A mówiłem, że zamiast Dudy lepszy byłby Nowak

Sens blogowania upatruję między innymi w tym,
że bloger może powiedzieć to,
czego politykowi formacji, której sprzyja
powiedzieć nie wolno, bądź nie wypada

Jedenastego listopada 2014, w notce pt. „Polityk, czy mąż stanu? Oto jest pytanie” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon...  pisałem, cytuję fragmenty:

Przed paroma godzinami prezes Jarosław Kaczyński namaścił krakowskiego euro-posła Andrzeja Dudę na przyszłego prezydenta Polski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. I mam delikatny problem. (…) Bo jako krakowianin marzyłem by prezydentem Polski został ktoś z Królewskiego Miasta i nie ukrywam, że moim faworytem był profesor Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego pan Andrzej Nowak. Prezes wystawił jednak kandydaturę euro-posła Andrzeja Dudy. Tak się składa, że mam zaszczyt znać osobiście obu panów. Jeden i drugi są ludźmi młodymi. Jeden i drugi są z Krakowa i obydwu wykształciła Jagiellońska Wszechnica. Ale. Pan profesor Andrzej Nowak to moim zdaniem urodzony mąż stanu, który o Rzeczpospolitej wie, jeśli nie wszystko, to prawie. Moim zdaniem to człowiek klasy Ignacego Jana Paderewskiego. Ale być może to jeszcze nie ten moment. Zaś pan poseł Andrzej Duda to tylko polityk potrzebny Polsce w trybie awaryjnym, by zrobić porządek w kraju, gdzie zdeptano polityczny obyczaj. A żeby tego dokonać trzeba mieć przede wszystkim prawniczą przebiegłość, grubą skórę i silne łokcie. Być może Jarosław Kaczyński namaścił właśnie jego przeczuwając, iż wrażliwość i subtelne wnętrze pana profesora Andrzeja Nowaka może prostactwa III RP po prostu nie wytrzymać. Wierzę, że pan Andrzej Duda się na mnie nie obrazi, jak z całym dla Niego szacunkiem powiem, że w kategoriach szerokości horyzontów intelektualnych mógłby u pana profesora Andrzeja Nowaka zaledwie terminować. Więc powiem tylko, że życząc panu Andrzejowi Dudzie jak najlepiej zobowiązuję go, że jeśli mu się uda wygrać wybory prezydenckie, będzie czerpał z dorobku i wiedzy pana profesora Andrzeja Nowaka, na którego mam nadzieję też przyjdzie kolej, jak już Rzeczpospolita dojrzeje do kategorii cywilizowanego, europejskiego państwa…”, koniec cytatu.

Życie wszakże pokazało, że Jarosławowi Kaczyńskiemu na urzędzie prezydenckim potrzebny był nie tyle mąż stanu, co najwyższej rangi urzędnik państwowy wykonujący karnie polecenia służące w pierwszym rzędzie utrzymaniu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. I choć prof. Andrzej Nowak został powołany do Rady Rozwoju przy prezydencie Dudzie, to jednak po pewnym czasie z tej funkcji zrezygnował, czemu po prawdzie wcale się nie dziwię. Bo choć pan profesor swą rezygnację uzasadnił nawałem prac natury naukowej to zaryzykuję tezę (mówię wyłącznie za siebie!), - że po prostu szkoda mu było marnować czasu na działalność w ciele doradczym będącym w rzeczywistości radą czysto fasadową. Dlaczego tak sądzę? Bo obserwuję, kogo powołano do Kancelarii Prezydenta Dudy i widzę, że poza nielicznymi wyjątkami są to ludzie być może zaufani, ale dobrani z pisowskiego partyjnego klucza chaotycznie i bez kompetencyjnej preselekcji. Słowem nie ci ludzie i nie ten poziom. Mówię to, jako bloger bo wiem, że prof. Nowak jako osoba publiczna nie mógłby czegoś podobnego na głos wyartykułować. Ale ja, jako niezawisły bloger mogę powiedzieć na głos, że politykę polską trzeba w trybie wyższej konieczności odburaczyć.

