Hanna Lis

Dziś w „Pytaniu na Śniadanie” Hania Lis gościła  Leszka Millera. Oj jak miło było, jak swojsko. Były uśmiechy i w ogóle. Brakowało tylko trzymania się za rączki i słodkich buziaków. No ale Hania nie mogła tak na wizji bo ma męża.

Hania do Leszeczka , że jeszcze niedawno był w politycznym grobie a dziś dziennikarze pytają o to czy jest możliwa dla niego koalicja SLD z PO (przecież jak przyjdzie nowe rozdanie od mocodawców to trzeba się będzie jakoś podzielić stołkami). Co za awans!

Gdy ”uśmiechnięty i zrelaksowany” Leszunio powiedział, że wyszedł z politycznego grobu i jest gotowy do działania, Hania dopowiedziała „i nie zamierzam rychło kończyć”.

Leszunio zapowiedział, że w przyszłej kadencji Sejmiku koalicja jest możliwa bo nie wiadomo kto ile będzie miał głosów. Wtedy i zbieżność programowa SLD z PO może się znaleźć.

Dalej w słodkim wywiadzie Miller w gronie wielkich ludzi stawia Wałęsę, Jaruzelskiego- pierwszego prezydenta Trzeciej Rzeczpospolitej i Kwaśniewskiego i dodaje, że jeżeli uda się tych wspaniałych ludzi zgromadzić, to będzie wielkie wydarzenie.  Dla mnie takie zestawienie to nic nadzwyczajnego, bo od zawsze wiedziałem, że ci panowie grają do jednej bramki, ale lemingom powinna się zaświecić czerwona lampka, no może nie od razu lampka tylko taka mała dioda czerwona.

Były też pytania o Smoleńsk.

Hania Lis: „Powiększa się grono wyznawców mitologii smoleńskiej (tak dziennikarz pogardliwie mówi o niepokornym społeczeństwie). 32 % Polaków deklaruje, że wierzy w Zamach, tak jakby to była rzecz wiary, a nie dowodów czy faktów (fakty i dowody to bardzo podobne pojęcia ale dla Pani Hani niekoniecznie, bo przecież od tworzenia faktów tzw. medialnych jest ona ) Jak Pan w tym kontekście ocenia rocznicową abdykację premiera i prezydenta? Premier był w Nigerii, prezydent w Pałacu…”

Mój komentarz do tego cytatu:

Jeżeli pytania w sondażach brzmią: „Czy wierzysz w zamach w Smoleńsku?”, ludzie odpowiadają że wierzą. Jeżeli pytanie brzmiałoby: „czy uważasz, że w Smoleńsku doszło do zamachu”, albo „czy Twoim zdaniem”.. itd. to i odpowiedzi brzmiałyby inaczej, ale tu trzeba manipulować, żeby mąż był dumny.

Załączyłem do tego tekstu materiał filmowy. Mogą Państwo na nim zauważyć, jak Hania przy manipulowaniu w swojej wypowiedzi o sondażach próbuje się schować, jak się przy tym wszystkim kręci. To nie pierwsze tego typu zachowanie u reżimowych dziennikarzy, oni bardzo często tonem głosu, czy mową ciała nie są spójni z treścią, którą wypowiadają.

Później Miller mówi, że „albo się wierzy w zamach i racjonalne argumenty nie docierają, albo nie. To jest trochę tak jak z religią i martwi mnie to, że odsetek tych wierzących się zwiększa, co też pokazuje, że służby rządowe były za mało ofensywne w prostowaniu rozmaitych zafałszowań

Służby rządowe były bardzo ofensywne w czasach komunizmu, w który pan wierzył i pan budował, widać pan chciałby więcej służb, tak jak za starych, dobrych czasów kiedy to pan był wybitnym działaczem PZPR, która przekształciła się w SLD.

Mam tu dla pana Millera wyznanie wiary:

Wyznanie wiary

Czy wierzysz w pancerną brzozę?

Wierzę

Czy wierzysz w pijanego Błasika w kokpicie?

Wierzę

Czy wierzysz w niekompetentnych pilotów?

Wierzę

Czy wierzysz, że na wraku nie odkryto materiałów wybuchowych?

