PiS przymierza się do wprowadzenia multikulti - DOKUMENT

Na rządowej stronie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (miir.gov.pl) pojawił się ciekawy dokument Strategia na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR), czyli Plan Morawieckiego, w którym czytamy takie rzeczy, że włos się jeży na głowie.

Do 2030r. rząd planuje: "prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych skierowanych do polskiego społeczeństwa nt. pozytywnej roli cudzoziemców, których celem będzie przeciwdziałanie dyskryminacji, promocja postawy otwartości, przełamywanie stereotypów i uprzedzeń."

A już niebawem, jeszcze przed 2020r. rząd planuje: "rozwijanie sektora organizacji pozarządowych działających na rzecz cudzoziemców, w tym organizacji imigranckich."

Jak ktoś nie wierzy to podaję linka. Naprawdę ciekawie się robi od 170 strony.
https://www.miir.gov.pl/media/48672/SOR.pdf

Czyli Morawiecki bardzo ładnie i z uśmiechem na twarzy nam tłumaczy jaki to on jest sceptyczny wobec porimigranckich pomysłów Unii, a tak naprawdę szykuje nam pranie mózgu za nasze pieniądze. Już TVP nie jest taka antyimigrancka jak na początku.

I jakoś nie widać nic na ten temat na niepokornych stronach typu niezalezna.pl czy wpolityce.pl.

Informacje znalazłem na ndie.pl.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

24-09-2018 [14:13] - ruisdael | Link:

Jestem również ciekawy, czy po dzisiejszej decyzji KE w sprawie SN rząd wraz z autorem tej  całej, przeciągającej się zawieruchy (prezydent, oczywiście) utrzymają twardy kurs.

Obrazek użytkownika adriano

24-09-2018 [14:39] - adriano | Link:

Trochę nie na temat, ale jest pierwszy komentarz. Dość późno. Okazuje się, że z prawdą dotyczącą migracji nie da się przebić ani w mainstreamie ani w mediach  "niepokornych". Znajomi, którym ro pokazuję nie wierzą. Nie wierzą w oficjalny rządowy dokument. To jest dla nich szok bo oficjalnie tematu migracji nie ma, rząd jest niby tak bardzo anty....

Obrazek użytkownika krystal

25-09-2018 [11:10] - krystal | Link:

Adriano, od kilkunastu dni:  https://www.wykop.pl/link/4539... , a dokladniej: https://migracje.gov.pl/

Obrazek użytkownika smieciu

24-09-2018 [14:42] - smieciu | Link:

To ta cała Agenda 2030 czy coś takiego. Postępujemy zgodnie z światowym planem. Gdy się zaczyna czytać oficjalnie dokumenty to nie wydaje się nic strasznego. Gdyż mają masę tekstu i przed pierwsze kilkadziesiąt stron jest tylko gadka o równości, równomiernym rozwoju, żeby było dobrze itp. Więc człowiek przestaje czytać dalej... Tyle że tam dalej jest ciekawiej.
Ja tam w każdym razie mam nieuchronne skojarzenia z komunizmem. Naprawdę podobnie brzmi ta równość. Tylko że jak zwykle nie powiedzą ci jak ma wyglądać ta równość. Ludzie będą równi ale konkretnie będą czarni czy biali? Biedni czy bogaci? Głupi czy mądrzy? Kto tą równość będzie zaprowadzać? Których ludzi dotknie ta równość? (może np. tych co mają dzieci?) Na jakim poziomie ma się ustabilizować ta równość? (500zł czy więcej? :) )

Obrazek użytkownika adriano

24-09-2018 [14:51] - adriano | Link:

Dokładnie. Jest kupa lania wody a coś konkretnego mniej więcej w połowie tekstu. Jak dla mnie to jest niewytłumaczalne dla PiS. Po prostu jest jakaś taka lewacka wola wprowadzenia multikulti na najwyższych szczeblach i to trzeba będzie piętnować.

