"Bezwzględny egzekutor"

Motto muzyczne: https://www.youtube.com/watch?v=N5kqpQtfI2g

Chwała tym, którzy stali tutaj z krzyżem. Chwała tym, którzy walczyli o prawdę, na czele z Antonim Macierewiczem - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wczorajszej 93. miesięcznicy smoleńskiej. Po tych słowach tłum zgromadzony przed Pałacem Prezydenckim zaczął skandować "Antoni, Antoni! (…) To było i w dalszym ciągu jest wielkie dzieło, jeszcze niedokończone, ale sądzę, że już niedługo będziemy mogli powiedzieć, że ten finał nastąpił - dodał Kaczyński".

Dziś natomiast przeczytałem w Internecie, że poseł Antoni Macierewicz został mianowany szefem podkomisji smoleńskiej w miejsce poprzedniego przewodniczącego Wacława Berczyńskiego, który zwiał do Ameryki po kolejnej wpadce.

I to moim zdaniem będzie koniec kariery politycznej pana Antoniego.

Dlaczego?

Bo ta podkomisja już jest dostatecznie skompromitowana, a będzie jeszcze bardziej, bo jako inżynier i doktor nauk technicznych zaryzykuję tezę, iż nie ma w niej ani jednego kompetentnego fachowca i zanosi się na masakryczną wtopę, bo owa komisja niczego nie zdoła udowodnić w sposób jednoznaczny. Ale żeby było sprawiedliwie dodam, że w skład komisji wchodzą najlepsi z odważnych, których niestety można policzyć na palcach, bo reszta prawdziwych fachowców nie odważy się sprzeniewierzyć presji lewackiej poprawności politycznej.

A więc…

Dla mnie jedynym wytłumaczeniem tej karkołomnej nominacji jest konkluzja, że ten „awans” to polityczna dekapitacja Antoniego Macierewicza, a Jarosław Kaczyński to rozsądny i konsekwentnie „bezwzględny egzekutor”.

A tu moje bardziej szczegółowe i wyczerpujące wyjaśnienie przyczyny owego politycznego ścięcia - vide: "Czemu Macierewicz musiał odejść. kabalistyczna psychoanaliza":

https://www.salon24.pl/u/salonowcy/835315,czemu-macierewicz-musial-odejsc-kabalistyczna-psychoanaliza

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Post Scriptum
Wszystkim „ortodoksyjnym” pisowcom, którzy w dodanych do tej notki komentarzach zarzucali mi, że jestem zdrajcą i agentem Platformy z dobrego serca radzę by przestali histeryzować, bo za dwa tygodnie wszyscy o ministrze Macierewiczu zapomną, tak jak już zapomnieli o „skrzywdzonej” pani premier Szydło. Kaczyński wie, co robi. Wie także, że Polacy mają skłonność do amnezji politycznej. Zawsze Tak było. Więc uspokójcie się Państwo, bo jeszcze za te agresywnie nienawistne komentarze będziecie się kiedyś wstydzić.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

11-01-2018 [18:49] - gorylisko | Link:

nie tuskuj pan... ;-)

Obrazek użytkownika HenrykHenry

11-01-2018 [23:40] - HenrykHenry | Link:

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-01-2018 [10:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

"nie tuskuj pan..."
------------------
No właśnie. Mimo, że napisałem do tej pory ponad 1200 notek, nigdy nie pisałem o Smoleńsku, bo uważam, że śledztwo smoleńskie zakończyło się w momencie, kiedy Tusk oddał go Moskwie. Już wtedy wiedziałem, że nic nie zostanie udowodnione, więc nie chciałem się wygłupiać. I to jest moja odpowiedź na Pański komentarz.

Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika gorylisko

12-01-2018 [14:14] - gorylisko | Link:

a co z Katyniem ? też pan wiedział ? nie tuskuj pan

Obrazek użytkownika xena2012

11-01-2018 [20:11] - xena2012 | Link:

,,Owa podkomisja nie potrafi niczego jednozncznie udowodnić''.........I Pan chwaląc się tytułami inzyniera i doktora nauk technicznych nie potrafi  tego zrozumieć? Czy Pan inżynier i doktor nauk technicznych w ogole orientuje się jak wygladaja badania wypadków lotniczych n świecie gdzie kazdy detal,kazda śrubka sa brane pod uwagę i analizowane ? Czy podkomisja min.Macierewicza miała chocby minimum warunków do takiej pracy,przeciez nawet nie miała dostępu do wraku ani możliwosci oględzin?, Proszę obejrzeć w telewizji choćby jeden z licznych odcinków ,,Katastrofy w przestworzach'' i może  Pan rozpierany radością i dumą z dymisji ministra Macierewicza i trudnosciami nie do przeskoczenia w podkomisji przestanie stawiac tezy o wtopie.Raczej należałoby sobie zadac pytanie -ile determinacji i ile odwagi miał Antoni Macierewicz by podjąć się i kontynuować tak trudne zadanie. Zwłaszcza w takiej atmosferze nienawiści jaką stworzono tu w Polsce wobec niego i tych co zgineli pod Smoleńskiem.

