Chyba Wiem, co kombinuje Jarosław Kaczyński

                       UWAGA! Trudny przekaz, tylko dla kumatych!

Po wygraniu przez PiS wyborów 2015, w dniu mianowania na urząd premiera Beaty Szydło, w notce pt. „Nie myślałem, że dożyję Polski moich marzeń” – vide: https://www.salon24.pl/u/salon...  pisałem między innymi, cytuję:

Polsce potrzebne jest teraz jak powietrze porozumienie narodowe, jako warunek sine qua non by polskie sprawy rzeczywiście ruszyły do przodu. I choć gromy spadną mi teraz na głowę zaryzykuję stwierdzenie, że PIS do takiej powszechnej zgody nie jest w stanie doprowadzić, bo mówiąc zwyczajnie po ludzku jego działacze, szczególnie ci starsi, jak Terlecki, Kuchciński, Lipiński, którym nadal powierzono stanowiska decyzyjne w państwie nie zmienią już mentalności obciążonej zaszłościami jeszcze z czasów komuny, kiedy doznali zbyt wielu upokorzeń poczynając od okrągłego stołu, poprzez Smoleńsk, kończąc na skazaniu Mariusza Kamińskiego. Więc uważam, że w zaistniałej sytuacji Polaków może ze sobą zespolić młody prezydent Duda, który pomagając PIS-owi w kampanii parlamentarnej spłacił już dług wdzięczności wobec Jarosława Kaczyńskiego za wystawienie jego kandydatury w wyborach prezydenckich. I choć zabrzmi to dla niektórych szokująco uważam, że właśnie teraz, po wygranej PIS-u, pan prezydent Duda powinien się od partii Jarosława Kaczyńskiego formalnie zdystansować. Powiem więcej. Paradoksalnie w realizacji tego wielkiego wyzwania prezydentowi Dudzie może pomóc fakt, że karierę polityczną zaczynał w „Unii  Wolności, co mu kiedyś wytknąłem na blogu, lecz jednak po głębszym przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że ta zaszłość teraz może mu teraz pomóc w odzyskaniu sympatii światka platformerskiego, które jego przejście z Unii Wolności do PIS-u potraktowało, jako zdradę. Słowem uważam, że głęboko zwaśnionych Polaków jest w stanie zintegrować tylko niezależny od partyjniackich układów prezydent – byle tylko „pokonana” Platforma i „zwycięski” PIS potrafiły się zdobyć na to, by mu w tym fundamentalnym dla losów Polski przedsięwzięciu nie przeszkadzać. Bo pan prezydent Andrzej Duda z własnego doświadczenia zna specyfikę, zalety i wady zarówno tych, dla, których nadrzędnym drogowskazem jest polska tradycja narodowo niepodległościowa pod hasłem BÓG, HONOR OJCZYZNA, jak i tych, którzy uważają, że w dobie globalizacji najważniejsze to liberalizm i rządzący światem pieniądz. I właśnie to osobiste doświadczenie pozwoli mu znaleźć potrzebne teraz Polsce jak tlen modus vivendi układające niezbędnie dla rozwoju państwa kompromisowe stosunki między Polakami o różnych poglądach. Podsumowując. Sprawne rządzenie przy współpracy z prezydentem to działka pani premier Szydło, która moim zdaniem słuchając strategicznnych porad Jarosława Kaczyńskiego sobie z tym poradzi. Natomiast zespolenie zwaśnionych Polaków i zakończenie wojny polsko polskiej to już rola pana Prezydenta…”, koniec cytatu.

Nie ziściła się jednak ta moja wizja, gdyż po pierwsze Jarosław Kaczyński prezydentowi Dudzie wyznaczył rolę głowy państwa całkowicie spolegliwej wobec nie do końca zgodnych z literą prawa „reformatorskich” poczynań Prawa i Sprawiedliwości, zaś po drugie życie pokazało, że Beata Szydło nie sprawdziła się na urzędzie premiera. W tej sytuacji Jarosław Kaczyński przeprowadził ratunkową rekonstrukcję rządu Beaty Szydło desygnując na premiera neoliberalnego bankowca Mateusza Morawieckiego, który przed objęciem tego urzędu był bardziej związany z ludźmi Platformy Obywatelskiej niż ze środowiskiem pisowskim, a dlaczego Kaczyński go zrobił premierem zrozumiecie Państwo za chwilę.