Obrazek użytkownika smieciu

24-09-2018 [15:44] - smieciu | Link:

A tak z innej beczki to chyba już wiemy skąd Morawiecki bierze to swoje ładne przemówienia, wizje. Właśnie z tego dokumentu. Starczyłoby go na dziesiątki przemówień i kilka kampanii wyborczych. Po prostu dopóki nie przeszedłby do tych dalszych stron :)

Obrazek użytkownika xena2012

24-09-2018 [16:57] - xena2012 | Link:

ladne przemówienia Morawieckigo widzimy na spotkaniach w róznych miastach.Dlaczego nie padają tam z strony mieszkańców pytania na ten palący problem? Czy te spotkania wygladają tak? Przyjazd-przemówienie-kilka reglamentowanych pytań-pamiatkowa fotka-odjazd?

Obrazek użytkownika adriano

24-09-2018 [19:28] - adriano | Link:

Pytania są z kartek rozdanych przed spotkaniem i trochę to zawdzięczamy "obrońcom demokracji", którzy, kiedy dochodziło do pytań darli mordę, że konstytucja i to i tamto. Demolują debatę publiczna i jednocześnie dają parasol ochronny dla rządu przed trudnymi pytaniami z prawej strony.

Obrazek użytkownika xena2012

24-09-2018 [16:58] - xena2012 | Link:

ladne przemówienia Morawieckigo widzimy na spotkaniach w róznych miastach.Dlaczego nie padają tam z strony mieszkańców pytania na ten palący problem? Czy te spotkania wygladają tak? Przyjazd-przemówienie-kilka reglamentowanych pytań-pamiatkowa fotka-odjazd?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-09-2018 [12:59] - zbieracz śmieci | Link:

Czy mozna mieś orgazm przez 24 h dzień w dzień ,rok po roku -okazuje się ,że można ?!

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-09-2018 [21:16] - Marek1taki | Link:

Nie kijem to pałką. Dobrą pałką.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

24-09-2018 [21:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Autor

"I jakoś nie widać nic na ten temat na niepokornych stronach typu niezalezna.pl czy wpolityce.pl...."
------------------------
A ta notka, to pies? - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

 

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

24-09-2018 [22:09] - Vadim Niżyński | Link:

A te komentarze pod notką na salonie - to psy? Tam widać, że komentują ludzie z jajami, nie zaślepieni i zaczadzeni reżimową propagandą,znający się na rzeczy. To stwierdzam oczywiście tylko na podstawie tych komentarzy pod tą Pańską notką, innych - przyznaję - nie czytałem.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-09-2018 [12:51] - zbieracz śmieci | Link:

Taki "prorok" a nikt z proroctw nie chce korzystać ,boszsz!

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

24-09-2018 [22:01] - Vadim Niżyński | Link:

Spokojna czaszka: do tego czasu PiS-u już nie będzie,a Morawiecki może zechce ten swój plan znowu podrzucić PO jako jej nawrócony doradca...

Obrazek użytkownika Lektor

25-09-2018 [10:28] - Lektor | Link:

Ooooooo - uwaga,  Vladim komentuje !  Vladim, ty nie jesteś czytelnikiem tylko piszącym bezmyślne komentarze co ci ślina na język przyniesie. Piszę bezmyślne, bo do myślenia Vladim trzeba uruchomić mózg, a to jest u ciebie niemożliwe.

Obrazek użytkownika Vadim Niżyński

25-09-2018 [19:15] - Vadim Niżyński | Link:

Wszyscy komentujący a NB powinni się wzorować na tzw."komentarzach" owego okazu o ksywie Lektor: czyste meritum, wysoka kultura, niepospolita wiedza w każdym jego popisie.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

24-09-2018 [23:49] - Goral Supreme | Link:

Czy jeszcze ktos ma zludzenia czym jest PIS,kim Kaczynski,Duda,Morowiecki ??
 W 1961 Lipski został przyjęty do tajnej loży wolnomularskiej Kopernik; w latach 1962–1981, 1986–1988 był jej przewodniczącym, a w 1988–1990 – sekretarzem
Czyz to nie Mistrz Lozy Masonskiej Kopernik JJ Lipski byl Ideologiem PIS i Mentorem obu braci ?
Pamietam to jego slynne "..polacy zaglosuja na PIS bo  nie maja na kogo innego zaglosowaC "..Cala polityka PIS i Kaczynskiego to wlasnie niedopuszczenie do tworzenia politycznej pro-polskiej alternatywy..To jest cale modus operandum Kaczynskiego i jego gnomow..Utrzymac sie przy wladzy i po cichu realizowac masonskie cele..
W dalszym ciagu walczy sie z Polskim Kosciolem..W dalszym ciagu pozwala sie na mordowanie tysiecy niwinnych dzieci,,W dalszym ciagu nie egzekwuje sie Prawa i pozwala na Bezprawie..W dalszym ciagu rozciaga sie parasol ochronny na przestepcami z SLD,PO,PSL i innymi..W dalszym ciagu pozwala sie na grasowanie w Polsce Germanskich i Sowieckich Agentur w 16 Konsulatach na terenie calej Polski..A jest to tylko poczatek listy..
Ostatnia JJ.Lipskiwgo pasją życia było reaktywowanie Polskiej Partii Socjalistycznej. Zawsze należał do lewicy
Jaki wpływ wywarł on natomiast na założycieli partii PiS? Czy także oni, obok Adama Michnika, są jego ideowymi wychowankami? Aby odpowiedzieć na to pytanie należy sięgnąć do pism Lipskiego: zapoznanie się z nimi na pewno ułatwi to zrozumienie tego, co aktualnie dzieje się na polskiej scenie politycznej. A jak już wspomniałam, monografia Jadwigi Kaczyńskiej ułatwi wykonanie tego zadania (zaletą tej książki "Jan Józef Lipski. Monografia bibliograficzna” wydaną w 2001 )r.,jest to, że przy wielu pozycjach autorka umieściła krótkiego streszczenie tekstów Lipskiego.   
Ludzie obudzcie sie tego Amoku !! Ja sie obudzilem..

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-09-2018 [07:20] - Marek1taki | Link:

Polakożercy lubią konsumować w miłej, spokojnej atmosferze. Że na żywca? Bo lubią świeże mięso. Do tego potrzebni są zręczni polityczni anestezjolodzy.

Obrazek użytkownika Lektor

25-09-2018 [10:26] - Lektor | Link:

Dobrze Gorol ! Dobrze.  Wiesz co  Gorol , zmusiłem się do przeczytania twojego „komentarza” i powiem ci szczerze – o mało nie zwymiotowałem.
Pytanie:  Gorol, co ty robisz na NB skoro żyjesz w Niemczech ?  Przecież tym co robisz to pokazujesz twój zakuty łeb i nic więcej. Nie masz jakiegoś innego zajęcia ?!

Obrazek użytkownika xena2012

25-09-2018 [10:17] - xena2012 | Link:

Najbardziej niepokoi ,,planowanie sektora organizacji pozarzadowych w tym imigranckich''. Przecież nad działalnoscią owych organizacji nie ma praktycznie żadnej kontroli.Sam dokument jest po prostu dyrektywą do wdrażania bez uwzglednienia pytań czy dyskusji nad nim.Chyba że rząd tłumaczenie społeczeństwu tej dziwacznej ,utajnionej polityki imigracyjnej powierzył Kosciołowi.Nie dziwię się więc zaangażowaniu hierarchii koscielnej ze z taką determinacja obłudnie przekonują wiernych o ,,powinnościach'' katolików wzgledem imigrantów. Wystarczy wysłuchać arcybiskupa Polaka w ubiegłą niedzielę w Gnieżnie, czy Gądeckiego aby zrozumieć,że nie tylko rząd, organizacje pozarzadowe ale i Kościół pracują nad nami. Tylko telewizja dziwnym trafem milczy.W powodzi debat,informacji,telewizyjnych dyskusji ten temat jakby nie istnieje,nie ma komu zadać pytanie,nie ma komu odpowiadac.