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2018 [20:35] - Jabe | Link:

O to właśnie chodzi, że komisja nie miała materiału dowodowego, a mimo to obiecywała rezultaty. Dlatego teraz pan Antoni Macierewicz został posadzony na czele tej komisji, by powiedział wszem i wobec, że rezultaty dochodzenia zjadł mu pies.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-01-2018 [21:25] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jebe

"O to właśnie chodzi, że komisja nie miała materiału dowodowego, a mimo to obiecywała rezultaty. Dlatego teraz pan Antoni Macierewicz został posadzony na czele tej komisji, by powiedział wszem i wobec, że rezultaty dochodzenia zjadł mu pies..."
------------------
I o tym mniej więcej traktuje moja notka. Na resztę komentarzy nie odpowiadam, bo póki co [21.25] nie ma komu odpowiadać.

Pozdrawiam Pana

Obrazek użytkownika spike

11-01-2018 [23:03] - spike | Link:

Echo
"Na resztę komentarzy nie odpowiadam, bo póki co [21.25] nie ma komu odpowiadać."

Pan raczy sobie żartować, póki co, to Pan nigdy nic nie miał konkretnego do powiedzenia, a już tym bardziej o lotnictwie, chyba że papierowym, w co też wątpię, Pana zawsze interesowało jaką laskę wyrwać, a nie co w trawie piszczy :))))))))))))))))

Obrazek użytkownika angela

11-01-2018 [21:44] - angela | Link:

Dowody są, a Pan Antoni je znajdzie i psom ujadajacym tutaj,  rzuci w pysk, aż się udlawia swoim fałszem. 
Bo człowiek pokroju Pana Antoniego Macierewicza, prostolinijny, uczciwy i odważny, wszystko, za co się weźmie, robi dobrze i z sercem,dla Polski. BO NIE PĘKA. 
Bo jest żołnierzem niezlomnym, a nie kundlem, na usługach innych. 
Takich ludzi się boją,  antypolskie kundle. 
A dlaczego się boją? Bo mają złe zamiary wobec Polski i Polaków. (....). 
Niewinny się nie boi. 
 

Obrazek użytkownika Jabe

11-01-2018 [21:59] - Jabe | Link:

Dowody są, ale się zgubiły?

Obrazek użytkownika angela

11-01-2018 [22:56] - angela | Link:

Znajdą, bo są, a jak są, to się znajdą. 

Obrazek użytkownika spike

11-01-2018 [22:58] - spike | Link:

Jabe
"Dowody są, ale się zgubiły?"

by wiedział, wiele dowodów "komisja" Millera ukryła, albo fałszowała.
Czy brak dowodów, nie jest dowodem?
Na podstawie oględzin miejsca katastrofy, jej wyjaśnienie po stronie poprzedniej ekipy, jak i sowieckiej, dowodzi że to nie była "zwykła katastrofa"
Nie mając wraku i czarnych skrzynek, nie dowiedziemy Putinowi, tak szybko, że brał w tym udział, ale pomocnictwo w zamachu ze strony rządu Tuska i owszem, a jest tego dużo, od celowego zaniedbania ochrony prezydenckiej delegacji, zniszczenie materiałów dowodowych z kamer, wszelkich dokumentów dotyczących lotu etc.itp, do tego celowe zaniechanie ekshumacji, utrudnianie jej przeprowadzenie itd.
Jeżeli Pan myśli logicznie, to w przeciwieństwie do dr mniemanologa, będzie widział, że w całej katastrofie nic nie pasuje, a to motywuje do wszelkich teorii spiskowych, wg mnie uzasadnionych.
Jak uważam że w Smoleńsku był zamach, to że brzoza była przyczyną roztrzaskania się prawie 100 tonowego samolotu, jest największym idiotyzmem raportu MAK-Millera, to kłamstwo w żywe oczy.

