Unijne klony szajbusów i gamoni z Wiejskiej

Ostatnio odkryłem, że od czasów sklonowania owieczki Dolly nauka poczyniła kolosalne postępy. W Strasbourgu pokaźna gromada unijnych deputowanych okazała się stadem
zmultiplikowanych szajbusów i gamoni brylujących na co dzień przy Wiejskiej. Zacni parlamentarzyści bredzili coś bez ładu i składu o łamaniu praworządności w Polsce. Jeden cytował nawet Różę Luksemburg, a może Różę Thun, co zresztą na jedno wychodzi.
Ponieważ lubię skojarzenia urozmaicone, oczyma wyobraźni widziałem wielu mówców w skąpych strojach pewnego plenienia z amazońskiej dżungli wymachujących dzidami. Otóż ta społeczność nie łączy kopulacji z ciążą i potomstwo traktuje jako dar(albo dopust) losu). Zapewne gdyby panie i panowie z buszu znali prawdę, byliby niekiedy bardziej wstrzemięźliwi. Optymistycznie zatem mniemam, że wybrańcy Europy pieprzą jak potłuczeni z braku wiedzy. A przecież już Mickiewicz w stylu nostradamusowym antycypował opór nadzwyczajnej kasty pisząc w “Alpuharze”: “Bronią się jeszcze twierdze Grenady, ale w Grenadzie zaraza.” Zaś kropkę nad i postawił Krasiński w “Nieboskiej komedii?”
Dla odprężenia po górnym C słuchając chwalby Janusza Piechocińskiego na temat geniuszu pertraktacyjnego Waldemara Pawlaka, który wynegocjował znakomity kontrakt gazowy z Rosją, zaczynam nucić za Kazimierzem Grześkowiakiem: “Może to przez te nawozy sztuczne, może był w szkole zbyt pilnym uczniem, może to wszystko przez te atomy, że waryjota momy!” Ale, do diaska, Piechociński nie jest chłopkiem roztropkiem, a jednak w groteskowej bredni dorównuje niemal samemu wodzowi nobliście, który obwieszcza, że z bronią w ręku powiedzie niczym Marianna z obrazu Delacroix demokratyczny lud na barykady. Wprawdzie jednym uchem słyszałem, że w ostatnim momencie stonował swe zamordystyczne instynkty, ale zapewne jutro wróci do formy.
I tu kończą się żarty. Wielki prezydent Ronald Reagan dotknięty chorobą wieku starczego zaszył się wraz z małżonką w domowych pieleszach. I media uszanowały jego prywatność. Tymczasem nasze generatory chamówy propagandowej wystawiają dawnego bohatera na pośmiewisko, nie bacząc na prawa człowieka do zachowania godności w trudnym dlań czasie niemocy intelektualnej wyraźnej jak nigdy wcześniej. Przykre.
Na koniec jeszcze postscriptum do międzygalaktycznej debaty na temat łamanej w Polsce praworządności i demokracji. Jacyś szacowni obywatele zatroskani o pryncypia wyrazili swe oburzenie mieszaniem się Kościoła Katolickiego w niezbywalne prawa kobiet do aborcji wypisując nocą na murach świątyń stosowne hasła. niestety światowe media, z czujnym zazwyczaj “New York Timesem” włącznie, nie raczyły dostrzec tego aktu cywilnej odwagi i zaangażowania w słusznej sprawie. Następnym razem ci dzielni graficiarze powinni wyskrobać choćby jedno zdanko na murze meczetu przy Miękkiej. Rozgłos gwarantowany.
 
Sekator
 
Ps.

- Gdzie jest ulica Miękka - pyta mój komputer.
- Poszukaj sobie na planie grepsów - radzę mu dobrodusznie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

05-07-2018 [18:54] - Lektor | Link:

Podoba mi się pańskie określenie „unijne klony szajbusów”, i zaraz nasuwa mi się głos zabrany przez szajbuskę Thun czy jakoś von Thun, o tym, że PO przez 8 lat wspaniale wszystko budowało, a PIS wszystko rujnuje.  No właśnie, no i co takiej szajbusce odpowiedzieć ?  Czy to, że ich osiągnięciem było 42 afery głównie finansowe, kłamstwa, podnoszenie podatków i wieku emerytalniego, itd., itd.  No przecież ta von i tak tego nie zrozumie a może wogóle to do niej nie dotrze ?!  Przecież oni powinni widzieć prawdę, że właśnie rząd PIS odzyskuje grube miliardy od mafii watowskich, że wprowadza programy socjalne, mieszkaniowe, bezpieczeństwa, gospodarki itd. , ale do tych tępych łbów to nie dotrze nigdy. To ludzie bezwzględnie walczący o władzę – i tylko władzę       ........  , ale Polacy dlaczego mielibyśmy znowu wybierań durniów aby nami rządzili – zastanówmy się !
Myślę sobie, a może powinniśmy ich straszyć, że jak będą donosić na polski rząd do UE, to sejm uruchomi procedurę wyjścia Polski  z UE (Polexit).  Może taka płachta podziała na te szajbusy ?!