Obrazek użytkownika adriano

25-09-2018 [10:50] - adriano | Link:

Telewizja według tego grafiku, to ma jeszcze czas. Próbowałem zainteresować tym dokumentem media niepokorne i totalnie nic. ZERO ODZEWU. To jest na zasadzie nie uderzajmy w PiS bo jeszcze przegra wybory samorządowe, a dobro i bezpieczeństwo Polaków?....Jak PiS wygra to może się nad tym zastanowią, a tymczasem zamilcz oszołomie, albo ruski agencie...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

25-09-2018 [12:46] - zbieracz śmieci | Link:

Ani mnie ziębi ani parzy czy jesteś pospolitym matołem czy pożytecznym idiotą bo skutek taki sam .Napailiłeści wskazano   się na ten dokument który .naszłeś albo naprowadzono ,że sznurek od snopowiazałki się rozlazł a swoje a swoje lata już miał,że gacie w ręku trzymasz.
Prośba o czytanie wprost a juz ze zrozumieniem jest równie celowe jak namawianie xenę ,echo,smiecia do udania się na odwyk aby pozbyć sie uzależnienia od pisania w internecie,żyjecie w swoim świecie i widocznie taka wasza karma a ja nie wasz lekarz.
Gdzie ty naszoł rok 2030 nie mnie szukać natomiast we wstepie napisano jak byk ,że dokument powstał i podano podstawę prawną i dotyczy zamierzeń rzadu do roku 2020 i takie zamierzenia rząd musi publikować..EOT.
Pozdrówka Adminie Śliczności Ty moje!

Obrazek użytkownika xena2012

25-09-2018 [19:16] - xena2012 | Link:

Odczp Pan się ode mnie i sammu udaj się na odwyk..

Obrazek użytkownika MarkD

25-09-2018 [14:42] - MarkD | Link:

Adriano,
przeczytałem od strony 170  rozdz. "Polityka migracyjna jako instrument zarządzania zasobami ludzkimi." Nie jestem apologetą PISu ale nie przesadzałbym w krytykowaniu dokumentu. Pierwszy punkt działań do 2020r. 
Przygotowanie koncepcji odpowiedzialnej polityki imigracyjnej (opartej np. o system punktowy), ukierunkowanej na potrzeby rynku pracy i polskich przedsiębiorców (w  szczególności w sektorach, w których odnotowuje się deficyt podaży pracy), pozwalającej jednocześnie zachowywać odpowiednie standardy w obszarze zatrudnienia (wprowadzanie ułatwień dla cudzoziemców o kwalifikacjach potrzebnych na polskim rynku pracy, doskonalenie systemów monitorowania zatrudniania cudzoziemców, współpraca z partnerami zagranicznymi i krajowymi w obszarze migracji zarobkowych do Polski).

Co złego w tym że rząd chce rozwijać  sektor organizacji pozarządowych? Lepiej żeby to robiło lewactwo lub ktokolwiek bez jakiejś państwowej polityki? Chodzi raczej o to jak ten sektor rozwijać. Na uwagę zasługuje akapit:
Dzięki stosowaniu preferencji geograficznych, w ostatnich latach znacznie wzrósł udział cudzoziemców z krajów bliskich Polsce kulturowo, co sprzyja ich integracji społecznej i asymilacji. Wyzwaniem, które wraz ze zmianami demograficznymi odgrywać będzie coraz większą rolę, jest także zapewnienie, by do Polski przyjeżdżali migranci o wysokich lub rzadkich kwalifikacjach, uzupełniając tym samym lukę kapitału ludzkiego w sektorach o wysokim popycie na kwalifikacje. Jednocześnie poziom zatrudnienia cudzoziemców nie może negatywnie wpływać na utrzymanie lub zdobycie zatrudnienia przez polskich obywateli.​
Wskaż mi proszę gdzie dokument wspiera działania unijne dot.imigracji bliskowschodniej czy afrykańskiej?
Pozdr.
MarkD

Obrazek użytkownika adriano

25-09-2018 [17:25] - adriano | Link:

Tak, ale skoro oni są tacy fajni, bliscy nam kulturowo i tak się ładnie asymilują to po co plany tworzenia proimigranckiej propagandy? Myślisz, ze ona będzie promować tych imigrantów bliskich nam kulturowo? Po co było zawieszenie strony migracje.gov, z której statystyk Bosak atakował rząd? Niepokojąco zwiększająca się imigracja z krajów bliskiego wschodu aż huczy w necie, ale nie na Wpolityce i nie na Niezależnej. Kto pozwala przybyszom z krajów muzułmańskich na przyjazdy do Polski? MarkD mi też się długo otwierały oczy na ten problem, ale postawiłem sobie za cel, ze teraz będę je otwierał innym. Nie mówię PiS=PO. Mówię zadawajmy członkom PiS trudne pytania w tej sprawie. Naciskajmy. Obawiam się, że dla Morawieckiego cele rozwojowe uświęcają środki. Owszem, może i nie przyjmujemy nielegalnych uchodźców czy kwot uchodźców z UE, ale co różni nielegalnych przedstawicieli islamu zalewających Europę od legalnych? Jedni i drudzy powoli zdominują nasz kraj. Wprowadzą swoją religię, kulturę a na końcu i prawo.

http://gospodarka.dziennik.pl/...

http://biznes.gazetaprawna.pl/...

Obrazek użytkownika adriano

25-09-2018 [17:19] - adriano | Link:

Ale zwróć też uwagę na inną rzecz. PiS wcale nie zamierza za wszelką cenę promować dzietności wśród Polaków. Wybrał drogę na skróty, czyli imigrację, w tym również z krajów muzułmańskich.

Obrazek użytkownika Jan1797

25-09-2018 [18:51] - Jan1797 | Link:

Problem w tym, że w następnym rozdziale tez brak ujawnienia przesłania notki, czytam dalej.
Bez złośliwości z mej strony, trochę luzu;-)
 Pozdrawiam Jan
 

Obrazek użytkownika Swisspola

25-09-2018 [18:33] - Swisspola | Link:

Już dawno pisałem o tym, zęby żadnym k....wóm politycznym nie wierzyć. Polityka i władza, o którą w polityce chodzi, demoralizuje, dlatego każdy poseł i senator … tylko jedna kadencja, zniesiony immunitet od odpowiedzialności karnej i zakaz zgłaszania list wyborczych przez partie. Wyłącznie lokalne organizacje bądź lokalni działacze powinny mieć prawo do zgładzania kandydatów i to wyłącznie z danego regionu. Jedyny wyjątek to posłowie i senatorowie, którzy sprawdzili się w czasie swojej kadencji, mogliby kandydować do PE, ale także wyłącznie na jedną kadencje. Pozbylibyśmy się takich sk....wieli którzy brali udział przy Okrągłym Stole czy w Magdalence, a dzisiaj krzyczą, że to była zdrada, albo chcą renegocjować traktaty które sami podpisali. WSZYSTKICH!!! Jeśli Polska i Polacy chcą przeżyć i utrzymać swoja suwerenność, musza się pozbyć tych oszustów, hipokrytów i zdrajców! Polacy powinni pamiętać, że polityków, ich prawdomówność czy patriotyzm ocenia się po tym co robią a nie po tym co mówią. No i obowiązkowe wprowadzenie środków przymusu bezpośredniego obywateli na polityków i rządzących, czyli obowiązkowe referendum bez ograniczeń w frekwencji. No i konieczność odpowiedzialności polityków za swoje czyny. Np. Pawlak za wynegocjowanie najwyższych cen gazu z Gazpromem i próbę oddania Polski na długie lata w energetyczne pazury ruskim powinien bez najmniejszych oporów stanąć przed sadem i zostać skazanym za zdradę stanu. Tylko w ten sposób możemy sobie wychować dobrych polityków! Jak na razie w polskiej polityce rządzą same szuje i kanalie, bo uczciwi w tym bagnie nie wytrzymują. Do tego uzależnili i upolitycznili nam wszelkie dziedziny życia społecznego, począwszy od mediów poprzez wymiar sprawiedliwości a skończywszy nawet na kościele i organizacjach humanitarnych.
 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

