A prosiłem, schowajcie do jasnej cholery tę Pawłowicz!

UWAGA!
Niniejsza notka nie traktuje o problemie przyjmowania do Polski imigrantów islamskich, czemu jestem przeciwny, - lecz o istocie i etosie macierzyńskiego instynktu

Portal „Do rzeczy” – vide: https://dorzeczy.pl/kraj/53359/Pawlowicz-Zadnych-syryjskich-dzieci-Za-zdrade-przegramy-wybory.html podaje, cytuję:
Jean-Claude Juncker miał złożyć Mateuszowi Morawieckiemu propozycję, aby Polska przyjęła pół tysiąca dzieci z Syrii. Informację podaną przez portal wPolityce ostro skomentowała Krystyna Pawłowicz z PiS:
"ŻADNYCH 500 syryjskich dzieci!!! Za nimi będą mamusie i tatusiowie !!! Do kogo i po co ? Wojna się przecież kończy. Pomoc, także dzieciom, TYLKO NA MIEJSCU !!! Raz ustąpisz, juž zawsze będziesz ustępował... NIE DAJMY SIĘ ZŁAMAČ, Polacy nam ZDRADY NIE WYBACZĄ..." – napisała Pawłowicz na Twitterze (pisownia oryginalna)”.

A teraz mój komentarz:

Treść, a szczególnie odstręczająco bezduszna forma wypowiedzi posłanki Pawłowicz skłania mnie ku uzasadnionej refleksji, że bezdzietne kobiety nie powinny się wypowiadać na temat losu dzieci skrzywdzonych przez życie. Żadna matka, nie odważyłaby się czegoś takiego napisać.

Dlaczego tak ostro wchodzę?

Bo jestem ojcem i wiem, co bym czuł, gdyby mojemu dziecku groziło śmiertelne niebezpieczeństwo.

A poza tym nie mam cienia wątpliwości, iż po przeczytaniu rzeczonego tweeta pisowskiej posłanki, panowie: Tusk, Schetyna, Sikorski et consortes tylko zacierają ręce, że „gołąbki lecą im same do gąbki”.

I obym się mylił, ale tę wypowiedź posłanki Pawłowicz PiS może okupić ceną podobną tej, jaką zapłaciło SLD po wypowiedzi premiera Cimoszewicza o powodzianach, "którzy mogli się przecież ubezpieczyć".

I tylko nie mówcie, że znów jątrzę!

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Przeczytajcie Państwo także w wolnej chwili inną notkę o posłance Pawłowicz, którą napisałem już w roku 2014 – vide: : https://www.salon24.pl/u/salonowcy/622090,a-mowilem-schowajcie-do-jasnej-cholery-te-pawlowicz
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Studentka

18-01-2018 [17:01] - Studentka | Link:

Szkoda, że przed napisaniem notki nie sprawdził Pan , bo to był fake news z tymi dziećmi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-01-2018 [18:08] - Krzysztof Pasie... | Link:

@studentka

Myśli Pani, że portal DoRzeczy nie sprawdziłby takiej wiadomości? Proszę mnie nie rozśmieszać.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

18-01-2018 [17:22] - Roz Sądek | Link:

Patrząc przekrojowo na Pana twórczość, pisze Pan tylko z powodu potrzeby podnoszenia temperatury, a tym samym nabijania licznika komentarzy. 
 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-01-2018 [18:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Roz Sądek

Słusznie Pan robi rozdzielając w swoim nicku słowo "rozsądek".

Obrazek użytkownika emilek

18-01-2018 [18:41] - emilek | Link:

Pan Krzychu jest swietna Tuba propagandowa dla Fejk Newsow.
 

Obrazek użytkownika Czesław2

18-01-2018 [19:04] - Czesław2 | Link:

Nie jest winą zwykłych ludzi w Polsce, że nie wierzą politykom. Pawłowicz powiedziała to, czego boi się powiedzieć większość ludzi.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-01-2018 [19:49] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Czesław

"Nie jest winą zwykłych ludzi w Polsce, że nie wierzą politykom..."
-------------------
W tym temacie pełna zgoda.