Profesor Andrzej Nowak, jako obywatel lojalny wobec władzy dobrej zmiany, którą wspiera, bardzo długo milczał, lecz jak widzę miarka się przebrała i ten mający zawsze własne suwerenne zdanie z krwi i kości polski patriota oraz bodaj najlepszy znawca historii Rzeczpospolitej nie wytrzymał i udzielił bardzo odważnego wywiadu portalowi wPolityce.pl, - vide: https://wpolityce.pl/polityka/... , w którym na niedawnych poczynaniach pisowskiej władzy dobrej zmiany suchej nitki nie zostawił, a proszę mi wierzyć, że jest to człowiek nad wyraz spokojny, o wyjątkowo dystyngowanej osobistej kulturze. Przedmiotem tego wywiadu jest pisowska ustawa o IPN, o czym pan profesor między innymi tak mówi, cytuję za prof. Nowakiem:

Pierwszą rzeczą, na jaką chciałbym zwrócić uwagę, to najdelikatniej mówiąc pewna niezręczność w obchodzeniu się z nowelizacją ustawy o IPN. I to zarówno w momencie uchwalenia poprzedniej nowelizacji, jak i tej. Z IPN, który jest przedmiotem tej ustawy, za pierwszym razem było to tylko formalnie konsultowane, a o obecnej nowelizacji dowiedziałem się dzisiaj. Uważam, że procedowanie zmian dotyczących ważnej instytucji państwowej w sposób, który całkowicie pomija tę instytucję, jako chociażby ciało konsultacyjne jest wysoce niestosowne. Wydaje mi się, że to charakteryzuje cały sposób przygotowania zarówno poprzedniej nowelizacji, jak i obecnej. Pośpiech, jakieś cele wewnątrz polityczne, które nie mają nic wspólnego z istotą sprawy, do której odnosi się ta nowelizacja, powodują rozmaite niezręczności i zawirowania. (…)  Myślę, że też sposób podchodzenia do prawa jest wysoce niewłaściwy. Jestem zdecydowanym sympatykiem obecnie rządzącej ekipy, wybranej na podstawie demokratycznego werdyktu wyborców. Nie znajduję jednak odpowiedzi na pytanie, dlaczego trzeba było to zrobić w dniu dzisiejszym, w ciągu kilku godzin, skoro można było rozłożyć to w czasie i spokojnie procedować. I przede wszystkim lepiej przygotować poprzednią nowelizację. (…) Gdyby państwo polskie pomogło w wynajęciu najlepszych, prywatnych kancelarii prawnych, które są najskuteczniejsze w danym kraju, w którym dochodzi do naruszania dobrego imienia Polski na podstawie fałszywego obrazu II wojny światowej, czy rzekomego udziału Polski w Holokauście, to wtedy mielibyśmy sytuację bez porównania lepszą (…) Bo ustawodawstwo pana ministra Ziobry, bo to jego resort przygotował tamtą nieszczęsną nowelę, nic w tej sprawie nie było w stanie zrobić, bo nie mogło (…) Jak widać ta ustawa nie dała żadnych dodatkowych narzędzi prawnych państwu polskiemu, bo nie mogła dać. A to głównie poza granicami państwa i zasięgiem naszego prawodawstwa dokonuje się akt systematycznego szkalowania polskiego dobrego imienia oskarżeniami o współudział czy wręcz udział w Holokauście. Z tego punktu widzenia uważam, że nowelizacja zrobiona pół roku temu była zła i głupia. A dzisiejsze wycofanie się z niej robione w sposób niezręczny, sprawia wrażenie rejterady. Krótko mówiąc nie mam w tej sprawie nic dobrego do powiedzenia…”, koniec cytatu.

Nie wiem, czy prezes Kaczyński i prezydent Duda przejmą się słowami profesora Andrzeja Nowaka. Wiem natomiast, że jeśli tego nie zrobią to wybory 2019 mogą się okazać dla Prawa i Sprawiedliwości „piękną katastrofą” podobną tej z kultowego filmu „Grek Zorba”, gdyż radykalni sympatycy PiS-u im tej panicznej uległości wobec presji Izraela nie zapomną.