Obrazek użytkownika Jabe

12-01-2018 [09:34] - Jabe | Link:

W tej sprawie można ekipę Donalda Tuska pociągnąć do odpowiedzialności za karygodne zaniedbania. Nie trzeba do tego zamachu. A jednak coś o tym nie słychać. Ja nie komentuję wersji tamtych, tylko twierdzę, że podstawowych dowodów, albo brak, albo były dawkowane przez Rosję z ewidentnym zamiarem siania zamętu. I to się udało.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-01-2018 [10:12] - wielkopolskizdzichu | Link:

Gdyby chciano w pełni pociągnąć do odpowiedzialności za zaniedbania, ekipę Tuska to następnymi w kolejce byliby pracownicy otaczający śp. Prezydenta.
Jeden z nich jest obecny Prezydent. 
Może w tym, należy upatrywać przyczynę istnienia tej komisji od gmatwania.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

12-01-2018 [14:22] - Starszy Młotkowy | Link:

@Spike
Czy brak dowodów, nie jest dowodem?

I to jest cała filozofia  spiskowej teorii zamachu smoleńskiego, którą lansuje sławetna podkomisja wraz z jej twórcą i obecnym szefem,a powtarza za nimi "ciemny lud,który wszystko kupi" cytując klasyka  TVPiS. Oczywiście,że brak jakichkolwiek dowodów dobitnie dowodzi, że miał miejsce zamach przygotowany i wykonany prze Putina wspólnie z Tuskiem,a na pokład samolotu bombę wniósł... zgadnijcie kto? Teoria spiskowa Wam niewątpliwie pomoże udzielić na to pytanie odpowiedzi...

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

12-01-2018 [13:57] - Starszy Młotkowy | Link:

A Xena znowu z tym swoim poczuciem humoru dowcipkuje,że przecież Macierewiczowa podkomisja nie może niczego udowodnić, bo nie ma dostępu do wraku (który miała sprowadzić zaraz po dojściu PiS do władzy), chociaż mogła pojechać na miejsce pozostawania wraku. Ale mimo tego podstawowego braku podkomisja owa co jakiś czas wysuwa ze swych "badań" wnioski: a to, że sztuczna mgła, a to, że elektromagnesy przyciągające samolot do ziemi, a to, że wybuch,potem kila wybuchów, a to, że dobijanie ocalałych rannych pasażerów i t.p., i t.d., etc...Więc nareszcie Prezes Polski  przestał dawać się oszukiwać w tej tragicznej, zwłaszcza dla niego sprawie i zrozumiawszy,że nigdy nie zostanie udowodniony nieistniejący zamach, postawił pozbyć się tego niebezpiecznego oszołoma i szkodnika polskiej armii.

Obrazek użytkownika xena2012

12-01-2018 [15:50] - xena2012 | Link:

Prosze wreszcie zaprezentowac swoje poczucie humoru.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

12-01-2018 [20:32] - Starszy Młotkowy | Link:

@Xena 2012
NB to jest poważny blog,,nie miejsce na jakieś podśmiechujki, no!

Obrazek użytkownika spike

11-01-2018 [20:13] - spike | Link:

Echo
"bo jako inżynier i doktor nauk technicznych zaryzykuję tezę, iż nie ma w niej ani jednego kompetentnego fachowca"

ja bez ryzyka i nie zaryzykuję stwierdzam, że Pan nawet nie może stanąć i się porównać do choćby jednego fachowca z tej komisji, poziomem Pan jedynie dorównuje innemu dr, dr Laskowi, który ma podobne osiągnięcia naukowe, czyli żadne.
Przypomnę tylko, że Pan Macierewicz jako minister nadzorował podkomisję, a teraz będzie nią przewodził, czyli praktycznie nic się specjalnie nie zmieniło,
a Pan jak był konfabulantem, tak nim jest nadal.

Obrazek użytkownika angela

11-01-2018 [22:52] - angela | Link:

Brawoooo, i taka prawda. Drrr wypełnia zadanie.  A kto trzyma na haku drrr,???

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

12-01-2018 [08:57] - Krzysztof Pasie... | Link:

@angela

"Brawoooo, i taka prawda. Drrr wypełnia zadanie.  A kto trzyma na haku drrr,???..."
--------------------
Putin, Pani Angelo. Wczoraj byłem z Wladimirem na kawie w RIO. I co? Zwisła Pani warga?

