Ważne pytanie, a zarazem propozycja dla pana prezydenta Dudy

                   UWAGA! Nad wyraz trudny przekaz, tylko dla wyjątkowo kumatych

Jest oczekiwane veto prezydenckie.

Świetnie!

Lecz pytam. Czy rzeczywiście tylko Prawo i Sprawiedliwość, oczywiście przy zachowaniu praw autorskich, - powinno nadal mieć wyłączność na wdrażanie w Polsce programu „dobrej zmiany”?

Więc, oczekuję teraz panie Prezydencie na Pański kolejny ruch, a mianowicie na demokratyczny i zgodny z Konstytucją projekt prezydencki dopuszczający do naprawy Rzeczpospolitej także inne ugrupowania i organizacje społeczno-gospodarcze, a nie tylko partie polityczne.

Nie, Panie Prezydencie. Nie zwariowałem. Tylko uważam, że Polska, jak kania dżdżu potrzebuje obecnie rewolucyjnych, bądź przynajmniej ewolucyjnych rozwiązań systemowych. Bo polska klasa polityczna w dotychczasowej formule wypaliła się w trakcie wojny między PiS-em, a Platformą i potrzebuje świeżej krwi oraz odważnie kreatywnej myśli wolnej od skłócających Polaków zaszłości historycznych. Bo nie ma się co oszukiwać, Panie Prezydencie, - i trzeba powiedzieć głośno, że na dłuższą metę nie da się sprawnie rządzić mając przeciw sobie połowę społeczeństwa. I myśli Pan, że się coś zmieniło? Jeśli już to fakt, że KOD do platformy dołączył. I tego stanu nie zmienią  żadne reformy samego PiS-u. Takie są realia niestety, - i nie pomoże oszukiwanie siebie samych dziecinnym sposobem przymykania oczu i zatykania uszu.

Panie Prezydencie! Pan jest konstytucyjnie władny, żeby dokonać takiej ozdrowieńczej dla Polski wolty. Mam na myśli coś podobnie przełomowego, jak niegdysiejsza Konstytucja 3 maja. Jak to zrobić? Tego nie wiem, ale w tym już Pańska prezydencka głowa. Tylko niech Pan nie pęka, bo to dla Pana ostatnia szansa zapisania się w historii złotymi głoskami. A więc śmiało. Młodości! Ty nad poziomy wylatuj!

Pokornie proszę, by Pan Prezydent z łaski Swojej tę propozycję w wakacyjnej porze przemyślał.

Krzysztof Pasierbiewicz ( em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa )

Czytaj także: K. Pasierbiewicz, (13.11.2015) "Nie myślałem, że dożyję Polski moich marzeń" - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

16-08-2018 [22:30] - xena2012 | Link:

A Pan z ramienia jakiego ugrupowania czy organizacji społeczno-gospodarczej chce rewolucyjnych zmian i ozdrowieńczej dla Polski wolty? Nie ma wojny między PiS-em a PO jest zawiązana koalicja do walki z PiS-m złożona z wszystkich sił opozycyjnych do której Pan proponuje włączyć organizacje pozarządowe i różne ugrupowania.Zapewne dołaczą do tego zbioru przedstawiciele sądownictwa naturalnie apolityczni,może zainteresowac problemem środowisko celebrytów i tak razem spleceni w miłosnym uścisku wygracie jako jeden wielki Antypis w końcu te wybory ku wielkiej Pana radości.I będzie jak w bajce a nawet lepiej.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-08-2018 [22:39] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Proszę się nie martwić, bo niegdyś ludzie też byli przekonani, że ziemia jest płaska.

Obrazek użytkownika xena2012

16-08-2018 [22:52] - xena2012 | Link:

Ale my nie jesteśmy ,,niegdyś'' i mamy obecne problemy.Duże.Czy sadzi Pan,że po wygraniu przez was wyborów Polska stanie się lepsza? Jak znam życie natychmiast zaczniecie się kłócić,każdy będzie chciał rządzić ,decydować czy to Czarzasty czy Schetyna czy usmiechnity Biedroń już nie mówiąc o ,,autorytetach'' takich jak Balcrowicz,Rosati czy Gerdorf.Jedyną rzeczą która was scala to walka z Pis-em,po wygraniu i wyrzucaniu pisowców oknami wg nauk Wałęsy zaczniecie się gryźć sami.Ale to już inna opowieść.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

16-08-2018 [23:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

Wielce Szanowna Pani Xeno! O ile sobie dobrze przypominam, to już kilkukrotnie Pani ze szczerego serca doradzałem, by Pani w imię dobra Rzeczpospolitej, miast na polityce skoncentrowała się na: https://www.youtube.com/watch?...   Serdeczności!

