwą do realizacji alternatywą na obecnym etapie - póki nasz dopiero co odzyskany zalążek samodzielnej państwowości jeszcze nie zdążył okrzepnąć - jest zwyczajnie dobór jak najpotężniejszego mecenasa, nie ulokowanego dodatkowo zbyt blisko naszych granic i tym samym przesunięcie się w hierarchii dziobania, licząc na to, że po drodze może się wiele wydarzyć (niekoniecznie korzystnego dla nas, ale tego rodzaju opcje uprawiając poważną politykę również należałoby brać pod uwagę i w miarę rozwoju sytuacji na bieżąco - stosownie do zastanych bądź też przewidywanych okoliczności - reagować), a obrany kurs nie ulegnie przesunięciu za sprawą mniej świadomych rzeczy, lub po prostu mniej asertywnych kontynuatorów?
Zdaję sobie sprawę, że jest to wariant może aż nazbyt optymistyczny, ale w coś w końcu wierzyć trzeba:) W nie sprowokowane ukrytymi działaniami macherów z zaplecza spontaniczne powstanie ni stąd ni zowąd nagle oddolnie uświadomionego ludu już nie pokładam nadziei - za stary jestem, a narzędzia do tego aby móc takimi ruchami pokierować mają wyłącznie ci, którzy są w posiadaniu wystarczających środków finansowych (patrz tzw. majdan), tymczasem zaś żaden milioner-filantrop śladem niesławnej pamięci Ben Ladena nie pójdzie, choć przyznaję - czasami tego rodzaju teatrzyki mogą się w pewnych obszarach wymknąć spod kontroli

Obrazek użytkownika smieciu

20-09-2018 [22:01] - smieciu | Link:

Taka teoria może i byłaby możliwa gdybyśmy szli na udry z UE i faktycznie zmieniali patrona. Tylko że wtedy należy najpierw przygotować grunt wśród ludu: przekonywać co do niecnych praktyk UE, tłumaczyć jaki to syf itd. By ostateczny skok nie był jakimś szokiem, nie został odebrany jako głupie PiSowskie absolutne poddaństwo wobec Amerykanów. Tymczasem jest odwrotnie: PiS zawsze, jednakowo deklaruje potrzebę istnienia UE oraz Polski w UE. Co więcej gada o wzmocnieniu armii, służb.
Podlizywanie się Amerykanom z jednoczesnym pozostaniem UE oznacza jedynie kolejne ssawki dojące Polskę. Cały ten unijny syf z ich władzą u nas przy czym trzebaby przecież jeszcze jakąś władzę oddać Amerykanom. Co nam by zostało?

No i właściwie kto miałby być patronem tego planu z naszej strony? Duda jak jakiś uczniak przy biurku profesora? Pokażcie mi inne podobne zdjęcie prezydenta kraju z Trumpem! A może Morawiecki, który nawet tam nie poleciał? No kto?
No i przypominam że Amerykanie zajęli się Polską przed PiSem! Oraz Trumpem!
A to sugeruje plan. Coś co po prostu zrobimy i zapłacimy za to. A jaki będzie wynik? Zgadujcie!

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-09-2018 [23:01] - Marek1taki | Link:

"a jedyną możliwą do realizacji alternatywą na obecnym etapie - póki nasz dopiero co odzyskany zalążek samodzielnej państwowości jeszcze nie zdążył okrzepnąć - jest zwyczajnie dobór jak najpotężniejszego mecenasa, nie ulokowanego dodatkowo zbyt blisko naszych granic i tym samym przesunięcie się w hierarchii dziobania"
To oczywista strategia, de facto realizowana przez PiS, aczkolwiek wstydliwie skrywana i traktowana jako bezalternatywna.
Niestety mecenas po jednej szumnej zapowiedzi aplikuje serię lewatyw. Nawet nie zdobył się na telefon do Dudy po telefonie Merkel - a chyba się domyślił o co chodzi skoro my się domyśliliśmy. W dodatku nas wydzierżawił kmiotkom z pustyni. Generalnie z mecenasa wyszedł sutener.