Na koniec chciałbym jeszcze przypomnieć, co pisałem już w lutym br. w notce pt. „Co winien teraz zrobić rząd Rzeczpospolitej Polskiej” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... , cytuję:

„Na panelu dotyczącym przyszłości Europy Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, podstępnie sprowokowany przez żydowskiego dziennikarza New York Times premier Mateusz Morawiecki powiedział, cytuję oryginalną wersję angielską: „It’s extremely important to first understand that, of course, it’s not going to be punishable, not going to be seen as criminal to say that there were Polish perpetrators, as there were Jewish perpetrators, as there were Russian perpetrators, as there were Ukrainian (ones), not only German perpetrators…”. Każdy Polak wie, że wypowiadając te słowa premier Morawiecki nie miał nic złego na myśli, jak chodzi o naród żydowski i dlatego nie będę się wdawał w lingwistyczne dywagacje. Nasz premier chciał tylko powiedzieć, że w każdym narodzie zdarzają się szubrawcy, także żydowskim. I nic więcej. Ale amerykańskie lobby żydowskie tylko czekało na taką gratkę, gdyż angielskie słowo „perpetrator” może być interpretowane wieloznacznie, a to z kolei daje stronie żydowskiej praktycznie nieograniczone możliwości pokrętnie manipulacyjnej interpretacji znaczenia słów szefa polskiego rządu, w czym jak wiadomo Żydzi są niedościgłymi arcymistrzami szczególnie, że grając kartą holokaustu mają za sobą prawie wszystkich, zaś strona polska działając w osamotnieniu stoi w tym sporze na z góry straconej pozycji. Ale także każdy rozgarnięty, czy Polak, czy Żyd wie, iż głównym powodem aktualnego kryzysu polsko izraelskiego jest żądanie od Polski przez lobby Żydów amerykańskich monstrualnych pieniędzy za mienie bezspadkowe, a kto, jak kto, ale oni wiedzą jak zarobić wistując atutową kartą holokaustu. Dlatego uważam, że w tej niekorzystnej dla siebie sytuacji przedstawiciele rządu polskiego w żadnym razie nie powinni sami rozmawiać ze stroną żydowską. Co zatem robić? Otóż myślę, że jedyną naszą szansą jest, oprócz zatrudnienia rodzimych prawników, - „wynajęcie”, jako pełnomocników strony polskiej w rzeczonych negocjacjach, najlepszych z najlepszych żydowskich prawników nowojorskich, na warunkach: ‘najpierw zadatek, a druga część honorarium po wynegocjowaniu sprawy zakończonym raportem sprawiedliwym dla strony polskiej’. Choćby za ciężkie pieniądze, - bo znając naturę żydowską wiem, że tylko taki myk może Polsce zagwarantować sukces w międzynarodowych pertraktacjach. Innej drogi nie widzę, a sytuacja jest bardzo poważna, gdyż oni są tak umocowani międzynarodowo, iż mogą nam zrobić nad Wisłą drugą Argentynę i nikt, także Orban, w tej spawie palcem w bucie nie kiwnie…”, koniec cytatu.

Więc myślę, że już najwyższy już czas otwarcie powiedzieć, że jak zawsze zresztą, - w obecnie rozgrywanym sporze izraelsko polskim, amerykańskim lobbystom żydowskim docelowo chodzi w głównej mierze o pieniądze, a ochrona pamięci o holokauście jest w tym przypadku sprawą drugoplanową. Zaś podniesiona przez Izrael umiędzynarodowiona wrzawa w sprawie ustawy o IPN to tylko przygotowanie artyleryjskie przed ostatecznym natarciem Żydów nowojorskich celem odzyskania od Polski pieniędzy za pożydowskie mienie bezspadkowe przy użyciu zabójczej broni, jaką jest podpisana już przez prezydenta Trumpa „ustawa 447”.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Kątem oka podglądam telewizję. W pisowskim „w tyle wizji” niegdyś szczery Ziemkiewicz podlizuje się za pieniądze władzy dobrej zmiany, zaś w opozycyjnym „Szkle Kontaktowym”, także za pieniądze kundlą się Markowski z Kwiatkowską. Słowem nic tylko się pochlastać. Chyba już nie dożyję mojej wymarzonej Polski. Ech! - https://www.youtube.com/watch?...

