Czemu wciąż musi trwać wojna między PiS-em i Platformą?

Dedykowane trochę zanadto rozdokazywanej władzy dobrej zmiany - https://www.youtube.com/watch?... 

Od dłuższego czasu męczyło mnie postawione w tytule pytanie. Zastanawiałem się, dlaczego przez tyle lat na polskiej scenie politycznej nie wykształtowała się żadna nowa jakość polityczna, która położyłaby kres bratobójczej wojnie polsko polskiej między partiami Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska?

I niestety dochodzę do wniosku, iż jest to pokłosie genialnej w swej prostocie komunistycznej sztuczki socjotechnicznej, o czym za chwilę, - polegającej na okresowo przemiennym utwierdzaniu raz jednych, raz drugich Polaków w poczuciu awansu społecznego, a co za tym idzie umacnianiu ich w przeświadczeniu, że przynależą do narodowej elity narodu, która jest lepsza od gorszej reszty społeczeństwa.

A teraz, celem historycznego uzasadnienia powyższego wniosku powtórzę wybrane fragmenty tego, co napisałem w styczniu 2011 w obszernym eseju pt. „Nabrani przez redaktora” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... będąc wszakże wówczas, jak dziś widzę błędnie przekonany, iż problem ten dotyczy tylko orędowników Platformy Obywatelskiej.  Oto te fragmenty, cytuję:

Jak starsi pamiętają, a młodsi niestety już nie, gdyż nie mieli się skąd o tym dowiedzieć, w latach powojennych (lata 40/50) komuniści dokonali bardzo sprytnej socjologicznej sztuczki. Z zacofanej i zabiedzonej prowincji przerzucono wtedy do miast rzesze prostych i niewykształconych ludzi. W miastach, zazwyczaj w pobliżu zakładów przemysłowych, pobudowano dla nich nowe dzielnice, a w nich bloki, które im się zdały pałacami. Potem im umożliwiono zrobienie zaocznej matury, co oni uznali za awans społeczny. To ci właśnie ludzie, z grubsza okrzesani w hotelach robotniczych i temu podobnych ośrodkach krzewienia kultury masowej, przepoczwarzyli się z czasem w coś w rodzaju „przyzakładowych wierchuszek”. Słowem ni pies, ni wydra, albo, jak kto woli bezideowy twór bez rodowodu (…).
W następnym pokoleniu (lata 60/70), ich dzieci pokończyły już częściowo studia tworząc grupę „nowej inteligencji”. Tu skłaniałbym się ku zastąpieniu terminu „nowa inteligencja” określeniem „klasa ludzi wykształconych w pierwszym pokoleniu”.
Po upadku komuny wydawało się przez moment, że nastąpi odrodzenie prawdach polskich elit, ale proces ten skutecznie storpedowali zbałamuceni przez pewnego redaktora wnukowie tych, których w latach 40/50 przesiedlono do miast. W tym przypadku, ten materiał ludzki został wykorzystany, trzeba przyznać sprytnie przez owego redaktora Gazety Wyborczej. Mechanizm był identyczny jak w okresie powojennym, czyli utwierdzenie ludzi w poczuciu społecznego awansu.
O ile sztuczka z „awansem społecznym prim” (tata 40/50) polegała na utwierdzeniu prostych i niewykształconych ludzi w przekonaniu, że przynależą do lepszej od reszty społeczeństwa awangardy władzy ludowej, to trik z „awansem społecznym bis” (po upadku komuny) polegał na utwierdzeniu ich już z grubsza okrzesanych i lepiej wykształconych wnuków w poczuciu, iż przynależą do grupy światlejszych i bardziej od reszty społeczeństwa postępowych elit III RP. W pierwszym przypadku wykorzystano ciemnotę i niedouczenie, w drugim próżność, pychę i kompleksy ludzi, których na swój prywatny użytek nazywam „intelektualnie nowobogackimi”.
Bezsprzecznie sprytny redaktor Gazety Wyborczej doskonale znał odbierającą rozum magiczną moc utwierdzenia „nowobogackiego inteligenta” w przekonaniu o przynależności do krajowej elity. Pan redaktor Michnik wiedział, że jak takiemu powie, że przynależy do crême de la crême III Rzeczypospolitej, to on nie dość, że w to głęboko uwierzy, to jeszcze będzie owego społecznego awansu (bis) bezkrytycznie bronił do ostatniej kropli krwi. Więcej, w obawie przed utratą nowego statusu wyróżniającego go ponad resztę „ciemnego” społeczeństwa, taki delikwent zrobi dosłownie wszystko, byle się świat nie dowiedział, co sobą reprezentuje naprawdę. I tu moim zdaniem leży tajemnica irracjonalnie wysokich notowań obecnie rządzącej partii, popieranej w znakomitej większości przez takich właśnie ludzi. Popierających bezkrytycznie, w obawie, że ewentualny upadek tej partii grozi weryfikacją elit, co dla nich oznaczałoby możliwość utraty ich awansu społecznego (bis).
A więc ważną rolą dziennikarzy jest wytłumaczenie im, że choć w większości przypadków kulturalni i całkiem nieźle wykształceni, stanowią jednakże grupę inteligencji szeregowej, której daleko do krajowych elit. Więcej, trzeba ich przekonać, że utrata bądź wyrzeczenie się ich nieuprawnionego statusu (przynależności do elity) to nie żadna klęska, ale wręcz przeciwnie, powrót na sprawiedliwie im przynależny szczebel w hierarchii społecznej. Że jeśli się z tym pogodzą, staną się bardziej autentyczni, a co za tym idzie bardziej wiarygodni. Że nie będą się musieli już bać o utratę nienależnego statusu. Że nie będą już musieli brnąć w zakłamanie. No i co najważniejsze, będzie im wtedy łatwiej się porozumieć z resztą społeczeństwa, że staną się znowu częścią narodowej wspólnoty….
”, koniec cytatu. Zdradzę Państwu także, iż ten tekst zauważył wtenczas Jarosław Kaczyński, o czym mnie poinformował listem urzędowym, w którym odniósł się do poszczególnych akapitów mojego eseju.

