Gdy kobieta bije "Rudą"

Stało się. Pani „Ruda z KOD” dostała w twarz. Zdania, jak zwykle, są podzielone, ale tylko po jednej stronie. Po prawej. Tu widać tak aprobatę dla zachowania pani Dominiki Arendt-Witchen - sprawczyni spoliczkowania, jak i dezaprobatę wyrażaną w tonie politycznej poprawności, bądź pełną szczerego oburzenia. Oczywiście kodziarze i im podobni w barwach i tonacji krzyku wyrażają tylko oburzenie i „Rudą” pewnie podniosą teraz do roli aktywistki-męczennicy. No cóż, aktywność nie tylko popłaca, ale i czasem odpłaca. Można powiedzieć, że „Ruda ” wydarła sobie tego liścia własną gębą. 

Czy popieram policzkowane, które jest formą przemocy fizycznej? Co do zasady – nie. Ale gdy się tak głębiej, albo nawet szczerzej zastanowię, to już taka pewna nie jestem. Dlaczego? Dlatego, że tak postawione pytanie pozbawia całe zdarzenie kontekstu. A właśnie kontekst – powód i okoliczności są w ocenie „dania z liścia” kluczowe. A te w tym przypadku działają na korzyść pani Arendt. Przypomnijmy je. Jest niedziela, Plac Piłsudskiego w Warszawie, uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, związane z Dniem Weterana, na które przybyli polscy weterani z całego świata, podniosła atmosfera, wymagająca szacunku wobec Gości. I co? I rozlegają się okrzyki „Konstytucja!” z repertuaru KOD w wykonaniu „Rudej”, pani znanej już w całej  Polsce z rozbijania spotkań kandydata PiS na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego, atakowania brzuchem Bogu ducha winnego starszego mężczyznę i generalnie udziału w demonstracjach antyrządowych ze szczególną agresją słowną, wręcz napastliwością. Dodać należy, nigdy nie potępioną przez jej współplemieńców ani polityków z gatunku totalni.

Czyż już to nie wystarczy, aby powiedzieć, że pani „Ruda” tych liści nagrabiła sobie znacznie więcej niż tylko jeden od stającej w obronie honoru weteranów pani Arendt? Czyż to nie wystarczy, by nie powiedzieć, że „Ruda” ma więc fart, że dostała po raz pierwszy, i szczęście, że prawacy jednak nie są aż tak bardzo skorzy do odpłacania się oko za oko? Wystarczy. Ale oczywiście to, że w ogóle „Ruda” dostała w twarz tak za bardzo, a może w ogóle, nie powinno nas radować. Głównie dlatego, że po stronie kodziarzy i tym podobnych wrzeszczygęb, dla prowokacji i wzmocnienia ich przekazu znacznie teraz wzrośnie wielość „twarzy”, które aż się proszą, by obłożyć je liściem. A przecież nikt rozsądny nie chce eskalacji agresji, która miałaby wymknąć się spod kontroli.

Więc co teraz robić? Myślę, że każdy musi robić swoje. Jeśli pani "Ruda" wniesie akt oskarżenia, bo naruszenie nietykalności cielesnej jest ścigane z oskarżenia prywatnego, to wymiar (nie)sprawiedliwości będzie musiał się tym zająć. Szef MSW już zabrał głos, który nie mógł brzmieć inaczej. Pani Arendt zachowała się honorowo i złożyła rezygnację z funkcji pełnomocnika wojewody, i niestety, myślę, że ta rezygnacja powinna zostać przyjęta, gdyż to umocni honor pani Arendt, który jest cenniejszy niż funkcja. A my, panie i panowie, sami dokonajmy oceny (nie)właściwości postępowania, odpowiadając sobie na pytanie, której z pań oddalibyśmy pod opiekę własną godność, której z pań uścisnęlibyśmy dłoń, a której wręczylibyśmy bukiet... liści, takich rudych, płomiennych, tym bardziej, że jesień tuż-tuż i okazji do ich dawania-zbierania będzie pewnie cała moc.