Czytaj także tekst mojego autorstwa pt. „Kogo prof. Andrzej Nowak chciał ugryźć w dupę?” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon... 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

29-06-2018 [22:01] - xena2012 | Link:

Sam Pan przyznaje że Żydzi grając kartą Holocaustu w czym sa arcymistrzami maja za sobą prawie wszystkich,zas strona polska działając w osamotnieniu stoi w tym sporze na z góry straconej pozycji.Dlatego trudno wierzyć,że wynajecie renomowanych kancelarii prawnych w ogóle moze się udać,bo którzy prawnicy okażą się na tyle odważni,by wystapic przeciw żydowskiemu lobby nawet za ciężkie pieniadze.To byłby koniec ich kariery i ostracyzm środowiska.Przecież widać że nawet prezydent Trump kica przed żydowskim lobby usadowionym we wszystkich instytucjach na dwóch łapkach.

Obrazek użytkownika xena2012

29-06-2018 [22:12] - xena2012 | Link:

Komentując Pański szacunek dla prof.Andrzeja Nowaka uważam że jest ze wszech miar uzasadniony.Profesor jako jedyny( co smutne) wystąpiwszy w mediach okreslił wygibasy nad ustawa o IPN jako rejteradę.To wyróznia go pozytywnie od polityków i dziennikarzy w pospiechu stawiających sie w studiach i udzielających wywiadów by zapewnić o sukcesie,wspaniałej ,,współpracy z Izraelem i bratniej miłości Izraela do nas.Myslę że ta euforia Polaków i milość ze strony Izraela bedzie miała krótki żywot,i przetrwa do próby uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej.

Obrazek użytkownika Temperatus

30-06-2018 [14:40] - Temperatus | Link:

I znowu widać, że Xena nieco inaczej pojmuje  pewne treści, niż się je powinno pojmować. W tym przypadku pokazała, że prawie nic nie zrozumiała z przytoczonej przez p.Krzysztofa wypowiedzi prof.A.Nowaka, a właściwie niczego nie zrozumiała, w szczególności dobitnej krytyki PiS-u w stanowieniu prawa,a raczej bubli prawnych przy całkowitym braku wyobraźni co  do skutków praktycznych takich bubli.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

29-06-2018 [23:32] - Zygmunt Korus | Link:

Odwaga i własne zdanie prof. Andrzeja Nowaka objawiły się zwłaszcza w pamiętnym liście otwartym adresowanym do Jarosława Kaczyńskiego. Ja to wtedy odebrałem jako test na kunktatorstwo adresata - i pewnie profesor ówczesne grymasy PiS-u tak właśnie odczytał. Potem ta szybka rejterada z dworu Dudusia.
Konkludując: jest wiele postaci na polskiej scenie politycznej godnych uwagi (i zjednoczenia się), ale partia "wiążąca" robi wszystko, by żadna alternatywa nie powstała. Myślę jednak, że zdolni młodzi, wychowani na Marszach Niepodległości, są już bliscy efektywnego scalenia się i rzucenia realnej rękawicy tym "plastelinowym politykom" co udają, że dobro Polski mają na względzie. Dlaczego ruchu narodowego tak się boi Kaczyński i Duda - oto jest pytanie? Odpowiedź jest prosta: chodzi o polityczny dyskurs i drogę dla nowej Polski, także o konfrontację w sprawie zamiarów w tym względzie. Czyli kwestie fundamentalne - ustrojowe.

