Czy peowski, czy pisowski, jednoraki leming polski!

Dziś chcę napisać o tym, że przysłowiowy „leming” nigdy nie wybacza niekłamanej blogerskiej rzetelności.
A teraz do rzeczy.

Jeśli pisząc notkę powołam się na prorządowe telewizyjne źródła publicystyczne, to niejako z automatu pojawiają się szydercze komentarze zwolenników totalnej opozycji w rodzaju: - „jeśli pan ogląda TVP1, TVP Info lub TV REPUBLIKA to jest pan zaprzedanym Jarosławowi Kaczyńskiemu pisowskim oszołomem, za którego musi się wstydzić cała demokratyczna Polska”. Komentarze te są każdorazowo suto okraszane takimi określnikami, jak: debil, ciołek, cymbał, dureń, kurzy móżdżek, matoł, tłumok, psychol, dewiant, burak, ciućmok, ćwierćinteligent, pustak, ćwok, przymuł, jełop…, - określników grubszego kalibru nie wymieniam przez wzgląd na szarmancką formułę mojego blogu.

Natomiast, jeśli zacytuję jakieś media antyrządowe następuje natychmiastowy wysyp obraźliwie hejterskich komentarzy orędowników nowej władzy dobrej zmiany w rodzaju: - „jeśli pan ogląda TVN24, i Polsat to jest pan niegodnym Polaka zdrajcą narodowym, szubrawcem, kanalią, nikczemnikiem, parszywcem, swołoczą, szmaciarzem, świnią, sukinsynem, egocentrykiem, babiarzem, alkoholikiem, manipulatorem, dwulicowcem, kolaborantem, renegatem, sprzedawczykiem, heretykiem, wichrzycielem, zaprzańcem…”, - tym razem również Państwu oszczędzę epitetów znacznie bardziej ordynarnych i obraźliwych.

Tragikomiczne jest także to, że jedni i drudzy chcieli zapisać na własny rachunek mój dorobek blogerski, a jak się temu sprzeciwiałem oskarżali mnie przemiennie, iż jestem działającym na dwie strony agentem siedzącym okrakiem na barykadzie.

A jak nie daj Boże, Administratorzy portalu wyróżniali notkę mojego autorstwa na Stronie Głównej, to zarówno zwolennicy partii rządzącej, jak totalnej opozycji pisali w swoich komentarzach, że jestem na kubku u państwa Janke, jak nie gorzej, - i zasypywali mnie pytaniami, kto oraz ile mi płaci.

No cóż. Nieszczęście mediów społecznościowych, do których należy także ruch blogerski polega na tym, że Polacy dali się podzielić, najpierw przez lewaków, a potem przez prawicowców, - na dwie obłąkańczo nienawidzące się grupy obywatelskie. Pierwsza z tych grup to ci, którzy lewackie media meinstreamowe traktują jak słowo objawione, dla drugich zaś biblią stały się media prawicowe. Pierwsi czytają jedynie Gazetę Wyborczą i oglądają TVN24 oraz Polsat, drudzy zaś czytają tylko i wyłącznie Gazetę Polską oraz oglądają TVP REPUBLIKA i TVP Info. Sęk wszakże w tym, że jedne i drugie z wymienionych mediów kłamią jak najęte, a to, o czym jedne trąbią na cztery strony świata, drugie okrywają zmową milczenia, - i vice versa. W efekcie obie wspomniane grupy obywatelskie wiedzą tylko połowę tego, co się w Polsce rzeczywiście dzieje. Najżałośniejsze zaś jest to, że każda z tych grup ma się "lepszych" Polaków.

Zaś PRAWDA, jak zawsze leży gdzieś w pobliżu środka. Dlatego uważam, iż rzetelny bloger, którego społeczną misją jest dobro Polski musi być tu i tam. W przeciwnym razie staje się tubą formacji politycznej, którą bezkrytycznie bałwochwali i wcześniej, czy później zostaje blogerem niewiarygodnym i po prostu śmiesznym.

Ale etos rzetelnego i uczciwego blogera drogo kosztuje, o czym przekonałem się osobiście, bo za moją publicystyczną uczciwość i odwagę głoszenia prawdy obiektywnej zapłaciłem cenę trudnej do wyobrażenia nienawiści, jaką do mnie żywią zarówno „ortodoksyjni pisowcy”, jak starozakonni wyrośli z pnia: „KLD – UD – UW – PO”, oraz ich  obecne popłuczyny.

Lecz spoko! Ja swojej postawy nie zmienię, zaś zawsze będzie mnie bronić ta oto piosenka:

                                 https://www.youtube.com/watch?...

