Następcy Jarosława Kaczyńskiego nie będzie!

Portal internetowy Salon24 news podaje, cytuję: „Joachim Brudziński na Twitterze pokazał zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wędrówki po beskidzkich górach. Zwolennicy opozycji i Michał Szczerba uznali, że fotografie prezesa PiS są fejkiem…”, koniec cytatu.

Widzę tedy, że żywiołki drobniejszego płazu już węszą, kto będzie następcą Jarosława Kaczyńskiego. Ja zaś nie bacząc na te wszystkie teorie spiskowe powiem tylko, że co by nie mówić o panu Prezesie to jemu podobni przywódcy niecodziennie się rodzą, gdyż ów, jak niegdyś pisały nieprzyjazne mu media: „kurdupel z wiecznie rozwiązaną sznurówką” dokonał „cudu nad Wisłą ostatniej dekady” przywracając PiS ponownie do władzy i to z przewagą sejmową mimo tego, że uprzednio jego partia przegrała wybory kilkukrotnie z rzędu i wszyscy skazywali ją na polityczny niebyt.

Politycy i publicyści prześcigają się w prognozach, kto będzie następcą Kaczyńskiego, a także w opiniach, jaki powinien być ten sukcesor.
Otóż moim zdaniem przede wszystkim musiałby być jak się to dzisiaj mówi sprawnym i operatywnym menadżerem, - i taki wymóg już spełnił Mateusz Morawiecki – patrz imponujące wyniki polskiej gospodarki.

Ale umiejętności menadżerskie to jeszcze nie wszystko, bo równie ważnym, jeśli nie ważniejszym jest by następca Kaczyńskiego miał choćby po trosze, jak pan Prezes nietuzinkowy talent polityczny, którego jak pokazało życie Morawieckiemu zabrakło, czego najlepszym świadectwem było jego wczorajsze spotkanie z rolnikami w Sandomierzu, które okazało się wielką wtopą, gdyż pan Mateusz pragnąc kwiecistą mową i afektowanym aktorstwem porwać polską wieś na śmierć zapomniał o fredrowskiej przestrodze „znaj proporcjum, Mocium Panie”, - i wygłaszając okolicznościowe przemówienie tak się zagalopował, iż chlapnął, że to on osobiście wprowadził Polskę do Unii Europejskiej, a teraz sprawi, że przegonimy, co najmniej Hiszpanię, zaś na domiar złego do zebranego „tłumu”, zwrócił się z pytaniem, cytuję z pamięci” „No to jak? Damy radę?”, - co wypisz wymaluj zapachniało pamiętnym przemówieniem sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka, w którym ów partyjny kacyk zadał swoim poplecznikom słynne pytanie - vide: https://www.youtube.com/watch?... .

I niestety tym razem premier Morawiecki w auto-promocji i propagandzie sukcesu przekroczył subtelną granicę między wielkością, a śmiesznością, - o czym świadczą krążące masowo w Internecie prześmiewcze memy na temat tego obciachowego występu, także na forach prorządowych.
A tego z pewnością nie przeoczył bezwzględny egzekutor Jarosław Kaczyński podejmując stosowną decyzję, tak jak niegdyś w przypadku zdawało się nienaruszalnej pani premier Szydło.

W efekcie nie będzie następcy pana Prezesa. Zaś o tym, co będzie opowie Państwu teraz sam Jacek Kaczmarski, - posłuchajcie proszę:
https://www.youtube.com/watch?...

Tak. Tak. Bez przywództwa Jarosława Kaczyńskiego PiS stopnieje jak zeszłoroczne śniegi. Dlatego wypoczęty po górskich wojażach kot będzie musiał pożreć jeszcze jednego kanarka i już niebawem zasiąść w fotelu premiera. Inaczej nic z tej dobrej zmiany nie będzie. A tym, co się teraz na mnie boczą mówię: do usłyszenia za dwa, trzy lata. 

Krzysztof Pasierbiewicz ( em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa )

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

20-08-2018 [23:30] - xena2012 | Link:

Pan mówi o nietuzinkowym talencie politycznym,ja skłaniam się do pojecia- charyzma.Taka cecha wyróżnia nie zawsze i nie każdego.Nie jest związana z urodą, zgrabną czy kaznodziejską retoryką czy sympatycznym obejściem.Trzeba mieć to ,,coś''nawet jesli jest się znienawidzonym przez opozycję,bez konta i prawa jazdy co tak wyśmiewał Sikorski.On miał i konto i prawo jazdy,nawet dworek ale charyzmy za grosz.Kaczyński pokazał ,że do wyników dochodzi się ciężką pracą,stałościa poglądów i postawionym przed sobą celem.Historia uczy że po odejsciu tak silnej osobowości trudno zapełnić to miejsce,bo następcę zawsze przyrównuje się do poprzednika i do jego osobowości.Premiera Morawieckiego choć też jest niewątpliwym talentem politycznym czeka niełatwe zadanie.

Obrazek użytkownika Lektor

21-08-2018 [10:19] - Lektor | Link:

" Następcy Jarosława Kaczyńskiego nie będzie! "

Słusznie Krzyśku - BINGO !!!  Jak Jarosław umrze, to będzie kierował PIS-em z zaświatów !