Dlaczego ten tekst przypomniałem?

Bo gdy patrzę, jaką ciemnotę wciskają do głowy zagorzałym miłośnikom Platformy podszczuwacze z antypisowskiej telewizji TVN24, ale także, gdy widzę, jakie bzdety i z jak dziecinną łatwością przekazuje „ludowi pisowskiemu” nie mniej zakłamana TVP Info, - odnoszę nieodparte wrażenie, iż mieszkam w kraju, gdzie media należące raz do jednych raz do drugich zamieniły Polskę w jeden wielki dom wariatów, a moja ojczyzna weszła już w ostatnie stadium paranoidalnej schizofrenii zrodzonej z maniakalnej nienawiści platformersów do pisowców, - i odwrotnie. 

Powiem więcej. PiS i Platforma po prostu muszą ze sobą nieustannie wojować, gdyż ostateczna wygrana jednej z tych partii byłaby jednoznaczna z jej śmiercią polityczną, - gdyż ci definitywni zwycięzcy nie mieliby, na kogo winy zwalać i mamić ludzi, jacy źli są ci drudzy, którzy w każdej chwili mogą powrócić do władzy, - a jeszcze do tego na polską scenę polityczną mogłaby się nie daj Boże wedrzeć jakaś nowa jakość polityczna. Więc dla zmyły, żeby obywatele myśleli, iż jest praworządnie i sprawiedliwie, obie te „wojujące ze sobą” partiokracje od czasu do czasu spektakularnie wymieniają się władzą w systemie wahadłowym. Po każdej takiej zmianie warty, ciemny lud przez jakiś czas żyje w złudnym przeświadczeniu, że teraz już na zawsze będzie dobrze i uczciwie, a winni dostaną za swoje. A, gdy po jakimś czasie okazuje się, iż znowu jest jak było, zaś żadnemu przestępcy włos nie spadł z głowy, - następuje kolejna zmiana warty.

