List otwarty do Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich

Każdy kto uważa, że Polska jest współodpowiedzialna za Holocaust lub mówi o "polskich obozach zagłady" musi być ścigany i karany. Były tylko #GermanDeathCamps. Nigdy polskie! I żadna kłamliwa narracja w tym zakresie, nie tylko niemiecka, ale też żydowska, tego nie zmieni - napisałam wczoraj na Facebook-u. I dalej pisałam, że:"Każdy z polityków, który w imię partyjnych interesów, walki o władzę lub z głupoty wspiera obrzydliwą nagonkę na Polskę, z jaką mamy od miesięcy do czynienia z różnych stron, stawia Polskę na pozycji kata zamiast ofiary, atakuje na międzynarodowych gremiach, szkaluje, donosi i kolaboruje - skazuje się na pohańbienie. Skazuje się na hańbę także dlatego, że w ten sposób godzi w pamięć tych milionów Polaków, którzy za Ojczyznę oddali życie, walcząc z okupantami różnej maści, czy to pod zaborami, czy walcząc z totalitaryzmem i zbrodniczą ideologią faszyzmu, komunizmu czy banderyzmu. Skazuje się na pohańbienie, bo dołączając do haniebnych ataków na Polskę, naraża ją na niebezpieczeństwo. Obrona przed poniżającymi i niesprawiedliwymi zewnętrznymi oskarżeniami Polski o nie jej winy jest obecnie racją stanu i dotyczy KAŻDEGO polityka. A od nas, nie-polityków, szkalowanie Ojczyzny także wymaga zdecydowanego społecznego zdecydowanego i głośnego sprzeciwu. Oskarżeniom mówię – NIE! Politykom, którzy je wspierają, także mówię – NIE!".

Upłynęła zaledwie doba i już wiem, że ten wpis, niczym akt strzelisty, nie wystarczy, by cokolwiek zmienić. Że taki wpis raczej trafia w próżnię, a moje sumienie może tylko uśpić w poczuciu "dobrze spełnionego obowiązku", czyli zabrania głosu publicznie w słusznej sprawie i po właściwej stronie.

Zrobiłam krok dalej. Napisałam List Otwarty do Rektorów Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich z prośbą o ich mocny głos potępienia działań szkalujących Polskę i przekłamujących jej historię, z prośbą o obronę Polski. Bo też do kogo, jak nie do profesorów, elit uniwersyteckich, mogłam się zwrócić jako nauczyciel akademicki? Od kogo, jak nie od profesorów, mogę oczekiwać dobrego przykładu patriotyzmu? Czy będzie jakaś reakcja i jaka, tego nie wiem, ale ponieważ sprawa prawdy historycznej jest sprawą nas wszystkich, treść listu upubliczniam poniżej.
 

List Otwarty
do Rektorów Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich
 
Każdy, kto uważa, że Polska jest współodpowiedzialna za Holocaust lub mówi o „polskich obozach zagłady" fałszuje historię i stawia Polskę ma miejscu kata zamiast ofiary. Były tylko niemieckie obozy zagłady.

Świadome i czynione z premedytacją fałszowanie historii naszej Ojczyzny jest zbrodnią na jej czci i honorze, na pamięci tych, którzy za jej wolność walczyli i oddali życie. Na pamięci tych Polaków, którzy z narażeniem życia swojego i swojej rodziny ratowali życie Żydom. Na pamięci tych, którzy walczyli z fałszywą i zbrodniczą ideologią faszyzmu. Ci Polacy są bohaterami. Im należy się cześć i chwała.

W obecnej sytuacji, w jakiej znalazła się Rzeczpospolita Polska, kiedy to sprzymierzyły się wobec niej różne siły zła, próbując ją zdyskredytować i obarczyć współodpowiedzialnością za Holocaust, nikt nie powinien milczeć. Nikt nie powinien milczeć, gdy na naszą Ojczyznę rzuca się kalumnie. Milczenie jest bowiem współudziałem w tej zbrodni na historycznej pamięci. Ale nie tylko na pamięci. Jest zbrodnią na naszej przyszłości, przyszłości naszych dzieci i następnych pokoleń.

Dlatego, jako nauczyciel akademicki, a przede wszystkim, jako Polka, zwracam się z prośbą do Szanownych Państwa Rektorów z Konferencji Rektorów Polskich Uniwersytetów o wyraźny, mocny i stanowczy głos potępiający szkalowanie Polski i Polaków, zarzucanie jej udziału w Holocauście, stawiania w roli kata i ingerowanie w ustanowienie prawa penalizującego używanie fałszywego określenia „polskie obozy zagłady”. Przepisy te są absolutnie w interesie Polski i zgodne z historią, i w żaden sposób nie naruszają prawa Żydów do pamięci, że to oni byli ofiarami, ale ofiarami Niemców, i to Niemcy są winni tragedii Holocaustu.

Dlatego proszę jeszcze raz – niech Państwa głos, czyli tych, którzy są elitą intelektualną naszej Ojczyzny, zabrzmi w jej obronie. Nauczam historii medycyny i wiem, że w przeszłości polscy profesorowie wiele razy potrafili zachować się w obronie honoru Polski – jak trzeba. I ufam, że także teraz Szanowni Profesorowie, idąc chwalebnym przykładem wielu swoich poprzedników, zachowacie się, jak trzeba. To jest teraz racja stanu Rzeczpospolitej Polskiej, to jest kwestia jej bezpieczeństwa i jej przyszłości.

