Koniec koszmarnych izraelskich wycieczek?

  Dziś [7.02.2017] rano w portalu RMF24.pl pojawiła się informacja "Wiceburmistrz Jerozolimy chce przeniesienia Marszu Żywych do Izraela"  {TUTAJ}.  Czytamy w niej:

  "Wiceburmistrz Jerozolimy domaga się przeniesienia "Marszu Żywych" upamiętniającego ofiary Holocaustu z Polski do Jerozolimy. Jak informuje „The Jerusalem Post” to odpowiedź na przyjęcie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Yael Antebi napisała w tej sprawie list do szefa resortu edukacji Naftaliego Benneta. (...)
  Zdaniem wiceburmistrz Jerozolimy, edukacyjne wycieczki do Polski - około 40 tys.  osób rocznie - pochłaniają dziesiątki milionów szekli i wzmacniają polski przemysł turystyczny. Dlatego Antebi proponuje, żeby te pieniądze przeznaczyć na wsparcie ocalałych z Holokaustu, szczególnie tych w trudnej sytuacji materialnej. Zamiast wyjazdów np. do obozu w Auschwitz, sugeruje edukowanie izraelskiej młodzieży w Jerozolimie, co jej zdaniem pozwoli dotrzeć do jeszcze większej grupy.".

  Wczorajszy artykuł z "The Jerusalem Post" jest {TUTAJ}.  Czwartego lutego 2018 w portalu Natemat.pl ukazał się artykuł Katarzyny Zuchowicz "To może być jeszcze większy cios dla Polski. Jaką prawdę usłyszy izraelska młodzież w czasie wycieczek do naszego kraju?" {TUTAJ}.  Autorka pisze:

  "Każdego roku tysiące izraelskiej młodzieży ciągnie do Polski. W tym samym celu przyjeżdżają też wycieczki izraelskich policjantów czy żołnierzy. (...) Ale po kolei. Wycieczka zazwyczaj jest siedmiodniowa, obejmuje sześć noclegów. Najczęściej obejmuje trasę Warszawa-Lublin-Kraków. Nie ma stałego programu. Jest z nią polski pilot, bo zgodnie z prawem musi być. Ale nie on opowiada młodzieży o historii. 
Wycieczki jeżdżą ze swoimi, izraelskimi przewodnikami – edukatorami. Programy układane są w Izraelu. Swego czasu bardzo głośno było o izraelskich ochroniarzach, którzy towarzyszyli wycieczkom. "Od świata odgradzają ich uzbrojeni ochroniarze" – opisywaliśmy kilka lat temu w naTemat. (...) Młodzież, która przyjeżdża do Polski ma 16-18 lat. Nazywana jest przedpoborową, gdyż potem – po ukończeniu szkoły średniej – idzie do wojska. Jedni są zainteresowani historią, inni mniej. Podobno o takich zachowaniach, jak było parę lat temu, dziś już nie słychać. Ale i tak te nagrania znów odżywają w polskim Twitterze. Izraelska młodzież pokazywana jest od najgorszej strony.(...) Uczniowie wyboru nie mają. Zobaczą w Polsce to, co zdecydują się pokazać im izraelscy przewodnicy. I usłyszą to, co im powiedzą.".

  Rezygnacja z takich wycieczek nie będzie "ciosem dla Polski".  Wręcz przeciwnie - konflikt z Izraelem to szansa na pozbycie się tego wrzodu.  Na twitterowym koncie "The Jeruzalem Post" {TUTAJ} pełno jest komentarzy Polaków sugerujących to właśnie.  Na znanym filmie Izraelczyka Joava Shamira "Zniesławienie" [Defamation] {TUTAJ} z 2009 roku pokazano, jak owi izraelscy "edukatorzy" zastraszają młodych Żydów, ukazując im Polskę jako wrogi kraj, pełen czyhających zewsząd antysemitów.  Mam nadzieję, iż podczas dialogu z Izraelem ta sprawa zostanie wreszcie załatwiona.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-02-2018 [20:39] - Zygmunt Korus | Link:

Znam to z praktyki... Wzmiankowałem o tym problemie choćby tutaj: [ http://naszeblogi.pl/49512-def... ] i tu ostatnio: [ http://naszeblogi.pl/49536-pio... ]
  A takiego chlewu, jaki zostawiają wycieczkowicze z Izraela po opuszczeniu autobusu, to świat nie widział. Polscy kierowcy włosy rwą z głowy, że tak można się zachowywać i niszczyć cudze mienie...
Na mszę dam, jeśli się tak stanie, w co wątpię: nasi udawać dalej będą, że nie plują, tylko deszcz pada, a tamci lepszego terenu do "edukowania poprzez podjudzanie" nie znajdą. W Polsce wystarczy tylko szczuć poprzez odwracanie znaków - liczy się entourage przecież. A w Jerozolimie byłoby "tresowanie" na sucho - trudniejsza sprawa dla "edukatorów" (czytaj: żydowskich politruków).
 

