Kaczyński znalazł sukcesora? Wolne żarty!

Sejm jeszcze nie odespał nocnego votum zaufania dla Mateusza Morawieckiego, a już serwilistyczne żywiołki drobniejszego płazu piszą, że Mateusz Morawiecki to urodzony następca Jarosława Kaczyńskiego.

Zacznę, więc od tego, że co by nie mówić o panu Prezesie to jemu podobni przywódcy niecodziennie się rodzą, gdyż ów, jak pisały nieprzyjazne media: „kurdupel z wiecznie rozwiązaną sznurówką” dokonał cudu ostatniej dekady i przywrócił PiS ponownie do władzy i to z przewagą sejmową mimo tego, że uprzednio jego partia przegrała wybory kilkukrotnie z rzędu i wszyscy skazywali ją na niebyt polityczny. To jest bezsporne. Ale bezdyskusyjne jest także to, iż drugiego Jarosława Kaczyńskiego nie będzie.

Nasuwa się tedy pytanie, jaki powinien być ten ewentualny następca Kaczyńskiego? Odpowiadam. Przede wszystkim musiałby być dobrym zarządcą, czyli jak się dzisiaj mówi sprawnym menadżerem, - i pan Mateusz Morawiecki zdaje się spełniać ten warunek.

Ale umiejętności menadżerskie to jeszcze nie wszystko, bo równie ważnym, jeśli nie ważniejszym jest by ewentualny następca Kaczyńskiego miał instynktowne wyczucie polityczne, a także charyzmę i trudną do zdefiniowania magnetyczną osobowość, która pozytywnie wpływa na innych, poprawia im samopoczucie, a co najważniejsze budzi zaufanie i porywa ludzi. A jeszcze do tego ewentualny następca Kaczyńskiego musiałby mieć także polot, wrodzony instynkt aktorski, odrobinę malarskiej fantazji i charyzmę niekolidującą z drakońską stanowczością. Ale to jeszcze nie wszystko. Godny zaufania premier musiałby się jeszcze umieć bawić tym, co robi.

I tu mam problem, bo wczoraj w czasie expose Mateusza Morawieckiego zdarzyło mi się dwa razy przysnąć. Dlaczego? Bo w tym wystąpieniu zabrakło tych wszystkich cech, które wymieniłem w powyższym akapicie. Bo to nie było expose, lecz rodzaj korporacyjnej prezentacji, a prelegenta cechowały: beznamiętna monotoniczność, całkowity brak artyzmu i żaru w kładzeniu akcentów, momentami nieznośna kostyczność, a nieleżące w naturze mówcy próby wejścia na luz były niezdarne i przeciw-skuteczne. To oczywiście nie dyskwalifikuje Morawieckiego, ale też nie czyni go bynajmniej kandydatem na następcę Jarosława Kaczyńskiego, który musiałby być „politycznym artystą”.

To, co napisałem wie dobrze Jarosław Kaczyński i teraz już rozumiem, dlaczego zrobił tę podmiankę Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego. Bo tych talentów, które ma Morawiecki nie ma Beata Szydło – i odwrotnie! A mówiąc konkretnie, Mateusz Morawiecki jest sprawnym menadżerem na szczeblu korporacyjnym, zaś Beata Szydło jest świetnym zarządcą, ale na poziomie powiatu i gminy, o czym zresztą wielokroć pisałem, za co mi się strasznie obrywało od pisowców, a niektórzy się na mnie śmiertelnie obrazili. Natomiast Beata Szydło ma charyzmę i ciepło, czyli to, czego brak Morawieckiemu. Słowem Kaczyński postawił na tandem Szydło – Morawiecki, przy czym zadaniem korporacyjnie myślącego Morawieckiego ma być poprawa wizerunku Polski na forum zagranicznym, zaś Beata Szydło ma wzbudzać zaufanie i zjednywać ludzi Polski B i C, co jest niezbędne do wygrania przez PiS wyborów 2019.

A więc znów mistrzowska zagrywka Jarosława Kaczyńskiego, aczkolwiek jest to rozwiązanie doraźne, gdyż tandem Morawiecki-Szydło ma tylko wygrać wybory 2019, kiedy to kot otworzy klatkę i pożre dwa kanarki na raz – posłuchajcie Państwo dumki Jacka Kaczmarskiego o złotej klatce i wrednym kocurze:

https://www.youtube.com/watch?v=a2HjQew8eoQ

I wtedy, posilony i syty Jarosław, choć nie przez wszystkich lubiany, przy półmartwej opozycji zostanie premierem o statusie "ober-majstra" wespół z prezydentem…, - no właśnie, jakim prezydentem??? Tego nie wiem, więc powiem tylko byleby nie Tuskiem, bo wtedy wszystko się znów zacznie od początku.

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

13-12-2017 [18:24] - xena2012 | Link:

Nader wysoko postawił Pan poprzeczkę  przed kandydatami na następcę Jarosława Kaczyńskiego wymieniając niezbędne cechy które ,,polityczny artysta ''powinien posiadać.Obawiam się z ilości wymagań- charyzma ,polot,umiejetności menadżerskie,osobowośc magnetyczna itd,itd że tandem tu nie wystarczy i chyba tylko jakiś wielopak załatwiłby sprawę. Nurtuje mnie tylko ,że wymienił Pan Tuska jako ewentualnego prezydenta.Czyżby dostrzegł Pan jakiś zwrot w jego zachowaniu? Bo to i złożył gratulacje premierowi Morawieckiemu i zadeklarował cheć współpracy choć w przypadku prezydenta Dudy i premier Szydło wymownie milczał ignorując ich i optując za sankcjami .Czyżby niespełniony król Europy rozważał powrót do kraju? 

