List do W. Cimoszewicza ws. „udziału Polaków w holokauście”

"Gdybyś niedźwiedziu wiedział,
że masz w dupie przedział,
to byś cicho w mateczniku siedział"
(Wiesław Dymny)

Szanowny Panie Premierze,

Portal „Do RZECZY” – vide: https://dorzeczy.pl/kraj/55412/Cimoszewicz-Polacy-brali-udzial-w-Holokauscie.html w artykule pt. „Cimoszewicz: Polacy brali udział w holokauście. Jedwabne nie było jedyne” zamieścił wywiad z Panem Premierem, którego fragment teraz Panu zacytuję za Rzeczpospolitą:

Czy Polacy brali udział w Holokauście? – Oczywiście" – powiedział Włodzimierz Cimoszewicz "Rzeczpospolitej", po czym dodał, że "trzeba o tym mówić "otwarcie i uczciwie". – Dzisiejsze pokolenie nie jest za to odpowiedzialne. Jeśli jednak milczy lub kłamie, to stwarza swoją własną odpowiedzialność i podważa swoją wartość moralną" –stwierdził…”, koniec cytatu.

Te słowa Pana Premiera wywołały oburzenie Polaków zbulwersowanych do tego stopnia, że sięgnęli nawet do takich argumentów jak przeszłość Pańskiego Ojca, co uważam za postępowanie niegodne, gdyż nie powinno się moim zdaniem obwiniać dzieci za czyny ich rodziców.
Nie mniej jednak uważam, że Pan Premier nie ma moralnego prawa do publicznego wygłaszania opinii o dzisiejszych Polakach, którzy cytując Pańskie słowa rzekomo milczą i kłamią będąc tym samym ludźmi nieodpowiedzialnymi o niskiej moralnej wartości.

Dlaczego tak uważam?

Otóż, dlatego, że Pan Premier w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” zaapelował do Polaków o „otwartość i uczciwość”, podczas gdy jako były Premier III RP grał Pan w jednej orkiestrze polskich premierów, którzy niszczyli wspomniane przez Pana wartości biorąc czynny udział w zakłamywaniu prawdy w sposób świadomie nieuczciwy.

Proszę tedy pozwolić, że zrobię Panu Premierowi krótki wykład z powojennej historii Polski ze szczególnym naciskiem na charakterystykę ludzi pełniących w tamtym okresie podobnie jak Pan, urząd przewodniczących Rady Ministrów, w którym użyję słów równie mocnych, jak te, jakich Pan Premier użył w rzeczonym wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

Pierwszym premierem, jakiego pamiętam był Bolesław Bierut, czyli powołana na to stanowisko przez zimnokrwistego ludobójcę Józefa Stalina łachudra nie warta dłuższego komentarza. Po nim tekę premiera przejął Józef Cyrankiewicz, kolejny namiestnik rządu sowieckiego, wykształcony cynik i despota trzymający Polaków za twarz i straszący ludzi, że im odrąbie ręce, jak się sprzeniewierzą władzy. W tej mokrej robocie wspierali go zwyrodnialcy z Urzędu Bezpieczeństwa, co warto przypomnieć, zarządzanego przez antypolsko nastawionych oficerów pochodzenia żydowskiego. Jednocześnie Cyrankiewicz sumiennie pilnował, żeby w Moskwie szkolono zastępy represyjnej kadry urzędniczej oraz tajne służby, które miały za zadanie zrobić z Polski państwo słabe i podległe władzom Związku Radzieckiego. Następnie rządy objął typ spod ciemnej gwiazdy, niejaki Piotr Jaroszewicz, oddany przyjaciel Breżniewa i „gospodarz”, który jedno, co potrafił dobrze robić to podnosić ceny i tłumić brutalnie protesty umęczonych ludzi.

Aż spadło na Polskę kolejne nieszczęście, gdy premierem został szkolony na Kremlu aparatczyk Wojciech Jaruzelski, ślepo oddany Związkowi Radzieckiemu oprawca, który, kiedy „Solidarność” zagroziła komunistom wydał narodowi wojnę łamiąc kręgosłupy przyzwoitym i oddanym Polsce ludziom. Nie omieszkał też wysłać na szkolenie u wielkiego brata dysydenckich „elit”, które zdradziły Polskę przy okrągłym stole.
Ten haniebny proces kontynuował nasz kolejny premier, zawodowy politruk Mieczysław Rakowski, po którym przejął schedę szef tajnych służb i bezwzględny egzekutor Czesław Kiszczak, znany z tego, że wydał rozkaz by strzelać do górników na „Wujku”.