"Pawłowicz powiedziała to, czego boi się powiedzieć większość ludzi..."
------------------
Boją? A morze brzydzą?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-01-2018 [20:11] - zbieracz śmieci | Link:

Skoro takiś Pan niebrzydliwy i tak bliski jest mu los innych -cierpiących ,ubogich to pokaż chociaż jeden przelew na rzecz dowolnej organizacji która pomaga obojętnie gdzie potrzebującym.Może ze swojej emeryturki sam zapłacisz za leczenie chociaż jednego dziecka tu w kraju bo rodziny nie stać a FOZ się nie kwapi 

Obrazek użytkownika xena2012

18-01-2018 [20:47] - xena2012 | Link:

Czego się brzydzą-morza?

Obrazek użytkownika Czesław2

19-01-2018 [06:47] - Czesław2 | Link:

Boją. Najgłośniej p przyjmowaniu krzyczą ci, którzy w Polsce już nie mieszkają, ewentualnie chcą przyjmować, ale żeby mieszkali u sąsiada 500km dalej, broń Boże za miedzą. No chyba, że na plebanii.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-01-2018 [19:10] - zbieracz śmieci | Link:

Na szczęście psie głosy nie idą pod niebiosy ,psy szczekają a karawana idzie dalej ,sporo jest jeszcze podobnych i trafnych powiedzonek prostego ludu!
Pani prof.Pawłowicz jest także posłem ,ma za sobą dorobek naukowy i polityczny ,jest lepiej wykształcona od autora i wszystko jeszcze przed nią w przeciwieństwie od zżerającej zazdrości doktorka zaledwie ,doktoryzował się bo musiał a musiał bo tak nakazywała ustawa no i" wraże" władze pozwoliły a i POP wyraził zgodę.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-01-2018 [22:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@zbieracz śmieci

"zaledwie ,doktoryzował się bo musiał a musiał bo tak nakazywała ustawa no i" wraże" władze pozwoliły a i POP wyraził zgodę..."
----------------------
Zdradzę Panu więcej. Jutro przyjeżdża do mnie Ławrow i idziemy razem na wódkę. Tylko wie Pan! To zostaje między nami! Więc buzia na kłódkę!

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

18-01-2018 [22:35] - zbieracz śmieci | Link:

To zmuszenie do pisania doktoratu to śmiało pan zapisz do swojej martyrologii rodzinnej,paskudna ta władza co już miała dość wiecznych magistrów na uczelniach i nie zostawiała wyboru pasożytom albo doktorat albo won z uczelni i chamy dali termin !
PS .Mój sąsiad miał podobne wizyty ale jak zmieniono mu czasowo adres na Tworki to po powrocie już ich nie miewał ,znowu go nachodzili gdy zaczynał pić.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

19-01-2018 [04:33] - ExWroclawianin | Link:

zbieracz smieci

100/100

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-01-2018 [13:51] - zbieracz śmieci | Link:

Dzięki ,ale i tak po nim wszystko spływa jak po teflonie ,pisze bo musi bo z dziadowskiej emeryturki by nie wyżył .Łże  i konfabuluje,i  za to zbiera tyle obelg ,że gdyby miał deko szacunku dla siebie to by sobie odpuścił ale nie on,za komuny był popychadłem więc przyzwyczajony.

Obrazek użytkownika xena2012

18-01-2018 [20:45] - xena2012 | Link:

Na temat sierot z Syrii już wcześniej wypowiedziała się Janina Ochojska z PAH.Ona też była zdania,że bardziej efektywna pomoc jest na miejscu,a nie wyrywanie ich ze środowiska w którym dotad przebywały. W krajach arabskich pojecie sieroctwa jest całkiem inne niż w Europie. Tam jest obowiazek opieki nad członkami rodzin których najbliźsi zginęli w wojnie czy zmarli.Taką opiekę sprawuje dalsza rodzina np.wujostwo.,tak też tłumaczyła pani Ochojska. Nie rozumiem tego ogromu pogardy i nienawiści do pani Pawłowicz,no chyba że nienawiść i do niej i do PiS-u ma Pan zakodowany w genach.

Obrazek użytkownika spike

18-01-2018 [21:23] - spike | Link:

Tvn24
"Żadna matka, nie odważyłaby się czegoś takiego napisać."