P.S. Krzyśku, myślałem, że tylko w Nowoczesnej są same przygłupy.

Obrazek użytkownika Temperatus

21-08-2018 [12:07] - Temperatus | Link:

Czy się więc cieszyć czy płakać z tytułowego "odkrycia" ? Skoro jednak wódz Polskęzbaw już po górach hasa, może to znaczyć,że jego zdrowie, a raczej kolano jest w porządku, chyba że to miał być taki trick dla przebierających nogami delfinów w postaci np. Ziobry czy Brudzińskiego. A cała ta niby charyzma wodza to po prostu nietuzinkowy spryt polityczny polegający na wyciąganiu właściwych wniosków z kolejnych porażek wyborczych i wykorzystaniu podania mu władzy na tacy przez tracących instynkt polityczny  poprzedników. Nie bez znaczenia jest także  stosowanie starej rzymskiej zasady divide et impera, która - jak się w praktyce okazuje - ułatwia rządzenie autorytarne, bo jednak łatwiej znacznie jest rządzić dwoma skłóconymi plemionami i w dodatku to skłócenie podsycać i zwalać na opozycję (taki makiawelizm dla ubogich). Zresztą opozycja jest zawsze winna absolutnie wszystkiemu, co przeszkadza wodzowi urządzanie państwa po jego myśli, zwłaszcza zaś  jakiekolwiek nieprzychylne sygnały płynące zewnątrz,a w szczególności z tej okropnej, wrogiej Polsce Brukseli ("ciemny lud wszystko kupi" - jak mawia szef TVPiS). A do fotela premierowskiego to wódz tym razem pchać się nie będzie, bo już wie jak to wygląda w praktyce, zwłaszcza jeśli chodzi o wizyty zagraniczne nie tylko w Brukseli. Poza tym perspektywa Trybunału Stanu, z czego zdaje on sobie doskonale sprawę także nie zachęca do tego fotela.

Obrazek użytkownika xena2012

21-08-2018 [16:14] - xena2012 | Link:

W kwestii czy cieszyć się czy płakać proszę zwrócić się do posła Szczerby,on wie najlepiej.Z wrodzona sobie galanterią  i taktem rozpuszcza pogłoski o fotomontazu ukazującego pana Kaczyńskigo podczas pobytu w Beskidach ,zdążył nawet policzyć ubytek włosów,by wysnuć wniosek o skutkach chemioterapii.Na koniec uwienczył swoje spostrzeżenia życzeniami śmierci.Ciemny lud w postaci Temperatusa też kupił od Szczerby nienawistną gadaninę okraszoną przez siebie perełkami w stylu Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego,bądź pchanie się na fotel premiera.Szkoda,że pan Kaczyński nie ma nawet kilku dni urlopu i wypoczynku od nienawiści. 

Obrazek użytkownika Temperatus

21-08-2018 [17:48] - Temperatus | Link:

Ależ ten pan Kaczyński  biedny i znienawidzony jest; nie ma nawet chwili odpoczynki tak, jak NB nie ma odpoczynku od głupawo-hejterskich "komentarzy" niejakiej Xeny-mecenaski , która niezbyt lotnie wychwytuje treści wpisów i komentarzy.

Obrazek użytkownika kukuo

21-08-2018 [18:50] - kukuo | Link:

Jakiś ty palant i prostak, to sie w głowie nie mieści. P xena to jedyny merytoryczny dyskutant na tym Blogu.Ale ani ciebie, prostaku ani pasierbiewicza nie interesuje merytoryka - wolicie rzygać...
Ps.Pani Xeniu, niech sie Pani nie przejmuje

Obrazek użytkownika xena2012

21-08-2018 [20:57] - xena2012 | Link:

Bardzo dziękuję za obronę,ale z jadowitego komentarza tego ratlerka mozna się tylko pośmiać.Obszczekac ,obsikac nogawki to tyle co potrafi.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

22-08-2018 [07:03] - ExWroclawianin | Link:

@ xena2012

500/100 !!!

Wspaniala riposta i celny, trafiony komentarz. Temperatus pisze jak "zadaniowany" cwiercinteligent a autor pan dr inz. Pasierbiewicz bardzo czesto pisze takie dyrdymaly ze napewno sam  nie wierzy w to co pisze (bo to sie w ogole kupy i logiki nie trzyma) albo ma jakies problemy, nie podejrzewam ze zwiazane ze zbyt czestymi wizytami w "nocnym sklepie".....ale inne i to powazne. Czlowiek powazny i moralnie uczciwy zawsze bedzie stal po stronie dobra a nigdy po stronie zla i podlosci....

Pozdrawiam z USA 
 

Obrazek użytkownika Temperatus

22-08-2018 [17:52] - Temperatus | Link:

Reakcja nad wyraz adekwatna do mojego komentarza zarówno od ztrollowanej na Kukuo sławetnej Xeny wychwalającej samą siebie (także pod dotychczasową ksywą), jak i od niemniej merytorycznie hejterskiego  ExWrocławianina.   Starym zwyczajem  tych ”komentatorów” bowiem jest zbijanie merytorycznych tez hejtersko-chamskimi inwektywami. Nihil novi sub sole…