Nie byłbym także sobą, gdybym nie powiedział otwarcie, że tym razem, po wyborach 2015, rolę Gazety Wyborczej przejęła Gazeta Polska i internetowy portal „wPolityce”, - zaś jak obecnie słucham wypowiedzi niektórych działaczy PiS-u, że tylko oni mają monopol na prawdziwą polskość, bo to oni raz na zawsze Polskę zdekomunizują, - a jednocześnie widzę ilu byłych prominentnych pezetpeerowców piastuje w Prawie i Sprawiedliwości ważne funkcje partyjno-państwowe, zaś twarzą pisowskiej reformy sądowniczej zrobiono (Sic!) byłego funkcyjnego pezetpeerowskiego prokuratora to  nie mogę się opędzić od myśli, że to nie tylko Donald Tusk, lecz także Jarosław Kaczyński „odgapił” od powojennych komunistów, a pośrednio od Adama Michnika, niezawodny trick polegający na utwierdzeniu tym razem „ludu pisowskiego” w przeświadczeniu ich awansu społecznego, co w tym przypadku skutkuje utwierdzaniem się „ortodoksyjnych pisowców” w przekonaniu, że PiS będzie rządził zawsze, a także objawia się coraz bardziej butnym mniemaniem rzeczonych ortodoksów, iż są „lepszymi Polakami”, którzy zawsze wiedzą lepiej.  

Sęk wszakże w tym, że choć napędzane siłą bezwładności pisowsko peowskie wojenne perpetuum mobile pracuje nadal, - to Polska znajdująca się w stanie permanentnej wojny Polaków z Polakami wciąż buksuje w miejscu w pogoni za Europą pierwszej prędkości. Bo prawda jest taka, że żadna władza nie może być silna i na dłuższy dystans sprawnie rządzić mając za sobą jedynie połowę obywateli. 

I tak, od kilku dekad, co jakiś czas w trybie wahadłowym PiS i PO wymieniają się władzą, - a ja aż się boję pomyśleć, iż być może właśnie o to chodzi, a także strach mnie oblatuje na myśl, kim jest i gdzie urzęduje rzeczywisty kierownik tej peowsko pisowskiej karuzeli.

Przemyślcie Państwo na spokojnie to, co napisałem i nie mówcie proszę, że znów jątrzę, - bo ja naprawdę chcę dobrze dla Polski i chciałbym w roku 2019, podobnie jak jesienią 2015, jeszcze raz z pełnym przekonaniem na PiS zagłosować. Jest jeszcze czas na opamiętanie!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Przeczytajcie Państwo koniecznie dodane do notki komentarze, bo to moim zdaniem przebogaty materiał socjologiczno-politologiczny pokazujący rzeczywiste nastroje i opinie społeczeństwa polskiego w rzeczonej sprawie, według mnie bardziej wiarygodne niż sondaże zlecane przez partie polityczne. Tym razem wyjątkowo na komentarze Internautów nie odpowiedziałem, bo nie chciałem w żaden sposób wpływać na rozwijającą się dyskusję komentatorów. Tu na Naszych Blogach jak zwykle nie ma dyskusji komentatorów, a zamiast tego jest z drobnymi wyjątkami tylko opluwanie autora notki przez zawsze tę samą grupę... - sami sobie Państwo dobierzecie stosowny określnik, - co też jest wiele mówiące. Natomiast poważnych Internautów zapraszam do lektury licznych i rzeczywiście wartościowych komentarzy na Salonie24, gdzie również opublikowałem tę notkę - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

25-08-2018 [19:34] - Jabe | Link:

„My byśmy chcieli, ale tamci nie chcą i są podli, a z takimi się nie bratamy, tylko ich zwalczamy”.

Obrazek użytkownika Lektor

26-08-2018 [00:00] - Lektor | Link:

Dobrze Jabe, dobrze ! Komentujesz coraz lepiej. Wierzę, że z ciebie coś wyrośnie. Nie, nie, nie będę precyzował co. Na razie wystarczy ci, że jesteś coraz lepszy.  Acha, dobrze Jabe, tylko tym razem zapomniałeś dopisać, że w twoim wspaniałym komentarzu „My” to członkowie i zwolennicy PIS, a  „tamci„  to członkowie i zwolennicy totalnej opozycji, lub inaczej mówiąc złodziei, zdrajców i kłamców.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-08-2018 [20:27] - Pani Anna | Link:

        No cóż tu powiedzieć. Ludzie z natury się dzielą, chociażby na mądrych i głupich, uczciwych i złodziei. Jeżeli chciałoby się te dwie grupy na siłę "pojednać", to może nam wyjść taka właśnie  hybryda, z jaką tu mamy do czynienia, tzn. osioł z tytułem dr. To ja już zdecydowanie  wolę  bardziej czytelny podział na Po i PIS.  
 

