Polak przed szkodą i po szkodzie głupi!

Niestety nie mogłem być na pogrzebie pani profesor Marii Dzielskiej.

Ale dziś rano rozmawiałem przez telefon z moim Przyjacielem, który był na tym pogrzebie i nie posiadał się z oburzenia nad nieodpowiedzialnością obecnej władzy.

Jak mi opowiedział, w krakowskim Kościele Norbertanek na mszy pogrzebowej były obecne jednocześnie i w tym samym miejscu wszystkie najważniejsze osoby w państwie, a to: Prezes Jarosław Kaczyński, Prezydent Duda, Premier Morawiecki, dwóch wicepremierów, marszałkowie Sejmu i kilku ważnych ministrów partii rządzącej i Kancelarii Prezydenta.

Więc, jak widać wejście elity Prawa i Sprawiedliwości na pokład Tupolewa lecącego do Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 nic obecnej władzy nie nauczyło.

Bowiem, jak mi opowiedział mój Przyjaciel, do kościoła mógł wejść praktycznie każdy i wnieść w zasadzie, co chciał, gdyż nie było przenośnych bramek do prześwietlania, które są w każdym sądzie, czy urzędzie. Na domiar złego na ciasny parking przy kościele ludzie mogli wjeżdżać samochodami, a jakaś pani tak zaparkowała wóz, że zablokowała drogę ewakuacyjną, aż ksiądz musiał przez mikrofon prosić o usunięcie tej przeszkody.

No cóż. Po raz wtóry dopuszczono do tego, że jedna mała bombka, albo rozpylenie jakiejś śmiercionośnej substancji mogło za jednym zamachem załatwić całą obecną władzę.

Nie wiem jak Państwo, ale ja tego rodzaju niedopatrzenie uważam za wręcz skandaliczną lekkomyślność zarówno władz rządowych i prezydenckich, jak stosownych służb operacyjnych.

No cóż. Jak widać nie na darmo pisał nasz wieszcz Jan Kochanowski:

Cieszy mię ten rym: «Polak mądr po szkodzie»;
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi

Ciekaw jestem Państwa zdania na ten temat.

I tylko nie mówcie, - to do "ortodoksyjnych pisowców", - że znów jątrzę i podjudzam.

Krzysztof Pasierbiewicz ( em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa )

Post Scriptum

Przeczytajcie Państwo koniecznie dodane do notki komentarze (także na Salonie24 - vide: https://www.salon24.pl/u/salon..., a przekonacie się, że miałem rację krytykując wielokrotnie moim zdaniem zgubne, bo ślepe i bezkrytyczne przekonanie ortodoksyjnych wielbicieli partii Jarosława Kaczyńskiego, że PiS jest zawsze najmądrzejszy i jak pisał Thomas Sowell „wszystko wie lepiej”, - a każdy, kto się ośmieli Prawo i Sprawiedliwość skrytykować, bądź coś im doradzić w imię najlepszych intencji spotyka się z potępieniem i opluciem, a w najlepszym razie wyśmianiem i uznaniem za psychicznie chorego. Gorzej. Przekonacie się Państwo, że z tymi ludźmi nie da się dyskutować, ponieważ będą zawsze bronić nawet tego, czego nie da się obronić, - choćby chodziło, jak w przypadku tej notki o bezpieczeństwo władzy, którą wielbią i wspierają. Zaś jakakolwiek próba przekonania ich o tym, że tkwią w błędzie spotyka się z nienawistną agresją, wulgaryzmami, a nie rzadko z chamstwem. Powiem jeszcze więcej. W partii Jarosława Kaczyńskiego panuje żelazna zasada, że nie wolno "swoich" skrytykować, choćby to była krytyka konstruktywna. Dlatego tak mi się od nich każdorazowo obrywa, łącznie z posądzeniem o zdradę i pracę blogerską za pieniądze ich wroga. Powiem więcej. Ta wynikająca z partyjnego szowinizmu ślepota polityczna "ortodoksyjnych pisowców" zaczyna się coraz bardziej pogłębiać, co od partii Jarosława Kaczyńskiego odstręcza ludzi młodych.  Dlatego uważam, że wielkim błędem pana Prezesa było obsadzenie kluczowych stanowisk w państwie jajogłowymi działaczami partyjnymi, a nie fachowcami. Ale jak o tym pisałem to mówiono, że mam obsesję na punkcie Terleckiego i jestem stojącym okrakiem na barykadzie agentem Platformy i KOD-u. A jeśli Jarosław Kaczyński coś w tej sprawie nie zrobi to poważnie się obawiam o wynik wyborów 2019.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

07-08-2018 [21:03] - Słoń Podwawelski | Link:

                                                                  Dla kumatego Krzysia, co nie lubił matematyki wyższej:
Służby były w gotowości i stanowiły około jednej trzeciej żałobników.
Politycy krakowscy stawili się niemal w komplecie.
Inaczej widzieli to dyletanci.
Eminencja Marek sprawował obrządek znakomicie.
Ruch na zewnątrz kościoła był kontrolowany.
Duchowieństwo zapewniło właściwy przebieg uroczystości.
Aleja do Cmentarza na Salwatorze też była dobrze obstawiona.
Ludzie byli poważni i mimo upału wytrzymali do końca uroczystości pogrzebowych.
Antyterroryści byli wśród żałobników na cmentarzu. Obstawiali drogi ewakuacyjne.
Ja tam byłem i wszystko widziałem.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

07-08-2018 [21:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Słoń podwawelski

A jednak mój Przyjaciel wszedł do kościoła przez nikogo nie sprawdzony, choć nie jest osobą publicznie rozpoznawalną. To była głupota, a Pan broni sprawy, której nie da się obronić. Widział świat, żeby wszystkie osobistości rządu USA kiedykolwiek wystąpiły wszystkie razem w jednym miejscu. Więc proszę mnie nie rozśmieszać z łaski swojej. Więcej komentarzy patrz: https://www.salon24.pl/u/salon...