Aż się naród zbuntował i po wyborach w roku 1989 wydawało się przez moment, że w Polsce skończył się bezpowrotnie komunizm. Niestety, dający nadzieję na lepsze jutro entuzjazm milionów Polaków, którzy uwierzyli, że nareszcie Polską będą rządzić mądrzy i uczciwi ludzie, zmarnował z premedytacją nasz kolejny premier, niejaki Tadeusz Mazowiecki, dwulicowy katolik postępowy, który zdradził „Solidarność” dogadując się z Kiszczakiem przy okrągłym stole, pod okiem zapatrzonego na wschód Adama Michnika. Ten na wskroś obłudny premier blokując dekomunizację słynną grubą kreską postawił postkomunistów u władzy de facto do dnia dzisiejszego, dając przyzwolenie by ćwiczona w Moskwie post-komusza sitwa szabrowała bezkarnie nasz majątek narodowy. Jak już post-komuna miała posprzątane uchwyciwszy strategicznie kluczowe stanowiska w państwie, premierem został „nowofalowy biznesman” Jan Krzysztof Bielecki głównie po to, żeby utorować drogę następnemu premierowi Geremkowi, gensekowi honorowemu wychowanemu na naukach Sartre’a, którego zadaniem było przekonanie ludzi, że lewactwo to cnota, a patriotyzm to obciach. On też miał nakłonić ludzi, co mu się w dużej mierze niestety udało, że naszą stolicą winna być Bruksela, nie Warszawa, a liczą się tylko pieniądze. 

Gdy się jednak Polacy połapali, jak perfidnie zrobiono ich w konia wybrali premierem Jana Olszewskiego, po raz pierwszy od niepamiętnych czasów człowieka przyzwoitego, mądrego i bez reszty oddanego Polsce, który jednak długo nie porządził, gdyż różowa mafia, pod osłoną nocy i nomen omen przy znaczącym udziale Donalda Tuska przeprowadziła skrytobójczy zamach stanu.

Potem rządzili na zmianę cyniczni beneficjenci okrągłego stołu: bogobojna marionetka Unii Demokratycznej, niejaka Hanna Suchocka, obrotowy sikawkowy Waldemar Pawlak, stary kumpel Ałganowa, niejaki Józef Oleksy i Pan Panie Premierze nazywany miłośnikiem białowieskich żubrów i troskliwym ojcem powodzian. A rządził Pan głównie po to żeby utorować drogę do prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego, który miał umocnić i zabetonować rządy post-komuny. I to nie Kaczyńscy Panie Premierze podzielili Polaków, jak Pan wielokrotnie usiłował wmówić ludziom, tylko Pan panie Premierze publikując w roku 1989 w Gazecie Wyborczej wespół z Adamem Michnikiem słynną odezwę do narodu o pojednanie i zagłosowanie na post-komunistów otwierając im drogę do rabowania Polski. To wtedy Polska pękła na pół, rozpadając się na „lewacko” post-komunistyczną i „prawicowo” patriotyczno-solidarnościową, a resztki prawdziwej inteligencji udały się na emigrację wewnętrzną. A jak już Pan, Panie Premierze wykonał to zadanie oddał Pan władzę kolejnemu premierowi Jerzemu Buzkowi, gdyż wiedział Pan, że gładko mówny profesor, jak to z profesorami bywa nie będzie przeszkadzał w szabrowaniu Polski. Potem wzięli Polskę w swoje łapska Leszek Miller z Markiem Belką głównie po to by wyprzedać dokumentnie nasz majątek narodowy i dać zielone światło bezkarnym przekrętom na niespotykaną wcześniej skalę.

Wtedy, w roku 2005 Polacy znów się zbuntowali, i ku zaskoczeniu pewnych swego post-komunistów, wkurzony na serio naród wybrał na premiera prawicowca Jarosława Kaczyńskiego. Jednakże ten drugi po Janie Olszewskim nie lewacki premier, mimo niezaprzeczalnych sukcesów polityczno-gospodarczych nie był w stanie sprawnie rządzić pod dywanowymi nalotami mediów mainstreamowych, zmanipulowanych przez szkolone w Moskwie służby i ogłosił wcześniejsze wybory.

W efekcie, zbałamuceni przez Michnika i jego gazetę rodacy, którym post-komuniści zdołali sprytnie wmówić, że stanowią elitę III RP, a więc są obywatelami lepszej kategorii, co im odebrało zdolność obiektywnego postrzegania rzeczywistości, wybrali premierem złotoustego picusia glancusia, niejakiego Donalda Tuska, od dawna szykowanego przez post-komunistów na to stanowisko.