Obrazek użytkownika xena2012

25-08-2018 [20:52] - xena2012 | Link:

Obecna władza nam się rozbrykała?A mozna wiedziec w czym?Proszę przytoczyc jakieś argumenty, przykłady zamiast płomiennych notek.Bo ja widzę tylko opozycję i to nie rozbrykaną a szalejącą z nienawiści i niszczącą obecną władzę wszelkimi metodami:kłamstwem,donosicielstwem,ordynarnymi wypowiedziami.Proszę sięgnąć do taśm z Sowy,do morderstwa w Biurze PiS w Łodzi,do namawiania w Brukseli do nałożenia sankcji na Polskę do niezliczonych afer PO zanim będzie Pan jak to ma w zwyczaju atakować PiS.  Nie ma żadnej wojny Polaków z Polakami jest tylko nieustanny chamski atak opozycji,i sprzyjającym jej mediom i blogerom przy dużej cierpliwości i tolerancji włładzy do skandalicznych zachowań PO i jej akolitów Stawia Pan znak równości między PO i PiS lekko stwierdzając,ż obie partie sa sobie potrzebne?Nic bardziej błednego i głupiego,bo gdyby nie zachowanie opozycji potrzebne Polsce reformy już dawno byłyby wprowadzone.I proszę nie wycierać sobie ust,, ludem pisowskim'' pogardzając ich pochodzeniem,awansem społecznym o których Pan nawet nie wie ale z góry krytykuje.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

26-08-2018 [05:36] - ExWroclawianin | Link:

@xena2012

200/100

Bardzo dobry i MERYTORYCZNY wpis. Jest dokladnie tak jak pani opisuje. Nie ma kraju w Jewrokolchozie lewackim i nawet na swiecie aby mial TAK PODLA i ZAPRZANSKA OPOZYCJE ktora skarzy sie do wszystkich na swiecie aby ukarac wlasny kraj......Nie ma drugiego takiego kraju, chcialbym widziec np. reakcje Putina na tak nikczemne zachowanie. Problem jest w tym ze PiS za bardzo cacka sie i certoli z tymi wszystkimi zdrajcami KTORZY LAMIA PRAWO w Polsce, a PiS NIC. I dlatego ze mamy NADAL panstwo TEORETYCZNE to tak sie dzieje....Ten brak zdecydowania i BRAK ROZLICZENIA MORDERCOW (Smolensk2010, Jolanta Brzeska w Warszawie, Lepper, Petelicki, chorazy Mus, i wielu, wielu ktorzy zgineli w podejrzanych okolicznosciach) ORAZ ZLODZIEJI I OSZUSTOW ktorzy kradli "na potege" i okradli Polske na ponad 260 mld zl oraz te wszystkie afery z Amber Gold, SKOK Wolomin, afrea hazardowa, afera Bula "Chrabiego" Komorowskiego PRO CIVILI i setki innych TYLKO ZEMSZCZA SIE NA dzisiejszej wladzy PiS-u ZA ZANIECHANIE I BRAK PROCESOW SADOWYCH. Polacy chca wladzy ktora nie tylko pokieruje dobrze gospodarke, OBNIZY PODATKI DLA OBYWATELI, PRZYWROCI PRAWDZIWA NAUKE HISTORII do szkol wszystkich szczebli, ale I ZABLOKUJE NAPLYW IMMIGRANTOW ktorzy nie sa z naszego kregu kulturowego a spowoduje SZYBKI I REALNY WZROST PLAC tak aby juz Niemiec nie zarabial za te sama prace 4-5 razy tyle co Polak. Bledem PiS-u jest sprowadzanie z Ukrainy i Azji taniej sily roboczej ktora "wypycha" Polakow z Polski ktorzy NIEPOTRZEBNIE WSPOMAGAJA WROGIE nam gospodarki panstw EU z Niemcami na czele. Niech rzad PiS-u przestanie sie martwic o zachodnie korporacje a zacznie w koncu robic cos dla Polakow. Rzad PiS-u nie moze dbac o interesy Niemcow, Zydow, Ukraincow TYLKO WYLACZNIE MUSI DBAC O INTERESY POLSKIE. A jezeli tego nie robi to czas wyslac do Sejmu NOWYCH POSLOW co beda realizowac wylacznie POLSKI PROGRAM. Najwyzszy czas OPODATKOWAC WSZYSTKIE ZACHODNIE SKLEPY wielkopowierzchniowe, niech nam nie robia laski, jak wykazuja straty to NIECH SIE WYNOSZA Z POLSKI. Dosyc okradania Polakow. Wprowadzic PRAWO ktore zrepolonizuje media, a media ktore JAWNIE szczuja przeciwko Polsce pozbawic KONCESJI I LICENCJI NA NADAWANIE. Zrobic w koncu porzadek i przeprowadzic PRAWDZIWA LUSTRACJE I DEUBEKIZACJE NA WSZYSTKICH PANSTWOWYCH posadach. Przeznaczyc min 3% PKB na Wojsko Polskie  oraz 2.5% PKB na szkolnictwo wyzsze, zainwestowac w Polskie uniwersytety i pogonic bolszewickich zaprzancow. Zrobic w koncu porzadek z sadownictwem i prokuraturami. Docelowo przeznaczyc 8% PKB na sluzbe zdrowia i wyeliminowac PATOLOGIE. W KONCU ZMIENIC CALKOWICIE Konstytucje RP tak aby odpowiadala na dzisiejsze wyzwania i PROMOWALA Polske i Polakow. Wprowadzic Kare Smierci za najbardziej ciezkie przestepstwa oraz za ZDRADE POLSKI, zbudowac do konca siec BEZPLATNYCH autostrad aby wszedzie mozna bylo dojechac szybko i bezpiecznie!!!    