W między czasie Kaczyński pozbył się niepoprawnego politycznie Antoniego Macierewicza i zaczął umacniać konsekwentnie pozycję Jarosława Gowina, któremu również było „rodzinnie” bliżej do Platformy, niż do PiS-u.

Po wdrożeniu w życie „genialnego” z wizerunkowego punktu widzenia programu 500 Plus, Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło niespotykane wcześniej notowania sondażowe zbliżające się do magicznego wyniku 50%. Jednakże nocne przepychanie przez PiS kolanem nie zawsze w pełni konstytucyjnych ustaw związanych z Trybunałem Konstytucyjnym, Sądem Najwyższym i Krajową Radą Sądowniczą oraz podpisywanie tych ustaw bez szemrania przez prezydenta Dudę spotkało się z dezaprobatą wielu milionów Polaków oraz negatywną reakcją Brukseli, a także Białego Domu. Na to nałożyła się spowodowana świadomością przewagi sejmowej rosnąca buta prominentów partii rządzącej, co od niej odstręczyło wielu głosujących w na nią roku 2015. Ale mimo coraz częstszych i coraz poważniejszych błędów władzy dobrej zmiany Prawo i Sprawiedliwość nadal utrzymywało wysokie notowania, powiedzmy sobie szczerze głównie dzięki kompromitująco nieudacznym poczynaniom opozycyjnej Platformy dowodzonej przez coraz bardziej ośmieszającego się politycznie Schetynę.

Jednakże, po wybuchu afery z nagrodami w rządzie Beaty Szydło nastąpił punkt zwrotny i notowania PiS-u zaczęły spadać, co prawda lekko, ale trend malejący się ustalił. Potem przyszedł sejmowy protest niepełnosprawnych, który Prawo i Sprawiedliwość rozegrało w sposób najgorszy z możliwych, a na domiar złego Jarosław Kaczyński poszedł na miesiąc do szpitala, co spowodowało w szeregach PiS-u ogromny chaos w wyniku, czego notowania PiS-u spadły jeszcze bardziej.

Ale oto dowiadujemy się, że Beata Szydło i Zbigniew Ziobro mają objąć posady w Brukseli zapewniające im horrendalnie wysokie emerytury, a na lipiec Jarosław Kaczyński zapowiada gruntowną rekonstrukcję rządu Morawieckiego.

Więc chyba wiem, co Jarosław Kaczyński kombinuje. Otóż jestem prawie pewien, że na podstawie sondaży wewnętrznych pan Prezes zorientował się, że nawet jeśli PiS wygra wybory 2015 to wygra je minimalnie, co mu nie pozwoli na samodzielne rządy i może się powtórzyć to, co się stało w roku 2007. I choć może pomyślicie Państwo, że mi się pomieszało w głowie jestem prawie pewien, że Jarosław Kaczyński zrozumiał, że PiS na dłuższą metę w obecnej kruchcianej formule nie uciągnie i postanowił reaktywować ideę zmodernizowanego POPiS-u. W związku z tym pan Prezes w czasie lipcowej rekonstrukcji rządu, ku zadowoleniu zarówno zwolenników PiS-u, jak Platformy, namaści już oficjalnie popisowskiego neoliberała Mateusza Morawieckiego na swojego następcę, Szydło i Ziobrę wyśle do Brukseli, zaś zajmujących kluczowe stanowiska w państwie jajogłowych hamulcowych Kuchcińskiego, Terleckiego i Lipińskiego zastąpi popisowskim neoliberałem Gowinem i jakimiś spadochroniarzami o pisowskim rodowodzie wyłuskanymi z Platformy Obywatelskiej. Mam na myśli takich polityków, jak Paweł Zalewski et consortes. Zaś prezydentowi Dudzie pan Prezes zaleci ogłosić publicznie, że formalnie dystansuje się od Prawa i Sprawiedliwości, bo chce być prezydentem nie tylko połowy, ale wszystkich Polaków.

