Przeprosicie, chociaż? – pytanie do oszołomionych

Portal „Salon 24” podaje, cytuję:

Sensacyjne doniesienia "GW" ws. odwołania Macierewicza. Gra teczkami i interwencja USA (…) Odejście Antoniego Macierewicza poprzedziła próba gry aktami komunistycznych służb specjalnych mającymi obciążyć Mateusza Morawieckiego i jego ojca Kornela – twierdzi Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej". Dziennikarz powołuje się na dwa niezależne źródła – jedno w PiS, a drugie w IPN. Wszystko miało się rozgrywać na kilka dni przed odejściem Macierewicza, w trakcie rozmów o rekonstrukcji. Decyzja o jego dalszych losach ważyła się do ostatniego dnia (…) Macierewicz chciał szantażować premiera aktami komunistycznymi. Jednak nie wiadomo, jakie" kwity" miałyby obciążać Morawieckich. Kopie teczek z materiałami gromadzonymi przez SB mają znajdować się w kilku prorządowych redakcjach. Informator "Wyborczej" z IPN twierdzi, że jest to "gotowy, chociaż uszyty z półprawd i fałszywej materiał dla kogoś, kto chciałby uderzyć w Morawieckiego". Z materiałami mieli zapoznawać się z ludzie związani z byłym ministrem obrony. Efekt był jednak odwrotny od zamierzonego. Kaczyński odebrał informacje o kwitach na Morawieckich jako groźbę i szantaż. "Wkurzył się i uznał, ze Macierewicz robi się niebezpieczny" - pisze dziennikarz GW (…) Coraz mniej cierpliwości do Macierewicza mieli również Amerykanie. Najwyżsi dowódcy USA starali się unikać kontaktu z Macierewiczem do czasu, gdy w kwietniu 2017 w Orzyszu przetrzymał dwie godziny na deszczu amerykańskich żołnierzy. Szef MON spóźnił się na ceremonię, bo ważniejsza była dla niego obrona byłego rzecznika MON Bartłomieja Misiewicza na partyjnym sądzie. Amerykanom nie spodobało się również, że z polskiej armii odeszli lub zostali wyrzuceni ich koledzy z misji w Afganistanie i Iraku, z którymi świetnie im się współpracowało. Z nominatami Macierewicza już tak dobrze nie było. Kwatera Główna NATO zwróciła uwagę, że w kryzysowym momencie problemem mogą być niejasności w systemie kierowania i dowodzenia polską armią…”, koniec cytatu. A tu całość – vide: https://www.salon24.pl/newsroom/837544,sensacyjne-doniesienia-gw-ws-odwolania-macierewicza-gra-teczkami-i-interwencja-usa

A teraz do rzeczy.

Stali czytelnicy mojego blogu wiedzą, że w ostatnich miesiącach, kiedy mało, kto w tym temacie odważył się pisnąć choćby słowem, napisałem szereg alarmistycznie krytycznych notek o poczynaniach ministra Antoniego Macierewicza. W efekcie, wielu sympatyzujących z PiS-em komentatorów, których zwykłem nazywać „oszołomionymi ortodoksyjnymi pisowcami” wylało mi za te teksty na głowę hektolitry pomyj i fekaliów, a co bardziej oszołomieni, mimo że znają moje poglądy i blogerski dorobek nazwali mnie „zdrajcą, pisowskim kretem i stojącym na barykadzie okrakiem agentem Platformy Obywatelskiej”.

Ciekaw jestem tedy, czy w świetle najnowszych sensacyjnych wiadomości o panu Antonim, choć jeden z tych komentatorów zabierze głos w dyskusji nad niniejszą notką, przyzna mi rację i przeprosi za oszczercze pomówienia?

I nie wykręcajcie się Państwo tym, że aferę odkryła Gazeta Wyborcza, której ani jednego numeru nigdy nie kupiłem.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
A tu mój tekst napisany w listopadzie 2016, który tak rozjuszył pisowskich „ortodoksów”:

Baśń o narwanym Antonim i frasobliwym Jarosławie
Przyjaźń pana Antoniego z panem Jarosławem zaczęła się w czasie, kiedy w sensie politycznym byli jeszcze nieurodzeni, ale w ostatnich latach pan Jarosław zaczął wielbić pana Antoniego, zaś pan Antoni, ewentualnie, wielbić się pozwalał, acz bez odwzajemnienia, - przyzwalając łaskawie, by pan Jarosław go politycznie rozbudowywał i zasilał. A, że obydwaj się potrzebowali, więc stwarzali pozory, że łączy ich głęboka przyjaźń. I choć natura pana Jarosława nie pozwalała mu podejść do pana Antoniego inaczej, jak z nieufnością, to po tragedii smoleńskiej pan Jarosław musiał ten stosunek zrewidować, przynajmniej na pokaz, bo się zorientował, że w międzyczasie pan Antoni wyrósł niespodzianie na idola gotowego za nim wskoczyć w ogień twardogłowego elektoratu partii pana Jarosława. Więc ich wzajemny stosunek do siebie stał się poprawny, acz niezbyt gorący w myśl zasady, że polityk w żadnym razie nie powinien być funkcją czyjejś emocjonalnej temperatury.   
A więc? Przyjaciele? Koledzy? Współ-przywódcy? Na moje oko, choć ich gatunki są spokrewnione swego rodzaju eskapizmem i zamiłowaniem do gry w ciuciubabkę to jednak nie ma między nimi chemii i telepatycznego połączenia. I wiem, co mówię, bo mam swoje lata i widzę, jak patrzą na siebie.
Według mnie, pan Antoni to ktoś znający siebie i wiedzący, czego chce jegomość o wybitnej inteligencji znamiennej dla charakterów nieokiełznanych. Zaś pan Jarosław to człowiek urodzony do roli przywódczej, wszakże wciąż siebie poszukujący. Wszystko wskazuje na to, że dla osiągnięcia wyznaczonego celu, stworzony do panowania pan Antoni chce choćby zagłady, zaś pan Jarosław urodzony do kierowania stara się, mimo wszystko, w sposób poczytalny dążyć do urzeczywistnienia swojej filozofii państwa.
Pan Jarosław urodził się na cierpiętnika, a jego oddalenie od wszelkich skupisk czyni go oderwanym od postrzegania rzeczywistej rzeczywistości, zaś pan Antoni to ktoś urodzony na pana, kto kiedyś zażąda, by władza była dla niego - a nie on dla władzy. Pan Jarosław podświadomie ucieka w swoiste „umartwienie”, szczególnie po tragedii smoleńskiej, co jest całkowicie zrozumiałe. Zaś pan Antoni chce być ponad i powyżej, za wszelką cenę. I Pan Antoni wie, że nadszedł moment, kiedy może tego dokonać grając finezyjnie na instrumencie dialektyki bólu i rozkoszy, bo wie, że po sześcioletnim biczowaniu znacząca część narodu poczuła, że to biczowanie przestało być narzędziem tortury i stało się narzędziem swoiście masochistycznej ekstazy. Myślę, że właśnie to czyni pana Antoniego kimś na tyle charyzmatycznym by się stać postacią historyczną.
Pan Jarosław zdaje się być człowiekiem opanowanym, zaś pan Antoni, szczególnie ostatnio, jawi się kimś zgoła szalonym. A być może w tym szaleństwie jest metoda? Bo ostatnie poczynania pana Antoniego wskazują, że albo niedomaga, albo właśnie rozpoczyna swój autogenny bieg ku władzy.
Więc na miejscu pana Jarosława, zdawałoby się bezdyskusyjnie niezagrożonego naczelnika wzmógłbym czujność, bo jak uczy historia, w ostatecznej rozgrywce, która chyba się już zbliża, paradoksalnie, - ludzie zawsze szli za szaleńcami.

Tu zaś link do tego tekstu - https://naszeblogi.pl/64287-ba.... Gorąco polecam dodane do tego tekstu komentarze, bo to lektura nie tylko dla czytelników mojego blogu, ale przede wszystkim materiał dla pisowskich analityków blogosfery, jeśli takich w ogóle posiadają.

Podsumowanie
Tę przyznaję kontrowersyjną notkę napisałem między innymi, dlatego, by lektura dodanych do niej komentarzy utwierdziła Jarosława Kaczyńskiego w przekonaniu, iż słusznie postąpił dając przyzwolenie na dymisję ministra Macierewicza, bo z wizerunkowego punktu widzenia tak zwani „ortodoksyjni pisowcy” przynoszą Jego partii znacznie więcej szkód, niż korzyści.

Nie ukrywam także, iż notkę tę napisałem po to, by pokazać, jaki poziom prezentują komentarze pisane przez oszołomionych "ortodoksyjnych pisowców", z którymi nie da się przeprowadzić praktycznie żadnej racjonalnej dyskusji, o czym zaświadcza znakomita większość dodanych do niniejszej notki ponad czterystu komentarzy. Że w kraju jednego narodu i dwóch zwalczających się plemion kwitnie zagorzała wzajemna nienawiść i pogarda, także owych pisowskich ultra-radykałów, dla każdego, kto nie podziela ich racji, a ktoś mający choćby odrobinę inne od nich zdanie to zdradzający nasze narodowe ideały wróg Polski i niedobry Polak. A najgorsze jest to, że ci „prawicowi ultrasi” tak bezkompromisowo prostackie postawy polskim patriotyzmem nazywają. Na szczęście takich postaw nie pochwalają premier Morawiecki i prezydent Duda, których rzeczeni oszołomi też za zdrajców uważają.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Anna Borycka

20-01-2018 [17:18] - Anna Borycka | Link:

Szechterowa G'Prawda ma być zaświadczeniem o pana przyzwoitości i prawdomówności?
ha ha ha ha
Ktoś jeszcze ma wątpliwości czym ten bloger pachnie?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-01-2018 [18:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

Pani, podająca się za dziennikarkę myśli, że nawet Gazeta Wyborcza zaryzykowała proces stulecia, gdyby nie miała dowodów? Więc proszę się z łaski swojej nie ośmieszać.