Jakby Pan nie był dochodzącym ojcem, to takich bredni by nie napisał, nie zgodził by się wysłać własne dziecko tys.km od domu, jeżeli pomoc jest możliwa w miejscu zamieszkania. Po wojnie polskie dzieci dostawały pomoc z zachodu, nie były zabierane rodzicom.
Pan śmie komuś wytykać bezdzietność, samemu rozwalając swoje i innym rodziny.
......
"A poza tym nie mam cienia wątpliwości, iż po przeczytaniu rzeczonego tweeta pisowskiej posłanki, panowie: Tusk, Schetyna, Sikorski et consortes tylko zacierają ręce, że „gołąbki lecą im same do gąbki”

Też nie mam wątpliwości, że czytając Pańskie historyjki, cieszą się, że mają kolejnego sojusznika, pańska kariera pismaka dobieg końca, już prawie nikt pańskiej pisanumy nie traktuje poważnie, tylko lewactwo panu przyklaskuje.
.............
"ale tę wypowiedź posłanki Pawłowicz PiS może okupić ceną podobną tej, jaką zapłaciło SLD"
za często pan chodzi do nocnego, Polacy nie życzą sobie obcych, nieszanujących prawa i gościnności Polaków, pomogą jak zawsze, ale z daleka, co zawsze czynili.
.............
"Post Scriptum
Przeczytajcie Państwo........ble,ble

Pan raczy jak zwykle żartować, nie dość że tu wkleja po ileś razy to samo pod zmienionymi tytułami, to jeszcze ktokolwiek by miał czytać te fake news`y !
Śmiech na sali.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-01-2018 [22:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Spike

"Pan śmie komuś wytykać bezdzietność, samemu rozwalając swoje i innym rodziny..."
-------------------
Panie Spike! Równy z Pana chłop, więc Panu zdradzę, że miałem dziewięć żon i już się rozglądam za dziesiątą. Tylko proszę nikomu nie mówić. No! Przybij Pan piątkę!

Bye!

Obrazek użytkownika spike

19-01-2018 [10:27] - spike | Link:

Echo
"Panu zdradzę, że miałem dziewięć żon i już się rozglądam za dziesiątą."

Pan sobie schlebia, sam Pan pisał na wszystkich blogach, że miał dwie żony i one czym prędzej zwiały od Pana, więc mowy o kolejnych być nie może, już wszystkie "wziątki" wiedzą kim Pan jest i nie zaryzykują, wolą "z każdym innym stracić, niż z Panem zyskać", bo też stracą :)
Pan nie ma najmniejszych "kwalifikacji" by komukolwiek wytykać, a tym bardziej pouczać w kwestii małżeństwa a szczególnie rodziny.

Przybijam piątkę !
:)

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

19-01-2018 [11:50] - zbieracz śmieci | Link:

Miał kogut pełen kur kurnik a potem leczył go skórnik!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

18-01-2018 [22:36] - HenrykHenry | Link:

To jest wlasciwa odpowiedz dla tego "becwala" ... ale , ale ... prosze go spytac czy piszac o wlasnym dziecku taki pewny jest ze to jego .... majac tak "bogate" doswiadczenia z kobietami ... powiedzmy cudzymi ... mysli ze nikt tych doswiadczen nie zaznawal z jego ... 
Po za tym podzielam poglad ze zadna odpowiedzialna rodzina nie wysle dziecka do obcych ... szczegolnie rodzina muzulmanska ... do obcego kregu kulturowego ?! tylko idiota moze cos takiego ...
Jeszcze ... Pani Pawlowicz (jezeli to prawda) powiedziala to co wiekszosc Polakow mysli . 

 

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-01-2018 [08:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@HenrykHenry

"mając tak "bogate" doświadczenia z kobietami ... powiedzmy cudzymi ... myśli ze nikt tych doświadczeń nie zaznawał z jego ... "
-----------------------
To mi przypomina kawały o milicjantach i humor z zeszytów szkolnych. Pan powinien zostać pisarzem! Panie Heniu! Koniecznie!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

18-01-2018 [22:36] - HenrykHenry | Link:

To jest wlasciwa odpowiedz dla tego "becwala" ... ale , ale ... prosze go spytac czy piszac o wlasnym dziecku taki pewny jest ze to jego .... majac tak "bogate" doswiadczenia z kobietami ... powiedzmy cudzymi ... mysli ze nikt tych doswiadczen nie zaznawal z jego ... 
Po za tym podzielam poglad ze zadna odpowiedzialna rodzina nie wysle dziecka do obcych ... szczegolnie rodzina muzulmanska ... do obcego kregu kulturowego ?! tylko idiota moze cos takiego ...
Jeszcze ... Pani Pawlowicz (jezeli to prawda) powiedziala to co wiekszosc Polakow mysli . 