I tak, nadwątloną ostatnio wizerunkowo władzę dobrej zmiany Jarosław Kaczyński zastąpi zmodernizowanym POPiSem zagospodarowując pisowsko platformerskie centrum, czemu przyklasną ochoczo opiniotwórcze salony mazowieckiej Warszawki i podwawelskiego Krakówka, a także Bruksela i Waszyngton. Ale będzie to POPiS, którego prezesem, a może patronem (?)  będzie Jarosław Kaczyński. Zaś Polska nareszcie zostanie uznana krajem europejskim i w pełni demokratycznym, a takiego nowofalowego Jarosława Kaczyńskiego polubią nawet pani Merkel z panem Timmermansem? Natomiast Kneset będzie obradował w Warszawie jeszcze częściej!

I w ogóle i w szczególe, rano, wieczór i w południe,  - będzie cudnie!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Jak się Państwu podobają nienawistne, a nierzadko chamskie komentarze zawsze tych samych komentatorów? Nie ważne co się stanie s PiS-em. Nie ważne, co się stanie z Polską. Nie ważne, co Pasierbiewicz napisał. Ważne tylko by splugawić i zdeprecjonować autora notki, który odważył się krytykować partię rządzącą. Niestety w PiS-ie jest więcej takich obłąkanych nienawistników i tym powinien się zająć Jarosław Kaczyński, - nawet kosztem doraźnej utraty kilku punktów sondażowych, co jednak zaprocentowałoby w przyszłości. Bo PiS nadal ma wizerunek partii ludzi podejrzliwych, mściwych, złowrogich i nieprzyjaznych ludziom inaczej od nich myślących.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

11-06-2018 [21:50] - xena2012 | Link:

Zaryzykuję pytanie choć nie oczekuję opowiedzi jako że jestem wg Pana ultrasem,pisowskim oszołomem,kruchtą z kółka różańcowego ,szwadronem ojca Rydzyka itd,itd-jak Pan na miejscu rzadu by postąpił w sprawie protestu niepełnosprawnych i dlaczego swych cennych rad w tej materii nie kierował Pan w trakcie tego protestu? Wałęsa Pana ubiegł? Z podobnie wizjonerska pasją rzucił się Pan w wir strajku studenckiego na UW zagrzewając do boju podczas gdy okazało się,że strajk to garstka niezadowolonych doktorantów wspieranych przez feministki z postulatami aborcji i niezastąpionymi w zadymach panią Środziną i Wielgusową. W kolejnym proroctwie jest Pan chyba zadowolony,że znienawidzony Terlecki  Lipiński i Szydło zostaną odsunięci na rzecz tak świetlanych postaci jak bufonowaty Paweł Zalewski.Dla tak wspaniałej perspektywy nie beda wazne pisane w Knesecie i ambasadzie niemieckiej ustawy prawda?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-06-2018 [00:49] - Imć Waszeć | Link:

Cezary Mech odpowiada na pytanie, co kombinuje Jarosław Kaczyński: https://www.youtube.com/watch?...
Wygląda na to, że przyczaił się tylko po to, żeby "gasić" pożar benzyną. Nie przyjmujemy nachodźców? Chyba tylko po to, żeby było o czym pieprzyć przed wyborami dla ludzi ociężałych umysłowo. :/
Już o tym pisałem i miło mi, że taki spec jak Mech myśli dokładnie tak samo.

http://naszeblogi.pl/comment/2...

Fragment po Uzbekach, to prawdopodobnie przyczyna tego nagłego ogłupienia PIS.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-06-2018 [07:37] - rolnik z mazur | Link:

Jarosław Kaczyński nic nie kombinuje w tej materii, bo sie na tym po prostu nie zna. Zna sie może ( ? ) na taktycznych gierkach partyjnych i podmiankach  ale nie ma żadnej wizji w miarę suwerennej Polski ani długofalowej  strategii jej  rozwoju.  Polska jest obecnie rezerwuarem taniej siły roboczej i podwykonawcą miedzynarodowych przedsiebiorstw  i tak widocznie ma zostać. Generacja -  dwa tysiace +500 i grill w sobotę. Kto chce więcej niech spieprza z Pl.  To co prezentuje p Marowiecki to są bajki z mchu i paproci. Brak światła  w tym tunelu niemożności. Dr Cezary Mech mówi to co każdy rozsadnie myślący powinien wiedzeć ale on miał już swoja szanse z której nie skorzystał.  Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-06-2018 [11:26] - Imć Waszeć | Link:

Sugeruje Pan, że jest nie w pełni władz umysłowych? Bo ja wiem bez testowania, że jak mi władza ludowa dokwateruje rodzinę Cyganów albo jednego Dąbczaka, to będę miał w moim domu piekło.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

12-06-2018 [12:02] - rolnik z mazur | Link:

Jeśli pan to wie, ja to wiem i wielu rozsądnych ludzi to wie a władcy tego nie wiedza? To jak to mozna nazwać? Jeśli nasz jedyny sojusznik pzysyła nam  na ambasadorke matrymonialna oszustke to co ja ma o tym sadzic? Poz tym Kartagine należy zniszczyć...Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika angela

11-06-2018 [21:54] - angela | Link:

No, pan drr odleeecial. Ha ha ha ha ha ha. 
Po ilu szklaneczkach to.
Nie moge, jeszcze takich bzdetow, to nie czytalam.

Obrazek użytkownika xena2012

11-06-2018 [22:54] - xena2012 | Link:

Jak to nie czytała Pani? Przecież pierwsza część tekstu była już prezentowana z piećdziesiąt razy.Tyle że dotąd nie mogę dojść na czym polega wg autora ta straszna ,,buta'' PiS-u w okresie swoich rządów? Czy naprawde te wypominane przez autora nagrody rzeczywiscie nie należały się ministrom narażonym na wieczne ataki,pracujcym ciężko pod nieustannym ostrzałem opozycji i Brukseli? Pan Echo24 zupełnie pomija donosy do Brukseli ,intrygi Schetyny w niemieckiej ambasadzie,łażenie po prośbie o sankcje dla Polski,antypolską działalnosć Róży Thun uwazając je za mało istotne a całą złośc wylewa na PiS.

Obrazek użytkownika Temperatus

12-06-2018 [18:17] - Temperatus | Link:

Nawet w żelbetonowym elektoracie PiS trudno spotkać kogoś aż do tego stopnia zmanipulowanego reżimową propagandą sukcesu (a także tym,że im się nagrody należały), jak nieprzemakalna Pani Xena2012, bardziej pisowska od samego Prezesa - ho,ho! 

Obrazek użytkownika xena2012

12-06-2018 [20:12] - xena2012 | Link:

A nie należały się? Dlaczego? Co pani/pan mają do zarzucenia ministrom? Że pracują?

Obrazek użytkownika Temperatus

12-06-2018 [21:42] - Temperatus | Link:

Napisałem powyżej,że Pani jest bardziej pisowska od Prezesa PiS, a dlaczego? No, chociażby dlatego, że Pani broni jak Częstochowy tych rzekomych "nagród"(a faktycznie dodatkowej pensji dla Szydłowej i jej ministrów), podczas gdy sam Prezes (sam Prezes!) uznał,że to są nienależne pieniądze i nakazał je zwrócić (wprawdzie nie do budżetu,ale nie wiedzieć dlaczego do Caritasu)). Więc może Pani pouczy Prezesa że nie miał racji - co?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

11-06-2018 [23:20] - Imć Waszeć | Link:

No tak, klasyczne. Ja co prawda nie pisuję już bajek na poprawę nastroju, ale znalazłem równie interesujące zajęcie, zwłaszcza gdy jest zbyt gorąco. Podróżuję po Europie i Świecie. "Pireneje, Appalachy, Andy, Alpy, Himalaje; w górę  sami, w dół noszami pędzą wciąż turystów zgraje...". To Lec ;)

1. https://www.youtube.com/watch?...
2. https://www.youtube.com/watch?...
3. https://www.youtube.com/watch?...
4. https://www.youtube.com/watch?...
5. https://www.youtube.com/watch?...
6. https://www.youtube.com/watch?...
7. https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

12-06-2018 [01:06] - ExWroclawianin | Link:

@Imc Waszec

200/100 !!!

Austria jest piekna !

 

Obrazek użytkownika Temperatus

12-06-2018 [01:01] - Temperatus | Link:

No, toś Panie Krzysztofie, z grubej rury i w samą dziesiątkę trafił - dowody znajdziesz Pan w komentarzach, czego zapowiedzi już się ukazały.

