Na czym polega „geniusz polityczny” Jarosława Kaczyńskiego?

Już tłumaczę.

Wczoraj przerwano wszystkie telewizyjne programy informacyjne, a zaaferowani spikerzy z wypiekami na twarzy zapowiedzieli nieoczekiwaną konferencję prasową Jarosława Kaczyńskiego w związku z obradami Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

Cała Polska wstrzymała oddech w oczekiwaniu na to, co powie pan Prezes.

A Jarosław Kaczyński stanął przy mównicy i ogłosił uroczyście narodowi, że, cytuję:

                                             „Do polityki nie idzie się dla pieniędzy
I poszedł sobie.

Tak. Tak. Geniusz polityczny Jarosława Kaczyńskiego zasadza się w dużej mierze na takich właśnie „kabaretowych” występach. No cóż, jaki lud, tacy „polityczni geniusze”… - taki pejzaż.

Ale, żeby było sprawiedliwie dodam, że na podobnych kabaretowych skeczach zasadzał się „polityczny geniusz” Donalda Tuska, bowiem wszyscy pamiętamy „politykę miłości” i „zieloną wyspę”. 

I tak właśnie, także po roku 1989, co niedziela, kręci się ta nasza śmiechu warta polityczna karuzela:

https://www.youtube.com/watch?...

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Chciałbym przy okazji przypomnieć fragment listu Cypriana Kamila Norwida do Michaliny Dziekońskiej z 14 listopada 1862 roku, cytuję:

Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”, koniec cytatu.

Post Post Scriptum
I jeszcze piosenka okolicznościowa:
                                          https://www.youtube.com/watch?...
zaśpiewana przez Ewę Demarczyk w roku 1967 do muzyki Zygmunta Koniecznego i słów Andrzeja Szmidta:

Psy kulawe stroją drogi, diabeł dziewkom plącze nogi
drzewa kwiatom kwiaty cierniom, po marzeniach trupy biegną

taki pejzaż

nieraz zbrodniarz łzą zapłacze, ślepy żebrak znajdzie pracę,
błędny ognik ciemny paróg, bosy rycerz złoty laur

taki pejzaż

wiatry wieją sosny krzywe, nieprzydatne lecz prawdziwe,
grajek piosnkę z nich wyładzi, snem napoi gwiazdkę zdradzi
będzie pejzaż śpiewny rzewny

taki pejzaż…

Zapraszam także do wysłuchania mojego felietonu z roku 2012 pt. „Bohaterowie są zmęczeni” – vide: http://www.youtube.com/watch?v... 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Dorota M

07-07-2018 [19:03] - Dorota M | Link:

No własnie. Kaczyński powie jedno zdanie i takie pismaki ze złości robią w p...ki, bo to zdanie więcej znaczy niż całoroczne wypociny tego pismaka.

Obrazek użytkownika Temperatus

07-07-2018 [23:56] - Temperatus | Link:

Zapewne p.Dorta M. w mig pojęła to jedno zdanie  Prezesa Polskim, może więc byłaby łaskawa objaśnić je tak, żeby nawet antypisowiacy coś z tego zrozumieli,poza tym, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Więc ci w spółkach Skarbu Państwa nie muszą wyrzekać się swoich kilkunastu  lub kilkudziesięciu tysięcy dla marnych kilku tysięcy w samorządach.

Obrazek użytkownika Lektor

07-07-2018 [19:07] - Lektor | Link:

Panie Krzyśku, za przeproszeniem pan jesteś chytrym i sprytnym gnojkiem !  Myślę, że czytelnicy szybko załapią pańskie szyderstwo.

Obrazek użytkownika paparazzi

08-07-2018 [03:23] - paparazzi | Link:

Eee tam,,,, nie ma real czytelników nie przesadzajcie. Jego "modus operandi" trzeba śledzić bo to antybiotyk na homo sovieticus. Pisze tu i nawet nie wie ile traci. :-)  :-)  ;-) Chyba ze ...................................

Obrazek użytkownika xena2012

07-07-2018 [19:46] - xena2012 | Link:

A geniusz blogerski Echo24 zasadza się w duzej mierze na nieustannym powtarzaniu aż do znudzenia swoich własnych notek,osmieszaniu  tych samych osób i wciskania kitu o własnej niezawisości.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-07-2018 [22:47] - Imć Waszeć | Link:

Geniusz Jarosława Kaczyńskiego polega na tym, że za parawanem "patriotycznym" rękami min. Błaszczaka odtworzył już prawie niesławną formację ZOMO. Tych zdjęć nie da się zabełkotać nachalną propagandą Kurskiego. Mógł być nowy Stachowiak i to w "majestacie" "prawa". Bicie pałą policyjną po głowie kobiety to chamstwo niespotykane nigdzie w cywilizowanym świecie. Już nie mówię tu, że to jest przestępstwo. Proszę:

https://www.youtube.com/watch?...

Co teraz zrobi Błaszczak? Oskarży ludzi o napaść na policję, jak to się automatycznie robi w standardzie komunistycznym od N lat? Wstyd PIS!