Obrazek użytkownika danuta

17-08-2018 [01:22] - danuta | Link:

Jest Pan wyjątkowo... chamskim chamem, I stacza się Pan po tej swojej równi POchyłej coraz szybciej. I to jest jedyna dobra wiadomość dla ludzi cywilizowanych.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-08-2018 [08:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Danuta

A jak nazwałaby Pani Danuto to, co wyprawia na moim blogu od wielu miesięcy komentatorka @xena2012? Będę wdzięczny za odpowiedź. Serdeczności!

Obrazek użytkownika Novalia47

17-08-2018 [16:11] - Novalia47 | Link:

Cywilizowana Danuta w czym widzi chamstwo blogera Krzysztofa? Może jakiś przykładzik..? Chyba się nie doczekamy bo to przecież normalna "dyskusja": ortodoksyjnych niekumatych oszołomów.: dowalić, zwyzywać i adwersarza nazwać  chamem.

Obrazek użytkownika Novalia47

17-08-2018 [16:06] - Novalia47 | Link:

Bardzo dobra, zwłaszcza dla Xenuni ta rada, bardzo dobra, zaiste.

Obrazek użytkownika xena2012

17-08-2018 [17:49] - xena2012 | Link:

O jak widzę mój komentarz bardzo zdenerwował i pana Pasierbiewicza i jego przydupaska Novalię co wskazuje że był nader trafny.Novalia jak mały ratlerek poszczekuje,tarmosi nogawki ,lada moment obsika klawiaturę. Moje koty lepiej wychowane.

Obrazek użytkownika Lektor

16-08-2018 [23:21] - Lektor | Link:

„  Lecz pytam. Czy rzeczywiście tylko Prawo i Sprawiedliwość, oczywiście przy zachowaniu praw autorskich, - powinno nadal mieć wyłączność na wdrażanie w Polsce programu „dobrej zmiany”?  „
 
Ja pierdolę – ten facet dostał zajoba już całkowicie !!!  Tobie Krzyśku marzy się współpraca PZPR, ZSL i SD. A cały czas mówiłem, że Krzysiek to komuch w kokonie, zresztą były członek PZPR.
Po co ja tu wchodzę na NB. Tu więcej świrów piszących niż czytających.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-08-2018 [08:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"Po co ja tu wchodzę na NB?
----------------------
Pański komentarz jednoznacznie wskazuje w jakim celu Pan komentuje na moim blogu. Nie od dzisiaj zresztą.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-08-2018 [15:11] - Trotelreiner | Link:

"Po co ja tu wchodzę na NB. Tu więcej świrów piszących niż czytających."|---koniec cytatu.
I ja sobie coraz częściej zadaję takie pytanie....
Pzdr

Obrazek użytkownika paparazzi

17-08-2018 [01:50] - paparazzi | Link:

Jak to bylo? Za Andesenem Mamo, tato, król jest nagi!

Obrazek użytkownika mjk1

17-08-2018 [08:01] - mjk1 | Link:

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Polska potrzebuje obecnie rewolucyjnych, bądź przynajmniej ewolucyjnych rozwiązań systemowych. Jednak polska, nomen omen klasa polityczna nie wypaliła się. Polska klasa polityczna z PiS włącznie, nigdy nie  reprezentowała polskich interesów. Co więc należy zrobić? Jak pisał tu jeden z blogerów, Polska musi odzyskać suwerenność polityczną i gospodarczą. Warunkiem zaś koniecznym odzyskania suwerenności politycznej i gospodarczej jest odzyskanie suwerenności finansowej! W celu zaś odzyskania suwerenności finansowej nie trzeba wcale zmieniać konstytucji, wystarczy tylko przestrzegać obowiązującej. Te jednak nie przestrzegali a co za tym idzie, nie stali na jej straży wszyscy prezydenci z aktualnie urzędującym włącznie. Obawiam się jednak, że prezydent nawet nie wie który z artykułów Konstytucji jest łamany każdego dnia. Podkreślam, artykuł, którego nie było w konstytucji marcowej, kwietniowej i PRL-owskiej. Artykuł, którego bezwarunkowe przestrzeganie gwarantuje nam właśnie suwerenność finansową. Jeżeli Pan nie wierzy, proszę zapytać Pana prezydenta.    
 

Obrazek użytkownika Lektor

17-08-2018 [23:46] - Lektor | Link:

" Polska potrzebuje obecnie rewolucyjnych, bądź przynajmniej ewolucyjnych rozwiązań systemowych. "

Ty mjk, przecież ty potrafisz włączyć  internet i zapytać co znaczą słowa  rewolucja i ewolucja ?! Czy raczej nie potrafisz ?!  Bo to co napisałeś dokładnie znaczy: Jestem za a nawet przeciw !  