Obrazek użytkownika Kaciszek

07-02-2018 [21:01] - Kaciszek | Link:

"Wiceburmistrz Jerozolimy chce przeniesienia Marszu Żywych do Izraela"  - obiecanki cacanki...

Obrazek użytkownika Janko Walski

08-02-2018 [13:35] - Janko Walski | Link:

Nie pozwólmy by wycieczki nadal były orwellowskimi seansami nienawiści do Polaków i Polski. Nie pozwólmy, by żydowska młodzież przylatywała z ochroną pod bronią. Nie tylko dlatego, że sama ta oprawa czyni z wycieczki seans nienawiści,  ale także dlatego, że obce państwo nie powinno dysponować silami uzbrojonymi poza ściśle określonymi celami służącymi bezpieczeństwu Polski.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-02-2018 [18:41] - Imć Waszeć | Link:

Popieram. Zezwalanie na takie seanse nienawiści, gdzie króluje plucie na Polskę i Polaków (jak ta siksa, której się wydawało co starzy Polacy mówią), mowa nienawiści do kwadratu i demolowanie polskiego mienia pod osłoną spluw uzbrojonych oprychów z Izraela, to jakaś paranoja, ale też idealna okazja do pokazania czym jest "prawo i sprawiedliwość". Prawo jednakie dla wszystkich i sprawiedliwość dla Polaków po latach niewoli. Jest to okazja do wsadzenia paru urzędasów do pierdla za dopuszczenie do takich ekscesów w państwie prawa (raczej prawników, ale to nie moja broszka, tylko władz). To jest czyn, który powinien być karalny z równą surowością jak dróżnik na semaforze puszczający dwa pociągi pasażerskie na kurs kolizyjny. Chyba to widać gołym okiem, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika xena2012

08-02-2018 [19:05] - xena2012 | Link:

Izraelscy edukatorzy  wjezdżając na teren Polski maja psi obowiazek utrzymac te młodzież w ryzach.A gdzie sa polscy edukatorzy? W Auschwitz nie ma przewodnika,opowiadajacego o powstaniu obozu,narodowosci więźniów których tu zwożono,niewolniczej pracy ? Co robi w Muzeum dyrektor Cywiński i jego ekipa tak obrzydliwie zachowujac się na uroczystości? Ten człowiek powinien już byc zwolniony chocby z racji swej antypolskości,bo jedynie wysoka polska pensja temu osobnikowi pasuje.

Obrazek użytkownika 3rdOf9

08-02-2018 [21:15] - 3rdOf9 | Link:

Skoro znów musimy walczyć o nasze dobre imię, to przy okazji należy też zrobić porządek w temacie tych "wycieczek". Z tym, że ja bym z tego nie rezygnował tak łatwo: niech Żydzi nadal przyjeżdżają. Ale postawmy sprawę twardo: koniec szopki. Bezpieczeństwo powinna zapewniać im jedynie polska policja, program edukacyjny powinien być konsultowany ze stroną polską a przebieg całego przedsięwzięcia nadzorowany przez naszych przedstawicieli.

I w tym programie powinny się znaleźć właśnie prawdziwe a nie zmanipulowane informacje.

A jak nie - to łaski bez. Z tym, że też nie na zasadzie "jak chcą się okłamywać, to niech to robią u siebie". Jeśli chcą przenieść tę akcję do Izraela i tam rozpowszechniać jakieś informacje na temat roli Polski i Polaków w czasie IIWŚ, to mamy prawo w tym temacie ingerować nawet w ich wewnętrzną politykę. Jak Ziemia długa i szeroka, nie może być zgody na żadne kłamstwa w tej sprawie.

Obrazek użytkownika spike

09-02-2018 [11:00] - spike | Link:

Proszę Państwa, niech żydzi przyjeżdżają do Polski, do Auschwitz, tylko że ten obóz nie był miejscem zagłady żydów, większość uwięzionych to Polacy i inne narodowości, to powinno być wyraźnie napisane na tablicach informacyjnych, także to, że głownie był to obóz pracy przymusowej, obozem zagłady był obóz Birkenau.
Nie wiem dlaczego i na jakiej podstawie, żydzi zawłaszczyli pod holokaust te dwa obozy, nie dopuszczają inne narodowości, nawet w takim dniu jak rocznice, czego mieliśmy dowody i to publiczne, nawet z zakazem pokazywania flagi Polski !

Ciekawi mnie, jak wygląda finansowanie utrzymania tych obozów, czy żydzi dokładają się ?
Widząc w różnych miejscach zrujnowane cmentarze żydowskie, domyślam się, że nie, a jeszcze bezprawnie strona polska przeznaczyła na ten cel 100 mln zł !
ja protestuję! (choć wiem, że to nie ma znaczenia)

że co, jestem antysemitą?
nie, nie jestem, bo żydzi to nie Semici, to religijna sekta, w większości ich żyłach nie płynie ani kropla semickiej krwi, weźmy choćby tak skrajny przykład jak córka Trupa, została żydówką z racji zmiany wyznania, nie narodowości, bo takiej nie ma.