PS: Byłbym zapomniał, jeszcze to: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Temperatus

07-07-2018 [23:46] - Temperatus | Link:

No to wreszcie zatwardziali fanpisowcy przejrzeli na oczy i widzą w tym watażce i jego partii prawdziwe zagrożenie dla Polski.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-07-2018 [00:12] - Imć Waszeć | Link:

Ale ja nigdy nie byłem zatwardziałym pisowcem. Jestem od zawsze niezależny. Pisałem zresztą otwarcie na tym forum, że moje poparcie dla PIS będzie trwało tak długo, jak długo będziemy szli w tą samą stronę. Stawiam bowiem Polskę ponad wszelkimi PIS-ami świata.

Obrazek użytkownika Lektor

08-07-2018 [00:20] - Lektor | Link:

Ty Imć, jeśli idziesz  na wschodnią stronę to uważaj proszę i zapomnij o PIS-ie, bo tam ten na Kremlu przybija żółwiki tylko Tuskowi z PO.

Obrazek użytkownika Lektor

08-07-2018 [00:16] - Lektor | Link:

Bingo Temperatus !!!  Ja też podobnie jak ty, kiedy przeczytałem co powieduiał Kaczyński, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy, to po prostu zdębiałem !  Masz rację przejrzałem na oczy, bo wcześniej tak jakbym moje okulary miał łajnem zachlapane. Wiesz co, i zupełnie tak jak ty poprzez to łajno widzę prawdziwe zagrożenie dla Polski.  Zresztą pierwszym zagrożeniem jest pozbawienie mafii watowskich środków do życia. Wiesz Temperatus, to jest świństwo ze strony PIS-u. A teraz chcą wyrzucić tych wspaniałych czerwonych sędziów, którzy jeszcze nie tak dawno należeli do PZPR i skazywali opozycjonistów na kary więzienia. Wiesz, jak ci tam, acha Temperatus, to jest naprawdę świństwo, że PIS to robi.
P.S. Temperatus, mam do ciebie prośbę, powiedz mi mój przyjacielu, cz twój nick ma jakiś związek z rodzajem twojej czaszki ?

Obrazek użytkownika Lektor

08-07-2018 [00:04] - Lektor | Link:

Hej, coś ty, jest znowu ZOMO w Polsce ?!  Oh jak się cieszę, no to wracam do Polski by zaciągnąć się do tej formacji. No, no, rozumię, że teraz będziemy pałowali lewaków, komuchów, donosicieli, zdrajców targowiczan, członków i fanów PO i Now., itd.  Zacieram ręce, i już nie mogę się doczekać. Acha, dziękuję ci Imć Waszeć za info. Nie doceniałem wcześniej twojej głupoty.
P.S. Ty Imć, wiesz może czy my w tym ZOMO dostaniemy także broń gładkokulową ?  No wiesz, postrzelałoby się od czasu do czasu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-07-2018 [01:01] - Imć Waszeć | Link:

Oglądałeś baranku ten film czy alfonsujesz (eng. pimp) zwyczajowo? No to najpierw pooglądaj to ubolku, a potem przebieraj brązowymi buciorkami.
Bez odbioru i coś na sen po pałowaniu: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Lektor

08-07-2018 [10:26] - Lektor | Link:

Ty Imć, ty jesteś naprawdę dobry, tylko szkoda że wyjechałeś na wyspy.  Jeszcze raz dziękuję ci za to info o ZOMO. Moją aplikację  do tej służby już złożyłem. Mam nadzieję, że się kiedyś spotkamy, oczywiście ja będę w pełnym ekwipunku. 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-07-2018 [11:52] - Imć Waszeć | Link:

A znasz sposób na termity?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

08-07-2018 [09:04] - Trotelreiner | Link:

Podobno rak nie jest zaraźliwy...tak jak AIDS...EBOLA...GŁUPOTA....
NB jest w stanie agonalnym....zarazę przyniósł jeden nosiciel...Pasierbiewicz....czyli echotvn24.
Był sobie prawicowy,patriotyczny portal...i sie skończył.
PS.Oficer żeglugi,który też pisze....ma rację...opanowują wszystko!

Obrazek użytkownika xena2012

08-07-2018 [15:49] - xena2012 | Link:

Przewidziałam to jakiś czas temu.Echo24 przypomina mi Migalskiego który jak dostał się do europarlamentu zaczął najpierw otwartymi listami atakować otoczenie J.Kaczyńskiego by potem z całą mocą uderzyc w niego samego.Echo24 reprezentuje ten sam schemat-najpierw Terlecki,potem Tarczyński,Macierewicz ,Szydło aż wreszcie przyszedł czas na prezesa Kaczyńskiego.Tak więc liczmy się z tym że odtąd zaczną sie prostackie sformułowania,już nie typu rozwiazana sznurówka,rodzima konfekcja czy kabaretowe wg Pasierbiewicza wyjście na mównicę.

Obrazek użytkownika Temperatus

08-07-2018 [18:59] - Temperatus | Link:

@Trotelreiner
Oto głos typowego przedstawiciela TWA: pisać należy wyłącznie pochwalnie powielając w nieskończoność mądrości blogerów prezentujących nasze poglądy. A polemiki, dyskusje? To wymysły lewactwa, a przy okazji wrogów Polski czyli PiS-u. Zwłaszcza, że  wszyscy mający odmienne poglądy nie są patriotami, bo my za takich ich nie uważamy, sami określamy kto patriota,a kto nie.