PS. Poza tym w ostatnich dniach sam pan Antoni wiele powiedział

Obrazek użytkownika Anna Borycka

20-01-2018 [19:36] - Anna Borycka | Link:

@Krzysztof Pasierbiewicz

Panu podającemu się zawsze za rzetelnego i prawdomównego blogera ha ha ha, a egzystującego w blogosferze głównie z paszkwili, podpowiem coś: w googlach można w ciągu sekundy znaleźć prawomocne wyroki na GW za oszczerstwa i inne wszelkie łajdactwa. Pracownicy tejże gazetki także są oskarżani przez kobiety o różne seksualne łajdactwa. Proszę więc się nie ośmieszać, twierdzeniem do czego nie jest zdolna GW i jej pracownicy oraz czego nie zaryzykuje. G'Prawda zdolna jest do wszystkiego, o oszczerstwach i donosach na Polskę w zagranicznej prasie, to już nie wspomnę.  I coś takiego jest tu autorytetem poświadczającym przyzwoitość i rzetelność - nie wstyd Panu? Jaki bloger takie ma zaświadczenia ha ha ha ha  ha.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-01-2018 [19:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

Jeszcze raz powiem. Proszę się nie ośmieszać.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

20-01-2018 [19:53] - Anna Borycka | Link:

A ja Panu powiem bez pardonu: Milcz już Waść i wstydu sobie oszczędź. Skompromitowałeś się Waść doszczętnie.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

20-01-2018 [22:16] - zbieracz śmieci | Link:

Domaga się chyba tylko dlatego ,że sam niedomaga !

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-01-2018 [22:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

Pani Anno! Proszę się uśmiechnąć! Jutro będzie lepiej! - vide: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

21-01-2018 [18:44] - ExWroclawianin | Link:

Anna Borycka

100/100

Wspaniala riposta i do tego prawidziwie oparta na FAKTACH !!! Gazeta Wymiotna powinna juz DAWNO stracic koncesje za "przemysl pogardy" rozsiewanie klamstw i nienawisci dokladnie wedle bolszewickiego i "sprawdzonego" scenariusza. Pan Pasierbiewicz sam nie wierzy w to co pisze i sie osmiesza. Szkoda ze wsrod Polakow jest tylu zaprzancow i ludzi ktorzy zle zycza Polsce....jest dokladnie tak jak w filmie Sylwestra Checinskiego "Sami Swoi"........nikt tak na swiecie nie postepuje. Pawlak mowi, Panie sprowadz wszystko co najgorsze, plagi egipskie na Kargula, sasiada mojego, ale dobry Boze nie pomyl sie i NIE sprowadz tych plag na nas Pawlakow bo my sie swojej miedzy trzymamy! KTO i GDZIE na swiecie zyczy swojemu sasiadowi tak zle jak w Polsce? No kto ??? Polacy zachowuja sie jak obywatele 10-tej kategorii......wstyd i hanba! 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2018 [20:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ExWrocławianin

"Polacy zachowuja sie jak obywatele 10-tej kategorii......wstyd i hanba! ..."
---------------
Na szczęscie nie wszyscy Polacy. I o tym jest właśnie moja notka.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

21-01-2018 [20:47] - ExWroclawianin | Link:

@Pasierbiewicz

"Na szczęscie nie wszyscy Polacy. I o tym jest właśnie moja notka"

A szanowny pan do ktorej grupy sie zalicza, jesli moge grzecznie zapytac?
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2018 [10:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ExWrocławianin

"A szanowny pan do ktorej grupy sie zalicza, jesli moge grzecznie zapytac?..."
------------------
Do grupy niezawisłych blogerów oddanych prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa, o czym przypominam pod każdą napisaną przeze mnie notką.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

22-01-2018 [00:43] - Starszy Młotkowy | Link:

@AnnaBrycka
Ooo! Panu znowu wychynęła z jakiejś nory i poucza z pełną miłości bliźniego pokorą i życzliwością A tymczasem szczujnie gazetowo-telewizyjne czyli tzw. "narodowe media" mogą spać spokojnie: ich nikt nie ma zamiaru likwidować, delegalizować, zamykać. Tak oto,moja pani, w kraju jednego narodu i 2 plemion kwitnie zagorzała nienawiść,pogarda i mordercze chęci. A kto zaczął, no to? Kto w żałobnym nastroju  podżega do tej nienawiści..? A kto tu, na NB wykonuje tę brudną robotę takimi "komentarzami", jak panine? Ale pani oczywiście jest głęboko, niezachwianie przekonana o tym, że ma rację, iż każdy, kto nie podziela tych pani racji i nie jest entuzjastą obecnej władzy, to wróg Polski i właściwie nie Polak. Pogratulować tak inteligentnego myślenia...

