Co winien teraz zrobić Rząd Rzeczpospolitej Polskiej?

UWAGA! Trudny przekaz, tylko dla kumatych!

Na panelu dotyczącym przyszłości Europy na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, podstępnie sprowokowany przez żydowskiego dziennikarza New York Times premier Mateusz Morawiecki powiedział, cytuję oryginalną wersję angielską:

It’s extremely important to first understand that, of course, it’s not going to be punishable, not going to be seen as criminal to say that there were Polish perpetrators, as there were Jewish perpetrators, as there were Russian perpetrators, as there were Ukrainian (ones), not only German perpetrators…” – koniec cytatu.

Każdy Polak wie, że wypowiadając te słowa premier Morawiecki nie miał nic złego na myśli, jak chodzi o naród żydowski i dlatego nie będę się wdawał w lingwistyczne dywagacje. Nasz premier chciał powiedzieć, że w każdym narodzie zdarzają się szubrawcy. I nic więcej.

Ale amerykańskie lobby żydowskie tylko czekało na taką gratkę, gdyż angielskie słowo „perpetrator” może być interpretowane wieloznacznie, a to z kolei daje stronie żydowskiej praktycznie nieograniczone możliwości pokrętnej interpretacji znaczenia słów szefa polskiego rządu, w czym jak wiadomo Żydzi są niedościgłymi arcymistrzami szczególnie, że grając kartą holokaustu mają za sobą prawie wszystkich, zaś strona polska działając w osamotnieniu stoi w tym sporze na z góry straconej pozycji.

Ale także każdy rozgarnięty, czy Polak, czy Żyd wie, iż głównym powodem aktualnego kryzysu polsko izraelskiego jest żądanie od Polski przez lobby Żydów amerykańskich monstrualnych pieniędzy za mienie bezspadkowe, a kto, jak kto, ale oni wiedzą jak zarobić wistując atutową kartą holokaustu.

Dlatego uważam, że w tej niekorzystnej dla siebie sytuacji przedstawiciele rządu polskiego nie powinni sami rozmawiać ze stroną żydowską.

Co zatem robić?

Otóż myślę, że jedyną naszą szansą jest, oprócz zatrudnienia rodzimych prawników, „wynajęcie”, jako pomocniczych pełnomocników strony polskiej w rzeczonych negocjacjach, najlepszych z najlepszych żydowskich prawników nowojorskich, na warunkach: „najpierw zadatek, a druga część honorarium po wynegocjowaniu sprawy zakończonym raportem sprawiedliwym dla strony polskiej”. Choćby za ciężkie pieniądze, - bo znając życie i naturę żydowską wiem, że tylko taki myk może Polsce zagwarantować sukces w międzynarodowych pertraktacjach.

Innej drogi nie widzę, a sytuacja jest bardzo poważna, gdyż oni są tak umocowani międzynarodowo, iż mogą nam zrobić Argentynę nad Wisłą i nikt, także Orban, nie kiwnie w tej sprawie palcem.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika paparazzi

19-02-2018 [17:34] - paparazzi | Link:

Taaa, a jak wezmą forsę i ukręcą bicz na nas. Sam pan pisze ze sa arcymistrzami. Sprawę trzeba krotko, macie delikwenta co nie dostał reparacji, wy pomożecie nam a my wam. Innej opcji nie ma.

Obrazek użytkownika Jabe

19-02-2018 [17:45] - Jabe | Link:

Wynajęcie profesjonalistów mogłoby uczynić polską politykę skuteczną, niwecząc jej prostolinijność i spontaniczność, którą się tak chlubimy. Zatem Pańskie podszepty skrycie dążą do wynarodowienia rządu. A to zdrada stanu.

Nawiasem mówiąc, Pański ulubieniec stwierdził, że treść ustawy o IPN była rezultatem knowań klubu Kukiz’15, które zamazały koalicjantom horyzont. A zamazywanie horyzontu rządzącym też jest zdradą stanu.

Obrazek użytkownika paparazzi

19-02-2018 [18:03] - paparazzi | Link:

Co wy tu konfabulujecie?

Obrazek użytkownika Kamil

19-02-2018 [18:17] - Kamil | Link:

Panie Krzysztofie, jesli ma sie racje, a Polska ja wlasnie ma - to nalezy tylko trwac przy swoim zdaniu. Powazne panstwa nie spieraja sie za pomoca papug. Niepodleglosc jest kosztowna i cieszyc sie tylko wypada, ze p. Morawiecki to tak dobrze rozumie. Bez zydowskiego lobby tez mozna godnie i odpowiedzialnie zyc. Sursum corda!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-02-2018 [18:25] - Imć Waszeć | Link:

Oni schrzanią ten wist, o ile polski rząd nie ustąpi choć na krok. To nie jest tak, że wszyscy są za nimi. Raczej większość ma ich dość, ale boją się to okazać otwarcie. Jeszcze trzeba ustalić kim są "oni" i kim są "my". Wkładanie do jednego wora talmudystów, kabalarzy, protestantów, chrześcijan, ateistów, agnostyków, masonów, chasydów, syjonistów, betarowców, lewaków, neokonów, neoliberałów, marksistów, komunistów, innych bez politycznych właściwości, tylko dlatego, że nazywają się podobnie lub wyglądają jak żydzi, to typowa manipulacja wrogów Polski. Toczenie kuli śnieżnej w celu spowodowania dużego bum. Nie ma czegoś takiego jak "oni", składającego się z każdego żyda na planecie. Tak samo jak nie ma światowego wzorca Polaka, Europejczyka, Chińczyka lub Murzyna. Trzeba wreszcie zacząć wypowiadać się precyzyjnie, bo już nerwowa hołota zaczęła zajmować się Wildsteinem, a izraelitom w to graj.

Obrazek użytkownika spike

19-02-2018 [20:54] - spike | Link:

"oprócz zatrudnienia rodzimych prawników, „wynajęcie”, jako pomocniczych pełnomocników strony polskiej w rzeczonych negocjacjach, najlepszych z najlepszych żydowskich prawników nowojorskich,.."

myślał Pan, myślał i ... nic nie wymyślił.
znajdź Pan tego najlepszego z najlepszych żydowskich prawników, który by nie był zależy od "przedsiębiorstwa holokaust" !
do tego dochodzi kolejny krok, Polska ma wytoczyć żydostwu proces?
Polska ma dochodzić prawdy negocjując ją?
większej głupoty nie czytałem.

Należy twardo stać na swoim stanowisku, podpierając się faktami, podając ilu żydów kolaborowało, mordowało żydów, do tego wskazywać ich udział w zbrodni przeciw narodowi polskiemu od początku wojny, jak i po jej zakończeniu, oni mają się bronić  i dowodzić, że tak nie było, nie Grossem, którego należy podać do sądu, a faktami historycznymi, a tych mamy dostatek i to trzeba mówić na cały świat.
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-02-2018 [21:13] - Imć Waszeć | Link:

Już lepiej zatrudnić jakichś Chińczyków lub nawet Hindusów. Skuteczność może być ta sama, a ryzyko o trzy rzędy wielkości niższe.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-02-2018 [21:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@All

Po przeczytaniu pierwszej serii komentarzy postanowiłem tekst notki poprzedzić ostrzeżeniem:

"UWAGA! Trudny przekaz, tylko dla kumatych!"

Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz
 

Obrazek użytkownika xena2012

19-02-2018 [21:53] - xena2012 | Link:

Może i ma Pan rację tylko gdzie znaleźć takich obrotnych ale co najważniejsze- smiałych prawników.To robota dla rządu,a my jako naród mamy siedzieć bezczynnie? Na S24 pani Leonarda Bukowska proponuje milczącą manifestację pod róznymi ambasadami w W-wie z transparentami traktującymi wyłacznie liczby zamordowanych Polaków ,Żydów,jeńców radzieckich.Greków ,Romów w obozach koncentracyjnych. Żydzi chcą bowiem wystąpić w charakterze jedynych ofiar wojny.

Obrazek użytkownika krystal

20-02-2018 [15:55] - krystal | Link:

To był ironiczny pomysł red.Michalkiewicza: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-02-2018 [21:56] - Marek1taki | Link:

I do tej samej kancelarii wnieść sprawę o odszkodowania od żydokomuny.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

20-02-2018 [00:34] - Starszy Młotkowy | Link:

Najlepszym wyjściem dla Polski byłoby podanie się całego rządu tych nieudaczników do dymisji, ale oczywiście tak się nie stanie i dalej będziemy brnąć w takie sytuacje nie tylko z Żydami jako groźnymi przeciwnikiem. Natomiast całkiem realnym wyjściem z tej ślepej uliczki byłoby odwołanie Morawieckiego, który już raz na zawsze i wszędzie na świecie ma przechlapane. Na jego miejsc może wreszcie raczyłby się zgodzić wejść Nadprezes Polski i można by było udawać jakiś "nowy początek" i uratować co się jeszcze da.I przestać wreszcie stosować "napuszony izolacjonizm" i głosić jacy to jesteśmy sprawiedliwi i najmądrzejsi na świecie, który powinien bez zastrzeżeń podzielać nasze racje,a zacząć pojmować pragmatycznie naszą rację stanu, w której trzeba uwzględnić niemiły fakt,że ze światowym żydostwem i jego  wpływami na świecie nie wygramy, a przegrana może nas bardzo drogo (zwłaszcza finansowo) kosztować. I nie ma się co użalać nad biednym Morawieckim, który ma takie dobre intencje i przemawia po angielsku,bo to jest dupa wołowa, a nie żaden polityk, skoro co rusz strzela jakąś gafę (np. ostatnio tuż przed gafą w Monachium złożenie wieńców na grobach żołnierzy osławionej Świętokrzyskiej Brygady NSZ współpracującej  z Niemcami), albo opowiadanie o milionie ukraińskich uchodźców w Polsce czy o ostatnim miejscu polskich sądów w UE jeśli chodzi o przewlekłość postępowania,podczas gdy jesteśmy dokładnie w środku tego rankingu (po co więc te donosy premiera na Polskę?).
Teraz strumień fekalii poleje się na mnie w tzw. komentarzach za rzekomą obronę Żydów i zniesławianie bohaterów wspomnianej Brygady...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-02-2018 [12:49] - Imć Waszeć | Link:

Oni z tej brygady tak samo "współpracowali" z Niemcami, jak cały żydowski obóz pracy przy lotnisku w Dęblinie. Gdy niemiecka armia wlokła się na zachód w rozczłapanych butach i po błocie, to żydów zapakowano w pociąg i wywieziono do Rzeszy jak skarb narodowy. Babka mi opowiadała, jak drogą na zachód jakiś szeregowiec pchał taczkę z grubym rannym oficerem. Uciekali przed ruskimi. Taczka ewidentnie współpracowała z nazistami, więc pewnie po wojnie została wywieziona na wschód. Trudno, żeby inne nacje nie załapały się na taką działalność charytatywną Wehrmachtu, inspirowaną "polisą ubezpieczeniową" lokalnych dowódców poważnie rozważających możliwe alternatywne scenariusze zakończenia wojny. Zresztą nie ma o czym mówić, tylko trzeba obejrzeć CK dezerterów ciąg dalszy, gdzie nawet reżysersko-aktorskie lewactwo widziało w tym sens.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-02-2018 [07:21] - rolnik z mazur | Link:

To może lepiej i do rządzenia wynajac profesjonalistów z dobrymi brooklinskimi korzeniami. O ile wiem to taka kancelaria już dawno została wynajeta. Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika xena2012

20-02-2018 [08:37] - xena2012 | Link:

I o ile wiem nic w sprawie dobrego imienia Polski nie zrobiła oprócz inkasowania zawrotnych sum.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-02-2018 [08:58] - rolnik z mazur | Link:

Pewnie ta zawrotna kasa tu  już w ramach tych bezspadkowych roszczeń. Obawiam się, że tylko my tu sie produkujemy na blogach  a wszystko jest już dawno pozamiatane i ten cały rejwach lub cyrk jak kto woli to tak dla gawiedzi. Za chwilę bedziemy płacili za własna wodą ( rolnicy ) i powietrze ( wszyscy ). Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Swisspola

20-02-2018 [13:50] - Swisspola | Link:

Jeszcze w latach 80-tych pewien Szwajcar zacytował mi Bismarcka "chcesz Polaka pokarać, każ mu się samemu rządzić". Myślałem, że strzele go w pysk. Jak ja bym musiał go dzisiaj przepraszać!

Obrazek użytkownika Trotelreiner

20-02-2018 [08:37] - Trotelreiner | Link:

"CO POWINIEN ZROBIĆ RZAD..."?
1.Nie czytać notek echotvn24.
2.Absolutnie nie słuchać tego trolla.
3.Jak już coś poradzi....to zrobić na odwrót!!!
Ale najlepiej zrobić to,co radził Wergiliusz Dantemu w Piekle: GUARDA E PASSA...

Obrazek użytkownika xena2012

20-02-2018 [11:26] - xena2012 | Link:

A może rząd juz zrobił tylko my nie wiemy? Niepokoja mnie wypowiedzi polskich polityków,nie mam tu zreszta na myśli poltyków opozycji. Nadużywany jest wyraz ,,wspólne'' tak jakby Polska była już ojczyzną dwu narodów.Wspólne państwo i ustawy (nasze przeciez są wyłącznie idiotyczne),wspólna historia,wspolne dyskusje,wspolne spotkania młodzieży.Odnoszę wrażenie ,że niedługo nie bedzie polskiej flagi tylko też jakas wspolna.Wspólna nie bedzie tylko kasa.Tyle że ta wspólnota nie jest symetryczna i wyraźnie rysuje się pomniejszanie w Polsce roli Polaków. Niedługo nawet będzie obecność Polaków w Polsce niepożadana.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

20-02-2018 [17:16] - rolnik z mazur | Link:

Może już nas sprzedali tylko my o tym jeszcze nie wiemy i zachowujemy się jak ten rogacz co to ... Pozdrawiam ro z m.

Obrazek użytkownika Lektor

20-02-2018 [16:33] - Lektor | Link:

Wiem jaka jest odpowiedź na pytanie w tytule:  Posłuchać pana Krzysztofa Pasierbiewicza !