 

Obrazek użytkownika Ptr

18-01-2018 [22:21] - Ptr | Link:

Kolejny cel ataku ? Kto go zrealizuje ?  Znowu po cichu ,"Nikt" ? Czy oni będą kierować się interesem narodu czy jakiejś grupy interesów ? Raczej to drugie. 
W moim interesie jest wiedzieć co myślą posłowie.
 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

18-01-2018 [23:28] - Starszy Młotkowy | Link:

"Pani profesor"  jest tak wszechstronnie kompetentna, że nawet kardynała poucza w sprawach kanonów w wiary. Co do reszty, to opis zachowań tego babska w Sejmie i poza zamieszczony w poprzednim wpisie K.Pasierbiewicza jest absolutnie i niepodważalnie trafny.

Obrazek użytkownika xena2012

19-01-2018 [08:04] - xena2012 | Link:

Pani profesor Pawłowicz wcale nie poucza kardynała w sprawach kanonów wiary.Nasza hierarchia kościelna niestety sama za bardzo chce nas pouczać,namawiać,czy za nas mysleć.Jak się okazuje dla KEP nawet bezpieczeństwo państwa jest sorawą drugorzedną w obliczu nakazu przyjmowania obcych sobie ludzi.Mając przykłady ze Szwecji,Francji czy Niemiec gdzie nastoletnie sieroty okazują się brodatymi trzydziestolatkami ostrożność jest konieczna.Notka pana Pasierbiewicza jest daleka zresztą od współczucia ,imigranci niewiele go obchodzą,kieruje nim nienawiść do pani profesor i uciecha że może jej dokopac. 

Obrazek użytkownika Ptr

19-01-2018 [08:16] - Ptr | Link:

Reprezentujecie antypisowskie pro-lewicowe poglądy w Obozie Patriotycznym, a przynajmniej na jego forach. To taka krytyka "własnych szeregów" od wewnątrz. Torowanie drogi dla "centrum" i lewicy, aby dominowały w PiS. Pedagogika wstydu zastosowana do wyrazistych postaw w PIS.

Obrazek użytkownika spike

19-01-2018 [10:19] - spike | Link:

- Ptr
"Reprezentujecie antypisowskie pro-lewicowe poglądy w Obozie Patriotycznym"

"prezentujecie" - znaczy kto i ilu ich jest, dr Krzysztof już od dawna się wyrzekł "prawicowości", nigdy nie był prawicowcem, to co głosi o Ojczyźnie, patriotyźmie, to puste frazesy,
Jego ojczyzną jest On sam.

Obrazek użytkownika xena2012

19-01-2018 [16:06] - xena2012 | Link:

Pana Pasierbiewicza sprawa syryjskich sierot obchodzi tyle co zeszłoroczny snieg.On po prostu w swojej nienawisci uderza w kolejną osobę z PiS-u nie pierwszy zresztą raz,a może takie dostał zlecenie. Dziwnym trafem poświęcił aż kilka notek do zdeprecjonowania Antoniego Macierewicza snując na jego temat konfabulacje które nazywał ,,basniami'',znajdował różne mankamenty łącznie z sugerowaniem niedostatków intelektualnych w Beacie Szydło.Te wszystkie płomienne  notki pokrywały się treścią i czasowo z pielgrzymowaniem po mediach pani Romaszewskiej chwalacej sie kogo to nie ustrzeli Czyzby teraz w odstawkę miała iść prof.Pawłowicz?.

Obrazek użytkownika Ptr

19-01-2018 [17:45] - Ptr | Link:

Tak to widzę. Polowanie na centrum zwane prawym skrzydłem pod pozorem walki z oszołomami. Na grupy i na pojedyncze osoby. Na początku był młody człowiek z MON. Sianie zwątpienia to też metoda. Bo najbardziej boli cios od swoich. 

Obrazek użytkownika spike

19-01-2018 [10:11] - spike | Link:

Starszy Młotkowy
"..nawet kardynała poucza w sprawach kanonów w wiary."

Może dla "absolutnie niepodważalnego" potwierdzenia tego cytatu, jakiś choćby maleńki cytacik, inaczej jest to modny już fake news, ulubiona dziedzina dr Krzysztofa K..