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

26-08-2018 [20:34] - Zygmunt Korus | Link:

PO już dawno powinno zostać zdelegalizowane jako mafia polityczna (na podstawie przestępstw jego przywództwa):
http://naszeblogi.pl/25966-ani...
http://naszeblogi.pl/58654-cel...

Obrazek użytkownika Novalia47

26-08-2018 [23:14] - Novalia47 | Link:

@Zygmunt Korus
Pan  podobno - jak sam twierdzi - działał w anty PRL-owskiej opozycji, a teraz nawołuje do zlikwidowania opozycji dlatego tylko,że jako fan PiS-u nie podziela Pan ich poglądów, że to obecna władza demoluje Polskę.?! Taki z Pana był bojownik o demokratyczną, wolną Polskę?!

Obrazek użytkownika Lektor

26-08-2018 [12:20] - Lektor | Link:

Pani xeno2012,  jak dotąd najlepszy komentarz na NB.  BRAWO !
 
Anty PIS-owski psychiatryk: PO, PSL, Now., SLD:
Wygramy z PIS, pogonimy PIS, odsuniemy PIS od władzy, jak będziemy mieć milion na ulicy to będą wyskakiwać przez okna, dechami po głowach, potrzebna siła fizyczna, PIS wziął miliony a wszystko drożeje, PIS chce polexitu, PIS łamie Konstytucje,wyłączyć rząd, dorżnąć watachę , .......................itd. PIS, itd. PIS, itd. PIS .............................
 
A PIS punktuje psychiatryk i spokojnie robi swoje:
- odzyskuje od złodziei (głównie z PO i PSL) miliardy i daje rodzinom (500+), dzieciom (dobry start), emerytom (podważki świadczeń, darmowe leki, obniżenie wieku), niepełnosprawnym (dostępność+), rolnikom (dopłaty, odszkodowania, holding skupu, handel), młodym (mieszkanie+, ułatwienia w biznesie, b. niskie bezrobocie), gminom (drogi lokalne, mosty, obiekty sportowe i inne), Polsce (przekop mierzei, CPK, gazociąg z Norwegii i rozbudowa gazoportu, porty morskie i żegluga śródlądowa, bezpieczeństwo Polaków itd, itd, i kolejno wprowadza reformy państwa (obecnie reforma sądownictwa, a w najbliższej przyszłości reformy urzędów i urzędników oraz repolonizacja mediów) .......................
 