Nie muszę chyba Panu premierowi przypominać, co było dalej, bo po prawdzie się wstydzę.

Przed kilkunastoma minutami Kamil Stoch zdobył na Olimpiadzie złoty medal dla biało czerwonych i mam nadzieję, że Pan Premier rozumie, iż jako człowieka, który coś zrobił dla Polski, nie Pana, lecz tego wspaniałego sportowca darzę po stokroć większym autorytetem.
W oczekiwaniu na odpowiedź ślę ukłony przewidziane etykietą,

dr inż. Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla państwa polskiego)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

17-02-2018 [18:02] - gorylisko | Link:

panie drrrr aleś pan naiwny czy też może po prostu zadaniowany ;-) cimoszka doskonale wie, że to wszystko bzdety ale takie ma zadanie... to nie jest szacowny polityk który był prepmeirem w III RP...to zwykły czerwony kapuś, uzurpator  którego losy ustawiły w tym miejscu i w tym czasie...w innych okolicznościach pewnie biegałby z rewolwerem w dłoni i strzałemw tył głowy wprowadzałby powszechna szczęśliwość jak diabli... zwrot "panie premierze" i to jeszcze szanowny mu się nie należy... nalezy zwracać się doń "cimoszka" to zgaje się była jego ulubiona ksywka z czasów młodości... to jest zadaniowany czerwony oszust i tak go należy traktować... proszę go nie uwairygadniać swoim wystapieniem...chyba, że ma takie zadanie...
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-02-2018 [18:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Gorylisko

"panie drrrr aleś pan naiwny..."
----------------
Znowu zapomniałem napisać, że to tekst dla inteligentnych i szarmanckich.
 

Obrazek użytkownika gorylisko

17-02-2018 [20:40] - gorylisko | Link:

to ja się pomyliłem...powiniem byl napisać, żes pan zadaniowany... a nie naiwny... tak jak cimoszka

Obrazek użytkownika xena2012

17-02-2018 [18:54] - xena2012 | Link:

No cóż w Polsce zapanowała moda na wynajdywanie przykładów jak wstrętni sa Polacy i jak sie zasłużyli w zagładzie Żydów. W środkach masowego przekazu co rusz pokazuje się polityk,celebryta czy aktor by z marsowym obliczem obwieścić jak bardzo martylologia Żydów była spowodowana przez polski naród.Niektórzy nawet przepraszaja za swoje podobno rodziny jak pani Szczepkowska.Na martylologię Polaków w czasie okupacji i po niej w tym towarzystwie jakos nie ma miejsca,o tym po prostu tak światłym osobom nie wypada nawet myslec a cóż dopiero mówić.

 

Obrazek użytkownika gorylisko

17-02-2018 [20:44] - gorylisko | Link:

pomyłka Szanowna Pani...to nie w Polsce tylko gdzieś we świecie... a te które się przyłączają zwąchali interes, konkretnie, władzę i pieniądze... dla nich gotowi są nawet się ochrzścić...ciekawe czy chrzest im się przyjmie, mówiąc Michalkiewiczem... ;-)
 

Obrazek użytkownika xena2012

17-02-2018 [21:15] - xena2012 | Link:

Ja juz nawet nie pisałam jak tam we świecie,tylko ze w Polsce tak łatwo upasć moralnie dla pieniedzy i tych kilku minut w mediach.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-02-2018 [19:13] - Imć Waszeć | Link:

Dopiero na tym zdjęciu wyraźnie widać tę tranzycję pomiędzy twarzą Grossa a Sorosa.

Obrazek użytkownika spike

17-02-2018 [20:11] - spike | Link:

Pan tym listem zakpił sobie z nie tylko z ofiar zbrodni niemieckich, jak i żydowskich na narodzie polskim, jakby nie wiedział kim jest i kim był ojciec Cimoszewicza.
Pisząc list do tego osobnika trzeba było wyciągnąć mu kim był on i jego rodzinka, a Pan jeszcze uniżenie oczekuje odpowiedzi :)))))))

Bardziej mnie zaskoczył fakt, że Rzepa przeprowadziła z tym podłym osobnikiem wywiad i coś takiego opublikowała na łamach tego kiedyś szacownego pisma, który obecnie sięga poziomem papieru toaletowego na wzór żydobolszewickiej GW.
Kiedy Prezes dotrzyma obietnicy wyczyszczenia mediów z "mendów" !

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-02-2018 [12:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"Kiedy Prezes dotrzyma obietnicy wyczyszczenia mediów z "mendów" !..."
----------------------
To zdanie pokazuje, jak żałośnie niski poziom Pan sobą reprezentuje. Pan szkodzi władzy, którą rzekomo wspiera. Naprawdę Pan tego nie rozumie?