26-09-2018 [00:21] - Goral Supreme | Link:

...""prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych skierowanych do polskiego społeczeństwa nt. pozytywnej roli cudzoziemców, których celem będzie przeciwdziałanie dyskryminacji, promocja postawy otwartości, przełamywanie stereotypów i uprzedzeń."...
 Hmmm.Komentarze ograniczaja "strony zainteresowane" Do Arabaow,Pakistanczykow,Afrykanow czy Islamistow etc.etc
Skad ta pewnosc ,ze owe "promocyjne postawy otwartosci przelamywania stereotypow i uprzedzen" dotycza powyzszych??
A moze tu o kogos innegi chodzi :-)) ?  Naprzyklad Zydow ,ktorzy przygotowywuja sie do masowego "ladowania" w Polin..
 

Obrazek użytkownika xena2012

26-09-2018 [08:07] - xena2012 | Link:

Ciekawa uwaga,ale przecież Żydów nie nazywamy imigrantami którym dajemy pracę tylko ,,przyjaciółmi' jak to onegdaj ujął minister Suski i którym mamy obowiazek  jedynie zwracać i oddawać.Czyżby organizacje pozarzadowe maja nam pomóc abyśmy bezbolesnie i ze zrozumieniem uznali Polske za Polin? 

Obrazek użytkownika adriano

26-09-2018 [08:48] - adriano | Link:

Po tym co się dzieje w zachodniej Europie najbardziej słusznie jesteśmy uprzedzeni do Arabów więc pewnie to jest główny cel szykują ego się uderzenia propagandowego.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

26-09-2018 [13:34] - Goral Supreme | Link:

.."słusznie jesteśmy uprzedzeni do Arabów"...
Hmmmm Czyzby tylko do "arabow" :-)) ?
Cos mi sie wydaje ,ze zdrowa czesc Narodu ,posiada wieksza niechec do "przyjaciol'...oraz  historycznie umotywowanych i zwiazanymi z Nimi "Stereotypow " .
przeciez Oni doskonale wiedza ,ze "araby" nie sa zainteresowane zyciem  w Polsce...Natomiast Wiedza powszechna jest fakt zainteresowania Polska naszych "przyjaciol" jak nazywaja czynniki Rzadowe swoich Mocodawcow..
Stworzyles wlasna Narracje ,ktora starasz sie na sile obronic...To jest subiektywne...
Niemniej swietnie wychwyciles ukrywany przez Rzad PIS plan masowej Imigracji..Ja obstawiam ,ze nie bedzie masowej Migracji "arabow"...Wiec kto pozostaje ?
ps. Zwroc uwage ,ze PIS uzywa slowa IMIGRACJA w przeciwienstwie do stosowanego wczesniej okreslenia "nielegalna migracja"..
Roznice w kontekscie Prawnym sa zasadnicze miedzy nimi...
ps2.Wiele moich komentarzy jest cenzurowane..Polemika w takich warunkach jest niemozliwa...I o to chyba chodzi..Portale niby "patriotyczne i wolnej mysli" przekierowywuja lub ukrywaja niewygodne fakty jak chocby ten ktory znalazles..
Wnioski nasuwaja sie same...Traca zaufanie z szybkoscia swiatla..Blady Strach padl na nich...

Obrazek użytkownika adriano

28-09-2018 [00:35] - adriano | Link:

Arabow jest dużo i coraz częściej wybierają Warszawę a Żydzi tak jak my są na wymarciu. Nie przewiduje demograficznego zagrożenia z ich strony ale finansowe już tak. Dziękuję za ten komentarz. Moje apele do mediów niepokornych o zajęcie się problemem migracji są bez odpowiedzi. Nie odpowiadają na maile. Zajęci są obrona wpływów z reklam więc PiS teraz koniecznie musi wygrać. Jedyne negatywne komentarze pod adresem rządu niezależna i wpolityce kierują tylko w przypadku kiedy rząd daje reklamy w mediach najgorszego sortu.