Obrazek użytkownika paparazzi

07-08-2018 [22:10] - paparazzi | Link:

Panie Słoniu podwawelski jak to jest?"Bowiem, jak mi opowiedział mój Przyjaciel, do kościoła mógł wejść praktycznie każdy i wnieść w zasadzie, co chciał," To kto był naprany? W sumie jak by zrobili "pokazuche" bramki, czujniki, karty ID itd. to by dopiero szalała opozycja totalna i ich gadzinówki. Mieli by co pisać. A tak sluzby kontrolowały   od wewnątrz.

A tak to cisza no i dobrze Krzysiu kadzi i nie podjudza. Na przyszłość trzeba się mieć na baczności.

Obrazek użytkownika mmisiek

08-08-2018 [00:30] - mmisiek | Link:

Dosyć podobnie było na pogrzebie śp.Zyty Gilowskiej, też wszyscy w kupie.
Niestety myślenie i przewidywanie nie jest najmocniejszą stroną tej formacji. I to pomimo tak tragicznych doświadczeń...
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

08-08-2018 [08:39] - Trotelreiner | Link:

Panie echotvn24....niech osoba powie temu wymyślonemu "przyjacielowi",że jest idiotą!!! 
Takiej obstawy,jaka była podczas mszy w kościele,w okolicach,i podczas przemarszu do grobu...to nawet w stanie wojennym JP II na Mistrzejowicach nie miał.
Obłuda w tej notce....przebija nawet przeglądarkę i cuchnie z monitora.
"Rozmawiałem z przyjacielem"..."dostałem maila na PW salonu 24,żeby zbanować Leśnodorskiego i Polluxa" ---pan nie ma przyjaciół!!! Chyba sobie ich wymyśla
jak dziecko przed spaniem...
PAN SIE MARTWI O PREMIERA,PREZYDENTA,KACZYŃSKIEGO I KRAKOWSKICH KOLEGÓW PANI PROFESOR...CO ZA KŁAMSTWO! 

Na tym lewackim s24....śmierdzącym trollami i agentami...pan jest gwiazdą...swój na stosie łajna...ale na NB...TAKIE ŁGARSTWA NIE PRZEJDĄ!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

08-08-2018 [10:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

"pan nie ma przyjaciół!!! Chyba sobie ich wymyśla, jak dziecko przed spaniem..."
------------------------
Jakby Pan wiedział, kto jest tym moim Przyjacielem, to by Panu do zupy wpadły sztuczne zęby. Może jeszcze kiedyś przyjdzie czas, że będę mógł ujawnić Jego nazwisko nie narażając Go na konsekwencje. Bez pozdrowień.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

08-08-2018 [11:42] - Trotelreiner | Link:

Mamy do wyboru...pies Pluto,Struś Pędziwiatr...Kapitan Kloss... idze idze mitomanie....baronie Munchausenie 
https://youtu.be/4iKLtfoP-wk

Obrazek użytkownika xena2012

08-08-2018 [18:22] - xena2012 | Link:

Pan Pasierbiewicz tajemniczo mówi ,,przyjaciel'' o prof.Andrzeju Nowaku licząc na to że Trotelreiner jest posiadaczem sztucznej szczęki a nazwiska przyjaciela wszyscy i tak się domyślą..

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

08-08-2018 [15:27] - Słoń Podwawelski | Link:

Obstawa naszych dostojników była w stylu: "na kowboja". Polega to na tym, że przeżyje ten, kto pierwszy strzeli. Zamachowiec nie da rady, bo zabraknie mu czasu na to, aby prawidłowo wykonać następujące czynności: wyjąć broń, odbezpieczyć (w przypadku rewolweru jest to zbędne), wycelować i celnie strzelić na odległość ponad 25 metrów z broni krótkiej. ... a chłopaki z SOP (dawniej BOR) są już przygotowani, rozpięci i gotowi do odparcia ataku. Zamachowiec musi wywołać jakieś zamieszanie, JAKIŚ SZYBKI RUCH a wszyscy ze służb są wyczuleni na ruch. Jak myśliwi w buszu.  Znam ten schemat akcji, bo kiedyś byłem na wojnie, prawdziwej wojnie, gdzie nie takie wolne numery robiliśmy.
 

Obrazek użytkownika Bona

08-08-2018 [17:59] - Bona | Link:

DAJ PAN SPOKÓJ.To tylko śmiech na sali............Niechaj pan odpocznIe.CHOCIAŻ NIECO.