I systematycznie zyskuje w sądażach.  Obecnie już 44%.  BRAWO !!!
 
 

Obrazek użytkownika tricolour

26-08-2018 [13:09] - tricolour | Link:

Jak w takim razie oceni Pani zachowanie posłanki Piotrowicz wyzywającej Unię Europejską od szmat, ale kandydująca jednocześnie do Europarlamentu, po kasę? A inne jej skandaliczne i wulgarne wypowiedzi? A jak ocenia Pani komunistycznych aparatczyków, oskarżycieli działaczy Solidarnościowych, którzy teraz są w nowych władzach Polski?

O tym pisze nasz bloger, że nic się nie zmienia...

Obrazek użytkownika Lektor

26-08-2018 [14:22] - Lektor | Link:

Widzisz „tricolour”, ty bardzo mało widzisz !  My bardzo dobrze oceniamy panią Pawłowicz, która tak jak my nie trawi przestępców z PO, PSL  i Nov. To są złodzieje, zdrajcy i kłamcy, a ona ma odwagę im to otwarcie powiedzieć.  Słuchaj tricolour, UE z pieprzonym lewactwem  w jej kierownictwie jest totalną szmatą i właśnie tacy ludzie jak Prof. Pawłowicz powinni być wybrani do Europarlamentu, by od środka przywrócić UE do normalności !!!  Jeśli zaś głupku uważasz, że pani Pawłowicz wypowiada się skandalicznie i wulgarnie, to tylko dlatego, że zniża się do takiego poziomu, aby tacy m.in. jak ty zrozumieli  to co chce im przekazać !
Ty tricolour, jeśli zaś chodzi o pana Piotrowicza, to prawdą jest, że należał kiedyś do PZPR, ale „wyspowiadał się” z tego grzechu, przyznał się, że popełnił ogromny błąd, przeprosił i przyżekł, że nigdy więcej !  Dlatego PIS mu wybaczył, tak jak wybaczyłby wielu innym, i przyjął w jego szeregi. Jest niezastąpiony w jego pracy, a w reformie sądownictwa – bryluje.
Dziwię się, że tak te dwie osoby przeszkadzają ci w PIS-ie, a nie przeszkadzają ci setki kłamców i złodziei z PO i PSL, dziesiątki zdrajców z PO i dziesiątki przygłupów z Now., SLD, Razem i innych lewicowych gnojków. I na koniec ,  puknij się – wiesz gdzie !
P.S. Jeśli bloger pisze, że nic się nie zmienia, to on i ty jesteście ślepi !
 

Obrazek użytkownika Jabe

26-08-2018 [16:27] - Jabe | Link:

Dlatego PIS mu wybaczył, tak jak wybaczyłby wielu innym, i przyjął w jego szeregi. – Przynależność do PiS-u jest więc rodzajem pokuty.

Obrazek użytkownika Lektor

26-08-2018 [19:21] - Lektor | Link:

Właśnie tak Jabe. Rozumujesz coraz lepiej. Z ciebie jeszcze coś wyrośnie. Tylko nie próbuj mnie pytać co. Jabe, pożyjemy - łobaczymy.

Obrazek użytkownika tricolour

26-08-2018 [22:40] - tricolour | Link:

Napisz, Lektorze, czy takie chamstwo wyniosłeś z domu, czy jest owocem Twojego wykształcenia, czy ma tez jakieś inne pochodzenie?

Przyznam, że mnie by do głowy nie przyszło używać takiego języka, którego tandeta mogłaby rzucić cień na mój dom rodzinny lub wysiłek rodziców w moją edukację. Zdaj sobie w końcu sprawę, że bez względu na to, co napiszesz, bez względu na nawet głęboki sens jaki mogłaby mieć (a nie ma akurat) Twoja wypowiedź, to chamski styl depcze wszystko.

PS. Sam jesteś dowodem na słowa blogera: nic się nie zmienia.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

27-08-2018 [07:34] - ExWroclawianin | Link:

@Lektor

100/100

Dokladnie w punkt !!!

