O jakim sojuszu my mówimy?

Jeżeli prawdą jest, że Stany Zjednoczone Ameryki na nas naciskają w sprawie ustawy o IPN i jeżeli rzeczywiście nam coś grozi, a tak wynika z np. wypowiedzi Michała Karnowskiego dla Super Expresu, to mimo to nie powinniśmy się oglądać na te pohukiwania a robić swoje, bo właśnie na tym polega wstawanie z kolan.

Niby dlaczego mielibyśmy pozwolić na dalsze rozprzestrzenianie się kłamstw o Polsce i dalsze oskubywanie nas do białej kości przez złodziei z USA pochodzenia żydowskiego - bo tak trzeba nazwać osoby, które chcą od kraju dotkniętego wojną miliardowych odszkodowań.

Jeżeli Polska się ugnie, zostanie sprowadzona do roli szmaty. Zrobią z nas zbrodniarzy wojennych i rozbiorą. Wstyd mi za „prawicowych” publicystów, którzy po fake (?) newsie Onetu trzęsą portkami. Sojusz z krajem, który jest gotowy rzucić nas na pożarcie oszczercom i wyłudzaczom nie jest warty funta kłaków. Ale ja nie sądzę, żeby USA porzuciły sojusz z jedynym dużym europejskim krajem, który im sprzyja. Nie wierzę, żeby nasza twarda postawa wobec antypolskich oszczerstw spowodowała zerwanie kontaktów z USA, nawet jakby nam tym zza oceanu grożono. Jeżeli są naciski to jest to próba sił. Jakieś muszą być, bo żydowskie lobby nie próżnuje.

Nie można też wycofać się z ustawy o IPN i ustawy reprywatyzacyjnej za gwarancje z USA o zawieszeniu żydowskich roszczeń na gębę, bo ile warte są te gwarancje na gębę, to już dziesiątki razy się przekonaliśmy. Polska była zdradzana wiele razy właśnie przez swoją słabość. Jeżeli dalej tą słabość będziemy okazywać, to będziemy zdradzani nadal. czeka nas los w najlepszym razie Ukrainy.

Co więcej taka polityka uległości PiS doprowadzi do wejścia do Sejmu skrajnie prawicowych partii, być może inspirowanych z Moskwy. Dla mnie ustawa reprywatyzacyjna i ustawa o IPN są takim papierkiem lakmusowym. Jeżeli PiS tę sprawę zawali, to ja już na tę partię nie będę głosował. Nie ma sensu po prostu głosować na kogoś kto mówi jedno a robi drugie.

Jeżeli zawieramy sojusze, to niech będą one rzeczywiście sojuszami a nie oddawaniem złota za szklane paciorki.

P.S. Tego, że Duda jest dla mnie skończony, chyba nie muszę dodawać. Na prezydenta tylko Szydło lub Wasserman.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-03-2018 [12:16] - Marek1taki | Link:

Przecież my nawet nie wiemy, że mamy jakieś sojusze. Nie ma na to dowodów. Jest propaganda.
Nie wiemy w jakim charakterze stacjonują wojska amerykańskie w Polsce
- na ile to jest uzgodnione z Rosją (przed szczytem NATO trwały intensywne rozmowy USA nie z Polską a z Rosją). Widać po propozycjach zbrojeniowych,że nie ma ze strony USA żadnej inwestycji w sojusz. Po staremu mamy płacić za to, że nadstawimy karku za korzyści polityczne sojuszników.
- nie wiemy co USA mają uzgodnione z Niemcami skoro ci mogą nas tresować w UE jako swojego lennika
- wiemy już, że nie ma amerykańskiej ochrony przed międzynarodówką skoro nie możemy (zaraz po tryumfalnym ogłoszeniu przez dobrego wujka przywództwa w regionie) zdekomunizować sądownictwa, a posłużyło to pogłębieniu jej infiltracji w rządzie IIIRP
- wiemy już, że jest zielone światło USA dla przemysłu holokaust, jest widoczny współudział USA z Izraelem w tej kwestii, jednocześnie politycznie i finansowo podkopujący wizerunek Polski.
PiSowcy na to nie tylko wodę w gębę, gorzej - jeszcze współudział w antypolskim geszefcie z politpoprawnym kajaniem się za niepopełnione (Duda), radością z marcowych ekscesów agentur w Polsce (Morawiecki), wyrzucaniem senatorów za pisanie prawdy (Kaczyński).
Nie ma i nie było żadnego skrętu w lewo w gospodarce aby odzyskać prawicowe wartości etyczne i patriotyczne. Jest dalsza wyprzedaż polskości tylko w nowym poddaństwie. Zresztą brak podstaw gospodarczych i tak czynił to iluzją. Brakuje mówienia prawdy. Tajne knowania wobec narodu z wrogami rozdzielającymi fałszywe uśmiechy to ruina polityczna. Wszystkie wywiady znają nędzę fundamentów, a dla ludu polskiego wizja szklanych domów.
Fakt czy ktoś komuś zakazał wjazdu czy nie jest tu bez znaczenia innego niż propagandowe. Wyświetlany jest kolejny odcinek serialu o Izaurze co pozwala uniknąć refleksji o rzeczywistości.

