Nie majzlem i młotem udarowym, tylko w powietrze wysadzić!

Stali czytelnicy mojego blogu wiedzą, że zgodnie z tym, co zapowiedziałem jeszcze przed wyborami 2015, bacznie się przyglądam „nowej władzy dobrej zmiany” efektem, czego była seria moich konstruktywnie krytycznych notek pod adresem partii Jarosława Kaczyńskiego. Ale, co bardziej wnikliwi czytelnicy mojego blogu zapewne zauważyli, że nigdy nie krytykowałem celu, do jakiego zmierza Prawo i Sprawiedliwość, lecz formę, w jakiej PiS swoje reformy przeprowadza.

Dziś jednak postanowiłem te nieco nadmiernie zdecydowane działania reformatorskiej władzy PiS-u usprawiedliwić i wykazać pilną potrzebę ich przeprowadzenia w sytuacjach wyższej konieczności, bo jak życie pokazuje, wywodzące się jeszcze z czasów komuny kasty prawniczo akademickie pokryły Polskę żelbetonowymi bunkrami, w których przez całe lata miały i nadal mają swe siedziby ich sztaby. Bo nie ma już, co owijać w bawełnę i czas najwyższy otwarcie powiedzieć, iż rzeczywista reforma polskiego państwa nie będzie możliwa, jeśli te stare bunkry nie zostaną w proch obrócone.

W przypadku sądownictwa takimi schronami były: Trybunał konstytucyjny, Sąd Najwyższy i KRS, a urzędujący w nich sztabowcy od zarania komuny sami siebie wybierali na kolejne kadencje. Zaś bunkry środowisk akademickich były zlokalizowane na polskich uczelniach, a dokładniej mówiąc na uniwersyteckich wydziałach prawa i administracji, gdzie urzędowali od lat ci sami sztabowcy, którzy też się sami wybierali, o czym pisałem w notce pt. „Kraj rad” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/730720,kraj-rad, demaskującej kastę, albo jak ktoś woli "radę starców" noszącą szumnie brzmiącą nazwę „Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów Naukowych”, której skład, od lat niezmiennie taki sam, był wybierany przez tak zwanych „profesorów resortowych”. 

Taki stan rzeczy doprowadził do toksycznej dla Polski hegemonii, jak ja to nazywam „lewackiej mafii opiniotwórczych instytucji akademicko prawnych” z lokalnymi sztabami w starym Trybunale Konstytucyjnym oraz na wydziałach prawa UJ oraz UW i sztabem generalnym w Komisji Weneckiej pod wezwaniem błogosławionej Hanny Suchockiej. To ta właśnie mafia chciała obalić wybraną w demokratycznych wyborach 2015 „nową władzę dobrej zmiany”, co szczegółowo opisałem w notce pt. „Psychologia zamachu „elit” III RP na nową władzę” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/686243,psychologia-zamachu-elit-iii-rp-na-nowa-wladze.

A więc nikt chyba nie zaprzeczy, że chcąc rzeczywiście zreformować państwo nie było innej rady, jak te post-komunistyczne bunkry zburzyć, by je następnie ku naprawie Rzeczpospolitej przebudować. Tego odkucia próbowano dokonać dwoma sposobami.

Pierwszym były próby negocjacji z opozycją. Ale po tym, co się ostatnio w polskiej polityce wydarzyło zastanówcie się Państwo, z kim nowa władza Prawa i Sprawiedliwości miała dyskutować? Z niekonstytucyjnie wtrącającym się do polityki butnym post-komunistą Rzeplińskim? Z panią prezes Gersdorf, która sama kastowość trzeciej władzy potwierdziła? Z cmentarnym negocjatorem Schetyną, z którego już cała Polska się śmieje? Z niejakim Petru, który jak życie pokazuje uzupełnia brakujące ogniwo teorii Darwina? Z lepkorękim oszustem Kijowskim…? Przecież próby jakichkolwiek uczciwych i racjonalnych rozmów z tymi wyznawcami dewizy, „żeby było tak jak było” to daremne usiłowanie skruszenia rzeczonych betonowych bunkrów przy pomocy majzla (pol. przecinak).