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

01-08-2018 [19:47] - Trotelreiner | Link:

Pan pozwoli,że sobie skopiuje te określenia...jako ortodoksyjny PiS-owiec...i będe wykorzystywał w komentarzach JAKO CYTATY...Admin mnie nie będzie mógł 
ocenzurowac :-))
Te drugie też wykorzystam...jak sie trafi okazja i pan zmieni określenie mnie...np. na platfusa z lemingozy! 
Pzdr.

Obrazek użytkownika Jabe

01-08-2018 [19:56] - Jabe | Link:

Byłby Pan łaskaw nie pisać o prawicy w tym kontekście? Mamy do czynienia z dwoma zaciekle zwalczającymi się plemionami lewicowymi i ich wyznawcami.

Prawda niekoniecznie leży pośrodku. Często tak, ale rację może mieć tylko jedna strona, czasem druga, częściej żadna, bo prawdę obie zagubiły zupełnie. Trzeba mieć własny rozum (którego lemingom brakuje z definicji, n.b.). W jednym temacie obie strony mają rację – w ocenie drugiej strony. Siebie warci.

Obrazek użytkownika Lektor

01-08-2018 [20:33] - Lektor | Link:

A ten ciągle jątrzy - jak nakręcony - jak nienormalny ...........

Jeżli dzisiaj ktoś zastanawia się nad wyborem PO czy PIS, jeśli dzisiaj ktoś nie potrafi rozpoznać różnicy pomiędzy PO i PIS, to powinien sobie zrobić tabelę gdzie po jednej stronie wpisze sobie osiągnięcia z 8 lat rządzenia PO i PSL i ich program na przyszłość, a po drugiej stronie wpisze sobie osiągnięcia i plany PIS (Zjednoczonej Prawicy) po 2,5 latach ich rządów. Dla ułatwienia krótka pomoc:
Po lewej stronie PO i PSL:
- co zrobili dobrego dla Polaski przez 8 lat:  https://dorzeczy.pl/kraj/62353...
To za ich rządów doszło w historii Polski do największych oszustw narodu polskiego: - tylko w ciągu 3 dni ukradli Polakom 153 MLD z OFE beszczeszcząc Kostytucję, przyzwolili mafiom watowskim PO i PSL wykraść ponad 250 MLD z budżetu państwa,  tylko w przeciągu 8 lat naliczyliśmy ok 42 afery złodziejskie i korupcyjne. To za ich rządów jednych Polaków wyrzucano z ich domów i mieszkań (złodziejska reprywatyzacja), innych grabiono z oszczędności (Amber Gold, GetBack).
 
Program na przyszłość: Likwidacja CBA (aby kradło się w PO lepiej), likwidacja IPN (aby nikt nie mówił Bolek na Wałęsę), anty PIS-owski psychiatryk w walce o władzę, prowadzący do obelenia obecnego rządu za pomocą ulicy i zagranicy (dla idei aby było jak było).
* Przykład ze stolicy. Już 2 radnych Warszawy widząc tylko złodziejstwo HGW podczas reprywatyzacji, przeszło do obozu Jakiego nawołując innych ażeby się ocknęli bo w takim kłamstwie i oszustwie nie sposób trwać nadal.
 
Po prawej stronie PIS:
- co zrobili dobrego dla Polaski przez 2,5 roku: 
BRAWO PIS  za wspaniałe rządzenie krajem, za świetny rozwój gospodarki polskiej, za programy wspierające polskie rodziny, mieszkania dla ludzi młodych, pomoc dla rolników, seniorów i niepełnosprawnych, za działania na rzecz zwiększenia naszego bezpieczeństwa i zdrowia, za reformy, które wprowadzacie (obniżenie wieku emerytalnego, prokuratura, sądownictwo, emerytury ubeckie, i inne).
Program na przyszłość: Dalszy rozwój gospodarki, dalsze działania na rzecz naszego bezpieczeństwa (w tym: instalacja systemu Patriot, stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce i przeniesienie dowództwa NATO do Poznania), szybszy rozwój programu „mieszkanie +”, dalsza pomoc dla rolników (ok. 1 mld tylko za straty związane z suczą, oraz polski Holding dla skupu owoców warzyw), seniorów i niepełnosprawnych, podwyżki emerytur, przyśpieszenie programu „dostępność +”), dalszy ciąg reformy zdrowia, rozruch inwestycji (w tym: przekop mierzei w Elblągu,  budowa autostrad m.in. Via Carpatia i CPK pod Warszawą, budowa dróg lokalnych, budowa portów morskich i żeglugi śródlądowej, itd, itd, itd.