Bardzo dobra odpowiedz. Jak to jest ze sa ludzie ktorzy nie widza oczywistych rzeczy czy faktow? Bo maja serce i umysl zaczadzony parszywymi antypolskimi lewackimi ideami.....

Obrazek użytkownika xena2012

26-08-2018 [21:10] - xena2012 | Link:

Nie znam posłanki Piotrowicz.

Obrazek użytkownika U1

25-08-2018 [21:04] - U1 | Link:

A ja mam nadzieję że Pan kiedyś także znajdzie się w gronie kumatych.

Obrazek użytkownika Studentka

25-08-2018 [21:43] - Studentka | Link:

Czemu wojna trwa? I to pan pyta,  pan,  który judzi na dwie strony. Ano dzięki takim jak pan.

Obrazek użytkownika Novalia47

25-08-2018 [22:03] - Novalia47 | Link:

Studentko (chyba już wieczna)! Trochę refleksji nad tekstem,nie z góry zakładanej niechęci do jego autora, bez wiecznego odwracania kota ogonem! Facet stale podkreśla, że jak najlepiej życzy PiS-owi i dlatego ostrzega o jego błędach widocznych coraz bardziej gołym okiem,jak zmiana kursu na taki, jaki obowiązywał w naszej Ojczyźnie przez pierwsze półwiecze po II.W.Ś. I ostrzega słusznie, bo zanim nasze państwo zostanie zdemolowane, pierwszy PiS zapłaci za to wysoką cenę.

Obrazek użytkownika Studentka

26-08-2018 [06:49] - Studentka | Link:

Skąd wiesz Novalio jak długo jestem studentką przecież masz konto dopiero od 5 miesięcy ?  Przytyki do nicka to coś co mi mówi ,że twoje I voto to Pasierbiewicz. A więc Novalio-Pasierbiewicz bzdury wypisujesz, które tylko śmieszą.

Obrazek użytkownika Novalia47

26-08-2018 [23:06] - Novalia47 | Link:

@Studentka
Uważasz, że  sprawdzenie na Twoim profilu, że piszesz tu jako "Studentka" od 7 lat od razu oznacza, że jestem trollem Krzysztofa Pasierbiewicza? To nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne.

Obrazek użytkownika Novalia47

25-08-2018 [21:53] - Novalia47 | Link:

Tekst niczego nowego nie  odkrywa, daje za to pole do popisu komentującym,którzy dobitnie ilustrują tezy tego wpisu: pełnie nienawiści,zaczadzone propagandą o wyłącznej winie tej okropnej pozycji, którą właściwie należałoby zlikwidować, i to fizycznie, bez krzty refleksji nad tekstem, choćby próby jakiejś merytorycznej polemiki. Widać chyba,że zaczadzenie umysłów wielu Polaków, zawziętość i wściekłość umiejętnie podjudzana prowadzi w jak najgorszą stronę nasz kraj - to nie może się dobrze skończyć. Czy tego nie widzą różne grasujące pod wpisami m.in. Krzysztofa różne Xeny,Panie Anny i im podobni stali komentatorzy na NB, zdawałoby się,że przecież ludzie inteligentni?

Obrazek użytkownika xena2012

26-08-2018 [06:42] - xena2012 | Link:

Grasujace różn Xeny.Pani Anny i im podobni komementatorzy mają odwagę mieć własne zdanie i napisać własny komentarz a nie to co każą.Pan Pasirbiewicz w swoich tekstach jest tak powierzchowny,tak przkonany o własnej wyjątkowości i mądrości,że nie dostrzega prawdziwych przyczyn tej jak to nazywa wojny polsko-polskiej.Jak napisałam już wyżej nie ma takiej wojny -jest haniebna walka z władzą A może nawet dostrzga tylko w swym antypisowskim zacitrzewieniu nie potrafi racjonalnie myśleć.Jak my wszyscy bo nie tylko xeny czy Panie Anny on też doskonale widzi do czego zmierza opozycja,ale udaje ślepego bądź przślizgnie się w temacie działań i zachowań opozycji.Słowa krytyki ma tylko do władzy.Górnolotnie pisze ,że władza się rozbrykała choć nie potrafi czy nie chce przytoczyć argumentów .Przemilcza już nawet nieukrywane próby zamachu stanu,groźby,działania grasujących w Polsce różnych Kramków, i cudzymi rękami doprowadzenia do poprzedniego stanu anarchii,korupcji a pisze o rozbrykanej władzy.Kto jak nie on czy tacy podlizywacze jak Novalia judza i jatrzą?