Drugą metodą reformowania kraju przez Prawo i Sprawiedliwość były próby skruszenia post-komunistycznych fortyfikacji przy wykorzystaniu udarowego młota przewagi sejmowej, czyli przeprowadzania przez Sejm stosownych ustaw zaproponowanych przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Ale huk przy tej robocie był tak dokuczliwy, że się odbił głośnym echem w Brukseli, która zagroziła Polsce sankcjami wdrażając w życie procedurę artykułu 7 traktatu o Unii Europejskiej. I po prawdzie coś jest na rzeczy, bo sposób rządzenia „nowej władzy dobrej zmiany”, a szczególnie procedowania wspomnianych ustaw sejmowych pozostawiał wiele do życzenia, o czym między innymi pisałem w notce pt. „Nawet za komuny” – vide: https://www.salon24.pl/u/salonowcy/826288,nawet-za-komuny.

W tej sytuacji uważam, że rząd Morawieckiego powinien teraz zrobić krok do tyłu, a jak się sprawy trochę uspokoją i opozycja totalna ostatecznie się skompromituje Kaczyński winien się uciec do trzeciej metody reformowania kraju polegającej na wysadzeniu w powietrze wspomnianych uprzednio post-komunistycznych bunkrów prawno akademickich przy pomocy materiału wybuchowego.  

Pan chyba oszalał! - słyszę głosy polityków od lewa, przez centrum do prawa. A cóż to miałby być za bojowy środek? – pokpiwają media i dziennikarze.

Więc odpowiadam krótko: Nowa Konstytucja RP.

I moim zdaniem Jarosław Kaczyński powinien teraz przeczekać ostatnie podrygi konającej opozycyjnej ostrygi, kiedy najprawdopodobniej część posłów Platformy przejdzie do Prawa i Sprawiedliwości, - a następnie dogadać się z kukizowcami i uchwalić napisaną przez autentycznie zainteresowanych dobrem Polski i narodu polskiego fachowców nową Konstytucję RP potrzebną do tego celu większością głosów sejmowych.
Czy widzicie miny tych wszystkich „mędrców” z Brukseli, gdyby się Kaczyńskiemu udał taki numer?

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

17-01-2018 [19:58] - Trotelreiner | Link:

Czy się nazywa megalomania: Cytuję autora...
"Pan chyba oszalał! - słyszę głosy polityków od lewa, przez centrum do prawa. A cóż to miałby być za bojowy środek? – pokpiwają media i dziennikarze."
Słyszy glosy polityków...w RIO albo od dorożkarzy na Rynku....ALE SŁYSZY GŁOSY...to już jest objaw.
Pokpiwają media i dziennikarze...to już jest mitomania i kompleks Munchhausena...pies z kulawą nogą nie interesuje się bełkotem echo24.
Te głosy które słyszy echo24...maja w jednym rację,gdy mówia: "Pan chyba oszalal"   w samo sedno!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

17-01-2018 [21:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Trotelreiner

Jasiu! Popatrz przez kilka minut na tę fotkę - vide: http://niepoprawni.pl/cgi-bin/watermark.cgi/sites/default/files/ilustracje-publiczny/wolenski.jpg
i zastanów się kim jesteś. Żydem chyba nie, bo Żydzi są mądrzy. Teoretykiem prawdy, jak podaje Wikipedia też nie jesteś. Internet się z ciebie śmieje. Bo to nie ja, lecz Niepoprawni.pl tę fotkę w Internecie zamieścili. Jasiu! To nie moja wina, że Twoja żona odeszła do mnie od Ciebie. Więc zamilcz, bo to jedyne honorowe wyjście dla Ciebie.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

18-01-2018 [09:00] - Trotelreiner | Link:

Pan cierpi na przewidzenia i słyszy głosy...już całkowity rozpad funkcji....tak na marginesie...nowa Ustawa O Wyborach Samorządowych,odbiera możliwość głosowania obywatelom,
po 75 roku życia....pewnie Ustawodawca jednak czytał echo24?
Suponuje pan,że ja jestem Janem Woleńskim....to już jest paranoja...wszędzie pan go widzi? Obsesja....przechodząca w schizofrenię.