Obrazek użytkownika mjk1

09-03-2018 [12:28] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie. Ponieważ nie potrafię zrozumieć, czy robi Pan z siebie idiotę, czy też za idiotów uważa pan czytelników swojego wpisu, pozwolę sobie zadać Panu dwa pytania:

W jaki sposób ustawa o IPN ma zapobiec żądaniom amerykańskich organizacji żydowskich, jednego biliona zielonych pieniążków, za mienie bezspadkowe.
Co takiego dobrego jest dla nas w ustawie reprywatyzacyjnej i kto na tak kretyński pomysł wpadł?

Pozdrawiam i liczę na szczerą odpowiedź.
 

Obrazek użytkownika adriano

09-03-2018 [15:38] - adriano | Link:

Przykro mi jest, że muszę to tłumaczyć, al jednak zrobię to. Ustawa o IPN to jasna odpowiedź: Nie jesteśmy sprawcami i żadnych pieniędzy nie dostaniecie. Ustawa reprywatyzacyjna precyzująca kwestie spadkowe będzie zapobiegać absurdalnym roszczeniom, będzie dopełnienie ustawy o IPN. Czyli niech oni sobie roszczą, ale polskie prawo na nic im nie pozwoli. Widać jak na dłoni i pokazała to też Azari, że Żydzi boją się ustawy o IPN i ustawy reprywatyzacyjnej bo to im zakręca kurek z pieniędzmi.

Obrazek użytkownika mjk1

09-03-2018 [18:22] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie. To, że cała ta okrągłostołowa sitwa, PiS nie wyłączając, razem z Judejczykami, odgrywa przed społeczeństwem spektakl dla idiotów, dociera już nawet do piszących i komentujących  na tym portalu. Nie wiem tylko, czy Pan gra w okrągłostołowej orkiestrze, czy tylko rżnie głupa? Teraz konkrety. Ustawa 447 senatu USA mówi jasno i wyraźnie o zwrocie mienia bezspadkowego, bez żadnych warunków. Nie ma wiec żadnego znaczenia, kto był sprawcą utraty mienia. Ważne jest tylko to, kto jest  teraz owego mienia właścicielem, albo na czyim terenie owo mienie się znajduje. Ustawa o IPN w żaden sposób nie zablokuje więc zwrotu roszczeń, bo tego problemu ani nie porusza, ani nie dotyczy. Może to zablokować zupełnie inne prawo, ale o tym w teatrzyku dla gawiedzi, jak i pańskim wpisie ani mru mru. Ustawa reprywatyzacyjna jest jeszcze większym skandalem. Każdy kto ją forsuje, proponuje i popiera, powinien najpierw dostać w pysk a potem wylecieć na pysk i to nie z przestrzeni publicznej a z kraju. Nawet głupawa” bronkopedia” podaje, że sprawy odszkodowań za nacjonalizację zostały dawno uregulowane z właścicielami i rządami poszczególnych krajów. Szczegóły tu:   https://pl.wikipedia.org/wiki/Umowy_indemnizacyjne . Ustawa ta jest nie tylko skandalem, ale ordynarnym złodziejstwem. Jeżeli państwo przyzna odszkodowanie, nie tylko w proponowanej dwudziestoprocentowej wysokości, ale w jakiejkolwiek, to mając taki dokument, każdy sąd  na Świecie przyzna jego właścicielowi prawo do całości roszczenia. Nawet ten zreformowany przez Zero.  
 