Obrazek użytkownika spike

18-02-2018 [14:27] - spike | Link:

Pan już nie musi niczego pokazywać, udowodnił swoją małość w swej jakże infantylnej "krytyce", a właściwie krytykanctwie obecnego rządu, robi Pan krecią robotę.

Obrazek użytkownika paparazzi

17-02-2018 [20:54] - paparazzi | Link:

No, no pięknie dziękuje. Napisane krotko i treściwie i z talentem. bez szyderstwa pozdrawia serdecznie byle tak dalej.

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

17-02-2018 [21:35] - Słoń Podwawelski | Link:

Panie Krzysiu:
Oceniając Wł. Cimoszewicza należy pamiętać, że
Wł. Cimoszewicz jest agentem GRU, dzięki rekomendacji Mariana Cimoszewicza,  tatusia, szpiega NKWD a w PRL-u pułkownika Informacji Wojskowej i WSW,  i musi realizować  stawiane przed nim przez zadania. Cimoszewicz nie działa prywatnie. On służy Rassiji, ojczyźnie jego zwyrodniałego tatusia. Nie jest osobnikiem samodzielnym. Obecnie ma szczekać, gdzie się da. W gadzinówkach niemieckich i żydowskiej gazecie dla Polaków. Ma również szczekać na wiecach UBywateli i każdej inszej swołoczy. Prywatnie: To typowy rosyjski dzikus z dziada pradziada.

Obrazek użytkownika gorylisko

17-02-2018 [23:15] - gorylisko | Link:

panie drrrr...może ten film instruktarzowi zilustruje zrozumiale jak należy traktowac takie typy jak cimoszka...
https://www.youtube.com/watch?v=NHycPiY6wEM  to jest film zrozumiały dla każdego...nie tylko dla tkich tytanów yntelektu jak pan...
moim zdaniem i tak pokazuje łagodnie jak należy postępować z marksistowskimi zbirami...

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

18-02-2018 [01:45] - Starszy Młotkowy | Link:

“Who controls the past controls the future; who controls the present controls the past.”
George Orwell

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-02-2018 [12:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

@starszy Młotkowy

"“Who controls the past controls the future; who controls the present controls the past.”
George Orwell..."
--------------------
Czy może dlatego jest Pan przeciwnikiem lustracji?

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

18-02-2018 [13:27] - Starszy Młotkowy | Link:

@K.Pasierbiewicz
Czy w Pańskiej chorej wyobraźni czy w obłędnej obsesji brania mnie za kogoś innego powstało to stwierdzenie, że jestem przeciwnikiem lustracji?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

18-02-2018 [15:13] - Trotelreiner | Link:

Wielce Szanowny Panie Pasierbiewicz....skoro Cimoszewicz może by "wielce szanownym",to nie odmówię sobie tego w stosunku do Pana...Wielce Szanownego.
Panie echotvn24....pomimo,że ten portal ma hasło "strefa wolnego słowa",to jest to jedynie chwyt erystyczny,ale już nowszy od erystyki uprawianej przez WS.echotvn24.
Pana szkolenie skończyło sie na lektoratach prowadzonych przez pastuchów z KW PZPR,dla "inteligencji" z odzysku....na uczelniach.
Czy jest sens logowania sie na ten portal,aby czytac pańskie brednie i ryzykowac,że ktoś  uzna...strefę wolnego słowa..ale  nie dla wszystkich.?

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

18-02-2018 [16:54] - Starszy Młotkowy | Link:

@Trotelreiner
Pan jesteś zwolennikiem portali o profilu TWA, gdzie wolne słowo polega na potakiwaniu wzajemnym -  to chyba faktycznie nie trzeba się było tutaj logować. Tu jednak piszą ludzie myślący, choć niekoniecznie tak,jak pan, więc se pan nie pogadasz,a co najwyżej pobluzgasz.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-02-2018 [09:11] - Trotelreiner | Link:

VAFFANCULO...DEFICIENTE...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-02-2018 [17:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

Już Panu kilkukrotnie pisałem, że zamiast polityką winien się Pan zająć szydełkowaniem. Pana intelekt rzeczywiście powala.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-02-2018 [09:14] - Trotelreiner | Link:

Na wiecej pańskiej inteligencji i erystyki nie stac?
Na krytykę,ma pan tylko bluzganie i próby obrażenia komentatora....gdzie pan studiował sztukę dyskusji? U lektora KW PZPR  za rządów Hausnera?