Money makes the world go round

Zastanawiałem się, jak scharakteryzować wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych.

Pisałem, kreśliłem, poprawiałem, odkładałem zmięte kartki i próbowałem od nowa. Ale zawsze czegoś brakowało, wciąż było nie tak.

Aż przypomniałem sobie kultowy film „Kabaret” i doszedłem do wniosku, że znacznie lepiej ode mnie zobrazuje tę wizytę Liza Minnelli – vide:

https://www.youtube.com/watch?... 

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Piszecie Państwo, że notka banalna i niepoważna, więc mam do jej krytyków kilka pytań? A pamiętacie Państwo kontrakt na zakup F16 za 3,5 miliarda dolarów + offset, czyli korzyœci dla całej gospodarki? Czy ktoś coś może słyszał o tych wymiernych korzyściach z tego offsetu? Bo ja nie. Potem było wielomiesięczne gadanie o tarczy rakietowej, które okazało się bezużytecznym biciem piany również nie za darmo. Następnie były zakupione za ciężkie pieniądze patrioty bez głowic. I myślicie Państwo, że tym razem będzie inaczej? Wątpię. Dlaczego? Bo bogaty zawsze biednego wykoleguje.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-09-2018 [11:29] - Trotelreiner | Link:

Totalnie bez sensu...byle opluć...byle prowokować...byle zaliczyc wizytę na 10 portalach + FB i TT.
I niech mi nikt nie mówi,że on to robi za darmo!

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-09-2018 [13:56] - Pani Anna | Link:

W sumie nie wiadomo, jedni na starość oddają się szydełkowaniu, inni pisywaniu blogów...

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

20-09-2018 [01:31] - Vadim Niżyński | Link:

A niektóre panie nawet usiłowaniu komentowania np. na NB.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

19-09-2018 [15:50] - Vadim Niżyński | Link:

@Trotelreiner
Pewnie że nie za darmo: sam widziałem jak przyjmował jakieś ruble od wysłannika z Moskwy i to nie jeden raz!

Obrazek użytkownika Jabe

19-09-2018 [14:55] - Jabe | Link:

Tym razem biedny nawet krzesła nie miał.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

19-09-2018 [15:18] - Vadim Niżyński | Link:

Nie tylko krzesła nie miał, ale się pelętał za gospodarzem, który tokował  na tematy jego włącznie interesujące (Chiny, kandydat do amerykańskiego SN i t.d.),a nie gościa i całej jego wizyty w Białym Domu,do którego zapraszani byli przez amerykańskich prezydentów wszyscy polscy prezydenci po 1989 r. w pierwszym roku swojego urzędowania,a nie w czwartym.W dodatku gość  dowiedział się,że ewent. obecność stała amerykańskich wojsk w Polsce (co zresztą byłoby sprzeczne z naszą Konstytucją, o której przypominali przed Białym Domem witający gościa Polacy) kosztowałaby nie 2 mld dol., ale i o wiele więcej.
No to teraz si ę dowiem, że jestem opłacanym agentem Putina, żeby  obrzydzić wizytę Dudy u Trumpa. A tymczasem Putin przyjmował (już po raz drugi w tym roku w Moskwie, o wiele częściej niż w Warszawie!) na Kremlu swojego serdecznego przyjaciela,a zarazem przyjaciela J.Kaczyńskiego czyli premiera Orbana...

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

19-09-2018 [16:41] - Vadim Niżyński | Link:

Ale się chłopina namachał, żeby go widzieli jak idzie do Białego Domu...
https://www.facebook.com/30409...