Obrazek użytkownika Anna Borycka

22-01-2018 [02:47] - Anna Borycka | Link:

Starszy Młotkowy
Z POpłuczynami z GWnianej nie dyskutuję, a ty mi tu waść "czuchniesz" na kilometr. Spadaj na Onet, tam znajdziesz wielu klakierów i pochlebców, a tu możesz być klakierem jedynie oszczerców w oszczerczych wątkach.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2018 [10:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Anna Borycka

"Z POpłuczynami z GWnianej nie dyskutuję..."
------------------
To zdanie mówi wszystko o oszołomionych "ortodoksyjnych pisowcach"

Obrazek użytkownika Anna Borycka

22-01-2018 [11:38] - Anna Borycka | Link:

@ Krzysztof Pasierbiewicz

Nie dość żeś Waść oszczerca, to jeszcze z demencją starczą. Życie jest o wiele bogatsze, w polityce zwłaszcza, a ja już Panu kilka razy pisałam o sobie. Tylko POpłuczyny nie przyjmują do wiadomości, że istnieje więcej opcji politycznych niż PiS, i które na temat oszczerców i GWnianych parobków mają bardzo złe zdanie. Chwytanie się prymitywnego argumentu typu: a ty jesteś oszołom pisowski... jest jedynie objawem lemingozy. To się da leczyć Panie Pasierbiewicz, a zacznij Pan od wyłączenia TV, bo dodatkowo grozi Pan encefalopatia.

 

Obrazek użytkownika tricolour

22-01-2018 [14:24] - tricolour | Link:

Do jakiego poziomu jest w stanie zniżyć się Pani, by mieć ostatni wpis w netowej pyskówce?
To naprawdę fascynujące zjawisko, że można pod imieniem i nazwiskiem (no chyba, że pożyczone) robić z siebie - i to publicznie - żenujące pośmiewisko

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

22-01-2018 [15:04] - Starszy Młotkowy | Link:

Szczyty samoośmieszania się prymitywnie hejtowskimi  ""argumentami"".  Pisowskiego ortodoksa oszołomskiego wzorzec z Sevres

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

22-01-2018 [14:48] - Starszy Młotkowy | Link:

No i potwierdziło się...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

20-01-2018 [22:01] - HenrykHenry | Link:

Przestrzegalem kilkudziesiat razy przed tym "........" * ... to gosc ktory za komuny sie wyslugiwal i teraz sie wysluguje. Wciska tu wierutne klamstwa o swoim rodzinie ktore maja mu posluzyc do zdobycia zaufania jako patrioty , prawicowego blogera , zatroskanego i takie tam podobne ... byleby sie uwiarygodnic , usadzic na pozycji prawicowca. To "....." * pokomuszy i nic wiecej ...
Dziwie sie ze redakcja pozwala tu na reklame czy promowanie Salon24.pl  na ktory to portal  ten "......" *  tu sie bez przerwy powoluje ... to chyba nie jest zgodne z regulaminem NB. Ale to tak mimichodem.
Jego dzialalnosc, pisanina , tutaj nie ma nic wspolnego z wartosciami ktore my zwolennicy naprawy Panstwa , zwolennicy dobrej zmiany czy wreszcie zwolennicy PiS wyznajemy.
To "......."* ktora ma za zadanie macenie i sianie zwatpienia w srod elektoratu PiS czy szeroko pojetej koalicji dobrej zmiany .
Nie bede szerzej sie rozwodzil ... kto ciekaw zagladnie do pasierbiewicza wpisow i komentarzy pod nimi , by dostrzec jak szkodliwy , wredny i zaklamyny jest to "blagier" . Uzylbym bardziej wyrazistego okreslenia dla tego "zadaniowego ......"* ale nie chce stresowac Admina , nie chce jego interwencji.
Ponizej tylko trzy przyklady jak wielce klamliwe sa wpisy tego "blagiera"
 
http://niezalezna.pl/214714-an... (link is external)
 
http://niezalezna.pl/214712-by... (link is external)
 
http://niezalezna.pl/214699-ma...
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-01-2018 [22:24] - Imć Waszeć | Link:

No właśnie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2018 [09:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

"Dziwie sie ze redakcja pozwala tu na reklame czy promowanie Salon24.pl  na ktory to portal  ten "......" *  tu sie bez przerwy powoluje ... to chyba nie jest zgodne z regulaminem NB. Ale to tak mimichodem..."
------------------------
Słowem Redakcja powinna tego zaplutego karła reakcji wysłać na dożywotnie karne roboty! Czy dobrze odgadłem Pańskie intencje?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

20-01-2018 [22:55] - HenrykHenry | Link:

pan jestes karlem pokomuszym a nie ... i Redakcja dawno powinna panu podziekowac. Dla takich blogerow sa inne portale jak Onet czy WP

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2018 [20:17] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

"Redakcja dawno powinna panu podziekowac. Dla takich blogerow sa inne portale jak Onet czy WP..."
-------------------
Panie Heniu! czy Pan się choć przez chwilę zastanowił, co napisał?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

20-01-2018 [22:52] - HenrykHenry | Link:

Jakby ktos byl ciekawy co znacza "gwiazdki" sluze wyjasnieniem ale na poczte priv. ... Pan Admin nie moze jakos przelknac ... "gwiazdozbioru" pt. Pasierbiewicz ...

A gdyby tego bylo malo ... jezeli chodzi o  paszkwile jakie tu powypisywal "blagier" pasierbiewicz to jeszcze informuje ze Pan A.Macierewicz potwierdzil na TT osobiscie  ze zostanie uruchomiona droga prawna wobec takich oszczerstw .. 