Obrazek użytkownika angela

12-01-2018 [11:01] - angela | Link:

Uderz w stół......, a więc ten hak jest. 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

12-01-2018 [17:42] - HenrykHenry | Link:

Po haki to on chodzil miedzy innymi do Klubu Dziennikarzy ...

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

12-01-2018 [19:31] - ExWroclawianin | Link:

Na zenujaco niskim poziomie te wypowiedzi.....

Obrazek użytkownika xena2012

12-01-2018 [20:02] - xena2012 | Link:

A co Pan widzi żenujacego w wypowiedziach? A jak Pan odbiera notkę autora pełną inwektyw? Czy to nie ona  jest żenujaca?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

11-01-2018 [20:16] - Trotelreiner | Link:

Widzę,że i tutaj Echo 24 zrzucił maskę...a tak dobrze był zalegendowany...tylko każda legenda się kiedys musi rypnąć, nawet taka: "niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa".
Nawet legenda o kulturalnym blogu echo 24 się wywróciła...w dyskusji ze SPIKIEM...
 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

11-01-2018 [21:44] - HenrykHenry | Link:

"Bo ta podkomisja już jest dostatecznie skompromitowana, a będzie jeszcze bardziej, bo jako inżynier i doktor nauk technicznych zaryzykuję tezę, iż nie ma w niej ani jednego kompetentnego fachowca i zanosi się na masakryczną wtopę, bo owa komisja niczego nie zdoła udowodnić w sposób jednoznaczny." ...

Wlasciwie nie powinienem sie tym interesowac ... bo to stwierdzenie "idioty" z przemoczonym uzywkami mozgiem . Dla pasierbiewicza prof. renomowanych uczelni pracujacy dla wielkich koncernow lotniczych ... to nic nie znaczacy eksperci ... ale jest jeszcze cos ... poczekam jeszcze z opisem a zaproponuje Panstwu cos co warto wysluchac w przeciwienstwie do tego samouwielbiajacego sie  "pomylenca"

https://wpolityce.pl/polityka/...

i moze jeszcze to ...

http://vod.gazetapolska.pl/174...
 

Obrazek użytkownika HenrykHenry

11-01-2018 [21:45] - HenrykHenry | Link:

"Bo ta podkomisja już jest dostatecznie skompromitowana, a będzie jeszcze bardziej, bo jako inżynier i doktor nauk technicznych zaryzykuję tezę, iż nie ma w niej ani jednego kompetentnego fachowca i zanosi się na masakryczną wtopę, bo owa komisja niczego nie zdoła udowodnić w sposób jednoznaczny." ...

Wlasciwie nie powinienem sie tym interesowac ... bo to stwierdzenie "idioty" z przemoczonym uzywkami mozgiem . Dla pasierbiewicza prof. renomowanych uczelni pracujacy dla wielkich koncernow lotniczych ... to nic nie znaczacy eksperci ... ale jest jeszcze cos ... poczekam jeszcze z opisem a zaproponuje Panstwu cos co warto wysluchac w przeciwienstwie do tego samouwielbiajacego sie  "pomylenca"

https://wpolityce.pl/polityka/...

i moze jeszcze to ...

http://vod.gazetapolska.pl/174...
 

Obrazek użytkownika angela

11-01-2018 [22:39] - angela | Link:

@Henry.. 100/100. Że też Ci w Polsce,  tyle flaneli, co się prawica zwą. 

 

Obrazek użytkownika Ptr

12-01-2018 [00:42] - Ptr | Link:

I oto mamy ostateczny dowód na umiejscowienie polityczne autora i dowód kompletnej ignorancji oraz względności znaczenie tytułów naukowych.
"Nasze blogi" to otwarte blogi i chyba tak powinny się nazywać. Ewentualnie powinno sie umieścić ostrzeżenie , że prezentowane poglądy mogą nie być odzwierciedleniem świadomości społeczności czy sympatyków GP.
 

Obrazek użytkownika paparazzi

12-01-2018 [01:11] - paparazzi | Link:

 Można wyszydzać wyciąganie z dna oceanu 4 kilometry pod woda i składanie szczątków w całość  Air France Flight 447 bo po co, jak jak jeblo to się urwało. Wpajanie infantylne społeczeństwu ze "śledztwo" Laska i Anodiny wyjaśniło zamach na Prezydenta i Rzad polski bez składania wraku, oddanie Rosji na zawsze czarnych skrzyek, broni ochrony, kamizelek kuloodpornych, tel. satelitarnych, krojenie wraku pilami, wybijanie okien /hello panie prof. napięcia ciśnienia dowód łatwy do udowodnienia/ itd, to w/g Krzysia nie ważne uwagi. Tylko pan Macierewicz i jego komisja mająca dostępne dowody, wkluczając stymulacje komputerowe XXI wieku osiągnęła punkt w którym udowadnia kłamstwa i mataczenie komisji Millera. Cóż ,można się spierać i grac głupa a badaliście wrak główny dowód  ale to już Bareja " Nie mam pana płaszcza i ci mi pan zrobi" Krzysiu nie tuskuj, prosze.