Obrazek użytkownika xena2012

30-06-2018 [08:31] - xena2012 | Link:

Czy jest Pan pewien że Ruch Narodowy jest przygotowany , na tyle zwarty i na tyle wspierany by podjąć się misji kierowania krajem? Udział raz w roku w Marszu Niepodleglości nie daje tej pewności.Jak dotąd są anonimowi,rozproszeni ,nieznani,bez doswiadczenia jak mają więc przejść przez sito wyborów?Oczywiście chciałabym aby ruchy narodowe,świeże,propolskie a nie starzy wyjadacze i partyjne aparatczyki  doszły do głosu i mozliwości kierowania państwem.Piszę -do glosu-ale nie do wrzasku i awanturnictwa jak to pokazuja nam meteory w postaci Nowoczesnej.No i dochodzi najwazniejsze,aby istnieć trzeba miec fundusze.Nie sądzę aby ruchy narodowe tak dyskryminowane i marginalizowane jak w Polsce nimi dysponowały. 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-06-2018 [13:07] - zbieracz śmieci | Link:

Dlaczego ruchunarodowego tak boi się Kaczyński i duda...!?
Dlaczego Kaczyński to wiem a czy duda...!?
Jest się czego bać-Bolesław Piasecki twórca za II RP RN i ONR,żydożerca do entej potęgi tak samo jak antykomunista ale gdy pojawili sie faszy,ści we Włoszech to stał sie propagatorem tego ruchu w Polsce i może nic by się nie stało ale dotarł do wojska i wielu się nabrało a to juz było za wiele dla władzy ONR ,RN rozwiązano a piasecki poszedł siedzieć do Berezy.
Teraz ta część jego życia i RN której należy sie bać-po wojnie aresztowany przez NKWD a konkretnie Śmiersz po wielokrotnych rozmowach z Sierowem wyszedł na wolność i mógł działać -wypuszczono żydożercę i antykomuniste z rak Smiersza ano wypuszczono i dano gwaracje nietykalności do działania a jego żydożerstwo jak i antykomunizm ci pragmatycznie myślący bandyci mieli w dupie bowiem złożył hołd imperium rosyjskiemu i to wystarczyło .
Dla niego bramy Kremla były zawsze szeroko otwarte gdy tacy jak bierut i jego nastepcy mieli uchyklone i to nie zawsze'Miał wpływy w Polsce i jego zdanie brane było pod uwagę a poza wpływami politycznymi Moskwa pozwoliła mu sie bogacic tak ,że stał sie najbogatszym obywatelem PRL ,legalnie bez przewałów a jego firma uzupełniała rynek w to czego nie dostarczyli inni ,firma działająca jako spółka akcyjna  na zasadzie przedwojennego prawa handlowego którego po wojnie nie było ,nie była kontrolowana i nie podlegała nikomu.
Nie był chciwy bo w spółce mieli zwsze swoje udziały kolejni I sekretarze jak i przewodniczacy rady państwa a ze swoich zysków finasował takie organizacje jak PAX czy Znak łącznie z ich wydawnictwami tego właśnie ćhcieli ruscy i on to robił ,koncesjonowany katolicyzm to było to .Nie wszystkim to w aparacie sie podobało więc porwano i zamordowano mu syna i gdyby nie spaprano sledztwa na poczatku to chłopak by żył a tak umarł zamurowany żywcem -jak ważny był piasecki to w sprawie porwania przesłuchano ponad 183 tyś .osób.
Lecimy dalej ,po jego śmierci RN przejęła rodzina giertychów a najłodsza latorosl czyli romek został dozywotnim prezesem Młodziezy Wszechpolskiej i jest po dzis dzięń .
Do dziś nic nie wiadomom kto przez cały czas po śmierci piaseckiego finansuje cały ten ruch razem z ONR i tu jest czego sie bać ,panie Korus ale znajac przeszłość nietrudno się skapować.
Ruch Narodowy jak ONR powinny zostać zdelegalizowane in nie jest ważne co oficjalnie głosza i czym zatruwaja umysły młodych którzy tam działają właśnie dla dobra tych otumanionych hasłami typu Dmowski czy Piłsudski -to sa organizacje które jak piasecki sa przedłużeniem panslavizmu ,tworu wymyślonego przez Ochranę -wszyscy Słowianie pod berłem cara  a teraz putina  i kolejnych jego nastepców.