Obrazek użytkownika Ptr

21-09-2018 [11:13] - Ptr | Link:

Jednak wydaje się ,że Polska wraz z całym regionem międzymorza może mieć swoje 5 min. na prawdziwe zaistnienie ekonomiczne - nowa strefa rozwoju gospodarczego jednocześnie niekonfrontacyjna politycznie w stosunku do USA, a wręcz importująca, zakładam ,coraz więcej. ( Bałkany jak amerykańskie południe :) 
Ale chodzi o warunki brzegowe. Nie może dojść do konfliktu na bazie roszczeń, ani wymuszania lewicowych zmian, ani ubezwłasnowolnienia. Ameryka jest dwoista, zależy co weźmie górę - wszystko można zepsuć jedną decyzją. W zasadzie ciągle nie ma jasności co do tych warunków brzegowych.
Polska ma ukryte rany za które też mogłaby wystawić niemały rachunek. Zbrodnie wojenne. Powojenne.  Gdy katowano po wojnie patriotów, to duchowo całymi latami katowano cały naród. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-09-2018 [13:19] - Marek1taki | Link:

"Uchwalając budżet wojska USA na 2016 rok, członkowie Izby Reprezentantów Kongresu USA "polecili" Pentagonowi rozpoczęcie prac nad zmodyfikowaniem lądowych baterii antyrakietowych systemu AEGIS Ashore. Mają one zyskać zdolność do obrony przed samolotami i rakietami manewrującymi. Jedna z takich baterii ma stanąć w Redzikowie w 2018 roku, co oznaczałoby pojawienie się na północy Polski nieoczekiwanej silnej fortecy przeciwlotniczej. (http://www.tvn24.pl)
Kongresmeni podkreślają, że "Rosja wielokrotnie groziła atakami" na systemy AEGIS Ashore, wobec czego ich zdaniem USA mają "moralne zobowiązanie" bronić obsługujących je swoich obywateli. Nie chodzi więc o wsparcie Polski dodatkowym systemem przeciwlotniczym, ale o chronienie życia i zdrowia Amerykanów. Niezależnie od motywacji USA, Polacy mogą na tym zyskać. System AEGIS Ashore ma zostać uruchomiony w Polsce w 2018 roku na terenie starego lotniska wojskowego w Redzikowie niedaleko Słupska. Niemal identyczna instalacja jest obecnie stawiana w Rumunii. Obie mają być elementem europejskiej tarczy antyrakietowej, broniącej członków NATO przed rakietami (http://www.tvn24.pl)"
https://www.tvn24.pl/wiadomosc...
Mamy swoje 5 min. i Amerykanie już zainwestowali w kelnerów aby zmienić władzę w Polsce. Uzgodnienia były na szczycie NATO w Warszawie. I to są sprawy, które się toczą. W międzyczasie USA zmieniły swoje nastawienie w ostatnim roku na wrogi przyjmując akt447, pozwalając na harce swojego izraelskiego sojusznika. W tej atmosferze prezydent Duda łakomi się na jakieś podpisywania, o których jedynie co się dowiedzieliśmy, że przeciw Rosji co i tak sukces, że wiedza po co coś planują. Na tej samej konferencji Trump ostentacyjnie lekceważy temat, stawia więc amerykę jako niewiarygodnego partnera. Dla zatuszowania tego podstawia się zdjęcie Dudy podpisującego na stojąco aby potem media zajęły się brakiem krzesła. Tak samo jak brak miejsca w samolocie i brak krzesła w Brukseli przesłonił powód wyjazdu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zauważył to jeden z blogerów salonu24, ale też ne potrafił powiedzieć, że chodziło o sprzeciw wobec wojskowej integracji UE z Rosją. Tego nie było wówczas w mediach, tak jak teraz sedno spraw nie jest pokazywane.
Oczywistym warunkiem brzegowym ze strony Polskim, zrozumiałym dla opinii publicznej, byłoby m.in.  bezpieczeństwo w stosunku do roszczeń żydowskich i eksploatacji gospodarczej. Tymczasem USA stawiają warunek robienia łaski.