Wnioski musicie wyciągnąć sobie sami !
 

Obrazek użytkownika paparazzi

02-08-2018 [00:16] - paparazzi | Link:

Panie Lektor podpisuje się pod tym nogami i rękami. Wytrwałości i pozdrowienia.

Obrazek użytkownika tricolour

02-08-2018 [22:17] - tricolour | Link:

Przepraszam szanownego Pana, ale plecie Pan bzdury. Propagandowe. 

System Patriot w takiej konfiguracji, jak zamówiona (do dostarczenia jeszcze parę lat) nie obroni nawet Warszawy, bo jest na to ubogi. Na Sylwestra będzie się nadawał, nie do obrony kraju. Podwyżki emerytur były średnio o osiem złotych. Pomoc dla rolników opiera się wyłącznie o pieniądze unijne, bo krajowych nie ma. 

A może szanowny Pan powie jaki to port morski zaczęliśmy budować, bo może mi umknęło? Albo jaki jest program rewitalizacji żeglugi śródlądowej skoro służyła ona kiedyś wyłącznie do transportu węgla, a teraz nawet węgla nie ma...

Proszę o merytoryczne odpowiedzi.

Obrazek użytkownika Lektor

02-08-2018 [23:55] - Lektor | Link:

No,no tricolour, nieźle ci w głowie zabulgotało. Jestem ciekaw z jakiej części Polski pochodzisz ?  Pytam, bo w części zachodniej temperatury dochodziły dzisiaj nawet do 36. Jeśli w twoich stronach panowały tak wysokie temperatury, to nic dziwnego w tym co napisałeś w twoim komentarzu.
Tricolour, ja nie powinienem ci odpowiadać na twoje pytania, bo z jednej strony to głupie pytania, a z drugiej strony możesz kliknąć klawiszem i poczytać w internecie o wszystkich sprawach o których wspomniałeś. Rozumię, że nie robisz tego bo jesteś śmierdzącym leniem.
Przepraszasz mnie za to, że niby ja piszę bzdury i robię propagandę.  Ty tricolour, sprawdz sobie w poważnych źródłach internetowych, a upewnisz się, że piszę tylko prawdę.
A teraz króciutko: tricolour ne jesteś przypadkiem jakimś generałem należącym do PO? Pytam, bo oni też tak głupio mówią o systemie Patriot. Zapytaj turku żydów jak stary system Patriot im służy i poczytaj o tym, że Polska otrzyma najnowszą jego generację. Jeżli chodzi o emerytury, to rząd Morawieckiego planuje podwyżki emerytur na wiosnę (marzec) przyszłego roku. Na pomoc dla rolników rząd przeznaczył już ok. 1 MLD z budżetu państwa, Holding dla skupu warzyw i owoców będzie powołany jak najszybciej (prace rozpoczną się jeszcze w tym roku), natomiast jeśli otrzymamy jakieś pieniądze z chujni to jako dodatkowe będą służyły rolnikom (nie mafiom PO i PSL).
Rząd Morawieckiego przejął właśnie port gdański od właściciela ukraińskiego i w najbliższym czasie planuje jego odbudowę. Jeżli piszesz, że teraz węgla nie ma, to jest to wynik 8-letniego rządzenia PO i PSL . Po tylko 2 latach reformy w górnictwie, ten sektor ma się dobrze. Jeśli tego nie widzisz to jesteś ślepy.  A więc, czytaj i ucz się, a upewnisz się, że tak jak rząd PO i PSL na różne sposoby okradał Polaków  ,  tak rząd zjednoczonej prawicy dzieli się ze wszystkimi  Polakami  tym co wypracował i wyrwał z rąk mafii PO-PSL.

 

Obrazek użytkownika tricolour

03-08-2018 [16:12] - tricolour | Link:

Zwracam szanownemu Koledze uwagę, że piszemy "rozumiem", a nie "rozumię" bo taki pokraczny błąd źle świadczy o Pańskim języku ojczystym. Ponad to: wulgaryzmy w ogóle dyskwalifikują adwersarza i spychają go w niziny społeczne.

Jednakże pochylę się i odpowiem: jeden miliard na pomoc dla rolników to czterdzieści razy mniej od unijnych rocznych dotacji. Zatem wielka pomoc rządowa jest niczym w porównaniu z pomocą europejską. Po drugie: po dwóch latach reformy górnictwa zwiększyliśmy dwukrotnie import węgla z Rosji. Po trzecie: systemu Patriot nie można użyć samodzielnie i nie służy on obronie Polski tylko Europie Zachodniej - to dlatego ruskie tak jęczą, Polską się nie przejmując. Po czwarte: podwyżka dla emerytów ma być w skali inflacji, co oznacza, że nie będzie realną podwyżką.