Otóż zawiadamiam pana,że nie jestem Woleńskim,Terleckim,Petru,ani nawet Lubnauer....:-))

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

18-01-2018 [23:41] - Starszy Młotkowy | Link:

I ja się więc muszę wtrącić: ja tyż żadnym Wolańskim nie jezdem (o co mnie on bezustannie posądza) i nikomu, a zwłaszcza Krzysztofowi P. żony ani nie odebrałem, ani tym bardziej nie sprzedałem - no! Zresztą córki też. Ale Krzysztof P. i tak mnie będzie nienawidził, bo obsesja jego na tym punkciel jest wręcz przemożna, no!

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

18-01-2018 [23:45] - Starszy Młotkowy | Link:

I ja się więc muszę wtrącić: ja tyż żadnym Wolańskim nie jezdem (o co mnie on bezustannie posądza) i nikomu, a zwłaszcza Krzysztofowi P. żony ani nie odebrałem, ani tym bardziej nie sprzedałem - no! Zresztą córki też. Ale Krzysztof P. i tak mnie będzie nienawidził, bo obsesja jego na tym punkcie jest wręcz przemożna, no!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

17-01-2018 [20:21] - HenrykHenry | Link:

No ja prdl. ... ale trzeba miec tupet !!!  ,  (albo zryty beret , jak mawiaja mlodzi)

cytuje ... "Stali czytelnicy mojego blogu wiedzą, że zgodnie z tym, co zapowiedziałem jeszcze przed wyborami 2015, bacznie się przyglądam „nowej władzy dobrej zmiany” efektem, czego była seria moich konstruktywnie krytycznych notek pod adresem partii Jarosława Kaczyńskiego."

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-01-2018 [09:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

Panie Heniu! Wyluzuj Pan trochę, bo się Pan zatruje własnym jadem. A ja czułbym się głupio bez Pańskich komentów.

Obrazek użytkownika xena2012

17-01-2018 [21:30] - xena2012 | Link:

Obawiam się,że zbyt wcześnie przepowiada Pan całkowitą marginalizację opozycji wspartej działaniami Brukseli przeciw Polsce .To wcale nie są ostatnie podrygi a zmiana strategii ściśle uzgodniona własnie z Brukselą .Przyjecie 500 syryjskich  nieletnich sierot zapewne z rodzinami,naciski Jounckera aby chociaż wziąć z 5000 imigrantów,odstapienie od reparacji niemieckich dla Polski (Czaputowicz)  opozycja wykorzysta jako ugiecie się rządu i który zacznie atakowac ze zdwojona siłą.Społeczeństwo poczuje sie oszukane i nie pójdzie do referendum. Pisze Pan-,,kiedy cześć posłów PO przejdzie do PiS''.....Myślę że wtedy to już nie będzie PiS tylko Gowin+PO+Pałac Prezydencki raczej nieprzychylny (co widać) PiS-owi.Więc komu ma się udać taki numer? 

Obrazek użytkownika angela

17-01-2018 [21:47] - angela | Link:

Oczywiście, że konstytucja tylko po wyborach. 
Teraz jest konstytucja Kwaśniewskiego, a potem będzie  Dudy, i jeszcze system prezydencki się marzy. 
Taki to TROLL!!!!  z Pana drr KP. 
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-01-2018 [09:22] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

W Krakowie piękny dzień się budzi, więc przesyłam Pani piosenkę - https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-01-2018 [09:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"Więc komu ma się udać taki numer?..."
------------------
Jak to komu? Panu Prezesowi oczywiście.