Obrazek użytkownika xena2012

12-06-2018 [08:22] - xena2012 | Link:

No,ta gruba rura i dziesiatka to niezmienna ocena zwłaszcza że i trafienie niezmiennie w ten sam tekst powielany przez autora w nieskończoność i do znudzenia.Jakież więc maja być komentarze?.

Obrazek użytkownika elefants

12-06-2018 [07:27] - elefants | Link:

1.Nas polaków, może zjednoczyć tylko wspólny wróg.
2.PIS ma szczęście bo objął władze podczas wzrostu gospodarczego, który nie będzie trwał wiecznie i przypisuje sobie rzeczy które nie są jego zasługą i jak dobra koniunktura sie skończy to odbije mu sie to rykoszetem i o ile wygra najblizsze wybory to następne na pewno przegra.

 

Obrazek użytkownika xena2012

12-06-2018 [09:09] - xena2012 | Link:

To czyją zasługą wg elefantsa jest wzrost gospodarczy rzekomo przypisywany sobie przez PiS? Proszę zdradzic tajemnicę! proszę zwiększyć samoocenę,bo pisząc Polaków z małej litery ubliża się im.

Obrazek użytkownika elefants

12-06-2018 [15:35] - elefants | Link:

Wzrost gospodarczy jest zjawiskiem ,samo nakręcającym  sie srednio co 10 lat w kazdym kraju bez względu na rząd  jaki rządzi w danym kraju .

Obrazek użytkownika xena2012

12-06-2018 [17:03] - xena2012 | Link:

Uszczelnianie VAT-u i walka z korupcją tez jest zjawiskiem samo się nakrecającym?

Obrazek użytkownika elefants

13-06-2018 [05:17] - elefants | Link:

Zjawiskiem samo się nakręcającym jest to żę ,przy dobrej koniunkturze przedsiębiorcy potrzebują pracowników, żeby ich pozyskać musza ich zachęcic finansowo,od zarobionych pieniędzy ludzie płącą podatek dochodowy oraz VAT przy zakupie towarów z tego tytułu sa wpływy do budżetu.Dlatego napisałem wczesniej że PiS owi za kilka lat odbije sie to rykoszetem bo wzrost gospodarczy nie bedzie trwał wiecznie.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

13-06-2018 [01:21] - ExWroclawianin | Link:

@elefants

0/100

Sam to wymysliles??? Nie wierze............jakis "geniusz"......

Obrazek użytkownika elefants

13-06-2018 [07:55] - elefants | Link:

Wbita nienawiść do wszystkich i do wszystkiego.
Miłego dnia.

Obrazek użytkownika ruisdael

12-06-2018 [07:46] - ruisdael | Link:

Głosując na PiS dostajesz PO. Dziwi mnie to, że wchodzą reprezentanci związani, chociażby w przeszłości, z formacją, która tak pogardzała i przyczyniła się do śmierci prez. Lecha Kaczyńskiego. A powinni być objęci infamią wszyscy, którzy mieli cokolwiek wspólnego z tą przestępczą organizacją.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

12-06-2018 [15:06] - Zygmunt Korus | Link:

@ ruisdael
Legitymizowanie POsrańców pod jakimkolwiek pretekstem lub postacią jest zdradą ideałów walki o wolną Polskę. Nie powinno być w tym względzie żadnych warunków ulgowych. Infamia bezkresna - do wycięcia tej swołoczy przy glebie wraz z wykorzenieniem. Wtedy łatwiej oceniać poglądy i postępki WSZYSTKIE. W tym gówinopodobne.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

13-06-2018 [01:39] - ExWroclawianin | Link:

@ Zygmunt Korus

100/100

Dokladnie to samo chcialem napisac......................nie rozumiem co w rzadzie "PiS"-u robi V kolumna jak Gowin czy Czaputowicz??? Kiedy w koncu zrobicie czystke w MSZ gdzie sa jeszcze zatrudnionie "staliniatka" i sowiiecka oraz zydowska agentura??? Ile jeszcze ma uplynac czasu az w koncu POLACY zaczna decydowac o POLSKIEJ POLITYCE ZAGRANICZNEJ??? 10 lat? 20 lat?..................a moze 50 lat??? PiS NIEPOTRZEBNIE zmienil kurs na antypolski i pro zydowski, pro niemiecki czy pro unijny? Kiedy w koncu wyciagniemy WLASCIWE WNIOSKI.......Gdzie jako minister sprawiedliwosci z PO byl Gowin podczas "sledztwa SMOLENSKIEGO" ???? No gdzie ??? Po co on lata do Izraela? Wyzsze szkoly sa w Polsce nie w Izraelu.......panie prezesie! Co sie z panem stalo? Odpusci pan wyjasnienie zbrodni smolenskiej w ktorej ZGINAL pana brat Leszek?