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

13-12-2017 [18:42] - Starszy Młotkowy | Link:

A jeszcze do tego ewentualny następca Kaczyńskiego musiałby mieć także polot, wrodzony instynkt aktorski, odrobinę malarskiej fantazji i charyzmę niekolidującą z drakońską stanowczością.

I znowu sobie nasz Bloger dworuje: a któżby mógł dorównać  polotowi, wrodzonemu instynktowi aktorskiemu, malarskiej fantazji i charyzmie nieocenionego Nadprezesa Polski, no któż? Jeszcze się taki nie narodził...A przy okazji: właśnie dzisiaj obchodzimy 36. rocznicę jego nieinternowania!

Obrazek użytkownika spike

13-12-2017 [20:40] - spike | Link:

właśnie dzisiaj obchodzimy 36. rocznicę jego nieinternowania"

najbardziej świętuje ten, co to "własnymi rencami komunę obalał" w Arłamowie, w towarzystwie SB-ków, dziwek i zakrapiał dużą ilością alkoholu marek wszelakich.
Ciekawe, że ci co najgłośniej wrzeszczą o swoim internowaniu, teraz wrzeszczą przed sejmem w towarzystwie tych, co ich zamykali.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

13-12-2017 [22:20] - Starszy Młotkowy | Link:

@spike
A jaką miałeś ksywę podczas stanu wojennego gdy  śledziłeś podejrzanych o konspirację? Chyba, że w internacie byłeś klawiszem i stąd ta twoja nienawiść do internowanych.

Obrazek użytkownika spike

14-12-2017 [15:25] - spike | Link:

Starszy Młotkowy
jak mówi przysłowie, "złodziej zawsze krzyczy łapać złodzieja"
jak też "każdy sądzi wg siebie, "młotkowy" bo solidnie pałowałeś?

Starszy Młotkowy to z pewnością pseudo twojego TW, idealnie pasuje,
co do internowanych, większość to porządni Polacy, ale nie tacy jak TW Bolek, czy inny Michnik czy Frasyniuk, a im podobnych jest aż za dużo, to z pewnością twoi zwerbowani kumple ?

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

14-12-2017 [19:41] - Starszy Młotkowy | Link:

Widocznie w  internacie, w który,m klawiszowałeś siedzieli sami "porządni Polacy" ,więc masz słabe rozeznanie co do pozostałych internowanych. Potrafisz tylko powtarzać za propagandystami PiS i odwracać kota ogonem w stylu: "A właśnie, że to ty, a nie ja!" - piaskownica się kłania.

Obrazek użytkownika gracz ogame

14-12-2017 [10:13] - gracz ogame | Link:

Może Prezesowi chodziło o to, by był to ktoś mniej popularny, mniej lubiany, bez kontaktów/ układów/ znajomości w PiS. Po to, by zrównoważyć siły w PiS, by pokazać że nic nie jest pewne. Może po to, by dokonać większej rekonstrukcji.

Z całą pewnością był to pokaz siły Prezesa, bo kto poza nim samym tak naprawdę chciał tej zmiany.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

14-12-2017 [14:34] - Jęzory Pasiukowski | Link:

.

Obrazek użytkownika spike

14-12-2017 [15:31] - spike | Link:

Dr mniemanolog
"serwilistyczne żywiołki drobniejszego płazu piszą, że Mateusz Morawiecki to urodzony następca Jarosława Kaczyńskiego."

Tak to może napisać tylko inny gad.
Pan to nawet sukcesora nie masz, a pyszczysz bez ładu i składu, tak ma wyglądać ten oddany prawdzie i sprawom Polski? Jaruzelski z Kiszczakiem też tak uważali.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

15-12-2017 [00:31] - ExWroclawianin | Link:

I znowu same bzdety i "popychanie pierdol"..................staczacie sie wszyscy ze "Starszym mlotkowym" na czele w dol az spadniecie na ............ byle dalej ble, ble, ble, ble........

Obrazek użytkownika spike

15-12-2017 [14:19] - spike | Link:

"I znowu same bzdety"

na tym blogu są same bzdety i pierdoły, nie przypominam sobie, by był kiedykolwiek merytoryczny tekst o problemach, czy sukcesach obecnej polityki, to blog plotkarski,
autor powinien pisać w jakimś Onecie, czy innym Pudelku, szczególnie o "dupie Maryni", to najbardziej rajcuje :)
a Młotkowy, jak to młotkowy, zamłotkowany POlszewik :)

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

15-12-2017 [18:19] - Starszy Młotkowy | Link:

Najgorsi z komentatorów są ci, którzy nie pieją z zachwytu nad tzw. dobrą zmianą,a raczej wręcz przeciwnie. Pozostają więc tylko jej piewcy ze swoimi i prostackimi, obraźliwymi wyzwiskami i inwektywami, których Admin nie raczy zauważyć.

Obrazek użytkownika spike

15-12-2017 [21:20] - spike | Link:

Pozostają więc tylko jej piewcy ze swoimi i prostackimi, obraźliwymi wyzwiskami i inwektywami, których Admin nie raczy zauważyć."

no właśnie Młotku, bo jakbyś Adminowi zarzucił, że był jakimś SB-kiem, to byś się dowiedział, gdzie twoje miejsce.
Czepiłeś się doktora, to ssij jego krew, od innych się odczep, nie będziesz płakał i spał spokojnie, lewackim snem.

Obrazek użytkownika Starszy Młotkowy

15-12-2017 [23:43] - Starszy Młotkowy | Link:

@spike
Musisz przyznać obiektywnie że większego hejtera, chama, a zarazem durnia jak ty na tych NB nie spotkasz.