***
Choć od napisania tego listu upłynęło zaledwie kilka godzin, już wiem, że on też nie wystarczy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

28-01-2018 [20:06] - Czesław2 | Link:

Sądzi Pani, że Jaskiernia itp odpowiedzą?

Obrazek użytkownika xena2012

28-01-2018 [20:16] - xena2012 | Link:

Doprawdy wierzy Pani w ten głos rektorów.Jeśli już to bedzie cichutki pisk.Jeśli pani ambasador za wzywanie naszego premiera do natychmiastowego stawiennictwa w ambasadzie izraelskiej w W-wie w celu pouczania i ustawiania rzadu do pionu nie jest wydalona,jeśli już pokornie IPN mówi  o zmianie czy poprawieniu ustawy w senacie to jak to rozumieć?

Obrazek użytkownika Teofila77

28-01-2018 [20:24] - Teofila77 | Link:

Nie wiem, czy w ogóle będzie jakiś odzew. A co do działań rządu - przyznam, że jestem zawiedziona.

Obrazek użytkownika Czesław2

28-01-2018 [20:17] - Czesław2 | Link:

Sprawa holokaustu to kolejny temat zastępczy. Taki niezastępczy jest tu:
http://konradswirski.blog.tt.c...

Obrazek użytkownika Teofila77

28-01-2018 [21:19] - Teofila77 | Link:

To nie jest temat zastępczy, bo tu chodzi de facto o pieniądze.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-01-2018 [21:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Autorka

"Dlatego proszę jeszcze raz – niech Państwa głos, czyli tych, którzy są elitą intelektualną naszej Ojczyzny, zabrzmi w jej obronie..."
-------------------------
Proszę przyjąć wyrazy najwyższego szacunku z ten list. Sęk wszakże w tym, iż moim zdaniem żaden z Rektorów się nie odważy odpowiedzieć Pani na ten list.

Dlaczego?

Tu znajdzie Pani odpowiedź - vide: http://www.youtube.com/watch?v=7aXbax964Vo

Pozdrawiam Panią,
Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Obrazek użytkownika Teofila77

28-01-2018 [23:18] - Teofila77 | Link:

Bardzo dziękuję za te słowa, są one dla mnie otuchą, bo Pan także jest nauczycielem akademickim, choć na emeryturze. Czy odpowiedzą, nie wiem. Bardzo bym chciała. Z uwagą wysłuchałam też Pana wystąpienia i zgadzam się w pełni z postawionymi w nim tezami. Myślę, że ogromnym zagrożeniem jest to, co Pan nazwał sprytnie sterowaną bezmyślnością. A straszna jest też ta autocenzura panująca w naszym środowisku i politpoprawność podszyta lękiem, ale nie tylko tym, często po prostu interesem.
Serdecznie pozdrawiam
Bogumiła Kempińska-Mirosławska
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-01-2018 [06:47] - zbieracz śmieci | Link:

Po raz pierwszy udało się pasierbiewiczowi tutaj kogoś nabrać na to co o sobie pisze w czasie przeszłym i dziś ..Gratuluję mentora ...wydawało się ,że to się nigdy tu nie zdarzy ale jednak trafił na pensjonarkę o dziewiczej niewinności [ślepej i głuchej].

Obrazek użytkownika Teofila77

29-01-2018 [12:05] - Teofila77 | Link:

Pensjonarka o dziewiczej niewinności (ślepa i głucha) - naprawdę, nie wiem, co o tym myśleć. Lepiej nic - bo i po co takimi śmieciowymi wpisami zawracać sobie głowę?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

29-01-2018 [16:39] - zbieracz śmieci | Link:

Jasne ,więzi stadne są ważniejsze.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

28-01-2018 [22:12] - zbieracz śmieci | Link:

O święta naiwności ,w ten kraju jest 490 "uczelni" a wśród nich tyko na pewno jedna i to ta o.Rydzyka która nie ma władz z korzeniami w komunie i może jeszcze z dwie czy trzy co związki są słabe.KUL to istna siedziba lewactwa a związki z KK są tylko w nazwie.
U Wr.-cała władza uczelni to krypto germanofile i na garnuszku Niemiec.!

Obrazek użytkownika Teofila77

28-01-2018 [23:33] - Teofila77 | Link:

Kto prosi, ten czasem dostaje. Nawet, jeśli nie to, co chciał, to zawsze jakąś lekcję. Jaką lekcję dostanę ja, zobaczymy.
A naiwności w tym nie ma.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

28-01-2018 [22:32] - zbieracz śmieci | Link:

Proszę Pani izraelici obłudnie godzą się ze stwierdzeniem ,że kłamstwem jest nazywanie niemieckich obozów koncentracyjnych polskimi.Niemcy i oni wola jak już to aby one były nazistowskie no i za to można by karać .
Oni żądają aby badaczy nie pociągąć do odpowiedzialności i to takich badaczy jak Gross,czyli im by było wolno wszystko bo wszak nauka nie znosi zakazów.

Obrazek użytkownika Teofila77

28-01-2018 [23:40] - Teofila77 | Link:

Nauka nie znosi zakazów, to prawda, ale w nauce trzeba mieć naukowe dowody, a nie jakieś wydumane oszczerstwa. Dlatego tym bardziej należy oczekiwać właściwej reakcji ludzi nauki, którzy zawsze powinni się opowiadać za rzetelnością badań i wyciąganiem logicznych wniosków z dowodów. Wiem, to stan idealny. Ale nie można milczeć tylko dlatego, że wydaje się nieosiągalny.