Obrazek użytkownika Jabe

30-06-2018 [15:18] - Jabe | Link:

Czyli Ruch Narodowy powinien zostać zdelegalizowany, bo do jego przedwojennego wcielenia należał pewien żydożerczy antykomunista, którego Smiersz nie zabił.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-06-2018 [17:17] - zbieracz śmieci | Link:

Jabuś ,nie należał ale założył i był jego głównym i jedynym ideologiem .Śmiersz nie zabił chociaz mógł ale przewerbował i to bez oporu przeszedł jak i wielu innych do panteonu zdrajców.

Obrazek użytkownika Jabe

30-06-2018 [18:40] - Jabe | Link:

A nie Dmowski?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

30-06-2018 [15:36] - Zygmunt Korus | Link:

Z jednostkowymi faktami dotyczącymi zdrajców i zaprzańców, kolaborantów i jurgieltników, wyciąganych z przeszłości nie dyskutuję, ale nie ma to nic wspólnego z potrzebą stworzenia ruchu alternatywnego do PiS-u, bardziej propolskiego, mniej kapitulanckiego -  nazywanego dla tej potrzeby narodowym. Natomiast co do myśli filozoficzno-politologicznej w tym zakresie, to nie zgadzam się absolutnie w tak złej ocenie dorobku Dmowskiego (z zastrzeżeniem odmiennego obecnie spojrzenia na kwestię proradziecką).
Moim zdaniem ruch narodowy, czy jakiś inny (np. patriotyczno-chrześcijański) w końcu dojrzeje do znaczącej siły politycznej, która wysadzi w powietrze ten ideologiczny koniunkturalizm oparty na płytko rozumianych geo-realiach, z czego nie potrafimy się wyrwać jedynie - moim zdaniem - przez własną duchową niemoc (i niechlujstwo intelektualne pomieszane z kunktatorstwem). Opozycja - skundlenie lub odwaga - do jakich przedstawicieli w Polsce należą? Bo ja takich liczących się sił  - jeśli chodzi o drugi człon tego przeciwstawienia - na polskiej scenie politycznej nie widzę. A chciałbym o nie powalczyć. Na razie lokuję nadzieje w jaskółkach, bo przynajmniej narodowcy w tym kierunku popiskują.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-06-2018 [17:29] - zbieracz śmieci | Link:

Takich ruchów chrześcijańsko -narodowych było i pewnie jest jeszcze kilka a największym był LPR na czele z romkiem zwanym koniem .
Obiecałem ,że napiszę o RN i jego korzeniach które dalej go zasilają i to zrobiłem a nie podejmę dalszej dyskusji z kimś kto odmawia partiotyzmu członkom PIS.
Narodowcy popiskują ,szczególnie na swoich marszach co widać i słychać i czuć swąd spalizny po jakiś budkach.Idą ludzie na ich marsze bo nie wiedzą gdzie ci ich wiodą

Obrazek użytkownika Trotelreiner

30-06-2018 [08:51] - Trotelreiner | Link:

Nie głosowałeś na Dudę [bo jak miałeś głosować?] głosowałeś na KUKIZA!
Tu na NB można poszukać tej notki...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

30-06-2018 [10:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@trotelreiner

Owszem, w pierwszej turze wyborów prezydenckich głosowałem na Kukiza, bo wiedziałem, że zdobędzie wiele głosów młodych Polaków, które w drugiej turze przekaże na Dudę, na którego głosowałem w drugiej turze. Bo w pewnym sensie Andrzej Duda wygrał wybory dzięki głosom sympatyków Kukiza. Sęk wszakże w tym, że Pańskie komentarze wskazują, iż nie jest Pan w stanie tego pojąć. Ale to już nie mój problem.   PS. A jak Pan taki Kozak, to proszę poszukać i zacytować w całości moją wypowiedź w rzeczonej sprawie. Pan nieuważnie czyta, panie Trotelreiner.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-06-2018 [13:24] - zbieracz śmieci | Link:

Facet wraca do starych notek ,przerabia je na nowo i ponownie wkleja stąd te "prorocze  przewidzenia" !