Antoni Macierewicz‏ @Macierewicz_A
ObserwowanyObserwujesz @Macierewicz_A
Więcej
Antoni Macierewicz podał/a dalej Niezalezna.PL
Potwierdzam! Konsekwencje prawne zostaną wyciągnięte w odpowiedzi na te absurdalne kłamstwa.

Obrazek użytkownika Francik

21-01-2018 [20:39] - Francik | Link:

Nie pachnie tylko czuchnie.

Obrazek użytkownika xena2012

20-01-2018 [17:46] - xena2012 | Link:

No, autorytet Czuchnowski i GW to faktycznie ,,wiarygodne'' źródło informacji. Jest się na co powoływać i jeszcze dowsciągac sie przeprosin.!!! 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-01-2018 [18:54] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Komentarz potwierdza to, co napisałem w notce o oszołomionych „ortodoksyjnych pisowcach”, więc odpowiedź na niego nie miałaby sensu.

Obrazek użytkownika xena2012

20-01-2018 [19:13] - xena2012 | Link:

Rozumiem za tym że Autor popiera  ,,rewelacje'' swoich duchowych kolegów Michnika i Czuchnowskiego nieraz przyłapanych na kłamstwach i szczuciu niewygodnych wam osób.O ile pamietam to Michnik wyciagał z IPN jakieś teczki więc być może kwity to jego dzieło.A znienawidzonego polityka najłatwiej zniszczyć gazetą ,albo bełkotliwym blogiem czy ,,baśnią''.Jak dziwnie sie w tym samym czasie składa ,że pan Dukaczewski odwiedza garnizony wojskowe namawiając wojskowych do zamachu.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-01-2018 [22:25] - Imć Waszeć | Link:

Już ustalono, że nie do zamachu tylko na wódkę. Koledzy idą chętnie, bo nikt w ministerstwie nie oPOnuje.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2018 [10:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Xena2012

"Rozumiem za tym że Autor popiera..."
-----------------
Z całym dla Pani szacunkiem Pani Xeno stwierdzam, że Pani nic nie rozumie.

Obrazek użytkownika Studentka

20-01-2018 [18:29] - Studentka | Link:

Ze też Panu nie wstyd takie brednie powielać. Ale to już nie pierwszy raz "Fake News " są dla Pana źródłem do rozpętywania orkanu w balii.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-01-2018 [19:44] - Krzysztof Pasie... | Link:

@studentka

Pani już chyba z dziesięć lat studiuje. Pora już chyba zrobić dyplom. Nie sądzi Pani?

Obrazek użytkownika Studentka

20-01-2018 [20:58] - Studentka | Link:

Pan chyba nie rozumie znaczenia słowa studiować. Ja studiuję całe życie, Pan dla dyplomu; co jak widać niewiele dało.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-01-2018 [22:38] - Krzysztof Pasie... | Link:

@studentka

"Ja studiuję całe życie..."
----------------
Tak właśnie przypuszczałem.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-01-2018 [18:46] - Marek1taki | Link:

Przeprosin od Morawieckiego nie oczekuję. Oczekuję dymisji. W wolnej Polsce czeka go trybunał stanu. Jego postać nie budzi mojego sentymentu. Podobnie jak "zasługi" jego ojca i Z.Romaszewskiej, i podobnych środowisk. Mój ojciec zawsze mnie przestrzegał, że po bohaterach należy spodziewać się uwikłania agenturalnego.
Macierewicz i Kaczyńskie też by nie przeżyli, gdyby nie mieli osłony. Nie musieliby nawet "przeżywać" bo nikt by o nich nie pamiętał, jak o wielu bohaterach opozycji, gdyby nie byli przydatni w tajnych rozgrywkach. Ale popieram czyny, za którymi stoją Kaczyński i Macierewicz. Większości nie możemy znać. Te, które wychodzą na jaw, przekonują do intencji.
To, że Kaczyński dał się nabrać na niepoprawność polityczną kwitów na Morawieckiego albo, że żołnierze amerykańscy są przemakalni po 2 godz. jest niewiarygodne.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

20-01-2018 [18:56] - Imć Waszeć | Link:

Drogi autorze, skoro źródło znajduje się w IPN, to jaki problem poprosić znajomego z Warszawy, żeby się tam wybrał i wynotował co trzeba, zamiast powielać ploty operacyjne z GW i niemieckich mediów?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-01-2018 [22:39] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

Poczekajmy tedy do poniedziałku.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2018 [10:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

"zamiast powielać ploty operacyjne z GW i niemieckich mediów?..."
------------------
Portal wPolityce też powiela ploty operacyjne z GW i niemieckich mediów? Pytam, bo tam też o tym napisano.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-01-2018 [10:59] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Imć Waszeć

"to jaki problem poprosić znajomego z Warszawy..."
---------------------
O jakiego "znajomego" Panu chodzi? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Obrazek użytkownika Lektor

20-01-2018 [19:01] - Lektor | Link:

„  bacznie się przyglądam „nowej władzy dobrej zmiany” „  ,
a ich zwolenników
„ których zwykłem nazywać „oszołomionymi ortodoksyjnymi pisowcami” wylało mi za te teksty na głowę hektolitry pomyj i fekaliów, a co bardziej oszołomieni, mimo że znają moje poglądy i blogerski dorobek nazwali mnie „zdrajcą, pisowskim kretem i stojącym na barykadzie okrakiem agentem Platformy Obywatelskiej”. „

Rzecz w tym, że pan  nie przyglądasz się nowej władzy, a piszesz pan głupoty na jej temat.
W pewnym momencie pańskiej „twórczości” o PIS, napisałem nawet, że jesteś pan stuknięty, bo brednie jakie pan wypisujesz wołają o pomstę do nieba. Radziłem panu również zmianę dziedziny, bo o polityce nie masz pan zielonego pojęcia, tym bardziej gdy informacje czerpiesz pan z GW.
Myślę nadal, że w innej, czy innych dziedzinach życia mógłby pan być więcej (bardziej) pożyteczny. Pozdrowienia.
P.S. Niech się pan nie obraża, ale ja na pańskim blogu spotkałem także inne nazwy dla pana jak: szkodnik, członek anty PIS-owskiego psychiatryka, aborcja mózgu, walnął jak łysy o beton, frustrat polityczny,  itd.
https://youtu.be/ZTZsZjGxyCc
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-01-2018 [19:46] - Krzysztof Pasie... | Link:

@lektor

Pański komentarz jest, że tak powiem modelowym świadectwem słuszności przekazu mojej notki.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-01-2018 [22:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@lektor & all

"Niech się pan nie obraża, ale ja na pańskim blogu spotkałem także inne nazwy dla pana jak: szkodnik, członek anty PIS-owskiego psychiatryka, aborcja mózgu, walnął jak łysy o beton, frustrat polityczny,  itd..."
------------------
No i sami Państwo widzicie, że trafiłem moją notką w samą dziesiątkę.

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

20-01-2018 [20:46] - Słoń Podwawelski | Link:

Panie Krzysiu, nie godzi się tarzać w szambie Gejzety Aborczej. Nie spodziewałem się tego po Panu. Wiem, że nie cierpi Pan Krwawego Antosia, ale żeby takie rzeczy wypisywać o nim? Nie godzi się.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-01-2018 [22:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Słoń Podwawelski

"Wiem, że nie cierpi Pan Krwawego Antosia, ale żeby takie rzeczy wypisywać o nim? Nie godzi się..."
-----------------
Nie ze mną takie numery, Brunner!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2018 [15:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Słoń Podwawelski

Przykro mi, ale Pan insynuuje, ponieważ w notce nie napisałem od siebie ani słowa o ministrze Macierewiczu, tylko zacytowałem tekst zamieszczony na Salonie24. Nie godzi się więc wkładać w usta piszącego słów, których on nie napisał. Proszę to sobie przemyśleć w wolnej chwili.

Obrazek użytkownika anakonda

20-01-2018 [20:54] - anakonda | Link:

Nie czepiajcie sie Pana Pasierbiewicza, pan Antoni podpadl w szefostwie NATO przez swoja polityke kadrowa i amerykanscy przyjaciele z NATO poprosili
aby panu Antoniemu powierzono inne wazne stanowisko byle daleko od natowskich struktur dowodzenia.

Obrazek użytkownika Ptr

20-01-2018 [23:07] - Ptr | Link:

Wasze struktury dowodzenia nie sprawdziły się na wschodzie. Najlepszy sprzęt nie sprawdził się na wschodzie , bo to nie wystarczy. (Ani razu nie wygraliście.)
Tutaj zaangażowanie jest ważniejsze, a nie mają go karierowicze. Dlaczego maja je mieć profesjonaliści ? Słyszałem , że jak coś, to oficerowie spadają na urlopy ( zagraniczne).. 
Dlatego wiekszy żołd powinni mieć ci ćwiczący w deszczu w strefach przygranicznych , niż ci z warszawskich biur.
Jeżeli to prawda z tym deszczem w Orzyszu, to przydałoby się im więcej tego deszczu. 

Obrazek użytkownika anakonda

21-01-2018 [10:00] - anakonda | Link:

@ 20-01-2018 [23:07] - Ptr

W strukturach dowodzenia sil zbrojnych NATO sa specjalisci znajacy sie na wojennym rzemiosle, pan Macierewicz w swojej " harcerskiej mentalnosci "
wymienil polskich wojskowych na sobie wiernych " harcerzykow " dlatego p. Macierewicz stal sie do dalszego bycia ministrem MON nie do zaakceptowania dla NATO,
ktorego Polska jest czlonkiem, wiec musial odejsc, co zrozumial nawet p. prezes PiS-u.