Wierzę

Wszystkie dogmaty Sekty Smoleńskiej, do której Miller się zalicza zostały już dawno obalone i nie mam tu na myśli tylko obaleń dokonanych przez zespół Macierewicza  ze światowej klasy ekspertami, z konstruktorem Boeinga na czele, ale mam tu na myśli prokuraturę i instytuty ekspertyz sądowych. No ale Miller dalej wierzy w to co mu kazali i nazywa przy tym wszystkim 32% Polaków, którzy uważają, że doszło do zamachu wyznawcami religii. Do tego należy dodać te 50- 60% osób, które mówią, że Komisja Millera nic nie wyjaśniła, że dalej nic nie wiadomo.

Ja uważam, że lepiej być religią niż sektą.

Panie Miller, znowu Pan jest w mniejszości, bo tylko 12% Polaków uważa, że już wszystko wyjaśniono i że zamachu nie było.

Zatem do żadnej gry Pan nie wrócił, bo gra toczy się już bez Pana.

Na koniec Hania Lis, która słuchała  „ z wypiekami na twarzy” (jak sama powiedziała) tego co mówi Miller, powiedziała: „ja bym tak z panem mogła bez końca, ale słyszymy, że czas się kończy…”

Wzór dziennikarstwa.

P.S. Tytuł materiału PnŚ- „Leszek Miller wraca do gry”. Gdyby chodziło o Kaczyńskiego- który nawet jak milczy, to nienawistnie- tytuł by wyglądał tak: „Czy Jarosław Kaczyński da radę wrócić do gry?”

http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/kobiecy-punkt-widzenia/leszek-miller-wraca-do-gry/10709981

http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/hanna-lis.html
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika chrisdigger

11-04-2013 [20:00] - chrisdigger | Link:

Berlin Niemcy
Hotel Adlon Kempinski
--What's the definition of confusion,Max ?--Doberman niem.wersja Chuck'a N.
-- Twenty blind lesbians in a fish market ---Max Otto von Stirlitz.

Obrazek użytkownika Basia

11-04-2013 [21:24] - Basia | Link:

Bardzo się przyjemnie zrobiło na NB razem z Twoim pojawieniem się...:)))

Obrazek użytkownika wicenigga

11-04-2013 [20:38] - wicenigga (niezweryfikowany) | Link:

No to jutro wystąpi w ciemnych okularach, bo w kuchni o szafkę zahaczyła. A co do mowy ciała to jest to dla nich język obcy, muszą go używać ale efekty często są opłakane. Fonia nie zgadza się z wizją :) Pokracznie wygląda np. taki Pietrasik, który ciałem usiłuje robić za macho, chociaż wewnętrznie dygocze.

Obrazek użytkownika Ma-Dey

11-04-2013 [21:12] - Ma-Dey | Link:

Najwiekszą karą dla polityków tej (pożal sie Boże) "klasy" co przytoczony "młynarz",oraz dla tego formatu dziennikarek i w końcu stacji tv,  jest poprostu spadek lub brak ogladalności!Ja nie ogladam telewizorni, 4 lata (z hakiem)dlatego jestem uwoloniony od tego typu "męczarni" jak owy wywiad, a poza tym bezkosztowo i bez żadnego wysiłku znoszę i olewam ten cały układ polityczno-medialny, mogąc sobie spokojnie powiedzieć - dla mnie nie istniejecie, nie ma was..!ot co.
ps kiedyś -kilka lat temu w Moskwie na lotnisku stałem obok owego komucha przy taśmie z bagarzem -mogłem zagadnąć ,bo choć spotkaliśmy sie kilka razy wzrokiem, to ostentacyjnie  udałem że go nie rozpoznałem, z tego samego powodu co powyżej-przynajmniej tyle mozemy zrobić-kompletnie ignorować, wyrzucić z naszej świdomości..zero zainteresowania komuszą sforą!

Obrazek użytkownika adriano

11-04-2013 [22:10] - adriano | Link:

itd. Ja tak nie uważam. Uważam, że należy też oglądać TV, spisywać i wyjaśniać młodzieży co i jak. Musi zostać jakaś normalna opowieść o tych kolaborantach, a nie tylko ta propagowana przez mainstream.

AS

Obrazek użytkownika zezik

11-04-2013 [22:16] - zezik | Link:

.. powinna okrzepnąć nieco TV Republika. Jak spadnie oglądalność Lisów to nikt już takimi spotkaniami nie będzie się już przejmował.