Obrazek użytkownika szara_komórka

17-01-2018 [22:26] - szara_komórka | Link:

"pokryły Polskę żelbetonowymi bunkrami"
Pan jako dyplomowany "technik" nauczyciel akademicki powinien wiedzieć, że:
żelbetowymi
albo
żelazobetonowymi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-01-2018 [09:26] - Krzysztof Pasie... | Link:

@szara_komórka

Jakby Pan pracował w przemyśle to by wiedział, że w slangu technicznym mówi się "żelbeton". Ale Pańskie komentarze wskazują, że Pan zawsze komentuje wyłącznie w tym celu, żeby się do czegoś przyczepić.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika spike

18-01-2018 [14:36] - spike | Link:

Echo
"w slangu technicznym mówi się "żelbeton"

Ma Pan rację, ale uwagi mógł sobie darować, jak zwykle z Dr Krzysztofa wyszedł Mr Wojciech :)

PS
Jakby Pan pracował w przemyśle, to by wiedział, że częściej używana jest nazwa "żelbet" i nie w slangu, przemysł budowlany to nie zakład karny.

Obrazek użytkownika szara_komórka

20-01-2018 [17:11] - szara_komórka | Link:

Trafił Pan jak kulą w plot.
Przepracowałem w przemyśle i to w większości inwestycjach całe swoje życie i każdy fachowiec mówi poprawnie "żelbet, żelazobeton".
Pańskie sformułowanie dyskwalifikowało zdającego na egzaminie.
Dziwię się, że Pan kształcony w podobnych latach jak ja posługuje się slangiem.
"Noblesse oblige", a przecież Pan na każdym kroku podkreśla swoje z wiązki z inteligencją techniczną.
Przy takich błędach staje się to po prostu śmieszne.
Trzeba było się przyznać i uderzyć w piersi, a nie brnąć w "slang".
Od Pana należy wymagać czegoś więcej niż "slangu", "n'est pas?"

Obrazek użytkownika spike

18-01-2018 [14:28] - spike | Link:

szara_komórka
wiem, że taką nazwą "żelazobeton" się też operuje, wg mnie błędną, żelazo to pierwiastek, żelbet jest kompozytem, nie związkiem chemicznym, co sugeruje nazwa "żelazobeton",
bardzie prawidłowa powinna być nazwa "stalobeton", lub "stalbeton", beton wzmacniany jest prętami stalowymi, nie żelaznymi.

Obrazek użytkownika szara_komórka

20-01-2018 [17:17] - szara_komórka | Link:

Słusznie, ale nigdy żalazobet czy żelbeton.

Obrazek użytkownika Lektor

18-01-2018 [12:36] - Lektor | Link:

 
„  bacznie się przyglądam „nowej władzy dobrej zmiany” „

Rzecz w tym, że pan  nie przyglądasz się nowej władzy, a piszesz pan głupoty na jej temat.
W pewnym momencie pańskiej „twórczości” o PIS, napisałem nawet, że jesteś pan stuknięty, bo brednie jakie pan wypisujesz wołają o pomstę do nieba. Radziłem panu również zmianę dziedziny, bo o polityce nie masz pan zielonego pojęcia.
Myślę nadal, że w innej, czy innych dziedzinach życia mógłby pan być więcej pożyteczny. Pozdrowienia.
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-01-2018 [17:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lektor

"mógłby pan być więcej pożyteczny..."
---------------------
Poprawnie powinno być "bardziej pożyteczny"

Obrazek użytkownika gorylisko

18-01-2018 [14:11] - gorylisko | Link:

o wieeeeelki jest allah i jego prorok drrrrrrrrr...  on tylko usiluje zarobić na kieliszek chleba... zdaje się, ze jest tą niewielka dawką zagrożenia które utrzymuje populację w zdrowiu... ;-) ja go traktuję jak wypociny bolka...