Pora umierac!

To niech się poczuje!”. Słowa te wypowiedział prezydent Andrzej Duda na pokładzie samolotu, którym  wracał ze szczytu NATO w Brukseli w odpowiedzi na oświadczenie jednego z dziennikarzy, iż Józef Iwulski orzekł, że nie czuje się „zastępcą, a tym bardziej następcą I prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf”, a jedynie zastępuje ją w razie, gdy będzie nieobecna.

Sędzia Iwulski bynajmniej nie jest z mojej bajki, ale było nie było póki, co to wciąż sędzia Sądu Najwyższego, więc zacząłem się zastanawiać, jak skomentować na blogu tę odzywkę było nie było prezydenta RP Andrzeja Dudy?

Pisałem dobierając starannie słowa, dopieszczałem frazy bacząc by możliwie najtrafniej kłaść akcenty i mozolnie selekcjonowałem środki wyrazu, tak by wyartykułować swoją szczerą opinię o wypowiedzi pana Prezydenta nie urażając wszakże majestatu Jego urzędu, - ale zawsze coś było nie tak, jak trzeba.

Aż mnie raptem olśniło, że tysiąckrotnie lepiej ode mnie zrobi to Pierwsza Dama polskiego aktorstwa, nieodżałowana i chyba przez wszystkich kochana Danuta Szaflarska – patrz jedna z najkrótszych a zarazem najwspanialszych scen polskiego kina: 

                                           https://www.youtube.com/watch?...

Krzysztof Pasierbiewicz  (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
 „Pisowskim ortodoksom”, którzy już zaczynają na mnie pluć w komentarzach przypominam, że jeszcze do niedawna nazywali pana prezydenta Dudę zdrajcą, a teraz mnie mieszają z błotem za to, że wytknąłem Głowie Państwa, iż postąpił wbrew temu, czego uczył Jezus w Ewangelii Mateusza, kiedy to zapytany przez faryzeuszy, które przykazanie w Prawie jest największe? Odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz szanował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-07-2018 [20:12] - Pani Anna | Link:

Wiesz pan co? Może pora przejść od słów do czynów - patrz tytuł tego "wpisu".

Obrazek użytkownika Temperatus

14-07-2018 [00:09] - Temperatus | Link:

Paniusia życzy p.Krzysztofowi śmierci!? To jakoś  nie bardzo po chrześcijańsku, a nawet jeśli paniusia jest bezwyznaniowa, to i tak nie bardzo...

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-07-2018 [23:20] - Marek1taki | Link:

Nie ładnie. Ale zdarza się, najpierw napisać, potem przeczytać.

Obrazek użytkownika gorylisko

13-07-2018 [20:54] - gorylisko | Link:

no fakt, fragment zajefajny... na miejscu pani Danuty powiedziałbym to panu...

Obrazek użytkownika xena2012

14-07-2018 [11:33] - xena2012 | Link:

A ja podobno ,,niezawisłemu blogerowi oddanemu prawdzie i sprawom waznym dla polskiego państwa'' przypominam -szanuj swego bliźniego jak siebie samego .To przykazanie jak najbardziej powinien stosowac wobec siebie a nie pouczac innych.Jak mało kto ten bloger z prostacka złosliwa uciechą pomiata innymi,szarga ich godność,ubliża.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-07-2018 [14:00] - Pani Anna | Link:

A zakończy się to tylko wtedy, kiedy słowa przejdą w czyny. On to będzie robił aż do ukichanej śmierci. Ten typ tak ma.

Obrazek użytkownika Temperatus

14-07-2018 [14:44] - Temperatus | Link:

Tak,jak  nieodżałowana Danuta  Szaflarska powiedzieć należałoby p.Dudzie, ale tego nie zrobimy przez szacunek dla Majestatu Urzędu, nie dla osoby.