Obrazek użytkownika smieciu

21-09-2018 [13:55] - smieciu | Link:

Wątpię by zdjęcie z Dudą znaczyło cokolwiek innego niż faktyczne pokazanie jego pozycji w systemie. Co oni mają tuszować i dla kogo? Masy przecież dowiedziały się oficjalnie że Ameryka jest super, będzie nas bronić itd. Zdjęcie nie zmienia tego przekazu. I tak większość ludzi zdaje sobie sprawę że jesteśmy jedynie instrumentem. I tylko nasi muzycy mają albo i nie jakieś poważanie. Z krajem, który reprezentują.
Z drugiej strony zdjęcie to nie zatuszuje niczego wobec Rusków itp. Bo ich obchodzą zupełnie inne zdjęcia...

Spotkanie z Dudą można podsumować krótko: Traktują nas jak psa. Nasi politycy traktują siebie tak samo. Wszystkie ustalenia zapadają gdzie indziej. Ostatnią rzeczą, którą ktokolwiek ma na myśli jest polski interes. Dzisiaj to po prostu oksymoron!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-09-2018 [14:01] - rolnik z mazur | Link:

No niestety taka prawda. Dopóki Polacy nie wstana z kolan i nie przepędza tej bandy to nic się nie zmieni. Koniec z bulem albo bul bez końca. Pzdr
 

 

Obrazek użytkownika Ptr

21-09-2018 [15:06] - Ptr | Link:

Powód do dyskusji z tym zdjęciem jest ale nie ma dramatu. Bo Trump pomniejszając Dudę pomniejszyłby swój dobry wizerunek z Warszawy. Nie miał takich intencji.
Prezydent Duda jest żywiołowy, a tu trzeba spokojnego jak Orban, który ma to wszystko poukładane na 3 poziomy w górę i w dół. Ale z próżnego nie nalejesz. 
No jednak chodzi o najwyższy szczebel polityki i z tego powodu to wszystko może być trudne. Trzeba się w tym obracać na poważnie. 
Głosy krytyczne są bardzo ciekawe, naprawdę ważne, ale nadmierna krytyka ujawnia jednostronne nastawienie do tematu. Wielu komentatorów tak ma i wychodzi kicha.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-09-2018 [11:57] - rolnik z mazur | Link:

Śmieciu ja to widzę podobnie. Trudno się jednak przebić przez tą ciemną mase, która nie wyzwoliła się z myslenia schematami. I to widać i czuć na NB. 

Obrazek użytkownika smieciu

21-09-2018 [14:00] - smieciu | Link:

Dzięki. Ja często podkreślam że żyjemy w czasach absurdu. I tylko nieustanie mnie rozwala że ludzie biorą go na poważnie! Rozwala mnie że gdy napiszę coś co dla mnie oczywiste, naturalne, zgodne ze zdrowym rozsądkiem, logiką, to naskakują tu na mnie jakbym popełniał świętokradztwo. Świętokradztwo polegające na nazwaniu absurdu absurdem! Niesamowite jest dla mnie że w ogóle muszę pisać takie kawałki. Nie rozumiem jak można widzieć te rzeczy inaczej!
Lemingoza zatacza nie tylko coraz szersze kręgi ale i sięga coraz głębiej.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

21-09-2018 [14:27] - rolnik z mazur | Link:

Pierwszy krąg piekła. Solzenicyna.Jak na pozór inteligentni ludzie dają się wkręcić w absurdy. Żyjemy w śmieciowych czasach. Pzdr