Cóż rzec na koniec? "A więc, czytaj i ucz się..."

Obrazek użytkownika Temperatus

03-08-2018 [21:26] - Temperatus | Link:

Jaką to mierzeję trzeba by przekopać w mózgownicy Lektora, żeby pojął, że tej Wiślanej jeszcze nie przekopano i nie wiadomo czy to kiedykolwiek nastąpi, a największym osiągnięciem "dojnej zmiany" jest zniszczenie niezawisłości sędziów i niezależności sądów oraz wizerunku Polski na w świecie. Inne "drobiazgi" ustrojowe i łamanie ustawiczne obowiązującej Konstytucji pomijam, bo to już byłoby stanowczo za dużo na umysłowość Lektorową.

Obrazek użytkownika xena2012

01-08-2018 [20:48] - xena2012 | Link:

Tragikomiczne jest to,że Pan uważa swój ,,dorobek'' blogerski za rzetelny.Nie siedzi Pan zreszta okrakiem na barykadzie bo rozdęte do granic możliwosci ego nawet na to nie pozwala.

Obrazek użytkownika U1

01-08-2018 [21:26] - U1 | Link:

Stawianie nas na jednym , tym samym poziomie z lemingami uwłacza przeciętnej nawet inteligencji.Głupi chyba nie jest , więc pozostaje - właśnie co ?

Obrazek użytkownika PIOTR Z GDAŃSKA

01-08-2018 [21:42] - PIOTR Z GDAŃSKA | Link:

Autor się żali czy chwali, bo nie łapię. Ale pewnie to notka tylko dla "kumatych".

Obrazek użytkownika spike

01-08-2018 [23:40] - spike | Link:

Echo - "Zaś PRAWDA, jak zawsze leży gdzieś w pobliżu środka." Ma Pan całkowitą rację, obie strony słusznie tak Pana określają :
debil, ciołek, cymbał, dureń, kurzy móżdżek, matoł, tłumok, psychol, dewiant, burak, ciućmok, ćwierćinteligent, pustak, ćwok, przymuł, jełop… jest pan niegodnym Polaka zdrajcą narodowym, szubrawcem, kanalią, nikczemnikiem, parszywcem, swołoczą, szmaciarzem, świnią, sukinsynem, egocentrykiem, babiarzem, alkoholikiem, manipulatorem, dwulicowcem, kolaborantem, renegatem, sprzedawczykiem, heretykiem, wichrzycielem, zaprzańcem…”
Swoją drogą, stwierdzam, że Pan kłamie, zaglądam do Pan na S24 i nie spotkałem większość tu podanych określeń, a które bardziej pasują do Pańskiego języka, któremu już nie raz dał upust. Można się dziwić "czerwonym elitom", skoro Pan też z nich się wywodzi, dzięki którym zrobił karierę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-08-2018 [09:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Spike

Zapomniał Pan napisać, że mnie do pracy na telefon sekretarza PRZR przyjęli. A cha! Przy okazji proszę pozdrowić Pańskiego przyjaciela profesora Jana Hertricha Woleńskiego, który jak widzę znalazł rzadkiego frajera.

Obrazek użytkownika szary4all

02-08-2018 [08:35] - szary4all | Link:

Dzień Dobry.
W zakresie narracji jest pewna niespójność logiczna. Pominę chwilowo semantykę słów "środek" i "PRAWDA" jak i pewną nieostrość i nieokreśloność zastosowanych pojęć.
Jeśli "że jedne i drugie z wymienionych mediów kłamią jak najęte" to trudno uznać że "obie wspomniane grupy obywatelskie wiedzą tylko połowę tego, co się w Polsce rzeczywiście dzieje". Tu jedynym uprawnionym wnioskiem jest że obie znają jedynie połowę kłamstw. Co do pozostałych "połówek" nie ma przesłanek czy są równiez kłamstwami czy "prawdą".
Idąc dalej nie można uznać że "PRAWDA, jak zawsze leży gdzieś w pobliżu środka". Na potrzeby artykułu wymienił Pan dwa zbiory niedomknięte w których częścią określoną są "kłamstwa". O części nieokreślonej zawierającą "prawdę" nie wiemy nic. "Środek" nie jest tu właściwym określeniem. Baa... , nawet użycie określenia: cześć wspólna obu zbiorów byłoby dość karkołomnym stwierdzeniem chyba że model jest wyłącznie przerysowany, czarno biały. Jeśli już byśmy mieli zastosować uproszczenie to ta tzw "prawda" jest iloczynem obu zbiorów i to wydaje się uprawnione nawet jeśli uznamy model za rzeczywisty a wartości w zbiorach przyjmujące dowolne wartości w zbiorze pomiędzy "kłamstwem" a "prawdą". 
Oczywiście złożenie jest bardziej skomplikowane niż iloczyn ale potrzebę uproszczeń uwzględniającą poziom percepcji odbiorców, rozumiem. 
Całość jednak jest dużym zafałszowaniem opartym na ograniczeniu badanego zbioru  i zawartych w nim próbek z których każda nie zawiera funkcji relacji wyznaczającej kontrast i perspektywę. Oto mamy teoretycznie dwa zbiory, w każdym z nich próbki opisane są jako "kłamią jak najęte". Czyli faktem ("prawdą") jest że mamy właściwie jeden zbiór którego "środek" to "kłamią jak najęte". "Prawda", jeśli jest w tych zbiorach, może przyjmować wartości jakościowe i ilościowe od zera do absolutu więc dyskusja o nich jest jak dyskusja o czymś co niby jest ale nikt tego nie widział. Czyli coś jak "elity" czy "polityka" ;-)
W zakresie całości, wychodząc poza te dwa zbiory, "prawda" (fakty), będzie zawsze jedynie częścią wspólną. Jeżeli części wspólnej nie ma to mamy problem który skutkuje dwoma twierdzeniami. Pierwsze - rzeczywistość oparta na tych zbiorach i na każdym z nich osobno to "kłamstwo". Drugie - "prawda" leży poza wszystkim zbiorami użytymi w badaniu. Do drugie skutkuje tym że dziedzina nadal jest ograniczona a nie jest całością, zbiorem wszystkich informacji (możliwych do pozyskania).
Nie rozwijając w szczegółach, stawiam tezę że oba twierdzenia są poprawne i prawdziwe dla dziedziny opisanej ogólnikowo przez Pana.
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego dnia.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

02-08-2018 [10:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@szary4all

Przykro mi, ale ze statystyki zawsze miałem dwóję. Powiem więcej. Jestem dumny z tego.

Obrazek użytkownika Francik

02-08-2018 [09:59] - Francik | Link:

Moim zdaniem drrra najlepiej charakteryzuje określenie: żałosny kabotyn.

Obrazek użytkownika Czesław2

02-08-2018 [11:20] - Czesław2 | Link:

Ja bym polskich lemingów , a nawet dalej, nie dzielił na idących za PIS-em czy za PO. Dla mnie można iść albo za Bogiem albo za szatanem, nawet, jeśli ktoś jest niewierzący.

Obrazek użytkownika Temperatus

03-08-2018 [21:30] - Temperatus | Link:

Prawda na ogół lubi leżeć po środku., ale czasem wstaje i łup w łeb "prawdomówcę", który głupieje i zaczyna się wydzierać uważając, że wrzaskiem swoją prawdę wywrzeszczy. A poza tym  posługuje się określeniami całkowicie zamazanymi, które utkwiły w świadomości  tych po obu stronach barykady, powtarzane do znudzenia przy każdej tzw. "polemice", aliści nie zrozumiałymi. Np.: "lewactwo" - co to takiego? Może ktoś pamięta jeszcze sprzed kilku dekad lewackie ugrupowania terrorystyczne w Ameryce Łacińskiej zwane Tupamarros, albo we Włoszech Czerwone Brygady? I co to ma wspólnego z obecną opozycją czy obecnie rządzącymi? A kto pierwszy u nas zaczął tej nazwy używać wobec przeciwnika politycznego, no kto? Ano ten, który pierwszy podzielił naród na dwa plemiona, a kto to taki? Ano każdy wskaże na tę drugą stronę. I tak bez końca pętla się zaciska na szyjach obu plemion. Dobra jest ta metoda czerpania ze źródeł obu stron i tak: bezpośrednie trasmisje z wszystkich wydarzeń politycznych w Kraju, łącznie z przesłuchaniami w komisjach śledczych czy awanturami w Sejmie i sejmowych komisjach, oraz wystąpieniami rządzących, mają jednak przewagę prawdziwości relacjonowania i przekazywania informacji  nad spreparowanymi materiałami np. przez taką TVPiS zwaną powszechnie Kurwizją (KURskiego teleWIZJA). Dla jasności: ja oglądam obie telewizje, z przewagą tej, o której Pan Autor napisał, że go opluwają ortodoksyjni (znam to, znam z pozycji opluwanego).