Obrazek użytkownika Temperatus

13-06-2018 [01:41] - Temperatus | Link:

Odezwały się resentymenta NKWDowsko - UBeckie: jeszcze tylko przywrócić dla opozycji łagry i psychuszki - nieprawdaż? 

Obrazek użytkownika HenrykH.

13-06-2018 [10:52] - HenrykH. | Link:

O ubeckich metodach to "wasza" strona wie najlepiej.Wasze sld i inne spółki mają je we krwi (dosłownie).I to jest przykre że Polak tak nie nawidzi innego Polaka .Ani wiara ,ani jakiś inny czynnik ,który jednoczy ludzi  ,was towarzysze nie  zmieni .To jest najgorsza spuścizna komuny ,to częsty temat wystąpień JP2 czy też kard.S.Wyszyńskiego .

Obrazek użytkownika Trotelreiner

12-06-2018 [15:08] - Trotelreiner | Link:

NASZYM BLOGOM gratuluję nowej gwiazdy literatury SF!! 
PS.Nie chcę ani przez chwilę przypuszczać,że Pasierbiewicz pisał tę notkę po wizycie w  "nocnym na rogu",abo tuż po wyjściu dyżurnego lekarza do toalety...
Lekarz powinien zamykać gabinet na klucz...bo dostęp do kompa...lub smartfona...może być przyczyną pogorszenia sie stanu pacjenta.

Obrazek użytkownika danuta

13-06-2018 [00:29] - danuta | Link:

Panie Autorze Notki, nie zamierzam Pana "splugawić i zdeprecjonować", bo z tym doskonale radzi Pan sobie sam. Gratuluję dotychczasowych osiągnięć, życzę wielu dalszych sukcesów, i tylko jedno dodać muszę:  jest Pan zbyt prostolinijny, (brutalnie rzecz ujmując - za mało kumaty) żeby wiedzieć, czy "chyba wiedzieć"  co kombinuje Jarosław Kaczyński. Pan tej zagadki na pewno nigdy nie rozwiąże.

Obrazek użytkownika minimax

13-06-2018 [14:05] - minimax | Link:

Szanowny Gospodarzu, Goście...

"...Kaczyński prezydentowi Dudzie wyznaczył rolę głowy państwa całkowicie spolegliwej wobec nie do końca zgodnych z literą prawa „reformatorskich” poczynań..."

JKacz poszukiwał i poszukuje wciąż wtórnika śp. Lecha, na materiał wybrawszy sobie Homo novus w polityce, człeka nieznanego nikomu poza wąskim gronem które każdy wokół siebie posiada.
Jakie posiadał cechy bądź zalety że został wybrany - to tajemnica Prezesa. W każdym razie w partyjnym tyglu ukręcił tworzywo na wtórnik, który osadził na prezydenckim stolcu. Tyle że okazało się, iż Homo novus - jak to nowicjusz - pod wpływem okoliczności ujawnia cechy utajone do tej pory, bądź wykształca drogą naśladownictwa i adaptacji.
Póki był osobą nieznaną, póty jego optymalną opcją kariery był PiS. Wyszedłszy formalnie poza struktury PiS, a znalazłszy się w polu zainteresowania oponentów PiS, zyskał nagle możliwość wyboru, bez konieczności formalnej deklaracji NON SERVIAM i utraty twarzy.
A JKacz chyba zapomniał, iż oponenci posiadają bogatsze od niego środki kuszące, jak i odstraszające - z seryjnym samobójcą włącznie, który skoro odwiedził nawet wicepremiera, więc i do prezia mógłby wpaść wychylić strzemiennego przed podróżą jeśli nie lotniczą to inną łodzią charonową, która czasem przybiera kształt limuzyny, śmigłowca albo i pospolitego automobilu.

