Kiedy powstaną nowoczesne europejskie gułagi?

Osoby porównujące Unię Europejską do Związku Sowieckiego powszechnie uważane są za oszołomów, przedstawicieli prawicowej ekstremy, lub agentów Putina. Planowane odsłonięcie pomnika Marksa przez prezydenta Komisji Europejskiej Jean Claude Junckera stanowi jednak symboliczne przekazanie roli Związku Sowieckiego sterowanego w Moskwie Unii Europejskiej zarządzanej w Brukseli.

Pisze symboliczne, gdyż proces ten trwa już od jakiegoś czasu. Sojusz jaki w myśl chrześcijańskich pomysłodawców (12 gwiazd w unijnej fladze pochodzi z korony Św. Maryi) miał być przymierzem służącym wspieraniu rozwoju gospodarczego, a więc poprawy bytu mieszkańców sprzymierzonych państw, w ostatnich dziesięcioleciach ewoluuje w stronę Związku Sowieckiego.

Aby nie być gołosłownym wystarczy powiedzieć, że 42 radnych miasta Trier zagłosowało za postawieniem pomnika "najsłynniejszemu synowi miasta", a tylko 7 było przeciw. Kierowana przez ludzi o takich poglądach Unia Europejska agresywnie atakuje państwa starające się zachować swoją tożsamość jak Węgry i Polska. Pomysł powołania wspólnej dla wszystkich państw członkowskich konstytucji pokazuje jak daleko sięgają zamiary tych, którzy ukradli Unię Europejską chrześcijańskim politykom.

O ile bowiem zdecydowana większość Europejczyków podzielała entuzjazm pierwotnych twórców Unii, wydaje się mało prawdopodobne, aby mieszkańcy Starego Kontynentu chcieli się znaleźć tam, dokąd obecnie zmierza UE.

Bowiem, jak to w komunizmie bywa, za zmianami w symbolice podążają zmiany o charakterze ustrojowym. Zaś planowane odsłonięcie pomnika Marksa przez przewodniczącego Komisji Europejskiej to tylko unaocznienie trwającego procesu. W ostatnim dziesięcioleciu na terenie krajów "starej" unii odsłonięto niejeden pomnik pomysłodawcy najokrutniejszego systemu społeczno-ekonomicznego jaki istniał na świecie.

W tym samym czasie podjęto próby burzenia pomników Jana Pawła II i zrównano z ziemią wiele kościołów katolickich. To samo zjawisko - choć oczywiście zachodzące znacznie bardziej gwałtownie i krwawo – miało miejsce podczas rewolucji bolszewickiej, jaka pochłonęła miliony istnień ludzkich.

Według historyków liczba ofiar komunizmu przekracza 100 milionów i przewyższa skalę ludobójstwa w wyniku wszystkich innych totalitaryzmów razem wziętych. Czy tragiczna historia może się powtórzyć?

Wszystko zależy od następnych kroków planowanych przez komunistycznych mocarzy w UE i postawy społeczeństw. Czy zachowały one jeszcze jakieś resztki instynktu samozachowawczego i będą się chciały przed komunizmem ratować? Jeżeli komunizm na dobre zawładnie krajami Unii Europejskiej, będzie tylko kwestią czasu, gdy w Europie pojawia się gułagi i więźniowie polityczni.

W listopadzie 1918 roku na Placu Czerwonym pomnik Marksa uroczyście odsłaniał Lenin. Dokładnie sto lat później w Europie Zachodniej zastąpił go Juncker.

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

05-05-2018 [08:18] - xena2012 | Link:

Na odslonieciu pomnika moze sie nie skonczyć,byc może Jouncker swoim zwyczajem go obcaluje , obsciska,poklepie po glowie i policzkach.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

05-05-2018 [08:32] - Piotr Węcław | Link:

jeżeli tylko po głowie i policzkach to pół biedy... ;)

Obrazek użytkownika angela

05-05-2018 [08:54] - angela | Link:

Pan ma w zupelnosci racje, jak zaczai walic sie 'zwiazek radziecki' na wschodzie, zapewe porozumiala sie Moskva z Berlinem, zeby nie wypuszczac dobrego interesu z rak, i urzadzic takie samo ustrojstwo na zachodzie, tylko w innej odslonie.
Sek w tym, ze obwarowane szumnymi demokratycznymi  haslami "dzielo", nie moglo pojsc na calosc, i odslonic swojej zamierzonej istoty.
Ale postepujaca z poczatku malymi kroczkami germanizacja Unii, po kilku latach pokazala, ze wlasciwie rzadza tam ludzie  wschodni Niemcy, bo struktury i dobre kontakty protoplastami pozostaly, a wiekszosc profitow splywa  wlasnie na Niemcy .Czy moze dziwic w takiej sytuacji rozpoczecie budowy NS-2.??
Cos za cos.
Teraz tylko obserwujewy na 'jawie', powrot kolhozu unijnego do korzeni zalozycieli.
Skad takie zdziwienie Marksem. A obozy juz sa, wystarczy dokoptowac bialych, a samosad zrobi swoje.
Czy to wizja  czy realizm , zobaczymy.-

Obrazek użytkownika Czesław2

05-05-2018 [09:46] - Czesław2 | Link:

Czy społeczeństwa zachowały resztkę instynktu samozachowawczego? Większość nie. Komuniści po próbie szybkiego gotowania żaby doszli wniosku, że nie tędy droga. Gotują żabę powolutku i skutecznie.Podczas gotowania żaba ma nawet piwo i telenowelę.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-05-2018 [10:07] - Zygmunt Korus | Link:

Polacy (w swej przeważającej masie) zderzają się teraz już na ostro z aksjomatami (anty)wartości, wdrożonymi zdaje się na trwale w Zachodniej Europie (efekty postkolonialne, marksizm kulturowy). My mamy jednak wykarbowane na plecach nahajem, co to komuna. Oni na razie ćwierkają, tylko co poniektórzy już widzą, że za chwilę będą cienko piszczeć. Lagier/łagier się już przecież formatuje. Ot choćby rozpatrywanie przez Centralę w Belgii, czy Irlandia ma wydać Polsce handlarza narkotyków. Albo zabójstwo dzieciaczka w Anglii, zamiast go ratować, dać mu we Włoszech szansę. To "postsowieccy" prawnicy rozciągają od dłuższego już czasu druty kolczaste wokół unijnego kontynentu.
Co robić? Ano wiać? Uciekać z Unii do NAS - nie gdzie pieprz rośnie, ale do Polski. WSOBNEJ.  Opartej na micie romantycznym, heroizmie martyrologii, fundamencie WOLNOŚCI. Jak jest w narodzie duch, to i praktyka się pojawia, pozytywizm sam się tworzy. Wiać z Brukseli! - winno być hasłem naczelnym - jak już - obecnej pracy u podstaw. Polexit to obecnie największe zadanie edukacyjne jakie winno się podjąć w narodzie, jeśli poważnie myślimy o ocaleniu skóry. Wbrew bajkom o wielkim społecznym poparciu dla tkwienia już w okowach. Piszę to jak najpoważniej.
Ukłony.

Obrazek użytkownika Dorota M

05-05-2018 [12:22] - Dorota M | Link:

Podejrzewam, że drugi totalitaryzm byłby też czczony, gdyby nie siła przebicia przemysłu holokaustu. Bowiem obecnie panoszące się lewactwo nie tylko Europy, ale także Ameryki, nie zaznało koszmaru wojny. Proszą swoją głupotą o totalną zagładę i może Chiny im, i niestety nam, to zagwarantują.  

Obrazek użytkownika Sir Winston

05-05-2018 [15:05] - Sir Winston | Link:

12 gwiazdek nie pochodzi z korony Maryi, a łączenie ich z witrażem w katedrze strasburskiej przez autora projektu jest bezczelnym kłamstwem. Witraż powstał później!

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

06-05-2018 [03:31] - Piotr Węcław | Link:

Apokalipsa św. Jana:  
Niewiasta i Smok
1 Potem wielki znak się ukazał na niebie:
Niewiasta obleczona w słońce
i księżyc pod jej stopami,
a na jej głowie wieniec z gwiazd dwunastu

kwestia witrażu o jakim pan wspomina nie ma znaczenia.
 

Obrazek użytkownika NiepoprawneRadio.PL

06-05-2018 [08:17] - NiepoprawneRadio.PL | Link:

Witaj autorze. Przeczytam na antenie Niepoprawnego Radia Twój post. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko.
Pozdr.MarkD

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

06-05-2018 [18:54] - Piotr Węcław | Link:

Dziękuje za wyróżnienie i pozdrawiam.