Ale, ale, może jednak lepiej niech leżą na ziemi? Czasem nie warto sobie rąk brudzić...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-09-2018 [12:53] - rolnik z mazur | Link:

Tekst super. Nie wiem, czy ta " Ruda ) ma zdolność honorową zgodnie z kodeksem Bohdziewicza. Lepiej by było dla pani Arendt ( z punktu widzenia polskiego ( bez ) prawa ) splunąć " Rudej " w twarz i udając zatroskanie spytać " O k.... deszcz zaczął padać !". Teraz bowiem  może się okazać, że " Ruda " zrobi obdukcję, która stwierdzi, że uderzenie z liścia spowodowało utratę reszty szarych komórek-  co może skutkować sporymi roszczeniami finansowymi w stosunku do p. Arendt. Uderzenie z liścia jest ścigane z urzędu i karane dotkliwie natomiast za zdradę państwa i narodu można nawet dostać " orła białego ". Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika smieciu

03-09-2018 [13:26] - smieciu | Link:

Ech, myślę że tam wszyscy na górze są szczęśliwi. Jest temat na parodniowe bicie piany.
No i ta polaryzacja. Przylać KODowi. To brzmi dobrze. Jak można nie popierać pani Arendt, Jakiego i ich wszystkich. Przecież leją zdrajców.
I już pewnie nawet nie będzie można zadać pytania czy faktycznie leją? I czy zdrajców? Skoro ta cała Ruda jest jedynie błaznem a może nawet osobą upośledzoną psychicznie.

Obrazek użytkownika xena2012

03-09-2018 [16:21] - xena2012 | Link:

A oglądał Pan chociaż ten króciutki filmik? Samotna pani Arendt naprzeciw tłustej megiery i jej kompanów nie pierwszy raz zakłócająch uroczystości,bijących ludzi wyzywających,zachowujących się haniebnie wobec weteranów swoimi wrzaskami.A Pan to lekko traktuje przyganiając nam że popieramy panią Arendt.W końcu ktoś powiedział -dość.Nie znany polityk,nie wysoki urzędnik tylko kobieta.

Obrazek użytkownika smieciu

03-09-2018 [16:44] - smieciu | Link:

Ale ja nie mam nic przeciw mordobiciu. Błąd polegał na tym że nie dostała pięścią w nochala i nie zostało to poprawione kopniakiem :) Byłoby wyraziście. No i oczywiście pani Arendt nie powinna ustępować. To przede wszystkim. Bo jeśli miała rację to zrobiła dobrze. Ten błąd teraz będzie się ciągnąć jak glut.
Że nie powinna lać itd.
Ale i tak najgorsze jest to że chodzi jedynie o spektakl dla mas. Ci źli KODowcy vs dobrzy PiSowcy. Tak to zostanie przedstawione. Żeby lud musiał się spolaryzować stanąć po czyjejś stronie. Poprzeć. Choć jedno i drugie tyle samo warte.
Na dole spotka się KODziarz z PiSowcem i pacnie w pysk. A na górze, tak jak zawsze. Szampan, wineczko. Tak jak Duda z Solorzem. Morawiecki ze swoimi bankowcami od Sorosa. Lud ma swoje rozrywki, elita swoje. Marionetki się tłuką i oburzają. A elita układa dalsze plany.

Które mogą zakładać także i wzrost napięcia. Jeśli z jakiegoś powodu sytuacja się zaostrzy i mordobicie stanie się powszechne to ważne jest by ludziom podstawić tych co leją w słusznej sprawie. Trochę poleją, ludzie się rozładują potem powiedzą co dalej i lud posłusznie wróci do roboty.
Zadowolony.
 

Obrazek użytkownika Lektor

03-09-2018 [17:07] - Lektor | Link:

Ty, idź lepiej wynieś śmieci boś durny jak osioł.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

03-09-2018 [13:40] - Imć Waszeć | Link:

Ktoś się tu niedawno rozpisywał, że PIS ma po wyborach pełnię władzy ustawodawczej i wykonawczej. Kurczaczki, jak ja dawno nie słuchałem bajek o smokach i krasnoludkach ;)
Jesteśmy demokracją szemraną, bo jak coś szemrze za kotarą, to rząd zaraz zmienia zdanie.