Obrazek użytkownika xena2012

12-01-2018 [11:00] - xena2012 | Link:

Pan Krzysiu nie tuskuje.On po prostu nie ma elementarnego pojecia o dowodach katastrofy czy sposobach jej badania.Jego zainteresowania i możliwości kończa się na obsmiewaniu rzadu i PiS-u, prostackch uwagach na temat wygladu,ubioru czy mowy znienawidzonych przez niego osób,dokopywanie elektoratowi PiS-u.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-01-2018 [11:54] - wielkopolskizdzichu | Link:

Przygadywał kocioł garnkowi.
http://naszeblogi.pl/comment/2...

Obrazek użytkownika xena2012

12-01-2018 [17:35] - xena2012 | Link:

Nie tylko ja zwykła xena jestem zdumiona i rozgoryczona dymisją Antoniego Macierewicza.Wczoraj zostało wydane oświadczenie AKO w Poznaniu podpisane w im.Klubu przez Przewodniczacego AKO prof.dr hab Stanisława Mikołajczyka. właśnie w sprawie tej dymisji.No cóż mnie mozna nazywać kotłem, ortodoksyjnym pisowcem czy nawet sugerować niedobory intelektu,ale czy w przypadku tego profesora też polecą inwektywy? A może zostanie odesłany do Kółka Różańcowego,lub nazwany jajoglowym w czym tak lubuje się Autor bloga? Wyższość z jaką panowie się zachowujecie,bo to Starszy Młotkowy,Jabe czy Zdzichu z Wielkopolski wobec komentatorów,pogarda którą w tak jawnie szyderczy sposób okazywaliscie i nadal okazujecie Antoniemu Macierewiczowi świadczy o was samych.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

12-01-2018 [20:41] - Starszy Młotkowy | Link:

@Xena2912
Owszem, świadczy o zdrowym rozsądku, droga Pani.

Obrazek użytkownika xena2012

12-01-2018 [21:04] - xena2012 | Link:

Rozsadek to ostatnia rzecz którą może Pan się poszczycić.

Obrazek użytkownika ruisdael

12-01-2018 [08:48] - ruisdael | Link:

Uważam ponadto, że posiadamy w Polsce co nieco twardych dowodów- począwszy od tych leżących w trumnach, przez kawałki wraku przemycone nielegalnie, zdjęcia satelitarne i inne, o których nie mam jako laik pojęcia.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

12-01-2018 [18:17] - HenrykHenry | Link:

Krakowski Klub AKO im L.Kaczynskiego nie wyda zadnego oswiadczenia. Przeciez tam sa rodzice Prezydenta ktory szantazem wymusil ta dymisje. Pasierbiewicz sie tam kreci strasznie w tym gronie. To jest bardzo niezwykla siec powiazan ... nikt nic nie pisze o roli czy pracy wykonanej przez v-ce Premiera Gowina podczas tych dwoch lat urzedowania (znacie jakies rezultaty tego v-ce premierowania , osiagniecia tego pana poza totalnym zabetonowaniem ukladow pokomuszych na wyzszych uczelniach)... zauwazyliscie ze Gowin jest "nietykany" przez Pasierbiewicza ... kiedys , kiedys mialem tu opisac co za gra jest toczona ... ale jak pamietacie "Barracuda" (wiecie do kogo ta nazwa przylgnela) mnie tu strasznie tepil ... nie bylo szans ... 
Dzis juz mi sie nie chce stracilem wiare w "dobra zmiane" ... glosowalem na PiS a nie na POPiS i kolejna "gruba kreske" ktora nam tak nachalnie streczy obecny Prezydent. Jechalem 500 km by zaglosowac na AD ... dzis ... wolalbym sobie wszystkie cztery opony poprzebijac ...