Swoją drogą, co pana obchodzi kardynał czy inny papież, pan chyba jest wyznawcą innej ideologii.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

19-01-2018 [16:56] - Starszy Młotkowy | Link:

@Spike
Prasa, przynajmniej ta niezależna, a także internet przytaczają  cały list Pawłowicz do kard.Nycza, trzeba było poczytać sobie, skoro to tak Pana interesuje. A uwaga o  mojej ideologii jest już skrajnie idiotyczną i nawet do  Pana niepodobną. A chociaż przeczytał Pan "The Best of Krystyna Pawłowicz", czy nadal się będzie domagał cytatów?

Obrazek użytkownika spike

19-01-2018 [19:18] - spike | Link:

Proszę pana. mnie nie interesują ploty, kot by je nie powielał, a nawet jakie zdanie ma p.Pawłowicz o tym co mówi jakiś biskup, bo mówią jakoś rozbieżnie, a wielu nawet się sprzeniewierzyło  naukom Chrystusa, szanuję ich, nie wypowiadając się publicznie, co oni nich myślę, nie ja będę to osądzał.

O nie o wierze pisałem, a o ideologii, bo nie wiem i nie muszę wiedzieć, czy Pan jest wierzący, ale niezależenie od wiary, każdy ma jakąś ideologię, np. prawicową, czy lewicową, ja przypuszczam, że pan to lewicowiec, a skoro tak jest, to nie rozumiem "zatroskaniem" co kto powiedział o biskupie jednym czy drugim.

Kiedyś lewicowość mimo wszystko po cichu tolerowała wiarę w Chrystusa, wielu praktykowało w "tajemnicy", a lewicowość pokazywali publicznie, bo takie były czasy, od brygadzisty w górę, obowiązkowo należeli do PZPR, Pan jako Starszy Młotkowy chyba coś o tym wie.

Wracając do prof.Pawłowicz, to jak się coś podaje, to nie obciążania się czytelnika, by sam szukał, obowiązek spoczywa na piszącym takie "sensacje".

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

20-01-2018 [00:44] - Starszy Młotkowy | Link:

@Spike
20-01-2018 [00:40] - Starszy Młotkowy | Link: Chyba czyta Pan bez
Chyba czyta Pan bez zrozumienia przynajmniej moje  komentarze, choć wydaje mi się, że niektóre inne,a także wpisy blogerów również.Posądzać mnie o lewicowość, bo nie jestem fanem PiS, to już lepiej od razu zarzucić mi, że jestem islamistą abo wręcz dżihadystą. PiS-owi udało się ogłupić swój elektorat również i w nazewnictwie: kto nie za nimi, ten lewicowiec, a właściwie od razu lewak, przy czym zupełnie nie potraficie podać definicji lewactwa, skąd się wzięło i na czym to-to polega. Wystarczy rzucić "lewak" czyli wróg Polski, bo nie fan PiS-u.Za Gomółki wrogami Polski nazywano przeciwników PZPR. No tak: "ciemny lud" czyli PiS-dzielczy elektorat (definicja Jacka Kurskiego) wiele kupuje z tej prymitywnej propagandy i teraz to powiela w swoich wypowiedziach.
A z tym "obciążeniem czytelnika" w sprawie Pawłowicz to już się Pan wygłupiłeś na potęgę: podałem obszerne "źródła" na jej temat, wszystko to jest w internecie,a Pan rżniesz głupa...

Obrazek użytkownika spike

20-01-2018 [15:32] - spike | Link:

gdzie ja pisałem o PiSie?
to raczej Pan nie zrozumiał mojego komentarza.
Skoro Pan nie jest prawicowcem, nie wiem dlaczego od razu ma być pisowcem, to jest lewakiem, a nie jest?
proszę nie pisać, że jest jakimś wydumanym liberalnym demokratą (co pasuje do poglądów Dr), bo to już jawny satanizm :)
Chyba nie sensu na dalszą dyskusję, jest jałowa podobnie jak z Dr.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

20-01-2018 [17:20] - Starszy Młotkowy | Link:

Panie Spike!
Pan trollujesz i usiłujesz prowokować, ale trzeba to robić inteligentnie, co Panu się nie udaje. Ale racja: ta tzw."dyskusja" z Panem jest ostateczne zakończona i to na każdy temat...