Obrazek użytkownika Lektor

26-08-2018 [00:03] - Lektor | Link:

No popatrz, niby doktór, a na takie proste pytanie sam nie potrafi odpowiedzieć ?!
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Jagoda

26-08-2018 [16:33] - Kazimierz Jagoda | Link:

Uważacie państwo, że Wasze komentarze wyczerpują opisany w notce problem? Toż aż w oczy rzuca się słabość struktur państwa. Te struktury są teraz szarpane na strzępy i to przez kogo... ano przez tych, których rządzący z całą świadomością nazywają opozycją. Dlaczego ani jedna partia, ani druga nie robili i nie robią nic dla rozwoju świadomości Polaków, a wręcz utrwalany jest społeczny marazm? Społeczeństwo jest niezdolne do jakiegokolwiek organizowania się. System ogłupiania nas przez jednych i drugich obliczony jest na jeden efekt - nie dopuścić do organizowania się społeczeństwa. Tak więc czeka nas bardzo trudna batalia... o własną świadomość, o "porządek" wokół nas. To musimy zrobić sami, a więc musimy przez to przejść, albo... nas nie będzie jako Narodu. Może fragment z "Modlitwy AK" pomoże zrozumieć sens tego komentarza: "O Boże skrusz ten miecz co siecze kraj, do wolnej Polski nam powrócić daj, by stał się twierdzą nowej siły - nasz dom, nasz kraj".

Obrazek użytkownika Lektor

26-08-2018 [19:26] - Lektor | Link:

Kaziu, ja pierdolę - aleś mnie wystraszył !   No to co robić ?!  Pisz na miłość Boską !

P.S. A najlepiej obejmij przywódstwo, a my pójdziemy za tobą !

Obrazek użytkownika xena2012

26-08-2018 [21:48] - xena2012 | Link:

A czy w notce jest opisany jakikolwiek problem? Nie,to tylko ogólnikowe, powierzchowne patetyczne stwierdzenia.Autor nawet nie fatyguje się odpowiedzieć komentatorom,bo nie potrafi podjąć dyskusji na poziomie mając w głowie zakodowaną wojnę polsko-polską i nie zamierza dociekać przyczyn problemu ani faktów.Nie dostrzega istotnych różnic w działaniach obu partii,stawia między nimi znak równości.Czy PiS biega do Brukseli z donosami,urzadza uliczne zadymy,kieruje groźby,wyzywa najgorszymi słowami jak to robi nieustannie PO.Ale autora notki to nie interesuje,przecież łatwiej jest wrzucićdo jednego worka palące Polskę problemy i odsunąć jako nieważne a dokopywać tym których nie lubi.  

Obrazek użytkownika Novalia47

26-08-2018 [22:48] - Novalia47 | Link:

A następne komentarze-kaskady ślepej nienawiści i kompletnego braku jakiejkolwiek refleksji nad opisaną w  treści wpisu sytuacją w naszej Ojczyźnie coraz gorzej wróżą zwłaszcza obecnej władzy, ale przede wszystkim Polsce: ustawiczne podjudzanie i okazywana pogarda dla mających inne poglądy w końcu przecież rodaków, świadczą nie tylko o kompletnym zaczadzeniu umysłów,ale o chęci spowodowania jakiegoś poważnego konfliktu, może nawet wojny domowej.No, ale przykład idzie z góry...
Oczywiście teraz się dowiem, że jestem niedorozwinięta, psychiczna, wroga Polsce i wszystkie te wyśchwiechtane  inwektywy znowu będą w użyciu.

Obrazek użytkownika tricolour

27-08-2018 [09:29] - tricolour | Link:

W bolszewiźmie zawsze była grupa pariasów negująca inteligencję i widząca w niej źródło swego ubóstwa. Dokładnie widać w wypowiedziach, że im gorszy język ojczysty i styl tym większa nienawiść (pewnie brana z nienawiści do samego siebie).