Prosze pamietac ... Pasierbiewicz to "dupek" cale zycie sie nim poslugiwano i tak jest tym razem ... Jest cos co mozna nazwac "Krakowskim Ukladem" ... ktory sie bardzo rozpycha w osrodkach wladzy , obozie rzadzacym (do Rzadu dokoptowani zostali nowi ludzie ze srodowiska Krakowa , nowa Pani minister juz wystrzelila z pewna wypowiedzia na temat Smolenska)  ... to doprowadzi do rozbicia prawicy ... tak graja sluzby , na wielu frontach ...
Dlaczego  mamy tak glupia opozycje  ?!  ... by odciagala uwage ta swoja glupota (casus Petru ... czy wyobrazacie sobie tego czlowieka na jakims waznym stanowisku w Panstwie) , bysmy sie na niej koncentrowali , bysmy mysleli ze juz wygralismy ...  Nie , nie wygralismy . Przegrywamy !!!
Niech dowodem beda dymisje w Rzadzie i obsadzanie stanowisk ludzmi z dawnej UW oraz utrzymywanie na stanowiskach powiazanych ze sluzbami III RP czy nawet z okresu PRL

Tak jak napisalem wczesniej ... widzimy "sztuke" ...  Pasierbiewicz to jak Petru ... ma grac . Tak tez go i nalezy traktowac.

Obrazek użytkownika xena2012

12-01-2018 [18:57] - xena2012 | Link:

Jeżeli istotnie powstał ,,układ krakowski '' dlaczego przypuszczalne kolejne uderzenie ma trafić w Ziobre który przeciez tez jest z Krakowa?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

12-01-2018 [21:00] - HenrykHenry | Link:

Ziobro nie jest z ugrupowania Gowina ...

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

12-01-2018 [20:58] - Starszy Młotkowy | Link:

@HenryHenryk
Kraków od samego początku tzw. dobrej zmiany ciężko się wstydzi za "krakowskie przedstawicielstwo"  w wierchuszce nowej władzy, o czym nieraz informował  na transparentach niesionych na manifach.

Obrazek użytkownika Lektor

12-01-2018 [10:24] - Lektor | Link:

Panie Krzysztofie, pan jesteś naprawdę stuknięty !!!

http://pl.memgenerator.pl/mem-...
 

Obrazek użytkownika trzeźwy

12-01-2018 [17:42] - trzeźwy | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie!
Nie będę próbował komentować prezentowanej przez Pana oceny sytuacji politycznej, jednak trudno mi przejść do porządku dziennego w sprawach technicznych. Z Pańskiego wywodu wynika, że jest Panu bliżej do Raportu Millera, w którym oceniono, że ofiary katastrofy smoleńskiej poniosły śmierć w wyniku oddziaływania przyspieszeń rzędu 100g. Czyżby wierzył Pan w to, że rządowy samolot z polską delegacją podchodził do lądowania z prędkością około 2 mach'ów i uderzył w skalną ścianę  z tą prędkością???!!! BO TYLKO WTEDY WYSTĄPIŁOBY PRZECIĄŻENIE RZĘDU 100g - jeśli wyklucza Pan eksplozję. Jestem przekonany, że nie są Panu obce podstawowe wiadomości z zakresu
fizyki ...

Obrazek użytkownika paparazzi

12-01-2018 [18:45] - paparazzi | Link:

A skąd pan Krzysiu, "główeczką" m o tym wiedzieć.
Jest inżynier darożnik jak coś jeb to sie urwie.

Obrazek użytkownika spike

12-01-2018 [19:52] - spike | Link:

trzeźwy
Nim Pan otrzyma odpowiedź, to proszę wytłumaczyć dr inż. co to jest przeciążenie :))

Co do samej wielkości przeciążenia i prędkości 2 macha, to Pan przesadził,
kierowca F1, David Purley w roku 1977 przy prędkości z 173 km/h do zera, przeżył przeciążenie 179,3 g. Złamał w wielu miejscach nogi, miednicę i żebra,
w 2003 roku Kenny Bräck był uczestnikiem wypadku w wyścigu IRL IndyCar Series,  przeżył przeciążenie 214 g.
owszem, przeciążenia, których skutkiem może być destrukcja ciała, możliwa jest tylko i wyłącznie podczas wybuchu.
Na Discovery była pokazana próba upadku samolotu pasażerskiego, wyglądało podobnie jak w Smoleńsku, nie zanotowano śmiertelnych przeciążeń, spora część pasażerów "przeżyła", samolot był w kilku kawałkach.

Obrazek użytkownika Ptr

13-01-2018 [11:01] - Ptr | Link:

Dużo  jest takich nie stojących po dobrej stronie mocy. Gdy nie jest to korzystne prawda nie jest brana pod uwagę.