Obrazek użytkownika Ptr

21-01-2018 [13:23] - Ptr | Link:

Nie jestem przekonany , że nie pasuje do NATO. I nie jestem przekonany , czy NATO rozumie , że siła obronna Polski musi mieć oparcie o patriotyzm lokalny i powszechny. I tego chce Polak.
Owszem ,armia musi opierać się na  nowoczesnych masowych broniach , lotnictwie , rakietach , wojskach pancernych i organizujacej to strukturze urzędniczej. Ale ma być też drugi czynnik powszechnej zdolności obronnej to,  co robił Pan Macierewicz. Wyczuwam ,że tutaj jest to polityczne rozdwojenie dróg. Patrioci chcą zdolności obronnej ludności , a środowiska "elitarne" z bezpiecznego zaplecza kraju, śląska, pogórza i dużych metropolii nie chcą. W zasadzie stawiam tu znak "?".
A czynnik patriotyczny musi być, bo każde struktury można zinfiltrować i obezwładnić. Lub nawet obezwładnić politycznie , do czego dojdzie predzej czy później  na pewno. Poza tym one mogą mieć inne cele i mogą nie zareagować na zagrożenia hybrydowe. 
Z waszą żelazną mentalnością przegraliście wszystkie wojny na wschodzie. 

Obrazek użytkownika xena2012

21-01-2018 [18:21] - xena2012 | Link:

Z waszą żelazną mentalnoscią przegraliście wszystkie wojny na wschodzie.......Wy to znaczy kto?

Obrazek użytkownika Ptr

21-01-2018 [20:04] - Ptr | Link:

To nie amerykanie rzecz jasna. A teoretyzujemy na temat roli wojskowego morale i z braku pewności co do zaistniałych faktów nie warto tego kontynuować.

Obrazek użytkownika Jan1797

21-01-2018 [17:34] - Jan1797 | Link:

"podpadl w szefostwie NATO"

----------------------------------------------------------

Delikatnie ujmę, wyssane z palca.
Natomiast to, że wykopał waszego oficera z garnizonu szczecińskiego, było ze wszech miar słuszne i akceptowane. 

Obrazek użytkownika spike

20-01-2018 [21:37] - spike | Link:

echoGW24
"Antoni Macierewicz zamierza pozwać portal Onet.pl - dowiedział się portal Niezalezna.pl. Onet, omawiając artykuł Wojciecha Czuchnowskiego w "Gazecie Wyborczej", jasno zasugerował, że były szef MON próbował szantażować Mateusza Morawieckiego."

nie pierwszy już raz widzimy, że zrobił Pan z siebie, bardzo delikatnie mówiąc "wycieraczkę".
Wiemy także, że honoru nie posiada, więc nie wystosuje kolejnego tekstu z przeprosinami dla Antoniego Macierewicza.

Pan nie zasługuje na jakikolwiek szacunek, zmień Pan nazwisko, bo hańbę swemu ś.p. bohaterskiemu ojcu przynosisz.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

20-01-2018 [22:45] - Krzysztof Pasie... | Link:

@spike

"Pan nie zasługuje na jakikolwiek szacunek, zmień Pan nazwisko, bo hańbę swemu ś.p. bohaterskiemu ojcu przynosisz..."
-----------------
Jest pan za krótki, żeby mnie sprowokować. Nawet szargając pamięć o moim śp. Ojcu.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

21-01-2018 [00:33] - Starszy Młotkowy | Link:

Spryciula z tego Pasierbiewicza i jak potrzeba, to potrafi bez bluzgów i chamskiego obrażania tzw."komentatorów" doprowadzić do wściekłej furii. Tym razem,chcąc równocześnie osiągnąć rekord postów pod swoim tekstem, powołał się na Gazetę Wyborczą, no i stało się! Nieważnie,że powołuje się także na PiS-dielczy IPN, ale GW i Michnik - tego już żaden PiS-dzielec nie zdzierży, o nie! No i polała się piana z pomyj i fekaliów, poszły w ruch szczekaczki klawiaturowe i ukazał się rekordowy wysyp raczej idiotycznych bzdetów i inwektyw. Brawo autor, uśmiałem się setnie i z politowaniem nad poziomem ortodoksyjnego oszołomstwa i czekam na dalsze t akie numery, chociem nie Brunner.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2018 [09:33] - Krzysztof Pasie... | Link:

@starszy Młotkowy

"Poszę Pana, głównym celem napisania tej notki była nieśmiała próba skłonienia "ortodoksyjnych pisowców" do autorefleksji.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

21-01-2018 [18:57] - Starszy Młotkowy | Link:

@Pasierbiewicz
Czyżby Pan był aż tak naiwny sądząc, że się taki zabieg uda..? Przecież ten żęlbeton jest absolutnie nieprzemakalny.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2018 [20:26] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Starszy Młotkowy

"Czyżby Pan był aż tak naiwny sądząc, że się taki zabieg uda..?..."
-----------------
Oczywiście, że wiedziałem, iż się nie uda. Ale notkę napisałem po to, żeby pokazać na jakim poziomie są komentarze pisane przez "ortodoksyjnych pisowców".

PS. Zachęcam do lektury komentarzy dodanych do tej notki na Salonie24, gdzie ilość komentarzy właśnie przekroczyła liczbę 400 - vide: https://www.salon24.pl/u/salon...