Obrazek użytkownika xena2012

09-03-2018 [12:28] - xena2012 | Link:

Polska już się ugięła,już o nic nie walczy.Przyzwolenie na antypolonizm kazdemu kto ma na to ochotę bez jakiejkolwiek albo lękliwej reakcji widoczne jest nie tylko w przemówieniu prezydenta.Skandaliczne kipiace nienawiscią wystąpienie w Gdańsku ambasador Izraela nie znalazło żadnej stosownej do jej chamstwa reakcji.W-cepremier Gowin i Marszałek Karczewski wijąc się w lansadach i zapewniając jakimi są gorliwymi filosemitami nie odwazyli sie na więcej niż tylko lękliwe stwierdzenie by panią Azari przekonać do Polaków.A ten babsztyl powinien juz dawno być z Polski wydalony.O antypolonizmie tej osoby ani slowa .W którym kraju normalnie funkcjonujacy rząd tolerowałby takie zachowania? Czy znamy choc jeden kraj w którym ambasador obcego państwa tak sie zachowuje?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-03-2018 [13:46] - Imć Waszeć | Link:

To nie Polska się ugięła, tylko pewna ekipa, której bliżej do komunistyczno-żydowskiej Unii Wolności, niż do prawicowo-konserwatywnej nowej Sanacji. To nic, że większość z nich nigdy nie była w UW i deklaruje stałe przywiązanie do PIS i PC. Prezentowana szmatławość jest skutkiem pewnego procesu myślowego tłustych politycznych łaszących się po kiełbasę kocurów. To sprawa wieloletniej tresury w proszeniu, a nie w walce.

Dlatego uważam, iż błędem jest pozostawienie ostatnich wydarzeń bez reakcji w formie utworzenia nowego zdrowego korzenia "zjednoczonej prawicy". Obecne zachowanie, które ja opiszę metaforycznie jako "gwałcą nas, ale my się i tak cieszymy", albo "niezależnie co robią, to i tak ich popieramy, bo jedność!", to najgorsza rzecz, jaka mogła nas spotkać. To rezygnacja z ideałów na rzecz rozmiękczania obozu zmiany przez uwolskie błoto. Gdyby np. pani Szydło lub pan Macierewicz ogłosił, że jest OK, ale on na wszelki wypadek stworzy teraz taką małą własną "gowinkę", czyli partyjkę przylepkę do łapania politycznych fuch i skupiania niezadowolonego elektoratu, to może by wreszcie wstrząsnął tym uwolskim kałdunem i zmusił do ustępstw wobec Polaków, a nie żydów. Szkoda, że nie ma tam przywódcy na miarę choćby Paderewskiego.

Obrazek użytkownika xena2012

09-03-2018 [15:46] - xena2012 | Link:

,,To nie Polska się ugięła tylko pewna ekipa''.......Owszem,ale ta ,,ekipa'' nie przeprasza za siebie tylko w imieniu  polskiego narodu a także w Pańskim czy moim.Ekipa zresztą zdaje się nie dostrzegać ,że im wiecej przeprasza i płaszczy się tym jest gorzej. Co dzień w polityce.pl jakiś polityk płaczliwym tonem zapewnia że już jestesmy o wlos od pojednania ,jeszcze tylko kilka wyjazdów do Izraela i kilka ,,negocjacji'' ze strategicznym partnerem tylko nie wiedziec jakich i po co.

Obrazek użytkownika HenrykH.

09-03-2018 [13:57] - HenrykH. | Link:

Zadaje Pan pytanie czy prawdą jest   i potem budujesz swoje odpowiedzi.Otóż to nie prawda i p.Karnowski nie ma pojęcia o  zamiarach USA .To cała odpowiedź .Dlaczego nie martwi się Pan gospodarką ,bezrobociem itd..,bo idzie dobrze i nie można do niczego przyczepić.Rząd ma dbać po pierwsze o gospodarkę ,reszta to sprawy drugorzędne,chociaż bardzo ważne .

Obrazek użytkownika adriano

09-03-2018 [15:40] - adriano | Link:

Nie zadaję pytania tylko stawiam hipotezę. Mówiąc prościej: Mimo nacisków trzeba robić swoje bo te naciski taka naprawdę niewiele znaczą.

Obrazek użytkownika Kaciszek

09-03-2018 [21:31] - Kaciszek (niezweryfikowany) | Link:

Dla Autora papierkiem lakmusowym jest ustawa reprywatyzacyjna i o IPN. Dla mnie papierkiem lakmusowym jest ustawa o zakazie aborcji eugenicznej - na razie PIS traci u mnie punkty dzień za dniem, gdyż lekceważy głos prawie miliona Polaków w tej sprawie.

Obrazek użytkownika Jabe

09-03-2018 [23:03] - Jabe | Link:

Za to zajęto się sprawą zwierząt hodowanych na futra. Nie można się wszystkim zajmować, są priorytety.