Odnoszę wrażenie, że tak to z "nieposłuszeństwem" PAD było.

MiniMax

Obrazek użytkownika xena2012

13-06-2018 [15:41] - xena2012 | Link:

No cóż ,to żadna nowość,że osoba nieznana a wysforowana w górę nagle zapomina o tych którym to wyniesieni przynajmniej w części (oprócz swych naturalnie zalet) zawdzięcza.Tak jest w polityce ,tak jest w zyciu.Ilu to wzbogaciwszy się udaje że nie zna dawnych kolegów i przyjaciół?.Na wizerunek prezydenta ,,wszystkich Polaków'' pracuje zresztą cały zespół ludzi zatrudnionych w Kancelarii Prezydenta i sztab doradców.Zeby ten wizerunek utrwalic w swiadomości społeczeństwa cierpliwie pod dowództwem Romaszewskiej uderzają w wybrane punkty a takim jest Jarosław Kaczyński.Teraz wystarczy obłudnie ,,pochylac się''nad jego zdrowiem,naciskac w szpitalu na różne ustępstwa,sugerować przy pomocy oddanych blogerów usunięcie się w cień do swoistego Sulejówka. Cóż takie jest życie! Łaskawe dla takich co jako solidarnosciowcy w nowej rzeczywistości wydębili odszkodowania,limuzyny,sekretarki a ich dzieci posady i tacy jak Kaczyński który pracował dla Polski i nie ustawił się co teraz jest powodem pogardy.

Obrazek użytkownika minimax

13-06-2018 [18:00] - minimax | Link:

Podziały wprowadzili ludzie władzy, kładąc brzęczącą monetę między dotychczasowymi sprzymierzeńcami, umożliwiając jednym pożywić się przy ścierwie upadającego/sprzedawanego zakładu [15% akcjonariat pracowniczy], a innych odsuwając od tego dobra - wspólnego było niebyło, bo razem w PRL wypracowanego. Chodziło m.in. o fundusz utworzony dla sektorów "nieprywatyzowalnych" wtedy, jak oświata, służba zdrowia, PGRy etc.

Sam pamiętam z jaką zajadłością jeszcze do niedawna ludzie "Solidarności" zagarniali pod siebie ile się da, nawet nie myśląc o tym, że solidarna Solidarność rozniosłaby ten okrągły magdalenkowy układzik na podeszwach.
A tak, hutnicy dostali pakieciki warte zazwyczaj średnio 40tys na głowę, tyleż samo dostawali górnicy jako odprawę, inne sektory - ZERO.
Po roku dwóch forsa się robociarzom rozeszła, kto został na etacie ten miał szczęście, bo połowa wyleciała albo na bezrobocie, albo sama odeszła, albo na emeryture.

I te podziały zostały do tej pory
Cóż, jak forsa na stole to nie ma ani zmiłuj, ani przyjaciół, choćby nie wiem ile zdrowasiek wyklepali czy gromnic spalili
Zawsze ten sam schemat - divide et impera

Obrazek użytkownika Temperatus

13-06-2018 [22:15] - Temperatus | Link:

Sz.Pani Xeno! A może nam Pani zdradzić jaką to wiekopomną pracę dla Polski wykonywał Pani bożek Jarosław K.? Przy czym faktem jest, że się "nie ustawił" i - jako samotnikowi - wystarcza mu obszerna willa pokomunistyczna i kilkanaście  zł  emerytury wraz z kosztującą ponad 100 tysięcy zł miesięcznie obstawą i limuzynami.

Obrazek użytkownika elefants

16-06-2018 [07:24] - elefants | Link:

...

Obrazek użytkownika tricolour

13-06-2018 [15:58] - tricolour | Link:

Komentarzom plugawym dziwić się nie można. 
Jeśli do kraju importujemy setki tysięcy samochodów (sami nie potrafiąc wymyślić ani jednego), z czego 4 marki na pięć pierwszych, to marki niemieckie, jeśli nie potrafimy wyprodukować pralki, telewizora, telefonu ani - w zasadzie - niczego zaawansowanego technicznie, to poczucie wartości z czego ma wynikać? Z tegoż niczego?
No to właśnie wynika to, co piszą komentatorzy...