" Polska klasa polityczna z PiS włącznie, nigdy nie  reprezentowała polskich interesów... "

No to czytaj turku niechrzczony:
W 2015 wybraliśmy centro-prawicową formację polityczną Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobrego dla nas i dla Polski !!!  PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej.
BRAWO PIS  za wspaniałe rządzenie krajem, za świetny rozwój gospodarki polskiej, za programy wspierające polskie rodziny, mieszkania dla ludzi młodych, pomoc dla rolników, seniorów i niepełnosprawnych, za działania na rzecz zwiększenia naszego bezpieczeństwa i zdrowia, za reformy, które wprowadzacie (obniżenie wieku emerytalnego, prokuratura, sądownictwo, emerytury ubeckie, i inne).
Program na przyszłość: Dalszy rozwój gospodarki, dalsze działania na rzecz naszego bezpieczeństwa (w tym: instalacja systemu Patriot, stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce i przeniesienie dowództwa NATO do Poznania), szybszy rozwój programu „mieszkanie +”, dalsza pomoc dla rolników (ok. 1 mld tylko za straty związane z suczą, oraz polski Holding dla skupu owoców warzyw), seniorów i niepełnosprawnych, podwyżki emerytur, przyśpieszenie programu „dostępność +”), dalszy ciąg reformy zdrowia, rozruch inwestycji (w tym: przekop mierzei w Elblągu,  budowa autostrad m.in. Via Carpatia i CPK pod Warszawą, budowa dróg lokalnych, rozbudowa portów morskich, w tym przejętego od ukraińców portu Gdańskiego, i żeglugi śródlądowej, itd, itd, itd.
 

Obrazek użytkownika Dorota M

17-08-2018 [12:31] - Dorota M | Link:

"Bo polska klasa polityczna potrzebuje świeżej krwi..." Oczywiście najlepiej pisowskiej, o co zabiega do PAD znany przyjaciel dobrej zmiany pan Pasierbiewicz.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-08-2018 [14:42] - Pani Anna | Link:

Kiedy bedą znowu jakieś pana wspomnienia o bzykaniu? Pytam, bo nie chce mi się za każdym razem tu wchodzić.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-08-2018 [15:16] - Trotelreiner | Link:

Panie echotvn24....zawsze w sierpniu wyjeżdżal pan nad morze...forsy brakło? Tyle portali pana opłaca....nie licząc Putina :-)))
Wyjedź pan....daj pan odpocząć od tego bełkotu...starość i zęby sie jednak Panu Bogu nie udały...[bluźnie przez Pasierbiewicza!]

Obrazek użytkownika Novalia47

17-08-2018 [16:20] - Novalia47 | Link:

 Jest w tym temacie i wywołanej nim tzw."dyskusji" (to żart ,oczywiście) niemały ładunek humoru: bloger Krzysztof uparcie co jakiś czas występuje na NB  ze światłymi radami dla obecnych właścicieli naszego państwa, choć nie przypuszczam, aby był tak naiwnym, by wierzyć, że oni w ogóle te rady jego czytają. A gdyby nawet czytali to taki Duda  nie ma żadnych  możliwości samodzielnie coś zdziałać, a Kaczyński  uważa siebie za absolutnie nieomylnego i nikogo nie  zamierza  słuchać. Choć przyznać trzeba, że rady Krzysztofa dla PiS-u nie są wcale takie głupie.

Obrazek użytkownika xena2012

17-08-2018 [18:13] - xena2012 | Link:

Wielce szanowny panie Pasierbiewiczu! Serdecznie dziękuj za dobre rady ( z godziny 23:17) płynące jak rozumiem ze szczerego serca acz nipotrzebne.Uprzejmie więc informuję,że szydełkować umiem już od dawna i z równie szczergo serca Panu tę umiejętność polecam. Wbrew przypuszczeniu szydełkowanie nie jest wcale objawem braku intelektu,wprost przeciwnie-wyrabia precyzję i cierpliwość oraz dystans do samego siebie,a nawet podziw jakie to cudeńka można zrobić .Myślę ,że gdyby Pan  się przyłożył powstałyby większe dzieła niż owe wypociny zwane blogami które Pan tak uparcie produkuje ku uciesze komentatorów.Proszę sobie przypomnieć swoje patetyczne ,,niech was piekło pochłoni,niech was piekło pochłonie''pod adresem rządu i minister Rafalskiej podszarpywanej przez panią Hartwich.i weźmie do serca moją radę.

Obrazek użytkownika Studentka

17-08-2018 [20:32] - Studentka | Link:

"Wyjątkowo  kumaty " bloger Pasierbiewicz udziela Prezydentowi Andrzejowi Dudzie światłych porad z cyklu : " tylko dla kumatych", opartych na przekazie  Szkła Kontaktowego , które cieszy się taką estymą kumatego blogera KP. Nie wiem co nas czeka, jeśli Pan Prezydent z nich nie skorzysta. Marny nasz koniec !