Obrazek użytkownika xena2012

03-09-2018 [16:23] - xena2012 | Link:

Ruda nie tylko zrobi obdukcję,ale zacznie udzielać  wywiadów w niemieckich i polskojezycznych szmatławcach.

Obrazek użytkownika Teofila77

03-09-2018 [19:20] - Teofila77 | Link:

Całkiem możliwe, niewykluczone - jak mawiają niektórzy. A może zaskoczy nas wszystkich i zamilknie?

Obrazek użytkownika xena2012

03-09-2018 [16:23] - xena2012 | Link:

Ruda nie tylko zrobi obdukcję,ale zacznie udzielać  wywiadów w niemieckich i polskojezycznych szmatławcach.

Obrazek użytkownika Teofila77

03-09-2018 [19:07] - Teofila77 | Link:

Dziękk. A co do zdolności honorowej Rudej, hm... chyba wiadomo?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-09-2018 [13:15] - wielkopolskizdzichu | Link:

Od kiedy wypowiadanie nawet podniesionym tonem słowa "konstytucja" jest czymś niegodnym?

BTW
Proszę sobie przypomnieć zachowania mieniących się Lepszym Sortem na Cmentarzu Powązkowskim w czasie składania wieńców na grobach Powstańców Warszawskich przez Komorowskiego.  

Obrazek użytkownika xena2012

03-09-2018 [16:12] - xena2012 | Link:

A czy to rude babsko w ogóle wie co to konstytucja? Dostaje pieniądze za udział w zadymach więc chyba jakieś ,,koszty ''własne musi uwzględnić.

Obrazek użytkownika Jabe

03-09-2018 [16:31] - Jabe | Link:

Skąd Pani wie, że dostaje pieniądze?

Obrazek użytkownika Lektor

03-09-2018 [17:02] - Lektor | Link:

Na mieście o tym mówią palancie.

Obrazek użytkownika Teofila77

03-09-2018 [21:03] - Teofila77 | Link:

Odkąd konstytucja stała się w rękach kodziarzy cepem, sierpem i młotem i zostala zbrukana przez "ulicę i zagranicę".

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-09-2018 [19:58] - wielkopolskizdzichu | Link:

Odkąd wiara w Boga stała się narzędziem władzy, można ją nazwać wiarę w Boga zbrukaną. Jaka kara doczesna powinna dotykać tych którzy ja brukają? Walenie po pysku czy od razu stryczek lub spalenie w .....biurze poselskim?

Obrazek użytkownika Jabe

03-09-2018 [15:02] - Jabe | Link:

Czyli jestem przeciw, a nawet za.

Co właściwie robiła owa Ruda, że honorowi uchybiła? No bo tłumaczenia, że jej plemię się zachowuje niegodnie nie przyjmuję do wiadomości. Nie akceptuję kolektywizmu.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-09-2018 [15:23] - rolnik z mazur | Link:

Pracowała na ulicy. Byc może nawet stała pod latarnią. Już sam nick " Ruda " jest typowy dla tego środowiska. Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

03-09-2018 [15:28] - Jabe | Link:

A ta druga gdzie pracowała?

Obrazek użytkownika xena2012

03-09-2018 [17:04] - xena2012 | Link:

,,Ta druga'' jak Pan pogardliwie określa była Pełnomocnikiem d/s obchodów 100lecia Niepodległości Polski.Była,bo zrezygnowała z tej funkcji.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

03-09-2018 [17:18] - wielkopolskizdzichu | Link:

Trudno łączyć funkcję mordobijki z stanowiskiem opłacanym z publicznej kasy, aczkolwiek widać po tezach blogerów i komentatorów, że wizja szwadronów  utrzymywanych za państwową kasę, które nieprawomyślnych będą fizycznie naprowadzać na ścieżkę prawdy, nie jest im obca.

Obrazek użytkownika Teofila77

03-09-2018 [19:25] - Teofila77 | Link:

Pomieszanie z poplątaniem. Nawet trudno to skomentować. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-09-2018 [21:34] - Marek1taki | Link:

Ciekawe co powiedziałaby brunetka gdyby to blondynka biła rudą?