Obrazek użytkownika xena2012

13-06-2018 [17:04] - xena2012 | Link:

Zamiast pisać swój plugawy komentarzna temat Polaków prosze sie zastanowić dlaczego w ramach ,,schładzania gospodarki'' Balcerowicz tak schłodził wszystko,że nic u nas nie opłacało się produkować(no może tylko oscypki),że zakłdy pracy,huty,fabryki zlikwidowano.Żadna polska myśl techniczna,żaden polski wynalazek nie przeszedł przez sito braku zainteresowania,niechęci i biurokracji.Jak było z toruńska geotermią? Z jaka determinacją była niszczona i cały naukowy dorobek profesora geologii Sokolowskiego?Polak potrafi,tylko Polakowi nie wolno,bo ktos wczesniej postanowił,że Polakowi wolno tylko kłaść płytki łazienkowe,być hydraulikiem czy pielić szparagi u obcych.

Obrazek użytkownika minimax

13-06-2018 [17:37] - minimax | Link:

Kto czytał "Szkice piórkiem" inż. Bobkowskiego ten wie, że za pomocą marki drukowanej w III Rzeszy Niemcy eksploatowali [wykupywali] pokonaną Francję w relacji 1:10, bo taki był parytet okupacyjnej marki do franka.
U nas sztuczka jest powtórzona, tyle że bandycki parytet wynosi ok. 1:4

Skoro metoda pasuje to i warunku muszą być podobne. A to, że słowa OKUPACJA i EKSPLOATACJA są zakazane w komunikacji społecznej to rzecz osobna

MiniMax

Obrazek użytkownika minimax

13-06-2018 [17:09] - minimax | Link:

"nie potrafimy wyprodukować"

Szanowny Panie, toż to bajdurzenie szczersze niż aurum 24k!

Póki za demolkę spuścizny gospodarczej po PRL nie wzięli się "doradcy" rządów "solidarnościowych", póty mieliśmy własny R&D w niezły towar, KONKURENCYJNY wobec zachodniego badziewia, lepszy jakościowo i/lub dużo tańszy. Tak było z elektroniką, AGD, farmacją, kosmetykami, obuwiem, dziewiarstwem, słodyczami, nawozami.
Za operację Wolność`89 zapłaciliśmy utratą rynków upadającego CCCP, praktyczną likwidacją potencjału przemysłu wojennego - ciężkiego, wydobywczego, stoczniowego, chemicznego, kolejowego i lotniczego, plus praktyczna likwidacja opłacalności produkcji rolnej.
Do tego bezpośrednia utrata miliona miejsc pracy, przy jednostkowym koszcie odtworzenia 100tys.€ na miejscówkę, czyli koszt na "dzień dobry" rzędu 10E11, czyli 100 mld euro strat.
Do ponad 1mln bezrobotnych "ukrytych" na wsi, plus ponad 2mln utraconych miejsc pracy u kooperantów "wygaszonych" zakładów.
Razem to daje ok. 500 mld € STRAT w pierwszej połowie lat 90.
Dodajmy do tego utratę rynków wewnętrznych plus koszty społeczne kolapsu gospodarki [słynne "schłodzenie" przez Balcerowicza] plus utrata 2mln Polaków wykopanych przez własne [???] państwo za granicę za chlebem a otrzymamy obraz nędzy i rozpaczy - jak po bezwarunkowej kapitulacji po wyniszczającej wszystko i wszystkich wieloletniej wojnie.
Niemcy po I wojnie nie ponieśli takich strat jak my w tej "operacji". Tak nas zoperowano, że przez następne 123 lata się nie zagoi.
Pozdrawiam
MiniMax

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-06-2018 [00:29] - Imć Waszeć | Link:

Dziś szczur ze zeta z PE dał głos w sprawie Polski. Stwierdził jak zwykle, że PIS ciągnie nas do Putina. Jak nie w te to w drugie, każdy bełkoce i odwraca uwagę od tu i teraz. Dziś jestem pewien, że te pajace mają intelekt muszki owocówki, a niby z wygżdałdzenia to ekonomisty. Jeśli więc szczur jest takim ekonomistą, jak analitykiem politycznym, który w końcu wyprodukował tę całą młodzież złotego strzału z KLD, to ja się nie dziwię skutkom dla kraju.

PS: Lepsze od "Koła fortuny": http://niezalezna.pl/forum/227...