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-06-2018 [12:02] - zbieracz śmieci | Link:

Problem z nowakiem jest taki ,że na razie nie ma mu do zaoferowania RP żadnego godnego jego osoby urzędu ,a jak już sie wymyśli to nigdy nie będzie startował w jakis wyborach o co to nie ,to Naród by musiał w niekończących sie proszalnych procesjach do stóp i mszach i wezwaniach do zajęcia stolca ,dożywotniego co najmniej a pełnię władzy miałby zagwarantowaną nawet gdyby odszedł.

Obrazek użytkownika Jabe

30-06-2018 [15:25] - Jabe | Link:

Problem z kandydatem PiS był taki, że został nominowany na godny jego osoby urząd, i to bez błagań narodu zamieszkującego nadwiślański kraj. Nie wiem, czy profesor byłby na tym nie pasującym do niego urzędzie lepszy, ale byłby samodzielniejszy, a to grzech śmiertelny.

Obrazek użytkownika Temperatus

30-06-2018 [14:42] - Temperatus | Link:

Jakoś tak się dziwnie składa, że co ważniejsze, a nawet najważniejsze w państwie stanowisko obsadzane jest przez Prezesa Polski wybitnie udanymi nieudacznikami. O Dudzie to wszystko, co tu napisano wiadomym jest już od początku jego prezydentury, a teraz jeszcze mamy złotoustego premiera, co zastąpił pyskatą premierkę, który nie tylko, że dobiera sobie takich orłów na najbliższych współpracowników, jak ten nieszczęsny Suski, to jeszcze jak gdzieś publicznie, a zwłaszcza za granicą chlapnie, to jak gołąb na parapet. Boże, miej naszą Polskę w opiece! 
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-06-2018 [17:45] - zbieracz śmieci | Link:

To co pokazałeś na zdjęciu zrobionym w młodości to nie dziwi ,że miałeś przesrane życie erotomanie gaduło!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-07-2018 [04:17] - zbieracz śmieci | Link:

PS.Dla nie kumatych ,tutaj nie chodzi o zdjęcie prof.Nowka ale o zdjęcie obok komentarza chociaz każdy prof.to jadowity kolec wbity w twoje niespełniome marzenia.

Obrazek użytkownika Lektor

30-06-2018 [18:53] - Lektor | Link:

Ja pieprzę, ten facet jątrzy nadal !  Ależ to polityczna patologia !

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

30-06-2018 [19:31] - zbieracz śmieci | Link:

Baset o ciele pudla miniaturki ,ile razy ci trzeba mówic żeś po prostu głupek wsiowy....!?

Obrazek użytkownika Lektor

30-06-2018 [23:31] - Lektor | Link:

Ty zwieracz, idź i pozbieraj śmieci, bo tylko do tego się nadajesz !

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

01-07-2018 [04:21] - zbieracz śmieci | Link:

Lektor,jestem dobrym człowiekiem i radzę ci nie trać na bezdurno resztek szarych komórek które za chilę będą ci potrzebne tylko do obsługi czynności fizjologicznych takich jak pochłanianie i wydalanie

Obrazek użytkownika gorylisko

30-06-2018 [21:56] - gorylisko | Link:

mi, mimii mimiiii mimimiiii mimi mimimi

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

30-06-2018 [22:27] - rolnik z mazur | Link:

" 80 Professoren und Duetschland ist verloren " Nie ma co przesadzać z profesorami jako urzędnikami państwowymi- vide Zybertowicz.  Prof. Nowak jest z pewnoscią zacnym człowiekiem i świetnym erudytą ale to wszystko. Słuchałem jego wykładów i poza erudycją nie  znalazłem tam nic ciekawego - typowa sieczka politpoprawna- żadnej własnej głębszej myśli. Każdy byłby lepszy od Dudy - najlepiej jakiś słupek drogowy. Pozdrawiam ro z m.