Obrazek użytkownika xena2012

21-01-2018 [08:23] - xena2012 | Link:

Tylko jedna Pańska notka jest prawdziwa,ta o jajogłowych przedstawicielach środowiska akademickiego.Pan jest najlepszym przykładem tej degrengolady kumplując się z ludźmi GW słynacej z kłamstw,,niszczenia ludzi,paszkwili. Czym Pan się różni od tych płatnych komentatorów na Onecie czy WP albo Interii? Chyba tylko tym,że nie robi Pan błędów ortograficznych,bo poziom agresji i prostactwa ten sam. Kiedy usuwano premiera Olszewskiego z jego stanowiska też realizowano kłamstwo  motywowując,że chciał przeprowadzic zamach,że wojska stoją już nad Wisłą a te hiobowe wieści ,,ze zgrozą'' podawała właśnie GW i jej agendy. Teraz po latach Pan jest taka agendą.Nic dziwnego więc w tym ,że zaprawiona w takich intrygach GW w poniedziałek znów wystąpi z rewleacjami,a Pan się będzie nadymał z dumy,że w tym świństwie też ma swój udział.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2018 [09:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

Wielce Szanowna Pani Xeno! A jak Pani idą robótki ręczne?

Obrazek użytkownika xena2012

21-01-2018 [12:19] - xena2012 | Link:

Na pewno z wiekszym pozytkiem niż Pańska pisanina.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

21-01-2018 [18:52] - Starszy Młotkowy | Link:

@Xena2912
Pani się znowu żarty trzymaja i zaczynają być coraz mniej śmieszne,a bardziej godne politownia:

".Pan jest najlepszym przykładem tej degrengolady kumplując się z ludźmi GW słynacej z kłamstw,,niszczenia ludzi,paszkwili. Czym Pan się różni od tych płatnych komentatorów na Onecie czy WP albo Interii?"

 Oczywiście nie słyszała Pani o innych gazetach popularnie zwanych szmatławymi szczujniam,i których chamskie ataki skierowane są przeciwko ludziom opozycji, posługujące się oszczerstwami, kłamstwami, manipulacją.Tak wygląda teraz Polska medialna po podziale narodu na dwa zwalczające się plemiona, za które to "zasługi" Historia kiedyś surowo osądzi sprawców takiego podziału. Pani jest właśnie ofiarą  tego podziału, przepełniona ślepą nienawiścią do wszystkich, którzy nie podzielają Pani jedynie słusznych poglądów i ośmielają się mieć inne zdanie o obecnej władzy.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

21-01-2018 [08:51] - Trotelreiner | Link:

ADMIN PORTALU NASZE BLOGI!
Napisałem wczoraj obszerny komentarz do tej notki,internauta henrykhenry....też w podobny sposób podsumowal działalność echotvn24.
Tylko komentarz henykhenry dostąpil  imprimatur,a mój zaginął bez wieści....
U Mnie to może to tylko spowodować uśmiech...w końcu to jest strefa wolnego słowa...w skrócie...jak powiadal poeta: Guarda e passa....
PS.To juz drugi taki przypadek zaginięcia....nie wierzę w przypadki!

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

21-01-2018 [19:19] - Starszy Młotkowy | Link:

Nie jest Pan wyjątkiem; moje komentarze  "przepadają" średnio raz na miesiąc,i pomimo zapytania się Admina o co chodzi, jak Pan to zrobił, nic się nie dzieje i odpowiedzi brak. No,cóż: to przecież Strefa Wolnego Słowa, więc wolno widocznie niektóre komentarze zatrzymywać bez powodu...

Obrazek użytkownika Ptr

21-01-2018 [10:36] - Ptr | Link:

Mam pomysł. Nasze Blogi należy podzielić na dwie części : strefę spotkań i strefę pojednania czy porozumienia ( modne słowa ). Na strefie spotkań nie byłoby straty energii na dyskusje z ludźmi , którym nie chodzi o dyskusję , ale o budowanie symetrii, przeciwstawianie się za wszelką cenę , wywoływanie złych emocji. Strefa bez jawnej destrukcyjnej opozycji.
W strefie pojednania umieścić te wszystkie kontrowersyjne dysputy. W słowniku korporacyjnym : War room. Po oddzieleniu kreatywnych i rozsądnych od pieniaczy strefa spotkań wyjałowiona z myśli stanie się podobna do strefy komentarzy sieci ze straszącymi tam zjawami. Poziom spadnie niczym pikująca w dół socjalistyczna gospodarka. 

Obrazek użytkownika xena2012

21-01-2018 [13:15] - xena2012 | Link:

To w jakiej strefie umieści Pan ,,baśnie'' autora? Bo takiego poziomu agresji i nienawiści daleko szukać. Przecież pan Macierewicz już został zdymisjonowany dwa tygodnie temu,ale to nie wystarczyło: jeszcze trzeba bardziej dokopać,bardziej sponiewierać, jeszcze bardziej szczuć na tego człowieka i pokazywać wielką z tego powodu radość na blogu.

Obrazek użytkownika Ptr

21-01-2018 [13:40] - Ptr | Link:

Przepraszam. Pomyłka w moim tekście. To strefa "pojednania" miałaby mniejszą wartość merytoryczną i tam bym umieścił kontrowersje.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

21-01-2018 [13:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ptr

Bardzo ciekawa koncepcja.